Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :63384992 Aktif Ziyaretçi :45081 25 Mart 2019 Pazartesi
[17:07] Bıyık: ‘Gücümüzü sizden alıyoruz’ -- [13:53] Özlü; ‘Her Düzceli kardeşimin derdi benim derdimdir’ -- [12:04] Nevruz Bayramını kutladılar! -- [11:52] Ömer Küçük; ‘Korumamız falan olmayacak!..’ -- [11:51] Panel düzenlendi! -- [11:41] SEDAŞ yatırımlarına devam ediyor! -- [11:11] Ömer Küçük; ‘Biz halkımıza inanıyoruz’ -- [10:04] Miniklerden anlamlı etkinlik! -- [09:53] DÜHAK satranç ve ebru kursları açıyor! -- [16:04] Uyuşturucu davasında 7 sanık yargılanıyor! --
Başkan Ay 2018'i değerlendirdi!
Dursun Ay, düzenlemiş olduğu kahvaltıda Düzce Basını ile bir araya geldi. Ay, Yapmış olduğu faaliyetleri, Düzce Belediyesinin borçlarını ve yapacaklarını anlattı.
4.1.2019 - 15:29:25  Haberi Yazd?r

   Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, belediyenin 2018 yılı faaliyetlerini değerlendirdiği basın toplantısında, yaşanan maaş krizini, ve göreve geldiğinden bu zamana kadar yapılanlar hakkında konuştu.

   Dursun Ay, “Düzce Belediyesi vatandaşların doğumundan ölümüne kadar yanında. Cenazelere katılım sağlıyoruz. Şehir dışına gidecek olan cenazelerin ulaşımını sağlıyoruz. Ve geçtiğimiz günlerde evi yanan bir vatandaşımız vardı. İşsizmiş, ona iş olanağı sağlayacağız ve sıcak yuvasına kavuşturacağız” dedi.

    Ay, göreve geldiğinden bu zamana kadar yapmış olduğu icraatları değerlendirirken şu ifadeleri kulandı: “25 yıldan beri yapılamayan küçük sanayi sitesinin asfaltını yaptık. Sanayi Çarşımızın sorunlarını halledip esnafımıza teslim ettik. Esnaf arkadaşlarımızda bize plaket armağan etti. Düzce Otoban yol sorununu da hallettik. Birinci Organize Sanayi’nin yolunu da çift şeride çevirerek Valiliğimiz ile gayret sarf ettik. Göreve başladığımızda yarım kalmış projeleri bitirdik. Melen parkı bitirdik. Şu anda oraya dışarıdan gelen İstanbul Boğaz köprüsünde çektiremedikleri resimleri burada çektirebiliyorlar. Boğaz köprüsünün on beşte bir boyutta oranı burada var. En ileri teknoloji ile ışıklandırdık orayı. Pazaryerimizi yaptık. Düzce Sporu çok iyi mekana kavuşturduk. Şıralık mevkiisin de ki daha açılışını yapmadığımız ama şu an da Düzce Sporun kullandığı bir tesisimiz var. Düzce Belediye sınırları içerisindeki her noktayla ilgileniyoruz. İnsanlarımızı bir saat bile susuz bırakmamak için gayret sarf ediyoruz. Herhangi bir su patlağı olduğunda anında eş zamanlı operasyon yaparak en hızlı bir şekilde tamir ediyoruz”.

“31 MART’A KADAR GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ”

    Göreve geldiği süreden beri çalıştığını ve 31 Mart’a kadar görevinin başında olacağını söyleyen AY, “Şehirde yaşam kalitesini arttırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Biz Belediye Başkanı olduğumuzdan beri bu tür çalışıyoruz. Ancak biz Belediye Başkanı adayı değiliz ama bu işleri artık yapmayalım diye düşünmüyoruz. Geldiğimiz günden beri burada çalışıyoruz ve Mart’ın son gününe kadar burada çalışacağız. 31 Mart’a kadar görevimizin başındayız” şeklinde konuştu.

“YETER Kİ KAR YAĞSIN BİZDE SEFASINI SÜRELİM”

    Ay Düzce Belediyesi’nin kar yağışına hazır olduğunu söylerken şu şekilde konuştu: “Karla mücadele konusunda hazırlıklarımızın hepsi tamam. Vatandaşlarımız kar yağarsa yollar ne olacak diye düşünmesin. 20’ye yakın aracımız herhangi bir kar olayına karşı hazır bekliyor. “Kar yağıyor, yolda kaldık” dedirtmeyeceğiz. Yeter ki kar yağsın bizde sefasını sürelim”

“DÜZCE BELEDİYESİ BİRAZ FREN YAPARSA

BU BORCU ÖDEYEBİLİR”

     Geçtiğimiz ay Belediye personellerinin maaşında olan aksama hakkında konuşan Ay, Geldiğimiz günden beri işçimizin, personelimizin maaşını düzenli olarak ödedik. Bu ay yalnızca maaşların bir kısmında aksıma oldu. Bazı kişiler Belediye’nin parası bitti, iflas etti, kasası boşaldı gibi söylemlerde bulunmuş. Ancak Belediye devletin bir kurumu ve iflas etmez.

      Türkiye Cumhuriyeti Devleti güçlüdür, Düzce Belediyesi de aynı şekilde güçlüdür. Bir nakit problemi oldu, biz düzenli bir şekilde öderken nakit probleminden dolayı aksama yaşadık. İller Bankasından bize gelen bir payımız var. Bu payda bizim tahmin ettiğimizden biraz fazla gerçekleşti. Sonuçta borcumuzu ödedik karşı tarafa. İller Bankasından gelen kesintinin beklediğimizden fazla olması bir haftalık gecikmeye neden oldu. Bundan daha önce Belediye’nin 1 ay, 2 ay maaş vermediği zamanlar olmuş. Biz şu anda çok düzenli gidiyoruz.

      Düzce Belediyesi’nin şu anda vatandaştan 40 milyona yakın alacağı vardır. Vatandaştan isteğimiz biz nasıl görevimizi yerine getiriyorsak onlarında yerine getirmesini istiyoruz. Biz mesaj atıyoruz halkımıza hatta o mesaj bana da geldi Belediyeye 150 TL borcunuz var diye. Bu mesajı alanarkadaşlarımız Belediyeye borcunu öderlerse bizde düzenli öderiz. Belediyenin gücü kuvveti yerindedir, Belediye Devletin bir kurumudur. Biz hiçbir arkadaşımızı mağdur etmedik yine onların hesaplarına belli bir miktarda para yatırdık. Vekillerimizin girişimleri ve Belediyenin gelirleriyle hızlı bir şekilde toparladık ve ödemelerimizi yaptık. Belediye’nin ekonomisi yerindedir. Abartmamak lazım. Her Belediyeni İller bankasına borcu vardır. İller Bankası Belediyelere kredi hakkı tanıyor. Düzce Belediyesi’nin ödeyemeyeceği bir borcu yoktur. Düzce Belediyesi biraz fren yaparsa bu borcu ödeyebilir” dedi.

“SADECE 10 DAKİKA

PARK ETME HAKLARI OLACAK”

     İstanbul Caddesinin durumunda bahseden Ay: “İstanbul Caddesindeki uygulamayı da çevre yolları açarak trafiği dış kısımlara dağıtmaya çalışıyoruz. İstanbul Caddesini çok yoğun talepler geldiği için trafiğe açtık. Belediyenin orada çok yoğun bir sıkışma oluyordu. Biz orayı açtık ama istersek kapatabiliriz orada dubalarımız duruyor.  İstanbul Caddesine araçlar park edemeyecekler. Sadece 10 dakika park etme hakları olacak. Onun dışında oraya park edilen araçlara ceza kesilecek” ifadelerini kullandı.

“TRAMVAYIN İŞLEVİ ARTACAK”

      Tramvayın mesafesinin uzayacağından ve işlevinin artacağı hakkında konuşan Ay şu ifadeleri kullandı: “Tramvay şu anda Askerlik Şubesi’nin önünü kapatmış durumda ve mağdurlar. Oradaki tramvay istasyonunu kaldıracağız ve acilin oraya taşıyacağız. Hem tramvayın işlevi artacak. Tramvayın gidiş mesafesi uzayacak. Belediyenin önünden hastaneye kadar gidecek. Şu anda Belediyemizin ekipleri bu konuda çalışıyor.”

“EDS FAALİYETE GEÇECEK”

      EDS’nin faaliyete geçme sürecinden bahseden Ay, “EDS faaliyete geçecek. Ancak şu anda kamera sistemlerinde bakım onarım var. Sistemi yapan firma şu anda çalışmalar yapıyor. Bir vatandaşa gereksiz yere ceza  için bu konuda bir deneme süresi var. 1-2 ay denenecek ve devreye girecek. Devreye gireceği zamanda basın yoluyla vatandaşa haber verilecek ve sonra devreye girecek. Halkın güvenli bir şekilde yaşaması için bu sistem var yoksa ceza kesmek için değil. Şehir içinde 55 km, şehir dışında da 70 veya 110 şeklinde sınırlarımız var. Bunları da halkımıza duyuracağız ve sonra faaliyete geçireceğiz” şeklinde konuştu.

Peki, Senin Yorumun?
metin Köseer  /  6.1.2019 - 11:15:56
 yemek yemeye gittiler? Yağcılık olsun diye mi gittiler? Bilgi almak için mi gittiler? Yoksa şov yapmak için mi gittiler? Bari sucuk-yumurta yediniz mi? Başkan asfalt yaptık diyor. Bir tane basın mensubu çıkıp da birilerinin ahırının kapısına kadar asfalt yapmışsınız diye niye sormuyor? Ha kahvaltı vermezler değil mi?
  Fatih Melih Maradit
BİZİM ÖMER’LE KAHVALTI
 
  Semih Şenkaya
O İLAN NE ZAMAN YAYINLANACAK?
 
  Ayşegül Şenol Can
BAŞKA BİR DÜZCE’YE UZANAN YOL
 
  Ulviye Dikmen
Seçimler turnusol kağıdı gibi bize göre
 
  Ahmet Altun
BELAM
 
  Telat Çelik
ZİYARET
 
  Adem Turgut
Kararınızı yüksek sesle söyleyin!
 
  Peri Meram Arbak
Düzce Yerel Seçimler Üzerine Düşlerim De
 
  Erkan Arslan
KINARIM BAK!
 
  Hümeyra Yılmaz
DİNSEL TERÖR
 
  Aysel Dural
PENİSİLİNİN İLGİNÇ HİKAYESİ!..
 
  Erdal Pişken
ANNEMİZİN LİGİNE DEVAM
 
  Özkan GÖZÜTOK
Seçim Reklamları oyunuzu değiştirebilir
 
  Caner Besler
Edirne bastırdı fakat!
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Özkan Gözütok
© 2009 - 2018 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Ömer Küçük; ‘Korumamız falan olmayacak!..’ " Haberine...
 tacettin Altunyollar
 helal olsun.seni seviyoruz. iyi bir insansin.allah yardimcin olsun. Bizim omer.ekibinle başarilar diliyorum
  " BİZİM ÖMER’LE KAHVALTI " Yazısına...
 Sadiye
 Inşallah kazanir
  " BİZİM ÖMER’LE KAHVALTI " Yazısına...
  Bilgihan
 Hadi bakalım inşallah seçilir inşaallah dediklerini yapar başarılar.
  " BİZİM ÖMER’LE KAHVALTI " Yazısına...
 Mualla İleri
  İnşallah Ömer bey seninleyiz.
  " Küçük'ten Özlü'ye: Yakınlarına ‘makam’ vatandaşa ‘azar’ " Haberine...
 Korkmaz Şendir
 Her iktidarın yaptığı şeyleri haber değeri varmış gibi anlatma Ömer efendi. Sen gelebilsen arkanda yanında gezenler kimbilir neler vereceksin AMA SANA OY VERMEYECEĞİZ VE AFYONKARAHİSAR ‘a geri göndereceğiz.
  " Düzce Belediyesinde SESSİZ SEDASIZ ATAMA! " Haberine...
 teknik
 Peki bu atama işinden Belediye meclis üyelerinin bilgisi var mıdır yok mudur.???
  " Yerel Seçim Öncesi Düşlerim " Yazısına...
 Cemal YILMAZ
 Değerli Hocam ve Çok Kıymetli okuyucular; Hacı Bektaş-i Veli "İlimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır " diyeli 1700 yıl,Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ün "Hayatta en hakiki mürşit ilimdir " diyeli yaklaşık 100 yıl oldu.Kısacası yapılacak tüm iş ve işlemlerde Bilimden ve Bilim Adamından faydalanmak gerekmektedir.
  " BELEDİYENİN KAPISI! " Yazısına...
 Fethi Sönmez
 Mesele zaten burada.Önce ihaleye gerek var mı? Belediyenin marangozu bu kapıyı yapsa hiç para vermeyeceğiz.İhale-Şirket sistemi belediyede varsa hep ikinci marangoz kapıyı tamir eder.Marangoz değişir ancak hep ikinci yapar.Şimdi basının da çoğu bu ihaleciler i parlatıyor.Tartıştıkları müteahhitler Düzceli mi yabancı mı olsun.Biz hem ihale sistemine ,hem de şirketleşmeye son vereceğiz.Kapının gideri bizde 200 lira malzeme parası olur.Ya rant,ya vatan.Ya rant, ya üretim. Fethi Sönmez.Vatan Partisi Belediye Başkan Adayı.
  " Yerel Seçim Öncesi Düşlerim " Yazısına...
 Fethi Sönmez
 Peri Hanım,çok teşekkür ederim.11 Mart pazartesi gecesi ULUSAL kanal da 20 dakikalık bir programım vardı.Orada sizin Düzce'de hava kirliliğine karşı verilen mücadelede katkınızı bir kez daha ifade ettim.Sizlerden öğrendiklerimizle ufkumuz aydınlanıyor.Üniversitemiz kurulurken o dönem yaptığımız il Divan kurulu toplantılarında hep öğrencilerin harcayacağı paranın hesabını yapanlar vardı.Hiç gelecek bilim insanlarından nasıl yararlanacağımız konuşulmuyordu.O zaman bu zihniyete itiraz ettik.Rant değil de bilim esas alınsaydı Düzce böyle mi olurdu.Sizlerin düşleri bizim rehberimizdir.''İyi ki varsınız'' tümcesi herhalde en iyi sizler için söylendiğinde anlam bulur.Şahsınızda,Üniversitemizin Düzce için,insanlık için,bilim için yüreği atan tüm akademisyenlerine saygı ve selamlarımı sunuyorum. Fethi Sönmez.Vatan Partisi Düzce Belediye Başkan Adayı.
  " BELEDİYENİN KAPISI! " Yazısına...
 Metin Can
 Yeni seçilen belediye başkanı kim olursa belediyenin eski borcunun hangi yatırımlardan kaynaklandığını Düzce kamuoyuna kalem,kalem açıklasın.20 senedir Sn.Selahattin Olcarın yaptığı Düzcenin alt yapısı ve asfalt şantiyesi dışında Düzcenin görünümünü değiştirecek bir çalışma olmadığı gibi yeşil alanlarımızıda kaybettik..
Sepaş Enerji'den çocuklara sinema bileti! Sepaş Enerji'den çocuklara sinema bileti!
  Düzce Belediyesinde SESSİZ SEDASIZ ATAMA!
  Polisten uyuşturucu operasyonu!
  Vatan Partisi’nden kurum ziyaretleri!
  RADYODÜET yayına başladı!
  Kamu Başdenetçisi öğrencilerle buluştu!
  Küçük; ‘Biz havanın - tavanın peşinde değil, hizmetin peşindeyiz’
  Ömer Küçük; ‘Korumamız falan olmayacak!..’
  Adıge Dil Günü kutlandı
  Öğrencilerden Çanakkale ziyareti!
  Uyuşturucu davasında 7 sanık yargılanıyor!
  Yılmaz; “Bu seçimlerde çok iddialıyız”
  Nevruz Bayramını kutladılar!
  Özlü; ‘Her Düzceli kardeşimin derdi benim derdimdir’
  Başkan Ay'dan Kusursuz Kafe'ye ziyaret
  Bu sese kulak verin!
  Çanakkale Zaferini andılar!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Anma gününün ilk durağı şehitlik oldu!
  Küçük'ten Özlü'ye: Yakınlarına ‘makam’ vatandaşa ‘azar’
  Şehit ve Gazi yakınları ile buluştular!
  23.3.2019 - BİZİM ÖMER’LE KAHVALTI
  20.3.2019 - Küçük'ten Özlü'ye: Yakınlarına ‘makam’ vatandaşa ‘azar’
  19.3.2019 - Düzce Belediyesinde SESSİZ SEDASIZ ATAMA!
  23.3.2019 - Ömer Küçük; ‘Korumamız falan olmayacak!..’