Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :64905355 Aktif Ziyaretçi :10884 18 Haziran 2019 Salı
[12:08] İmar planları vatandaşla birlikte oluşacak! -- [11:39] Bakım ve temizlik çalışmaları devam ediyor! -- [18:08] ‘İstanbul’un geleceği sizlerin elinde’ -- [17:54] Yayalar için artık tehlike oluşturmayacak! -- [15:56] ‘Konuralp kararı doğru ancak mağduriyet yaratır’ -- [14:39] Karaca Mahallesinde park çalışması! -- [13:30] Yüksek kesimlerdeki sis görsel şölen sundu -- [13:08] İlaçlama çalışmaları devam ediyor! -- [12:54] Bolu Dağı’nda kaza: 4 yaralı! -- [12:53] Belediyeden yere çöp atanlara para cezası! --
Başkan Ay 2018'i değerlendirdi!
Dursun Ay, düzenlemiş olduğu kahvaltıda Düzce Basını ile bir araya geldi. Ay, Yapmış olduğu faaliyetleri, Düzce Belediyesinin borçlarını ve yapacaklarını anlattı.
4.1.2019 - 15:29:25  Haberi Yazd?r

   Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, belediyenin 2018 yılı faaliyetlerini değerlendirdiği basın toplantısında, yaşanan maaş krizini, ve göreve geldiğinden bu zamana kadar yapılanlar hakkında konuştu.

   Dursun Ay, “Düzce Belediyesi vatandaşların doğumundan ölümüne kadar yanında. Cenazelere katılım sağlıyoruz. Şehir dışına gidecek olan cenazelerin ulaşımını sağlıyoruz. Ve geçtiğimiz günlerde evi yanan bir vatandaşımız vardı. İşsizmiş, ona iş olanağı sağlayacağız ve sıcak yuvasına kavuşturacağız” dedi.

    Ay, göreve geldiğinden bu zamana kadar yapmış olduğu icraatları değerlendirirken şu ifadeleri kulandı: “25 yıldan beri yapılamayan küçük sanayi sitesinin asfaltını yaptık. Sanayi Çarşımızın sorunlarını halledip esnafımıza teslim ettik. Esnaf arkadaşlarımızda bize plaket armağan etti. Düzce Otoban yol sorununu da hallettik. Birinci Organize Sanayi’nin yolunu da çift şeride çevirerek Valiliğimiz ile gayret sarf ettik. Göreve başladığımızda yarım kalmış projeleri bitirdik. Melen parkı bitirdik. Şu anda oraya dışarıdan gelen İstanbul Boğaz köprüsünde çektiremedikleri resimleri burada çektirebiliyorlar. Boğaz köprüsünün on beşte bir boyutta oranı burada var. En ileri teknoloji ile ışıklandırdık orayı. Pazaryerimizi yaptık. Düzce Sporu çok iyi mekana kavuşturduk. Şıralık mevkiisin de ki daha açılışını yapmadığımız ama şu an da Düzce Sporun kullandığı bir tesisimiz var. Düzce Belediye sınırları içerisindeki her noktayla ilgileniyoruz. İnsanlarımızı bir saat bile susuz bırakmamak için gayret sarf ediyoruz. Herhangi bir su patlağı olduğunda anında eş zamanlı operasyon yaparak en hızlı bir şekilde tamir ediyoruz”.

“31 MART’A KADAR GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ”

    Göreve geldiği süreden beri çalıştığını ve 31 Mart’a kadar görevinin başında olacağını söyleyen AY, “Şehirde yaşam kalitesini arttırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Biz Belediye Başkanı olduğumuzdan beri bu tür çalışıyoruz. Ancak biz Belediye Başkanı adayı değiliz ama bu işleri artık yapmayalım diye düşünmüyoruz. Geldiğimiz günden beri burada çalışıyoruz ve Mart’ın son gününe kadar burada çalışacağız. 31 Mart’a kadar görevimizin başındayız” şeklinde konuştu.

“YETER Kİ KAR YAĞSIN BİZDE SEFASINI SÜRELİM”

    Ay Düzce Belediyesi’nin kar yağışına hazır olduğunu söylerken şu şekilde konuştu: “Karla mücadele konusunda hazırlıklarımızın hepsi tamam. Vatandaşlarımız kar yağarsa yollar ne olacak diye düşünmesin. 20’ye yakın aracımız herhangi bir kar olayına karşı hazır bekliyor. “Kar yağıyor, yolda kaldık” dedirtmeyeceğiz. Yeter ki kar yağsın bizde sefasını sürelim”

“DÜZCE BELEDİYESİ BİRAZ FREN YAPARSA

BU BORCU ÖDEYEBİLİR”

     Geçtiğimiz ay Belediye personellerinin maaşında olan aksama hakkında konuşan Ay, Geldiğimiz günden beri işçimizin, personelimizin maaşını düzenli olarak ödedik. Bu ay yalnızca maaşların bir kısmında aksıma oldu. Bazı kişiler Belediye’nin parası bitti, iflas etti, kasası boşaldı gibi söylemlerde bulunmuş. Ancak Belediye devletin bir kurumu ve iflas etmez.

      Türkiye Cumhuriyeti Devleti güçlüdür, Düzce Belediyesi de aynı şekilde güçlüdür. Bir nakit problemi oldu, biz düzenli bir şekilde öderken nakit probleminden dolayı aksama yaşadık. İller Bankasından bize gelen bir payımız var. Bu payda bizim tahmin ettiğimizden biraz fazla gerçekleşti. Sonuçta borcumuzu ödedik karşı tarafa. İller Bankasından gelen kesintinin beklediğimizden fazla olması bir haftalık gecikmeye neden oldu. Bundan daha önce Belediye’nin 1 ay, 2 ay maaş vermediği zamanlar olmuş. Biz şu anda çok düzenli gidiyoruz.

      Düzce Belediyesi’nin şu anda vatandaştan 40 milyona yakın alacağı vardır. Vatandaştan isteğimiz biz nasıl görevimizi yerine getiriyorsak onlarında yerine getirmesini istiyoruz. Biz mesaj atıyoruz halkımıza hatta o mesaj bana da geldi Belediyeye 150 TL borcunuz var diye. Bu mesajı alanarkadaşlarımız Belediyeye borcunu öderlerse bizde düzenli öderiz. Belediyenin gücü kuvveti yerindedir, Belediye Devletin bir kurumudur. Biz hiçbir arkadaşımızı mağdur etmedik yine onların hesaplarına belli bir miktarda para yatırdık. Vekillerimizin girişimleri ve Belediyenin gelirleriyle hızlı bir şekilde toparladık ve ödemelerimizi yaptık. Belediye’nin ekonomisi yerindedir. Abartmamak lazım. Her Belediyeni İller bankasına borcu vardır. İller Bankası Belediyelere kredi hakkı tanıyor. Düzce Belediyesi’nin ödeyemeyeceği bir borcu yoktur. Düzce Belediyesi biraz fren yaparsa bu borcu ödeyebilir” dedi.

“SADECE 10 DAKİKA

PARK ETME HAKLARI OLACAK”

     İstanbul Caddesinin durumunda bahseden Ay: “İstanbul Caddesindeki uygulamayı da çevre yolları açarak trafiği dış kısımlara dağıtmaya çalışıyoruz. İstanbul Caddesini çok yoğun talepler geldiği için trafiğe açtık. Belediyenin orada çok yoğun bir sıkışma oluyordu. Biz orayı açtık ama istersek kapatabiliriz orada dubalarımız duruyor.  İstanbul Caddesine araçlar park edemeyecekler. Sadece 10 dakika park etme hakları olacak. Onun dışında oraya park edilen araçlara ceza kesilecek” ifadelerini kullandı.

“TRAMVAYIN İŞLEVİ ARTACAK”

      Tramvayın mesafesinin uzayacağından ve işlevinin artacağı hakkında konuşan Ay şu ifadeleri kullandı: “Tramvay şu anda Askerlik Şubesi’nin önünü kapatmış durumda ve mağdurlar. Oradaki tramvay istasyonunu kaldıracağız ve acilin oraya taşıyacağız. Hem tramvayın işlevi artacak. Tramvayın gidiş mesafesi uzayacak. Belediyenin önünden hastaneye kadar gidecek. Şu anda Belediyemizin ekipleri bu konuda çalışıyor.”

“EDS FAALİYETE GEÇECEK”

      EDS’nin faaliyete geçme sürecinden bahseden Ay, “EDS faaliyete geçecek. Ancak şu anda kamera sistemlerinde bakım onarım var. Sistemi yapan firma şu anda çalışmalar yapıyor. Bir vatandaşa gereksiz yere ceza  için bu konuda bir deneme süresi var. 1-2 ay denenecek ve devreye girecek. Devreye gireceği zamanda basın yoluyla vatandaşa haber verilecek ve sonra devreye girecek. Halkın güvenli bir şekilde yaşaması için bu sistem var yoksa ceza kesmek için değil. Şehir içinde 55 km, şehir dışında da 70 veya 110 şeklinde sınırlarımız var. Bunları da halkımıza duyuracağız ve sonra faaliyete geçireceğiz” şeklinde konuştu.

Peki, Senin Yorumun?
metin Köseer  /  6.1.2019 - 11:15:56
 yemek yemeye gittiler? Yağcılık olsun diye mi gittiler? Bilgi almak için mi gittiler? Yoksa şov yapmak için mi gittiler? Bari sucuk-yumurta yediniz mi? Başkan asfalt yaptık diyor. Bir tane basın mensubu çıkıp da birilerinin ahırının kapısına kadar asfalt yapmışsınız diye niye sormuyor? Ha kahvaltı vermezler değil mi?
  Fatih Melih Maradit
BİZ DEMİYORUZ!..
 
  Semih Şenkaya
O İLAN NE ZAMAN YAYINLANACAK?
 
  Ayşegül Şenol Can
PANDORANIN KUTUSU
 
  Ulviye Dikmen
Düzcemiz’de güzel şeyler oluyor ama anla
 
  Ahmet Altun
BELAM
 
  Telat Çelik
İFLAS
 
  Peri Meram Arbak
TÜRKAN SAYLAN HOCAM
 
  Erkan Arslan
KINARIM BAK!
 
  Hümeyra Yılmaz
MAZLUMLAR, ZALİMLER VE KATİLLER
 
  Cemil Acar
DÜZCE’DE DEPREM OLACAK MI?
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
DÜZCE’DE İLK ELEKTRİK VE SANTRALLER…
 
  Aysel Dural
KISSADAN HİSSE
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Markanız, Ramazan da Kalbe Dokunarak Kaz
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " ‘Konuralp kararı doğru ancak mağduriyet yaratır’ " Haberine...
 teknik
 Talihsiz ve taraflı bir açıklama olmuş...Kabul oy vermek ile birlikte hak mağduriyetinin de olabileceğini ifade ediyorsunuz.Yol altyapı su yol sorununu irdelemişsiniz.Mülk sahiplerinin ve intikal ile hak sahibi olanların maddi kayıpları olacağını ifade etmişsiniz...Açıklamayı imar rantlarından kimler yararlanmış bunun da araştırılması gerekir demenizi de beklerdim??Ayrıca bu kat artışları yapılmadan önceki yapılaşma şartları ile artıştan sonra ki kat artışlarındaki parsel sahiplerine sağlanan kazançlar nasıl oluşmuştur.Bu kazanç elde edenler kimleri mağdur etmiştir... Kimlerin haklarını gasp ederek rant sahibi olmuşlardır... Mağdur olan vatandaşın havasını kim çalmıştır???
  " DÜZCE’DE DEPREM OLACAK MI? " Yazısına...
 Dr. Ramazan Demirtaş
 Deprem - faylanma - deprem tehlikesi konusunda görüşlerimizi paylaştığı için Cemil Acar beye teşekkür ederiz. Ülke olarak kriz yönetiminden vakit kaybetmeden bir an önce Risk yönetimine geçilmelidir. Aksi takdirde Risk yönetimine geçilmeden Kriz yönetimi yapılamaz. Ülkemizin kurumsal yapılanması Kriz yönetimi odaklı olmaya devam ediyor. Bu şekilde afet zararlarını en aza indirgemeyi gerçekleştiremeyiz. Ulusal-bölgesel ölçekte afet tehlikesini araştıran ve gerekli önlemleri devreye sokan ulusal-bölgesel-yerel ölçekte kurumsal yapılanmamız bulunmamaktadır. AFAD ve ÇŞB arasındaki yasal karmaşa nedeniyle afet tehlikesi ve zarar azaltma çalışması-Risk yönetimi konusunda sorunlar bulunmaktadır. Bu nedenle Risk Yönetimi ve Kriz Yönetimi ile ilgili kurumsal ve yasal yapılanma kesinlikle birbirinden ayrılmalıdır. Diğer türlü her tehlike bir afete dönüşecek, tablo bir önceki afetlerden farklı olmayacaktır.
  " DÜZCE’DE DEPREM OLACAK MI? " Yazısına...
 Prof.Dr Bülent Oruç
  "Sayın Cemil Acar, Hendek depremi ile ilgili olarak Sayın Ramazan Demirtaş’ın ve benim yorumlarımı paylaşıp Düzce halkına duyurduğunuz için buradan kendisine çok teşekkür ediyorum."
  " DÜZCE DEPREMİ VE HATIRALARIM " Yazısına...
 NEDİM DİLEK
 ANLATILANLARIN HEPSİ DOĞRU FAKAT EKSİK ÇOK: KISACA GÖLCÜK DEPREMİNDE DÜZCENİN %20 Sİ DÜZCE DEPREMİNDE 60 ı YIKILDI . O GÜN 7 inci KATA MÜSADE EDİLMESİ DAHA ÖNCE DE DÜZCEMİZİN İL YAPILMASI İÇİN ANKARAYA GİDİLMİŞTİ İŞTE O GECE SAAT 19.a 1 dakikika KALA DEPREM BAŞLADI DUVARDAN DUVARA SAVRULDUK KIYAMETİN NASIL OLDUĞUNU GÖRDÜK: binam yıkılmadı azcık sallantı ara verince evden sağlam duean arabamıza atlayıp emniyetin prefabrik konutlarına zor mor gidebildik. kısaca yaşananları anlatmak sayfalar sürer burada bu iş olmaz herkese saygılar ALLAH BÖYLE BİR FELAKETİ BİR DAHA YAŞATMASIn.
  " DÜZCE DEPREME HAZIR MI? " Yazısına...
 Cemil Acar
 Ayşegül Hanım! 1999 yılından bu yana depremzedeler adına yapmış olduğunuz tüm çalışmaları takip eder ve takdir ederim.Depremle ilgili yazmış olduğum köşe yazılarımda muhatabım ve kastım kurum, kuruluş ve kişilerdir.Sevgi ve saygılarımı sunarım.
  " Et kombinası ihalesi yapıldı! " Haberine...
 Samet Demir
 Bir gülme geliyor ki sormayın şehir içi ulaşımı da da düzce belediyesi denetimli ve hizmet, kalite ortada. Umarım kombinayı işletecek kişi denetime gerek bırakmaz..
  " DÜZCE DEPREME HAZIR MI? " Yazısına...
 Ayşegül Senol can
 Öncelikle herkes depremle lgili bir şeyler soyluyor derken ne kasdettiginizi anlayamadim
  " DÜZCE DEPREME HAZIR MI? " Yazısına...
 Ismail Uyanik
 Çok Faydalı bilgiler paylaştığınız tamamen gerçekler. Yanlız atladığımız bir gerçek var geçmişte de öyle olmuştu. Yapan mutahiti mal sahibini suçladık hapsede artık. Asıl Deprem SIYASETIMIZDE.oyle böyle değil 10 şiddetinde.Hic siyasetçi mimar imar müdürü mühendis suçlandığı tutuklandığı. Yani allah hepimize akıl versin özelliklede DÜZCE halkına.
  " BİZ DEMİYORUZ!.. " Yazısına...
 metın köseer
 bu idarecilerden bir şey olmadığı için Düzce'ye de bir şey olmaz.
  " ‘Düzce baştan başa değişecek’ " Haberine...
 Ismail Uyanik
 Sm Ozluden ilk değişimi su ucube Rabiya yerine daha anlamlı bir büst koymasını inandırıcı olacağını düşünüyoruz.Ornegin halk kahramanı tanınmış bir düşünür ATATÜRK büstü gibi.
Çocuklar hünerlerini sergiledi! Çocuklar hünerlerini sergiledi!
  Sosyal tesisler yaza hazır!
  Kent konseyi üyeleri belirlendi!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Doğa’da mezuniyet!
  DÜZCE DEPREME HAZIR MI?
  Sönmez'den başkanlara çağrı: Milletin parasına el uzatanları görmezden gelmeyin!
  Et kombinası ihalesi yapıldı!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
   ‘Düzce baştan başa değişecek’
  Savaş Bulut Kore’de finali gördü!
  Yıldırım’a destek için İstanbul’a gidiyor!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Özlü: 560 vaadin hepsi yerine getirilecek!
  Konuralp’in kaderi değişiyor!
  Kaldırıma park eden araçlara ceza yağdı!
  Eski validen Safir Koleji'ne tebrik!
  Konuralp’de çirkin yapılaşmaya son!
  Bıyık çirkin saldırıyı kınadı!
  ‘Konuralp kararı doğru ancak mağduriyet yaratır’
  13.06.2019 - DÜZCE DEPREME HAZIR MI?
  17.06.2019 - DÜZCE’DE DEPREM OLACAK MI?
  13.06.2019 - BİZ DEMİYORUZ!..
  15.06.2019 - DÜZCE DEPREMİ VE HATIRALARIM
  11.06.2019 - ‘Düzce baştan başa değişecek’
  15.06.2019 - Et kombinası ihalesi yapıldı!
  18.06.2019 - ‘Konuralp kararı doğru ancak mağduriyet yaratır’