Düzce'nin Açılış Sayfası
ANASAYFAM YAP
Toplam Ziyaretçi :57866948 Aktif Ziyaretçi :39654 18 Haziran 2018 Pazartesi
[12:11] YILMAZ: ‘Atatürk vücut bulsa bunları asar’ -- [10:45] ARAMIZDAN AYRILANLAR -- [15:28] Bakan Özlü, nikah şahidi oldu -- [14:52] Bakan Özlü; ‘Türkiye yatırımla büyüyor’ -- [14:29] Hümeyra Yılmaz; ‘30 bin şehidin kanı yerde kalmayacak’ -- [14:02] TÜTÜNCÜ; ‘Yalnız bırakmayın beni!’ -- [13:15] Meral Akşener, ‘Düzce’nin fındığı para edecek’ -- [01:59] Sağanak ve Şiddetli Rüzgar! -- [01:18] İyi Parti’den CHP’ye Ziyaret -- [20:01] 'Bu hain saldırı, tahammülsüzlüğün bir göstergesidir!' --
Depremzedeler Derneği endişeli!
Düzce Depremzedeler Derneği Başkanı Ayşegül Şenol Can yaptığı basın açıklamasında, 17 Ağustos depremini anmanın yanı sıra endişelerini dile getirdi.
16.8.2017 - 16:36:31  Haberi Yazd?r
 
   Düzce Depremzedeler Derneği Başkanı Ayşegül Şenol Can yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
   "17 Ağustos 1999 tarihinde yaşanan deprem son yüzyılın en büyük depremlerinden biri olarak tarihe geçti.Türkiye nüfusunun önemli bir bölümünün yaşadığı coğrafyada meydana gelen deprem ile resmi kayıtlara göre; 17.825 yurttaşımız yaşamını yitirmiş, 48.901 kişi yaralanmış, 96 bin konut ağır hasar, 107 bin konut orta hasar, 124 bin konut az hasar görmüş doğrudan ve dolaylı etkileriyle yaklaşık onbinlerce insanımız depremden değişik düzeylerde etkilenmiş; yaklaşık 25-30 Milyar Dolarlık bir ekonomik kayıp ortaya çıkmıştır."
 
"Son 58 yılda 60 binin üzerinde kişi hayatını kaybetti"

   "Ülke topraklarının yüzde 66’sı 1. ve 2. derecede deprem bölgesinde yer almaktadır. Ülke nüfusunun yüzde 70’i ve büyük sanayi tesislerinin yüzde 75’i deprem tehlikesi altındadır. Son 58 yıl içerisinde depremlerde, 60 binin üzerinde vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 120 bini aşkın kişi yaralanmıştır. Yaklaşık olarak 420 bin bina yıkılmış veya ağır hasar görmüştür."
 
"7 milyon riskli yapı var"
 
   "Ülkemizde en yıkıcı depremlerin meydana geldiği Kuzey Anadolu Fay hattı üzerinde yaşamaktayız.Resmi kayıtlara göre 1900’lü yılların başlarından bu yana yüzbini aşkın yurttaşımız yaşanan depremlerde hayatını kaybetmiştir. Bu yıl içinde yaşanan Çanakkale Manisa Adıyaman İzmir deki depremler ile son günlerde yoğun olarak yaşanan Muğla Bodrum merkezli depremler deprem tehlikesinin bu ülkenin bir gerçeği olduğunu bize anlatmaktadır. Ancak ülkemizde İstanbul başta olmak üzere Bursa, İzmir gibi büyükşehirlerde deprem riski altındadır.Bir kısım uzmanların teleffuz ettiğine göre ülkemizdeki muvcut 20 milyon binanın 7 milyonu riskli yapı konumunda olup bu binaların 2 milyonu İstanbul’dadır. Bu binaların sağlamlaştırılması için ise gereken etkili adımların atılmaması hepimizi endişelendirmektedir.
 
   Afete karşı önceden önlem almak ülkemizin afet güvenliğini yükseltmek, yurttaşları ileride meydana gelecek afetlerin zararlarından korumak; bizi yönetenler açısından siyasal, toplumsal ve anayasal bir sorumluluktur."

"Kat artış kararları alınıyor"
 
   "İki büyük deprem sonrası ilimizde yapılan Çevre Düzeni Planı ve imar planları deprem riskleri başta olmak diğer çevre sorunlarının halli ile ilgili gereken önlemlerin alınması merkezli yapılmamıştır.Belediye meclisleri eliyle yapılan imar plan tadilatları ile gündelik çıkarlar gözetilerek kat artış kararları alınmaktadır.Şehrin deprem riski yüksek alanlarında iki katla sınırlanan kat sayısı bugün geldiğimiz noktada dört kata çıkartıldığı gibi yine kentin kuzeyinde nispeten daha sağlam zeminli Üniversitenin de kurulu bulunduğu bölgede 20-30 katlı binaların yükseldiğini görmek biz deprem yaşamış insanları endişelendirmektedir.Kaldı ki, ülkemizde hala daha yüksek katlı yapılarla ilgili bir yönetmeliğin olmadığını bilmek bu binalarda alınması gereken önlemler ve verilmesi gereken yapı denetimi hizmetinin yeterliliği noktasında bizleri kaygılandırmaktadır."
 
"Tarım alanları hızla yapılaşmaya açılıyor"
 
   "İlimiz açısından bugün gelinen noktada en büyük risk ise verimli tarım arazilerinin bulunduğu alanların hızla yapılaşmaya açılmasıdır.Şehrin deprem riskleri gözetilerek depremden arta kalan yapı stoğu ile ilgili bir çalışma göremediğimiz gibi şehrin tüm doğal afetler yönünden hazırlıklı olmadığını ve hava kirliliği başta olmak üzere ciddi çevre sorunları olduğunu görmekteyiz.Gerek çevre düzeni planına yapılan müdahaleler gerekse imar planlarında yapılan yoğun tadilatlar göstermektedir ki şehrimizde bütünlüklü bir planlama anlayışı mevcut değildir.Defalarca talep etmemize rağmen mevcut planlar bu riskleri azaltacak şekilde elden geçirilmemiştir. Aksine çevre düzeni planında yapılan değişikliklerle bulunduğumuz şehrin başkaca çevre sorunlarına maruz kalmasının önü açılmaktadır. Geldiğimiz noktada orta hasarlı yada hasarının ne olduğunu bilemediğimiz yapıların sorununun hala devam etmesi endişe vericidir. 6306 sy.lı afet riski altındaki alanların dönüştürülmesi hakkındaki yasa ile de bu binaların sorunlarının çözümünde hangi noktada olduğumuzun bilgisinin kamuoyu ile paylaşılması gerekmektedir."
 
"Hiçbir projede halk bilgilendirilmiyor"
 
   "Kaldı ki, şehrimizde yapılan iki farklı kentsel dönüşüm projesinden biri tamamlanmış diğeri ise devam etmektedir.Ancak şehirde belediye eliyle yapılan hiçbir proje önceden halkı bilgilendirme yoluyla yapılmadığı gibi bu konudada halkın bilgi edinme hakkına uygun bir yöntem izlenmemektedir.Düzce’nin ihtiyacı olan kentsel dönüşüm uygulamaları mevcut zeminin depremle olan ilişkisi nedeniyle risk azaltma ve deprem geçirmiş konutların yoğunlukta olduğu alanlarda ve mevcut merkezi sağlamlaştırılması üzerine kurulu olmalıdır.
 
   Belediye eliyle yapılan bir çok uygulama ben yaptım oldu mantığı ile yapılmakta örneğini daha yeni yaşadığımız gibi bir sabah kalktığınızda kalıcı konutlardaki Atatürk anıtının bulunduğu parkta olduğu gibi hayat alışkanlıklarınızla hiç ilgisi olmayan yeşil alanın bütünlüğünü bozan bir yağlı güreş alanı yapıldığını görebiliyorsunuz. Yada birden bire şehrin tek caddesinin trafiğe kapandığını görebiliyorsunuz yada aniden şehrin bir çok karanlık köşesi olduğu halde bir caddesinin ısraf boyutunda daha da çok ışıklandırıldığını görebiliyorsunuz. Yada bisiklet yolu yapılacak denilen İstanbul caddesinin bir kısmının aniden tramvay yapılmaya karar verildiği için boydan boya kazılmaya başlandığını görebiliyorsunuz.Yapılan hiçbir proje ve uygulamanın şehirdeki halkla ve sivil toplum örgütleri ile paylaşılmaması bizler tarafından endişe ile izlenmektedir.
 
   Yapılacak olan yeni proje ve uygulamaların halkla paylaşılması sonucunda ısrafa neden olan göz boyamaya yönelik lüks uygulamalar yerine şehrin gerçek ihtiyaçları ortaya çıkacak, kamu kaynakları yerinde kullanılacak örneğin Düzce’de yaşayanların ulaşıma yönelik olarak gündelik ihtiyacı olan uygulamalar öncelikli olarak ele alınacak ve şehirde yaşayanların herkesin yaşam standartları yükselecektir.
 
   Yeni eğitim öğretim yılının başlangıcına yaklaştığımız bu günlerde bir kısım okulların hala daha depremden arta kalan prefabrik binalarda eğitime başlayacak olması gibi eski kız meslek lisesinin olduğu alan gibi terk edilmiş ve çöplük haline gelmeside şehrin görüntüsünü bozan bir netice ortaya çıkartmaktadır."
 
   Depremlerden ve diğer bütün doğal ve yapay afetlere karşı etkili önlem alınması yönünde talepler, sağlıklı ve güvenli bir çevrede yaşama isteği her yurttaş için temel bir insan hakkıdır."
 
"En önemli görev Valiliklere düşüyor"
 
   "Yaşanan depremler bize göstermiştirki depremde en önemli yanlışları planlamalar eliyle ve plan tadilatları eliyle yapmaktayız.Uygulama aşamasında ise etkili bir yapı denetimi meknizması kuramıyoruz.Malzemeden çalanı iş başında yakalayamıyoruz.Yapı denetiminde en önemli görev Belediyeler başta olmak üzere Valiliklere düşmektedir.Ancak toplumsal manada bu konuda meslek odaları başta olmak üzere tüm toplumun duyarlı olması gerekmektedir.
 
   Deprem bir doğa olayıdır.Biz yaptığımız yanlışlarla depremi afete dönüştürüyoruz.Ancak bu bir kader değildir.Önceden önlem almak yani doğru planlama ve kamusal denetim ile deprem risklerinden kaçınabiliriz."
 
"Doğal afetlere hazırlık için bir merkez talep ediyoruz"
 
   "İki büyük depremi arka arkaya yaşamış bir şehrin yaşayanları olarak 17 ağustos ve 12 Kasım Depremlerinde kaybettiklerimizi ve deprem gerçeğini unutmamak ve unutturmamak için, yeni nesillerde çevre duyarlılığının oluşması deprem ve diğer doğal afetlere önceden hazırlıklı olma farkındalığının oluşması için merkezi ve yerel yöneticilerden bir merkez oluşturulmasını talep etmekteyiz.Düzce’de yaşayanların ve Üniversitenin katkısı ile oluşturulacak bu merkez ile hem halkın katılımının önünü açmalı hem olası depremlere ve diğer doğal afetlere hazırlıklı olmanın fikirlerinin üretildiği ve tartışıldığı ve hayata geçtiği bir ortak akıl merkezi olmalıdır.
 
   17 Ağustos depreminin 18.yılında depremide kaybettiklerimizide unutmadık unutturmayacağız..Kaybettiğimiz insanlarımıza Allah’tan rahmet diliyor saygı ile anıyoruz."
Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
Bugün varsınız, yarın yoksunuz!
 
  Semih Şenkaya
O İLAN NE ZAMAN YAYINLANACAK?
 
  Ayşegül Şenol Can
SEÇİM PANORAMASI
 
  Ulviye Dikmen
RANTINIZ BATSIN! DOĞA YAŞASIN!
 
  Ahmet Altun
BELAM
 
  Telat Çelik
İŞGALDEN KURTULUŞ
 
  Adem Turgut
Kararınızı yüksek sesle söyleyin!
 
  Şemsettin Bahadır
SİYASETİN TEK AKTÖRÜ
 
  Erkan Arslan
KINARIM BAK!
 
  Hümeyra Yılmaz
CANSIZ, EVLATSIZ ÜYELER!
 
  Aysel Dural
YÜREKTEN SÖYLENEN SÖZLER
 
  Fulya Temiz
HANGİMİZ ÖLÜ?
 
  Erdal Pişken
YAZ SPOR OKULLARI YARARLI MI?
 
Keskin Spor Sokak’ta!
AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, dört koldan seçim çalışmalarına devam ediyor. Keskin, Düzce’nin en işlek noktası olan Spor Sokak’ta esnaf ziyareti
Melen Su Park Açılıyor!
Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay Melen Su Park alanında yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunarak; “Ramazan Bayramının ikinci günü akşamı tüm vat
Bakan Özlü 5G imza töreninde: Dijital Türkiye'nin vaktinin geldiğini biliyoruz!
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, “Dijital Türkiye ile; rekabet gücü yüksek, dünyada adından her alanda söz ettiren bir ülke konumuna gelme
Düzce genelinde 1 milyon TL'nin üstünde yardım yapıldı!
Düzce Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından Ramazan ayı içerisinde il genelinde yapılan yardımları açıkladı.
Bugün varsınız, yarın yoksunuz!
'Seçim dönemi yazmayalım, millet bu konuları şimdi tartışmasın. Seçimden sonra tartışılır' diyorduk.. (FATİH MELİH MARADİT yazdı..
Seçime günler kala bazı partiler sancılı
Bazı siyasi partiler, bir taraftan seçim çalışmaları devam ederken, diğer taraftan iç çekişmelerden ötürü doğan sorunlarını bir türlü gideremediler.Yeni Ilgaz Eczanesi
(380 512 24 60)
Aziziye Mahallesi Eski SSK Karşısı No:102
01.12.2014
Aydınpınar Eczanesi
(0380 524 19 15)
Aydınpınar Caddesi Petrol Yanı No:13/F
01.12.2014


koç

boga

ikizler

yengec

aslan

basak

terazi

akrep

yay

oglak

kova

balik

Telefon Rehberi
Türk Telekom’un Telefon Rehberi’ne ulaşmak için tıklayınız.
Fatura Sorgulama
Türk Telekom faturanızın miktarını ve son ödeme tarihini buradan öğrenebilirsiniz.
T.C. Kimlik Sorgulama
Bir çok işlem sırasında karşınıza çıkan TC Kimlik Numarası’nı bu linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.
DÜZCE


  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Özkan Gözütok
© 2009 - 2016 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Melen Su Park Açılıyor! " Haberine...
 düzceli
 işletmesi cahit aydın a mı verildi
  " KEŞİR; ‘Eksikleri tartışılabilir ama; kronikleşmiş sorunları çözdük’ " Haberine...
 düzceli
 ben akpartiye hiç oy vermedim vermemde ancak kadının hakkını yememek lazım eğer birisi önüne hazırlayıp vermediyse düzce nin sorunlarının temeline inmiş ve iyi analiz etmiş olduğunu düşünmekteyim.Kafa yormuş düzce ile ilgili herşeyden önce bu nedenle teşekkürler ayşe keşir bir kadın olarakta teşekkürler.
  " Bakan Özlü 5G imza töreninde: Dijital Türkiye'nin vaktinin geldiğini biliyoruz! " Haberine...
 Hakan SEMİZ
 Bu teknolojinin en kaba tarifi; 5G saniyede 500 megabyte indirme hızı teknolojisini içeren konsepte verilen isim. Yani 100 GB’lık bir 4K film 4 dakikadan daha az bir sürede indirilebilecek. Bütün internet sözleşmelerinde bu teknolojiyi verebilmemiz için alt yapısına bağlıdır. deniyor. Yani olmayan şeyi vermek gibi bir şey.
  " Melen Su Park Açılıyor! " Haberine...
 A.Rıza ÖZÇELİK
 CAHİT AYDIN abime hazırlık yapılıyor. Hayırlı uğurlu olsun abime
  " KEŞİR; ‘Eksikleri tartışılabilir ama; kronikleşmiş sorunları çözdük’ " Haberine...
 A.Rıza ÖZÇELİK
 Düzce kendini bulmadıktan sonra böyle siyasetcileri her zaman Düzce halkını sömürür. Umut her zaman fakirin ekmeği olur yani her zaman kandırıl ve balık akıllı olduğunu böyle siyasetçilere kanıtlamış olursun. HADİ HAYIRLI HİKAYELER.
  " KEŞİR; ‘Eksikleri tartışılabilir ama; kronikleşmiş sorunları çözdük’ " Haberine...
 Hasan Tahsin
 Kuzeybatı Çere yolunu bakan'a soruver.Ovaları batıran sizsiniz.Bak melen kenarında pirinç tarlalarında öğrenci yurdu yapılıyor.Belki de bitti.Sakın bu milletin aklını küçümsemeyin.
  " SÖNMEZ; ‘Bu PKK’nın siperinden kurşun atmaktır!’ " Haberine...
 Ahmet Ölmez
 Feti bey açıklamanızı şiddetle kınıyorum.Açıklamanızda ki çelişkinizde röpörtajınızın içinde zaten net olarak ifade etmişsiniz. Yarbay Mehmet Alkan hatırlarmısın kardeşi Yüzbaşı Ali Alkan vatan uğruna şehit olmuştu.Yarbayımızın tepkisinden sonra çektiği sıkıntıları bilirmisin.
  " 'Bu seçim ülkenin beka seçimidir!' " Haberine...
 şükrü toros
 16 sene iktidar olduktan sonra beka sorunu ortaya çıktıysa şayet, bir dönem daha iktidar olursanız işte o zaman vay halimize.
  " Zabıtaların süreceği atlar hazır! " Haberine...
 Nusret Ü.
 Bu ne saçmalık .bide .okuyla uğraşırsınız. Adam gibi ginger versenize. Neyin gösterişi bu. Almanlara fransızlara ingilizlere benzemeye çalışmayın.zahmetli işlere girmeyin. Teknolojiyi kullanın.
  " CHP'den tepki: Bu çirkin saldırı korkunun ayak sesleridir! " Haberine...
 VATANSEVER
 BU RESİMDEKİ GENÇLER NEREDE,,SEÇİM ÇALISMALARINDA YOKLAR,,,ÇOK YAZIK,,
Bakan Özlü, nikah şahidi oldu Bakan Özlü, nikah şahidi oldu
  Bayramınız Mübarek Olsun... Kuaför Ersin
  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener 19 Haziran'da Düzce'de
  SÖNMEZ; ‘Bu PKK’nın siperinden kurşun atmaktır!’
  Zabıtaların süreceği atlar hazır!
  KEŞİR; ‘Eksikleri tartışılabilir ama; kronikleşmiş sorunları çözdük’
  Melen Su Park Açılıyor!
  Bakan Özlü 5G imza töreninde: Dijital Türkiye'nin vaktinin geldiğini biliyoruz!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  'Bu seçim ülkenin beka seçimidir!'
  Adaylar hız kesmiyor!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Tütüncü; 'Kimin Düzce için daha çok çalışacağına inanıyorsanız, ona oy verin'
  Türkiye, Bakan Özlü'yü Konuşuyor!
  Millet ittifakından en az iki vekil çıkacak
  Teknoloji Üssü Projesi Hayata Geçiyor!
  Düzce genelinde 1 milyon TL'nin üstünde yardım yapıldı!
  Keskin Spor Sokak’ta!
  Gelecek Teknolojidedir!
  13.6.2018 - KEŞİR; ‘Eksikleri tartışılabilir ama; kronikleşmiş sorunları çözdük’
  13.6.2018 - Melen Su Park Açılıyor!
  11.6.2018 - Zabıtaların süreceği atlar hazır!
  12.6.2018 - 'Bu seçim ülkenin beka seçimidir!'
  13.6.2018 - SÖNMEZ; ‘Bu PKK’nın siperinden kurşun atmaktır!’
  13.6.2018 - Bakan Özlü 5G imza töreninde: Dijital Türkiye'nin vaktinin geldiğini biliyoruz!