Düzce'nin Açılış Sayfası
ANASAYFAM YAP
Toplam Ziyaretçi :50962632 Aktif Ziyaretçi :13248 20 Eylül 2017 Çarşamba
[16:10] Erkekliğe ilk adımını attı -- [15:57] Keleş: Sanayi esnafı mağdur olmayacak -- [15:52] Akçakoca’da Ahilik haftası kutlandı -- [15:14] Gaziler Günü Düzce’de düzenlenen törenle kutlandı -- [15:08] Altyapı çalışması başlıyor -- [15:04] Keleş muhtarlarla bir araya geldi -- [14:59] Standard Profil'den çalışanların çocuklarına eğitim seti -- [14:55] MÜSİAD Kurucu Başkanı Düzce'ye geliyor -- [14:50] Çevre ve sağlık alanında protokol imzalandı -- [14:43] AÖF önünde kayıt yoğunluğu --
Üniversite, sanayi ve köy birlikte çalışacak!
Kalkınma Bakanlığı tarafından yürütülen ve koordinasyonu Yükseköğretim Kurulu tarafından sağlanan “Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi" kapsamında Ziraat Fakültesine ek hizmet binası ve uygulama alanı tahsisi için Düzce Üniversitesi, Köprübaşı Ömerefendi Köyü’nü ziyaret etti.
16.8.2017 - 16:54:16  Haberi Yazd?r
 
 
   Yapılacak çalışmaların köy halkına duyurulması amacıyla Köprübaşı Çerkes Kültür Evi Derneği’nde Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İlhan Genç ve Prof. Dr. İdris Şahin, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı. Murat Caymaz, Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Uludağ, Düzce Üniversitesi Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörü ve Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi (DÜBİT) Müdürü Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş, Düzce Üniversitesi akademisyenleri ve köy sakinlerinin katıldığı bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
 
 
   Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Köy Muhtarı Sedat Özbek, “Köyümüz adına önemli bir gün olduğuna inanıyorum. Bu toplantıdan inşallah güzel sonuçlarla ayrılacağız. Katılımda bulunan herkese hoş geldiniz diyor, saygılarımı sunuyorum.” diyerek sözlerini sonlandırdı.
 
   Köprübaşı Ömerefendi Köyü Muhtarının açılış konuşmasından sonra kürsüye gelen köy sakini Çevre Mühendisi Mesut Önder, dernek olarak yapılan çalışmaları anlatarak 2015 yılında başlatılan “Köyler Canlanıyor” çalışmalarıyla köyleri marka haline getirerek insanların ilgilerini köye yöneltmeyi amaçladıklarını dile getirdi.
 
   İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesine başvurarak “kazan” projesi adı altında desteklenmeye hak kazandıklarını belirten Önder, bu projede; Düzce Valiliği, Düzce İl Kültür Turizm Müdürlüğü, Tarım İl Müdürlüğü, Çerkes Kültür Evi Derneği ve Düzce Eğitim Araştırma ve Rehberlik Derneği ile birlikte on bir ay çalıştıklarını ifade etti. On bir ay boyunca çeşitli tarımsal ve kültürel çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyleyen Çevre Mühendisi Mesut Önder, yapılan çalışmaların köye önemli katkılarda bulunduğunu ifade ederek sözlerini sonlandırdı.
 
 
Köprübaşı Ömerefendi Köyü Tarihi Bir Köy Olma Özelliği Taşıyor
 
   Köprübaşı Ömerefendi Köyü’nde yetişen ve Düzce Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Tarihi ve Sanatları, İslam Tarihi bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Faruk Ermemiş, köyün kuruluş tarihini anlatarak, Osmanlı devleti zamanında köy yöneticileriyle saray arasında yapılan yazışmaların belgelerini katılımcılarla paylaştı. Bilginin her şeyin üstünde olduğunu, Kuran-ı Kerimde de ilk ayetin oku olduğunu hatırlatan Ermemiş, köye üniversite geldiğini ve bunun Cumhuriyet tarihinde bir ilk olduğunu ifade etti. Yrd. Doç. Dr. Faruk Ermemiş, kendilerine bu ayrıcalığı yaşatan Düzce Valisi Zülkif Dağlı’ya, Belediye Başkanı Mehmet Keleş’e, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’a ve Köprübaşı Ömerefendi Köy sakinlerine teşekkürlerini sunarak konuşmasını bitirdi.
 
   Düzce Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Faruk Ermemiş’in ardından kürsüye davet edilen Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Ziraat ve Doğa bilimleri Fakültesi’nin mevcut bina ve alanına ek olarak “Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi" kapsamında yeni ek binalara, uygulama ve üretim alanlarına ihtiyaç duyulduğunu, dile getirdi. “Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi"nin yaklaşık yüz devlet üniversiteleri içerisinden seçilen yirmi beş Üniversite arasından beş üniversitenin seçildiğini ve Düzce Üniversi’nin de desteklenmeye hak kazanan bu beş üniversite arasına girme başarısını gösterdiğini ifade eden Rektör Prof. Dr. Çakar, Ülkemizde yaklaşık yüz seksen beş üniversite olduğunu ve bu üniversitelerin bulundukları bölgelerde yalnızca öğrenci kapasiteleriyle, yalnızca araştırma kapasiteleriyle değil içerisinde bulundukları bölgenin sürdürülebilir kalkınmasına, insan kaynağına, bilgi, ekonomi ve teknoloji kaynaklarına katkılarda bulunması gerektiğini belirtti.
 
 
"Düzce Üniversitesi Donanımı ve Birikimleriyle Bu projeyi sonuna kadar hak ediyor"
 
   “Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi" ile birlikte Düzce Üniversitesi’nin daha çok sağlık ve çevre alanında çalışmalar yaptığını söyleyen Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Üniversitenin Fakülteleriyle, laboratuvar olanaklarıyla, akademik kadrosuyla, Tıp Fakültesi’nin güçlü ve donanımlı ekibiyle, yapmış olduğu başarılı çalışmalarla ve bunlara ek olarak da şehrimizin endemik bitki çeşitliliğinin bol olmasından dolayı bu programa dahil olarak sürdürülmesini uygun bulduğunu ifade etti.
 
   Sağlık ve çevre alanında merdiven altı olarak tabir edilen yerlerde geleneksel sağlık ürünlerinin üretilmeye çalışıldığının vurgulayan Rektör Prof. Dr. Demircan Çakar, bunun önüne geçmek ve bu geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamalarını bilimsel tabana oturtmak için Üniversitemizin yola çıktığını söyledi. Rektör Prrof. Dr Nigar Demircan Çakar, yapılan araştırmalara göre her iki kişiden birinin geleneksel tıbbı denediğini de sözlerine ekledi.
 
   Günümüzde sentetik olarak üretilen ilaçların fiyatlarının yüksek olmasından dolayı geleneksel tıbba bir dönüş olduğunu dile getiren Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, böyle bir dönüşün olmasına rağmen geleneksel tıpta bilimsel bir çalışmanın yapılmadığını, hekimlerin elinden çıkan bir tedavi sürecinin olmadığını vurguladı.
 
“Üniversite Sanayi ve Köyü Biraraya Getiriyoruz”
 
   Düzce denildiğinde “Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıbbın” insanların aklına gelmesini istediklerini sözlerine ekleyen Rektör Prof. Dr. Demircan Çakar, geleneksel ve tamamlayıcı tıbbın lokomotifini Tıp Fakültesi, Ziraat Fakültesi ve Fen Edebiyat Fakültesi’nin oluşturduğunu ifade etti.
 
   Bu güne kadar birçok kez üniversite sanayi buluşması gerçekleştirdiklerin dile getiren Düzce Üniversitesi Rektörü, bu projeyle birlikte ilk kez üniversite, sanayi ve köyü biraraya getirdiklerinin altını çizdi. Ayrıca projede emeği geçenlere teşekkür ederek sözlerini sonlandırdı.
 
 
Köprübaşı Ömerefendi Köyü’ne Vali Zülkif Dağlı’dan Övgü
 
   Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ın ardından kürsüye davet edilen Düzce Valisi Zülkif Dağlı, bu çalışmanın yaklaşık iki buçuk ay önce başladığını ifade ederek Üniversite Köy iş birlikteliği ile yapılacak çalışmaların bölgemizin kalkınması için önemli sonuçlar doğuracağını ifade etti.
 
    Konuşmasında Köprübaşı Ömerefendi Köyü’ne de özel olarak değinen Vali Zülkif Dağlı, köy yollarının geniş, evlerin planlı ve düzenli olarak inşa edilmesinden duyduğu memnuniyetini dile getirerek köy halkına kamu düzenine duydukları saygı nedeniyle de ayrıca teşekkür etti.
 
 
   Toplantının bilgilendirme kısmında Düzce Valisi Zülkif Dağlı’nın ardından sunumunu gerçekleştiren Düzce Üniversitesi Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörü Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş, Ülkemizin kalkınması için Devletimizin yeni bir yapılanmaya gittiğini ve bu yeni oluşumda Üniversitelerin de belirli alanlarda yoğunlaşarak seçilen programlarda uzmanlaşılmasının istendiğini ifade etti. Düzce Üniversitesi’nde sağlık turizmi bağlamında geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamaları gerçekleştirileceğini açıklayan Prof. Dr. Uğraş, çevre alanında ise endüstriyel veya tarımsal atıklardan katma değerli ürünlere, özellikle fındık ve orman atıklarının değerlendirilmesi gibi, çalışmaların yapılacağını ifade etti.
 
   Geleneksel ve tamamlayıcı tıbbın Sağlık Bakanlığı’nın yönetmenliklerine girmiş belli bir standartlarda tıp doktorları tarafından uygulanması gereken bir tedavi yöntemi olarak karşımıza çıktığını belirten Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş, “Bu güne kadar birçok yerde satılan; ancak hiçbir kurala kaideye tabii tutulmayan ürünleri artık belli kural ve kaidelerle tıp doktorları tarafından uygulanabilecek.” şeklinde konuştu.
 
   Yapılacak bilimsel çalışmalarla ürünlerin hangi durumlarda kullanılıp kullanılmayacağını ve hangi dozda kullanılacağını belirleyeceklerini ifade eden Prof. Dr. Uğraş, Ülkemizde bu çalışmaların yapıldığı temel noktalardan birisinin de Köprübaşı Ömerefendi Köyü’nün olmasını istediklerini dile getirdi.
 
   Yaptığı açıklamalardan sonra üretilecek olan ürünlerin miktarlarını, görüşmeler yaptığı firmalardan gelen siparişlere göre üreteceklerini belirten Düzce Üniversitesi Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörü ve DÜBİT Müdürü Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş, üretilen ürünlerin elde kalması gibi bir sorunla karşılaşılmayacağını belirtti. Prof. Dr. Uğraş, katılımcılara ilgilerinden dolayı teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.
 
   Programın kapanış konuşmasını yapan Düzce Üniversitesi Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Uludağ, fakültenin kuruluşundan günümüze kadar gerçekleştirmiş olduğu başarılı çalışmaları katılımcılarla paylaşarak Fakülte öğretim üyelerinin yapmış olduğu ulusal ve uluslararası çalışmaları aktardı. Fakülte olarak ortak çalışmalara büyük bir önem verdiklerini dile getiren Prof. Dr. Uludağ, Ülkemizde ve dünyadaki gelişmeleri yakından takip ettiklerini söyledi. Üniversite, sanayi ve köy birlikteliğinin Bölgemiz ve Ülkemiz adına başarılı çalışmalar gerçekleştireceğine inandığını ifade eden Prof. Dr. Uludağ, Emeği geçenlere teşekkür etti.
 
   Program günün anısına birlikte fotoğraf çekimiyle sona erdi.
Peki, Senin Yorumun?
Taner  /  17.8.2017 - 11:57:28
 Nasıl olcakk bu?? Düzce'de 2009/10 dan beri aynı çalışma var;eskisi şimdi nereye geldi???

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%57,41
  Fatih Melih Maradit
BÖYYÜK İŞ ADAMLARININ SEÇİMİ VARMIŞ!
 
  Semih Şenkaya
ANALİZ
 
  Ayşegül Şenol Can
FINDIK
 
  Ulviye Dikmen
AMERİKAN KELEBEĞİ
 
  Ahmet Altun
ARTIK ŞAŞIRMAYACAĞIM
 
  Telat Çelik
SAYIN VALİ’ye
 
  Adem Turgut
Kararınızı yüksek sesle söyleyin!
 
  Şemsettin Bahadır
SİYASETİN TEK AKTÖRÜ
 
  Metin Güçlü
POLİSİYE
 
  Erkan Arslan
CAMBAZ’A BAK!
 
  Hümeyra Yılmaz
SAVAŞ, KAÇIŞ VE KAMPLARDA BAYRAM
 
  Aysel Dural
YÜREKTEN SÖYLENEN SÖZLER
 
  M. Doğan Kaya
BİR YİĞİDİN ARDINDAN...
 
  Fulya Temiz
HANGİMİZ ÖLÜ?
 
  Erdal Pişken
KISA KISA
 
  Caner Besler
Samsunlu hakem
 
Keskin Ahilik Haftasını Kutladı
AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, Ahilik Haftası dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
Yığılca’da ikinci Yalçıner dönemi
AK Parti Yığılca 6. Olağan Kongresi, geniş katılım ile Kızılay Toplantı Salonunda Yapıldı. Tek listeyle gidilen kongrede, 173 delegenin oyunu alan Kerem Ya
Bakan Özlü'den Yığılca ve Kaynaşlı kongrelerine mesaj!
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, gerçekleşecek olan Ak Parti Yığılca ve Kaynaşlı ilçe kongrelerine bir mesaj gönderdi.
İş kazasında 1 kişi hayatını kaybetti
Düzce'nin Akçakoca ilçesi ile Melenağzı arasında devam eden sahil yolu inşaatında meydana gelen iş kazasında 1 kişi öldü.
Melengüççeği tescilleniyor
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, melengüççeği tatlısının Türkpatent tarafından tescilleneceğini duyurdu.
Akçakoca’da narko-sokak uygulaması
Düzce'nin Akçakoca ilçesinde narko-sokak uygulaması gerçekleştirildi.Yeni Ilgaz Eczanesi
(380 512 24 60)
Aziziye Mahallesi Eski SSK Karşısı No:102
01.12.2014
Aydınpınar Eczanesi
(0380 524 19 15)
Aydınpınar Caddesi Petrol Yanı No:13/F
01.12.2014


koç

boga

ikizler

yengec

aslan

basak

terazi

akrep

yay

oglak

kova

balik

Telefon Rehberi
Türk Telekom’un Telefon Rehberi’ne ulaşmak için tıklayınız.
Fatura Sorgulama
Türk Telekom faturanızın miktarını ve son ödeme tarihini buradan öğrenebilirsiniz.
T.C. Kimlik Sorgulama
Bir çok işlem sırasında karşınıza çıkan TC Kimlik Numarası’nı bu linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.
DÜZCE


  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Özkan Gözütok
© 2009 - 2016 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Keskin: Tek umut kaynağı gençler ve çocuklardır " Haberine...
 harbiciyim harbici
 onun için mi bitirdiniz hele hele genç yaştaki okumuş üniversiteli ve lisesi çocuklarımızın işsizliğini hikmet kardeşimiz
  " BÖYYÜK İŞ ADAMLARININ SEÇİMİ VARMIŞ! " Yazısına...
 Aydın Gör
 Fatih bey kaleminize ve düşüncenize sağlık. Klasik Düzce mantığı. Pilavlar ancak köy düğünlerinde kaynatılır. Bu mantık köy zihniyeti. Düzcede köy kalmaya devam eder.
  " BÖYYÜK İŞ ADAMLARININ SEÇİMİ VARMIŞ! " Yazısına...
 Oktay
 Hiç kimse olmadan , bu tür birilerine basamak, kazanç,itibar ve protokolda yer bulma yerleri haline gelen odalar, dernekler kapatılsa, bence çok daha yararlı olur.
  " BÖYYÜK İŞ ADAMLARININ SEÇİMİ VARMIŞ! " Yazısına...
 murmur
 hep söylemişimdir düzce ile bolu arasındaki farkı, onlar şehirlerinin sorunları karşısında hep beraber hareket ederler ve sonuna kadar da bastırırlar. bizler ise şahsi çıkarlarımız için ölümüne mücadele eder ilimizin sorunları ise bizi fazla ırgalamaz.işte düzce bu...vallahi de bu,billahi de bu...
  " Sönmez: Askerle işçiyi karşı karşıya getiremezsiniz! " Haberine...
 İbrahim çelik
 Ağzına sağlık FETHİ ağbi
  " FET֒ye küfreden babasını vurdu! " Haberine...
 FATİH MEHMET
 HALA İNANAN LAR VAR DEMEK Kİ .YAZIK ÇOK YAZIK. BABAYA ATEŞ EDİLİR Mİ
  " Düzce mücadelede örnek oldu " Haberine...
 Arif
  abd orümceği ile mücadele edilsin lütfen. ağaclarımız meyvelerimiz mahvoldu ne yaptiysak olmadi. dalları kestik yaktık olmadi. lütfen yardim.
  " Asfaltlamaya hız verildi " Haberine...
 Bayraktar
 Darıcı mahallesinde yollar berbat.Merkeze bağlandık ama hiçbir çalışma yok girişi 200 metre kadar yer asfalt oldu o kadar başkanımıza duyurulur.
  " İmar planı tadilat talepleri değerlendirilecek " Haberine...
 Hatice
 Allah aşkına yer gök taş olmuş pavyon ışıkları ayrı o ne öyle
  " Vali Dağlı: Gözünün yaşına bakmayacağız! " Haberine...
 Cezmi
 Sn.valim Rakamlar büyüdükçe iş çığırından çıkıyor düzcede malum bir S plaka garabeti çıktı kerameti keleşten menkul ayrıca okul idareleri servis firmalarından bağış adı altında sene başı yada aylık para alıyor ve şişen rakamlar dönüp vatandaşa fatura ediliyor Allah rızası için bu çark nereye kadar böyle gidecek merkezde ki kimi mahalle muhtarları da ikametgah işinde millete ücret karşılığı ikamet uyduruyor okul kapasiteleri olması gerekenın 3–4 katı mecburen servis vs.vs bunları garip bir vatandaş görürken siz nasıl görmezsiniz. Lütfen milleti bu kısır döngüden kurtarın ..
Erkekliğe ilk adımını attı Erkekliğe ilk adımını attı
  Düzce’nin çocukları EZiLiYOR!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  40 yıl sonra buluştular
  FETÖ SORUŞTURMASINDA 5 TUTUKLAMA!
  Raylar döşenmeye başladı!
  Tacizciyi anında yakaladılar!
  Amerikan Beyaz Kelebeği vatandaşların kabusu oldu
  Keleş: Dönüşüm esnafla birlikte olacak!
  İlk gün ulaşım ücretsiz olacak
  Göçmenler sorunsuz sağlık hizmeti alacak
  Düzce’ye değer katmaya devam edeceğiz..
  Düzce teknolojiyle buluşuyor!
  Traktör devrildi: 1 yaralı!
  Sönmez: Askerle işçiyi karşı karşıya getiremezsiniz!
  Çevre yolları birbirine bağlanıyor
  İş kazasında 1 kişi hayatını kaybetti
  Köy yolu için annesiyle Ankara'ya yürüyecekti, izin verilmedi
  Tramvay için istasyon yeri hazırlandı!
  Maganda kurşunları korku saçıyor!
  Keskin: Tek umut kaynağı gençler ve çocuklardır
  16.9.2017 - BÖYYÜK İŞ ADAMLARININ SEÇİMİ VARMIŞ!
  16.9.2017 - Keskin: Tek umut kaynağı gençler ve çocuklardır
  14.9.2017 - Sönmez: Askerle işçiyi karşı karşıya getiremezsiniz!