Düzce'nin Açılış Sayfası
ANASAYFAM YAP
Toplam Ziyaretçi :52919415 Aktif Ziyaretçi :13434 22 Kasım 2017 Çarşamba
[10:44] ARAMIZDAN AYRILANLAR -- [17:40] Atık Pil Toplama eğitimi verildi! -- [17:34] Karayollarından alt geçit talep edilecek! -- [17:28] Düzce’den Rasim Ozan Kütahyalı’ya suç duyurusu -- [14:46] Düzce Emniyeti’nden uyuşturucu operasyonu -- [13:47] Uslu: ‘Erken seçim geliyor’ -- [13:14] Cesedi yanmış halde bulundu! -- [13:03] Durakların hali içler acısı! -- [11:56] ARAMIZDAN AYRILANLAR -- [11:13] KESKİN, HALK GÜNLERİNE DEVAM EDİYOR.. --
Üniversite, sanayi ve köy birlikte çalışacak!
Kalkınma Bakanlığı tarafından yürütülen ve koordinasyonu Yükseköğretim Kurulu tarafından sağlanan “Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi" kapsamında Ziraat Fakültesine ek hizmet binası ve uygulama alanı tahsisi için Düzce Üniversitesi, Köprübaşı Ömerefendi Köyü’nü ziyaret etti.
16.8.2017 - 16:54:16  Haberi Yazd?r
 
 
   Yapılacak çalışmaların köy halkına duyurulması amacıyla Köprübaşı Çerkes Kültür Evi Derneği’nde Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İlhan Genç ve Prof. Dr. İdris Şahin, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı. Murat Caymaz, Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Uludağ, Düzce Üniversitesi Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörü ve Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi (DÜBİT) Müdürü Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş, Düzce Üniversitesi akademisyenleri ve köy sakinlerinin katıldığı bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
 
 
   Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Köy Muhtarı Sedat Özbek, “Köyümüz adına önemli bir gün olduğuna inanıyorum. Bu toplantıdan inşallah güzel sonuçlarla ayrılacağız. Katılımda bulunan herkese hoş geldiniz diyor, saygılarımı sunuyorum.” diyerek sözlerini sonlandırdı.
 
   Köprübaşı Ömerefendi Köyü Muhtarının açılış konuşmasından sonra kürsüye gelen köy sakini Çevre Mühendisi Mesut Önder, dernek olarak yapılan çalışmaları anlatarak 2015 yılında başlatılan “Köyler Canlanıyor” çalışmalarıyla köyleri marka haline getirerek insanların ilgilerini köye yöneltmeyi amaçladıklarını dile getirdi.
 
   İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesine başvurarak “kazan” projesi adı altında desteklenmeye hak kazandıklarını belirten Önder, bu projede; Düzce Valiliği, Düzce İl Kültür Turizm Müdürlüğü, Tarım İl Müdürlüğü, Çerkes Kültür Evi Derneği ve Düzce Eğitim Araştırma ve Rehberlik Derneği ile birlikte on bir ay çalıştıklarını ifade etti. On bir ay boyunca çeşitli tarımsal ve kültürel çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyleyen Çevre Mühendisi Mesut Önder, yapılan çalışmaların köye önemli katkılarda bulunduğunu ifade ederek sözlerini sonlandırdı.
 
 
Köprübaşı Ömerefendi Köyü Tarihi Bir Köy Olma Özelliği Taşıyor
 
   Köprübaşı Ömerefendi Köyü’nde yetişen ve Düzce Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Tarihi ve Sanatları, İslam Tarihi bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Faruk Ermemiş, köyün kuruluş tarihini anlatarak, Osmanlı devleti zamanında köy yöneticileriyle saray arasında yapılan yazışmaların belgelerini katılımcılarla paylaştı. Bilginin her şeyin üstünde olduğunu, Kuran-ı Kerimde de ilk ayetin oku olduğunu hatırlatan Ermemiş, köye üniversite geldiğini ve bunun Cumhuriyet tarihinde bir ilk olduğunu ifade etti. Yrd. Doç. Dr. Faruk Ermemiş, kendilerine bu ayrıcalığı yaşatan Düzce Valisi Zülkif Dağlı’ya, Belediye Başkanı Mehmet Keleş’e, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’a ve Köprübaşı Ömerefendi Köy sakinlerine teşekkürlerini sunarak konuşmasını bitirdi.
 
   Düzce Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Faruk Ermemiş’in ardından kürsüye davet edilen Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Ziraat ve Doğa bilimleri Fakültesi’nin mevcut bina ve alanına ek olarak “Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi" kapsamında yeni ek binalara, uygulama ve üretim alanlarına ihtiyaç duyulduğunu, dile getirdi. “Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi"nin yaklaşık yüz devlet üniversiteleri içerisinden seçilen yirmi beş Üniversite arasından beş üniversitenin seçildiğini ve Düzce Üniversi’nin de desteklenmeye hak kazanan bu beş üniversite arasına girme başarısını gösterdiğini ifade eden Rektör Prof. Dr. Çakar, Ülkemizde yaklaşık yüz seksen beş üniversite olduğunu ve bu üniversitelerin bulundukları bölgelerde yalnızca öğrenci kapasiteleriyle, yalnızca araştırma kapasiteleriyle değil içerisinde bulundukları bölgenin sürdürülebilir kalkınmasına, insan kaynağına, bilgi, ekonomi ve teknoloji kaynaklarına katkılarda bulunması gerektiğini belirtti.
 
 
"Düzce Üniversitesi Donanımı ve Birikimleriyle Bu projeyi sonuna kadar hak ediyor"
 
   “Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi" ile birlikte Düzce Üniversitesi’nin daha çok sağlık ve çevre alanında çalışmalar yaptığını söyleyen Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Üniversitenin Fakülteleriyle, laboratuvar olanaklarıyla, akademik kadrosuyla, Tıp Fakültesi’nin güçlü ve donanımlı ekibiyle, yapmış olduğu başarılı çalışmalarla ve bunlara ek olarak da şehrimizin endemik bitki çeşitliliğinin bol olmasından dolayı bu programa dahil olarak sürdürülmesini uygun bulduğunu ifade etti.
 
   Sağlık ve çevre alanında merdiven altı olarak tabir edilen yerlerde geleneksel sağlık ürünlerinin üretilmeye çalışıldığının vurgulayan Rektör Prof. Dr. Demircan Çakar, bunun önüne geçmek ve bu geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamalarını bilimsel tabana oturtmak için Üniversitemizin yola çıktığını söyledi. Rektör Prrof. Dr Nigar Demircan Çakar, yapılan araştırmalara göre her iki kişiden birinin geleneksel tıbbı denediğini de sözlerine ekledi.
 
   Günümüzde sentetik olarak üretilen ilaçların fiyatlarının yüksek olmasından dolayı geleneksel tıbba bir dönüş olduğunu dile getiren Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, böyle bir dönüşün olmasına rağmen geleneksel tıpta bilimsel bir çalışmanın yapılmadığını, hekimlerin elinden çıkan bir tedavi sürecinin olmadığını vurguladı.
 
“Üniversite Sanayi ve Köyü Biraraya Getiriyoruz”
 
   Düzce denildiğinde “Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıbbın” insanların aklına gelmesini istediklerini sözlerine ekleyen Rektör Prof. Dr. Demircan Çakar, geleneksel ve tamamlayıcı tıbbın lokomotifini Tıp Fakültesi, Ziraat Fakültesi ve Fen Edebiyat Fakültesi’nin oluşturduğunu ifade etti.
 
   Bu güne kadar birçok kez üniversite sanayi buluşması gerçekleştirdiklerin dile getiren Düzce Üniversitesi Rektörü, bu projeyle birlikte ilk kez üniversite, sanayi ve köyü biraraya getirdiklerinin altını çizdi. Ayrıca projede emeği geçenlere teşekkür ederek sözlerini sonlandırdı.
 
 
Köprübaşı Ömerefendi Köyü’ne Vali Zülkif Dağlı’dan Övgü
 
   Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ın ardından kürsüye davet edilen Düzce Valisi Zülkif Dağlı, bu çalışmanın yaklaşık iki buçuk ay önce başladığını ifade ederek Üniversite Köy iş birlikteliği ile yapılacak çalışmaların bölgemizin kalkınması için önemli sonuçlar doğuracağını ifade etti.
 
    Konuşmasında Köprübaşı Ömerefendi Köyü’ne de özel olarak değinen Vali Zülkif Dağlı, köy yollarının geniş, evlerin planlı ve düzenli olarak inşa edilmesinden duyduğu memnuniyetini dile getirerek köy halkına kamu düzenine duydukları saygı nedeniyle de ayrıca teşekkür etti.
 
 
   Toplantının bilgilendirme kısmında Düzce Valisi Zülkif Dağlı’nın ardından sunumunu gerçekleştiren Düzce Üniversitesi Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörü Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş, Ülkemizin kalkınması için Devletimizin yeni bir yapılanmaya gittiğini ve bu yeni oluşumda Üniversitelerin de belirli alanlarda yoğunlaşarak seçilen programlarda uzmanlaşılmasının istendiğini ifade etti. Düzce Üniversitesi’nde sağlık turizmi bağlamında geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamaları gerçekleştirileceğini açıklayan Prof. Dr. Uğraş, çevre alanında ise endüstriyel veya tarımsal atıklardan katma değerli ürünlere, özellikle fındık ve orman atıklarının değerlendirilmesi gibi, çalışmaların yapılacağını ifade etti.
 
   Geleneksel ve tamamlayıcı tıbbın Sağlık Bakanlığı’nın yönetmenliklerine girmiş belli bir standartlarda tıp doktorları tarafından uygulanması gereken bir tedavi yöntemi olarak karşımıza çıktığını belirten Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş, “Bu güne kadar birçok yerde satılan; ancak hiçbir kurala kaideye tabii tutulmayan ürünleri artık belli kural ve kaidelerle tıp doktorları tarafından uygulanabilecek.” şeklinde konuştu.
 
   Yapılacak bilimsel çalışmalarla ürünlerin hangi durumlarda kullanılıp kullanılmayacağını ve hangi dozda kullanılacağını belirleyeceklerini ifade eden Prof. Dr. Uğraş, Ülkemizde bu çalışmaların yapıldığı temel noktalardan birisinin de Köprübaşı Ömerefendi Köyü’nün olmasını istediklerini dile getirdi.
 
   Yaptığı açıklamalardan sonra üretilecek olan ürünlerin miktarlarını, görüşmeler yaptığı firmalardan gelen siparişlere göre üreteceklerini belirten Düzce Üniversitesi Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörü ve DÜBİT Müdürü Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş, üretilen ürünlerin elde kalması gibi bir sorunla karşılaşılmayacağını belirtti. Prof. Dr. Uğraş, katılımcılara ilgilerinden dolayı teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.
 
   Programın kapanış konuşmasını yapan Düzce Üniversitesi Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Uludağ, fakültenin kuruluşundan günümüze kadar gerçekleştirmiş olduğu başarılı çalışmaları katılımcılarla paylaşarak Fakülte öğretim üyelerinin yapmış olduğu ulusal ve uluslararası çalışmaları aktardı. Fakülte olarak ortak çalışmalara büyük bir önem verdiklerini dile getiren Prof. Dr. Uludağ, Ülkemizde ve dünyadaki gelişmeleri yakından takip ettiklerini söyledi. Üniversite, sanayi ve köy birlikteliğinin Bölgemiz ve Ülkemiz adına başarılı çalışmalar gerçekleştireceğine inandığını ifade eden Prof. Dr. Uludağ, Emeği geçenlere teşekkür etti.
 
   Program günün anısına birlikte fotoğraf çekimiyle sona erdi.
Peki, Senin Yorumun?
Taner  /  17.8.2017 - 11:57:28
 Nasıl olcakk bu?? Düzce'de 2009/10 dan beri aynı çalışma var;eskisi şimdi nereye geldi???
  Fatih Melih Maradit
Ya kapayacaksınız, ya da açacaksınız!
 
  Semih Şenkaya
ANALİZ
 
  Ayşegül Şenol Can
AZ GİTTİK, UZ GİTTİK..
 
  Ulviye Dikmen
Yağmur yağıyor seller akıyor, arap kızı
 
  Ahmet Altun
SİĞİLCİ
 
  Telat Çelik
HAVAMIZ KİRLENMEDEN
 
  Adem Turgut
Kararınızı yüksek sesle söyleyin!
 
  Şemsettin Bahadır
SİYASETİN TEK AKTÖRÜ
 
  Metin Güçlü
POLİSİYE
 
  Erkan Arslan
KINARIM BAK!
 
  Hümeyra Yılmaz
SAVAŞ, KAÇIŞ VE KAMPLARDA BAYRAM
 
  Aysel Dural
YÜREKTEN SÖYLENEN SÖZLER
 
  M. Doğan Kaya
BİR YİĞİDİN ARDINDAN...
 
  Fulya Temiz
HANGİMİZ ÖLÜ?
 
  Erdal Pişken
OLURSA BU SENE OLUR
 
  Caner Besler
Samsunlu hakem
 
BAKAN YILMAZ; ‘Düzce'nin her talebi yerine getirilecek’
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü'yle birlikte Düzce'ye gelen Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Düzce'nin eğitimle ilgili eksiği kalmayacak
OTOMOBİL TIR'IN ALTINA GİRDİ
D-100 Karayolu Çilimli Sapağı’nda otomobilin TIR’ın altına girmesi sonucu meydana gelen kazada Mehmet Şerif Uncu hayatını kaybetti.
BAKANLAR DÜZCE’DE
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ve Milli Eğim Bakanı İsmet Yılmaz bir dizi programa katılmak üzere Düzce’ye geldi.
Ücretsiz hasta taşıma servisi başladı!
Ulaşımı kolaylaştırmak amacıyla Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Merkez Yerleşkesi ile Muncurlu Ek Hizmet Binası arasında ücretsiz hasta taşıma servisi başla
Girişimcilik Haftası etkinlikleri sona erdi
Yenilikçi ve girişimci yaklaşımları ile bölgeye önemli katkılar sağlayan Düzce Üniversitesi ve Düzce Teknopark işbirliğiyle düzenlenen “Global Girişimcilik
Hasta Eğitim toplantısı yapıldı
Düzce Üniversitesi Sağlık, Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde “KOAH ve Hava Kirliliği” konulu hastalara yönelik eğitim toplantısı düzenlendi.Yeni Ilgaz Eczanesi
(380 512 24 60)
Aziziye Mahallesi Eski SSK Karşısı No:102
01.12.2014
Aydınpınar Eczanesi
(0380 524 19 15)
Aydınpınar Caddesi Petrol Yanı No:13/F
01.12.2014


koç

boga

ikizler

yengec

aslan

basak

terazi

akrep

yay

oglak

kova

balik

Telefon Rehberi
Türk Telekom’un Telefon Rehberi’ne ulaşmak için tıklayınız.
Fatura Sorgulama
Türk Telekom faturanızın miktarını ve son ödeme tarihini buradan öğrenebilirsiniz.
T.C. Kimlik Sorgulama
Bir çok işlem sırasında karşınıza çıkan TC Kimlik Numarası’nı bu linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.
DÜZCE


  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Özkan Gözütok
© 2009 - 2016 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Durakların hali içler acısı! " Haberine...
 Ayşe F.
 Duraklar hele hele külüsstüre çıkmış otobüsler hiç önemli değil...tramvayımız varya.
  " Karayollarından alt geçit talep edilecek! " Haberine...
 Düzceli..
 Günaydın.. Yanlış yapıyorsunuz, yaptığınız çözüm değil diyenleri dinlemediniz..Hiç bir trafik yoğunluğuna çare olmadı..Düzceyi önce il genel meclisi ve belediyeden kurtarmak gerekiyor....Sakaryadan bilecik istikametine gidin klometrelerce tek bir döner kavşak yok..Bizdekiler de sırf kazalar artsın diye yapılmış gibi..Geçit Akçokoca yönüne olacaktı veya üst geçitli bir yonca olacaktı...
  " Karayollarından alt geçit talep edilecek! " Haberine...
 şükrü toros
 makul, mantıklı ve elzem.
  " Durakların hali içler acısı! " Haberine...
 Zekiye
 Konuralp'te durağın altına giriyorsunuz, yağmur yağıyorsa hiçbir faydası yok, gayet güzel ıslanıp çıkıyorsunuz.. Belediyenin yaptığı işleri neresinden tutarsan tut elinde kalır..
  " Durakların hali içler acısı! " Haberine...
  Bilgihan Yilmaz
 Olsun tramvayımız var
  " HOŞGELDİN KİRLİ HAVA! " Haberine...
 Aydin Gör
  Çevre ve Belediye kış gelmeden bu tedbirleri almalıdır. Her kış ayı aynı konu gündemde. Herşey halkın sağlığı ve mutluluğu üzerine planlanmalı asıl başarı budur. Belediyecilik kaldırım taşı düzeltme değildir.
  " HOŞGELDİN KİRLİ HAVA! " Haberine...
 Huriye Göncü
  Iyi zehirleniyoruz amma
  " BAKAN YILMAZ; ‘Düzce'nin her talebi yerine getirilecek’ " Haberine...
 Düzceli..
 İki büyük yıkımı yaşamış Düzce'de 18 yıl sonra hala prefabrik okullar, prefabrik öğretmen evi varsa, söz verilen kampüs okullar, yeri ve alanı mevcutken Düzce için ilk sırada olması gerekirken hala adı yoksa, eski arsası şehir içinde kıymetli yer oldu diye Kız sanat okulunu şehir dışına alıyoruz diye asar çayının kenarına dar ve dolgu alana yer kıtlığı var gibi yapıyorsanız, üniversite sınavlarında yıllardır son 10 il içindeysek verilen sözlerin bugüne kadar verilen sözler gibi havada kalacağı kesin..
  " Efteni Gölü için imzalar atıldı!.. " Haberine...
 Seyfettin çelebi
 Sayın bakanımıza teşekkür ediyor...termal kaplıcanın birtakım jenerasyon dan çıkıp yöreye kazandırılması ve turizmle pekiştirilmesi gerekli dır.. yöre halkı elinde bulunan değeri geçmişte yapilan hataların düzeltilmesi yönünde çalışma beklemektedir.
  " CNG'li otobüsler Düzce'de! " Haberine...
 şükrü toros
 hele hele l8 mt. boyunda olanlar düzcenin hangi yolunda işleyebilecekler acaba merak ediyorum.
Bölgede en çok tercih edilen merkez... Bölgede en çok tercih edilen merkez...
  KAŞIKOĞLU; ‘Keleş tekrar aday olabilir!’
  OTOMOBİL TIR'IN ALTINA GİRDİ
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Düzce’den Rasim Ozan Kütahyalı’ya suç duyurusu
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Efteni Gölü için imzalar atıldı!..
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Işıklandırmalar tamamlandı
  İŞTE YENİ CNG’li OTOBÜSLERİMİZ
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  5 milyon emeklinin maaşı yeniden hesaplanacak
  İkinci taksit için son tarih 30 Kasım!
  CNG'li otobüsler Düzce'de!
  Cesedi yanmış halde bulundu!
  Çaya Geliyoruz projesi sürüyor!
  BAŞKANLAR ANKARA’DA
  Meteoroloji uyardı... KAR GELİYOR!
  Ücretsiz hasta taşıma servisi başladı!
  15.11.2017 - KAŞIKOĞLU; ‘Keleş tekrar aday olabilir!’
  15.11.2017 - Pahalı aydınlatma direkleri kaldırılıyor!
  15.11.2017 - TERMİNAL ESNAFI SIKINTIDA!
  21.11.2017 - Durakların hali içler acısı!
  15.11.2017 - Çay 1 lira, tuvaletler ücretsiz olacak!
  17.11.2017 - İŞTE YENİ CNG’li OTOBÜSLERİMİZ
  18.11.2017 - Efteni Gölü için imzalar atıldı!..
  18.11.2017 - CNG'li otobüsler Düzce'de!
  20.11.2017 - HOŞGELDİN KİRLİ HAVA!
  21.11.2017 - Karayollarından alt geçit talep edilecek!