Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :62593878 Aktif Ziyaretçi :42816 16 Şubat 2019 Cumartesi
[17:11] Başkanlar iddialarla ilgili konuştu! -- [14:46] Adliye personelinden kan bağışı -- [14:42] Sevgililer Günü kutlamasında yangın! -- [14:36] Ambulans ile çarpıştılar: 3 yaralı! -- [14:21] Aile Sağlığı Merkezi yapılacak! -- [14:11] Polisten uyuşturucu operasyonu! -- [14:03] İş birliği protokolü imzalandı -- [13:44] Leblebiciden teşekkür! -- [12:23] BEN BAŞKAN ADAYI OLSAM! -- [12:21] ŞEHİR PLANCISI! --
Meydanı; Bu 'Kriz Sevicilere' Bırakmayacağız!
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, dövizde yaşanan son gelişmeleri değerlendirdi.
25.5.2018 - 18:54:35  Haberi Yazd?r
 
   Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, dövizde yaşanan son gelişmeleri değerlendirdi. 

   Özlü; “Seçim atmosferini fırsata çevirmeye çalışan, bazı ‘kriz seviciler’ ortaya çıktı. Meydanı; bu ‘kriz sevicilere’ bırakmayacağız. Buradan size siyasi bir rant çıkmaz. Hem milletimiz, hem ekonomi yönetimimiz; oynanan oyunun farkındadır. Allah’ın izniyle, biz bu oyunu bozarız.” dedi.
 
   Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü Türk Standartları Enstitüsünün (TSE) 57.Genel Kurul Toplantısına katıldı.
 
   Burada bir konuşma yapan Bakan Özlü, “Türk Standartları Enstitüsü; 58 yıldır, Türk ekonomisi, sanayisi ve üretimi adına, son derece önemli işlevleri yerine getiren, en güzide kurumlarımızdan biridir. Hepimiz, TSE’nin, ülke ekonomimiz için üstlendiği misyonun ne anlama geldiğini biliyoruz. Bu nedenle, bu büyük misyonu daha da geliştirmek; hepimizin ortak görevi, ortak sorumluluğudur. Bu salonda bulunan herkesin, daha güçlü bir TSE için, elinden geleni yapacağına yürekten inanıyorum” dedi.
 
 
“BÜTÜN GAYRETİMİZ; STANDARTLARI TAKİP EDEN DEĞİL, STANDART BELİRLEYEN BİR TSE’Yİ ORGANİZE ETMEKTİR.”
 
   “TSE’nin ülke kalkınmasında oynadığı en kritik rol; Standardizasyon faaliyetleriyle yakından ilgilidir” diyerek konuşmalarına devam eden Bakan Özlü; 
 
   “OECD raporlarına göre; standartlar ve teknik düzenlemelerin dünya ticaretine etkisi, % 80’ler düzeyindedir. Dolayısıyla; uluslararası ticaretin ortak dili; standartlardır. Dünya pazarlarında yer almanın, dikkat çekmenin ve tercih edilmenin yolu; uluslararası standartlara uymaktır. Ancak; bu noktada önemli olan husus; standartların peşinden gitmek değil, standart belirlemektir. Bu anlamda, bizim bütün gayretimiz; standartları takip eden değil, standart belirleyen bir TSE’yi organize etmektir. TSE; statik değil, proaktif bir kurum olmak durumundadır. Bu kapsamda; TSE’nin hedeflerini güncellemesi, hedeflerini yükseltmesi ve bu hedefler doğrultusunda kabiliyetlerini geliştirmesi gerektiğini düşünüyorum. Sanayiciye refakat eden, bürokratik süreçleri en aza indiren, dijital dönüşüm sürecine katkıda bulunan, uluslararası alanda dikkat çeken bir TSE’yi; hep birlikte, omuz omuza vererek inşa edeceğiz. Çünkü TSE; Türk malının bayrağıdır, damgamızdır, mührümüzdür, imajımızdır. TSE’nin imajının ve algısının güçlendirilmesi; hepimizin ortak sorumluluğudur” ifadelerini kullandı.
 
 
“TSE’NİN; ÜLKEMİZİN STRATEJİK ÇIKARLARINA VE TEKNOLOJİ HAMLESİNE DE CİDDİ KATKILARI VAR”
 
   Bakan Faruk Özlü sözlerine şöyle devam etti;
 
   “TSE’nin görevi elbette sadece standardizasyon çalışmalarıyla sınırlı değildir. TSE’nin, ülkemiz için kritik önem taşıyan bir başka faaliyet alanı da, Uygunluk Değerlendirme hizmetleridir. Belgelendirme, muayene, gözetim, test ve deney faaliyetlerini kapsayan bu alan; her geçen gün çeşitlenmektedir. Buna paralel olarak, işlem hacmi de artmaktadır. Pazarın gerçek hacmi bilinmemekle birlikte; yapılan bazı çalışmalar, 110 ila 200 milyar dolar arasında bir büyüklüğe sahip olduğunu göstermektedir. TSE’nin bu alanda yaptığı çalışmalar; ülkemiz için hayati önemdedir. TSE; Teknolojik bilgi transferi, pazar gelişmelerinin yakından takibi, rekabet avantajı, nitelikli istihdam imkânı, uluslararası ticarette tarife dışı engellere karşı güçlü konum, katma değeri yüksek hizmet geliri gibi konularda, ülkemize ciddi katkılar sunmaktadır.
 
 
“MİLAT 2018; TÜRK SANAYİ DEVRİMİNİN MİLLİ VE YERLİ KİMLİĞİNİ GÜÇLENDİRECEK”
 
   Türk ekonomisine yön tayin eden, istikamet çizen, sanayiye enerji veren kurumlardan birinin de, TSE olduğunun altını çizen Bakan Özlü, “TSE; Made in Turkey damgasının sorumluluğunu taşımaktadır. Bu sorumluluk; en etkin ve en güçlü biçimde yerine getirilmelidir” dedi. 
 
   Bakan Özlü sözlerine şöyle devam etti; 
 
   “Bu anlamda; 58 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan TSE’nin, sürekli dinamik bir kurum olarak çalışması şarttır. Bu nedenle; hem yapısal, hem de yürüttüğü hizmetler anlamında, TSE’nin bir dönüşüme ihtiyacı olduğuna inanıyorum. Eminim ki; bugün bu salonda bulunan herkes, TSE’nin dönüşümü konusunda, benimle aynı görüşü paylaşmaktadır. Birlikte, omuz omuza vereceğiz ve TSE’yi, Türk sanayisinin etkin paydaşlarından biri yapacağız. Türkiye olarak; önemli bir dönüm noktasındayız. 2018 yılı; sadece hükümet ve yönetim sistemimizin değiştiği bir yıl olmayacak. 2018 yılı bilimde, teknolojide ve sanayide de; büyük atılımların başlayacağı bir milat olacak. Sanayide Milli Atılım, yani MİLAT 2018 kapsamında; bilim, teknoloji ve sanayide sıçrama yaparak, ‘büyük ve güçlü Türkiye’ hedefine doğru ilerlemeye devam edeceğiz. MİLAT 2018; Türk sanayi devriminin milli ve yerli kimliğini güçlendirecek. Bu atılım programı kapsamında; yüksek teknolojili ürünlerin ihracatımızdaki payı, istikrarlı bir biçimde artacak.”
 
 
 “HEM MİLLETİMİZ, HEM EKONOMİ YÖNETİMİMİZ; OYNANAN OYUNUN FARKINDADIR. ALLAH’IN İZNİYLE, BİZ BU OYUNU BOZARIZ”
 
   Konuşmasında dövizdeki son gelişmeleri de değerlendiren Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü şunları kaydetti;
 
   “24 Haziran seçimleri öncesi, seçim atmosferini fırsata çevirmeye çalışan, bazı ‘kriz seviciler’ ortaya çıktı. Meydanı; bu ‘kriz sevicilere’ bırakmayacağız, bu spekülatörlere fırsat vermeyeceğiz. Dövizdeki dalgalı seyir üzerinden, Türk ekonomisini değerlendirenler, yanlış hesap yapmaktadırlar. Dolayısıyla; bu çevrelere sesleniyorum: Boşuna uğraşmayın, buradan size ekmek çıkmaz. Buradan size siyasi bir rant çıkmaz. Hem milletimiz, hem ekonomi yönetimimiz; oynanan oyunun farkındadır. Allah’ın izniyle, biz bu oyunu bozarız. Seçim sürecinde ve sonrasında; mali disiplinden, enflasyonla mücadeleden, istihdam artışından ve büyüme odaklı ekonomi politikalarımızdan taviz vermeden, yolumuza devam edeceğiz.”
Bakan Özlü, Konuşmasının ardından genel kuruldan ayrıldı. 
Genel Kurulda, 2017 yılı kesin hesabı ve denetleme kurulu raporu görüşüldü. 2018 bütçesi hakkında bilgi verilen toplantıda, yönetim kurulu ibra edildi. Toplantıda, TSE Başkanı ve Yönetim Kurulu asil ve yedek üyeleri ile teknik kurul üyelerinin seçimi de yapıldı. Prof. Dr. Adem Şahin, 41 delegenin oyunu alarak TSE'nin yeni Başkanı seçildi.
 
 
 
Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
BEN BAŞKAN ADAYI OLSAM!
 
  Semih Şenkaya
O İLAN NE ZAMAN YAYINLANACAK?
 
  Ayşegül Şenol Can
Bir musibet bin nasihatten iyidir!
 
  Ulviye Dikmen
Kadın Muhtar Adayları
 
  Ahmet Altun
BELAM
 
  Telat Çelik
ŞEHİR PLANCISI!
 
  Adem Turgut
Kararınızı yüksek sesle söyleyin!
 
  Peri Meram Arbak
Hava Nasıl Oralarda?
 
  Erkan Arslan
KINARIM BAK!
 
  Hümeyra Yılmaz
AKIL VE HAYAT
 
  Aysel Dural
PROFESÖR VE ÖĞRENCİ
 
  Erdal Pişken
PLAY-OFF NASIL GELİR?
 
  Caner Besler
Söke Söke
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Özkan Gözütok
© 2009 - 2018 Tüm Hakları Saklıdır.

  " ‘Onun hitap şekli sirkeyi bal eder’ " Haberine...
 FEVZİ SAĞLAM
 TURAN ABİM SEN ve SENİN GİBİ DEĞERLİ İNSANLAR ÇOK DAHA UZUN YILLAR YAŞAR İNŞALAH.RABBİM MUTLULUĞUNUZU DAİM EYLESİN.
  " 56 YILLIK DİŞ HEKİMİ " Haberine...
 Irmak
 Bugün kaybettik kendisini, Allah rahmet eylesin
  " 90 yıllık hayatını kaleme alıyor! " Haberine...
 Ayşe
 Tebrik ederim azmini cesaretini adil oluşunu hayırlı ömürleri olsun insallah Seyit beyin
  " Hava Nasıl Oralarda? " Yazısına...
 Murat
 Sayın arbak sizin duzcenin en önemli sorunu hava kirliliği ile olan olumlu çabalarınızı hep takdirle izliyoruz. bizlerin defalarca bu husustaki çabalarımız ses getirmezken sizlerin görüş ve önerileri bi akademisyen olarak ve akciğer hastalıklarında bir uzman olarak idare tarafından hep önemsenmektedir. ben ölçüm cihazlarının son yıllarda sağlıklı çalıştırılmadığı inancındayım.2015 yılında yılın 300 gününde havası kirli olan bir şehrin ne oldu da son 2 yıl havası birden standartlara dönüşüyor.nefes alamadığımız ve boğazlarımızın yandığı bir ortamda bile cihazların ya kapalı yada kirliliğin iyi düzeyde olduğunu görüyoruz,
  " Keşke her şey eskisi gibi olabilse!.. " Yazısına...
 Düzceli
 Bizim düzcemiz ellerin oldu
  " Keşke her şey eskisi gibi olabilse!.. " Yazısına...
 Ayşen Gökyar Özçelik
 Yazar o kadar güzel anlatmis ki eski Duzce'mizi cocuklugumdaki anılarımi hatırlattı bana, sağolsun varolsun.
  " Özlü; “Birlikte çalışacağız” " Haberine...
 Recep
 Böyle düzgün insanlar alçaltmaz yükseltir birilerinin yerlere düşürdüğü mevki makamlar Celal Bey gibi liyakat sahibi insanlarla ağırlık kazanır boş konuşmayalım
  " Hava Nasıl Oralarda? " Yazısına...
 Aysun Bayram
 Harikasınız Peri Hanım.
  " Özlü; “Birlikte çalışacağız” " Haberine...
 Ercan
  sayın özlü de anlamış sanırım düzcede akp bitmek üzere kendine günah keçisi arıyor ben alırdımda celal bey yüzünden olmadı diycek celal beyi kullanıyor
  " Keşke her şey eskisi gibi olabilse!.. " Yazısına...
 Jale Özkurt Özcan
  O yıllara gittim.
Sepaş Enerji'den çocuklara sinema bileti! Sepaş Enerji'den çocuklara sinema bileti!
  Gelen çağrıların yüzde 60'ı asılsız!
  Özlü, hal esnafını ziyaret etti!
  Yemenici'den otostop çeken öğrencilere jest!
  Küçük; ‘Afetlere karşı bilimin tüm olanaklarını kullanacağız’
  90 yıllık hayatını kaleme alıyor!
  Nurettin Canikli’den Özlü’ye destek!
  Polisten uyuşturucu operasyonu!
  Kaynaşlı'da fabrika yangını!
  Polisten uyuşturucu operasyonu!
  Özlü; “Birlikte çalışacağız”
  76 yaşında okuma yazma öğrendi!
  Yemin ederek söz verdi!
  Lokantaya girerek durabildi: 1 ölü, 12 yaralı!
  Özlü; 'Kasapoğlu ile çalışmayı ben istedim'
  Demirtaş ziyaretlere devam ediyor!
  Eğilmez ailesinin acı günü!
  138 araçlık ek otopark yapılacak!
  Bıyık’ tan belediyeye cevap gecikmedi!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Parke taşını geçici döşedik!
  9.2.2019 - Keşke her şey eskisi gibi olabilse!..
  11.2.2019 - Özlü; “Birlikte çalışacağız”
  11.2.2019 - Hava Nasıl Oralarda?
  14.2.2019 - 90 yıllık hayatını kaleme alıyor!
  14.2.2019 - 56 YILLIK DİŞ HEKİMİ
  14.2.2019 - ‘Onun hitap şekli sirkeyi bal eder’