Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :57982930 Aktif Ziyaretçi :12348 24 Haziran 2018 Pazar
[16:21] Düzce'den Uzanan Sağlık Eli! -- [16:06] Sağanak Yağış Geliyor! -- [11:34] ARAMIZDAN AYRILANLAR -- [00:38] Ak Partili Gençlerden 'Oy'umla Oyunu Bozarım' Yürüyüşü! -- [21:30] Enteral Beslenme Komplikasyonları Anlatıldı -- [21:13] Boruya Sıkışan Kediyi Kurtardılar -- [18:35] 'Umudu Olmayanlar Kuru Sıkı Atıyorlar!' -- [18:16] Yiğit; 'Yığılca, Bütün Birimleri ile Pazara Hazır!' -- [17:58] Vatan Partisi Esnaf Gezisini Sürdürüyor -- [17:45] 'Şiddetli Fırtına ve Yağış Fındığa Zarar Verdi!' --
Meydanı; Bu 'Kriz Sevicilere' Bırakmayacağız!
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, dövizde yaşanan son gelişmeleri değerlendirdi.
25.5.2018 - 18:54:35  Haberi Yazd?r
 
   Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, dövizde yaşanan son gelişmeleri değerlendirdi. 

   Özlü; “Seçim atmosferini fırsata çevirmeye çalışan, bazı ‘kriz seviciler’ ortaya çıktı. Meydanı; bu ‘kriz sevicilere’ bırakmayacağız. Buradan size siyasi bir rant çıkmaz. Hem milletimiz, hem ekonomi yönetimimiz; oynanan oyunun farkındadır. Allah’ın izniyle, biz bu oyunu bozarız.” dedi.
 
   Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü Türk Standartları Enstitüsünün (TSE) 57.Genel Kurul Toplantısına katıldı.
 
   Burada bir konuşma yapan Bakan Özlü, “Türk Standartları Enstitüsü; 58 yıldır, Türk ekonomisi, sanayisi ve üretimi adına, son derece önemli işlevleri yerine getiren, en güzide kurumlarımızdan biridir. Hepimiz, TSE’nin, ülke ekonomimiz için üstlendiği misyonun ne anlama geldiğini biliyoruz. Bu nedenle, bu büyük misyonu daha da geliştirmek; hepimizin ortak görevi, ortak sorumluluğudur. Bu salonda bulunan herkesin, daha güçlü bir TSE için, elinden geleni yapacağına yürekten inanıyorum” dedi.
 
 
“BÜTÜN GAYRETİMİZ; STANDARTLARI TAKİP EDEN DEĞİL, STANDART BELİRLEYEN BİR TSE’Yİ ORGANİZE ETMEKTİR.”
 
   “TSE’nin ülke kalkınmasında oynadığı en kritik rol; Standardizasyon faaliyetleriyle yakından ilgilidir” diyerek konuşmalarına devam eden Bakan Özlü; 
 
   “OECD raporlarına göre; standartlar ve teknik düzenlemelerin dünya ticaretine etkisi, % 80’ler düzeyindedir. Dolayısıyla; uluslararası ticaretin ortak dili; standartlardır. Dünya pazarlarında yer almanın, dikkat çekmenin ve tercih edilmenin yolu; uluslararası standartlara uymaktır. Ancak; bu noktada önemli olan husus; standartların peşinden gitmek değil, standart belirlemektir. Bu anlamda, bizim bütün gayretimiz; standartları takip eden değil, standart belirleyen bir TSE’yi organize etmektir. TSE; statik değil, proaktif bir kurum olmak durumundadır. Bu kapsamda; TSE’nin hedeflerini güncellemesi, hedeflerini yükseltmesi ve bu hedefler doğrultusunda kabiliyetlerini geliştirmesi gerektiğini düşünüyorum. Sanayiciye refakat eden, bürokratik süreçleri en aza indiren, dijital dönüşüm sürecine katkıda bulunan, uluslararası alanda dikkat çeken bir TSE’yi; hep birlikte, omuz omuza vererek inşa edeceğiz. Çünkü TSE; Türk malının bayrağıdır, damgamızdır, mührümüzdür, imajımızdır. TSE’nin imajının ve algısının güçlendirilmesi; hepimizin ortak sorumluluğudur” ifadelerini kullandı.
 
 
“TSE’NİN; ÜLKEMİZİN STRATEJİK ÇIKARLARINA VE TEKNOLOJİ HAMLESİNE DE CİDDİ KATKILARI VAR”
 
   Bakan Faruk Özlü sözlerine şöyle devam etti;
 
   “TSE’nin görevi elbette sadece standardizasyon çalışmalarıyla sınırlı değildir. TSE’nin, ülkemiz için kritik önem taşıyan bir başka faaliyet alanı da, Uygunluk Değerlendirme hizmetleridir. Belgelendirme, muayene, gözetim, test ve deney faaliyetlerini kapsayan bu alan; her geçen gün çeşitlenmektedir. Buna paralel olarak, işlem hacmi de artmaktadır. Pazarın gerçek hacmi bilinmemekle birlikte; yapılan bazı çalışmalar, 110 ila 200 milyar dolar arasında bir büyüklüğe sahip olduğunu göstermektedir. TSE’nin bu alanda yaptığı çalışmalar; ülkemiz için hayati önemdedir. TSE; Teknolojik bilgi transferi, pazar gelişmelerinin yakından takibi, rekabet avantajı, nitelikli istihdam imkânı, uluslararası ticarette tarife dışı engellere karşı güçlü konum, katma değeri yüksek hizmet geliri gibi konularda, ülkemize ciddi katkılar sunmaktadır.
 
 
“MİLAT 2018; TÜRK SANAYİ DEVRİMİNİN MİLLİ VE YERLİ KİMLİĞİNİ GÜÇLENDİRECEK”
 
   Türk ekonomisine yön tayin eden, istikamet çizen, sanayiye enerji veren kurumlardan birinin de, TSE olduğunun altını çizen Bakan Özlü, “TSE; Made in Turkey damgasının sorumluluğunu taşımaktadır. Bu sorumluluk; en etkin ve en güçlü biçimde yerine getirilmelidir” dedi. 
 
   Bakan Özlü sözlerine şöyle devam etti; 
 
   “Bu anlamda; 58 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan TSE’nin, sürekli dinamik bir kurum olarak çalışması şarttır. Bu nedenle; hem yapısal, hem de yürüttüğü hizmetler anlamında, TSE’nin bir dönüşüme ihtiyacı olduğuna inanıyorum. Eminim ki; bugün bu salonda bulunan herkes, TSE’nin dönüşümü konusunda, benimle aynı görüşü paylaşmaktadır. Birlikte, omuz omuza vereceğiz ve TSE’yi, Türk sanayisinin etkin paydaşlarından biri yapacağız. Türkiye olarak; önemli bir dönüm noktasındayız. 2018 yılı; sadece hükümet ve yönetim sistemimizin değiştiği bir yıl olmayacak. 2018 yılı bilimde, teknolojide ve sanayide de; büyük atılımların başlayacağı bir milat olacak. Sanayide Milli Atılım, yani MİLAT 2018 kapsamında; bilim, teknoloji ve sanayide sıçrama yaparak, ‘büyük ve güçlü Türkiye’ hedefine doğru ilerlemeye devam edeceğiz. MİLAT 2018; Türk sanayi devriminin milli ve yerli kimliğini güçlendirecek. Bu atılım programı kapsamında; yüksek teknolojili ürünlerin ihracatımızdaki payı, istikrarlı bir biçimde artacak.”
 
 
 “HEM MİLLETİMİZ, HEM EKONOMİ YÖNETİMİMİZ; OYNANAN OYUNUN FARKINDADIR. ALLAH’IN İZNİYLE, BİZ BU OYUNU BOZARIZ”
 
   Konuşmasında dövizdeki son gelişmeleri de değerlendiren Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü şunları kaydetti;
 
   “24 Haziran seçimleri öncesi, seçim atmosferini fırsata çevirmeye çalışan, bazı ‘kriz seviciler’ ortaya çıktı. Meydanı; bu ‘kriz sevicilere’ bırakmayacağız, bu spekülatörlere fırsat vermeyeceğiz. Dövizdeki dalgalı seyir üzerinden, Türk ekonomisini değerlendirenler, yanlış hesap yapmaktadırlar. Dolayısıyla; bu çevrelere sesleniyorum: Boşuna uğraşmayın, buradan size ekmek çıkmaz. Buradan size siyasi bir rant çıkmaz. Hem milletimiz, hem ekonomi yönetimimiz; oynanan oyunun farkındadır. Allah’ın izniyle, biz bu oyunu bozarız. Seçim sürecinde ve sonrasında; mali disiplinden, enflasyonla mücadeleden, istihdam artışından ve büyüme odaklı ekonomi politikalarımızdan taviz vermeden, yolumuza devam edeceğiz.”
Bakan Özlü, Konuşmasının ardından genel kuruldan ayrıldı. 
Genel Kurulda, 2017 yılı kesin hesabı ve denetleme kurulu raporu görüşüldü. 2018 bütçesi hakkında bilgi verilen toplantıda, yönetim kurulu ibra edildi. Toplantıda, TSE Başkanı ve Yönetim Kurulu asil ve yedek üyeleri ile teknik kurul üyelerinin seçimi de yapıldı. Prof. Dr. Adem Şahin, 41 delegenin oyunu alarak TSE'nin yeni Başkanı seçildi.
 
 
 
Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
ÖNEMLİ OLAN!
 
  Semih Şenkaya
O İLAN NE ZAMAN YAYINLANACAK?
 
  Ayşegül Şenol Can
SEÇİM PANORAMASI
 
  Ulviye Dikmen
RANTINIZ BATSIN! DOĞA YAŞASIN!
 
  Ahmet Altun
BELAM
 
  Telat Çelik
İŞGALDEN KURTULUŞ
 
  Adem Turgut
Kararınızı yüksek sesle söyleyin!
 
  Şemsettin Bahadır
SİYASETİN TEK AKTÖRÜ
 
  Erkan Arslan
KINARIM BAK!
 
  Hümeyra Yılmaz
CANSIZ, EVLATSIZ ÜYELER!
 
  Aysel Dural
YÜREKTEN SÖYLENEN SÖZLER
 
  Fulya Temiz
HANGİMİZ ÖLÜ?
 
  Erdal Pişken
YAZ SPOR OKULLARI YARARLI MI?
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Özkan Gözütok
© 2009 - 2018 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Bakan Özlü, Gazetemizi Ziyaret Etti " Haberine...
 osman turna
 sayın bakanı nezaketinden ötürü tebrik ediyorum. düzcenin düze çıkması için artık hiçbir engel kalmadı.
  " 'Darülaceze Bereketli Bir Şekilde Yürüyor' " Haberine...
 A.Rıza Özçelik
 Her ziyaretciye ayrı hediye ebru tablolar bitti herhalde.
  " Açıldığı gibi Zarar Verdiler! " Haberine...
 Gülşen Öncül Koçer
 Toplu yaşama yerlerinde nasıl hareket edeceğini bilmeyen insanların zihniyetlerini anlamak mümkün değil. Aynı zararı kendi satın aldığınız ürünlere veriyormusunuz? Bunlarda öyle hepimizin ortak malı. Zarar verenleri gördüğümüzde de uyarmalıyız.
  " Fındık Fiyatlarını Dolara Endeksli Yapacağım! " Haberine...
 Remzi Turan
 İYİ OLACAK. Artık Akp ye benden ve bizden oy çıkmaz...
  " HDP ADAYLARINDAN ZİYARET " Haberine...
 cesaret bulaşıcıdır
 Olması gereken bu. çünkü HDP yasal bir parti. bugün nasıl öbür partiler Düzce'de propaganda yapıyorlarsa onların da hakkı var. ister kabul edin ister kabul etmeyin
  " Melen Su Park Açılıyor! " Haberine...
 düzceli
 işletmesi cahit aydın a mı verildi
  " KEŞİR; ‘Eksikleri tartışılabilir ama; kronikleşmiş sorunları çözdük’ " Haberine...
 düzceli
 ben akpartiye hiç oy vermedim vermemde ancak kadının hakkını yememek lazım eğer birisi önüne hazırlayıp vermediyse düzce nin sorunlarının temeline inmiş ve iyi analiz etmiş olduğunu düşünmekteyim.Kafa yormuş düzce ile ilgili herşeyden önce bu nedenle teşekkürler ayşe keşir bir kadın olarakta teşekkürler.
  " Bakan Özlü 5G imza töreninde: Dijital Türkiye'nin vaktinin geldiğini biliyoruz! " Haberine...
 Hakan SEMİZ
 Bu teknolojinin en kaba tarifi; 5G saniyede 500 megabyte indirme hızı teknolojisini içeren konsepte verilen isim. Yani 100 GB’lık bir 4K film 4 dakikadan daha az bir sürede indirilebilecek. Bütün internet sözleşmelerinde bu teknolojiyi verebilmemiz için alt yapısına bağlıdır. deniyor. Yani olmayan şeyi vermek gibi bir şey.
  " Melen Su Park Açılıyor! " Haberine...
 A.Rıza ÖZÇELİK
 CAHİT AYDIN abime hazırlık yapılıyor. Hayırlı uğurlu olsun abime
  " KEŞİR; ‘Eksikleri tartışılabilir ama; kronikleşmiş sorunları çözdük’ " Haberine...
 A.Rıza ÖZÇELİK
 Düzce kendini bulmadıktan sonra böyle siyasetcileri her zaman Düzce halkını sömürür. Umut her zaman fakirin ekmeği olur yani her zaman kandırıl ve balık akıllı olduğunu böyle siyasetçilere kanıtlamış olursun. HADİ HAYIRLI HİKAYELER.
Bakan Özlü, nikah şahidi oldu Bakan Özlü, nikah şahidi oldu
  Bakan Özlü, nikah şahidi oldu
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Meral Akşener, ‘Düzce’nin fındığı para edecek’
  HDP ADAYLARINDAN ZİYARET
  İyi Parti’den CHP’ye Ziyaret
  Fındık Fiyatlarını Dolara Endeksli Yapacağım!
  Teber, son virajda istifa edenlerden destek istedi..
  TÜTÜNCÜ; ‘Yalnız bırakmayın beni!’
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  MHP’DEN GÖVDE GÖSTERİSİ
  YILMAZ: ‘Atatürk vücut bulsa bunları asar’
  Yağmur; ‘Düzce Bölge İllere örnek oldu’
  ‘Ceketimi koysam seçilir' Dönemi Bitti!
  Bakan Özlü; ‘Türkiye yatırımla büyüyor’
  Açıldığı gibi Zarar Verdiler!
  Sağanak ve Şiddetli Rüzgar!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  'Darülaceze Bereketli Bir Şekilde Yürüyor'
  'Adımızı Altın Harflerle Yazdırdık'
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  19.6.2018 - HDP ADAYLARINDAN ZİYARET
  19.6.2018 - Fındık Fiyatlarını Dolara Endeksli Yapacağım!
  20.6.2018 - Açıldığı gibi Zarar Verdiler!
  20.6.2018 - 'Darülaceze Bereketli Bir Şekilde Yürüyor'
  21.6.2018 - Bakan Özlü, Gazetemizi Ziyaret Etti