Düzce'nin Açılış Sayfası
ANASAYFAM YAP
Toplam Ziyaretçi :57866965 Aktif Ziyaretçi :39714 18 Haziran 2018 Pazartesi
[12:11] YILMAZ: ‘Atatürk vücut bulsa bunları asar’ -- [10:45] ARAMIZDAN AYRILANLAR -- [15:28] Bakan Özlü, nikah şahidi oldu -- [14:52] Bakan Özlü; ‘Türkiye yatırımla büyüyor’ -- [14:29] Hümeyra Yılmaz; ‘30 bin şehidin kanı yerde kalmayacak’ -- [14:02] TÜTÜNCÜ; ‘Yalnız bırakmayın beni!’ -- [13:15] Meral Akşener, ‘Düzce’nin fındığı para edecek’ -- [01:59] Sağanak ve Şiddetli Rüzgar! -- [01:18] İyi Parti’den CHP’ye Ziyaret -- [20:01] 'Bu hain saldırı, tahammülsüzlüğün bir göstergesidir!' --
Bizim neyimiz eksik?
Komşu il Bolu'ya her yıl ortalama 400 bin turist gelirken Düzce'ye 200 bin turist geliyor. Peki Düzce neden komşusu kadar turist çekemiyor?
11.8.2017 - 11:56:04  Haberi Yazd?r

 KOMŞU, DÜZCE’Yİ İKİYE KATLIYOR!

   İstatistiklere göre Düzce yılda ortalama 200 bin turist ağırlıyor. Araştırmalara göre Düzce'de 7 mağara, 6 göl ve gölet, 2 turistik mağara ve 14 yayla bulunuyor. Fakat Düzce'ye gelen turistler daha çok deniz turizmini tercih ediyorlar. 2012 yılında 168 bin turist ağırlayan Düzce'de, 2013 yılında kayda değer bir artış sonrası bu sayı218 bine çıkıyor. Ama 2013'den bu yana turist sayısında kayda değer bir artış görülmüyor.

AKÇAKOCA’DA YAZIN NÜFUS 100 BİNİ BULUYOR

   Otelde konaklayan turistlerin haricinde Düzce'yi rafting için 2016 yılında 80 bin kişi ziyaret etmiş. Güzeldere ve Samandere şelaleleri ise 2016 yılında toplamda 70 bin kişiyi ağırlamış. Günübirlik ziyaretçilerle birlikte Düzce'ye yıllık 400 bin turistin geldiği tahmin ediliyor. Akçakoca'da kışın nüfus 25 bin civarındayken, yazın bu sayı 100 bini buluyor.

   Düzce'nin turizm potansiyelini değerlendirmek amacıyla Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nün ve Düzce Belediyesi'nin çalışmaları devam ediyor. Son olarak Düzce'ye gelen turistleri bilgilendirmek için Düzce Valiliği önünde bir enformasyon bürosu yapılıyor.

BOLU’YA, DÜZCE’NİN 5 KATI YABANCI TURİST GELİYOR

   Düzce’nin komşusu olan Bolu’da ise 2016 yılında 489 bin kişi otelde konaklamış, günübirlik gelenlerle birlikte turist sayısı daha da artıyor. Bolu'da deniz olmadığı için daha çok doğa turizmi ve termal turizm ön plana çıkıyor. Bolu'ya yıllık ortalama 50 bin yabancı turist geliyor. Düzce'de ise yabancı turist sayısı 10 bin civarında seyrediyor.

TURİZM GELİRİ İKİYE KATLANABİLİR!

Peki turizm potansiyeli yüksek olan Düzce, neden komşusu Bolu’nun bu kadar gerisinde kalıyor? Belediye'nin ve Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nün turizm amaçlı yatırımları devam etse de turist sayısında kayda değer bir artış görülmüyor.

   Düzce'de kamu misafirhaneleri ile birlikte toplamda 5 bin 605 turizm işletmesi yer alıyor. Düzce'nin 2016’da sağladığı konaklama geliri ise 32 milyon 844 bin 300 lira… Yapılan araştırmalar Düzce'nin bu geliri ikiye katlayabileceğini gösteriyor.

TURİSTLER ÇÖPLERDEN ŞİKAYETÇİ OLUYOR!

   Turizm sektörünün gelişebilmesi için Belediye ve Turizm Müdürlüğü’nün yanı sıra, araştırmalar bireysel yatırımların da gerçekleşmesi gerektiğini söylüyor. Yatırımların ve işletmelerin artmasıyla turizm potansiyelinin daha çok kullanılabileceği belirtiliyor. Turizm söz konusu olduğunda insan faktörü de ayrıca önem taşıyor. Düzce'ye doğa turizmi amacıyla gelen turistler en çok doğal alanlardaki çöplerden şikayetçi oluyor.

2014’DEN BERİ TURİST SAYISI AZALMIŞ

   Belediye Başkanı Mehmet Keleş ise Düzce'yi “Sahip olduğu turizm varlıkları ve değerleri ile steril bir turizm adası” olarak tanımlıyor.

   Geçtiğimiz 2-3 yıldır Düzce'de bir turizm atağının gerçekleşmesi bekleniyor. Fakat turist sayısında bir artış yaşanmadığı gibi istatistiklerde 2014 yılından bu yana turist sayısında bir azalma olduğu görülüyor.

   2014 yılında 231 bin olan turist sayısı 2016 yılında 212 bine geriliyor.

   2017 yılının ilk 6 ayında 78 bin kişi ağırlayan Düzce'de bu yıl da turist sayısının 200 bin kişi civarında olması bekleniyor.

   Düzce turizm potansiyelinin bu kadar gerisinde kaldığı için de Düzceliler “Bizim neyimiz eksik?” diyor.

Peki, Senin Yorumun?
Hızır  /  14.8.2017 - 14:06:51
 Düzce'ye turist geliyor derken Akçakoca'ya geliyordur.İl merkezine turist niye gelsin ki?Ama ben çok umutluyum.Dört parmak rabia işaretnin çok turist çekeceğini düşünüyorum.Hele bir de duyurabilsek MIsır Düzce'ye akar.
Ertugrul  /  14.8.2017 - 14:04:57
 Komşuya yakalaman için bu neslin değişmesi gerekir.Bu demek oluyorki on yıllar lazım azizim.
  Fatih Melih Maradit
Bugün varsınız, yarın yoksunuz!
 
  Semih Şenkaya
O İLAN NE ZAMAN YAYINLANACAK?
 
  Ayşegül Şenol Can
SEÇİM PANORAMASI
 
  Ulviye Dikmen
RANTINIZ BATSIN! DOĞA YAŞASIN!
 
  Ahmet Altun
BELAM
 
  Telat Çelik
İŞGALDEN KURTULUŞ
 
  Adem Turgut
Kararınızı yüksek sesle söyleyin!
 
  Şemsettin Bahadır
SİYASETİN TEK AKTÖRÜ
 
  Erkan Arslan
KINARIM BAK!
 
  Hümeyra Yılmaz
CANSIZ, EVLATSIZ ÜYELER!
 
  Aysel Dural
YÜREKTEN SÖYLENEN SÖZLER
 
  Fulya Temiz
HANGİMİZ ÖLÜ?
 
  Erdal Pişken
YAZ SPOR OKULLARI YARARLI MI?
 
Keskin Spor Sokak’ta!
AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, dört koldan seçim çalışmalarına devam ediyor. Keskin, Düzce’nin en işlek noktası olan Spor Sokak’ta esnaf ziyareti
Melen Su Park Açılıyor!
Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay Melen Su Park alanında yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunarak; “Ramazan Bayramının ikinci günü akşamı tüm vat
Bakan Özlü 5G imza töreninde: Dijital Türkiye'nin vaktinin geldiğini biliyoruz!
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, “Dijital Türkiye ile; rekabet gücü yüksek, dünyada adından her alanda söz ettiren bir ülke konumuna gelme
Düzce genelinde 1 milyon TL'nin üstünde yardım yapıldı!
Düzce Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından Ramazan ayı içerisinde il genelinde yapılan yardımları açıkladı.
Bugün varsınız, yarın yoksunuz!
'Seçim dönemi yazmayalım, millet bu konuları şimdi tartışmasın. Seçimden sonra tartışılır' diyorduk.. (FATİH MELİH MARADİT yazdı..
Seçime günler kala bazı partiler sancılı
Bazı siyasi partiler, bir taraftan seçim çalışmaları devam ederken, diğer taraftan iç çekişmelerden ötürü doğan sorunlarını bir türlü gideremediler.Yeni Ilgaz Eczanesi
(380 512 24 60)
Aziziye Mahallesi Eski SSK Karşısı No:102
01.12.2014
Aydınpınar Eczanesi
(0380 524 19 15)
Aydınpınar Caddesi Petrol Yanı No:13/F
01.12.2014


koç

boga

ikizler

yengec

aslan

basak

terazi

akrep

yay

oglak

kova

balik

Telefon Rehberi
Türk Telekom’un Telefon Rehberi’ne ulaşmak için tıklayınız.
Fatura Sorgulama
Türk Telekom faturanızın miktarını ve son ödeme tarihini buradan öğrenebilirsiniz.
T.C. Kimlik Sorgulama
Bir çok işlem sırasında karşınıza çıkan TC Kimlik Numarası’nı bu linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.
DÜZCE


  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Özkan Gözütok
© 2009 - 2016 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Melen Su Park Açılıyor! " Haberine...
 düzceli
 işletmesi cahit aydın a mı verildi
  " KEŞİR; ‘Eksikleri tartışılabilir ama; kronikleşmiş sorunları çözdük’ " Haberine...
 düzceli
 ben akpartiye hiç oy vermedim vermemde ancak kadının hakkını yememek lazım eğer birisi önüne hazırlayıp vermediyse düzce nin sorunlarının temeline inmiş ve iyi analiz etmiş olduğunu düşünmekteyim.Kafa yormuş düzce ile ilgili herşeyden önce bu nedenle teşekkürler ayşe keşir bir kadın olarakta teşekkürler.
  " Bakan Özlü 5G imza töreninde: Dijital Türkiye'nin vaktinin geldiğini biliyoruz! " Haberine...
 Hakan SEMİZ
 Bu teknolojinin en kaba tarifi; 5G saniyede 500 megabyte indirme hızı teknolojisini içeren konsepte verilen isim. Yani 100 GB’lık bir 4K film 4 dakikadan daha az bir sürede indirilebilecek. Bütün internet sözleşmelerinde bu teknolojiyi verebilmemiz için alt yapısına bağlıdır. deniyor. Yani olmayan şeyi vermek gibi bir şey.
  " Melen Su Park Açılıyor! " Haberine...
 A.Rıza ÖZÇELİK
 CAHİT AYDIN abime hazırlık yapılıyor. Hayırlı uğurlu olsun abime
  " KEŞİR; ‘Eksikleri tartışılabilir ama; kronikleşmiş sorunları çözdük’ " Haberine...
 A.Rıza ÖZÇELİK
 Düzce kendini bulmadıktan sonra böyle siyasetcileri her zaman Düzce halkını sömürür. Umut her zaman fakirin ekmeği olur yani her zaman kandırıl ve balık akıllı olduğunu böyle siyasetçilere kanıtlamış olursun. HADİ HAYIRLI HİKAYELER.
  " KEŞİR; ‘Eksikleri tartışılabilir ama; kronikleşmiş sorunları çözdük’ " Haberine...
 Hasan Tahsin
 Kuzeybatı Çere yolunu bakan'a soruver.Ovaları batıran sizsiniz.Bak melen kenarında pirinç tarlalarında öğrenci yurdu yapılıyor.Belki de bitti.Sakın bu milletin aklını küçümsemeyin.
  " SÖNMEZ; ‘Bu PKK’nın siperinden kurşun atmaktır!’ " Haberine...
 Ahmet Ölmez
 Feti bey açıklamanızı şiddetle kınıyorum.Açıklamanızda ki çelişkinizde röpörtajınızın içinde zaten net olarak ifade etmişsiniz. Yarbay Mehmet Alkan hatırlarmısın kardeşi Yüzbaşı Ali Alkan vatan uğruna şehit olmuştu.Yarbayımızın tepkisinden sonra çektiği sıkıntıları bilirmisin.
  " 'Bu seçim ülkenin beka seçimidir!' " Haberine...
 şükrü toros
 16 sene iktidar olduktan sonra beka sorunu ortaya çıktıysa şayet, bir dönem daha iktidar olursanız işte o zaman vay halimize.
  " Zabıtaların süreceği atlar hazır! " Haberine...
 Nusret Ü.
 Bu ne saçmalık .bide .okuyla uğraşırsınız. Adam gibi ginger versenize. Neyin gösterişi bu. Almanlara fransızlara ingilizlere benzemeye çalışmayın.zahmetli işlere girmeyin. Teknolojiyi kullanın.
  " CHP'den tepki: Bu çirkin saldırı korkunun ayak sesleridir! " Haberine...
 VATANSEVER
 BU RESİMDEKİ GENÇLER NEREDE,,SEÇİM ÇALISMALARINDA YOKLAR,,,ÇOK YAZIK,,
Bakan Özlü, nikah şahidi oldu Bakan Özlü, nikah şahidi oldu
  Bayramınız Mübarek Olsun... Kuaför Ersin
  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener 19 Haziran'da Düzce'de
  SÖNMEZ; ‘Bu PKK’nın siperinden kurşun atmaktır!’
  Zabıtaların süreceği atlar hazır!
  KEŞİR; ‘Eksikleri tartışılabilir ama; kronikleşmiş sorunları çözdük’
  Melen Su Park Açılıyor!
  Bakan Özlü 5G imza töreninde: Dijital Türkiye'nin vaktinin geldiğini biliyoruz!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  'Bu seçim ülkenin beka seçimidir!'
  Adaylar hız kesmiyor!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Tütüncü; 'Kimin Düzce için daha çok çalışacağına inanıyorsanız, ona oy verin'
  Türkiye, Bakan Özlü'yü Konuşuyor!
  Millet ittifakından en az iki vekil çıkacak
  Teknoloji Üssü Projesi Hayata Geçiyor!
  Düzce genelinde 1 milyon TL'nin üstünde yardım yapıldı!
  Keskin Spor Sokak’ta!
  Gelecek Teknolojidedir!
  13.6.2018 - KEŞİR; ‘Eksikleri tartışılabilir ama; kronikleşmiş sorunları çözdük’
  13.6.2018 - Melen Su Park Açılıyor!
  11.6.2018 - Zabıtaların süreceği atlar hazır!
  12.6.2018 - 'Bu seçim ülkenin beka seçimidir!'
  13.6.2018 - SÖNMEZ; ‘Bu PKK’nın siperinden kurşun atmaktır!’
  13.6.2018 - Bakan Özlü 5G imza töreninde: Dijital Türkiye'nin vaktinin geldiğini biliyoruz!