Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :60874820 Aktif Ziyaretçi :8865 17 Kasım 2018 Cumartesi
[11:47] Talihsiz olay işyerinde başına geldi! -- [11:35] Cebeci Sigorta ikinci şubesini açtı! -- [10:01] Mehmet İbrahimoğlu'nun acı günü! -- [02:11] Yemekmatik sektöre katkı sağlayacak! -- [17:25] Meclis bütçe görüşmelerinden indirim çıktı! -- [17:00] Akçakoca'da trafik kazası! -- [16:43] Akçakoca'da yangın! -- [16:04] Yeni yollar için çalışmalar sürüyor! -- [15:54] Son günlerde çalışmalar hızlandı! -- [15:43] Zabıta ve İtfaiye personeli sınava girdi! --
İzgin; 'CHP, İyi Parti ve SP ile ittifak yapabilir'
CHP Eski Düzce İl Başkanı Mustafa İzgin, önümüzdeki yerel seçimlerden, Türkiye’nin gündemine kadar birçok konuda değerlendirmelerde bulundu. İzgin özellikle önümüzdeki yerel seçimlerde, CHP’nin İYİ Parti ve Saadet Partisi ile ittifak yapabileceğinin üzerinde durdu.
9.11.2018 - 12:14:55  Haberi Yazd?r

   CHP Eski İl Başkanı ve Çiftlik Restoran İşletmecisi işadamı Mustafa İzgin Gazete burasıdüzce’ye, Düzce gündemine damga vuracak açıklamalarda bulundu. 

   Açıklamasında özellikle Türkiye’nin gündemini değerlendiren İzgi, “CHP’yi daha önce Ergenekoncu Terör Örgütü ile ilişkilendirdiler, Fetö'cü diyorlar, HDP ile birlikte hareket ediyor, diyorlar. Ama Açılım sürecinde HDP ile birlikte kimlerin hareket ettiği belli. FETÖ’yü Türkiye’nin başına bela edenler belli. Terör örgütleri ile görüşenler belli. AK Parti CHP’ye iftira atacağına, öncelikle kendi içine baksın” dedi. 

DERMAN BELEDİYELERİNİ KURACAĞIZ…

    “Önümüzdeki yerel seçimlerde halkın belediyesini kurmak için, derman belediyesi gerçekten halka derman olacak projelerle, ekiple geleceğiz ben buna canı gönülden inanıyorum” diyen İzgin, “Tüm Türkiye’de olacak. Mesela neler olacak dersek, AKP üç dönemdir Düzce’yi yönetiyor, hatta 94’den beri aynı zihniyet yönetiyor Düzce’yi ama gözle görülür hiçbir iyi şeyimiz olmuyor. Ben üzülerek Düzce’de yaşayan biri olarak söylüyorum. Mesela Küçük Melen projeleri vardı, bizim de vardı ama demek ki biz iyi anlatamadık, AKP aldı. Küçük Melen projesi muhteşem bir proje olmalı. Eskişehir gözümüzün önünde. Mehmet Keleş eski belediye başkanımız yurtdışına çok giderdi. Keşke yurtdışına o kadar paralar harcayıp gideceğine, şurada burnumuzun ucundaki Eskişehir’e gidip görseydi Düzce ile birebir aynı olduğunu, Melen su projesini gerçekten gerçekleştirebilse, Düzce’nin bir Eskişehir olabileceğine ben inanıyorum. Ben ilk defa 83 yılında gittim Eskişehir’e ve inanın burnumu tutup geziyordum. Kazlar, ördekler pislikti o Porsuk Çayı. Hatta bizim burası oraya göre o zamanlar çok temiz bir yerdi. Ama şimdi Eskişehir aldı yürüdü gitti. Benim gençliğimde Eskişehir sanayi şehriydi ama bir üniversitenin bir şehri ne yaptığını hep birlikte gördük. Şimdi Düzce’de de var aynı şey, ben üniversitenin Düzce’de olmasına müthiş sevinen bir insanım ama çok kötü değerlendirdiğimizi düşünüyorum. Ben fabrikanın olduğu bölümden itibaren keserdim aynı Anadolu Üniversitesi gibi ve yukarıya kesinlikle imar izini vermezdim. Yurt mu yapılacak, KYK yurdu yapardım. Oradan yukarısını kesinlikle kamulaştırır daha doğru komple üniversite şehri yapardım. Düzce’nin tarihi denilince akla ilk Konuralp gelir ama Konuralp şu anda kimsenin hoşuna gitmiyor. Konuralp’te 15 katlı, 20 katlı ev yapılmaz, cinayettir, tarihe ihanettir. Orada bir sürü eski evler var. Hangisi restore edildi? Hangisi güzelleştirildi? Bir Safranbolu evleri gibi olmaz mıydı? Yıkma yıkamıyorsun ama bari güzelleştir. Bununla ilgili kanunda belediyeler bu işi yapabilirler. Emlak vergisinden bunlara pay ayrılıyor, o payları mutlaka belediyeler alıyorlardır ama nereye harcadıklarını bilemiyoruz. Har vurup harman savuruyorlar. Ve iki bin yıllık bir kent, Düzce’den önce kurulmuş bir şehir yok. Orayı imara açmak tarihe ihanettir. İki bin yıl önce Konuralp’te tiyatro salonu vardı. Şimdi Düzce’de bir tiyatro grubu getirmeye kalksan, konser vermeye kalksan, var mı bir yerin? Kültür Merkezinin 25 sene önce temeli atıldı ve 25 sene önceki projeyle yapılmış bir yer şu ana hiç uygun değil. En iyisi şu anda üniversite. O da ne tiyatroya, ne de konsere uygun değil. Zaten o amaç için yapılmamış. O amaçla yapılan bir yer yok. İki bin yıl önce kültürel bir yerimiz varken, biz iki bin yıl sonra oraya ihanet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN DÜZCE’YE BİR KATKISI YOK!

   İzgin açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

   “Düzce’de hızlı ve kolay ulaşım olmalı. Dümdüz bir yer burası. Metro olmalı. Ben Düzce’de esnaflık yapan biriyim, öğrenciler buraya gelemiyor. Nedeni otuz bine yakın öğrenci var ama şehirle irtibatı yok üniversitenin. Öğrencilerin Düzce’ye faydası olamıyor çünkü hızlı ve kolay ulaşım yok.”

ASAR SUYU’NUN İKİ TARAFI SOSYAL HAYATA AÇILMALI…

   “Ankara’ya, İstanbul’a gittiğin zaman sosyal hayatın olduğu, konserlerin olduğu, kültürel olayların olduğu yerler, ben iddia ediyorum Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin olduğu yerler. Mesela her kesime hitap edecek kültür evleri bizim de projelerimizde vardı, AKP’nin de projelerinde vardı. Ama bunların hiçbirini gerçekleştiremediler. Bizim daha bir stadyumumuz yok. Düzcesporumuz’a sahip çıkamıyoruz. İl takımıyız, gece maç yapacak stadımız yok. Saat 22.00’da bakıyorsun Düzce’de kimse kalmıyor, herkes evlerine çekiliyor. Bunun sebebi sosyal hayatın olmaması. Sosyal hayat olmadığı için insanlar evlerine kapanıyorlar.

İstanbul Caddesi trafiğe kapatıldı. Yol Asar Suyu kenarından verildi. Asar Suyu kenarının Eskişehir gibi değerlendirilmesini istiyorum. Lokantaların, kafelerin, yeşilliğin orada olmasını istiyorum ama tam tersini yapıyorlar. Bence şehir içi trafiğe açılmalı Asar Suyu’nun iki yanı sosyal hayata açılmalı. Eskişehir’den daha iyi olacak bir proje. Bunu da ancak halkçı belediyeler yapar, yani CHP yapar.”

CHP, İYİ PARTİ VE SAADET PARTİSİ İTTİFAKI OLABİLİR…

   “Ben eski il başkanıyım. Şu an yine koşturuyoruz, toplantılar sık sık yapılıyor ve güzel şeyler yapılmaya uğraşılıyor. Düzce’de insanların huzurlu, mutlu yaşaması için gerçekten çok ince eleyip çok sıkı dokuyorlar yöneticilerimiz. İttifak bence olmalı. Çünkü Düzce’de AKP’nin oyları oldukça yüksek. Bunu ancak ittifakla aşacağımıza inanıyorum. Genel seçimlerdeki ittifak ortaklarımızla bu işi yapabiliriz. Ama bunu tabi ki partinin gerekli kurulları, yönetimleri karar verirler. Benim şahsi fikrim İYİ parti, CHP ve Saadet Partisi’nin birlikte seçimlere girip, Düzce’yi de çok iyi yöneteceklerine inanıyorum. Bir kere liyakate önem vermeliyiz. Sadece biz halkçı partiyiz demekle bu iş olmayacak. Bu işi yapabilecek belediye başkanı, belediye meclis üyeleriyle girmemiz gerekir. Ben inanıyorum çok iyi adaylarla Düzce’yi şaha kaldıracak bir liste olacağını düşünüyorum ve belediyeyi de alacağız. Çünkü gerçekten AKP batmış durumdadır, özellikle de Düzce’de batmıştır. Batmasının nedenleri ise, fındık. Fındığın ücretini, ne zaman toplanması gerektiğini valilik Ağustos ayında belirtiyor ama fiyatını belirtmiyor. Fındığın fiyatı daha üç gün önce belirlendi. Üç gün önce belirlenen fındık tüccarın işine yaradı ve insanları tüccara mahkûm etti.”

AKP TÜRKİYE’DE TARIMI BİTİRDİ…

   Düzce’nin Güneybatı tarafları pancarla geçinen yerlerdi benim çocukluğumda. Pancar deposu vardı. Adapazarı’na kamyonla vızır vızır pancar taşıyorlardı bundan yirmi beş sene önce. Köylümüz daha zengindi daha refah içinde yaşıyordu. Şimdi pancar kalmadı. Pancar fabrikaları satıldı, şeker fabrikaları satıldı. Nişasta bazlı şekerlere mahkûm olduk. Fındık üreticisi, pancar üreticisi, Karadenizli çay üreticisi inşallah bunu düşünür.  Karadeniz’in AKP’ye hiç oy vermemesi gerekir. Çay 1920’li yıllarda Cumhuriyeti ilan ettiğimizde Atatürk’ün desteğiyle Doğu Karadeniz’de ekildi ve çay Türkiye’nin fındıktan sonra en çok gelir getiren ürünlerinden biri oldu. En çok ihracat yaptığımız ürün fındıktır bizim ama Fisko Birliği bitirdiler. Toprak Mahsulleri Ofisine yaptıracağız dediler, o hiçbir şey yapmadı. Fındık üreticisini, köylüyü bitirdiler.”

BELEDİYENİN ÖNÜNDE SAKSIDA AĞAÇ YETİŞTİRİYORLAR

   “Düzce iyi yönetilmiyor. Belediyenin önünde saksıda ağaç yetiştiriyorlar. Düzce gibi bir yerde saksıda ağaç yetişmesi yazık, günah değil mi? Belediye Başkanı bunu görmüyor mu? Oraya adam diksen adam yetişir. Koca koca ağaçlara eşek yüküyle para vermişlerdir muhtemelen ama bakıyorum şimdi o ağaçlara kuruyorlar.  Mehmet Keleş zamanında çay boyuna plastik ağaç yapmışlardı. Düzce gibi bir yerde plastik ağaç, saksıda ağaç mı olurmuş.”

BİZ HALKIN BELEDİYESİ OLACAĞIZ…

   “AKP’nin yapmadıklarının hepsini yapacağız. Biz halkın belediyesi olacağız.  Belediye Başkanı herkese eşit davranacak. Özellikle yoksul mahallelere daha eşit davranacak. Bizim belediyelerimizde, belediye hesap verecek. Belediye başkanı borçlanıyor ve sonra çekip gidiyor. Belediye başkanı ve meclisi bu kadar rahat olamaz. Sorumluluk sahibi olmalılar. Işıklandırmalara ödediğimiz paralarla bir Düzce kurulur.”

MEHMET KELEŞ PALAVRA ATIYOR…

   “Mehmet Keleş bir televizyon programına katılmış, reyting rekorları kırıyor ve palavralar atıyor. Dediklerinin hepsi doğru ama yaptıklarının hiçbiri dedikleriyle alakalı değil. Dediklerinin tam tersini yapan bir insan. Rabia heykeli yaptılar, hiçbir CHP Belediyesi altı ok heykeli yapmıyor. Bunun nedeni herkese eşit mesafede yaklaşmak.”

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
İttifakla dengeler alt-üst olabilir!
 
  Semih Şenkaya
O İLAN NE ZAMAN YAYINLANACAK?
 
  Ayşegül Şenol Can
UNUTMA UNUTTURMA!
 
  Ulviye Dikmen
Bir zamanlar Düzce Belediye Meclisi
 
  Ahmet Altun
BELAM
 
  Telat Çelik
YERİNDE İNCELEDİ!..
 
  Adem Turgut
Kararınızı yüksek sesle söyleyin!
 
  Şemsettin Bahadır
SİYASETİN TEK AKTÖRÜ
 
  Erkan Arslan
KINARIM BAK!
 
  Hümeyra Yılmaz
KIŞA HAZIR MIYIZ?
 
  Aysel Dural
Tüm aydınlıklar kadınların olsun...
 
  Fulya Temiz
HANGİMİZ ÖLÜ?
 
  Erdal Pişken
BİR ŞEY YAPMALI!
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Özkan Gözütok
© 2009 - 2018 Tüm Hakları Saklıdır.

  " İbrahim kardeş bu kadar da olmaz !... " Yazısına...
 Faruk develi
 Kalemine sağlık metin helal olsun
  " Atatürk'ün son sözü: Azraile dönüp... " Haberine...
 ecrin
 son sözü aleykümselam mı gerçekten çok şaşırtıcı
  " 4 kat Düzce için yeterlidir! " Haberine...
 şükrü toros
 4 kat yetmeeez, düzcenin zemini 14 kat bile kaldırır bedavacı müteahhitlere göre
  " UNUTMA UNUTTURMA! " Yazısına...
 cemil acar
 Depreme karşı hazırlıklı değiliz.Düzce'de afet sonrası insanların toplanacağı deprem toplanma merkezlerinin nerede olduğunu bilen var mı ? Bu merkezlerin bazılarının 4-5 katlı okul binalarının bulunduğu alanlar yada yerleşime aşılmış binaların olduğu alanlar olarak belirlendiğini bilen var mı ? Allah aşkına kim böyle alanlarda toplanır.Bu ne ciddiyetsizlik.
  " Sizi rahatsız etmeye geldim! " Yazısına...
 adil kara
 düzcenin sorunlarını dile getirmenizi düzceye katkı saglayacak yatırım projeleri yerel seçimlerde düzcedeki eksiklikleri işlerseniz düzcemize katkı saglarsınız hoşgeldiniz
  " Düzce MHP Heyeti Ankara'da! " Haberine...
 akif ÇEBİ
 düzce halkı yerel seçimlerde mhpnin güçlü kadroyla düzcede kazanacak. düzce halkının hakketigi yatırım hizmet projelerle düzce halkına özledigi hizmetleri sunacak mhp kadrolarını bekliyor. başarılar diliyorum
  " İÇTİĞİMİZ SU NE KADAR SAĞLIKLI? " Haberine...
 Aydın
 Açıklayın bakalım analizlerin sonuçlarını, bakalım nasıl çıkacak?
  " TANAL: ‘Keleş yargılanmalıydı!’ " Haberine...
 Aa
 Düzce vekil kaybettirdi diye cezalıdır. Otoban bağlantıları kapatıldı ve hala beklemededir. Düzce, en büyük köydür diyeceğim ama daha iyi yönetilen köyler de vardır.
  " Keskin'den fındık fiyatı açıklaması: Cumhurbaşkanı çiftçinin yanında olduğunu gösterdi! " Haberine...
 şükrü toros
 yani üretici elindeki fındığı tüccara kaptırdıktan sonra, ekim ayının sonunda taban fiatı açıklanıyor, üstüne üstlük müjde diye lanse ediliyor.
  " Yeni sezona BAŞLADILAR! " Haberine...
 Erol Görgün
 Başarılar dilerim. Faruk kardeşimi çok severim. Birlikte çalışmıştık.
Sunduğumuz tüm lezzetler organik Sunduğumuz tüm lezzetler organik
  MHP'li Meclis Üyelerinden Belediye'ye tepki!
  4 kat Düzce için yeterlidir!
  10 Kasım nedeniyle Mustafa Kemal'i andılar!
  Depremin yıldönümünde trafiğe açıldı!
  Çevre alanında İş Birliği sözleşmesi imzalandı!
  Hastanede deprem ve yangın tatbikatı!
  Ethem’in Çiftliği Düzce Musiki Derneğini ağırladı
  Necmettin Bulut aday mı oluyor?
   ARAMIZDAN AYRILANLAR
  CHP iki ilçede daha adaylarını belirledi
   ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Depremde hayatını kaybedenler anıldı!
  Dava sonuçlandı, Yanmaz aklandı: Müracaatımı yapacağım!
  ‘Uyku Bozuklukları Merkezi’ Akredite Oldu!
  Üniversitede yangın!
  Üniversiteden 9. Açık Kapı Uygulaması!
  İyi Parti'den deprem sergisi!
  Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 80'nci yılında özlemle anılıyor!
  FETÖ'nün üniversite yapılanması davasında karar!
   Bilek Güreşinde Dünya Üçüncülüğü!
  12.11.2018 - UNUTMA UNUTTURMA!
  13.11.2018 - 4 kat Düzce için yeterlidir!
  15.11.2018 - Atatürk'ün son sözü: Azraile dönüp...
  15.11.2018 - İbrahim kardeş bu kadar da olmaz !...