Düzce'nin Açılış Sayfası
ANASAYFAM YAP
Toplam Ziyaretçi :57866988 Aktif Ziyaretçi :39789 18 Haziran 2018 Pazartesi
[12:11] YILMAZ: ‘Atatürk vücut bulsa bunları asar’ -- [10:45] ARAMIZDAN AYRILANLAR -- [15:28] Bakan Özlü, nikah şahidi oldu -- [14:52] Bakan Özlü; ‘Türkiye yatırımla büyüyor’ -- [14:29] Hümeyra Yılmaz; ‘30 bin şehidin kanı yerde kalmayacak’ -- [14:02] TÜTÜNCÜ; ‘Yalnız bırakmayın beni!’ -- [13:15] Meral Akşener, ‘Düzce’nin fındığı para edecek’ -- [01:59] Sağanak ve Şiddetli Rüzgar! -- [01:18] İyi Parti’den CHP’ye Ziyaret -- [20:01] 'Bu hain saldırı, tahammülsüzlüğün bir göstergesidir!' --
Üniversite, sanayi ve köy birlikte çalışacak!
Kalkınma Bakanlığı tarafından yürütülen ve koordinasyonu Yükseköğretim Kurulu tarafından sağlanan “Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi" kapsamında Ziraat Fakültesine ek hizmet binası ve uygulama alanı tahsisi için Düzce Üniversitesi, Köprübaşı Ömerefendi Köyü’nü ziyaret etti.
16.8.2017 - 16:54:16  Haberi Yazd?r
 
 
   Yapılacak çalışmaların köy halkına duyurulması amacıyla Köprübaşı Çerkes Kültür Evi Derneği’nde Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İlhan Genç ve Prof. Dr. İdris Şahin, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı. Murat Caymaz, Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Uludağ, Düzce Üniversitesi Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörü ve Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi (DÜBİT) Müdürü Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş, Düzce Üniversitesi akademisyenleri ve köy sakinlerinin katıldığı bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
 
 
   Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Köy Muhtarı Sedat Özbek, “Köyümüz adına önemli bir gün olduğuna inanıyorum. Bu toplantıdan inşallah güzel sonuçlarla ayrılacağız. Katılımda bulunan herkese hoş geldiniz diyor, saygılarımı sunuyorum.” diyerek sözlerini sonlandırdı.
 
   Köprübaşı Ömerefendi Köyü Muhtarının açılış konuşmasından sonra kürsüye gelen köy sakini Çevre Mühendisi Mesut Önder, dernek olarak yapılan çalışmaları anlatarak 2015 yılında başlatılan “Köyler Canlanıyor” çalışmalarıyla köyleri marka haline getirerek insanların ilgilerini köye yöneltmeyi amaçladıklarını dile getirdi.
 
   İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesine başvurarak “kazan” projesi adı altında desteklenmeye hak kazandıklarını belirten Önder, bu projede; Düzce Valiliği, Düzce İl Kültür Turizm Müdürlüğü, Tarım İl Müdürlüğü, Çerkes Kültür Evi Derneği ve Düzce Eğitim Araştırma ve Rehberlik Derneği ile birlikte on bir ay çalıştıklarını ifade etti. On bir ay boyunca çeşitli tarımsal ve kültürel çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyleyen Çevre Mühendisi Mesut Önder, yapılan çalışmaların köye önemli katkılarda bulunduğunu ifade ederek sözlerini sonlandırdı.
 
 
Köprübaşı Ömerefendi Köyü Tarihi Bir Köy Olma Özelliği Taşıyor
 
   Köprübaşı Ömerefendi Köyü’nde yetişen ve Düzce Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Tarihi ve Sanatları, İslam Tarihi bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Faruk Ermemiş, köyün kuruluş tarihini anlatarak, Osmanlı devleti zamanında köy yöneticileriyle saray arasında yapılan yazışmaların belgelerini katılımcılarla paylaştı. Bilginin her şeyin üstünde olduğunu, Kuran-ı Kerimde de ilk ayetin oku olduğunu hatırlatan Ermemiş, köye üniversite geldiğini ve bunun Cumhuriyet tarihinde bir ilk olduğunu ifade etti. Yrd. Doç. Dr. Faruk Ermemiş, kendilerine bu ayrıcalığı yaşatan Düzce Valisi Zülkif Dağlı’ya, Belediye Başkanı Mehmet Keleş’e, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’a ve Köprübaşı Ömerefendi Köy sakinlerine teşekkürlerini sunarak konuşmasını bitirdi.
 
   Düzce Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Faruk Ermemiş’in ardından kürsüye davet edilen Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Ziraat ve Doğa bilimleri Fakültesi’nin mevcut bina ve alanına ek olarak “Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi" kapsamında yeni ek binalara, uygulama ve üretim alanlarına ihtiyaç duyulduğunu, dile getirdi. “Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi"nin yaklaşık yüz devlet üniversiteleri içerisinden seçilen yirmi beş Üniversite arasından beş üniversitenin seçildiğini ve Düzce Üniversi’nin de desteklenmeye hak kazanan bu beş üniversite arasına girme başarısını gösterdiğini ifade eden Rektör Prof. Dr. Çakar, Ülkemizde yaklaşık yüz seksen beş üniversite olduğunu ve bu üniversitelerin bulundukları bölgelerde yalnızca öğrenci kapasiteleriyle, yalnızca araştırma kapasiteleriyle değil içerisinde bulundukları bölgenin sürdürülebilir kalkınmasına, insan kaynağına, bilgi, ekonomi ve teknoloji kaynaklarına katkılarda bulunması gerektiğini belirtti.
 
 
"Düzce Üniversitesi Donanımı ve Birikimleriyle Bu projeyi sonuna kadar hak ediyor"
 
   “Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi" ile birlikte Düzce Üniversitesi’nin daha çok sağlık ve çevre alanında çalışmalar yaptığını söyleyen Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Üniversitenin Fakülteleriyle, laboratuvar olanaklarıyla, akademik kadrosuyla, Tıp Fakültesi’nin güçlü ve donanımlı ekibiyle, yapmış olduğu başarılı çalışmalarla ve bunlara ek olarak da şehrimizin endemik bitki çeşitliliğinin bol olmasından dolayı bu programa dahil olarak sürdürülmesini uygun bulduğunu ifade etti.
 
   Sağlık ve çevre alanında merdiven altı olarak tabir edilen yerlerde geleneksel sağlık ürünlerinin üretilmeye çalışıldığının vurgulayan Rektör Prof. Dr. Demircan Çakar, bunun önüne geçmek ve bu geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamalarını bilimsel tabana oturtmak için Üniversitemizin yola çıktığını söyledi. Rektör Prrof. Dr Nigar Demircan Çakar, yapılan araştırmalara göre her iki kişiden birinin geleneksel tıbbı denediğini de sözlerine ekledi.
 
   Günümüzde sentetik olarak üretilen ilaçların fiyatlarının yüksek olmasından dolayı geleneksel tıbba bir dönüş olduğunu dile getiren Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, böyle bir dönüşün olmasına rağmen geleneksel tıpta bilimsel bir çalışmanın yapılmadığını, hekimlerin elinden çıkan bir tedavi sürecinin olmadığını vurguladı.
 
“Üniversite Sanayi ve Köyü Biraraya Getiriyoruz”
 
   Düzce denildiğinde “Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıbbın” insanların aklına gelmesini istediklerini sözlerine ekleyen Rektör Prof. Dr. Demircan Çakar, geleneksel ve tamamlayıcı tıbbın lokomotifini Tıp Fakültesi, Ziraat Fakültesi ve Fen Edebiyat Fakültesi’nin oluşturduğunu ifade etti.
 
   Bu güne kadar birçok kez üniversite sanayi buluşması gerçekleştirdiklerin dile getiren Düzce Üniversitesi Rektörü, bu projeyle birlikte ilk kez üniversite, sanayi ve köyü biraraya getirdiklerinin altını çizdi. Ayrıca projede emeği geçenlere teşekkür ederek sözlerini sonlandırdı.
 
 
Köprübaşı Ömerefendi Köyü’ne Vali Zülkif Dağlı’dan Övgü
 
   Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ın ardından kürsüye davet edilen Düzce Valisi Zülkif Dağlı, bu çalışmanın yaklaşık iki buçuk ay önce başladığını ifade ederek Üniversite Köy iş birlikteliği ile yapılacak çalışmaların bölgemizin kalkınması için önemli sonuçlar doğuracağını ifade etti.
 
    Konuşmasında Köprübaşı Ömerefendi Köyü’ne de özel olarak değinen Vali Zülkif Dağlı, köy yollarının geniş, evlerin planlı ve düzenli olarak inşa edilmesinden duyduğu memnuniyetini dile getirerek köy halkına kamu düzenine duydukları saygı nedeniyle de ayrıca teşekkür etti.
 
 
   Toplantının bilgilendirme kısmında Düzce Valisi Zülkif Dağlı’nın ardından sunumunu gerçekleştiren Düzce Üniversitesi Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörü Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş, Ülkemizin kalkınması için Devletimizin yeni bir yapılanmaya gittiğini ve bu yeni oluşumda Üniversitelerin de belirli alanlarda yoğunlaşarak seçilen programlarda uzmanlaşılmasının istendiğini ifade etti. Düzce Üniversitesi’nde sağlık turizmi bağlamında geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamaları gerçekleştirileceğini açıklayan Prof. Dr. Uğraş, çevre alanında ise endüstriyel veya tarımsal atıklardan katma değerli ürünlere, özellikle fındık ve orman atıklarının değerlendirilmesi gibi, çalışmaların yapılacağını ifade etti.
 
   Geleneksel ve tamamlayıcı tıbbın Sağlık Bakanlığı’nın yönetmenliklerine girmiş belli bir standartlarda tıp doktorları tarafından uygulanması gereken bir tedavi yöntemi olarak karşımıza çıktığını belirten Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş, “Bu güne kadar birçok yerde satılan; ancak hiçbir kurala kaideye tabii tutulmayan ürünleri artık belli kural ve kaidelerle tıp doktorları tarafından uygulanabilecek.” şeklinde konuştu.
 
   Yapılacak bilimsel çalışmalarla ürünlerin hangi durumlarda kullanılıp kullanılmayacağını ve hangi dozda kullanılacağını belirleyeceklerini ifade eden Prof. Dr. Uğraş, Ülkemizde bu çalışmaların yapıldığı temel noktalardan birisinin de Köprübaşı Ömerefendi Köyü’nün olmasını istediklerini dile getirdi.
 
   Yaptığı açıklamalardan sonra üretilecek olan ürünlerin miktarlarını, görüşmeler yaptığı firmalardan gelen siparişlere göre üreteceklerini belirten Düzce Üniversitesi Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörü ve DÜBİT Müdürü Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş, üretilen ürünlerin elde kalması gibi bir sorunla karşılaşılmayacağını belirtti. Prof. Dr. Uğraş, katılımcılara ilgilerinden dolayı teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.
 
   Programın kapanış konuşmasını yapan Düzce Üniversitesi Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Uludağ, fakültenin kuruluşundan günümüze kadar gerçekleştirmiş olduğu başarılı çalışmaları katılımcılarla paylaşarak Fakülte öğretim üyelerinin yapmış olduğu ulusal ve uluslararası çalışmaları aktardı. Fakülte olarak ortak çalışmalara büyük bir önem verdiklerini dile getiren Prof. Dr. Uludağ, Ülkemizde ve dünyadaki gelişmeleri yakından takip ettiklerini söyledi. Üniversite, sanayi ve köy birlikteliğinin Bölgemiz ve Ülkemiz adına başarılı çalışmalar gerçekleştireceğine inandığını ifade eden Prof. Dr. Uludağ, Emeği geçenlere teşekkür etti.
 
   Program günün anısına birlikte fotoğraf çekimiyle sona erdi.
Peki, Senin Yorumun?
Taner  /  17.8.2017 - 11:57:28
 Nasıl olcakk bu?? Düzce'de 2009/10 dan beri aynı çalışma var;eskisi şimdi nereye geldi???
  Fatih Melih Maradit
Bugün varsınız, yarın yoksunuz!
 
  Semih Şenkaya
O İLAN NE ZAMAN YAYINLANACAK?
 
  Ayşegül Şenol Can
SEÇİM PANORAMASI
 
  Ulviye Dikmen
RANTINIZ BATSIN! DOĞA YAŞASIN!
 
  Ahmet Altun
BELAM
 
  Telat Çelik
İŞGALDEN KURTULUŞ
 
  Adem Turgut
Kararınızı yüksek sesle söyleyin!
 
  Şemsettin Bahadır
SİYASETİN TEK AKTÖRÜ
 
  Erkan Arslan
KINARIM BAK!
 
  Hümeyra Yılmaz
CANSIZ, EVLATSIZ ÜYELER!
 
  Aysel Dural
YÜREKTEN SÖYLENEN SÖZLER
 
  Fulya Temiz
HANGİMİZ ÖLÜ?
 
  Erdal Pişken
YAZ SPOR OKULLARI YARARLI MI?
 
Keskin Spor Sokak’ta!
AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, dört koldan seçim çalışmalarına devam ediyor. Keskin, Düzce’nin en işlek noktası olan Spor Sokak’ta esnaf ziyareti
Melen Su Park Açılıyor!
Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay Melen Su Park alanında yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunarak; “Ramazan Bayramının ikinci günü akşamı tüm vat
Bakan Özlü 5G imza töreninde: Dijital Türkiye'nin vaktinin geldiğini biliyoruz!
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, “Dijital Türkiye ile; rekabet gücü yüksek, dünyada adından her alanda söz ettiren bir ülke konumuna gelme
Düzce genelinde 1 milyon TL'nin üstünde yardım yapıldı!
Düzce Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından Ramazan ayı içerisinde il genelinde yapılan yardımları açıkladı.
Bugün varsınız, yarın yoksunuz!
'Seçim dönemi yazmayalım, millet bu konuları şimdi tartışmasın. Seçimden sonra tartışılır' diyorduk.. (FATİH MELİH MARADİT yazdı..
Seçime günler kala bazı partiler sancılı
Bazı siyasi partiler, bir taraftan seçim çalışmaları devam ederken, diğer taraftan iç çekişmelerden ötürü doğan sorunlarını bir türlü gideremediler.Yeni Ilgaz Eczanesi
(380 512 24 60)
Aziziye Mahallesi Eski SSK Karşısı No:102
01.12.2014
Aydınpınar Eczanesi
(0380 524 19 15)
Aydınpınar Caddesi Petrol Yanı No:13/F
01.12.2014


koç

boga

ikizler

yengec

aslan

basak

terazi

akrep

yay

oglak

kova

balik

Telefon Rehberi
Türk Telekom’un Telefon Rehberi’ne ulaşmak için tıklayınız.
Fatura Sorgulama
Türk Telekom faturanızın miktarını ve son ödeme tarihini buradan öğrenebilirsiniz.
T.C. Kimlik Sorgulama
Bir çok işlem sırasında karşınıza çıkan TC Kimlik Numarası’nı bu linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.
DÜZCE


  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Özkan Gözütok
© 2009 - 2016 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Melen Su Park Açılıyor! " Haberine...
 düzceli
 işletmesi cahit aydın a mı verildi
  " KEŞİR; ‘Eksikleri tartışılabilir ama; kronikleşmiş sorunları çözdük’ " Haberine...
 düzceli
 ben akpartiye hiç oy vermedim vermemde ancak kadının hakkını yememek lazım eğer birisi önüne hazırlayıp vermediyse düzce nin sorunlarının temeline inmiş ve iyi analiz etmiş olduğunu düşünmekteyim.Kafa yormuş düzce ile ilgili herşeyden önce bu nedenle teşekkürler ayşe keşir bir kadın olarakta teşekkürler.
  " Bakan Özlü 5G imza töreninde: Dijital Türkiye'nin vaktinin geldiğini biliyoruz! " Haberine...
 Hakan SEMİZ
 Bu teknolojinin en kaba tarifi; 5G saniyede 500 megabyte indirme hızı teknolojisini içeren konsepte verilen isim. Yani 100 GB’lık bir 4K film 4 dakikadan daha az bir sürede indirilebilecek. Bütün internet sözleşmelerinde bu teknolojiyi verebilmemiz için alt yapısına bağlıdır. deniyor. Yani olmayan şeyi vermek gibi bir şey.
  " Melen Su Park Açılıyor! " Haberine...
 A.Rıza ÖZÇELİK
 CAHİT AYDIN abime hazırlık yapılıyor. Hayırlı uğurlu olsun abime
  " KEŞİR; ‘Eksikleri tartışılabilir ama; kronikleşmiş sorunları çözdük’ " Haberine...
 A.Rıza ÖZÇELİK
 Düzce kendini bulmadıktan sonra böyle siyasetcileri her zaman Düzce halkını sömürür. Umut her zaman fakirin ekmeği olur yani her zaman kandırıl ve balık akıllı olduğunu böyle siyasetçilere kanıtlamış olursun. HADİ HAYIRLI HİKAYELER.
  " KEŞİR; ‘Eksikleri tartışılabilir ama; kronikleşmiş sorunları çözdük’ " Haberine...
 Hasan Tahsin
 Kuzeybatı Çere yolunu bakan'a soruver.Ovaları batıran sizsiniz.Bak melen kenarında pirinç tarlalarında öğrenci yurdu yapılıyor.Belki de bitti.Sakın bu milletin aklını küçümsemeyin.
  " SÖNMEZ; ‘Bu PKK’nın siperinden kurşun atmaktır!’ " Haberine...
 Ahmet Ölmez
 Feti bey açıklamanızı şiddetle kınıyorum.Açıklamanızda ki çelişkinizde röpörtajınızın içinde zaten net olarak ifade etmişsiniz. Yarbay Mehmet Alkan hatırlarmısın kardeşi Yüzbaşı Ali Alkan vatan uğruna şehit olmuştu.Yarbayımızın tepkisinden sonra çektiği sıkıntıları bilirmisin.
  " 'Bu seçim ülkenin beka seçimidir!' " Haberine...
 şükrü toros
 16 sene iktidar olduktan sonra beka sorunu ortaya çıktıysa şayet, bir dönem daha iktidar olursanız işte o zaman vay halimize.
  " Zabıtaların süreceği atlar hazır! " Haberine...
 Nusret Ü.
 Bu ne saçmalık .bide .okuyla uğraşırsınız. Adam gibi ginger versenize. Neyin gösterişi bu. Almanlara fransızlara ingilizlere benzemeye çalışmayın.zahmetli işlere girmeyin. Teknolojiyi kullanın.
  " CHP'den tepki: Bu çirkin saldırı korkunun ayak sesleridir! " Haberine...
 VATANSEVER
 BU RESİMDEKİ GENÇLER NEREDE,,SEÇİM ÇALISMALARINDA YOKLAR,,,ÇOK YAZIK,,
Bakan Özlü, nikah şahidi oldu Bakan Özlü, nikah şahidi oldu
  Bayramınız Mübarek Olsun... Kuaför Ersin
  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener 19 Haziran'da Düzce'de
  SÖNMEZ; ‘Bu PKK’nın siperinden kurşun atmaktır!’
  Zabıtaların süreceği atlar hazır!
  KEŞİR; ‘Eksikleri tartışılabilir ama; kronikleşmiş sorunları çözdük’
  Melen Su Park Açılıyor!
  Bakan Özlü 5G imza töreninde: Dijital Türkiye'nin vaktinin geldiğini biliyoruz!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  'Bu seçim ülkenin beka seçimidir!'
  Adaylar hız kesmiyor!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Tütüncü; 'Kimin Düzce için daha çok çalışacağına inanıyorsanız, ona oy verin'
  Türkiye, Bakan Özlü'yü Konuşuyor!
  Millet ittifakından en az iki vekil çıkacak
  Teknoloji Üssü Projesi Hayata Geçiyor!
  Düzce genelinde 1 milyon TL'nin üstünde yardım yapıldı!
  Keskin Spor Sokak’ta!
  Gelecek Teknolojidedir!
  13.6.2018 - KEŞİR; ‘Eksikleri tartışılabilir ama; kronikleşmiş sorunları çözdük’
  13.6.2018 - Melen Su Park Açılıyor!
  11.6.2018 - Zabıtaların süreceği atlar hazır!
  12.6.2018 - 'Bu seçim ülkenin beka seçimidir!'
  13.6.2018 - SÖNMEZ; ‘Bu PKK’nın siperinden kurşun atmaktır!’
  13.6.2018 - Bakan Özlü 5G imza töreninde: Dijital Türkiye'nin vaktinin geldiğini biliyoruz!