Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :62035192 Aktif Ziyaretçi :38076 17 Ocak 2019 Perşembe
[14:31] Evlerden hırsızlık iddiası! -- [14:24] Kara dayanamayan ağaç yola devrildi! -- [14:17] Çocuklar karın tadını çıkardı! -- [14:09] Sepaş Enerji'den çocuklara sinema bileti! -- [13:28] Erdoğan Bıyık muhtarlarla buluştu! -- [11:55] Başkan “10 dakika” demişti ama! -- [11:38] İlkbaharda temeli atılacak! -- [10:21] ARAMIZDAN AYRILANLAR -- [17:58] Düzce kabağı pakete girmeye hazırlanıyor! -- [16:32] Karla mücadele için çok sayıda ekip görev aldı! --
İzgin; 'CHP, İyi Parti ve SP ile ittifak yapabilir'
CHP Eski Düzce İl Başkanı Mustafa İzgin, önümüzdeki yerel seçimlerden, Türkiye’nin gündemine kadar birçok konuda değerlendirmelerde bulundu. İzgin özellikle önümüzdeki yerel seçimlerde, CHP’nin İYİ Parti ve Saadet Partisi ile ittifak yapabileceğinin üzerinde durdu.
9.11.2018 - 12:14:55  Haberi Yazd?r

   CHP Eski İl Başkanı ve Çiftlik Restoran İşletmecisi işadamı Mustafa İzgin Gazete burasıdüzce’ye, Düzce gündemine damga vuracak açıklamalarda bulundu. 

   Açıklamasında özellikle Türkiye’nin gündemini değerlendiren İzgi, “CHP’yi daha önce Ergenekoncu Terör Örgütü ile ilişkilendirdiler, Fetö'cü diyorlar, HDP ile birlikte hareket ediyor, diyorlar. Ama Açılım sürecinde HDP ile birlikte kimlerin hareket ettiği belli. FETÖ’yü Türkiye’nin başına bela edenler belli. Terör örgütleri ile görüşenler belli. AK Parti CHP’ye iftira atacağına, öncelikle kendi içine baksın” dedi. 

DERMAN BELEDİYELERİNİ KURACAĞIZ…

    “Önümüzdeki yerel seçimlerde halkın belediyesini kurmak için, derman belediyesi gerçekten halka derman olacak projelerle, ekiple geleceğiz ben buna canı gönülden inanıyorum” diyen İzgin, “Tüm Türkiye’de olacak. Mesela neler olacak dersek, AKP üç dönemdir Düzce’yi yönetiyor, hatta 94’den beri aynı zihniyet yönetiyor Düzce’yi ama gözle görülür hiçbir iyi şeyimiz olmuyor. Ben üzülerek Düzce’de yaşayan biri olarak söylüyorum. Mesela Küçük Melen projeleri vardı, bizim de vardı ama demek ki biz iyi anlatamadık, AKP aldı. Küçük Melen projesi muhteşem bir proje olmalı. Eskişehir gözümüzün önünde. Mehmet Keleş eski belediye başkanımız yurtdışına çok giderdi. Keşke yurtdışına o kadar paralar harcayıp gideceğine, şurada burnumuzun ucundaki Eskişehir’e gidip görseydi Düzce ile birebir aynı olduğunu, Melen su projesini gerçekten gerçekleştirebilse, Düzce’nin bir Eskişehir olabileceğine ben inanıyorum. Ben ilk defa 83 yılında gittim Eskişehir’e ve inanın burnumu tutup geziyordum. Kazlar, ördekler pislikti o Porsuk Çayı. Hatta bizim burası oraya göre o zamanlar çok temiz bir yerdi. Ama şimdi Eskişehir aldı yürüdü gitti. Benim gençliğimde Eskişehir sanayi şehriydi ama bir üniversitenin bir şehri ne yaptığını hep birlikte gördük. Şimdi Düzce’de de var aynı şey, ben üniversitenin Düzce’de olmasına müthiş sevinen bir insanım ama çok kötü değerlendirdiğimizi düşünüyorum. Ben fabrikanın olduğu bölümden itibaren keserdim aynı Anadolu Üniversitesi gibi ve yukarıya kesinlikle imar izini vermezdim. Yurt mu yapılacak, KYK yurdu yapardım. Oradan yukarısını kesinlikle kamulaştırır daha doğru komple üniversite şehri yapardım. Düzce’nin tarihi denilince akla ilk Konuralp gelir ama Konuralp şu anda kimsenin hoşuna gitmiyor. Konuralp’te 15 katlı, 20 katlı ev yapılmaz, cinayettir, tarihe ihanettir. Orada bir sürü eski evler var. Hangisi restore edildi? Hangisi güzelleştirildi? Bir Safranbolu evleri gibi olmaz mıydı? Yıkma yıkamıyorsun ama bari güzelleştir. Bununla ilgili kanunda belediyeler bu işi yapabilirler. Emlak vergisinden bunlara pay ayrılıyor, o payları mutlaka belediyeler alıyorlardır ama nereye harcadıklarını bilemiyoruz. Har vurup harman savuruyorlar. Ve iki bin yıllık bir kent, Düzce’den önce kurulmuş bir şehir yok. Orayı imara açmak tarihe ihanettir. İki bin yıl önce Konuralp’te tiyatro salonu vardı. Şimdi Düzce’de bir tiyatro grubu getirmeye kalksan, konser vermeye kalksan, var mı bir yerin? Kültür Merkezinin 25 sene önce temeli atıldı ve 25 sene önceki projeyle yapılmış bir yer şu ana hiç uygun değil. En iyisi şu anda üniversite. O da ne tiyatroya, ne de konsere uygun değil. Zaten o amaç için yapılmamış. O amaçla yapılan bir yer yok. İki bin yıl önce kültürel bir yerimiz varken, biz iki bin yıl sonra oraya ihanet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN DÜZCE’YE BİR KATKISI YOK!

   İzgin açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

   “Düzce’de hızlı ve kolay ulaşım olmalı. Dümdüz bir yer burası. Metro olmalı. Ben Düzce’de esnaflık yapan biriyim, öğrenciler buraya gelemiyor. Nedeni otuz bine yakın öğrenci var ama şehirle irtibatı yok üniversitenin. Öğrencilerin Düzce’ye faydası olamıyor çünkü hızlı ve kolay ulaşım yok.”

ASAR SUYU’NUN İKİ TARAFI SOSYAL HAYATA AÇILMALI…

   “Ankara’ya, İstanbul’a gittiğin zaman sosyal hayatın olduğu, konserlerin olduğu, kültürel olayların olduğu yerler, ben iddia ediyorum Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin olduğu yerler. Mesela her kesime hitap edecek kültür evleri bizim de projelerimizde vardı, AKP’nin de projelerinde vardı. Ama bunların hiçbirini gerçekleştiremediler. Bizim daha bir stadyumumuz yok. Düzcesporumuz’a sahip çıkamıyoruz. İl takımıyız, gece maç yapacak stadımız yok. Saat 22.00’da bakıyorsun Düzce’de kimse kalmıyor, herkes evlerine çekiliyor. Bunun sebebi sosyal hayatın olmaması. Sosyal hayat olmadığı için insanlar evlerine kapanıyorlar.

İstanbul Caddesi trafiğe kapatıldı. Yol Asar Suyu kenarından verildi. Asar Suyu kenarının Eskişehir gibi değerlendirilmesini istiyorum. Lokantaların, kafelerin, yeşilliğin orada olmasını istiyorum ama tam tersini yapıyorlar. Bence şehir içi trafiğe açılmalı Asar Suyu’nun iki yanı sosyal hayata açılmalı. Eskişehir’den daha iyi olacak bir proje. Bunu da ancak halkçı belediyeler yapar, yani CHP yapar.”

CHP, İYİ PARTİ VE SAADET PARTİSİ İTTİFAKI OLABİLİR…

   “Ben eski il başkanıyım. Şu an yine koşturuyoruz, toplantılar sık sık yapılıyor ve güzel şeyler yapılmaya uğraşılıyor. Düzce’de insanların huzurlu, mutlu yaşaması için gerçekten çok ince eleyip çok sıkı dokuyorlar yöneticilerimiz. İttifak bence olmalı. Çünkü Düzce’de AKP’nin oyları oldukça yüksek. Bunu ancak ittifakla aşacağımıza inanıyorum. Genel seçimlerdeki ittifak ortaklarımızla bu işi yapabiliriz. Ama bunu tabi ki partinin gerekli kurulları, yönetimleri karar verirler. Benim şahsi fikrim İYİ parti, CHP ve Saadet Partisi’nin birlikte seçimlere girip, Düzce’yi de çok iyi yöneteceklerine inanıyorum. Bir kere liyakate önem vermeliyiz. Sadece biz halkçı partiyiz demekle bu iş olmayacak. Bu işi yapabilecek belediye başkanı, belediye meclis üyeleriyle girmemiz gerekir. Ben inanıyorum çok iyi adaylarla Düzce’yi şaha kaldıracak bir liste olacağını düşünüyorum ve belediyeyi de alacağız. Çünkü gerçekten AKP batmış durumdadır, özellikle de Düzce’de batmıştır. Batmasının nedenleri ise, fındık. Fındığın ücretini, ne zaman toplanması gerektiğini valilik Ağustos ayında belirtiyor ama fiyatını belirtmiyor. Fındığın fiyatı daha üç gün önce belirlendi. Üç gün önce belirlenen fındık tüccarın işine yaradı ve insanları tüccara mahkûm etti.”

AKP TÜRKİYE’DE TARIMI BİTİRDİ…

   Düzce’nin Güneybatı tarafları pancarla geçinen yerlerdi benim çocukluğumda. Pancar deposu vardı. Adapazarı’na kamyonla vızır vızır pancar taşıyorlardı bundan yirmi beş sene önce. Köylümüz daha zengindi daha refah içinde yaşıyordu. Şimdi pancar kalmadı. Pancar fabrikaları satıldı, şeker fabrikaları satıldı. Nişasta bazlı şekerlere mahkûm olduk. Fındık üreticisi, pancar üreticisi, Karadenizli çay üreticisi inşallah bunu düşünür.  Karadeniz’in AKP’ye hiç oy vermemesi gerekir. Çay 1920’li yıllarda Cumhuriyeti ilan ettiğimizde Atatürk’ün desteğiyle Doğu Karadeniz’de ekildi ve çay Türkiye’nin fındıktan sonra en çok gelir getiren ürünlerinden biri oldu. En çok ihracat yaptığımız ürün fındıktır bizim ama Fisko Birliği bitirdiler. Toprak Mahsulleri Ofisine yaptıracağız dediler, o hiçbir şey yapmadı. Fındık üreticisini, köylüyü bitirdiler.”

BELEDİYENİN ÖNÜNDE SAKSIDA AĞAÇ YETİŞTİRİYORLAR

   “Düzce iyi yönetilmiyor. Belediyenin önünde saksıda ağaç yetiştiriyorlar. Düzce gibi bir yerde saksıda ağaç yetişmesi yazık, günah değil mi? Belediye Başkanı bunu görmüyor mu? Oraya adam diksen adam yetişir. Koca koca ağaçlara eşek yüküyle para vermişlerdir muhtemelen ama bakıyorum şimdi o ağaçlara kuruyorlar.  Mehmet Keleş zamanında çay boyuna plastik ağaç yapmışlardı. Düzce gibi bir yerde plastik ağaç, saksıda ağaç mı olurmuş.”

BİZ HALKIN BELEDİYESİ OLACAĞIZ…

   “AKP’nin yapmadıklarının hepsini yapacağız. Biz halkın belediyesi olacağız.  Belediye Başkanı herkese eşit davranacak. Özellikle yoksul mahallelere daha eşit davranacak. Bizim belediyelerimizde, belediye hesap verecek. Belediye başkanı borçlanıyor ve sonra çekip gidiyor. Belediye başkanı ve meclisi bu kadar rahat olamaz. Sorumluluk sahibi olmalılar. Işıklandırmalara ödediğimiz paralarla bir Düzce kurulur.”

MEHMET KELEŞ PALAVRA ATIYOR…

   “Mehmet Keleş bir televizyon programına katılmış, reyting rekorları kırıyor ve palavralar atıyor. Dediklerinin hepsi doğru ama yaptıklarının hiçbiri dedikleriyle alakalı değil. Dediklerinin tam tersini yapan bir insan. Rabia heykeli yaptılar, hiçbir CHP Belediyesi altı ok heykeli yapmıyor. Bunun nedeni herkese eşit mesafede yaklaşmak.”

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
İkinci kavgalı ev vakası!.. (AK Parti)
 
  Semih Şenkaya
O İLAN NE ZAMAN YAYINLANACAK?
 
  Ayşegül Şenol Can
BİŞEY YAPMALI!
 
  Ulviye Dikmen
Memleket meselelerinde insan halleri
 
  Ahmet Altun
BELAM
 
  Telat Çelik
MAAŞ
 
  Adem Turgut
Kararınızı yüksek sesle söyleyin!
 
  Peri Meram Arbak
Kabak Festivali İzlenimlerim
 
  Erkan Arslan
KINARIM BAK!
 
  Hümeyra Yılmaz
2018 VE ÖĞRENDİKLERİM
 
  Aysel Dural
HIRSIZ KİM?
 
  Erdal Pişken
Taşıma suyla değirmen dönmez
 
  Caner Besler
Devre Arası Değerlendirmesi
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Özkan Gözütok
© 2009 - 2018 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Özlü: 'Düzce'nin makus talihini değiştireceğiz' " Haberine...
 Sinan Akad
 Yıllardır belediyeyi yönetttiniz. Şimdimi aklınıza geldi!
  " AK Parti Merkez İlçe başkanlığına atama yapıldı! " Haberine...
 Volkan
 Allah utandırmasın yapılması gereken insanlardan biriydi ve hakkıydı
  " AK Parti Merkez İlçe başkanlığına atama yapıldı! " Haberine...
 Ilhan sunman
 Hayirli olsun
  " Kaç hayvan daha ölürse barınak açılacak? " Haberine...
 Hülya Acar
 Seçimlerde hayvanları için de projesi olan gelsin, Vicdan sahibi bir aday istiyoruz
  " Kabak Festivali İzlenimlerim " Yazısına...
 Meryem Çam
 Eline sağlık. Sevgiler
  " Kabak Festivali İzlenimlerim " Yazısına...
 Dinçer KORKMAZ
 Madem yazmaya başladınız hocam.Bizde takip etmeye başladık bile.Elinize sağlık.
  " İkinci kavgalı ev vakası!.. (AK Parti) " Yazısına...
 metin Köseer
 fatih bey tespitleriniz tamamen doğrudur. Besle kargayı oysun gözünü sözü doğrudur. Bu kişiler ne çektilerse hep iyilik yaptığı kişilerden çekmiştir. Bakın Fevai Arslan kimseye iyilik yapmış mı? (!) Yapmadığı için ayakta duruyor.
  " Özlü: 'Düzce'nin makus talihini değiştireceğiz' " Haberine...
 Aydın
 teşkilatına güvenmeyen eski bakan
  " Özlü: Tüm OSB'ler dolacak! " Haberine...
 hııı
 demek her yer sanayi ile dolacak bunu bir düşünmek lazım bence
  " Küçük: '81 projeyle geliyoruz' " Haberine...
 hııı
 chp liler yok galiba
Çocuklar Cario tipi helikopterle tanıştılar! Çocuklar Cario tipi helikopterle tanıştılar!
  Gazdan zehirlenen çift toprağa verildi!
  FETÖ FİRARİSİ DÜZCE'DE TESLİM OLDU!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Küçük: '81 projeyle geliyoruz'
  SOBA GAZINDAN ZEHİRLENDİLER!
  Özlü: 'Düzce'nin makus talihini değiştireceğiz'
  Valilikten 'fabrika' açıklaması!
  'Hamsideki durum çok iyi değil'
  Sınav haftasında çay-çorba ve kahve ikramı!
  Özlü: Tüm OSB'ler dolacak!
  Yığılca'da yangınzede ailenin ihtiyaçları gideriliyor!
  FETÖ firarisi adliyeye getirildi!
  Kızılay yönetimi basınla birlikte!
  Fırtına kamelyaların çatılarını uçurdu!
  Caboğlu Gazeteciler Günü'nü kutladı
  Küçük: 'Düzce' yi Düzcelilerle birlikte yöneteceğiz'
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Erdoğan Bıyık basınla buluştu!
  Fabrikanın filtresi patladı... Mahalle tahliye edildi!
   Kızılay'dan evi yanan aileye yardım
  11.1.2019 - İkinci kavgalı ev vakası!.. (AK Parti)
  10.1.2019 - Kabak Festivali İzlenimlerim
  11.1.2019 - Özlü: 'Düzce'nin makus talihini değiştireceğiz'
  16.1.2019 - AK Parti Merkez İlçe başkanlığına atama yapıldı!
  12.1.2019 - Valilikten 'fabrika' açıklaması!
  12.1.2019 - Küçük: '81 projeyle geliyoruz'
  12.1.2019 - Özlü: Tüm OSB'ler dolacak!
  16.1.2019 - Kaç hayvan daha ölürse barınak açılacak?