Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :59229812 Aktif Ziyaretçi :42645 21 Ağustos 2018 Salı
[12:52] Kamyonetle traktör çarpıştı: 1 ölü, 1 yaralı! -- [12:42] Mevsimlik işçilerin buruk bayramı! -- [12:31] Yolcu otobüsü ile çarpıştılar: 4 yaralı! -- [12:17] Yeşil Altın harmana indi! -- [12:07] Keskin, kardeşlerin isteğini geri çevirmedi! -- [12:00] Yiğit, bizzat inceledi... Su sıkıntısı giderildi! -- [12:37] Bolu Dağı'nda trafik rahatladı! -- [12:29] Anadolu Otoyolunda kaza: 4 yaralı! -- [12:22] Üniversitelilerden iletişim kitabı! -- [12:11] Kokoreççi kız kardeşler lezzet mesaisinde! --
Hedefimiz Düzce’deki tüm kadınları güzelleştirmek
Sümeyra Yılmaz Güzellik Salonunu işleten Yılmaz, A’dan Z’ye güzellik ve cilt bakımı hakkında merak edilenleri anlattı. Yılmaz, hedeflerinin Düzce'deki tüm kadınları daha da güzelleştirmek olduğunu da sözlerine ekledi.
20.7.2018 - 11:33:55  Haberi Yazd?r

   Sümeyra Yılmaz 1988 yılında Düzce’de doğmuş. Uzun bir eğitim süreci ve İstanbul’da edindiği iş tecrübelerinin ardından memleketi Düzce’ye dönerek bir Güzellik Salonu açmayı tercih etmiş.

   İşini severek yaptığını söyleyen Yılmaz, Güzellik Salonunda gerçekleştirdikleri cilt bakımı, dermapen, epilasyon, liposuction gibi işlemleri tüm detaylarıyla anlattı.

   Yılmaz, yaptıkları işin ona göre bir zorluğunun olmadığını belirterek, bunun en önemli nedeninin işini severek yapmak olduğunu da söylüyor.

   İşte Sümeyra Yılmaz ile gerçekleştirdiğimiz röportaj…

   Sümeyra Yılmaz: 1988 Düzce doğumluyum. Düzce Ticaret Meslek Lisesinde eğitim aldım. Daha sonra Abant İzzet Baysal Üniversitesi Orta Kademe Yöneticilik bölümünü okudum. Eğitimime Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünde devam ettim. Ardından Sakarya’da İş ve Meslek Danışmanlığı eğitimi aldım. Kendimi bildim bileli güzellikle ilgilenen bir insandım. Bakımlı olmayı, güzel görünmeyi her zaman sevmişimdir. Eğitimleri aldıktan sonra İstanbul’da belirli yerlerde iş tecrübesi kazandım. Daha sonra kendi memleketime dönmek istedim ve 2017 yılında Düzce’ye döndüm. Düzce’de hızlı bir girişimle iş yerimin kuruluşunu başlattım.

   Neden İstanbul yerine Düzce’yi tercih ettiniz?

   Kendi memleketim olduğu için. Başka bir nedeni yoktu aslında.

“HER ŞEY CİLDİMİZİ OLUMSUZ ETKİLİYOR”

   Burada ne tür işler yapıyorsunuz?

   Cilt bakımımız var. Cilt bakımı herkes için önemli bir faktör. Çünkü yaşadığımız dışarıdaki ortam, evin içi, soluduğumuz hava ve yediklerimiz cildimizi olumsuz yönde etkiliyor. Evde cilt bakımı yaptığımız gibi profesyonel olarak da cilt bakımı yaptırmak zorundayız. Gözeneklerimizin temizlenmesi çok önemli…

“EN ETKİN SERUMLARI KULLANIYORUZ”

   Klasik cilt bakımı ve mini cilt bakımımız var. Bunların dışında şu anda Amerika'da uygulanan ve son teknoloji olan Dermapen teknolojisi var. Dermapen uygulaması da yapıyoruz ve bununla ilgili en etkin olan serumları kullanıyoruz.

   Dermapen işlemi şu şekilde gerçekleşiyor; 12 tane iğnenin bulunduğu bir cihaz yardımıyla cilt üzerinde mikro kanallar açıyoruz ve açılan mikro kanallara gerekli olan serum ve vitamin katkısını yaparak cildin kolajeninin artmasını sağlıyoruz. Aynı şekilde elastikiyetin artmasını ve canlanmasını da sağlıyoruz. Böylelikle cildin gerilmesini ve toparlanmasını sağlıyoruz. Leke tedavisinde bulunuyorsak leke serumu kullanıyoruz. Ayrıca hyaluronik asit de kullanıyoruz. Bu asit cildin toparlanmasını sağlıyor. Biz bunu Dermapen ile tüm cilde uyguluyoruz. Dermapen'in her yıl yapılması gerekiyor. Çok etkili bir yöntem… En etkili cilt gençleştirme yöntemi olarak da biliniyor.

“SARI VE BEYAZ TÜYLER İÇİN İĞNELİ EPİLASYON”

   Bu işlemler dışında epilasyon da yapıyoruz. Epilasyon kılların kalıcı olarak yok edilmesi anlamına geliyor. Salonumuzda depilasyon dediğimiz sir ağda işlemimiz yok. Sadece epilasyon işlemi yapıyoruz. Epilasyon cihazımız buz başlıklı bir cihaz. İşlemimiz öncelikle 21 günde bir daha sonra ayda bir gerçekleşiyor. Epilasyonda görünen kılları zaten cihazımızla alıyoruz. Fakat bu işlemde bir de iğneli epilasyonumuz var. Eğer lazer cihazının görmediği beyaz ve sarı kıllar varsa bu sefer iğneli epilasyon kullanıyoruz. Bu işlemde kılın köküne girerek kılı yok ediyoruz.

   Bir de bölgesel zayıflama işlemimiz var. Kadınlar genelde en çok bunu talep ediyor. İnsanlar çalıştıkları için spor yapmaya vakit ayıramıyorlar. Cihazlarımız insanların yattıkları yerden spor yapmalarını sağlıyor.

“AMELİYATSIZ LİPOSUCTİON SON YILLARDA ÇOK TUTULUYOR”

   Son yıllarda çok tutulan ameliyatsız liposuction yöntemimiz var. Bu işlemi soğuk lipoliz, kavitasyon ve radyofrekans ile bu işlemi gerçekleştiriyoruz. Öncelikle soğuk lipoliz işleminde vakumlayarak -8/-10 dereceye kadar soğutma sağlıyoruz. Daha sonrasında kavitasyonla ısı vererek bölgedeki yağları yok ediyoruz. Yalnızca göbek bölgesinde fıtık olan insanlara bu işlemi uygulayamıyoruz. Fıtığı olanlar için riskli bir işlem olabilir. Kavitasyon işlemi tamamlandıktan sonra radyofrekans yapıyoruz. Radyofrekansladermis bölgesine işlem yapıyoruz. Zaten bütün yağlarımız bu bölgede oluyor. Bu işlemler kolajen yapının güçlenmesini ve vücudun sıkılaşmasını sağlıyor. Bu yöntemle 2 ayda sonuç alıyor. 6 ile 13 santim arasında zayıflama sağlıyoruz. Tek yapılması gereken ise günde 2 litre su içmek.

   Bunların yanı sıra lenf drenaj, pasif jimnastik, G5 gibi işlemler de gerçekleştiriyoruz. Lenf drenajda vücuttaki ödemin atılmasını sağlıyoruz. Vücudun kan dolaşımı sağlanıyor aynı zamanda. Bu işlem hamilelik öncesi ve sonrası dönemde, regl dönemlerinde, ergenlik döneminde ve anksiyete, agresiflik gibi durumlarda yapılabiliyor.

   Pasif jimnastik işlemini pedlerle uyguluyoruz. Bu yöntemi göbek, bacak, basen ve kol gibi bölgelere uygulayabiliyoruz. Bu bölgelerde yaktığı enerji akımıyla birlikte 72 saat spor yapmış etkisi sağlıyor. G5 işlemini ise hem masaj olarak hem de basen ve selülitlerin erimesi için kullanabiliyoruz.

“EN SAĞLIKLI YÖNTEM BU”

   Salonumuzda manikür ve pedikür işlemleri de yapılıyor. Ayrıca insanların ihtiyacının olup her zaman bulamadığı ya da zorluk çektiği batık tırnak tedavisi yapıyoruz. Bu tedavide tırnağı kesiyoruz ve buraya bant takıyoruz. Şu anda bu durum için en sağlıklı yöntem budur. Tamamen medikal ürünler kullanıyoruz. Ayak ve tırnakta oluşan mantarların temizlenmesini de gerçekleştiriyoruz.

   Protez tırnak işlemi de gerçekleştiriyoruz. Aslında bu işlem tırnak yiyen insanlar için ortaya çıkmış. Fakat günümüzde kozmetik görüntü amacıyla daha çok kullanılıyor. Kalıcı makyaj da gerçekleştiriyoruz. Kalıcı makyajda microblading tekniği uyguluyoruz.  Makinayla da dolgu işlemini gerçekleştiriyoruz.  Son olarak geçici dövme işlemleri yapmaya da başladık.

“EN ÇOK TALEP GÖREN LAZER EPİLASYON”

   Müşterileriniz en çok hangi işlemi tercih ediyor?

   En çok talep edilen tabi ki lazer epilasyon oluyor. Sürekli ağda yaptırmak hem maliyetli hem de yorucu oluyor. Kadınlar lazer epilasyonla bu durumdan kurtulabiliyor. Ağdayı iki haftada bir ya da ayda bir yaptırmak gerekiyor. Ama lazer epilasyon tahmini olarak 7-8 aylık bir süreci kapsıyor. Sadece yapılacak olan işlem bu kadar oluyor. Lazer epilasyona kalıcı çözüm diyoruz. Ama lazer epilasyondan da en fazla yüzde 80-90 sonuç alınabiliyor. Hiçbir zaman yüzde 100 sonuç alınama. Bunun nedeni de vücudun hormonlarının devamlı çalışmasıdır. Hormonlar çalıştığı zaman vücutta ilk tepkiyi de kıl kökleri veriyor. Bunu metabolizma olarak engelleyemediğimiz için hiçbir zaman yüzde 100 sonuç alınamıyor.

   Yaptığınız işin ne gibi zorlukları var?

   Bu işin benim için hiçbir zorluğu yok. Çünkü yaptığım tüm işlemleri çok severek yapıyorum. Kadınlarla  iletişimim çok kuvvetli olduğundan iletişim sıkıntısı da yaşamıyorum.

   Neden Düzce merkez yerine merkeze daha uzak bir yerde iş yerini kurdunuz?

   Bizim en önemli farkımız kalite dışında bu noktadır. Biz kadınların rahatlıkla gelip, işlemlerini yaptırıp mutlu bir şekilde ayrılabileceği bir alan olduğu için burayı tercih ettik. Herhangi bir park sorunumuz da olmadığı için burada kurduk işimizi.

   Peki hedefiniz nedir?

   Hedefimiz Düzce'deki tüm kadınları güzelleştirmek. Cilt bakımı gibi yöntemlerle kadınlarımızı daha bakımlı hale getirmeyi amaçlıyoruz. Özgüvenlerini geri kazandırmayı amaçlıyoruz. Öncelikle Düzce'de bunları gerçekleştirmeyi, sonrasında ise yakın illerde bunu gerçekleştirmeyi istiyoruz.

   Rakip gördüğünüz salonlar var mı?

   Düzce’de rakip gördüğüm hiçbir salon yok. Çünkü biz kalitemizle ve yaptığımız işimizle her zaman bir adım öteye gitmeye çalıştık. Bu yüzden rakip olarak gördüğümüz kimse yok.

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
BU KADAR MI ZOR?
 
  Semih Şenkaya
O İLAN NE ZAMAN YAYINLANACAK?
 
  Ayşegül Şenol Can
İYİ UYKULAR TÜRKİYE!!!
 
  Ulviye Dikmen
Bayram armağanı gibi memlekette üç oluşu
 
  Ahmet Altun
BELAM
 
  Telat Çelik
SAVAŞ
 
  Adem Turgut
Kararınızı yüksek sesle söyleyin!
 
  Şemsettin Bahadır
SİYASETİN TEK AKTÖRÜ
 
  Erkan Arslan
KINARIM BAK!
 
  Hümeyra Yılmaz
KAVURMA BAYRAMI
 
  Aysel Dural
YÜREKTEN SÖYLENEN SÖZLER
 
  Fulya Temiz
HANGİMİZ ÖLÜ?
 
  Erdal Pişken
Ergenlik döneminde spor faaliyetlerinin
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Özkan Gözütok
© 2009 - 2018 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Seçim kazanı kaynıyor!.. Başkan adayı kim olacak? " Haberine...
 Şükrü Toros
 benim oyum ve önerim Fethi Sönmez
  " Amaç uluslararası standartlarda deney hayvanı üretmek! " Haberine...
 Ümit Kabaoğlu
 Deney hayvanı üretmek de nesi? Dünya bu işi yapay dokular üreterek yapıyor artık. Çağ atladık diyoruz. Çağı bile anlayamamışız desenize. Protesto ediyorum bu tür girişimleri.
  " Güler misin, ağlar mısın? " Haberine...
 Fatih
 Orada bisiklet motosiklet hatta arabalar dörtlü yakıp giriyor zabıta ekipleri de parkın orada gölgede oturuyor insanlar yine bişey carpmasın diye kaldırımdan yürüyor
  " Başkan Ay muhtarlarla buluştu! " Haberine...
 ahbirmuhtarolsam
 bu devirde muhtar olmak varmış... Hayat onlara güzel...
  " Seçim kazanı kaynıyor!.. Başkan adayı kim olacak? " Haberine...
 Hakkı hakkına teslim etmek lazım
 Listelere baktığımda gördüğüm tek isim vizyonu tecrübesi partisine kazandırdığı ivme ve Düzce’de oluşan kaos ortamına müdahale edebilen Hikmet keskindir. Bunun ötesindeki diğer isimleri irdelediğimizde ortaya çıkan tablo net şekilde kimisinde şahsi menfaat kaygısı kimisinde oturmamış siyaset anlayışı kimisinde ise birlerinin adamı olarak ön plana çıkıyor oluşları göze çarpıyor. Dolayısıyla Hikmet Keskinin ortaya koyduğu vizyonun ve her halükarda güçlü duruşun esamesi ortaya çıkmıyor. Diğer isimleri yargılamak haddim olmamakla birlikte şu bir gerçek ki GÖRÜNEN KÖY KILAVUZ İSTEMİYOR.
  " Seçim kazanı kaynıyor!.. Başkan adayı kim olacak? " Haberine...
 Semra
 Bence artık Hikmet Keskin zamanı. Aklı başında ufku geniş ve ne yaptığını bilen bir insan. Hangi partiden olursa olsun hiç kimseyi geri çevirmiyor. Buna bizzat şahidim. Elinden geleni yapıyor. Düzce için faydalı olacağına inanıyorum. Başarılar dilerim.
  " Ergenlik döneminde spor faaliyetlerinin önemi " Yazısına...
 fatih kurugöl
 düzcede insanların spor yapacagı alanlar bulmak zor düzcede olimpiyat hazırlık merkezi yapılacaktı ama yöneticiler projeye sahip çıkamadılar. düzceye büyük stadyum yapılacak bu projenin içine bir spor kompleksi yapılsa kapalı salonlar diger sporların yapıldıgı alanlar yapılsa düzceye büyük deger katar yöneticilerin proje yapıp ankarada takip edip yapılmasını saglamalarıyla başarıya ulaşır. yoksa düzcede alan bulmak zor
  " BU KADAR MI ZOR? " Yazısına...
 salih kardüz
 düzcede ufak tefek sorunları çözmek zor degil ama yönetici konumundaki yetkililerin çalışıp sorunları çözmesiyle hallolur yoksa kimse elatmadıktan sorunları çözmedikten sonra düzcede degişen olmuyor trafik park sorunu kentsel dönüşüm çevre yolları fuar alanı kongre merkezi metrobüs bisiklet yolları gibi projeleri yapamayan yöneticiler düzcede degişimi başaramazlar
  " Seçim kazanı kaynıyor!.. Başkan adayı kim olacak? " Haberine...
 Hakan isa ÖZKAN
 İsmail bayram döneminde düzcespor 3. Lige cikti ve spor olarak çok ileri bir seviyeye geldik. Yani o kadar düzcespor camiasini birlestiren kenetlendiren sporla bulusturan baskan daha gelmedi gelecegıni de zannetmiyorum. İlde ve ilçelerde yapilan calismalar ve şehirleşme yolunda atilan büyük adımlar yeniden bu aşamaya gelmek icin İNŞALLAH ISMAIL BAYRAM olur Hakkimizda hayirlisi olsun kazamiz mübarek herşey düzce için olsun..
  " Seçim kazanı kaynıyor!.. Başkan adayı kim olacak? " Haberine...
 Ali Evren
 Ak Parti ismi yazan adaylarla çıksın MHP de Cemal Aksani koysun emin olun tulum cikarir. En azda 25 meclis uyesi sokar Mhp
Başkanın desteği ile dünyaevine girdiler! Başkanın desteği ile dünyaevine girdiler!
  Başkanın desteği ile dünyaevine girdiler!
  Seçim kazanı kaynıyor!.. Başkan adayı kim olacak?
  Düzce'de CİNAYET! Pompalı tüfekle öldürüldü
  Cinayet zanlısı tutuklandı!
  Keskin'den kongre açıklaması: Demokrasi şöleni içerisinde yapılacak!
  Direksiyon hakimiyetini kaybetti: 1 yaralı!
  Keskin'den 17'nci yıl mesajı: Ak Parti tarih sahnesinde bir dönüm noktası!
  Pat pat ile çarpıştılar: 2 yaralı!
  Düzce'deki FETÖ davası: 4 sanığın tahliyesine karar verildi!
  Başkan Ay muhtarlarla buluştu!
  Bir başarı hikayesi... Sadece gözlerini kullanarak Afrika'da su kuyusu açılmasını sağladı!
  Çocuklardan hatalı sürücülere uyarı!
  Amaç uluslararası standartlarda deney hayvanı üretmek!
  Güler misin, ağlar mısın?
  Özel Yetenek Sınavı gerçekleşti!
  Denizde kalp krizi geçirdi!
  Keşir: 17 yılda birçok badire atlattık!
  Bayramlaşma töreninde buluştular!
  Keşir 17 Ağustos'u andı!
  Litvanya'da Düzce'yi temsil edecekler!
  15.8.2018 - Seçim kazanı kaynıyor!.. Başkan adayı kim olacak?
  16.8.2018 - BU KADAR MI ZOR?
  16.8.2018 - Ergenlik döneminde spor faaliyetlerinin önemi
  17.8.2018 - Başkan Ay muhtarlarla buluştu!
  17.8.2018 - Güler misin, ağlar mısın?
  17.8.2018 - Amaç uluslararası standartlarda deney hayvanı üretmek!