Düzce'nin Açılış Sayfası
ANASAYFAM YAP
Toplam Ziyaretçi :55445454 Aktif Ziyaretçi :5748 19 Şubat 2018 Pazartesi
[16:10] Abant yolunda kaza! -- [13:44] Karamollaoğlu geliyor -- [12:26] Namaz sonrası şok oldular! -- [12:03] BİR ANDA ALEV ALDI! -- [11:53] ÖZTÜRK; ‘Çiftçimizi büyük tehlike bekliyor!’ -- [11:29] İYİ Parti; ‘Şiddetle itiraz ediyoruz!’ -- [21:10] Elektrikli araç için.. -- [20:56] 'Bu yanlış gidişle daha da geriye düşeriz!' -- [18:21] Üniversiteden Afet ve Acil Durum Eğitimi -- [17:59] AK Parti’de Ziyaretler Sürüyor! --
Üniversite, sanayi ve köy birlikte çalışacak!
Kalkınma Bakanlığı tarafından yürütülen ve koordinasyonu Yükseköğretim Kurulu tarafından sağlanan “Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi" kapsamında Ziraat Fakültesine ek hizmet binası ve uygulama alanı tahsisi için Düzce Üniversitesi, Köprübaşı Ömerefendi Köyü’nü ziyaret etti.
16.8.2017 - 16:54:16  Haberi Yazd?r
 
 
   Yapılacak çalışmaların köy halkına duyurulması amacıyla Köprübaşı Çerkes Kültür Evi Derneği’nde Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İlhan Genç ve Prof. Dr. İdris Şahin, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı. Murat Caymaz, Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Uludağ, Düzce Üniversitesi Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörü ve Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi (DÜBİT) Müdürü Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş, Düzce Üniversitesi akademisyenleri ve köy sakinlerinin katıldığı bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
 
 
   Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Köy Muhtarı Sedat Özbek, “Köyümüz adına önemli bir gün olduğuna inanıyorum. Bu toplantıdan inşallah güzel sonuçlarla ayrılacağız. Katılımda bulunan herkese hoş geldiniz diyor, saygılarımı sunuyorum.” diyerek sözlerini sonlandırdı.
 
   Köprübaşı Ömerefendi Köyü Muhtarının açılış konuşmasından sonra kürsüye gelen köy sakini Çevre Mühendisi Mesut Önder, dernek olarak yapılan çalışmaları anlatarak 2015 yılında başlatılan “Köyler Canlanıyor” çalışmalarıyla köyleri marka haline getirerek insanların ilgilerini köye yöneltmeyi amaçladıklarını dile getirdi.
 
   İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesine başvurarak “kazan” projesi adı altında desteklenmeye hak kazandıklarını belirten Önder, bu projede; Düzce Valiliği, Düzce İl Kültür Turizm Müdürlüğü, Tarım İl Müdürlüğü, Çerkes Kültür Evi Derneği ve Düzce Eğitim Araştırma ve Rehberlik Derneği ile birlikte on bir ay çalıştıklarını ifade etti. On bir ay boyunca çeşitli tarımsal ve kültürel çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyleyen Çevre Mühendisi Mesut Önder, yapılan çalışmaların köye önemli katkılarda bulunduğunu ifade ederek sözlerini sonlandırdı.
 
 
Köprübaşı Ömerefendi Köyü Tarihi Bir Köy Olma Özelliği Taşıyor
 
   Köprübaşı Ömerefendi Köyü’nde yetişen ve Düzce Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Tarihi ve Sanatları, İslam Tarihi bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Faruk Ermemiş, köyün kuruluş tarihini anlatarak, Osmanlı devleti zamanında köy yöneticileriyle saray arasında yapılan yazışmaların belgelerini katılımcılarla paylaştı. Bilginin her şeyin üstünde olduğunu, Kuran-ı Kerimde de ilk ayetin oku olduğunu hatırlatan Ermemiş, köye üniversite geldiğini ve bunun Cumhuriyet tarihinde bir ilk olduğunu ifade etti. Yrd. Doç. Dr. Faruk Ermemiş, kendilerine bu ayrıcalığı yaşatan Düzce Valisi Zülkif Dağlı’ya, Belediye Başkanı Mehmet Keleş’e, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’a ve Köprübaşı Ömerefendi Köy sakinlerine teşekkürlerini sunarak konuşmasını bitirdi.
 
   Düzce Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Faruk Ermemiş’in ardından kürsüye davet edilen Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Ziraat ve Doğa bilimleri Fakültesi’nin mevcut bina ve alanına ek olarak “Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi" kapsamında yeni ek binalara, uygulama ve üretim alanlarına ihtiyaç duyulduğunu, dile getirdi. “Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi"nin yaklaşık yüz devlet üniversiteleri içerisinden seçilen yirmi beş Üniversite arasından beş üniversitenin seçildiğini ve Düzce Üniversi’nin de desteklenmeye hak kazanan bu beş üniversite arasına girme başarısını gösterdiğini ifade eden Rektör Prof. Dr. Çakar, Ülkemizde yaklaşık yüz seksen beş üniversite olduğunu ve bu üniversitelerin bulundukları bölgelerde yalnızca öğrenci kapasiteleriyle, yalnızca araştırma kapasiteleriyle değil içerisinde bulundukları bölgenin sürdürülebilir kalkınmasına, insan kaynağına, bilgi, ekonomi ve teknoloji kaynaklarına katkılarda bulunması gerektiğini belirtti.
 
 
"Düzce Üniversitesi Donanımı ve Birikimleriyle Bu projeyi sonuna kadar hak ediyor"
 
   “Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi" ile birlikte Düzce Üniversitesi’nin daha çok sağlık ve çevre alanında çalışmalar yaptığını söyleyen Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Üniversitenin Fakülteleriyle, laboratuvar olanaklarıyla, akademik kadrosuyla, Tıp Fakültesi’nin güçlü ve donanımlı ekibiyle, yapmış olduğu başarılı çalışmalarla ve bunlara ek olarak da şehrimizin endemik bitki çeşitliliğinin bol olmasından dolayı bu programa dahil olarak sürdürülmesini uygun bulduğunu ifade etti.
 
   Sağlık ve çevre alanında merdiven altı olarak tabir edilen yerlerde geleneksel sağlık ürünlerinin üretilmeye çalışıldığının vurgulayan Rektör Prof. Dr. Demircan Çakar, bunun önüne geçmek ve bu geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamalarını bilimsel tabana oturtmak için Üniversitemizin yola çıktığını söyledi. Rektör Prrof. Dr Nigar Demircan Çakar, yapılan araştırmalara göre her iki kişiden birinin geleneksel tıbbı denediğini de sözlerine ekledi.
 
   Günümüzde sentetik olarak üretilen ilaçların fiyatlarının yüksek olmasından dolayı geleneksel tıbba bir dönüş olduğunu dile getiren Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, böyle bir dönüşün olmasına rağmen geleneksel tıpta bilimsel bir çalışmanın yapılmadığını, hekimlerin elinden çıkan bir tedavi sürecinin olmadığını vurguladı.
 
“Üniversite Sanayi ve Köyü Biraraya Getiriyoruz”
 
   Düzce denildiğinde “Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıbbın” insanların aklına gelmesini istediklerini sözlerine ekleyen Rektör Prof. Dr. Demircan Çakar, geleneksel ve tamamlayıcı tıbbın lokomotifini Tıp Fakültesi, Ziraat Fakültesi ve Fen Edebiyat Fakültesi’nin oluşturduğunu ifade etti.
 
   Bu güne kadar birçok kez üniversite sanayi buluşması gerçekleştirdiklerin dile getiren Düzce Üniversitesi Rektörü, bu projeyle birlikte ilk kez üniversite, sanayi ve köyü biraraya getirdiklerinin altını çizdi. Ayrıca projede emeği geçenlere teşekkür ederek sözlerini sonlandırdı.
 
 
Köprübaşı Ömerefendi Köyü’ne Vali Zülkif Dağlı’dan Övgü
 
   Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ın ardından kürsüye davet edilen Düzce Valisi Zülkif Dağlı, bu çalışmanın yaklaşık iki buçuk ay önce başladığını ifade ederek Üniversite Köy iş birlikteliği ile yapılacak çalışmaların bölgemizin kalkınması için önemli sonuçlar doğuracağını ifade etti.
 
    Konuşmasında Köprübaşı Ömerefendi Köyü’ne de özel olarak değinen Vali Zülkif Dağlı, köy yollarının geniş, evlerin planlı ve düzenli olarak inşa edilmesinden duyduğu memnuniyetini dile getirerek köy halkına kamu düzenine duydukları saygı nedeniyle de ayrıca teşekkür etti.
 
 
   Toplantının bilgilendirme kısmında Düzce Valisi Zülkif Dağlı’nın ardından sunumunu gerçekleştiren Düzce Üniversitesi Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörü Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş, Ülkemizin kalkınması için Devletimizin yeni bir yapılanmaya gittiğini ve bu yeni oluşumda Üniversitelerin de belirli alanlarda yoğunlaşarak seçilen programlarda uzmanlaşılmasının istendiğini ifade etti. Düzce Üniversitesi’nde sağlık turizmi bağlamında geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamaları gerçekleştirileceğini açıklayan Prof. Dr. Uğraş, çevre alanında ise endüstriyel veya tarımsal atıklardan katma değerli ürünlere, özellikle fındık ve orman atıklarının değerlendirilmesi gibi, çalışmaların yapılacağını ifade etti.
 
   Geleneksel ve tamamlayıcı tıbbın Sağlık Bakanlığı’nın yönetmenliklerine girmiş belli bir standartlarda tıp doktorları tarafından uygulanması gereken bir tedavi yöntemi olarak karşımıza çıktığını belirten Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş, “Bu güne kadar birçok yerde satılan; ancak hiçbir kurala kaideye tabii tutulmayan ürünleri artık belli kural ve kaidelerle tıp doktorları tarafından uygulanabilecek.” şeklinde konuştu.
 
   Yapılacak bilimsel çalışmalarla ürünlerin hangi durumlarda kullanılıp kullanılmayacağını ve hangi dozda kullanılacağını belirleyeceklerini ifade eden Prof. Dr. Uğraş, Ülkemizde bu çalışmaların yapıldığı temel noktalardan birisinin de Köprübaşı Ömerefendi Köyü’nün olmasını istediklerini dile getirdi.
 
   Yaptığı açıklamalardan sonra üretilecek olan ürünlerin miktarlarını, görüşmeler yaptığı firmalardan gelen siparişlere göre üreteceklerini belirten Düzce Üniversitesi Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörü ve DÜBİT Müdürü Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş, üretilen ürünlerin elde kalması gibi bir sorunla karşılaşılmayacağını belirtti. Prof. Dr. Uğraş, katılımcılara ilgilerinden dolayı teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.
 
   Programın kapanış konuşmasını yapan Düzce Üniversitesi Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Uludağ, fakültenin kuruluşundan günümüze kadar gerçekleştirmiş olduğu başarılı çalışmaları katılımcılarla paylaşarak Fakülte öğretim üyelerinin yapmış olduğu ulusal ve uluslararası çalışmaları aktardı. Fakülte olarak ortak çalışmalara büyük bir önem verdiklerini dile getiren Prof. Dr. Uludağ, Ülkemizde ve dünyadaki gelişmeleri yakından takip ettiklerini söyledi. Üniversite, sanayi ve köy birlikteliğinin Bölgemiz ve Ülkemiz adına başarılı çalışmalar gerçekleştireceğine inandığını ifade eden Prof. Dr. Uludağ, Emeği geçenlere teşekkür etti.
 
   Program günün anısına birlikte fotoğraf çekimiyle sona erdi.
Peki, Senin Yorumun?
Taner  /  17.8.2017 - 11:57:28
 Nasıl olcakk bu?? Düzce'de 2009/10 dan beri aynı çalışma var;eskisi şimdi nereye geldi???
  Fatih Melih Maradit
GİDEN GİDER AMA!
 
  Semih Şenkaya
ANALİZ
 
  Ayşegül Şenol Can
DEMOKRATİK TOPLUM GEREKLERİ
 
  Ulviye Dikmen
4 ŞUBAT, KANSERLE MÜCADELE GÜNÜ
 
  Ahmet Altun
KURT İLE KUZU
 
  Telat Çelik
NARSİZM!
 
  Adem Turgut
Kararınızı yüksek sesle söyleyin!
 
  Şemsettin Bahadır
SİYASETİN TEK AKTÖRÜ
 
  Metin Güçlü
POLİSİYE
 
  Erkan Arslan
KINARIM BAK!
 
  Hümeyra Yılmaz
KARANLIĞA AY DOĞARSA
 
  Aysel Dural
YÜREKTEN SÖYLENEN SÖZLER
 
  M. Doğan Kaya
BİR YİĞİDİN ARDINDAN...
 
  Fulya Temiz
HANGİMİZ ÖLÜ?
 
  Erdal Pişken
FUTBOLU SEVİYORUZ
 
  Caner Besler
Samsunlu hakem
 
Okuryazarlık Seferberliği Düzce'de başlıyor!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın ülke genelinde başlatmış olduğu 'Okuryazarlık Seferberliği' kapsamında Düzce'de çalışmalar başla
ARAMIZDAN AYRILANLAR
Aramızdan ayrılanlara Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabırlar dileriz.
Aile Danışma Merkezi Açıldı!
Yardıma ihtiyacı olan vatandaşlara hizmet amacıyla kurulan 'Aile Danışma Merkezi' açılışında konuşan Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay; "Kimse yoksa biz var
Türkiye'de bir ilk Düzce'de!
Sevgi dersinin Ülkemizde ilk kez Düzce Üniversitesi müfredatında yer almasında büyük emekleri olan Düzce Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Latif Onu
Emniyetten Operasyon!
Düzce Emniyet Müdürlüğünün gerçekleştirdiği uyuşturucu operasyonunda, şüphelinin evinden çıkanlar şok etti!
Afrin'e Tam Destek!
Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay’ın eşi Nursel Ay ve AK Parti Düzce Kadın Kolları Başkanı Güler Güneş ile Kadın STK temsilcileri ile Afrin Harekatına desteYeni Ilgaz Eczanesi
(380 512 24 60)
Aziziye Mahallesi Eski SSK Karşısı No:102
01.12.2014
Aydınpınar Eczanesi
(0380 524 19 15)
Aydınpınar Caddesi Petrol Yanı No:13/F
01.12.2014


koç

boga

ikizler

yengec

aslan

basak

terazi

akrep

yay

oglak

kova

balik

Telefon Rehberi
Türk Telekom’un Telefon Rehberi’ne ulaşmak için tıklayınız.
Fatura Sorgulama
Türk Telekom faturanızın miktarını ve son ödeme tarihini buradan öğrenebilirsiniz.
T.C. Kimlik Sorgulama
Bir çok işlem sırasında karşınıza çıkan TC Kimlik Numarası’nı bu linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.
DÜZCE


  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Özkan Gözütok
© 2009 - 2016 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Keleş’in meşhur Audisi borca karşılık verildi! " Haberine...
 Naci T.
 348 BİN LİRA ZARAR..BU DÜZCE HALKININ HİZMETİNDEN SUYUNDAN ULAŞIMINDAN KESİLEN PARAYDI..
  " Keleş’in meşhur Audisi borca karşılık verildi! " Haberine...
 Sukru T.
 Devlete verdikleri zararın hesabı sorulmazsa böyle olur.Boşa yorulmayın önünüze tekrar konulsa yine oy verirsiniz.Nasılsa alıştınız temcit pilavı yemeye.
  " Keleş’in meşhur Audisi borca karşılık verildi! " Haberine...
 İsmail K.
 ALLAHU TEALA SORSUN HESABINI ........ AYRICA BU MEHMET KELEŞ'İN YAPTIĞI İCRAATLAR DA BU DURSUN AY YANINDA DEĞİL MİYDİ .......? ACABA YAPTIĞI YANLIŞLARA HATALARA SES ÇIKARMIŞ MI YOKSA HER YAPTIĞINA ONAY MI VERMİŞ .......? GECELERİ RAHAT UYUYABİLİYORLAR MI ACABA .......? BU GARİP VATANDAŞI DÜŞÜNEN VAR MI ACABA ........?
  " Keleş’in meşhur Audisi borca karşılık verildi! " Haberine...
 Şaban K.
 Her yokuşun bir inişi vardır. Hep yukarıya bakmıcan arada bir kafanı aşağıya eğecen. Yoksa indirirler. Yandaşları yardım etseydi sattırmasaydı arabayı ödeselerdi borcunu
  " Keleş’in meşhur Audisi borca karşılık verildi! " Haberine...
 Kamer M.
 Şakşakçılara aldandı.. Kendi ayağına sıktı.. Unutuldu gitti.. Sadece Audi değil, , Tramvay da Düzce için çok gereksiz bir harcama.. Ama Düzceli olmanın kaderi bu...!
  " Keleş’in meşhur Audisi borca karşılık verildi! " Haberine...
 Yılmaz
 ooooo kar payıda oldukca yüksekmiş :))
  " Keleş’in meşhur Audisi borca karşılık verildi! " Haberine...
 Adnan Öztürk
 Keleşin Düzceye bıraktıklarından biri daha. neler çıkar neler.
  " Keleş’in meşhur Audisi borca karşılık verildi! " Haberine...
 Ismail T.
 Keleş gitti iyi oldu...geç bile kaldı REİS yollamakta
  " Keleş’in meşhur Audisi borca karşılık verildi! " Haberine...
 Cemil A.
 devlet alırken satarken millete mi soracak devlet her zaman en iyisini yapar bu böyle biline
  " Keleş’in meşhur Audisi borca karşılık verildi! " Haberine...
 Ertuğrul Çiçek
 Krediyle 930'a Al 600'e sat ne güzel, aradaki fark Sn.Mehmet KELES'ten alınmalı.
Sanatı seven, insanları da çok sever Sanatı seven, insanları da çok sever
  Belediye Başkan Adayları şimdiden konuşulmaya başlandı!
  Düzce'de deprem oldu!
  Keleş’in meşhur Audisi borca karşılık verildi!
  Türkiye'de bir ilk Düzce'de!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Düzce'de dolandırıcılardan inanılmaz yöntem!
  Valilikten UYARI!
  Ünlü İsimler Düzce'de!
  Bakan Özlü, Nazlı Değer’i kabul etti.
  Emniyetten Operasyon!
  3 Martta KAPILARINI AÇACAK!
  Aile Danışma Merkezi Açıldı!
  Valilik Uyardı!
  Üniversiteden Köylere Ziyaret
  İmam Hatip Öğrencilerine Ziyaret
  SÖNMEZ; 'Türk' ve 'Türkiye' kelimelerinin hedef alınması vahimdir.
  Düzce'de Hileli Teraziler!
  Kültür Kolejine Uluslararası Ödül
  14.2.2018 - Keleş’in meşhur Audisi borca karşılık verildi!
  12.2.2018 - Belediye Başkan Adayları şimdiden konuşulmaya başlandı!
  12.2.2018 - GİDEN GİDER AMA!
  14.2.2018 - Valilik Uyardı!
  14.2.2018 - KARANLIĞA AY DOĞARSA