Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :63361792 Aktif Ziyaretçi :81711 24 Mart 2019 Pazar
[17:07] Bıyık: ‘Gücümüzü sizden alıyoruz’ -- [13:53] Özlü; ‘Her Düzceli kardeşimin derdi benim derdimdir’ -- [12:04] Nevruz Bayramını kutladılar! -- [11:52] Ömer Küçük; ‘Korumamız falan olmayacak!..’ -- [11:51] Panel düzenlendi! -- [11:41] SEDAŞ yatırımlarına devam ediyor! -- [11:11] Ömer Küçük; ‘Biz halkımıza inanıyoruz’ -- [10:04] Miniklerden anlamlı etkinlik! -- [09:53] DÜHAK satranç ve ebru kursları açıyor! -- [16:04] Uyuşturucu davasında 7 sanık yargılanıyor! --
İzgin; 'CHP, İyi Parti ve SP ile ittifak yapabilir'
CHP Eski Düzce İl Başkanı Mustafa İzgin, önümüzdeki yerel seçimlerden, Türkiye’nin gündemine kadar birçok konuda değerlendirmelerde bulundu. İzgin özellikle önümüzdeki yerel seçimlerde, CHP’nin İYİ Parti ve Saadet Partisi ile ittifak yapabileceğinin üzerinde durdu.
9.11.2018 - 12:14:55  Haberi Yazd?r

   CHP Eski İl Başkanı ve Çiftlik Restoran İşletmecisi işadamı Mustafa İzgin Gazete burasıdüzce’ye, Düzce gündemine damga vuracak açıklamalarda bulundu. 

   Açıklamasında özellikle Türkiye’nin gündemini değerlendiren İzgi, “CHP’yi daha önce Ergenekoncu Terör Örgütü ile ilişkilendirdiler, Fetö'cü diyorlar, HDP ile birlikte hareket ediyor, diyorlar. Ama Açılım sürecinde HDP ile birlikte kimlerin hareket ettiği belli. FETÖ’yü Türkiye’nin başına bela edenler belli. Terör örgütleri ile görüşenler belli. AK Parti CHP’ye iftira atacağına, öncelikle kendi içine baksın” dedi. 

DERMAN BELEDİYELERİNİ KURACAĞIZ…

    “Önümüzdeki yerel seçimlerde halkın belediyesini kurmak için, derman belediyesi gerçekten halka derman olacak projelerle, ekiple geleceğiz ben buna canı gönülden inanıyorum” diyen İzgin, “Tüm Türkiye’de olacak. Mesela neler olacak dersek, AKP üç dönemdir Düzce’yi yönetiyor, hatta 94’den beri aynı zihniyet yönetiyor Düzce’yi ama gözle görülür hiçbir iyi şeyimiz olmuyor. Ben üzülerek Düzce’de yaşayan biri olarak söylüyorum. Mesela Küçük Melen projeleri vardı, bizim de vardı ama demek ki biz iyi anlatamadık, AKP aldı. Küçük Melen projesi muhteşem bir proje olmalı. Eskişehir gözümüzün önünde. Mehmet Keleş eski belediye başkanımız yurtdışına çok giderdi. Keşke yurtdışına o kadar paralar harcayıp gideceğine, şurada burnumuzun ucundaki Eskişehir’e gidip görseydi Düzce ile birebir aynı olduğunu, Melen su projesini gerçekten gerçekleştirebilse, Düzce’nin bir Eskişehir olabileceğine ben inanıyorum. Ben ilk defa 83 yılında gittim Eskişehir’e ve inanın burnumu tutup geziyordum. Kazlar, ördekler pislikti o Porsuk Çayı. Hatta bizim burası oraya göre o zamanlar çok temiz bir yerdi. Ama şimdi Eskişehir aldı yürüdü gitti. Benim gençliğimde Eskişehir sanayi şehriydi ama bir üniversitenin bir şehri ne yaptığını hep birlikte gördük. Şimdi Düzce’de de var aynı şey, ben üniversitenin Düzce’de olmasına müthiş sevinen bir insanım ama çok kötü değerlendirdiğimizi düşünüyorum. Ben fabrikanın olduğu bölümden itibaren keserdim aynı Anadolu Üniversitesi gibi ve yukarıya kesinlikle imar izini vermezdim. Yurt mu yapılacak, KYK yurdu yapardım. Oradan yukarısını kesinlikle kamulaştırır daha doğru komple üniversite şehri yapardım. Düzce’nin tarihi denilince akla ilk Konuralp gelir ama Konuralp şu anda kimsenin hoşuna gitmiyor. Konuralp’te 15 katlı, 20 katlı ev yapılmaz, cinayettir, tarihe ihanettir. Orada bir sürü eski evler var. Hangisi restore edildi? Hangisi güzelleştirildi? Bir Safranbolu evleri gibi olmaz mıydı? Yıkma yıkamıyorsun ama bari güzelleştir. Bununla ilgili kanunda belediyeler bu işi yapabilirler. Emlak vergisinden bunlara pay ayrılıyor, o payları mutlaka belediyeler alıyorlardır ama nereye harcadıklarını bilemiyoruz. Har vurup harman savuruyorlar. Ve iki bin yıllık bir kent, Düzce’den önce kurulmuş bir şehir yok. Orayı imara açmak tarihe ihanettir. İki bin yıl önce Konuralp’te tiyatro salonu vardı. Şimdi Düzce’de bir tiyatro grubu getirmeye kalksan, konser vermeye kalksan, var mı bir yerin? Kültür Merkezinin 25 sene önce temeli atıldı ve 25 sene önceki projeyle yapılmış bir yer şu ana hiç uygun değil. En iyisi şu anda üniversite. O da ne tiyatroya, ne de konsere uygun değil. Zaten o amaç için yapılmamış. O amaçla yapılan bir yer yok. İki bin yıl önce kültürel bir yerimiz varken, biz iki bin yıl sonra oraya ihanet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN DÜZCE’YE BİR KATKISI YOK!

   İzgin açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

   “Düzce’de hızlı ve kolay ulaşım olmalı. Dümdüz bir yer burası. Metro olmalı. Ben Düzce’de esnaflık yapan biriyim, öğrenciler buraya gelemiyor. Nedeni otuz bine yakın öğrenci var ama şehirle irtibatı yok üniversitenin. Öğrencilerin Düzce’ye faydası olamıyor çünkü hızlı ve kolay ulaşım yok.”

ASAR SUYU’NUN İKİ TARAFI SOSYAL HAYATA AÇILMALI…

   “Ankara’ya, İstanbul’a gittiğin zaman sosyal hayatın olduğu, konserlerin olduğu, kültürel olayların olduğu yerler, ben iddia ediyorum Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin olduğu yerler. Mesela her kesime hitap edecek kültür evleri bizim de projelerimizde vardı, AKP’nin de projelerinde vardı. Ama bunların hiçbirini gerçekleştiremediler. Bizim daha bir stadyumumuz yok. Düzcesporumuz’a sahip çıkamıyoruz. İl takımıyız, gece maç yapacak stadımız yok. Saat 22.00’da bakıyorsun Düzce’de kimse kalmıyor, herkes evlerine çekiliyor. Bunun sebebi sosyal hayatın olmaması. Sosyal hayat olmadığı için insanlar evlerine kapanıyorlar.

İstanbul Caddesi trafiğe kapatıldı. Yol Asar Suyu kenarından verildi. Asar Suyu kenarının Eskişehir gibi değerlendirilmesini istiyorum. Lokantaların, kafelerin, yeşilliğin orada olmasını istiyorum ama tam tersini yapıyorlar. Bence şehir içi trafiğe açılmalı Asar Suyu’nun iki yanı sosyal hayata açılmalı. Eskişehir’den daha iyi olacak bir proje. Bunu da ancak halkçı belediyeler yapar, yani CHP yapar.”

CHP, İYİ PARTİ VE SAADET PARTİSİ İTTİFAKI OLABİLİR…

   “Ben eski il başkanıyım. Şu an yine koşturuyoruz, toplantılar sık sık yapılıyor ve güzel şeyler yapılmaya uğraşılıyor. Düzce’de insanların huzurlu, mutlu yaşaması için gerçekten çok ince eleyip çok sıkı dokuyorlar yöneticilerimiz. İttifak bence olmalı. Çünkü Düzce’de AKP’nin oyları oldukça yüksek. Bunu ancak ittifakla aşacağımıza inanıyorum. Genel seçimlerdeki ittifak ortaklarımızla bu işi yapabiliriz. Ama bunu tabi ki partinin gerekli kurulları, yönetimleri karar verirler. Benim şahsi fikrim İYİ parti, CHP ve Saadet Partisi’nin birlikte seçimlere girip, Düzce’yi de çok iyi yöneteceklerine inanıyorum. Bir kere liyakate önem vermeliyiz. Sadece biz halkçı partiyiz demekle bu iş olmayacak. Bu işi yapabilecek belediye başkanı, belediye meclis üyeleriyle girmemiz gerekir. Ben inanıyorum çok iyi adaylarla Düzce’yi şaha kaldıracak bir liste olacağını düşünüyorum ve belediyeyi de alacağız. Çünkü gerçekten AKP batmış durumdadır, özellikle de Düzce’de batmıştır. Batmasının nedenleri ise, fındık. Fındığın ücretini, ne zaman toplanması gerektiğini valilik Ağustos ayında belirtiyor ama fiyatını belirtmiyor. Fındığın fiyatı daha üç gün önce belirlendi. Üç gün önce belirlenen fındık tüccarın işine yaradı ve insanları tüccara mahkûm etti.”

AKP TÜRKİYE’DE TARIMI BİTİRDİ…

   Düzce’nin Güneybatı tarafları pancarla geçinen yerlerdi benim çocukluğumda. Pancar deposu vardı. Adapazarı’na kamyonla vızır vızır pancar taşıyorlardı bundan yirmi beş sene önce. Köylümüz daha zengindi daha refah içinde yaşıyordu. Şimdi pancar kalmadı. Pancar fabrikaları satıldı, şeker fabrikaları satıldı. Nişasta bazlı şekerlere mahkûm olduk. Fındık üreticisi, pancar üreticisi, Karadenizli çay üreticisi inşallah bunu düşünür.  Karadeniz’in AKP’ye hiç oy vermemesi gerekir. Çay 1920’li yıllarda Cumhuriyeti ilan ettiğimizde Atatürk’ün desteğiyle Doğu Karadeniz’de ekildi ve çay Türkiye’nin fındıktan sonra en çok gelir getiren ürünlerinden biri oldu. En çok ihracat yaptığımız ürün fındıktır bizim ama Fisko Birliği bitirdiler. Toprak Mahsulleri Ofisine yaptıracağız dediler, o hiçbir şey yapmadı. Fındık üreticisini, köylüyü bitirdiler.”

BELEDİYENİN ÖNÜNDE SAKSIDA AĞAÇ YETİŞTİRİYORLAR

   “Düzce iyi yönetilmiyor. Belediyenin önünde saksıda ağaç yetiştiriyorlar. Düzce gibi bir yerde saksıda ağaç yetişmesi yazık, günah değil mi? Belediye Başkanı bunu görmüyor mu? Oraya adam diksen adam yetişir. Koca koca ağaçlara eşek yüküyle para vermişlerdir muhtemelen ama bakıyorum şimdi o ağaçlara kuruyorlar.  Mehmet Keleş zamanında çay boyuna plastik ağaç yapmışlardı. Düzce gibi bir yerde plastik ağaç, saksıda ağaç mı olurmuş.”

BİZ HALKIN BELEDİYESİ OLACAĞIZ…

   “AKP’nin yapmadıklarının hepsini yapacağız. Biz halkın belediyesi olacağız.  Belediye Başkanı herkese eşit davranacak. Özellikle yoksul mahallelere daha eşit davranacak. Bizim belediyelerimizde, belediye hesap verecek. Belediye başkanı borçlanıyor ve sonra çekip gidiyor. Belediye başkanı ve meclisi bu kadar rahat olamaz. Sorumluluk sahibi olmalılar. Işıklandırmalara ödediğimiz paralarla bir Düzce kurulur.”

MEHMET KELEŞ PALAVRA ATIYOR…

   “Mehmet Keleş bir televizyon programına katılmış, reyting rekorları kırıyor ve palavralar atıyor. Dediklerinin hepsi doğru ama yaptıklarının hiçbiri dedikleriyle alakalı değil. Dediklerinin tam tersini yapan bir insan. Rabia heykeli yaptılar, hiçbir CHP Belediyesi altı ok heykeli yapmıyor. Bunun nedeni herkese eşit mesafede yaklaşmak.”

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
BİZİM ÖMER’LE KAHVALTI
 
  Semih Şenkaya
O İLAN NE ZAMAN YAYINLANACAK?
 
  Ayşegül Şenol Can
BAŞKA BİR DÜZCE’YE UZANAN YOL
 
  Ulviye Dikmen
Seçimler turnusol kağıdı gibi bize göre
 
  Ahmet Altun
BELAM
 
  Telat Çelik
ZİYARET
 
  Adem Turgut
Kararınızı yüksek sesle söyleyin!
 
  Peri Meram Arbak
Düzce Yerel Seçimler Üzerine Düşlerim De
 
  Erkan Arslan
KINARIM BAK!
 
  Hümeyra Yılmaz
DİNSEL TERÖR
 
  Aysel Dural
PENİSİLİNİN İLGİNÇ HİKAYESİ!..
 
  Erdal Pişken
ANNEMİZİN LİGİNE DEVAM
 
  Özkan GÖZÜTOK
Seçim Reklamları oyunuzu değiştirebilir
 
  Caner Besler
Edirne bastırdı fakat!
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Özkan Gözütok
© 2009 - 2018 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Ömer Küçük; ‘Korumamız falan olmayacak!..’ " Haberine...
 tacettin Altunyollar
 helal olsun.seni seviyoruz. iyi bir insansin.allah yardimcin olsun. Bizim omer.ekibinle başarilar diliyorum
  " BİZİM ÖMER’LE KAHVALTI " Yazısına...
 Sadiye
 Inşallah kazanir
  " BİZİM ÖMER’LE KAHVALTI " Yazısına...
  Bilgihan
 Hadi bakalım inşallah seçilir inşaallah dediklerini yapar başarılar.
  " BİZİM ÖMER’LE KAHVALTI " Yazısına...
 Mualla İleri
  İnşallah Ömer bey seninleyiz.
  " Küçük'ten Özlü'ye: Yakınlarına ‘makam’ vatandaşa ‘azar’ " Haberine...
 Korkmaz Şendir
 Her iktidarın yaptığı şeyleri haber değeri varmış gibi anlatma Ömer efendi. Sen gelebilsen arkanda yanında gezenler kimbilir neler vereceksin AMA SANA OY VERMEYECEĞİZ VE AFYONKARAHİSAR ‘a geri göndereceğiz.
  " Düzce Belediyesinde SESSİZ SEDASIZ ATAMA! " Haberine...
 teknik
 Peki bu atama işinden Belediye meclis üyelerinin bilgisi var mıdır yok mudur.???
  " Yerel Seçim Öncesi Düşlerim " Yazısına...
 Cemal YILMAZ
 Değerli Hocam ve Çok Kıymetli okuyucular; Hacı Bektaş-i Veli "İlimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır " diyeli 1700 yıl,Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ün "Hayatta en hakiki mürşit ilimdir " diyeli yaklaşık 100 yıl oldu.Kısacası yapılacak tüm iş ve işlemlerde Bilimden ve Bilim Adamından faydalanmak gerekmektedir.
  " BELEDİYENİN KAPISI! " Yazısına...
 Fethi Sönmez
 Mesele zaten burada.Önce ihaleye gerek var mı? Belediyenin marangozu bu kapıyı yapsa hiç para vermeyeceğiz.İhale-Şirket sistemi belediyede varsa hep ikinci marangoz kapıyı tamir eder.Marangoz değişir ancak hep ikinci yapar.Şimdi basının da çoğu bu ihaleciler i parlatıyor.Tartıştıkları müteahhitler Düzceli mi yabancı mı olsun.Biz hem ihale sistemine ,hem de şirketleşmeye son vereceğiz.Kapının gideri bizde 200 lira malzeme parası olur.Ya rant,ya vatan.Ya rant, ya üretim. Fethi Sönmez.Vatan Partisi Belediye Başkan Adayı.
  " Yerel Seçim Öncesi Düşlerim " Yazısına...
 Fethi Sönmez
 Peri Hanım,çok teşekkür ederim.11 Mart pazartesi gecesi ULUSAL kanal da 20 dakikalık bir programım vardı.Orada sizin Düzce'de hava kirliliğine karşı verilen mücadelede katkınızı bir kez daha ifade ettim.Sizlerden öğrendiklerimizle ufkumuz aydınlanıyor.Üniversitemiz kurulurken o dönem yaptığımız il Divan kurulu toplantılarında hep öğrencilerin harcayacağı paranın hesabını yapanlar vardı.Hiç gelecek bilim insanlarından nasıl yararlanacağımız konuşulmuyordu.O zaman bu zihniyete itiraz ettik.Rant değil de bilim esas alınsaydı Düzce böyle mi olurdu.Sizlerin düşleri bizim rehberimizdir.''İyi ki varsınız'' tümcesi herhalde en iyi sizler için söylendiğinde anlam bulur.Şahsınızda,Üniversitemizin Düzce için,insanlık için,bilim için yüreği atan tüm akademisyenlerine saygı ve selamlarımı sunuyorum. Fethi Sönmez.Vatan Partisi Düzce Belediye Başkan Adayı.
  " BELEDİYENİN KAPISI! " Yazısına...
 Metin Can
 Yeni seçilen belediye başkanı kim olursa belediyenin eski borcunun hangi yatırımlardan kaynaklandığını Düzce kamuoyuna kalem,kalem açıklasın.20 senedir Sn.Selahattin Olcarın yaptığı Düzcenin alt yapısı ve asfalt şantiyesi dışında Düzcenin görünümünü değiştirecek bir çalışma olmadığı gibi yeşil alanlarımızıda kaybettik..
Sepaş Enerji'den çocuklara sinema bileti! Sepaş Enerji'den çocuklara sinema bileti!
  Düzce Belediyesinde SESSİZ SEDASIZ ATAMA!
  Polisten uyuşturucu operasyonu!
  Vatan Partisi’nden kurum ziyaretleri!
  RADYODÜET yayına başladı!
  Kamu Başdenetçisi öğrencilerle buluştu!
  Adıge Dil Günü kutlandı
  Küçük; ‘Biz havanın - tavanın peşinde değil, hizmetin peşindeyiz’
  Öğrencilerden Çanakkale ziyareti!
  Yılmaz; “Bu seçimlerde çok iddialıyız”
  Bu sese kulak verin!
  Çanakkale Zaferini andılar!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Uyuşturucu davasında 7 sanık yargılanıyor!
  Anma gününün ilk durağı şehitlik oldu!
  Başkan Ay'dan Kusursuz Kafe'ye ziyaret
  Küçük'ten Özlü'ye: Yakınlarına ‘makam’ vatandaşa ‘azar’
  Şehit ve Gazi yakınları ile buluştular!
  İtfaiye farkındalığı artırmayı amaçlıyor!
  Düzceliler projelerden bihaber!
  Erdoğan Bıyık’a anlamlı hediye!
  23.3.2019 - BİZİM ÖMER’LE KAHVALTI
  20.3.2019 - Küçük'ten Özlü'ye: Yakınlarına ‘makam’ vatandaşa ‘azar’
  19.3.2019 - Düzce Belediyesinde SESSİZ SEDASIZ ATAMA!
  23.3.2019 - Ömer Küçük; ‘Korumamız falan olmayacak!..’