Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :65490483 Aktif Ziyaretçi :78750 24 Temmuz 2019 Çarşamba
[10:10] Arama çalışmaları tekrar başladı! -- [09:52] Delta Alfa -- [09:42] ARAMIZDAN AYRILANLAR -- [19:41] 2 DAKİKADA BUGÜN -- [18:10] Rektör yayında! -- [17:17] Valilikten son durum raporu! -- [17:06] CHP'den Düzce için afet bölgesi çağrısı! -- [16:50] Sosyal medya eğitimi gerçekleşti! -- [16:09] Sokak hayvanlarının tedavisi yapılıyor! -- [15:19] MHP Genel Başkan Yardımcısı: Üzerimize düşeni yapacağız! --
‘Seçimden sonra meclis üyesinin partisi olmaz’
İYİ Parti İl Genel Meclis üyeliği birinci sıra adayı Kenan Üstünel, “İl Genel meclisinde üzerime düşen tüm görevleri, tecrübelerimle yerine getireceğim. Seçildikten sonra artık oranın bir partisi, siyasi görüşü yok” dedi.
22.3.2019 - 14:45:30  Haberi Yazd?r

    İYİ Parti'nin İl Genel Meclis üyeliğine birinci sıradan aday olarak Düzcelilerin yakından tanıdığı bir ismi gösterdi. Kenan Üstünel.

   Üstünel’i hem Bolu ve hem de Düzce yakından tanıyor. Ayrıca kendisi, oldukça tecrübeli bir isim.

   Kenan Bey’in bu denli tanınmasının ve tecrübeli olmasının nedeni ne, gelin hep birlikte onun ağzından dinleyelim..

   Kenan Bey öncelikle kendinizi tanıtır mısınız?

   Kenan Üstünel: 1948 yılında Gümüşova’nın Kıyı köyünde doğdum. İlkokulu Ören köyünde, ortaokulu Akçakoca’da, liseyi de Bolu’da bitirdim. 1972-73 öğrenim yılında Ankara devlet mühendislik ve Mimarlık akademisinin İnşaat mühendisliği bölümünden mezun oldum.1976 yılına kadar bir mühendislik bürosunda Pakistan İslami mat camisinin projeleri, Kütahya Seyit Ömer tek termik santrali 1,2 ve 3. Ünitelerinin projelerin de ve Elbistan termik santralinin projelerinde proje mühendisi olarak çalıştım. 1976'dan 1982 yıllarına kadar Bolu YSE müdürlüğünde yol mühendisi olarak çalıştım, içme suları mühendisi olarak çalıştım, asfalt şefliği, köprü şefliği, müdür yardımcılığı yaptım ve kısa bir dönem de müdürlüğe vekâlet ettim.1982'den 1985 yılları arasında Ankara YSE 5. Bölge müdürlüğünde baş muavin ve bölge müdürü olarak görev yaptım. 1986'dan 1990 yılları arasında Çankaya belediyesinin Fen işleri müdürlüğünü yaptım. 1991'den 2000 yılına kadar Bolu Köy Hizmetleri müdürlüğünü yaptım. 2001 yılının sonundan itibaren de 2013 yılı Temmuz ayına kadar da Düzce’de İl Özel idaresi Genel sekreterliği görevini yaptım ve 2013 Temmuz ayı itibariyle de emekli oldum. 12 sene Düzce’de çalıştım beş sene sonra da yine eski çalışmalarım beni buraya sürüklüyor. İYİ Parti’den İl Genel Meclis üyeliği için aday adaylığı müracaatı yaptım ve bana birinci sırayı verdiler. Şu anda karşınız da İYİ Partinin Genel Meclis adayı olarak bulunmaktayım.

BAZI ARKADAŞLARIMIZI PASİFİZE ETTİLER

   Emekli olduğunuz 2013'ten bu güne kadar aslında yapılması gereken ama yapılmayan sizce neler var?

   2013'ten sonra beş sene içinde Düzce’yi hep takip ettim. Düzce’de Köy Hizmetleri Müdürlüğü, İl Özel İdaresi olsun kendilerine verilen görevi layıkıyla yapan arkadaşlarımız var. Ama çeşitli sebeplerden dolayı bazı arkadaşlarımızı, görevi en iyi bildiği yerden alıp pasifize ettiler. Bizim arkadaşlarımızdan inşaat mühendislerimizden bir tanesini 4-5 yıl boyunca Karayollarında görevlendirdim. Hem bizim işlerimizi yapıyorlardı, hem de karayollarındaki arkadaşlarla öğreniyorlardı, bilgileniyorlardı. Ama şimdi çocuk atıl vaziyette yatıyor.

   Diğer taraftan; senelerdir Köy hizmetleri özel idareye bağlandıktan sonra ve daha da öncesinden beri makine şube müdürlüğü yapmış pırıl pırıl arkadaşlarımız, oturdukları yerde oturuyorlar.

   Köy hizmetlerinde en önemli şey makine parkını güçlendirmeniz gerekiyor. Bu güçlendirmede makine alırken uyumlu bir makine alabiliyor muyum, ona bakmanız gerekiyor.

İl Genel Meclisinin buradaki fonksiyonu nedir? İl genel meclisi karar alma organıdır. İl özel idaresi il genel meclisinin karar organıdır. İl özel idaresi il dâhilinde çalışan nüfusun mahalle ve müşterek ihtiyaçlarını karşılamak üzere, seçmenler tarafından seçilen, idari ve mali özerkliği olan, kendi bütçesini kendi yapan ve bütçesini karar organlarıyla harcayan, kamu tüzel kişiliğidir. Yani özel kanunlarla donatılmıştır ve kimseye bağlılığı yoktur. Bunların üç tane organı vardır. Birincisi Genel Meclisi karar organı, ikincisi encümen, üçüncüsü validir. İl genel meclisi makine alımına karar verir. Encümen kararıyla ve vali onayıyla geriye kalan diğer organlara gider, onlar tamamlar bu görevi.

İL GENEL MECLİSİ ÜYELERİNİN

BİLGİ SAHİBİ OLMALARI BÜYÜK AVANTAJ

   Makinelerle ilgili İl Genel meclisinin bilgiye sahibi olması avantaj mıdır?

   Bence çok avantajlı. En azından şunu yapabilirler piyasaya bakar, müteahhitlerin kullandığı makine parklarını inceleyebilirler. Bu makine parklarında genellikle hangi makineyi tercih etmişlerse o makineleri alırlarsa; demek ki o makineler bu işler de arıza vermiyor, uzun süreli çalışabiliyor demektir.

   Peki, şu an ki İl Genel Meclisi üyeleri bu şekilde mi çalışıyor?

   Geçen sene makine parkına kamyon, dozer ve finişer aldılar. Finişer güzel ama aldıkları kamyonu piyasaya baktıklarında kaç tane müteahhit kullanıyor. Aldıkları dozer çok güzel ama onu kullanacak saha yok. Yeni tesvit edilecek yolların var mı senin, yok. Onun yerine ekskavatör alsalardı, kanal kazıcılar alsalardı daha iyi olurdu.

   Siz İl genel meclisine adayı oldunuz neler yapmayı planlıyoruz seçildiğiniz takdirde?

   İl genel meclisinde bir üyenin bazı hakları var. Onlara hatırlatma hakları, her yapılan işin doğru olmadığını söyleme, soru sorma hakkı var. Özel idarenin yatırımlarının gelişmişlik bölgelerine doğru gitmesini sağlamak durumundayız. Hakkaniyet ölçüsünde yatırımın her iki tarafa da gitmesini sağlamak gerekir. Ben Kenan Üstünel olarak, İl Genel meclisinde üzerime düşen tüm görevleri, tecrübelerimle yerine getireceğim.

   Son olarak söylemek istediklerinizi alalım.

   Benimle birlikte aday olan tüm İl genel meclis üyesi arkadaşlara başarılar diyorum. Seçildikten sonra artık oranın bir partisi, siyasi görüşü yok. Düzce'ye hizmet ederek, yaşam seviyesini ve kalitesini yükseltmek için çalışmaktan başka yapacak bir şeyimiz yok.

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
MİNARENİN KILIFI!
 
  Ayşegül Şenol Can
DÜZCE’NİN HALLERİ!
 
  Ulviye Dikmen
HAYVAN HAKLARI ÇALIŞTAYI
 
  Telat Çelik
UMMADIK TAŞ BAŞ YARAR!
 
  Peri Meram Arbak
Dünya Tütünsüz Gününde (31 Mayıs) Türk T
 
  Hümeyra Yılmaz
Depodaki Lenin ve eski yeni Akçakoca
 
  Cemil Acar
RADİKAL DEĞİŞİM ŞART!
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
DÜZCE DEKOVİLİ
 
  Aysel Dural
20 KURUŞ DEYİP GEÇME!
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
İyi Gelecek, İyi Bir Stajla Başlar
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " DÜHAK sokak hayvanlarını unutmadı! " Haberine...
 İpek tosun
 Çok duygulandım. Düzcenin vicdanı eksiğini tamamlamissiniz. İyi ki varsınız DÜHAK
  " DÜHAK sokak hayvanlarını unutmadı! " Haberine...
 Alperen Gam
 helal olsun. sel felaketinde sadece insanlar zarar görmüyor. Allah in sessiz kullarini unutmamak gerekir
  " HALA YARDIM BEKLİYORLAR! " Haberine...
 Murat ataş
 Köy bitik. Akçakocaya su buradan geliyor. baraj yaptılar köylü sıkıntı çekti. 2 yıl afet oldu yardım eden yok. fındık bahçeleri uçtu yol heyelandan tek şerit. barajı yaparken verdikleri sözü tutmadılar bir tane kanal açmadılar. Evlerin içi çamur doldu
  " HAYVAN HAKLARI ÇALIŞTAYI " Yazısına...
 akif ÇEBİ
 daha çok çalışması lazım faruk özlünün düzcede yapılması gereken çok iş var ki saymakla bitmez. trafik park fuar alanı kongre merkezi katı atık merkezi. örnek vereyim tatile gidecez düzceye kim gelir kardüzü yok efteni termali yok denizi tanıtılmıyor çevre yolları yapılmamış faruk özlüye daha çok teşekkür etmek lazımki diger sorunları halletsin düzceye deger katsın diye
  " UMMADIK TAŞ BAŞ YARAR! " Yazısına...
 ali yılmaz
 düzce keleş şunu yapmış bunu kaçırmış şu paraları çalmışlar çarçur etmişler diye aglamak feryat etmek düzcenin yararına degil. düzceye deger katacak projeleri konuşmak lazım. düzceyi ileri getirecek projeler yapmak lazım. bir olimpiyat hazırlık merkezi yapılacaktı. gölyakalı abdullah şahin bu konuyu düzce gündemine taşıdı. hatırlayan var yok. kardüzü eftenia otel tabiat parkı gibi kurugöl futbol takımları kamp merkezi gibi projeleri tartışıp düzceye yön vermek lazım. yetkilileri harekete geçirecek formuller bulmak lazım. yoksa atı alan üsküdar geçmiş. hesap soran olmadıktan sonra konuşmak nafile
  " DÜZCE’NİN HALLERİ! " Yazısına...
 ilyas HIZEL
 ne güzel belirmisiniz düzcedeki bazı şıkıntıları yetkilileri yakalayınca neden bu düzcenin sorunları tartışıp çözüm yollarını yapılması gerekenleri konuşmayıpta simit yeyip iltifatlarla geçişir düzcenin sorunları. trafik sorunu katı atık merkezi sorunu fuar alanı kongre merkezi stadyum kardüz efteni dekovil düzce uçagı gibi sorunları yetkililere neden iletmez. bizim düzce halkı hep menfaat peşindemi koşacak. işte o zaman düzcede degişim bekleme.
  " RADİKAL DEĞİŞİM ŞART! " Yazısına...
 adil kara
 sayın acar ali ergün diye bir kişiden bahsetmişşin. düzceye ne karı düzcede neyi degiştirmiş. düzceye dokunacak düzceyi degiştirecek kadrolar kurmak lazım. ayrıca icrrat yapacak yöneticiler lazım. eski bakan faruk özlü tutturmuş para lazım. mali denge bakanlık yapmış biri düzce belediyesi koltuguna oturmuş hala para bulacam diye çırpınıyorsa düzce belediyesinden icraat beklemek hayal olur. nerde tranvay yolu nerde bişiklet yolu nerde metrobüs yolu nerde çevre yolları nerde fuar alanı nerde büyük stadyum nerde kardüz nerde efteni otel nerde dekovil nerde düzce uçagı .düzceye deger katacak yönetici aramak lazım. faruk özlü degil ali ergün degil icraat yapacak işin ehli adam lazım düzceye
  " MİNARENİN KILIFI! " Yazısına...
 ali ihsan çelik
 sayın maradit düzceyi soyan soydu kimsede hesap sormadı. bu paralar kimin parasıydı kim kazandı kim kaybetti. herzaman kaybeden düzce düzce. başka bir konuya düzcenin kanayan yaralanırını dekovil deniz kim sahip çıktı. düzce uçagı dediniz yine yok. filim platosu kongre merkezi katı atık merkezi kardüz efteni termal otel efteni tabiat parkı trafik çilesi metrobüs hattı tranvay hattı kurugöl futbol takımları kamp merkezi gölyaka kuyudüzü gs spor yatırımı olimpiyat hazırlık merkezi bunun gibi düzceye deger katacak yatırımları kim takip edecek. düzcede muhalefet yokmu. düzcenin valisi eski bakan faruk özlü kim sahiplenecek düzcenin kanayan yaralarını. neden basın yetkilileri bulmuşken bu konuları sormaz. bir kenara not etmez. işte düzcenin hali böyle. yönetilirsek düzce yerinde sayar bir adım gitmez
  " DÜZCE DEKOVİLİ " Yazısına...
 ali ihsan çelik
 sayın nuri çetin düzcenin tarihini çok güzel ortaya koyuyorsunuz ama malesef düzcedeki yöneticiler sahip çıkıyormu. dekovil kaç seneden beri gündemde hala icraat yok. bu konuyu faruk özlü eski bakan belediye başkanı düzceye getirse belki ikili ilişkilerle bedavaya bile gelir. restore edilip sergi sarayı gibi halk müzesi örnek pul koleksiyon tanıtımı hatta girişte cüzi bir para 1 tl bu dekovil düzceye deger katar. getirenide devamlı gündemde tutar. örnek şu kişi dekovili getirdi diye sayın çetin önce faruk özlüye o sahip çıkmazsa valiye valide sahip çıkmazsa özel sektöre düzce tanıtma vakfı gibi örgütlere bu konu anlatılıp sahip çıkan olursa düzceye deger katar. hatta bir düzcenin uçagı varmış buda sergilenirse yemede yanında yat kremanın kaymagı olur. düzce belli bir alanda örnek fuar alanı gibi bir yerede düzce önemli katkı saglar. yeterki yetkililere iletip sahip çıkılısın teşekkürler
  " UMMADIK TAŞ BAŞ YARAR! " Yazısına...
 Seher Savaş
 Rabia heykeli kimin zamanında yapılmıştır ve maliyeti ne kadardır? Bilgi verilirse memnun olurum.
Propolis menopoz sonrası kalbi koruyabilir mi? Propolis menopoz sonrası kalbi koruyabilir mi?
  2 DAKİKADA BUGÜN
  Üniversite misafirhanesi ücretsiz hizmete açıldı!
  Bir kişi evin önünde ölü bulundu!
  Valilikten sel açıklaması: 69 kişi kurtarıldı, 7 kişi kayıp!
  Bir kişinin daha cesedi bulundu!
  Sokak tek yönlü olarak trafiğe açıldı!
  İçme suyu desteği devam ediyor!
  Akçakoca sular altında
  ‘Üstümüze ne düşüyorsa yapmaya hazırız!’
  DÜHAK sokak hayvanlarını unutmadı!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  CHP’li Tanal’dan ‘Düzce afet bölgesi ilan edilsin’ talebi!
  KAYIP 7 KİŞİNİN KİMLİKLERİ TESPİT EDİLDİ!
  Esmahanım Köyünde sevindirici olay!
  Toplu taşıma sil baştan!
  İşte Akçakoca’nın son hali!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Başkana Başdanışman geldi!
  Şehit ve Gazi aileleri için program düzenledi!
  DİLAVER KÖYÜNDE 21 KİŞİ KURTARILDI!
  20.07.2019 - DÜHAK sokak hayvanlarını unutmadı!
  18.07.2019 - RADİKAL DEĞİŞİM ŞART!
  18.07.2019 - DÜZCE’NİN HALLERİ!
  18.07.2019 - MİNARENİN KILIFI!
  18.07.2019 - UMMADIK TAŞ BAŞ YARAR!
  18.07.2019 - HAYVAN HAKLARI ÇALIŞTAYI
  18.07.2019 - DÜZCE DEKOVİLİ
  19.07.2019 - HALA YARDIM BEKLİYORLAR!