Düzce'nin Açılış Sayfası
ANASAYFAM YAP
Toplam Ziyaretçi :55445415 Aktif Ziyaretçi :5628 19 Şubat 2018 Pazartesi
[16:10] Abant yolunda kaza! -- [13:44] Karamollaoğlu geliyor -- [12:26] Namaz sonrası şok oldular! -- [12:03] BİR ANDA ALEV ALDI! -- [11:53] ÖZTÜRK; ‘Çiftçimizi büyük tehlike bekliyor!’ -- [11:29] İYİ Parti; ‘Şiddetle itiraz ediyoruz!’ -- [21:10] Elektrikli araç için.. -- [20:56] 'Bu yanlış gidişle daha da geriye düşeriz!' -- [18:21] Üniversiteden Afet ve Acil Durum Eğitimi -- [17:59] AK Parti’de Ziyaretler Sürüyor! --
Depremzedeler Derneği endişeli!
Düzce Depremzedeler Derneği Başkanı Ayşegül Şenol Can yaptığı basın açıklamasında, 17 Ağustos depremini anmanın yanı sıra endişelerini dile getirdi.
16.8.2017 - 16:36:31  Haberi Yazd?r
 
   Düzce Depremzedeler Derneği Başkanı Ayşegül Şenol Can yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
   "17 Ağustos 1999 tarihinde yaşanan deprem son yüzyılın en büyük depremlerinden biri olarak tarihe geçti.Türkiye nüfusunun önemli bir bölümünün yaşadığı coğrafyada meydana gelen deprem ile resmi kayıtlara göre; 17.825 yurttaşımız yaşamını yitirmiş, 48.901 kişi yaralanmış, 96 bin konut ağır hasar, 107 bin konut orta hasar, 124 bin konut az hasar görmüş doğrudan ve dolaylı etkileriyle yaklaşık onbinlerce insanımız depremden değişik düzeylerde etkilenmiş; yaklaşık 25-30 Milyar Dolarlık bir ekonomik kayıp ortaya çıkmıştır."
 
"Son 58 yılda 60 binin üzerinde kişi hayatını kaybetti"

   "Ülke topraklarının yüzde 66’sı 1. ve 2. derecede deprem bölgesinde yer almaktadır. Ülke nüfusunun yüzde 70’i ve büyük sanayi tesislerinin yüzde 75’i deprem tehlikesi altındadır. Son 58 yıl içerisinde depremlerde, 60 binin üzerinde vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 120 bini aşkın kişi yaralanmıştır. Yaklaşık olarak 420 bin bina yıkılmış veya ağır hasar görmüştür."
 
"7 milyon riskli yapı var"
 
   "Ülkemizde en yıkıcı depremlerin meydana geldiği Kuzey Anadolu Fay hattı üzerinde yaşamaktayız.Resmi kayıtlara göre 1900’lü yılların başlarından bu yana yüzbini aşkın yurttaşımız yaşanan depremlerde hayatını kaybetmiştir. Bu yıl içinde yaşanan Çanakkale Manisa Adıyaman İzmir deki depremler ile son günlerde yoğun olarak yaşanan Muğla Bodrum merkezli depremler deprem tehlikesinin bu ülkenin bir gerçeği olduğunu bize anlatmaktadır. Ancak ülkemizde İstanbul başta olmak üzere Bursa, İzmir gibi büyükşehirlerde deprem riski altındadır.Bir kısım uzmanların teleffuz ettiğine göre ülkemizdeki muvcut 20 milyon binanın 7 milyonu riskli yapı konumunda olup bu binaların 2 milyonu İstanbul’dadır. Bu binaların sağlamlaştırılması için ise gereken etkili adımların atılmaması hepimizi endişelendirmektedir.
 
   Afete karşı önceden önlem almak ülkemizin afet güvenliğini yükseltmek, yurttaşları ileride meydana gelecek afetlerin zararlarından korumak; bizi yönetenler açısından siyasal, toplumsal ve anayasal bir sorumluluktur."

"Kat artış kararları alınıyor"
 
   "İki büyük deprem sonrası ilimizde yapılan Çevre Düzeni Planı ve imar planları deprem riskleri başta olmak diğer çevre sorunlarının halli ile ilgili gereken önlemlerin alınması merkezli yapılmamıştır.Belediye meclisleri eliyle yapılan imar plan tadilatları ile gündelik çıkarlar gözetilerek kat artış kararları alınmaktadır.Şehrin deprem riski yüksek alanlarında iki katla sınırlanan kat sayısı bugün geldiğimiz noktada dört kata çıkartıldığı gibi yine kentin kuzeyinde nispeten daha sağlam zeminli Üniversitenin de kurulu bulunduğu bölgede 20-30 katlı binaların yükseldiğini görmek biz deprem yaşamış insanları endişelendirmektedir.Kaldı ki, ülkemizde hala daha yüksek katlı yapılarla ilgili bir yönetmeliğin olmadığını bilmek bu binalarda alınması gereken önlemler ve verilmesi gereken yapı denetimi hizmetinin yeterliliği noktasında bizleri kaygılandırmaktadır."
 
"Tarım alanları hızla yapılaşmaya açılıyor"
 
   "İlimiz açısından bugün gelinen noktada en büyük risk ise verimli tarım arazilerinin bulunduğu alanların hızla yapılaşmaya açılmasıdır.Şehrin deprem riskleri gözetilerek depremden arta kalan yapı stoğu ile ilgili bir çalışma göremediğimiz gibi şehrin tüm doğal afetler yönünden hazırlıklı olmadığını ve hava kirliliği başta olmak üzere ciddi çevre sorunları olduğunu görmekteyiz.Gerek çevre düzeni planına yapılan müdahaleler gerekse imar planlarında yapılan yoğun tadilatlar göstermektedir ki şehrimizde bütünlüklü bir planlama anlayışı mevcut değildir.Defalarca talep etmemize rağmen mevcut planlar bu riskleri azaltacak şekilde elden geçirilmemiştir. Aksine çevre düzeni planında yapılan değişikliklerle bulunduğumuz şehrin başkaca çevre sorunlarına maruz kalmasının önü açılmaktadır. Geldiğimiz noktada orta hasarlı yada hasarının ne olduğunu bilemediğimiz yapıların sorununun hala devam etmesi endişe vericidir. 6306 sy.lı afet riski altındaki alanların dönüştürülmesi hakkındaki yasa ile de bu binaların sorunlarının çözümünde hangi noktada olduğumuzun bilgisinin kamuoyu ile paylaşılması gerekmektedir."
 
"Hiçbir projede halk bilgilendirilmiyor"
 
   "Kaldı ki, şehrimizde yapılan iki farklı kentsel dönüşüm projesinden biri tamamlanmış diğeri ise devam etmektedir.Ancak şehirde belediye eliyle yapılan hiçbir proje önceden halkı bilgilendirme yoluyla yapılmadığı gibi bu konudada halkın bilgi edinme hakkına uygun bir yöntem izlenmemektedir.Düzce’nin ihtiyacı olan kentsel dönüşüm uygulamaları mevcut zeminin depremle olan ilişkisi nedeniyle risk azaltma ve deprem geçirmiş konutların yoğunlukta olduğu alanlarda ve mevcut merkezi sağlamlaştırılması üzerine kurulu olmalıdır.
 
   Belediye eliyle yapılan bir çok uygulama ben yaptım oldu mantığı ile yapılmakta örneğini daha yeni yaşadığımız gibi bir sabah kalktığınızda kalıcı konutlardaki Atatürk anıtının bulunduğu parkta olduğu gibi hayat alışkanlıklarınızla hiç ilgisi olmayan yeşil alanın bütünlüğünü bozan bir yağlı güreş alanı yapıldığını görebiliyorsunuz. Yada birden bire şehrin tek caddesinin trafiğe kapandığını görebiliyorsunuz yada aniden şehrin bir çok karanlık köşesi olduğu halde bir caddesinin ısraf boyutunda daha da çok ışıklandırıldığını görebiliyorsunuz. Yada bisiklet yolu yapılacak denilen İstanbul caddesinin bir kısmının aniden tramvay yapılmaya karar verildiği için boydan boya kazılmaya başlandığını görebiliyorsunuz.Yapılan hiçbir proje ve uygulamanın şehirdeki halkla ve sivil toplum örgütleri ile paylaşılmaması bizler tarafından endişe ile izlenmektedir.
 
   Yapılacak olan yeni proje ve uygulamaların halkla paylaşılması sonucunda ısrafa neden olan göz boyamaya yönelik lüks uygulamalar yerine şehrin gerçek ihtiyaçları ortaya çıkacak, kamu kaynakları yerinde kullanılacak örneğin Düzce’de yaşayanların ulaşıma yönelik olarak gündelik ihtiyacı olan uygulamalar öncelikli olarak ele alınacak ve şehirde yaşayanların herkesin yaşam standartları yükselecektir.
 
   Yeni eğitim öğretim yılının başlangıcına yaklaştığımız bu günlerde bir kısım okulların hala daha depremden arta kalan prefabrik binalarda eğitime başlayacak olması gibi eski kız meslek lisesinin olduğu alan gibi terk edilmiş ve çöplük haline gelmeside şehrin görüntüsünü bozan bir netice ortaya çıkartmaktadır."
 
   Depremlerden ve diğer bütün doğal ve yapay afetlere karşı etkili önlem alınması yönünde talepler, sağlıklı ve güvenli bir çevrede yaşama isteği her yurttaş için temel bir insan hakkıdır."
 
"En önemli görev Valiliklere düşüyor"
 
   "Yaşanan depremler bize göstermiştirki depremde en önemli yanlışları planlamalar eliyle ve plan tadilatları eliyle yapmaktayız.Uygulama aşamasında ise etkili bir yapı denetimi meknizması kuramıyoruz.Malzemeden çalanı iş başında yakalayamıyoruz.Yapı denetiminde en önemli görev Belediyeler başta olmak üzere Valiliklere düşmektedir.Ancak toplumsal manada bu konuda meslek odaları başta olmak üzere tüm toplumun duyarlı olması gerekmektedir.
 
   Deprem bir doğa olayıdır.Biz yaptığımız yanlışlarla depremi afete dönüştürüyoruz.Ancak bu bir kader değildir.Önceden önlem almak yani doğru planlama ve kamusal denetim ile deprem risklerinden kaçınabiliriz."
 
"Doğal afetlere hazırlık için bir merkez talep ediyoruz"
 
   "İki büyük depremi arka arkaya yaşamış bir şehrin yaşayanları olarak 17 ağustos ve 12 Kasım Depremlerinde kaybettiklerimizi ve deprem gerçeğini unutmamak ve unutturmamak için, yeni nesillerde çevre duyarlılığının oluşması deprem ve diğer doğal afetlere önceden hazırlıklı olma farkındalığının oluşması için merkezi ve yerel yöneticilerden bir merkez oluşturulmasını talep etmekteyiz.Düzce’de yaşayanların ve Üniversitenin katkısı ile oluşturulacak bu merkez ile hem halkın katılımının önünü açmalı hem olası depremlere ve diğer doğal afetlere hazırlıklı olmanın fikirlerinin üretildiği ve tartışıldığı ve hayata geçtiği bir ortak akıl merkezi olmalıdır.
 
   17 Ağustos depreminin 18.yılında depremide kaybettiklerimizide unutmadık unutturmayacağız..Kaybettiğimiz insanlarımıza Allah’tan rahmet diliyor saygı ile anıyoruz."
Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
GİDEN GİDER AMA!
 
  Semih Şenkaya
ANALİZ
 
  Ayşegül Şenol Can
DEMOKRATİK TOPLUM GEREKLERİ
 
  Ulviye Dikmen
4 ŞUBAT, KANSERLE MÜCADELE GÜNÜ
 
  Ahmet Altun
KURT İLE KUZU
 
  Telat Çelik
NARSİZM!
 
  Adem Turgut
Kararınızı yüksek sesle söyleyin!
 
  Şemsettin Bahadır
SİYASETİN TEK AKTÖRÜ
 
  Metin Güçlü
POLİSİYE
 
  Erkan Arslan
KINARIM BAK!
 
  Hümeyra Yılmaz
KARANLIĞA AY DOĞARSA
 
  Aysel Dural
YÜREKTEN SÖYLENEN SÖZLER
 
  M. Doğan Kaya
BİR YİĞİDİN ARDINDAN...
 
  Fulya Temiz
HANGİMİZ ÖLÜ?
 
  Erdal Pişken
FUTBOLU SEVİYORUZ
 
  Caner Besler
Samsunlu hakem
 
Okuryazarlık Seferberliği Düzce'de başlıyor!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın ülke genelinde başlatmış olduğu 'Okuryazarlık Seferberliği' kapsamında Düzce'de çalışmalar başla
ARAMIZDAN AYRILANLAR
Aramızdan ayrılanlara Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabırlar dileriz.
Aile Danışma Merkezi Açıldı!
Yardıma ihtiyacı olan vatandaşlara hizmet amacıyla kurulan 'Aile Danışma Merkezi' açılışında konuşan Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay; "Kimse yoksa biz var
Türkiye'de bir ilk Düzce'de!
Sevgi dersinin Ülkemizde ilk kez Düzce Üniversitesi müfredatında yer almasında büyük emekleri olan Düzce Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Latif Onu
Emniyetten Operasyon!
Düzce Emniyet Müdürlüğünün gerçekleştirdiği uyuşturucu operasyonunda, şüphelinin evinden çıkanlar şok etti!
Afrin'e Tam Destek!
Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay’ın eşi Nursel Ay ve AK Parti Düzce Kadın Kolları Başkanı Güler Güneş ile Kadın STK temsilcileri ile Afrin Harekatına desteYeni Ilgaz Eczanesi
(380 512 24 60)
Aziziye Mahallesi Eski SSK Karşısı No:102
01.12.2014
Aydınpınar Eczanesi
(0380 524 19 15)
Aydınpınar Caddesi Petrol Yanı No:13/F
01.12.2014


koç

boga

ikizler

yengec

aslan

basak

terazi

akrep

yay

oglak

kova

balik

Telefon Rehberi
Türk Telekom’un Telefon Rehberi’ne ulaşmak için tıklayınız.
Fatura Sorgulama
Türk Telekom faturanızın miktarını ve son ödeme tarihini buradan öğrenebilirsiniz.
T.C. Kimlik Sorgulama
Bir çok işlem sırasında karşınıza çıkan TC Kimlik Numarası’nı bu linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.
DÜZCE


  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Özkan Gözütok
© 2009 - 2016 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Keleş’in meşhur Audisi borca karşılık verildi! " Haberine...
 Naci T.
 348 BİN LİRA ZARAR..BU DÜZCE HALKININ HİZMETİNDEN SUYUNDAN ULAŞIMINDAN KESİLEN PARAYDI..
  " Keleş’in meşhur Audisi borca karşılık verildi! " Haberine...
 Sukru T.
 Devlete verdikleri zararın hesabı sorulmazsa böyle olur.Boşa yorulmayın önünüze tekrar konulsa yine oy verirsiniz.Nasılsa alıştınız temcit pilavı yemeye.
  " Keleş’in meşhur Audisi borca karşılık verildi! " Haberine...
 İsmail K.
 ALLAHU TEALA SORSUN HESABINI ........ AYRICA BU MEHMET KELEŞ'İN YAPTIĞI İCRAATLAR DA BU DURSUN AY YANINDA DEĞİL MİYDİ .......? ACABA YAPTIĞI YANLIŞLARA HATALARA SES ÇIKARMIŞ MI YOKSA HER YAPTIĞINA ONAY MI VERMİŞ .......? GECELERİ RAHAT UYUYABİLİYORLAR MI ACABA .......? BU GARİP VATANDAŞI DÜŞÜNEN VAR MI ACABA ........?
  " Keleş’in meşhur Audisi borca karşılık verildi! " Haberine...
 Şaban K.
 Her yokuşun bir inişi vardır. Hep yukarıya bakmıcan arada bir kafanı aşağıya eğecen. Yoksa indirirler. Yandaşları yardım etseydi sattırmasaydı arabayı ödeselerdi borcunu
  " Keleş’in meşhur Audisi borca karşılık verildi! " Haberine...
 Kamer M.
 Şakşakçılara aldandı.. Kendi ayağına sıktı.. Unutuldu gitti.. Sadece Audi değil, , Tramvay da Düzce için çok gereksiz bir harcama.. Ama Düzceli olmanın kaderi bu...!
  " Keleş’in meşhur Audisi borca karşılık verildi! " Haberine...
 Yılmaz
 ooooo kar payıda oldukca yüksekmiş :))
  " Keleş’in meşhur Audisi borca karşılık verildi! " Haberine...
 Adnan Öztürk
 Keleşin Düzceye bıraktıklarından biri daha. neler çıkar neler.
  " Keleş’in meşhur Audisi borca karşılık verildi! " Haberine...
 Ismail T.
 Keleş gitti iyi oldu...geç bile kaldı REİS yollamakta
  " Keleş’in meşhur Audisi borca karşılık verildi! " Haberine...
 Cemil A.
 devlet alırken satarken millete mi soracak devlet her zaman en iyisini yapar bu böyle biline
  " Keleş’in meşhur Audisi borca karşılık verildi! " Haberine...
 Ertuğrul Çiçek
 Krediyle 930'a Al 600'e sat ne güzel, aradaki fark Sn.Mehmet KELES'ten alınmalı.
Sanatı seven, insanları da çok sever Sanatı seven, insanları da çok sever
  Belediye Başkan Adayları şimdiden konuşulmaya başlandı!
  Düzce'de deprem oldu!
  Keleş’in meşhur Audisi borca karşılık verildi!
  Türkiye'de bir ilk Düzce'de!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Düzce'de dolandırıcılardan inanılmaz yöntem!
  Valilikten UYARI!
  Ünlü İsimler Düzce'de!
  Bakan Özlü, Nazlı Değer’i kabul etti.
  Emniyetten Operasyon!
  3 Martta KAPILARINI AÇACAK!
  Aile Danışma Merkezi Açıldı!
  Valilik Uyardı!
  Üniversiteden Köylere Ziyaret
  SÖNMEZ; 'Türk' ve 'Türkiye' kelimelerinin hedef alınması vahimdir.
  İmam Hatip Öğrencilerine Ziyaret
  Düzce'de Hileli Teraziler!
  Kültür Kolejine Uluslararası Ödül
  14.2.2018 - Keleş’in meşhur Audisi borca karşılık verildi!
  12.2.2018 - Belediye Başkan Adayları şimdiden konuşulmaya başlandı!
  12.2.2018 - GİDEN GİDER AMA!
  14.2.2018 - Valilik Uyardı!
  14.2.2018 - KARANLIĞA AY DOĞARSA