Düzce'nin Açılış Sayfası
ANASAYFAM YAP
Toplam Ziyaretçi :50962614 Aktif Ziyaretçi :13191 20 Eylül 2017 Çarşamba
[16:10] Erkekliğe ilk adımını attı -- [15:57] Keleş: Sanayi esnafı mağdur olmayacak -- [15:52] Akçakoca’da Ahilik haftası kutlandı -- [15:14] Gaziler Günü Düzce’de düzenlenen törenle kutlandı -- [15:08] Altyapı çalışması başlıyor -- [15:04] Keleş muhtarlarla bir araya geldi -- [14:59] Standard Profil'den çalışanların çocuklarına eğitim seti -- [14:55] MÜSİAD Kurucu Başkanı Düzce'ye geliyor -- [14:50] Çevre ve sağlık alanında protokol imzalandı -- [14:43] AÖF önünde kayıt yoğunluğu --
Depremzedeler Derneği endişeli!
Düzce Depremzedeler Derneği Başkanı Ayşegül Şenol Can yaptığı basın açıklamasında, 17 Ağustos depremini anmanın yanı sıra endişelerini dile getirdi.
16.8.2017 - 16:36:31  Haberi Yazd?r
 
   Düzce Depremzedeler Derneği Başkanı Ayşegül Şenol Can yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
   "17 Ağustos 1999 tarihinde yaşanan deprem son yüzyılın en büyük depremlerinden biri olarak tarihe geçti.Türkiye nüfusunun önemli bir bölümünün yaşadığı coğrafyada meydana gelen deprem ile resmi kayıtlara göre; 17.825 yurttaşımız yaşamını yitirmiş, 48.901 kişi yaralanmış, 96 bin konut ağır hasar, 107 bin konut orta hasar, 124 bin konut az hasar görmüş doğrudan ve dolaylı etkileriyle yaklaşık onbinlerce insanımız depremden değişik düzeylerde etkilenmiş; yaklaşık 25-30 Milyar Dolarlık bir ekonomik kayıp ortaya çıkmıştır."
 
"Son 58 yılda 60 binin üzerinde kişi hayatını kaybetti"

   "Ülke topraklarının yüzde 66’sı 1. ve 2. derecede deprem bölgesinde yer almaktadır. Ülke nüfusunun yüzde 70’i ve büyük sanayi tesislerinin yüzde 75’i deprem tehlikesi altındadır. Son 58 yıl içerisinde depremlerde, 60 binin üzerinde vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 120 bini aşkın kişi yaralanmıştır. Yaklaşık olarak 420 bin bina yıkılmış veya ağır hasar görmüştür."
 
"7 milyon riskli yapı var"
 
   "Ülkemizde en yıkıcı depremlerin meydana geldiği Kuzey Anadolu Fay hattı üzerinde yaşamaktayız.Resmi kayıtlara göre 1900’lü yılların başlarından bu yana yüzbini aşkın yurttaşımız yaşanan depremlerde hayatını kaybetmiştir. Bu yıl içinde yaşanan Çanakkale Manisa Adıyaman İzmir deki depremler ile son günlerde yoğun olarak yaşanan Muğla Bodrum merkezli depremler deprem tehlikesinin bu ülkenin bir gerçeği olduğunu bize anlatmaktadır. Ancak ülkemizde İstanbul başta olmak üzere Bursa, İzmir gibi büyükşehirlerde deprem riski altındadır.Bir kısım uzmanların teleffuz ettiğine göre ülkemizdeki muvcut 20 milyon binanın 7 milyonu riskli yapı konumunda olup bu binaların 2 milyonu İstanbul’dadır. Bu binaların sağlamlaştırılması için ise gereken etkili adımların atılmaması hepimizi endişelendirmektedir.
 
   Afete karşı önceden önlem almak ülkemizin afet güvenliğini yükseltmek, yurttaşları ileride meydana gelecek afetlerin zararlarından korumak; bizi yönetenler açısından siyasal, toplumsal ve anayasal bir sorumluluktur."

"Kat artış kararları alınıyor"
 
   "İki büyük deprem sonrası ilimizde yapılan Çevre Düzeni Planı ve imar planları deprem riskleri başta olmak diğer çevre sorunlarının halli ile ilgili gereken önlemlerin alınması merkezli yapılmamıştır.Belediye meclisleri eliyle yapılan imar plan tadilatları ile gündelik çıkarlar gözetilerek kat artış kararları alınmaktadır.Şehrin deprem riski yüksek alanlarında iki katla sınırlanan kat sayısı bugün geldiğimiz noktada dört kata çıkartıldığı gibi yine kentin kuzeyinde nispeten daha sağlam zeminli Üniversitenin de kurulu bulunduğu bölgede 20-30 katlı binaların yükseldiğini görmek biz deprem yaşamış insanları endişelendirmektedir.Kaldı ki, ülkemizde hala daha yüksek katlı yapılarla ilgili bir yönetmeliğin olmadığını bilmek bu binalarda alınması gereken önlemler ve verilmesi gereken yapı denetimi hizmetinin yeterliliği noktasında bizleri kaygılandırmaktadır."
 
"Tarım alanları hızla yapılaşmaya açılıyor"
 
   "İlimiz açısından bugün gelinen noktada en büyük risk ise verimli tarım arazilerinin bulunduğu alanların hızla yapılaşmaya açılmasıdır.Şehrin deprem riskleri gözetilerek depremden arta kalan yapı stoğu ile ilgili bir çalışma göremediğimiz gibi şehrin tüm doğal afetler yönünden hazırlıklı olmadığını ve hava kirliliği başta olmak üzere ciddi çevre sorunları olduğunu görmekteyiz.Gerek çevre düzeni planına yapılan müdahaleler gerekse imar planlarında yapılan yoğun tadilatlar göstermektedir ki şehrimizde bütünlüklü bir planlama anlayışı mevcut değildir.Defalarca talep etmemize rağmen mevcut planlar bu riskleri azaltacak şekilde elden geçirilmemiştir. Aksine çevre düzeni planında yapılan değişikliklerle bulunduğumuz şehrin başkaca çevre sorunlarına maruz kalmasının önü açılmaktadır. Geldiğimiz noktada orta hasarlı yada hasarının ne olduğunu bilemediğimiz yapıların sorununun hala devam etmesi endişe vericidir. 6306 sy.lı afet riski altındaki alanların dönüştürülmesi hakkındaki yasa ile de bu binaların sorunlarının çözümünde hangi noktada olduğumuzun bilgisinin kamuoyu ile paylaşılması gerekmektedir."
 
"Hiçbir projede halk bilgilendirilmiyor"
 
   "Kaldı ki, şehrimizde yapılan iki farklı kentsel dönüşüm projesinden biri tamamlanmış diğeri ise devam etmektedir.Ancak şehirde belediye eliyle yapılan hiçbir proje önceden halkı bilgilendirme yoluyla yapılmadığı gibi bu konudada halkın bilgi edinme hakkına uygun bir yöntem izlenmemektedir.Düzce’nin ihtiyacı olan kentsel dönüşüm uygulamaları mevcut zeminin depremle olan ilişkisi nedeniyle risk azaltma ve deprem geçirmiş konutların yoğunlukta olduğu alanlarda ve mevcut merkezi sağlamlaştırılması üzerine kurulu olmalıdır.
 
   Belediye eliyle yapılan bir çok uygulama ben yaptım oldu mantığı ile yapılmakta örneğini daha yeni yaşadığımız gibi bir sabah kalktığınızda kalıcı konutlardaki Atatürk anıtının bulunduğu parkta olduğu gibi hayat alışkanlıklarınızla hiç ilgisi olmayan yeşil alanın bütünlüğünü bozan bir yağlı güreş alanı yapıldığını görebiliyorsunuz. Yada birden bire şehrin tek caddesinin trafiğe kapandığını görebiliyorsunuz yada aniden şehrin bir çok karanlık köşesi olduğu halde bir caddesinin ısraf boyutunda daha da çok ışıklandırıldığını görebiliyorsunuz. Yada bisiklet yolu yapılacak denilen İstanbul caddesinin bir kısmının aniden tramvay yapılmaya karar verildiği için boydan boya kazılmaya başlandığını görebiliyorsunuz.Yapılan hiçbir proje ve uygulamanın şehirdeki halkla ve sivil toplum örgütleri ile paylaşılmaması bizler tarafından endişe ile izlenmektedir.
 
   Yapılacak olan yeni proje ve uygulamaların halkla paylaşılması sonucunda ısrafa neden olan göz boyamaya yönelik lüks uygulamalar yerine şehrin gerçek ihtiyaçları ortaya çıkacak, kamu kaynakları yerinde kullanılacak örneğin Düzce’de yaşayanların ulaşıma yönelik olarak gündelik ihtiyacı olan uygulamalar öncelikli olarak ele alınacak ve şehirde yaşayanların herkesin yaşam standartları yükselecektir.
 
   Yeni eğitim öğretim yılının başlangıcına yaklaştığımız bu günlerde bir kısım okulların hala daha depremden arta kalan prefabrik binalarda eğitime başlayacak olması gibi eski kız meslek lisesinin olduğu alan gibi terk edilmiş ve çöplük haline gelmeside şehrin görüntüsünü bozan bir netice ortaya çıkartmaktadır."
 
   Depremlerden ve diğer bütün doğal ve yapay afetlere karşı etkili önlem alınması yönünde talepler, sağlıklı ve güvenli bir çevrede yaşama isteği her yurttaş için temel bir insan hakkıdır."
 
"En önemli görev Valiliklere düşüyor"
 
   "Yaşanan depremler bize göstermiştirki depremde en önemli yanlışları planlamalar eliyle ve plan tadilatları eliyle yapmaktayız.Uygulama aşamasında ise etkili bir yapı denetimi meknizması kuramıyoruz.Malzemeden çalanı iş başında yakalayamıyoruz.Yapı denetiminde en önemli görev Belediyeler başta olmak üzere Valiliklere düşmektedir.Ancak toplumsal manada bu konuda meslek odaları başta olmak üzere tüm toplumun duyarlı olması gerekmektedir.
 
   Deprem bir doğa olayıdır.Biz yaptığımız yanlışlarla depremi afete dönüştürüyoruz.Ancak bu bir kader değildir.Önceden önlem almak yani doğru planlama ve kamusal denetim ile deprem risklerinden kaçınabiliriz."
 
"Doğal afetlere hazırlık için bir merkez talep ediyoruz"
 
   "İki büyük depremi arka arkaya yaşamış bir şehrin yaşayanları olarak 17 ağustos ve 12 Kasım Depremlerinde kaybettiklerimizi ve deprem gerçeğini unutmamak ve unutturmamak için, yeni nesillerde çevre duyarlılığının oluşması deprem ve diğer doğal afetlere önceden hazırlıklı olma farkındalığının oluşması için merkezi ve yerel yöneticilerden bir merkez oluşturulmasını talep etmekteyiz.Düzce’de yaşayanların ve Üniversitenin katkısı ile oluşturulacak bu merkez ile hem halkın katılımının önünü açmalı hem olası depremlere ve diğer doğal afetlere hazırlıklı olmanın fikirlerinin üretildiği ve tartışıldığı ve hayata geçtiği bir ortak akıl merkezi olmalıdır.
 
   17 Ağustos depreminin 18.yılında depremide kaybettiklerimizide unutmadık unutturmayacağız..Kaybettiğimiz insanlarımıza Allah’tan rahmet diliyor saygı ile anıyoruz."
Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
BÖYYÜK İŞ ADAMLARININ SEÇİMİ VARMIŞ!
 
  Semih Şenkaya
ANALİZ
 
  Ayşegül Şenol Can
FINDIK
 
  Ulviye Dikmen
AMERİKAN KELEBEĞİ
 
  Ahmet Altun
ARTIK ŞAŞIRMAYACAĞIM
 
  Telat Çelik
SAYIN VALİ’ye
 
  Adem Turgut
Kararınızı yüksek sesle söyleyin!
 
  Şemsettin Bahadır
SİYASETİN TEK AKTÖRÜ
 
  Metin Güçlü
POLİSİYE
 
  Erkan Arslan
CAMBAZ’A BAK!
 
  Hümeyra Yılmaz
SAVAŞ, KAÇIŞ VE KAMPLARDA BAYRAM
 
  Aysel Dural
YÜREKTEN SÖYLENEN SÖZLER
 
  M. Doğan Kaya
BİR YİĞİDİN ARDINDAN...
 
  Fulya Temiz
HANGİMİZ ÖLÜ?
 
  Erdal Pişken
KISA KISA
 
  Caner Besler
Samsunlu hakem
 
Keskin Ahilik Haftasını Kutladı
AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, Ahilik Haftası dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
Yığılca’da ikinci Yalçıner dönemi
AK Parti Yığılca 6. Olağan Kongresi, geniş katılım ile Kızılay Toplantı Salonunda Yapıldı. Tek listeyle gidilen kongrede, 173 delegenin oyunu alan Kerem Ya
Bakan Özlü'den Yığılca ve Kaynaşlı kongrelerine mesaj!
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, gerçekleşecek olan Ak Parti Yığılca ve Kaynaşlı ilçe kongrelerine bir mesaj gönderdi.
İş kazasında 1 kişi hayatını kaybetti
Düzce'nin Akçakoca ilçesi ile Melenağzı arasında devam eden sahil yolu inşaatında meydana gelen iş kazasında 1 kişi öldü.
Melengüççeği tescilleniyor
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, melengüççeği tatlısının Türkpatent tarafından tescilleneceğini duyurdu.
Akçakoca’da narko-sokak uygulaması
Düzce'nin Akçakoca ilçesinde narko-sokak uygulaması gerçekleştirildi.Yeni Ilgaz Eczanesi
(380 512 24 60)
Aziziye Mahallesi Eski SSK Karşısı No:102
01.12.2014
Aydınpınar Eczanesi
(0380 524 19 15)
Aydınpınar Caddesi Petrol Yanı No:13/F
01.12.2014


koç

boga

ikizler

yengec

aslan

basak

terazi

akrep

yay

oglak

kova

balik

Telefon Rehberi
Türk Telekom’un Telefon Rehberi’ne ulaşmak için tıklayınız.
Fatura Sorgulama
Türk Telekom faturanızın miktarını ve son ödeme tarihini buradan öğrenebilirsiniz.
T.C. Kimlik Sorgulama
Bir çok işlem sırasında karşınıza çıkan TC Kimlik Numarası’nı bu linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.
DÜZCE


  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Özkan Gözütok
© 2009 - 2016 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Keskin: Tek umut kaynağı gençler ve çocuklardır " Haberine...
 harbiciyim harbici
 onun için mi bitirdiniz hele hele genç yaştaki okumuş üniversiteli ve lisesi çocuklarımızın işsizliğini hikmet kardeşimiz
  " BÖYYÜK İŞ ADAMLARININ SEÇİMİ VARMIŞ! " Yazısına...
 Aydın Gör
 Fatih bey kaleminize ve düşüncenize sağlık. Klasik Düzce mantığı. Pilavlar ancak köy düğünlerinde kaynatılır. Bu mantık köy zihniyeti. Düzcede köy kalmaya devam eder.
  " BÖYYÜK İŞ ADAMLARININ SEÇİMİ VARMIŞ! " Yazısına...
 Oktay
 Hiç kimse olmadan , bu tür birilerine basamak, kazanç,itibar ve protokolda yer bulma yerleri haline gelen odalar, dernekler kapatılsa, bence çok daha yararlı olur.
  " BÖYYÜK İŞ ADAMLARININ SEÇİMİ VARMIŞ! " Yazısına...
 murmur
 hep söylemişimdir düzce ile bolu arasındaki farkı, onlar şehirlerinin sorunları karşısında hep beraber hareket ederler ve sonuna kadar da bastırırlar. bizler ise şahsi çıkarlarımız için ölümüne mücadele eder ilimizin sorunları ise bizi fazla ırgalamaz.işte düzce bu...vallahi de bu,billahi de bu...
  " Sönmez: Askerle işçiyi karşı karşıya getiremezsiniz! " Haberine...
 İbrahim çelik
 Ağzına sağlık FETHİ ağbi
  " FET֒ye küfreden babasını vurdu! " Haberine...
 FATİH MEHMET
 HALA İNANAN LAR VAR DEMEK Kİ .YAZIK ÇOK YAZIK. BABAYA ATEŞ EDİLİR Mİ
  " Düzce mücadelede örnek oldu " Haberine...
 Arif
  abd orümceği ile mücadele edilsin lütfen. ağaclarımız meyvelerimiz mahvoldu ne yaptiysak olmadi. dalları kestik yaktık olmadi. lütfen yardim.
  " Asfaltlamaya hız verildi " Haberine...
 Bayraktar
 Darıcı mahallesinde yollar berbat.Merkeze bağlandık ama hiçbir çalışma yok girişi 200 metre kadar yer asfalt oldu o kadar başkanımıza duyurulur.
  " İmar planı tadilat talepleri değerlendirilecek " Haberine...
 Hatice
 Allah aşkına yer gök taş olmuş pavyon ışıkları ayrı o ne öyle
  " Vali Dağlı: Gözünün yaşına bakmayacağız! " Haberine...
 Cezmi
 Sn.valim Rakamlar büyüdükçe iş çığırından çıkıyor düzcede malum bir S plaka garabeti çıktı kerameti keleşten menkul ayrıca okul idareleri servis firmalarından bağış adı altında sene başı yada aylık para alıyor ve şişen rakamlar dönüp vatandaşa fatura ediliyor Allah rızası için bu çark nereye kadar böyle gidecek merkezde ki kimi mahalle muhtarları da ikametgah işinde millete ücret karşılığı ikamet uyduruyor okul kapasiteleri olması gerekenın 3–4 katı mecburen servis vs.vs bunları garip bir vatandaş görürken siz nasıl görmezsiniz. Lütfen milleti bu kısır döngüden kurtarın ..
Erkekliğe ilk adımını attı Erkekliğe ilk adımını attı
  Düzce’nin çocukları EZiLiYOR!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  40 yıl sonra buluştular
  FETÖ SORUŞTURMASINDA 5 TUTUKLAMA!
  Raylar döşenmeye başladı!
  Tacizciyi anında yakaladılar!
  Amerikan Beyaz Kelebeği vatandaşların kabusu oldu
  Keleş: Dönüşüm esnafla birlikte olacak!
  İlk gün ulaşım ücretsiz olacak
  Göçmenler sorunsuz sağlık hizmeti alacak
  Düzce’ye değer katmaya devam edeceğiz..
  Düzce teknolojiyle buluşuyor!
  Traktör devrildi: 1 yaralı!
  Sönmez: Askerle işçiyi karşı karşıya getiremezsiniz!
  Çevre yolları birbirine bağlanıyor
  İş kazasında 1 kişi hayatını kaybetti
  Köy yolu için annesiyle Ankara'ya yürüyecekti, izin verilmedi
  Tramvay için istasyon yeri hazırlandı!
  Maganda kurşunları korku saçıyor!
  Keskin: Tek umut kaynağı gençler ve çocuklardır
  16.9.2017 - BÖYYÜK İŞ ADAMLARININ SEÇİMİ VARMIŞ!
  16.9.2017 - Keskin: Tek umut kaynağı gençler ve çocuklardır
  14.9.2017 - Sönmez: Askerle işçiyi karşı karşıya getiremezsiniz!