Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :59730460 Aktif Ziyaretçi :28191 21 Eylül 2018 Cuma
[16:51] Ülkü Ocakları bin kişiye aşure dağıttı! -- [16:46] Otogar-Beyköy arasına içme suyu hattı çekildi! -- [15:51] Aziziye'de kaldırımlar yenilendi! -- [15:47] Ağaç budama yapılıyor! -- [15:44] Baca çalışması sürüyor! -- [13:14] Hikmet Keskin, İbrahim Korkmaz'a icraatlarıyla cevap verdi -- [13:02] Hamilelikte alınan kilolar çocuklarda sağlığı etkileyebiliyor! -- [12:56] Hava kirliliği bunama riskini artırıyor! -- [12:48] Asrın felaketinin izlerini su altında aradı! -- [12:39] Dünyada 50 milyon kişi bu hastalıktan muzdarip! --
Meydanı; Bu 'Kriz Sevicilere' Bırakmayacağız!
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, dövizde yaşanan son gelişmeleri değerlendirdi.
25.5.2018 - 18:54:35  Haberi Yazd?r
 
   Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, dövizde yaşanan son gelişmeleri değerlendirdi. 

   Özlü; “Seçim atmosferini fırsata çevirmeye çalışan, bazı ‘kriz seviciler’ ortaya çıktı. Meydanı; bu ‘kriz sevicilere’ bırakmayacağız. Buradan size siyasi bir rant çıkmaz. Hem milletimiz, hem ekonomi yönetimimiz; oynanan oyunun farkındadır. Allah’ın izniyle, biz bu oyunu bozarız.” dedi.
 
   Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü Türk Standartları Enstitüsünün (TSE) 57.Genel Kurul Toplantısına katıldı.
 
   Burada bir konuşma yapan Bakan Özlü, “Türk Standartları Enstitüsü; 58 yıldır, Türk ekonomisi, sanayisi ve üretimi adına, son derece önemli işlevleri yerine getiren, en güzide kurumlarımızdan biridir. Hepimiz, TSE’nin, ülke ekonomimiz için üstlendiği misyonun ne anlama geldiğini biliyoruz. Bu nedenle, bu büyük misyonu daha da geliştirmek; hepimizin ortak görevi, ortak sorumluluğudur. Bu salonda bulunan herkesin, daha güçlü bir TSE için, elinden geleni yapacağına yürekten inanıyorum” dedi.
 
 
“BÜTÜN GAYRETİMİZ; STANDARTLARI TAKİP EDEN DEĞİL, STANDART BELİRLEYEN BİR TSE’Yİ ORGANİZE ETMEKTİR.”
 
   “TSE’nin ülke kalkınmasında oynadığı en kritik rol; Standardizasyon faaliyetleriyle yakından ilgilidir” diyerek konuşmalarına devam eden Bakan Özlü; 
 
   “OECD raporlarına göre; standartlar ve teknik düzenlemelerin dünya ticaretine etkisi, % 80’ler düzeyindedir. Dolayısıyla; uluslararası ticaretin ortak dili; standartlardır. Dünya pazarlarında yer almanın, dikkat çekmenin ve tercih edilmenin yolu; uluslararası standartlara uymaktır. Ancak; bu noktada önemli olan husus; standartların peşinden gitmek değil, standart belirlemektir. Bu anlamda, bizim bütün gayretimiz; standartları takip eden değil, standart belirleyen bir TSE’yi organize etmektir. TSE; statik değil, proaktif bir kurum olmak durumundadır. Bu kapsamda; TSE’nin hedeflerini güncellemesi, hedeflerini yükseltmesi ve bu hedefler doğrultusunda kabiliyetlerini geliştirmesi gerektiğini düşünüyorum. Sanayiciye refakat eden, bürokratik süreçleri en aza indiren, dijital dönüşüm sürecine katkıda bulunan, uluslararası alanda dikkat çeken bir TSE’yi; hep birlikte, omuz omuza vererek inşa edeceğiz. Çünkü TSE; Türk malının bayrağıdır, damgamızdır, mührümüzdür, imajımızdır. TSE’nin imajının ve algısının güçlendirilmesi; hepimizin ortak sorumluluğudur” ifadelerini kullandı.
 
 
“TSE’NİN; ÜLKEMİZİN STRATEJİK ÇIKARLARINA VE TEKNOLOJİ HAMLESİNE DE CİDDİ KATKILARI VAR”
 
   Bakan Faruk Özlü sözlerine şöyle devam etti;
 
   “TSE’nin görevi elbette sadece standardizasyon çalışmalarıyla sınırlı değildir. TSE’nin, ülkemiz için kritik önem taşıyan bir başka faaliyet alanı da, Uygunluk Değerlendirme hizmetleridir. Belgelendirme, muayene, gözetim, test ve deney faaliyetlerini kapsayan bu alan; her geçen gün çeşitlenmektedir. Buna paralel olarak, işlem hacmi de artmaktadır. Pazarın gerçek hacmi bilinmemekle birlikte; yapılan bazı çalışmalar, 110 ila 200 milyar dolar arasında bir büyüklüğe sahip olduğunu göstermektedir. TSE’nin bu alanda yaptığı çalışmalar; ülkemiz için hayati önemdedir. TSE; Teknolojik bilgi transferi, pazar gelişmelerinin yakından takibi, rekabet avantajı, nitelikli istihdam imkânı, uluslararası ticarette tarife dışı engellere karşı güçlü konum, katma değeri yüksek hizmet geliri gibi konularda, ülkemize ciddi katkılar sunmaktadır.
 
 
“MİLAT 2018; TÜRK SANAYİ DEVRİMİNİN MİLLİ VE YERLİ KİMLİĞİNİ GÜÇLENDİRECEK”
 
   Türk ekonomisine yön tayin eden, istikamet çizen, sanayiye enerji veren kurumlardan birinin de, TSE olduğunun altını çizen Bakan Özlü, “TSE; Made in Turkey damgasının sorumluluğunu taşımaktadır. Bu sorumluluk; en etkin ve en güçlü biçimde yerine getirilmelidir” dedi. 
 
   Bakan Özlü sözlerine şöyle devam etti; 
 
   “Bu anlamda; 58 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan TSE’nin, sürekli dinamik bir kurum olarak çalışması şarttır. Bu nedenle; hem yapısal, hem de yürüttüğü hizmetler anlamında, TSE’nin bir dönüşüme ihtiyacı olduğuna inanıyorum. Eminim ki; bugün bu salonda bulunan herkes, TSE’nin dönüşümü konusunda, benimle aynı görüşü paylaşmaktadır. Birlikte, omuz omuza vereceğiz ve TSE’yi, Türk sanayisinin etkin paydaşlarından biri yapacağız. Türkiye olarak; önemli bir dönüm noktasındayız. 2018 yılı; sadece hükümet ve yönetim sistemimizin değiştiği bir yıl olmayacak. 2018 yılı bilimde, teknolojide ve sanayide de; büyük atılımların başlayacağı bir milat olacak. Sanayide Milli Atılım, yani MİLAT 2018 kapsamında; bilim, teknoloji ve sanayide sıçrama yaparak, ‘büyük ve güçlü Türkiye’ hedefine doğru ilerlemeye devam edeceğiz. MİLAT 2018; Türk sanayi devriminin milli ve yerli kimliğini güçlendirecek. Bu atılım programı kapsamında; yüksek teknolojili ürünlerin ihracatımızdaki payı, istikrarlı bir biçimde artacak.”
 
 
 “HEM MİLLETİMİZ, HEM EKONOMİ YÖNETİMİMİZ; OYNANAN OYUNUN FARKINDADIR. ALLAH’IN İZNİYLE, BİZ BU OYUNU BOZARIZ”
 
   Konuşmasında dövizdeki son gelişmeleri de değerlendiren Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü şunları kaydetti;
 
   “24 Haziran seçimleri öncesi, seçim atmosferini fırsata çevirmeye çalışan, bazı ‘kriz seviciler’ ortaya çıktı. Meydanı; bu ‘kriz sevicilere’ bırakmayacağız, bu spekülatörlere fırsat vermeyeceğiz. Dövizdeki dalgalı seyir üzerinden, Türk ekonomisini değerlendirenler, yanlış hesap yapmaktadırlar. Dolayısıyla; bu çevrelere sesleniyorum: Boşuna uğraşmayın, buradan size ekmek çıkmaz. Buradan size siyasi bir rant çıkmaz. Hem milletimiz, hem ekonomi yönetimimiz; oynanan oyunun farkındadır. Allah’ın izniyle, biz bu oyunu bozarız. Seçim sürecinde ve sonrasında; mali disiplinden, enflasyonla mücadeleden, istihdam artışından ve büyüme odaklı ekonomi politikalarımızdan taviz vermeden, yolumuza devam edeceğiz.”
Bakan Özlü, Konuşmasının ardından genel kuruldan ayrıldı. 
Genel Kurulda, 2017 yılı kesin hesabı ve denetleme kurulu raporu görüşüldü. 2018 bütçesi hakkında bilgi verilen toplantıda, yönetim kurulu ibra edildi. Toplantıda, TSE Başkanı ve Yönetim Kurulu asil ve yedek üyeleri ile teknik kurul üyelerinin seçimi de yapıldı. Prof. Dr. Adem Şahin, 41 delegenin oyunu alarak TSE'nin yeni Başkanı seçildi.
 
 
 
Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
YAZIK OLUYOR!..
 
  Semih Şenkaya
O İLAN NE ZAMAN YAYINLANACAK?
 
  Ayşegül Şenol Can
DÜZCE’NİN TANITIMI
 
  Ulviye Dikmen
Neden Yeşil Sol, diye bir soru geldi ban
 
  Ahmet Altun
BELAM
 
  Telat Çelik
BELEDİYE
 
  Adem Turgut
Kararınızı yüksek sesle söyleyin!
 
  Şemsettin Bahadır
SİYASETİN TEK AKTÖRÜ
 
  Erkan Arslan
KINARIM BAK!
 
  Hümeyra Yılmaz
TEK BAŞKAN, TEK MECLİS
 
  Aysel Dural
YÜREKTEN SÖYLENEN SÖZLER
 
  Fulya Temiz
HANGİMİZ ÖLÜ?
 
  Erdal Pişken
TURŞUSUNU KURARSINIZ
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Özkan Gözütok
© 2009 - 2018 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Fındık fiyatıyla ilgili verilen mücadelede milletvekili farkı!.. " Haberine...
 Saban
 Farketmez bizide oy zamani gelirler bizde onları gormeyiz bunun seçimide var görüşürüz
  " Fındık fiyatıyla ilgili verilen mücadelede milletvekili farkı!.. " Haberine...
 Selamet
 Oy alana kadar hizmet sözü meclise gidince tepeden bakmaya başlıyorlar. sanki oylarımız olmasa ortada olabileceklermiş gibi. daha önce sorun çözememiş adaylar yine sözde vekilimiz oldular. hani neredeler bunca zamandır çiftçi yırtınıyor ama duyan ilgilenen yok
  " Fındık fiyatıyla ilgili verilen mücadelede milletvekili farkı!.. " Haberine...
 naci kaplan
 ferrrolı ne derse odur. kımse bişey beklemesin boşuna. burda boş boş konuşup kendinizi avutun size yeter o.
  " Fındık mı? Görmediler, duymadılar, bilmiyorlar!.. " Haberine...
 Hayrettin tandoğan
 Onların tuzu kuru fındık üretiçisinimi düşünecek düzce için çalışacak birini bulamadık yazık
  " Fındık mı? Görmediler, duymadılar, bilmiyorlar!.. " Haberine...
 Fatih efiloğlu
  hadi beyler neyse Ayşe kesir hani oy isterken bol keseden atıyonuz muhalefeti ekestiriyodunuz işte ciftcilerin vatandaşın yanında olacak. daha sayısını saymakla bitiremicemiz vaatler. ne oldu bu vaatler. ama biz veya bu millet sizi oralara çikardıysa elbet birgün oradan indirmesini bilir. kime hizmet ediyoruz acaba kimler sizi susturuyor veya umursamiyonuzmu. sıkntı yapmasınlar bizede sıra gelecek rahat olunnn!!!
  " Fındık fiyatıyla ilgili verilen mücadelede milletvekili farkı!.. " Haberine...
 Hatun a.
 Hayır kiyaslamaya bak...Ümit Yılmaz vekilde diğerleri vekil değilmi??
  " Varlık Fonu Genel Müdürü Düzceli Sönmez oldu! " Haberine...
 TAYFUR ARDIYOK
 Çok yerinde bir atama olmuş zafer kardeşimizi tebrik ederim
  " Fındık fiyatıyla ilgili verilen mücadelede milletvekili farkı!.. " Haberine...
 sevgi
 Ne bekliyordunuz ki!!!
  " Fındık mı? Görmediler, duymadılar, bilmiyorlar!.. " Haberine...
 Yılmaz A.
 Sus dediklerinde susuyorsun görme dediklerinde görmüyorsun bilme dediklerinde bilmiyorsun
  " Fındık mı? Görmediler, duymadılar, bilmiyorlar!.. " Haberine...
  Demircan
  Cumhur ittifakımı kuruyorlar ne
Başkanın desteği ile dünyaevine girdiler! Başkanın desteği ile dünyaevine girdiler!
  Fındık fiyatıyla ilgili verilen mücadelede milletvekili farkı!..
  Varlık Fonu Genel Müdürü Düzceli Sönmez oldu!
  İYİ Parti’de Düzce İl Başkanı belli oldu!.
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Öncü Medya Grubunun satış işlemi gerçekleşti
  DÜZCE AK PARTİ TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ OLDU... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, Hikmet Keskin'e ödül!
  Kantin ihalesi yapılacak!
  Beton bariyere çarptı: 4 yaralı!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Öğrencilere kolaylık sağlanıyor!
  Vali Dağlı'dan eğitim-öğretim yılı mesajı: Birinci şart eğitim!
  Birleşik Kamu-İş'ten açıklama: Ekonomik krizin faturası emekçilere kesilemez!
  Düzce Üniversitesinde fındık atıklarından kemoterapi ilacı etken maddesi yaptılar!
  Keskin: Bu günlerde tek umut kaynağı gençler ve çocuklar!
  Türkiye'de ilk ve tek olan program kontenjanlarını doldurdu!
  Fındık işçilerini taşıyan traktör devrildi: 5 yaralı!
  Düzce'de yaban hayatı görüntülendi!
  Karma eğitim şartının kaldırılmasına bir tepki de CHP Gençlik Kollarından geldi!
  Orman ürünleri çalıştayı yapıldı!
  ERDOĞAN; ‘Genel Merkez'le irtibata geçmeden hareket etmeyin..’
  14.9.2018 - Fındık mı? Görmediler, duymadılar, bilmiyorlar!..
  15.9.2018 - Fındık fiyatıyla ilgili verilen mücadelede milletvekili farkı!..
  14.9.2018 - İYİ Parti’de Düzce İl Başkanı belli oldu!.
  15.9.2018 - Varlık Fonu Genel Müdürü Düzceli Sönmez oldu!