Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :61373005 Aktif Ziyaretçi :24942 13 Aralık 2018 Perşembe
[18:47] Özlü’den dedikodulara cevap!.. -- [18:17] Uluslararası şampiyonada bronz madalya aldı! -- [18:10] 5 bin kişiye çocuk istismarı eğitimi! -- [18:04] Annelerinin vasiyeti üzerine pat pat hediye ettiler! -- [17:55] Ağaç parçaları elinde hayat buluyor! -- [17:48] Rektör ve Başkan Ay öğrencilerle buluştu! -- [16:01] Rehber programı Düzce’yi tanıtacak! -- [14:16] Dümerang Havacılık Zirvesi başladı! -- [13:19] 'Engel Olma Destek Ol' -- [13:08] Firma ziyaretleri devam ediyor! --
Hedefimiz Düzce’deki tüm kadınları güzelleştirmek
Sümeyra Yılmaz Güzellik Salonunu işleten Yılmaz, A’dan Z’ye güzellik ve cilt bakımı hakkında merak edilenleri anlattı. Yılmaz, hedeflerinin Düzce'deki tüm kadınları daha da güzelleştirmek olduğunu da sözlerine ekledi.
20.7.2018 - 11:33:55  Haberi Yazd?r

   Sümeyra Yılmaz 1988 yılında Düzce’de doğmuş. Uzun bir eğitim süreci ve İstanbul’da edindiği iş tecrübelerinin ardından memleketi Düzce’ye dönerek bir Güzellik Salonu açmayı tercih etmiş.

   İşini severek yaptığını söyleyen Yılmaz, Güzellik Salonunda gerçekleştirdikleri cilt bakımı, dermapen, epilasyon, liposuction gibi işlemleri tüm detaylarıyla anlattı.

   Yılmaz, yaptıkları işin ona göre bir zorluğunun olmadığını belirterek, bunun en önemli nedeninin işini severek yapmak olduğunu da söylüyor.

   İşte Sümeyra Yılmaz ile gerçekleştirdiğimiz röportaj…

   Sümeyra Yılmaz: 1988 Düzce doğumluyum. Düzce Ticaret Meslek Lisesinde eğitim aldım. Daha sonra Abant İzzet Baysal Üniversitesi Orta Kademe Yöneticilik bölümünü okudum. Eğitimime Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünde devam ettim. Ardından Sakarya’da İş ve Meslek Danışmanlığı eğitimi aldım. Kendimi bildim bileli güzellikle ilgilenen bir insandım. Bakımlı olmayı, güzel görünmeyi her zaman sevmişimdir. Eğitimleri aldıktan sonra İstanbul’da belirli yerlerde iş tecrübesi kazandım. Daha sonra kendi memleketime dönmek istedim ve 2017 yılında Düzce’ye döndüm. Düzce’de hızlı bir girişimle iş yerimin kuruluşunu başlattım.

   Neden İstanbul yerine Düzce’yi tercih ettiniz?

   Kendi memleketim olduğu için. Başka bir nedeni yoktu aslında.

“HER ŞEY CİLDİMİZİ OLUMSUZ ETKİLİYOR”

   Burada ne tür işler yapıyorsunuz?

   Cilt bakımımız var. Cilt bakımı herkes için önemli bir faktör. Çünkü yaşadığımız dışarıdaki ortam, evin içi, soluduğumuz hava ve yediklerimiz cildimizi olumsuz yönde etkiliyor. Evde cilt bakımı yaptığımız gibi profesyonel olarak da cilt bakımı yaptırmak zorundayız. Gözeneklerimizin temizlenmesi çok önemli…

“EN ETKİN SERUMLARI KULLANIYORUZ”

   Klasik cilt bakımı ve mini cilt bakımımız var. Bunların dışında şu anda Amerika'da uygulanan ve son teknoloji olan Dermapen teknolojisi var. Dermapen uygulaması da yapıyoruz ve bununla ilgili en etkin olan serumları kullanıyoruz.

   Dermapen işlemi şu şekilde gerçekleşiyor; 12 tane iğnenin bulunduğu bir cihaz yardımıyla cilt üzerinde mikro kanallar açıyoruz ve açılan mikro kanallara gerekli olan serum ve vitamin katkısını yaparak cildin kolajeninin artmasını sağlıyoruz. Aynı şekilde elastikiyetin artmasını ve canlanmasını da sağlıyoruz. Böylelikle cildin gerilmesini ve toparlanmasını sağlıyoruz. Leke tedavisinde bulunuyorsak leke serumu kullanıyoruz. Ayrıca hyaluronik asit de kullanıyoruz. Bu asit cildin toparlanmasını sağlıyor. Biz bunu Dermapen ile tüm cilde uyguluyoruz. Dermapen'in her yıl yapılması gerekiyor. Çok etkili bir yöntem… En etkili cilt gençleştirme yöntemi olarak da biliniyor.

“SARI VE BEYAZ TÜYLER İÇİN İĞNELİ EPİLASYON”

   Bu işlemler dışında epilasyon da yapıyoruz. Epilasyon kılların kalıcı olarak yok edilmesi anlamına geliyor. Salonumuzda depilasyon dediğimiz sir ağda işlemimiz yok. Sadece epilasyon işlemi yapıyoruz. Epilasyon cihazımız buz başlıklı bir cihaz. İşlemimiz öncelikle 21 günde bir daha sonra ayda bir gerçekleşiyor. Epilasyonda görünen kılları zaten cihazımızla alıyoruz. Fakat bu işlemde bir de iğneli epilasyonumuz var. Eğer lazer cihazının görmediği beyaz ve sarı kıllar varsa bu sefer iğneli epilasyon kullanıyoruz. Bu işlemde kılın köküne girerek kılı yok ediyoruz.

   Bir de bölgesel zayıflama işlemimiz var. Kadınlar genelde en çok bunu talep ediyor. İnsanlar çalıştıkları için spor yapmaya vakit ayıramıyorlar. Cihazlarımız insanların yattıkları yerden spor yapmalarını sağlıyor.

“AMELİYATSIZ LİPOSUCTİON SON YILLARDA ÇOK TUTULUYOR”

   Son yıllarda çok tutulan ameliyatsız liposuction yöntemimiz var. Bu işlemi soğuk lipoliz, kavitasyon ve radyofrekans ile bu işlemi gerçekleştiriyoruz. Öncelikle soğuk lipoliz işleminde vakumlayarak -8/-10 dereceye kadar soğutma sağlıyoruz. Daha sonrasında kavitasyonla ısı vererek bölgedeki yağları yok ediyoruz. Yalnızca göbek bölgesinde fıtık olan insanlara bu işlemi uygulayamıyoruz. Fıtığı olanlar için riskli bir işlem olabilir. Kavitasyon işlemi tamamlandıktan sonra radyofrekans yapıyoruz. Radyofrekansladermis bölgesine işlem yapıyoruz. Zaten bütün yağlarımız bu bölgede oluyor. Bu işlemler kolajen yapının güçlenmesini ve vücudun sıkılaşmasını sağlıyor. Bu yöntemle 2 ayda sonuç alıyor. 6 ile 13 santim arasında zayıflama sağlıyoruz. Tek yapılması gereken ise günde 2 litre su içmek.

   Bunların yanı sıra lenf drenaj, pasif jimnastik, G5 gibi işlemler de gerçekleştiriyoruz. Lenf drenajda vücuttaki ödemin atılmasını sağlıyoruz. Vücudun kan dolaşımı sağlanıyor aynı zamanda. Bu işlem hamilelik öncesi ve sonrası dönemde, regl dönemlerinde, ergenlik döneminde ve anksiyete, agresiflik gibi durumlarda yapılabiliyor.

   Pasif jimnastik işlemini pedlerle uyguluyoruz. Bu yöntemi göbek, bacak, basen ve kol gibi bölgelere uygulayabiliyoruz. Bu bölgelerde yaktığı enerji akımıyla birlikte 72 saat spor yapmış etkisi sağlıyor. G5 işlemini ise hem masaj olarak hem de basen ve selülitlerin erimesi için kullanabiliyoruz.

“EN SAĞLIKLI YÖNTEM BU”

   Salonumuzda manikür ve pedikür işlemleri de yapılıyor. Ayrıca insanların ihtiyacının olup her zaman bulamadığı ya da zorluk çektiği batık tırnak tedavisi yapıyoruz. Bu tedavide tırnağı kesiyoruz ve buraya bant takıyoruz. Şu anda bu durum için en sağlıklı yöntem budur. Tamamen medikal ürünler kullanıyoruz. Ayak ve tırnakta oluşan mantarların temizlenmesini de gerçekleştiriyoruz.

   Protez tırnak işlemi de gerçekleştiriyoruz. Aslında bu işlem tırnak yiyen insanlar için ortaya çıkmış. Fakat günümüzde kozmetik görüntü amacıyla daha çok kullanılıyor. Kalıcı makyaj da gerçekleştiriyoruz. Kalıcı makyajda microblading tekniği uyguluyoruz.  Makinayla da dolgu işlemini gerçekleştiriyoruz.  Son olarak geçici dövme işlemleri yapmaya da başladık.

“EN ÇOK TALEP GÖREN LAZER EPİLASYON”

   Müşterileriniz en çok hangi işlemi tercih ediyor?

   En çok talep edilen tabi ki lazer epilasyon oluyor. Sürekli ağda yaptırmak hem maliyetli hem de yorucu oluyor. Kadınlar lazer epilasyonla bu durumdan kurtulabiliyor. Ağdayı iki haftada bir ya da ayda bir yaptırmak gerekiyor. Ama lazer epilasyon tahmini olarak 7-8 aylık bir süreci kapsıyor. Sadece yapılacak olan işlem bu kadar oluyor. Lazer epilasyona kalıcı çözüm diyoruz. Ama lazer epilasyondan da en fazla yüzde 80-90 sonuç alınabiliyor. Hiçbir zaman yüzde 100 sonuç alınama. Bunun nedeni de vücudun hormonlarının devamlı çalışmasıdır. Hormonlar çalıştığı zaman vücutta ilk tepkiyi de kıl kökleri veriyor. Bunu metabolizma olarak engelleyemediğimiz için hiçbir zaman yüzde 100 sonuç alınamıyor.

   Yaptığınız işin ne gibi zorlukları var?

   Bu işin benim için hiçbir zorluğu yok. Çünkü yaptığım tüm işlemleri çok severek yapıyorum. Kadınlarla  iletişimim çok kuvvetli olduğundan iletişim sıkıntısı da yaşamıyorum.

   Neden Düzce merkez yerine merkeze daha uzak bir yerde iş yerini kurdunuz?

   Bizim en önemli farkımız kalite dışında bu noktadır. Biz kadınların rahatlıkla gelip, işlemlerini yaptırıp mutlu bir şekilde ayrılabileceği bir alan olduğu için burayı tercih ettik. Herhangi bir park sorunumuz da olmadığı için burada kurduk işimizi.

   Peki hedefiniz nedir?

   Hedefimiz Düzce'deki tüm kadınları güzelleştirmek. Cilt bakımı gibi yöntemlerle kadınlarımızı daha bakımlı hale getirmeyi amaçlıyoruz. Özgüvenlerini geri kazandırmayı amaçlıyoruz. Öncelikle Düzce'de bunları gerçekleştirmeyi, sonrasında ise yakın illerde bunu gerçekleştirmeyi istiyoruz.

   Rakip gördüğünüz salonlar var mı?

   Düzce’de rakip gördüğüm hiçbir salon yok. Çünkü biz kalitemizle ve yaptığımız işimizle her zaman bir adım öteye gitmeye çalıştık. Bu yüzden rakip olarak gördüğümüz kimse yok.

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
Bir deli kuyuya taş atmış!..
 
  Semih Şenkaya
O İLAN NE ZAMAN YAYINLANACAK?
 
  Ayşegül Şenol Can
YAŞANABİLİR ŞEHİR, DÜZCE
 
  Ulviye Dikmen
Seçimlerin getireceklerini beklemek
 
  Ahmet Altun
BELAM
 
  Telat Çelik
KARŞILAMA
 
  Adem Turgut
Kararınızı yüksek sesle söyleyin!
 
  Şemsettin Bahadır
SİYASETİN TEK AKTÖRÜ
 
  Erkan Arslan
KINARIM BAK!
 
  Hümeyra Yılmaz
KADIN
 
  Aysel Dural
HIRSIZ KİM?
 
  Fulya Temiz
HANGİMİZ ÖLÜ?
 
  Erdal Pişken
IŞIL IŞIL PARLIYORLAR
 
  Caner Besler
Bursa’dan şen dönüyoruz
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Özkan Gözütok
© 2009 - 2018 Tüm Hakları Saklıdır.

  " KARŞILAMA " Yazısına...
 akif ÇEBİ
 düzcede iktidarın hizmet proje üretemedigi aldığı oyların hakkını yansıtamadığı bu yüzden düzcedeki muhalefetin seçim kazanma olasılığı yukarılara çıktı. bu yüzden iktidar en güçlü adayını sahaya sürdü eski bakanı. ama düzce halkı iktidarı seçimlerde cezasını kesip muhalefeti belediyenin başına getireceği gözüküyor.
  " Seçimlerin getireceklerini beklemek " Yazısına...
 fatih kurugöl
 düzce seçimlerde iktidarın düzce halkı tarafından cezalandırılıp seçimi muhalefetin kazanacagı öngörülüyor. çünkü iktidar rekor oyları alıp düzce halkına hizmet noktasında başarılı olamaması düzcede degişim noktasında iktidarın başarısız oldugu düzce halkı tarafından dillendiriliyor. bu yüzden seçimi muhalefetin kazanması hayal olamaz. degişim zamanı geldi.
  " YAŞANABİLİR ŞEHİR, DÜZCE " Yazısına...
 ilyas HIZEL
 düzcede kongre merkezi fuar alanı spor kompleksi 5 yıldızlı otel çevre yolları marka şehir projeleri düzce için yapılması gereken projeler düzcenin yaşanabilir şehir olması için belediye başkan adaylarının kafa yorup düzce halkına sunmaları lazım düzcenin sorunlarını tespit edip çözüm yolları bulunursa düzce daha yaşanabilir bir kent görüntüsüne kavuşur öncelikle konuşmak degil düzce için icraat lazım
  " Bir deli kuyuya taş atmış!.. " Yazısına...
 adil kara
 düzceyi yap boz tahtasına çevirenlerden seçimde dersini verecek düzce halkı. birisi kapatıyor birisi açıyor. birisi direkleri beğenmiyor söküyor birisi yenisini dikiyor. bu paralar kimin parası. düzce halkı daha iyi yönetilmeyi bekliyor. bu seçimde düzce halkı değişim diyecek. muhalefet seçimi kazanacak.
  " Bir deli kuyuya taş atmış!.. " Yazısına...
 Vildan menekay
 Kalemine yuregine saglik sevgili Fatih Maradit.. Asillerin unutuldugu vekillerin kafasina gore isler yaptiklari bir ulkede yasiyoruz. Bende bir sözumüzle iade edeyim hemen yazıya binayen, peki hırsızın hiç mi sucu yok denir ya, burada bizler hırsız değiliz tabi ama teşbihte de hata olmaz denir . :) Bizler halk olarak hiç bir şekilde tepkimizi göstermiyoruz ya da gösteremiyoruz. sonuç olarak da tekrar bir sözümüzle bağlıyayım, köpeksiz köy buldular değneksiz dolaşıyorlar.. Kendi içimizden çıkartıp töbe haşa ilah yaptığımız siyasiler de her türlü rant peşinde koşabiliyorlar.. Aslında tepkisiz kalmakla suçlu bizleriz onlar değil. seçildiği günden itibaren tek icraatı, kaldırım taşlarını yenilemek olan bir başkanı sorgusu sualsiz 2'nci kere seçmekte nedir? Onlar kendi kendilerine gelmiyorlar biz seçiyoruz, Önümüzdeki seçimde iyi düşünmeliyiz sandığa giderken..
  " Düzce'nin il oluşunun yıl dönümünü kutladılar! " Haberine...
 murat
 düzcenin ilk valisi fikret güven daha enkazın dumanları tüterken yıkılmış biran bir kent' e kaçak bir valilik saray'ı yaptırmış ve adeta vatandaş ile alay etmiş di. birde kendisine vali bey diyenleri azarlayarak "bana sayın valim " diye hitap edeceksiniz demişdi.. ne diyeyim buda bizim kaderimizmiş.
  " Bir deli kuyuya taş atmış!.. " Yazısına...
 Hasan Tahsin
 Çözüm aslında yazının içinde var.Rant mı hizmet mi.Millet yararı mı, şahsi menfaat mi. Yöneten mi önemli, yönetilen mi. Düzce de, Türkiye de köklü çözümlere gebe. Bu sistem ve kafayla daha fazla gidemeyiz. Türkiye her alanda üretim seferberliği başlatmalı. İsraf ve tüketim ekonomisine son verilmeli. Düzce belediye hesapları açık olmalı. Taş kuyuya atılmadan önce halka sorulmalı. Delilere değil namuslu akıllılara ihtiyaç var. Düzce ve Düzce halkı önemli ise makam arabasına gerek yok. Değilse başkan Audiye, millet de trene biner. Trenden inme zamanı geldi bence.
  " Bir deli kuyuya taş atmış!.. " Yazısına...
 Peri Arbak
 İstanbul caddesi kapalı kalmalıydı, aslında yayaya açık cadde düzenlemesinin yararları Çevre Bakanlığının bünyesindeki kirlilik ölçüm cihazlarıyla izlenebilseydi o kısacık mesafedeki trafiği engellemenin bile ne kadar yararlı olabileceği görülecekti. Ben de sonradan olma Düzce'li olarak yaya trafiğine açık yolların artırılması, yaşlı ve engelliler için küçük elektrikli taşıtların kullanılmasının taraftarıyım. Yalnızca esnaf talebinden yola çıkmak Düzce'de çalışan nüfusunun en az %80 ve üstünü oluşturan diğer bireylere haksızlık olmuyor mu?
  " 'Ulaşmak İstediğimiz Hedef; Antarktika'da Söz Sahibi Olmaktır!' " Haberine...
 Serpil Orpen
 Turist olarak Antarktika ya gittim.Bizim orada ne yapmak istediğimizi anlamadım. Orada bilimsel çalışma yapan ülkeler vardı! Biz hangi bilimsel çalışmaları yapacağız?
  " Vali Dağlı, Yılın Fotoğrafları oylamasına katıldı! " Haberine...
 Bayram Cakmak
 Medya o Resimleri Toplumla okuyucuyla paylaşsın ki biz de ona göre değer biçelim...
Çocuklar Cario tipi helikopterle tanıştılar! Çocuklar Cario tipi helikopterle tanıştılar!
  Başından vurulan kişi davasında bir kişi tutuklandı!
  ‘Az parayla çok iş yapmanın peşindeyiz’
   ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Polisten uyuşturucu operasyonu!
  Bir deli kuyuya taş atmış!..
  Kaynaşlı'da fabrika yangını!
  Öğrencilerden Sevgi Evlerine ziyaret!
  Düzce standı ilgi odağı oldu!
  Çakar'dan acil servise ziyaret
  Çöpte yaralı bulunan kişi hayatını kaybetti!
   ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Düzce'nin il oluşunun yıl dönümünü kutladılar!
  İki katlı ev tamamen yandı!
  Üniversiteden "Doğaya Dönüş Atölyesi"
  Yığılca'nın sokaklarına başkanların ismi verildi!
  Sağlık Müdürü uyardı: Soba değil ihmal öldürür!
  Evrensel konulara öncülük ediyor!
  Engelli bireylerden tiyatro oyunu!
  Köpeğini öldürenlere video ile mesaj gönderdi!
  Çöplükte yaralı bulundu!
  7.12.2018 - Bir deli kuyuya taş atmış!..
  6.12.2018 - Vatandaştan Vali'ye çağrı: Lütfen bu sorunu çözün... Elektrik arızaları vatandaşı çileden çıkartıyor!
  6.12.2018 - Bir deli kuyuya taş atmış!..
  7.12.2018 - HIRSIZ KİM?
  7.12.2018 - ‘Az parayla çok iş yapmanın peşindeyiz’
  8.12.2018 - Vali Dağlı, Yılın Fotoğrafları oylamasına katıldı!
  9.12.2018 - 'Ulaşmak İstediğimiz Hedef; Antarktika'da Söz Sahibi Olmaktır!'
  10.12.2018 - Düzce'nin il oluşunun yıl dönümünü kutladılar!
  11.12.2018 - YAŞANABİLİR ŞEHİR, DÜZCE
  11.12.2018 - Seçimlerin getireceklerini beklemek