Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :60284388 Aktif Ziyaretçi :63981 16 Ekim 2018 Salı
[11:15] ARAMIZDAN AYRILANLAR -- [17:21] MHP'de 3'ncü aday adayı belli oldu: Kaşkır başvuru yaptı! -- [17:09] Talepleri dinleyip notlar alıyor... Keskin, vatandaşlarla kucaklaşmayı sürdürüyor! -- [15:54] Şahin: Enflasyonla topyekün mücadelede varız! -- [15:09] Voleybol 1. ligde galibiyet -- [14:24] BAŞKAN AY YARALI ASKERLERİ ZİYARET ETTİ! -- [14:00] Yaya geçidi çalışması yapılıyor! -- [14:02] Ölen kardeşinin kimliğiyle suç işledi! -- [13:48] Askeri araç devrildi: 4 yaralı! -- [13:46] Parklar sağlıklı yaşam alanı oluyor! --
Hedefimiz Düzce’deki tüm kadınları güzelleştirmek
Sümeyra Yılmaz Güzellik Salonunu işleten Yılmaz, A’dan Z’ye güzellik ve cilt bakımı hakkında merak edilenleri anlattı. Yılmaz, hedeflerinin Düzce'deki tüm kadınları daha da güzelleştirmek olduğunu da sözlerine ekledi.
20.7.2018 - 11:33:55  Haberi Yazd?r

   Sümeyra Yılmaz 1988 yılında Düzce’de doğmuş. Uzun bir eğitim süreci ve İstanbul’da edindiği iş tecrübelerinin ardından memleketi Düzce’ye dönerek bir Güzellik Salonu açmayı tercih etmiş.

   İşini severek yaptığını söyleyen Yılmaz, Güzellik Salonunda gerçekleştirdikleri cilt bakımı, dermapen, epilasyon, liposuction gibi işlemleri tüm detaylarıyla anlattı.

   Yılmaz, yaptıkları işin ona göre bir zorluğunun olmadığını belirterek, bunun en önemli nedeninin işini severek yapmak olduğunu da söylüyor.

   İşte Sümeyra Yılmaz ile gerçekleştirdiğimiz röportaj…

   Sümeyra Yılmaz: 1988 Düzce doğumluyum. Düzce Ticaret Meslek Lisesinde eğitim aldım. Daha sonra Abant İzzet Baysal Üniversitesi Orta Kademe Yöneticilik bölümünü okudum. Eğitimime Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünde devam ettim. Ardından Sakarya’da İş ve Meslek Danışmanlığı eğitimi aldım. Kendimi bildim bileli güzellikle ilgilenen bir insandım. Bakımlı olmayı, güzel görünmeyi her zaman sevmişimdir. Eğitimleri aldıktan sonra İstanbul’da belirli yerlerde iş tecrübesi kazandım. Daha sonra kendi memleketime dönmek istedim ve 2017 yılında Düzce’ye döndüm. Düzce’de hızlı bir girişimle iş yerimin kuruluşunu başlattım.

   Neden İstanbul yerine Düzce’yi tercih ettiniz?

   Kendi memleketim olduğu için. Başka bir nedeni yoktu aslında.

“HER ŞEY CİLDİMİZİ OLUMSUZ ETKİLİYOR”

   Burada ne tür işler yapıyorsunuz?

   Cilt bakımımız var. Cilt bakımı herkes için önemli bir faktör. Çünkü yaşadığımız dışarıdaki ortam, evin içi, soluduğumuz hava ve yediklerimiz cildimizi olumsuz yönde etkiliyor. Evde cilt bakımı yaptığımız gibi profesyonel olarak da cilt bakımı yaptırmak zorundayız. Gözeneklerimizin temizlenmesi çok önemli…

“EN ETKİN SERUMLARI KULLANIYORUZ”

   Klasik cilt bakımı ve mini cilt bakımımız var. Bunların dışında şu anda Amerika'da uygulanan ve son teknoloji olan Dermapen teknolojisi var. Dermapen uygulaması da yapıyoruz ve bununla ilgili en etkin olan serumları kullanıyoruz.

   Dermapen işlemi şu şekilde gerçekleşiyor; 12 tane iğnenin bulunduğu bir cihaz yardımıyla cilt üzerinde mikro kanallar açıyoruz ve açılan mikro kanallara gerekli olan serum ve vitamin katkısını yaparak cildin kolajeninin artmasını sağlıyoruz. Aynı şekilde elastikiyetin artmasını ve canlanmasını da sağlıyoruz. Böylelikle cildin gerilmesini ve toparlanmasını sağlıyoruz. Leke tedavisinde bulunuyorsak leke serumu kullanıyoruz. Ayrıca hyaluronik asit de kullanıyoruz. Bu asit cildin toparlanmasını sağlıyor. Biz bunu Dermapen ile tüm cilde uyguluyoruz. Dermapen'in her yıl yapılması gerekiyor. Çok etkili bir yöntem… En etkili cilt gençleştirme yöntemi olarak da biliniyor.

“SARI VE BEYAZ TÜYLER İÇİN İĞNELİ EPİLASYON”

   Bu işlemler dışında epilasyon da yapıyoruz. Epilasyon kılların kalıcı olarak yok edilmesi anlamına geliyor. Salonumuzda depilasyon dediğimiz sir ağda işlemimiz yok. Sadece epilasyon işlemi yapıyoruz. Epilasyon cihazımız buz başlıklı bir cihaz. İşlemimiz öncelikle 21 günde bir daha sonra ayda bir gerçekleşiyor. Epilasyonda görünen kılları zaten cihazımızla alıyoruz. Fakat bu işlemde bir de iğneli epilasyonumuz var. Eğer lazer cihazının görmediği beyaz ve sarı kıllar varsa bu sefer iğneli epilasyon kullanıyoruz. Bu işlemde kılın köküne girerek kılı yok ediyoruz.

   Bir de bölgesel zayıflama işlemimiz var. Kadınlar genelde en çok bunu talep ediyor. İnsanlar çalıştıkları için spor yapmaya vakit ayıramıyorlar. Cihazlarımız insanların yattıkları yerden spor yapmalarını sağlıyor.

“AMELİYATSIZ LİPOSUCTİON SON YILLARDA ÇOK TUTULUYOR”

   Son yıllarda çok tutulan ameliyatsız liposuction yöntemimiz var. Bu işlemi soğuk lipoliz, kavitasyon ve radyofrekans ile bu işlemi gerçekleştiriyoruz. Öncelikle soğuk lipoliz işleminde vakumlayarak -8/-10 dereceye kadar soğutma sağlıyoruz. Daha sonrasında kavitasyonla ısı vererek bölgedeki yağları yok ediyoruz. Yalnızca göbek bölgesinde fıtık olan insanlara bu işlemi uygulayamıyoruz. Fıtığı olanlar için riskli bir işlem olabilir. Kavitasyon işlemi tamamlandıktan sonra radyofrekans yapıyoruz. Radyofrekansladermis bölgesine işlem yapıyoruz. Zaten bütün yağlarımız bu bölgede oluyor. Bu işlemler kolajen yapının güçlenmesini ve vücudun sıkılaşmasını sağlıyor. Bu yöntemle 2 ayda sonuç alıyor. 6 ile 13 santim arasında zayıflama sağlıyoruz. Tek yapılması gereken ise günde 2 litre su içmek.

   Bunların yanı sıra lenf drenaj, pasif jimnastik, G5 gibi işlemler de gerçekleştiriyoruz. Lenf drenajda vücuttaki ödemin atılmasını sağlıyoruz. Vücudun kan dolaşımı sağlanıyor aynı zamanda. Bu işlem hamilelik öncesi ve sonrası dönemde, regl dönemlerinde, ergenlik döneminde ve anksiyete, agresiflik gibi durumlarda yapılabiliyor.

   Pasif jimnastik işlemini pedlerle uyguluyoruz. Bu yöntemi göbek, bacak, basen ve kol gibi bölgelere uygulayabiliyoruz. Bu bölgelerde yaktığı enerji akımıyla birlikte 72 saat spor yapmış etkisi sağlıyor. G5 işlemini ise hem masaj olarak hem de basen ve selülitlerin erimesi için kullanabiliyoruz.

“EN SAĞLIKLI YÖNTEM BU”

   Salonumuzda manikür ve pedikür işlemleri de yapılıyor. Ayrıca insanların ihtiyacının olup her zaman bulamadığı ya da zorluk çektiği batık tırnak tedavisi yapıyoruz. Bu tedavide tırnağı kesiyoruz ve buraya bant takıyoruz. Şu anda bu durum için en sağlıklı yöntem budur. Tamamen medikal ürünler kullanıyoruz. Ayak ve tırnakta oluşan mantarların temizlenmesini de gerçekleştiriyoruz.

   Protez tırnak işlemi de gerçekleştiriyoruz. Aslında bu işlem tırnak yiyen insanlar için ortaya çıkmış. Fakat günümüzde kozmetik görüntü amacıyla daha çok kullanılıyor. Kalıcı makyaj da gerçekleştiriyoruz. Kalıcı makyajda microblading tekniği uyguluyoruz.  Makinayla da dolgu işlemini gerçekleştiriyoruz.  Son olarak geçici dövme işlemleri yapmaya da başladık.

“EN ÇOK TALEP GÖREN LAZER EPİLASYON”

   Müşterileriniz en çok hangi işlemi tercih ediyor?

   En çok talep edilen tabi ki lazer epilasyon oluyor. Sürekli ağda yaptırmak hem maliyetli hem de yorucu oluyor. Kadınlar lazer epilasyonla bu durumdan kurtulabiliyor. Ağdayı iki haftada bir ya da ayda bir yaptırmak gerekiyor. Ama lazer epilasyon tahmini olarak 7-8 aylık bir süreci kapsıyor. Sadece yapılacak olan işlem bu kadar oluyor. Lazer epilasyona kalıcı çözüm diyoruz. Ama lazer epilasyondan da en fazla yüzde 80-90 sonuç alınabiliyor. Hiçbir zaman yüzde 100 sonuç alınama. Bunun nedeni de vücudun hormonlarının devamlı çalışmasıdır. Hormonlar çalıştığı zaman vücutta ilk tepkiyi de kıl kökleri veriyor. Bunu metabolizma olarak engelleyemediğimiz için hiçbir zaman yüzde 100 sonuç alınamıyor.

   Yaptığınız işin ne gibi zorlukları var?

   Bu işin benim için hiçbir zorluğu yok. Çünkü yaptığım tüm işlemleri çok severek yapıyorum. Kadınlarla  iletişimim çok kuvvetli olduğundan iletişim sıkıntısı da yaşamıyorum.

   Neden Düzce merkez yerine merkeze daha uzak bir yerde iş yerini kurdunuz?

   Bizim en önemli farkımız kalite dışında bu noktadır. Biz kadınların rahatlıkla gelip, işlemlerini yaptırıp mutlu bir şekilde ayrılabileceği bir alan olduğu için burayı tercih ettik. Herhangi bir park sorunumuz da olmadığı için burada kurduk işimizi.

   Peki hedefiniz nedir?

   Hedefimiz Düzce'deki tüm kadınları güzelleştirmek. Cilt bakımı gibi yöntemlerle kadınlarımızı daha bakımlı hale getirmeyi amaçlıyoruz. Özgüvenlerini geri kazandırmayı amaçlıyoruz. Öncelikle Düzce'de bunları gerçekleştirmeyi, sonrasında ise yakın illerde bunu gerçekleştirmeyi istiyoruz.

   Rakip gördüğünüz salonlar var mı?

   Düzce’de rakip gördüğüm hiçbir salon yok. Çünkü biz kalitemizle ve yaptığımız işimizle her zaman bir adım öteye gitmeye çalıştık. Bu yüzden rakip olarak gördüğümüz kimse yok.

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
Faruk Özlü aday olmaz!.. Çünkü…
 
  Semih Şenkaya
O İLAN NE ZAMAN YAYINLANACAK?
 
  Ayşegül Şenol Can
VURDU BİZİ KAĞIT EKONOMİSİ
 
  Ulviye Dikmen
ÇOCUKLARA KIYMAYIN EFENDİLER!
 
  Ahmet Altun
BELAM
 
  Telat Çelik
AF
 
  Adem Turgut
Kararınızı yüksek sesle söyleyin!
 
  Şemsettin Bahadır
SİYASETİN TEK AKTÖRÜ
 
  Erkan Arslan
KINARIM BAK!
 
  Hümeyra Yılmaz
ÜŞÜMEK YOK ŞAŞIRMAK YOK RAMBO!
 
  Aysel Dural
MESELE KUYUMCUYU BULMAKTA
 
  Fulya Temiz
HANGİMİZ ÖLÜ?
 
  Erdal Pişken
Amatör spor kulübü yöneticilerinin finan
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Özkan Gözütok
© 2009 - 2018 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Perde arkasında sıkı rekabet var! " Haberine...
 Nihat S.
 celal kasapoğlunun daha bir fırın ekmek yemesi lazım. daha çok genç.
  " Perde arkasında sıkı rekabet var! " Haberine...
 seval
 siyaset değil mi. hepsinde aynı.
  " Faruk Özlü aday olmaz!.. Çünkü… " Yazısına...
 NİZAMETTİN ULAŞ
 Aynen katılıyorum. yanlız bu güzelim Düzce kimleri küstürmediki. Düzceye iş yapmak istiyen bir çok kişi küstürülmüştür. küstürülmeye devam edilecektir. bu düzcenin suyundanmı mayasındanmı bilmiyor. Düzcede bi şey yapmak istiyene daima bır kulp takılır ve küstürülür. görecerksınız böyle eğitimli kişileri bulmak zordur.
  " Parklar temizleniyor! " Haberine...
 Sevgi
 Lütfen kalıcı konutlarlada ilgilenin.
  " AK PARTİ’DE ADAYLIK YARIŞI " Haberine...
 düzceli
 yorum paylaşacaktımda korktum diyecektim ki demokrasi ile ilgili kriterler geriledikçe oy artmış aman allahım başıma bir hal gelebilir mi acaba
  " Düzceliler doğa yürüyüşünde buluşacak! " Haberine...
 düzceli
 bir doğa yürüyüşü ile düzce turizme açılsaydı ooooo
  " Düzceliler doğa yürüyüşünde buluşacak! " Haberine...
 ayşe atmaca
  Düzce Atlı Spor Gençlik ve Spor kulübü'ne bu etkinliğinden dolayı teşekkür ederiz. Düzce yeşili ve mavisiyle doğanın olağanüstü güzellikleriyle dolu eşsiz bir yer.İnşallah bu organizasyon turizme açılması için bir adım olur.
  " AK PARTİ’DE ADAYLIK YARIŞI " Haberine...
 Önder gökcekaya
 Genel merkez Osman altınışık diyor kimse heveslenmesin
  " Düzceliler doğa yürüyüşünde buluşacak! " Haberine...
 Gülay inan
 Fatih kardeşim haber uymamış birsürü yürürken foto var. Hem ben yokum o fotoda.saygilar
  " Başkan Ay kazı çalışmalarını yerinde inceledi! " Haberine...
 Ömer Güler
 Baskan ay kalicidaki kopekleri otobusleri denetlesin bi de oyle resim gorelim yok hasta ziyareti komsu ziyareti bos isler bos
Aşklarını evlilikle noktaladılar Aşklarını evlilikle noktaladılar
  AK PARTİ’DE ADAYLIK YARIŞI
  Perde arkasında sıkı rekabet var!
  Şifalısuyun tüketimi yasaklandı!
  CHP'de Yığılca aday adayı belli oldu!
  Bıyık, Kasapoğlu'na başarı diledi!
  Kasapoğlu'ndan Bıyık'a teşekkür!
  Başkan Ay bir yılı anlattı: Düzce'yi tek merkezden çıkarmak gerekiyor!
  Ağaca çarparak ikiye bölündü: 1 ölü, 2 yaralı!
  Üç arı aynı anda soktu: Hastaneye kaldırıldılar!
  Spor aletleri monte ediliyor!
  Banklarda tamir işlemi başladı!
  Düzceliler doğa yürüyüşünde buluşacak!
  Başkan Ay kazı çalışmalarını yerinde inceledi!
  Başkan Ay öğrencilere kulak verdi!
  Kısa dönem Erler'e yemin töreni!
  Keskin ailesinin acı günü!
  Parklar temizleniyor!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Toprağa gömülü el bombası bulundu!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  11.10.2018 - Düzceliler doğa yürüyüşünde buluşacak!
  11.10.2018 - AK PARTİ’DE ADAYLIK YARIŞI
  15.10.2018 - Perde arkasında sıkı rekabet var!
  9.10.2018 - Vatandaş üç aylık faturaya isyan ediyor!
  10.10.2018 - Şifalısuyun tüketimi yasaklandı!
  11.10.2018 - Başkan Ay kazı çalışmalarını yerinde inceledi!
  14.10.2018 - Parklar temizleniyor!
  15.10.2018 - Faruk Özlü aday olmaz!.. Çünkü…