Düzce'nin Açılış Sayfası
ANASAYFAM YAP
Toplam Ziyaretçi :52919299 Aktif Ziyaretçi :13056 22 Kasım 2017 Çarşamba
[10:44] ARAMIZDAN AYRILANLAR -- [17:40] Atık Pil Toplama eğitimi verildi! -- [17:34] Karayollarından alt geçit talep edilecek! -- [17:28] Düzce’den Rasim Ozan Kütahyalı’ya suç duyurusu -- [14:46] Düzce Emniyeti’nden uyuşturucu operasyonu -- [13:47] Uslu: ‘Erken seçim geliyor’ -- [13:14] Cesedi yanmış halde bulundu! -- [13:03] Durakların hali içler acısı! -- [11:56] ARAMIZDAN AYRILANLAR -- [11:13] KESKİN, HALK GÜNLERİNE DEVAM EDİYOR.. --
Depremzedeler Derneği endişeli!
Düzce Depremzedeler Derneği Başkanı Ayşegül Şenol Can yaptığı basın açıklamasında, 17 Ağustos depremini anmanın yanı sıra endişelerini dile getirdi.
16.8.2017 - 16:36:31  Haberi Yazd?r
 
   Düzce Depremzedeler Derneği Başkanı Ayşegül Şenol Can yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
   "17 Ağustos 1999 tarihinde yaşanan deprem son yüzyılın en büyük depremlerinden biri olarak tarihe geçti.Türkiye nüfusunun önemli bir bölümünün yaşadığı coğrafyada meydana gelen deprem ile resmi kayıtlara göre; 17.825 yurttaşımız yaşamını yitirmiş, 48.901 kişi yaralanmış, 96 bin konut ağır hasar, 107 bin konut orta hasar, 124 bin konut az hasar görmüş doğrudan ve dolaylı etkileriyle yaklaşık onbinlerce insanımız depremden değişik düzeylerde etkilenmiş; yaklaşık 25-30 Milyar Dolarlık bir ekonomik kayıp ortaya çıkmıştır."
 
"Son 58 yılda 60 binin üzerinde kişi hayatını kaybetti"

   "Ülke topraklarının yüzde 66’sı 1. ve 2. derecede deprem bölgesinde yer almaktadır. Ülke nüfusunun yüzde 70’i ve büyük sanayi tesislerinin yüzde 75’i deprem tehlikesi altındadır. Son 58 yıl içerisinde depremlerde, 60 binin üzerinde vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 120 bini aşkın kişi yaralanmıştır. Yaklaşık olarak 420 bin bina yıkılmış veya ağır hasar görmüştür."
 
"7 milyon riskli yapı var"
 
   "Ülkemizde en yıkıcı depremlerin meydana geldiği Kuzey Anadolu Fay hattı üzerinde yaşamaktayız.Resmi kayıtlara göre 1900’lü yılların başlarından bu yana yüzbini aşkın yurttaşımız yaşanan depremlerde hayatını kaybetmiştir. Bu yıl içinde yaşanan Çanakkale Manisa Adıyaman İzmir deki depremler ile son günlerde yoğun olarak yaşanan Muğla Bodrum merkezli depremler deprem tehlikesinin bu ülkenin bir gerçeği olduğunu bize anlatmaktadır. Ancak ülkemizde İstanbul başta olmak üzere Bursa, İzmir gibi büyükşehirlerde deprem riski altındadır.Bir kısım uzmanların teleffuz ettiğine göre ülkemizdeki muvcut 20 milyon binanın 7 milyonu riskli yapı konumunda olup bu binaların 2 milyonu İstanbul’dadır. Bu binaların sağlamlaştırılması için ise gereken etkili adımların atılmaması hepimizi endişelendirmektedir.
 
   Afete karşı önceden önlem almak ülkemizin afet güvenliğini yükseltmek, yurttaşları ileride meydana gelecek afetlerin zararlarından korumak; bizi yönetenler açısından siyasal, toplumsal ve anayasal bir sorumluluktur."

"Kat artış kararları alınıyor"
 
   "İki büyük deprem sonrası ilimizde yapılan Çevre Düzeni Planı ve imar planları deprem riskleri başta olmak diğer çevre sorunlarının halli ile ilgili gereken önlemlerin alınması merkezli yapılmamıştır.Belediye meclisleri eliyle yapılan imar plan tadilatları ile gündelik çıkarlar gözetilerek kat artış kararları alınmaktadır.Şehrin deprem riski yüksek alanlarında iki katla sınırlanan kat sayısı bugün geldiğimiz noktada dört kata çıkartıldığı gibi yine kentin kuzeyinde nispeten daha sağlam zeminli Üniversitenin de kurulu bulunduğu bölgede 20-30 katlı binaların yükseldiğini görmek biz deprem yaşamış insanları endişelendirmektedir.Kaldı ki, ülkemizde hala daha yüksek katlı yapılarla ilgili bir yönetmeliğin olmadığını bilmek bu binalarda alınması gereken önlemler ve verilmesi gereken yapı denetimi hizmetinin yeterliliği noktasında bizleri kaygılandırmaktadır."
 
"Tarım alanları hızla yapılaşmaya açılıyor"
 
   "İlimiz açısından bugün gelinen noktada en büyük risk ise verimli tarım arazilerinin bulunduğu alanların hızla yapılaşmaya açılmasıdır.Şehrin deprem riskleri gözetilerek depremden arta kalan yapı stoğu ile ilgili bir çalışma göremediğimiz gibi şehrin tüm doğal afetler yönünden hazırlıklı olmadığını ve hava kirliliği başta olmak üzere ciddi çevre sorunları olduğunu görmekteyiz.Gerek çevre düzeni planına yapılan müdahaleler gerekse imar planlarında yapılan yoğun tadilatlar göstermektedir ki şehrimizde bütünlüklü bir planlama anlayışı mevcut değildir.Defalarca talep etmemize rağmen mevcut planlar bu riskleri azaltacak şekilde elden geçirilmemiştir. Aksine çevre düzeni planında yapılan değişikliklerle bulunduğumuz şehrin başkaca çevre sorunlarına maruz kalmasının önü açılmaktadır. Geldiğimiz noktada orta hasarlı yada hasarının ne olduğunu bilemediğimiz yapıların sorununun hala devam etmesi endişe vericidir. 6306 sy.lı afet riski altındaki alanların dönüştürülmesi hakkındaki yasa ile de bu binaların sorunlarının çözümünde hangi noktada olduğumuzun bilgisinin kamuoyu ile paylaşılması gerekmektedir."
 
"Hiçbir projede halk bilgilendirilmiyor"
 
   "Kaldı ki, şehrimizde yapılan iki farklı kentsel dönüşüm projesinden biri tamamlanmış diğeri ise devam etmektedir.Ancak şehirde belediye eliyle yapılan hiçbir proje önceden halkı bilgilendirme yoluyla yapılmadığı gibi bu konudada halkın bilgi edinme hakkına uygun bir yöntem izlenmemektedir.Düzce’nin ihtiyacı olan kentsel dönüşüm uygulamaları mevcut zeminin depremle olan ilişkisi nedeniyle risk azaltma ve deprem geçirmiş konutların yoğunlukta olduğu alanlarda ve mevcut merkezi sağlamlaştırılması üzerine kurulu olmalıdır.
 
   Belediye eliyle yapılan bir çok uygulama ben yaptım oldu mantığı ile yapılmakta örneğini daha yeni yaşadığımız gibi bir sabah kalktığınızda kalıcı konutlardaki Atatürk anıtının bulunduğu parkta olduğu gibi hayat alışkanlıklarınızla hiç ilgisi olmayan yeşil alanın bütünlüğünü bozan bir yağlı güreş alanı yapıldığını görebiliyorsunuz. Yada birden bire şehrin tek caddesinin trafiğe kapandığını görebiliyorsunuz yada aniden şehrin bir çok karanlık köşesi olduğu halde bir caddesinin ısraf boyutunda daha da çok ışıklandırıldığını görebiliyorsunuz. Yada bisiklet yolu yapılacak denilen İstanbul caddesinin bir kısmının aniden tramvay yapılmaya karar verildiği için boydan boya kazılmaya başlandığını görebiliyorsunuz.Yapılan hiçbir proje ve uygulamanın şehirdeki halkla ve sivil toplum örgütleri ile paylaşılmaması bizler tarafından endişe ile izlenmektedir.
 
   Yapılacak olan yeni proje ve uygulamaların halkla paylaşılması sonucunda ısrafa neden olan göz boyamaya yönelik lüks uygulamalar yerine şehrin gerçek ihtiyaçları ortaya çıkacak, kamu kaynakları yerinde kullanılacak örneğin Düzce’de yaşayanların ulaşıma yönelik olarak gündelik ihtiyacı olan uygulamalar öncelikli olarak ele alınacak ve şehirde yaşayanların herkesin yaşam standartları yükselecektir.
 
   Yeni eğitim öğretim yılının başlangıcına yaklaştığımız bu günlerde bir kısım okulların hala daha depremden arta kalan prefabrik binalarda eğitime başlayacak olması gibi eski kız meslek lisesinin olduğu alan gibi terk edilmiş ve çöplük haline gelmeside şehrin görüntüsünü bozan bir netice ortaya çıkartmaktadır."
 
   Depremlerden ve diğer bütün doğal ve yapay afetlere karşı etkili önlem alınması yönünde talepler, sağlıklı ve güvenli bir çevrede yaşama isteği her yurttaş için temel bir insan hakkıdır."
 
"En önemli görev Valiliklere düşüyor"
 
   "Yaşanan depremler bize göstermiştirki depremde en önemli yanlışları planlamalar eliyle ve plan tadilatları eliyle yapmaktayız.Uygulama aşamasında ise etkili bir yapı denetimi meknizması kuramıyoruz.Malzemeden çalanı iş başında yakalayamıyoruz.Yapı denetiminde en önemli görev Belediyeler başta olmak üzere Valiliklere düşmektedir.Ancak toplumsal manada bu konuda meslek odaları başta olmak üzere tüm toplumun duyarlı olması gerekmektedir.
 
   Deprem bir doğa olayıdır.Biz yaptığımız yanlışlarla depremi afete dönüştürüyoruz.Ancak bu bir kader değildir.Önceden önlem almak yani doğru planlama ve kamusal denetim ile deprem risklerinden kaçınabiliriz."
 
"Doğal afetlere hazırlık için bir merkez talep ediyoruz"
 
   "İki büyük depremi arka arkaya yaşamış bir şehrin yaşayanları olarak 17 ağustos ve 12 Kasım Depremlerinde kaybettiklerimizi ve deprem gerçeğini unutmamak ve unutturmamak için, yeni nesillerde çevre duyarlılığının oluşması deprem ve diğer doğal afetlere önceden hazırlıklı olma farkındalığının oluşması için merkezi ve yerel yöneticilerden bir merkez oluşturulmasını talep etmekteyiz.Düzce’de yaşayanların ve Üniversitenin katkısı ile oluşturulacak bu merkez ile hem halkın katılımının önünü açmalı hem olası depremlere ve diğer doğal afetlere hazırlıklı olmanın fikirlerinin üretildiği ve tartışıldığı ve hayata geçtiği bir ortak akıl merkezi olmalıdır.
 
   17 Ağustos depreminin 18.yılında depremide kaybettiklerimizide unutmadık unutturmayacağız..Kaybettiğimiz insanlarımıza Allah’tan rahmet diliyor saygı ile anıyoruz."
Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
Ya kapayacaksınız, ya da açacaksınız!
 
  Semih Şenkaya
ANALİZ
 
  Ayşegül Şenol Can
AZ GİTTİK, UZ GİTTİK..
 
  Ulviye Dikmen
Yağmur yağıyor seller akıyor, arap kızı
 
  Ahmet Altun
SİĞİLCİ
 
  Telat Çelik
HAVAMIZ KİRLENMEDEN
 
  Adem Turgut
Kararınızı yüksek sesle söyleyin!
 
  Şemsettin Bahadır
SİYASETİN TEK AKTÖRÜ
 
  Metin Güçlü
POLİSİYE
 
  Erkan Arslan
KINARIM BAK!
 
  Hümeyra Yılmaz
SAVAŞ, KAÇIŞ VE KAMPLARDA BAYRAM
 
  Aysel Dural
YÜREKTEN SÖYLENEN SÖZLER
 
  M. Doğan Kaya
BİR YİĞİDİN ARDINDAN...
 
  Fulya Temiz
HANGİMİZ ÖLÜ?
 
  Erdal Pişken
OLURSA BU SENE OLUR
 
  Caner Besler
Samsunlu hakem
 
BAKAN YILMAZ; ‘Düzce'nin her talebi yerine getirilecek’
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü'yle birlikte Düzce'ye gelen Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Düzce'nin eğitimle ilgili eksiği kalmayacak
OTOMOBİL TIR'IN ALTINA GİRDİ
D-100 Karayolu Çilimli Sapağı’nda otomobilin TIR’ın altına girmesi sonucu meydana gelen kazada Mehmet Şerif Uncu hayatını kaybetti.
BAKANLAR DÜZCE’DE
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ve Milli Eğim Bakanı İsmet Yılmaz bir dizi programa katılmak üzere Düzce’ye geldi.
Ücretsiz hasta taşıma servisi başladı!
Ulaşımı kolaylaştırmak amacıyla Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Merkez Yerleşkesi ile Muncurlu Ek Hizmet Binası arasında ücretsiz hasta taşıma servisi başla
Girişimcilik Haftası etkinlikleri sona erdi
Yenilikçi ve girişimci yaklaşımları ile bölgeye önemli katkılar sağlayan Düzce Üniversitesi ve Düzce Teknopark işbirliğiyle düzenlenen “Global Girişimcilik
Hasta Eğitim toplantısı yapıldı
Düzce Üniversitesi Sağlık, Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde “KOAH ve Hava Kirliliği” konulu hastalara yönelik eğitim toplantısı düzenlendi.Yeni Ilgaz Eczanesi
(380 512 24 60)
Aziziye Mahallesi Eski SSK Karşısı No:102
01.12.2014
Aydınpınar Eczanesi
(0380 524 19 15)
Aydınpınar Caddesi Petrol Yanı No:13/F
01.12.2014


koç

boga

ikizler

yengec

aslan

basak

terazi

akrep

yay

oglak

kova

balik

Telefon Rehberi
Türk Telekom’un Telefon Rehberi’ne ulaşmak için tıklayınız.
Fatura Sorgulama
Türk Telekom faturanızın miktarını ve son ödeme tarihini buradan öğrenebilirsiniz.
T.C. Kimlik Sorgulama
Bir çok işlem sırasında karşınıza çıkan TC Kimlik Numarası’nı bu linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.
DÜZCE


  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Özkan Gözütok
© 2009 - 2016 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Durakların hali içler acısı! " Haberine...
 Ayşe F.
 Duraklar hele hele külüsstüre çıkmış otobüsler hiç önemli değil...tramvayımız varya.
  " Karayollarından alt geçit talep edilecek! " Haberine...
 Düzceli..
 Günaydın.. Yanlış yapıyorsunuz, yaptığınız çözüm değil diyenleri dinlemediniz..Hiç bir trafik yoğunluğuna çare olmadı..Düzceyi önce il genel meclisi ve belediyeden kurtarmak gerekiyor....Sakaryadan bilecik istikametine gidin klometrelerce tek bir döner kavşak yok..Bizdekiler de sırf kazalar artsın diye yapılmış gibi..Geçit Akçokoca yönüne olacaktı veya üst geçitli bir yonca olacaktı...
  " Karayollarından alt geçit talep edilecek! " Haberine...
 şükrü toros
 makul, mantıklı ve elzem.
  " Durakların hali içler acısı! " Haberine...
 Zekiye
 Konuralp'te durağın altına giriyorsunuz, yağmur yağıyorsa hiçbir faydası yok, gayet güzel ıslanıp çıkıyorsunuz.. Belediyenin yaptığı işleri neresinden tutarsan tut elinde kalır..
  " Durakların hali içler acısı! " Haberine...
  Bilgihan Yilmaz
 Olsun tramvayımız var
  " HOŞGELDİN KİRLİ HAVA! " Haberine...
 Aydin Gör
  Çevre ve Belediye kış gelmeden bu tedbirleri almalıdır. Her kış ayı aynı konu gündemde. Herşey halkın sağlığı ve mutluluğu üzerine planlanmalı asıl başarı budur. Belediyecilik kaldırım taşı düzeltme değildir.
  " HOŞGELDİN KİRLİ HAVA! " Haberine...
 Huriye Göncü
  Iyi zehirleniyoruz amma
  " BAKAN YILMAZ; ‘Düzce'nin her talebi yerine getirilecek’ " Haberine...
 Düzceli..
 İki büyük yıkımı yaşamış Düzce'de 18 yıl sonra hala prefabrik okullar, prefabrik öğretmen evi varsa, söz verilen kampüs okullar, yeri ve alanı mevcutken Düzce için ilk sırada olması gerekirken hala adı yoksa, eski arsası şehir içinde kıymetli yer oldu diye Kız sanat okulunu şehir dışına alıyoruz diye asar çayının kenarına dar ve dolgu alana yer kıtlığı var gibi yapıyorsanız, üniversite sınavlarında yıllardır son 10 il içindeysek verilen sözlerin bugüne kadar verilen sözler gibi havada kalacağı kesin..
  " Efteni Gölü için imzalar atıldı!.. " Haberine...
 Seyfettin çelebi
 Sayın bakanımıza teşekkür ediyor...termal kaplıcanın birtakım jenerasyon dan çıkıp yöreye kazandırılması ve turizmle pekiştirilmesi gerekli dır.. yöre halkı elinde bulunan değeri geçmişte yapilan hataların düzeltilmesi yönünde çalışma beklemektedir.
  " CNG'li otobüsler Düzce'de! " Haberine...
 şükrü toros
 hele hele l8 mt. boyunda olanlar düzcenin hangi yolunda işleyebilecekler acaba merak ediyorum.
Bölgede en çok tercih edilen merkez... Bölgede en çok tercih edilen merkez...
  KAŞIKOĞLU; ‘Keleş tekrar aday olabilir!’
  OTOMOBİL TIR'IN ALTINA GİRDİ
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Düzce’den Rasim Ozan Kütahyalı’ya suç duyurusu
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Efteni Gölü için imzalar atıldı!..
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Işıklandırmalar tamamlandı
  İŞTE YENİ CNG’li OTOBÜSLERİMİZ
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  5 milyon emeklinin maaşı yeniden hesaplanacak
  İkinci taksit için son tarih 30 Kasım!
  CNG'li otobüsler Düzce'de!
  Cesedi yanmış halde bulundu!
  Çaya Geliyoruz projesi sürüyor!
  BAŞKANLAR ANKARA’DA
  Meteoroloji uyardı... KAR GELİYOR!
  Ücretsiz hasta taşıma servisi başladı!
  15.11.2017 - KAŞIKOĞLU; ‘Keleş tekrar aday olabilir!’
  15.11.2017 - Pahalı aydınlatma direkleri kaldırılıyor!
  15.11.2017 - TERMİNAL ESNAFI SIKINTIDA!
  21.11.2017 - Durakların hali içler acısı!
  15.11.2017 - Çay 1 lira, tuvaletler ücretsiz olacak!
  17.11.2017 - İŞTE YENİ CNG’li OTOBÜSLERİMİZ
  18.11.2017 - Efteni Gölü için imzalar atıldı!..
  18.11.2017 - CNG'li otobüsler Düzce'de!
  20.11.2017 - HOŞGELDİN KİRLİ HAVA!
  21.11.2017 - Karayollarından alt geçit talep edilecek!