Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :64040842 Aktif Ziyaretçi :29298 24 Nisan 2019 Çarşamba
[17:59] Özlü’yü tebrik için Düzce’ye geldi! -- [17:05] Mahalle sözleşmeleri rehber olacak! -- [17:01] 9. Yeşilay Bisiklet Turu 28 Nisan'da! -- [16:53] Parklara yaz hazırlığı! -- [16:41] Başkan Özlü’ye hayırlı olsun ziyaretleri! -- [16:40] Tekstil fabrikasında yangın! -- [16:34] Hem eğlendiler hem doğayı güzelleştirdiler! -- [16:27] Sahilde uçurtma şenliği! -- [16:23] Teşkilattan Başkana "HAYIRLI OLSUN" -- [16:21] Üç bin ciltlik eser bağışladı! --
‘Seçimden sonra meclis üyesinin partisi olmaz’
İYİ Parti İl Genel Meclis üyeliği birinci sıra adayı Kenan Üstünel, “İl Genel meclisinde üzerime düşen tüm görevleri, tecrübelerimle yerine getireceğim. Seçildikten sonra artık oranın bir partisi, siyasi görüşü yok” dedi.
22.3.2019 - 14:45:30  Haberi Yazd?r

    İYİ Parti'nin İl Genel Meclis üyeliğine birinci sıradan aday olarak Düzcelilerin yakından tanıdığı bir ismi gösterdi. Kenan Üstünel.

   Üstünel’i hem Bolu ve hem de Düzce yakından tanıyor. Ayrıca kendisi, oldukça tecrübeli bir isim.

   Kenan Bey’in bu denli tanınmasının ve tecrübeli olmasının nedeni ne, gelin hep birlikte onun ağzından dinleyelim..

   Kenan Bey öncelikle kendinizi tanıtır mısınız?

   Kenan Üstünel: 1948 yılında Gümüşova’nın Kıyı köyünde doğdum. İlkokulu Ören köyünde, ortaokulu Akçakoca’da, liseyi de Bolu’da bitirdim. 1972-73 öğrenim yılında Ankara devlet mühendislik ve Mimarlık akademisinin İnşaat mühendisliği bölümünden mezun oldum.1976 yılına kadar bir mühendislik bürosunda Pakistan İslami mat camisinin projeleri, Kütahya Seyit Ömer tek termik santrali 1,2 ve 3. Ünitelerinin projelerin de ve Elbistan termik santralinin projelerinde proje mühendisi olarak çalıştım. 1976'dan 1982 yıllarına kadar Bolu YSE müdürlüğünde yol mühendisi olarak çalıştım, içme suları mühendisi olarak çalıştım, asfalt şefliği, köprü şefliği, müdür yardımcılığı yaptım ve kısa bir dönem de müdürlüğe vekâlet ettim.1982'den 1985 yılları arasında Ankara YSE 5. Bölge müdürlüğünde baş muavin ve bölge müdürü olarak görev yaptım. 1986'dan 1990 yılları arasında Çankaya belediyesinin Fen işleri müdürlüğünü yaptım. 1991'den 2000 yılına kadar Bolu Köy Hizmetleri müdürlüğünü yaptım. 2001 yılının sonundan itibaren de 2013 yılı Temmuz ayına kadar da Düzce’de İl Özel idaresi Genel sekreterliği görevini yaptım ve 2013 Temmuz ayı itibariyle de emekli oldum. 12 sene Düzce’de çalıştım beş sene sonra da yine eski çalışmalarım beni buraya sürüklüyor. İYİ Parti’den İl Genel Meclis üyeliği için aday adaylığı müracaatı yaptım ve bana birinci sırayı verdiler. Şu anda karşınız da İYİ Partinin Genel Meclis adayı olarak bulunmaktayım.

BAZI ARKADAŞLARIMIZI PASİFİZE ETTİLER

   Emekli olduğunuz 2013'ten bu güne kadar aslında yapılması gereken ama yapılmayan sizce neler var?

   2013'ten sonra beş sene içinde Düzce’yi hep takip ettim. Düzce’de Köy Hizmetleri Müdürlüğü, İl Özel İdaresi olsun kendilerine verilen görevi layıkıyla yapan arkadaşlarımız var. Ama çeşitli sebeplerden dolayı bazı arkadaşlarımızı, görevi en iyi bildiği yerden alıp pasifize ettiler. Bizim arkadaşlarımızdan inşaat mühendislerimizden bir tanesini 4-5 yıl boyunca Karayollarında görevlendirdim. Hem bizim işlerimizi yapıyorlardı, hem de karayollarındaki arkadaşlarla öğreniyorlardı, bilgileniyorlardı. Ama şimdi çocuk atıl vaziyette yatıyor.

   Diğer taraftan; senelerdir Köy hizmetleri özel idareye bağlandıktan sonra ve daha da öncesinden beri makine şube müdürlüğü yapmış pırıl pırıl arkadaşlarımız, oturdukları yerde oturuyorlar.

   Köy hizmetlerinde en önemli şey makine parkını güçlendirmeniz gerekiyor. Bu güçlendirmede makine alırken uyumlu bir makine alabiliyor muyum, ona bakmanız gerekiyor.

İl Genel Meclisinin buradaki fonksiyonu nedir? İl genel meclisi karar alma organıdır. İl özel idaresi il genel meclisinin karar organıdır. İl özel idaresi il dâhilinde çalışan nüfusun mahalle ve müşterek ihtiyaçlarını karşılamak üzere, seçmenler tarafından seçilen, idari ve mali özerkliği olan, kendi bütçesini kendi yapan ve bütçesini karar organlarıyla harcayan, kamu tüzel kişiliğidir. Yani özel kanunlarla donatılmıştır ve kimseye bağlılığı yoktur. Bunların üç tane organı vardır. Birincisi Genel Meclisi karar organı, ikincisi encümen, üçüncüsü validir. İl genel meclisi makine alımına karar verir. Encümen kararıyla ve vali onayıyla geriye kalan diğer organlara gider, onlar tamamlar bu görevi.

İL GENEL MECLİSİ ÜYELERİNİN

BİLGİ SAHİBİ OLMALARI BÜYÜK AVANTAJ

   Makinelerle ilgili İl Genel meclisinin bilgiye sahibi olması avantaj mıdır?

   Bence çok avantajlı. En azından şunu yapabilirler piyasaya bakar, müteahhitlerin kullandığı makine parklarını inceleyebilirler. Bu makine parklarında genellikle hangi makineyi tercih etmişlerse o makineleri alırlarsa; demek ki o makineler bu işler de arıza vermiyor, uzun süreli çalışabiliyor demektir.

   Peki, şu an ki İl Genel Meclisi üyeleri bu şekilde mi çalışıyor?

   Geçen sene makine parkına kamyon, dozer ve finişer aldılar. Finişer güzel ama aldıkları kamyonu piyasaya baktıklarında kaç tane müteahhit kullanıyor. Aldıkları dozer çok güzel ama onu kullanacak saha yok. Yeni tesvit edilecek yolların var mı senin, yok. Onun yerine ekskavatör alsalardı, kanal kazıcılar alsalardı daha iyi olurdu.

   Siz İl genel meclisine adayı oldunuz neler yapmayı planlıyoruz seçildiğiniz takdirde?

   İl genel meclisinde bir üyenin bazı hakları var. Onlara hatırlatma hakları, her yapılan işin doğru olmadığını söyleme, soru sorma hakkı var. Özel idarenin yatırımlarının gelişmişlik bölgelerine doğru gitmesini sağlamak durumundayız. Hakkaniyet ölçüsünde yatırımın her iki tarafa da gitmesini sağlamak gerekir. Ben Kenan Üstünel olarak, İl Genel meclisinde üzerime düşen tüm görevleri, tecrübelerimle yerine getireceğim.

   Son olarak söylemek istediklerinizi alalım.

   Benimle birlikte aday olan tüm İl genel meclis üyesi arkadaşlara başarılar diyorum. Seçildikten sonra artık oranın bir partisi, siyasi görüşü yok. Düzce'ye hizmet ederek, yaşam seviyesini ve kalitesini yükseltmek için çalışmaktan başka yapacak bir şeyimiz yok.

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
FERAGAT EDENLER!
 
  Semih Şenkaya
O İLAN NE ZAMAN YAYINLANACAK?
 
  Ayşegül Şenol Can
PANDORANIN KUTUSU
 
  Ulviye Dikmen
DÜZCE OTLARI TYCHE BEREKET FESTİVALİ
 
  Ahmet Altun
BELAM
 
  Telat Çelik
GEMİCİOĞLU
 
  Peri Meram Arbak
KUTLAMA VE DİLEKLER
 
  Erkan Arslan
KINARIM BAK!
 
  Hümeyra Yılmaz
TEK BAŞINA SONSUZLUK
 
  Cemil Acar
BİRAZ SİYASET, BİRAZ TURİZM..
 
  Aysel Dural
TERCİH MESELESİ!..
 
  Özkan GÖZÜTOK
Marka, Şehir ve Düzce
 
  Erdal Pişken
ANNEMİZİN LİGİNE DEVAM
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2018 Tüm Hakları Saklıdır.

  " FERAGAT EDENLER! " Yazısına...
 Muammer Yıldırım
 Şeffaf olmayan ve her yıl sonu denetlenmeyen Belediyeler böyle borçtan batıyor hizmete gelince tam bir hüsran paralar çarçur buhar olmuş çok düşündürücü..
  " Marka, Şehir ve Düzce " Yazısına...
 Mürsel
 Bunlar varken hiç birşey olmaz. Örnek tıranvay yüz karası idi iki görünmez oldu
  " FERAGAT EDENLER! " Yazısına...
 fuat kam
 Maaş olmalı lakin makul düzeyde, hizmet bedelsiz olmaz zira maaş alınmazsa fitne olur,nasıl derseniz belediye ihalelerinden komisyon almakla suçlanırlar .
  " FERAGAT EDENLER! " Yazısına...
 Aydın
 Belediyecilik Gönül işi diye çıktılar yola. Eee o zaman taşın altına başkan ve yardımcılarıda el sokmalılar. Gönüllü seçildiler. Valla ben yapardım ki kocaman bakan neden yapmasın.
  " FERAGAT EDENLER! " Yazısına...
 Gönül A.
 Haydi başkan örnek ol..
  " FERAGAT EDENLER! " Yazısına...
 Hakan
 Belediye Başkanı ve yardımcıları bir an önce feragat etmeli. Ali Koç'u örnek alsınlar, adam önce kendi fedakarlık yaptı.
  " DÜZCE OTLARI TYCHE BEREKET FESTİVALİ " Yazısına...
 Peri Arbak
 Düzce Otları Festivali bir kadın manifestosudur, elini sıcak sudan soğuk suya sokmadan yapılan hiçbir eleştiriyi de kabul etmek mümkün değildir. Ulviye ablacığım eleştiri adına atılan taşlardan başlarımızı korumak gerekir. Bu güzel festival dostça eleştirilerle hep sürsün. Hepinizin eline, aklına ve yüreğine sağlık.
  " Bize tertemiz bir sayfa gerek! " Haberine...
 düzceli
 A Ç A M A Z L A R, Açsalar da gerçekleri kamuoyu ile paylaşamazlar.!!!!
  " KUTLAMA VE DİLEKLER " Yazısına...
 Samet Yıldız
 Hocam kaleminize ve yüreğinize sağlık iyiki varsınız.
  " Üstüne bir bardak su mu içelim? " Yazısına...
 Mahmut Gül
 SAYIN ÖZLÜ ve BUGÜNKÜ YÖNETİM ÇIKARTAÇAKMI ZANNETİYORSUNUZ. GÜLDÜRMEYİN INSANLARI
Çocuk oyununa büyük ilgi! Çocuk oyununa büyük ilgi!
  KAPOĞLU AİLESİNİN ACI GÜNÜ!
  Onun emeği büyük!
  Danışmanların hepsi partili!
  Yetkililerden çözüm bekleniyor!
  Ekrem İmamoğlu mazbatasını aldı!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Mesleğimi seviyorum
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Bize tertemiz bir sayfa gerek!
  ‘Omuz omuza Düzcemiz için çalışacağız’
  Denizdeki köpeği boğulmaktan kurtardılar!
  Seyir halindeki otomobil yandı!
  Bahar temizliği kampanyası başlıyor!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Kavşak ve orta refüj düzenlemesi!
  Şirketlerin üst yönetimi belirlendi!
  İtfaiye aracı ile çarpıştılar: 5 yaralı!
  Ramazan stantları için son gün 26 Nisan!
  Özlü'den taziye mesajı!
  FETÖ davası devam ediyor!
  19.4.2019 - Üstüne bir bardak su mu içelim?
  17.4.2019 - Marka, Şehir ve Düzce
  22.4.2019 - FERAGAT EDENLER!
  18.4.2019 - Danışmanların hepsi partili!
  19.4.2019 - KUTLAMA VE DİLEKLER
  20.4.2019 - Bize tertemiz bir sayfa gerek!
  17.4.2019 - Ekrem İmamoğlu mazbatasını aldı!
  17.4.2019 - Onun emeği büyük!
  17.4.2019 - DÜZCE’NİN SEÇİMİ
  18.4.2019 - Yetkililerden çözüm bekleniyor!