Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :60947403 Aktif Ziyaretçi :12246 21 Kasım 2018 Çarşamba
[17:38] Krempark’ta ücretsiz kan ve şeker ölçümü! -- [17:27] Çocuk haklarına dikkat çekmek için buluştular! -- [17:21] Yangından son anda kurtuldular! -- [16:14] Melen su park aydınlatmalarında ölçüm yapıldı! -- [16:01] Dursun Ay; 'Vatandaş bizim başımızın tacıdır' -- [13:48] Düzce'de 10 bin kişiye ulaştılar! -- [13:36] İyi Parti Gençlik Kolları lokum dağıttı! -- [13:25] Bolu Dağı'nda göz gözü görmüyor! -- [13:20] Kaynaşlı'da kaza: 5 yaralı! -- [13:14] Gümüşova İyi Parti'de yeni oluşum tamamlandı! --
Meydanı; Bu 'Kriz Sevicilere' Bırakmayacağız!
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, dövizde yaşanan son gelişmeleri değerlendirdi.
25.5.2018 - 18:54:35  Haberi Yazd?r
 
   Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, dövizde yaşanan son gelişmeleri değerlendirdi. 

   Özlü; “Seçim atmosferini fırsata çevirmeye çalışan, bazı ‘kriz seviciler’ ortaya çıktı. Meydanı; bu ‘kriz sevicilere’ bırakmayacağız. Buradan size siyasi bir rant çıkmaz. Hem milletimiz, hem ekonomi yönetimimiz; oynanan oyunun farkındadır. Allah’ın izniyle, biz bu oyunu bozarız.” dedi.
 
   Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü Türk Standartları Enstitüsünün (TSE) 57.Genel Kurul Toplantısına katıldı.
 
   Burada bir konuşma yapan Bakan Özlü, “Türk Standartları Enstitüsü; 58 yıldır, Türk ekonomisi, sanayisi ve üretimi adına, son derece önemli işlevleri yerine getiren, en güzide kurumlarımızdan biridir. Hepimiz, TSE’nin, ülke ekonomimiz için üstlendiği misyonun ne anlama geldiğini biliyoruz. Bu nedenle, bu büyük misyonu daha da geliştirmek; hepimizin ortak görevi, ortak sorumluluğudur. Bu salonda bulunan herkesin, daha güçlü bir TSE için, elinden geleni yapacağına yürekten inanıyorum” dedi.
 
 
“BÜTÜN GAYRETİMİZ; STANDARTLARI TAKİP EDEN DEĞİL, STANDART BELİRLEYEN BİR TSE’Yİ ORGANİZE ETMEKTİR.”
 
   “TSE’nin ülke kalkınmasında oynadığı en kritik rol; Standardizasyon faaliyetleriyle yakından ilgilidir” diyerek konuşmalarına devam eden Bakan Özlü; 
 
   “OECD raporlarına göre; standartlar ve teknik düzenlemelerin dünya ticaretine etkisi, % 80’ler düzeyindedir. Dolayısıyla; uluslararası ticaretin ortak dili; standartlardır. Dünya pazarlarında yer almanın, dikkat çekmenin ve tercih edilmenin yolu; uluslararası standartlara uymaktır. Ancak; bu noktada önemli olan husus; standartların peşinden gitmek değil, standart belirlemektir. Bu anlamda, bizim bütün gayretimiz; standartları takip eden değil, standart belirleyen bir TSE’yi organize etmektir. TSE; statik değil, proaktif bir kurum olmak durumundadır. Bu kapsamda; TSE’nin hedeflerini güncellemesi, hedeflerini yükseltmesi ve bu hedefler doğrultusunda kabiliyetlerini geliştirmesi gerektiğini düşünüyorum. Sanayiciye refakat eden, bürokratik süreçleri en aza indiren, dijital dönüşüm sürecine katkıda bulunan, uluslararası alanda dikkat çeken bir TSE’yi; hep birlikte, omuz omuza vererek inşa edeceğiz. Çünkü TSE; Türk malının bayrağıdır, damgamızdır, mührümüzdür, imajımızdır. TSE’nin imajının ve algısının güçlendirilmesi; hepimizin ortak sorumluluğudur” ifadelerini kullandı.
 
 
“TSE’NİN; ÜLKEMİZİN STRATEJİK ÇIKARLARINA VE TEKNOLOJİ HAMLESİNE DE CİDDİ KATKILARI VAR”
 
   Bakan Faruk Özlü sözlerine şöyle devam etti;
 
   “TSE’nin görevi elbette sadece standardizasyon çalışmalarıyla sınırlı değildir. TSE’nin, ülkemiz için kritik önem taşıyan bir başka faaliyet alanı da, Uygunluk Değerlendirme hizmetleridir. Belgelendirme, muayene, gözetim, test ve deney faaliyetlerini kapsayan bu alan; her geçen gün çeşitlenmektedir. Buna paralel olarak, işlem hacmi de artmaktadır. Pazarın gerçek hacmi bilinmemekle birlikte; yapılan bazı çalışmalar, 110 ila 200 milyar dolar arasında bir büyüklüğe sahip olduğunu göstermektedir. TSE’nin bu alanda yaptığı çalışmalar; ülkemiz için hayati önemdedir. TSE; Teknolojik bilgi transferi, pazar gelişmelerinin yakından takibi, rekabet avantajı, nitelikli istihdam imkânı, uluslararası ticarette tarife dışı engellere karşı güçlü konum, katma değeri yüksek hizmet geliri gibi konularda, ülkemize ciddi katkılar sunmaktadır.
 
 
“MİLAT 2018; TÜRK SANAYİ DEVRİMİNİN MİLLİ VE YERLİ KİMLİĞİNİ GÜÇLENDİRECEK”
 
   Türk ekonomisine yön tayin eden, istikamet çizen, sanayiye enerji veren kurumlardan birinin de, TSE olduğunun altını çizen Bakan Özlü, “TSE; Made in Turkey damgasının sorumluluğunu taşımaktadır. Bu sorumluluk; en etkin ve en güçlü biçimde yerine getirilmelidir” dedi. 
 
   Bakan Özlü sözlerine şöyle devam etti; 
 
   “Bu anlamda; 58 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan TSE’nin, sürekli dinamik bir kurum olarak çalışması şarttır. Bu nedenle; hem yapısal, hem de yürüttüğü hizmetler anlamında, TSE’nin bir dönüşüme ihtiyacı olduğuna inanıyorum. Eminim ki; bugün bu salonda bulunan herkes, TSE’nin dönüşümü konusunda, benimle aynı görüşü paylaşmaktadır. Birlikte, omuz omuza vereceğiz ve TSE’yi, Türk sanayisinin etkin paydaşlarından biri yapacağız. Türkiye olarak; önemli bir dönüm noktasındayız. 2018 yılı; sadece hükümet ve yönetim sistemimizin değiştiği bir yıl olmayacak. 2018 yılı bilimde, teknolojide ve sanayide de; büyük atılımların başlayacağı bir milat olacak. Sanayide Milli Atılım, yani MİLAT 2018 kapsamında; bilim, teknoloji ve sanayide sıçrama yaparak, ‘büyük ve güçlü Türkiye’ hedefine doğru ilerlemeye devam edeceğiz. MİLAT 2018; Türk sanayi devriminin milli ve yerli kimliğini güçlendirecek. Bu atılım programı kapsamında; yüksek teknolojili ürünlerin ihracatımızdaki payı, istikrarlı bir biçimde artacak.”
 
 
 “HEM MİLLETİMİZ, HEM EKONOMİ YÖNETİMİMİZ; OYNANAN OYUNUN FARKINDADIR. ALLAH’IN İZNİYLE, BİZ BU OYUNU BOZARIZ”
 
   Konuşmasında dövizdeki son gelişmeleri de değerlendiren Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü şunları kaydetti;
 
   “24 Haziran seçimleri öncesi, seçim atmosferini fırsata çevirmeye çalışan, bazı ‘kriz seviciler’ ortaya çıktı. Meydanı; bu ‘kriz sevicilere’ bırakmayacağız, bu spekülatörlere fırsat vermeyeceğiz. Dövizdeki dalgalı seyir üzerinden, Türk ekonomisini değerlendirenler, yanlış hesap yapmaktadırlar. Dolayısıyla; bu çevrelere sesleniyorum: Boşuna uğraşmayın, buradan size ekmek çıkmaz. Buradan size siyasi bir rant çıkmaz. Hem milletimiz, hem ekonomi yönetimimiz; oynanan oyunun farkındadır. Allah’ın izniyle, biz bu oyunu bozarız. Seçim sürecinde ve sonrasında; mali disiplinden, enflasyonla mücadeleden, istihdam artışından ve büyüme odaklı ekonomi politikalarımızdan taviz vermeden, yolumuza devam edeceğiz.”
Bakan Özlü, Konuşmasının ardından genel kuruldan ayrıldı. 
Genel Kurulda, 2017 yılı kesin hesabı ve denetleme kurulu raporu görüşüldü. 2018 bütçesi hakkında bilgi verilen toplantıda, yönetim kurulu ibra edildi. Toplantıda, TSE Başkanı ve Yönetim Kurulu asil ve yedek üyeleri ile teknik kurul üyelerinin seçimi de yapıldı. Prof. Dr. Adem Şahin, 41 delegenin oyunu alarak TSE'nin yeni Başkanı seçildi.
 
 
 
Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
İttifakla dengeler alt-üst olabilir!
 
  Semih Şenkaya
O İLAN NE ZAMAN YAYINLANACAK?
 
  Ayşegül Şenol Can
UNUTMA UNUTTURMA!
 
  Ulviye Dikmen
Bir zamanlar Düzce Belediye Meclisi
 
  Ahmet Altun
BELAM
 
  Telat Çelik
YERİNDE İNCELEDİ!..
 
  Adem Turgut
Kararınızı yüksek sesle söyleyin!
 
  Şemsettin Bahadır
SİYASETİN TEK AKTÖRÜ
 
  Erkan Arslan
KINARIM BAK!
 
  Hümeyra Yılmaz
KIŞA HAZIR MIYIZ?
 
  Aysel Dural
Tüm aydınlıklar kadınların olsun...
 
  Fulya Temiz
HANGİMİZ ÖLÜ?
 
  Erdal Pişken
BİR ŞEY YAPMALI!
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Özkan Gözütok
© 2009 - 2018 Tüm Hakları Saklıdır.

  " İbrahim kardeş bu kadar da olmaz !... " Yazısına...
 Faruk develi
 Kalemine sağlık metin helal olsun
  " Atatürk'ün son sözü: Azraile dönüp... " Haberine...
 ecrin
 son sözü aleykümselam mı gerçekten çok şaşırtıcı
  " 4 kat Düzce için yeterlidir! " Haberine...
 şükrü toros
 4 kat yetmeeez, düzcenin zemini 14 kat bile kaldırır bedavacı müteahhitlere göre
  " UNUTMA UNUTTURMA! " Yazısına...
 cemil acar
 Depreme karşı hazırlıklı değiliz.Düzce'de afet sonrası insanların toplanacağı deprem toplanma merkezlerinin nerede olduğunu bilen var mı ? Bu merkezlerin bazılarının 4-5 katlı okul binalarının bulunduğu alanlar yada yerleşime aşılmış binaların olduğu alanlar olarak belirlendiğini bilen var mı ? Allah aşkına kim böyle alanlarda toplanır.Bu ne ciddiyetsizlik.
  " Sizi rahatsız etmeye geldim! " Yazısına...
 adil kara
 düzcenin sorunlarını dile getirmenizi düzceye katkı saglayacak yatırım projeleri yerel seçimlerde düzcedeki eksiklikleri işlerseniz düzcemize katkı saglarsınız hoşgeldiniz
  " Düzce MHP Heyeti Ankara'da! " Haberine...
 akif ÇEBİ
 düzce halkı yerel seçimlerde mhpnin güçlü kadroyla düzcede kazanacak. düzce halkının hakketigi yatırım hizmet projelerle düzce halkına özledigi hizmetleri sunacak mhp kadrolarını bekliyor. başarılar diliyorum
  " İÇTİĞİMİZ SU NE KADAR SAĞLIKLI? " Haberine...
 Aydın
 Açıklayın bakalım analizlerin sonuçlarını, bakalım nasıl çıkacak?
  " TANAL: ‘Keleş yargılanmalıydı!’ " Haberine...
 Aa
 Düzce vekil kaybettirdi diye cezalıdır. Otoban bağlantıları kapatıldı ve hala beklemededir. Düzce, en büyük köydür diyeceğim ama daha iyi yönetilen köyler de vardır.
  " Keskin'den fındık fiyatı açıklaması: Cumhurbaşkanı çiftçinin yanında olduğunu gösterdi! " Haberine...
 şükrü toros
 yani üretici elindeki fındığı tüccara kaptırdıktan sonra, ekim ayının sonunda taban fiatı açıklanıyor, üstüne üstlük müjde diye lanse ediliyor.
  " Yeni sezona BAŞLADILAR! " Haberine...
 Erol Görgün
 Başarılar dilerim. Faruk kardeşimi çok severim. Birlikte çalışmıştık.
Sunduğumuz tüm lezzetler organik Sunduğumuz tüm lezzetler organik
  Trafik polisleri trafikten çekiliyor!
   ARAMIZDAN AYRILANLAR
  CHP iki ilçede daha adaylarını belirledi
   ARAMIZDAN AYRILANLAR
  FETÖ'nün üniversite yapılanması davasında karar!
  AK Parti'de aday adayları belli oldu!
  Necla İbrahimoğlu toprağa verildi!
  Amaç hava kirliliğini engellemek!
  Hamsi sezonu bereketli başladı!
  Diyabet için farkındalık oluşturdular!
  Yemekmatik kullanıma hazırlanıyor!
  Şehrin güneyi birbirine bağlanıyor!
  Otomobil bisiklet ile çarpıştı!
  Mehmet İbrahimoğlu'nun acı günü!
  Talihsiz olay işyerinde başına geldi!
  Sürücüler dikkat! O yol 20 gün kapanacak!
  Meclis bütçe görüşmelerinden indirim çıktı!
  İyi Parti seçim çalışmasına hızlı başladı!
  Narkotik Eğitim Tırı üniversitede
  Cebeci Sigorta ikinci şubesini açtı!
  15.11.2018 - Atatürk'ün son sözü: Azraile dönüp...
  15.11.2018 - İbrahim kardeş bu kadar da olmaz !...