Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :64418838 Aktif Ziyaretçi :3144 21 Mayıs 2019 Salı
[11:36] KORUKÖY İFTAR MENÜLERİ -- [11:27] Güreşçilerimiz madalya ile döndü! -- [11:12] Arı kostümlü farkındalık yürüyüşü! -- [11:02] Otomobilin çarptığı yaya öldü! -- [10:49] ARAMIZDAN AYRILANLAR -- [17:37] Ereğli Belediyesine EBYS eğitimi verildi! -- [17:22] Özlü KSS esnafıyla iftarda buluştu! -- [17:10] Yeni doğan ziyaretleri sürüyor! -- [17:01] Sinan Yağmur okurları ile buluştu! -- [16:33] İyi Parti Özlü'nün iftarına katılmıyor: Müsriflikten vazgeçmek için adım atmak istiyoruz! --
Bize tertemiz bir sayfa gerek!
31 Mart Yerel Seçimleri sonrasında 10 belediyenin bulunduğu Düzce’de 5’i MHP’li 5’i de AK Partili olarak belediye başkanları mazbatalarını alarak göreve başladı. Düzceli’nin beklentisi ise Merkez’den başlayarak tüm İl’e yayılması gereken yeni ve temiz bir sayfanın açılması gereksinimine duyulan özlem.
19.4.2019 - 10:41:33  Haberi Yazd?r

 

AÇIN ESKİ DEFTERLERİ;

DÜZCELİ’NİN PARASI NEREYE HARCANMIŞ, BİLELİM!..

ÖZLÜ’YE DE BU YAKIŞIR..

   2014 yerel seçimlerinde 10-0 yapan AK Parti’nin elinde bulunan beş ilçenin 31 Mart yerel seçimleriyle birlikte Cumhur İttifakının diğer ortağı MHP’ye gitmesinin ardından, kamuoyuna yansıyan şekliyle ortaya çıkan tablo, içler acısı olarak gözler önüne serildi.

   Devir teslim törenlerinde samimi verilen pozların, karşılıklı iltifatların ardından başkanların belediye içi yaptıkları araştırmalarda ‘borçsuz’ olarak kendilerine devredildiği yönünde yapılan algının hiç de öyle olmadığı, yine yeni belediye başkanlarının kendi yaptıkları açıklamalarla ayyuka çıktı.

   AK Parti’nin 31 Mart yerel seçimlerinin ardından elinde bulunan Merkez, Gölyaka ve Çilimli İlçeleri ile Beyköy ve Boğaziçi Belde belediyelerinde borçlarla ilgili herhangi bir durum ortaya çıkmazken, MHP’ye kaptırılan ilçelerde belediyelerin borçlarından ötürü sıkıntılı süreçlerin baş göstereceği ortalığa saçılmaya başlandı.

AKÇAKOCA ONAYLAMADI,

KAYNAŞLI MÜFETTİŞ İSTEDİ!

   Bunun ilk örneği olan Akçakoca’da seçimleri kazanan MHP’li Okan Yanmaz başkanlığındaki meclis toplantısında, AK Partili eski Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici dönemi faaliyet raporu, MHP ve CHP’li üyelerin oylarıyla onaylanmadı.

   Aynı şekilde Kaynaşlı’da da MHP’den Belediye Başkanlığı seçimini kazanan Birol Şahin, yaptığı yazılı açıklamayla belediyeyi 44 milyon TL (44 Trilyon) borçla devraldıklarını ve İçişleri Bakanlığından müfettiş talep edeceklerini ifade etti.

DÜZCE BELEDİYESİ AĞABEYLİK YAPSIN!

   AK Parti’nin seçimleri kaybettiği ve MHP’ye geçen diğer belediyelerde de aynı yolun izlenebileceğini göz önünde bulundurursak, mevcudun korunması ve hali hazırda yapılmak istenen şeffaf belediyecilik anlamında tüm ilçe ve merkezde de aynı yolun izlenmesi ve TEMİZ BİR DÜZCE İÇİN YENİ SAYFA açılması gerekliliği doğmaktadır.

   Bunun için Merkez Belediyesinin ağabeylik yapması, yol gösterici olması ve yaşanabilir bir Düzce’nin temellerinin atılması elzemdir.

ŞAİBE ALTINDA KALDIK, TÜRKİYE’YE REZİL OLDUK!

   Düzce Belediyesi’nin önceki dönemlerinde birçok iddia öne sürülmüş ve bu iddialar her ne kadar basında yer alsa da, çoğu cevapsız kalmıştı. Durum öyle bir hal aldı ki; bu iddialar ulusal basının manşetlerine kadar sıçradı ve Düzce; birçok konuda tüm ülkeye rezil olmakla kalmadı, Belediye Başkanının istifasıyla tarihe bile geçti..

ÖZLÜ’YE YAKIŞAN…

   Şimdi; tüm bu olanların üzerine bir bardak su içmenin yerine atılacak adım; önceki dönem hesaplarını ortaya koyup, kamuoyuyla paylaşıp ve gerekirse inceleme başlatıp, sonrasında da yepyeni ve tertemiz bir sayfa açmaktır.

   Çünkü kafalarda soru işaretleri dururken, tertemiz bir sayfa açmak, imkansızdır!.

   Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’ye yakışan budur..

   Amaç; Düzce’nin çıkarlarıysa; halkın kendilerine emanet ettiğine sahip çıkmak hem kendilerine, hem de Düzce’ye kazandıracaktır.

Peki, Senin Yorumun?
düzceli  /  22.4.2019 - 10:23:28
 A Ç A M A Z L A R, Açsalar da gerçekleri kamuoyu ile paylaşamazlar.!!!!
Bayram Kilic  /  20.4.2019 - 11:51:53
  Insallah oyle olur
Mustafa Kavaklı  /  20.4.2019 - 11:51:11
 Açmazlar..400 liralik park aydınlatma lara verilen fahiş fiyatı, 10 daireli apartman fiyatına saat kulesini, katı atık tesisinin maliyetini herkes biliyor ya, anlatılan borç nasıl açıklanır..
Mustafa Kavaklı  /  20.4.2019 - 11:50:12
  iktidara parelel ittifak partisi, biz 10 belediye aldık dedi.. Anlaşılan o ki, geriye dönük bir hesap söz konusu olmaz.
  Fatih Melih Maradit
Bozduğunuz kantar, gün gelir sizi de tar
 
  Semih Şenkaya
O İLAN NE ZAMAN YAYINLANACAK?
 
  Ayşegül Şenol Can
PANDORANIN KUTUSU
 
  Ulviye Dikmen
HAYVAN HAKLARINDA ÖNGÖRÜLERİMİZ
 
  Ahmet Altun
BELAM
 
  Telat Çelik
ÜNİVERSİTE
 
  Peri Meram Arbak
SOMA İŞ CİNAYETİ
 
  Erkan Arslan
KINARIM BAK!
 
  Hümeyra Yılmaz
SENİ KİM YARATTI?
 
  Cemil Acar
Her Şey Güzel Olmalı
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
Veis Özkurt
 
  Aysel Dural
KISSADAN HİSSE
 
  Erdal Pişken
NE OLACAK BU DÜZCESPOR’UN HALİ?
 
  Özkan GÖZÜTOK
Markanız, Ramazan da Kalbe Dokunarak Kaz
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2018 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Bozduğunuz kantar, gün gelir sizi de tartar!.. " Yazısına...
 Tayfur Ardıyok
 Soylenenler bazen yanlış anlaşılıyor bazende kasıtlı carpitiliyor. borçları ödemede gayrimenkul takası söz konusudur. bu yıllar önce Bolu Belediyesi'nin uyguladığı yöntemdir. burada zaten fiilen belediyenin elinden çıkmış arsaların borç karşılığı maliyeye devri sözkonusudur. yıllardir belediyenin arsalarina camiler okullar yapılmış. arsa halen belediyeye ait ama üzerindeki yapı devletin. işte bu tür arsaların gene devlete devri söz konusudur. zaten borcun büyük kısmı maliye ve sosyal sigortalar kurumuna olan borclardir. bu borçlardan da belediyenin kasasından para çıkmadan bu şekilde kurtulmak mümkündür.
  " Bozduğunuz kantar, gün gelir sizi de tartar!.. " Yazısına...
 Hayri Uluışık
 Soran diliniz dert görmesin
  " İstanbul Caddesi ‘yine’ EVLERE ŞENLİK! " Haberine...
 sevgi
 Ya kaldırımları otopark haline getirenlere ne demeli?
  " Bozduğunuz kantar, gün gelir sizi de tartar!.. " Yazısına...
 Zeki Yeşilyurt
 Bundan takriben bir hafta önce belediyeye şu abonesi adıma kayıtlı olan yakinimin abone borç detayini çikarttirmak için gittim. borcu çıkardılar. bende dedim ki ben aboneligimi iptal ettirmek istesem bana ne kadar ücret vereceksiniz. cevap tuylerimi diken diken etti. 3 kuruş alırsınız burada öyle gözüküyor. dedim ki şu anda yeni aboneden siz 3 kuruş mu alıyorsunuz. Hayır. peki reel abone ücreti şu an 3 kuruş değilse neden benim hakkımı yiyorsunuz. ben 30 sene önce bu aboneyi alırken o günkü bedel abone ücreti ne ise onu verdim. şimdi soruyorum sayın başkanıma. bende bir akp li yim bu Allahtan revamı. bu ve buna benzer haksizliklari düzeltmek bu kadar zormu. iletişim için 0 505 578 12 11 saygılar
  " SENİ KİM YARATTI? " Yazısına...
 Murat Öz
 Hümeyra Hanım Tebrikler çok güzel bir konuyu işlemişsiniz.Hep üstümüze biçilen kıyafete göre yaşıyoruz.Teslimiyet nedir .Dilin söylediğini kalben tasdik nedir anlam maddede mi yoksa mana damıdır.Böyle bir yazı bekliyor olacağım sizden. Sağlıcakla kalın.
  " Bozduğunuz kantar, gün gelir sizi de tartar!.. " Yazısına...
 Düzceli..
 Secim öncesi Haymana konuşmasında sayın Erdoğan “Ya şu anda belediyelerin çoğu batık. Bitik. Personelinin maaşını ödeyemiyor, yerel seçimler bitecek bunlar sanki 8 ekonomisini düzeltecek. Türkiye ekonomisinin sorumlusu benim ben. Şu anda devletin başında kim var? Tayyip Erdoğan var. Kim var? 14 tane bakanı var. Kim var? Yardımcıları var.” ifadelerini kullandı.
  " Bozduğunuz kantar, gün gelir sizi de tartar!.. " Yazısına...
 Murat ÖZ
 Sayın Maradit Öncelikle böyle bir yazı kaleme aldığınız için tebrik ederim.Bir kaç hususu ifade etmek isterim insanları din ile uyutup paraya ve güce tapan evrensel dünyanın özellikle yüce dinimizin öğütlerini okumadan araştırmadan adeta tapanlar bunda sorumludur.Öncelikle Düzcede 1995 sonrası seçilen ve o yöneticileri iş başına getiren halk kusurludur.Yıllardır yok edilen değerlerimiz ve kaynaklarımıza rağmen yüksek bir oy oranı ile bizleri bu günkü ekonomik çıkmaz ve borç batağına sürükleyen iktidar adayına oy verdiniz sorgulamadan.Işin özünde belediyeden nemalanan bir ahali ve arada bir işi görülen vatandaş muhalefet dinsiz imansız ve terörist gibi gösterilerek halk kandırıldı.Bir parantezce Düzce basınına hiç muhalefet yapamadınız gerçekleri yazamadınız.Sonuç iflas etmiş bir belediye iflas etmiş ahlak iflas etmiş toplum kaldı.
  " Bozduğunuz kantar, gün gelir sizi de tartar!.. " Yazısına...
 F Sönmez
  Sayın Keleş sattıkları yetmiyormuş gibi parkları da satmaya kalkmıştı. Biz o zaman da dedik şimdi de diyoruz. Satarak borç ödenmez. Bu yol yanlış. Önce belediye kasasından çalınanları geri alalım. 1 liralık iş 5 liraya yapılmış. Sayın Özlü ben müfettiş değilim diyor. Tamam size müfettiş ol demiyoruz, ancak müfettiş gibi davranıp Düzce'nin hakkını savunmalısınız. Müfettiş isteyebilir , Üniversite den bir bilirkişi heyeti oluşturup bunları inceletebilirsiniz.
  " Bozduğunuz kantar, gün gelir sizi de tartar!.. " Yazısına...
 Hakan Yunus
 Net!
  " İstanbul Caddesi ‘yine’ EVLERE ŞENLİK! " Haberine...
 Hakan
 Bu cadde Karayip Korsanları filmindeki Tortuga gibi.
Ramazan sokağında hafta sonu rüzgârı! Ramazan sokağında hafta sonu rüzgârı!
  İstanbul Caddesi ‘yine’ EVLERE ŞENLİK!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Düzceli kitapseverler için geliyorlar!
  İNTİHAR GİRİŞİMİ!
  Zabıtadan kaldırım ihlaline ceza!
  Cumayeri'nde cinayet!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Kanalizasyon hattı çalışmaları başladı!
  Öğrencilerden matbaa ziyareti!
  İftar sofraları kurulmaya devam ediyor!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Hayvanları HUZURSUZ EDİYORLAR!
  Temizlik çalışmaları devam ediyor!
  Son ödeme tarihi 31 Mayıs!
  Akçakoca'da Sarıoğlu dönemi!
  İlk icraatlara muhalefet ne diyor?
  Kuvvetli yağış bekleniyor!
  Borcu yapandan HESAP SORULMALI!
  Öncelik yayanın öncelik hayatın!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  17.05.2019 - Bozduğunuz kantar, gün gelir sizi de tartar!..
  17.05.2019 - İstanbul Caddesi ‘yine’ EVLERE ŞENLİK!
  16.05.2019 - Markanız, Ramazan da Kalbe Dokunarak Kazanır!
  17.05.2019 - SENİ KİM YARATTI?
  14.05.2019 - Hayvan barınağı ilgi bekliyor!