Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :63376563 Aktif Ziyaretçi :18030 24 Mart 2019 Pazar
[17:07] Bıyık: ‘Gücümüzü sizden alıyoruz’ -- [13:53] Özlü; ‘Her Düzceli kardeşimin derdi benim derdimdir’ -- [12:04] Nevruz Bayramını kutladılar! -- [11:52] Ömer Küçük; ‘Korumamız falan olmayacak!..’ -- [11:51] Panel düzenlendi! -- [11:41] SEDAŞ yatırımlarına devam ediyor! -- [11:11] Ömer Küçük; ‘Biz halkımıza inanıyoruz’ -- [10:04] Miniklerden anlamlı etkinlik! -- [09:53] DÜHAK satranç ve ebru kursları açıyor! -- [16:04] Uyuşturucu davasında 7 sanık yargılanıyor! --
KIRVAL; ‘Amacım makam değil, mahallemizi güzelleştirmek’
Kültür Mahallesi Muhtar Adayı Taner Kırval, mahalle için planladığı çalışmaları anlatarak, “Amacım maaş, makam değil, amacım mahallemizi güzelleştirerek sorunları gidermek” dedi.
15.2.2019 - 12:01:56  Haberi Yazd?r

   Kültür Mahallesi Muhtar Adayı Taner Kırval, yarım asırdır Kültür Mahallesi’nde oturuyor. Önceki muhtarların çalışmalarından memnun olmayan Kırval, “Muhtarımızın çalışmalarını hiçbir zaman beğenmedim. Muhtarlığa gittiğimizde devamlı kapalı olduğunu gördük ve ulaşamadık. Mahallenin sorunları ile muhtarımız hiç iç içe olmadı” diyor.

   Kültür Mahallesi’nin birçok sorunu olduğunu belirten Kırval, herşeyin Belediye’den beklenemeyeceğini söylüyor.

Kırval, Kültür Mahallesi’nin Düzce’nin eski ve güzel mahallelerinden biri olduğunu, fakat muhtarların ilgisizliğinden dolayı virane bir hal aldığını vurguluyor.

   İşte Kültür Mahallesi Muhtar Adayı Taner Kırval’la gerçekleştirdiğimiz keyifli söyleşi…

   Taner Kırval: 1969 Düzce doğumluyum. Yarım asırdır Kültür Mahallesi’nde oturdum. Aynı evde doğdum, büyüdüm.  Tekel’den emekli Merhum Mehmet Cihangir Kırval’ın çocuğuyum. Evliyim ve iki çocuğum, bir torunum var.  İlkokul, ortaokul ve liseyi Düzce’de okudum. Hiçbir zaman Düzce’yi terk etmedim, Düzce’nin dışına çıkıp bir hayat yaşamadım. Devamlı mahallemdeydim, mahallemle ilgili her şeyi biliyorum. Düzce İdman Yurdu Kulübü’nün kurucu üyesiyim ve dönem genel kaptanlığını yaptım.  Servisçilik yapıyorum. Yıllardır geleceğimiz olan çocukları taşıdım, bu saatten sonra da inşallah mahallemizi taşıyacağım.

MAHALLEMİZİN ÇOK SORUNU VAR

   Neden aday olma tercihinde bulundunuz?

   Muhtarımızın çalışmalarını hiçbir zaman beğenmedim. Muhtarlığa gittiğimizde devamlı kapalı olduğunu gördük ve ulaşamadık. Mahallenin sorunları ile muhtarımız hiç iç içe olmadı. Hepimizin düğünü oluyor, cenazesi, cemiyeti oluyor ama ben muhtarımızı oralarda görmedim.  Muhtarın cenaze evine gidip sorunlarla ilgilenmesi, eli kulağı olması gerekir. Mahallenin çok sorunu var. Bazıları mahallemizin sorunu yok diyor ama aslında çok sorunu var.

EĞER SEÇİLİRSEK, BİZ OLACAĞIZ

   Muhtarın yetkileri nelerdir, ne yapmalıdır?

   Muhtar Türkiye Cumhuriyeti’nin kurumlarından en alt tabakadaki birimdir. Muhtarın görevi, mahallenin sorunlarını yerel yönetimlere bildirmektir. Mahallenin sorunlarını ele alarak çözülmesi için ekibi ile birlikte uğraş veren birimdir. Biz eğer seçilirsek ben olmayacağım, biz olacağız. Bizim arkamızda sekiz tane daha muhtarımız var, azalarımızla birlikte olayların çözüm noktasına ineceğiz. Kısaca mahallenin sorunlarını halledebilmek.

ÇOCUKLARIN OYNAYACAĞI PARK YOK

   Kültür Mahallesi’nin eksikleri nelerdir?

   Kültür Mahallesi’nin en büyük sorunu çocuklarımızın oynayabileceği bir park yok. Yollarımız, kaldırımlarımız mahvolmuş durumda. Bunların hepsini Belediye’ye yükleyemeyiz. Bizim görevimiz o eksiklikleri tamamlattırabilmek. Deprem sonrası çok yıkılan boş araziler orman gibi olmuşlar. Yarın öbür gün birini kesip atsalar orada kimse göremeyecek. Buralara temiz bir görüntü verilmeli. Görüntü kirliliği bizim mahallemizde çok var. Mahallemizde üç tane okul var. Uzun Mustafa İlköğretim Okulu, Namık Kemal İlköğretim Okulu ve Mustafa Kemal İlköğretim Okulu... Akşamları okul çıkışlarında aşırı derecede bir trafik kirliliği oluşuyor.

Bu esnada velilerimiz de çocuklarını almak için servislerin arasına giriyorlar ve trafik tamamen felç oluyor. Biz bunlarla ilgili Trafik Komisyonu ve Trafik Şube Müdürlüğü ile işbirliğine girip, oradaki araçları mütevazi bir alana toplatıp trafik akışını sağlatmaya çalışacağız.

MARKETE GİTMEYE BİLE ÇEKİNİYORLAR

   Düzce sadece İstanbul Caddesi, Mehmet Akif Caddesi, Atatürk Bulvarı’ndan ibaret değil. Maalesef Düzcemiz ışıklandırma konusunda bir pavyon kılığına girmiş. Ama ara sokaklarımız zifiri karanlık. Bunlarla alakalı çalışmalar yapılmalı ve kadınlarımız, çocuklarımız gönül rahatlığıyla dışarı çıkabilmelidir. Ama şu anda markete bile gitmeye çekinir haldeler. 

HER ŞEYİ YEREL YÖNETİMDEN BEKLEMEMELİYİZ

   Kültür Mahallesi Düzce’nin eski mahallelerinden biridir yerleşim yeri olarak. Çok güzel bir mahalleydi, maalesef depremden sonra muhtarlarımızın çalışmalarının basit ve ilgisiz oluşundan virane bir hal aldı. Birkaç sokağın dışında kötü durumda. Bunlar düzeltilmeli. Benim gençliğimde, çocukluğumda imece usulü vardı, yine aynı şekilde yapılabilir. Mahallemizle el ele verip bir çevre temizliği yapabiliriz. Her şeyi yerel yönetimden beklememeliyiz. Bunun gibi daha farklı şeyler de yapılabilir.

MAHALLE KONSEYİ KURACAĞIZ

   Belediyemiz kültür turları düzenliyor ama bizim mahallemizden hiçbir çocuğun gittiğini göremedim. Eğer Belediyemizin imkanları buna el vermiyorsa, ben kendi aracımı aldığı sayı kadarıyla kültür turuna götüreceğim. Bunun sözünü veriyorum. Eğer seçilirsek, mahallelimiz bizi tercih ederlerse, mahalle konseyi kuracağız. Kültür Mahallesi’nin sokaklarında sevilen, sayılan birileri olacak konseyde. Tek tek gezeceğiz bunlar için. Konseydekiler bizim ulaşamadıklarımıza ulaşacaklar. Ayrıca bir mesaj sistemi kuracağız ve mahallede olup biten her şeyi bildireceğiz mahallelimize.

   Mahallelinin siyasi görüşü ne olursa olsun ayrım yapmayacağız. Ben olarak gelmiyorum, biz olarak geliyoruz. Kesinlikle amacım koltuk, makam, mevki, maaş değil. Bu tür dedikodular oluyor, bildirmek istedim. Yok silahtı şuydu buydu ama şu yaşıma kadar cebimde tırnak çakısı bile taşımadım. O yüzden amacım maaş, silah, makam değil. Amacım mahallemizi güzelleştirmek, sorunlarını gidermek.

   Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?

   Eğer bizi tercih ederlerse çok güzel şeyler yapacağız. Bu zamana kadar çocuklarımızı taşıdım, bu saatten sonra mahalleyi taşıyacağız. Mahallelinin siyasi görüşü ne olursa olsun ayırım yapmayacağız.

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
BİZİM ÖMER’LE KAHVALTI
 
  Semih Şenkaya
O İLAN NE ZAMAN YAYINLANACAK?
 
  Ayşegül Şenol Can
BAŞKA BİR DÜZCE’YE UZANAN YOL
 
  Ulviye Dikmen
Seçimler turnusol kağıdı gibi bize göre
 
  Ahmet Altun
BELAM
 
  Telat Çelik
ZİYARET
 
  Adem Turgut
Kararınızı yüksek sesle söyleyin!
 
  Peri Meram Arbak
Düzce Yerel Seçimler Üzerine Düşlerim De
 
  Erkan Arslan
KINARIM BAK!
 
  Hümeyra Yılmaz
DİNSEL TERÖR
 
  Aysel Dural
PENİSİLİNİN İLGİNÇ HİKAYESİ!..
 
  Erdal Pişken
ANNEMİZİN LİGİNE DEVAM
 
  Özkan GÖZÜTOK
Seçim Reklamları oyunuzu değiştirebilir
 
  Caner Besler
Edirne bastırdı fakat!
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Özkan Gözütok
© 2009 - 2018 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Ömer Küçük; ‘Korumamız falan olmayacak!..’ " Haberine...
 tacettin Altunyollar
 helal olsun.seni seviyoruz. iyi bir insansin.allah yardimcin olsun. Bizim omer.ekibinle başarilar diliyorum
  " BİZİM ÖMER’LE KAHVALTI " Yazısına...
 Sadiye
 Inşallah kazanir
  " BİZİM ÖMER’LE KAHVALTI " Yazısına...
  Bilgihan
 Hadi bakalım inşallah seçilir inşaallah dediklerini yapar başarılar.
  " BİZİM ÖMER’LE KAHVALTI " Yazısına...
 Mualla İleri
  İnşallah Ömer bey seninleyiz.
  " Küçük'ten Özlü'ye: Yakınlarına ‘makam’ vatandaşa ‘azar’ " Haberine...
 Korkmaz Şendir
 Her iktidarın yaptığı şeyleri haber değeri varmış gibi anlatma Ömer efendi. Sen gelebilsen arkanda yanında gezenler kimbilir neler vereceksin AMA SANA OY VERMEYECEĞİZ VE AFYONKARAHİSAR ‘a geri göndereceğiz.
  " Düzce Belediyesinde SESSİZ SEDASIZ ATAMA! " Haberine...
 teknik
 Peki bu atama işinden Belediye meclis üyelerinin bilgisi var mıdır yok mudur.???
  " Yerel Seçim Öncesi Düşlerim " Yazısına...
 Cemal YILMAZ
 Değerli Hocam ve Çok Kıymetli okuyucular; Hacı Bektaş-i Veli "İlimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır " diyeli 1700 yıl,Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ün "Hayatta en hakiki mürşit ilimdir " diyeli yaklaşık 100 yıl oldu.Kısacası yapılacak tüm iş ve işlemlerde Bilimden ve Bilim Adamından faydalanmak gerekmektedir.
  " BELEDİYENİN KAPISI! " Yazısına...
 Fethi Sönmez
 Mesele zaten burada.Önce ihaleye gerek var mı? Belediyenin marangozu bu kapıyı yapsa hiç para vermeyeceğiz.İhale-Şirket sistemi belediyede varsa hep ikinci marangoz kapıyı tamir eder.Marangoz değişir ancak hep ikinci yapar.Şimdi basının da çoğu bu ihaleciler i parlatıyor.Tartıştıkları müteahhitler Düzceli mi yabancı mı olsun.Biz hem ihale sistemine ,hem de şirketleşmeye son vereceğiz.Kapının gideri bizde 200 lira malzeme parası olur.Ya rant,ya vatan.Ya rant, ya üretim. Fethi Sönmez.Vatan Partisi Belediye Başkan Adayı.
  " Yerel Seçim Öncesi Düşlerim " Yazısına...
 Fethi Sönmez
 Peri Hanım,çok teşekkür ederim.11 Mart pazartesi gecesi ULUSAL kanal da 20 dakikalık bir programım vardı.Orada sizin Düzce'de hava kirliliğine karşı verilen mücadelede katkınızı bir kez daha ifade ettim.Sizlerden öğrendiklerimizle ufkumuz aydınlanıyor.Üniversitemiz kurulurken o dönem yaptığımız il Divan kurulu toplantılarında hep öğrencilerin harcayacağı paranın hesabını yapanlar vardı.Hiç gelecek bilim insanlarından nasıl yararlanacağımız konuşulmuyordu.O zaman bu zihniyete itiraz ettik.Rant değil de bilim esas alınsaydı Düzce böyle mi olurdu.Sizlerin düşleri bizim rehberimizdir.''İyi ki varsınız'' tümcesi herhalde en iyi sizler için söylendiğinde anlam bulur.Şahsınızda,Üniversitemizin Düzce için,insanlık için,bilim için yüreği atan tüm akademisyenlerine saygı ve selamlarımı sunuyorum. Fethi Sönmez.Vatan Partisi Düzce Belediye Başkan Adayı.
  " BELEDİYENİN KAPISI! " Yazısına...
 Metin Can
 Yeni seçilen belediye başkanı kim olursa belediyenin eski borcunun hangi yatırımlardan kaynaklandığını Düzce kamuoyuna kalem,kalem açıklasın.20 senedir Sn.Selahattin Olcarın yaptığı Düzcenin alt yapısı ve asfalt şantiyesi dışında Düzcenin görünümünü değiştirecek bir çalışma olmadığı gibi yeşil alanlarımızıda kaybettik..
Sepaş Enerji'den çocuklara sinema bileti! Sepaş Enerji'den çocuklara sinema bileti!
  Düzce Belediyesinde SESSİZ SEDASIZ ATAMA!
  Polisten uyuşturucu operasyonu!
  Vatan Partisi’nden kurum ziyaretleri!
  RADYODÜET yayına başladı!
  Kamu Başdenetçisi öğrencilerle buluştu!
  Küçük; ‘Biz havanın - tavanın peşinde değil, hizmetin peşindeyiz’
  Adıge Dil Günü kutlandı
  Öğrencilerden Çanakkale ziyareti!
  Ömer Küçük; ‘Korumamız falan olmayacak!..’
  Yılmaz; “Bu seçimlerde çok iddialıyız”
  Uyuşturucu davasında 7 sanık yargılanıyor!
  Bu sese kulak verin!
  Çanakkale Zaferini andılar!
  Başkan Ay'dan Kusursuz Kafe'ye ziyaret
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Anma gününün ilk durağı şehitlik oldu!
  Küçük'ten Özlü'ye: Yakınlarına ‘makam’ vatandaşa ‘azar’
  Şehit ve Gazi yakınları ile buluştular!
  İtfaiye farkındalığı artırmayı amaçlıyor!
  Düzceliler projelerden bihaber!
  23.3.2019 - BİZİM ÖMER’LE KAHVALTI
  20.3.2019 - Küçük'ten Özlü'ye: Yakınlarına ‘makam’ vatandaşa ‘azar’
  19.3.2019 - Düzce Belediyesinde SESSİZ SEDASIZ ATAMA!
  23.3.2019 - Ömer Küçük; ‘Korumamız falan olmayacak!..’