Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :65389949 Aktif Ziyaretçi :44493 19 Temmuz 2019 Cuma
[22:10] Üniversite misafirhanesi ücretsiz hizmete açıldı! -- [20:17] Valilikten sel açıklaması: 69 kişi kurtarıldı, 7 kişi kayıp! -- [16:56] Bakan Yardımcısı Çataklı: Her türlü ihtiyaç karşılanacak! -- [16:14] CHP’li Tanal’dan ‘Düzce afet bölgesi ilan edilsin’ talebi! -- [15:24] ÖZCAN; 'Bu dönem kıyasıya bir rekabet olacak!' -- [15:17] İyi Parti tüm teşkilatlarıyla sel bölgesinde! -- [14:54] Düzce Belediyesi afetzedelerin yanında! -- [14:54] Yanmaz hasarı yerinde inceledi! -- [14:43] Kızılay yardıma başladı! -- [14:36] Doğa Koleji öğrencisi derece yaptı! --
Türkiye basını, TBMM'ye haykırdı!
Yerel basını yok edecek tehlike, kamuoyunun ve siyasetin gündemine taşındı. Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF)Yönetim Kurulu, Ankara’da bir dizi temaslarda bulunarak, “Yargı Reformu Paketi”nde yer alan ve yerel basının geleceğini bütünüyle tehlikeye atan düzenlemeden vazgeçilmesini talep etti. Görüşme esnasında Merkez Tv’den Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erol Tayhan da yer aldı.
15.06.2019 - 13:07:03  Haberi Yazd?r
 
   Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF)Yönetim Kurulu, Ankara’da bir dizi temaslarda bulunarak, “Yargı Reformu Paketi”nde yer alan ve yerel basının geleceğini bütünüyle tehlikeye atan düzenlemeden vazgeçilmesini talep etti.
 
   TGF’nin TBMM Başkanı ve diğer siyasi partilerin yetkilileriyle yaptığı görüşme esnasında Merkez Tv’den Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erol Tayhan da yer aldı. TGF Heyeti, ayrıca CHP Basın Sözcüsü Faik Öztrak’ın canlı yayınlanan basın toplantısında da hazır bulundu.
 
   TBMM Başkanı Şentop, CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztrak, İYİ Parti Grup Başkanvekili Türkkan ve her partiden milletvekilleriyle görüşen TGF Heyeti, söz konusu düzenlemenin, resmi ilanların büyük bir bölümünü ortadan kaldıracağına vurgu yaparak, bunun yerel basının sonunu getireceğine işaret etti.
 
   Türkiye Gazeteciler Federasyonu Yönetim Kurulu, Ankara’da bir dizi temaslarda bulunarak, “Yargı Reformu Paketi”nde yer alan ve yerel basının geleceğini bütünüyle tehlikeye atan düzenlemeden derhal vazgeçilmesini talep etti. TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan ve her partiden milletvekilleriyle görüşen TGF Heyeti, söz konusu düzenlemenin, resmi ilanların büyük bir bölümünü ortadan kaldıracağına vurgu yaparak, bunun, son yıllarda güçlükle ayakta durma mücadelesi veren yerel basının, adeta sonunu getireceğine işaret etti.
 
 
ŞENTOP: DİJİTAL DÖNÜŞÜM KAÇINILMAZ
 
   TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret eden TGF Yönetim Kurulu ve Başkanlar Konseyi Üyeleri, Meclis Başkanı Şentop’a bir rapor sunarak, sorunun önemini ayrıntılarıyla anlattılar. TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca’nın heyet adına Başkan Şentop’a sunduğu talep yazısında aynen şu ifadeler yer aldı: “Öncelikle ülkemizin bekası ve milletimizin refahı için gösterdiğiniz kıymetli gayretleriniz için şükranlarımızı sunuyor, verimli çalışmalarınızın, onurla üstlendiğiniz TBMM Başkanlığı görevinizde de başarıyla devam etmesini diliyoruz. Değerli Meclis Başkanımız;
 
   Mayıs ayı sonunda açıklanan ve kamuoyuna ‘Yeni Yargı Reformu Paketi’ adıyla yansıyan yeni düzenlemeler içinde yer alan “resmi ilan statüsünde olan icra ilanlarının, yaygın ve yerel gazetelerde yayınlanma zorunluluğunun kalkmasının” öngörülmesi, Anadolu basınında şok etkisi yaratmış, adeta yok olma tehlikesini ortaya çıkarmıştır.
 
   Zira icra, iflas ve ihale ilanları başta olmak üzere Basın İlan Kurumu aracılığı ile yayınlatılan resmi ilanlar özellikle yerel basınımız için hayati öneme haizdir.
 
   Yeni düzenleme ile resmi ilan statüsünde olan icra ilanlarının, yaygın ve yerel gazetelerde yayınlanma zorunluluğunu kalkmakta, bu durum son yıllarda ayakta kalma mücadelesi veren Anadolu basınının çok önemli bir gelir kalemini yok etme sonucunu doğurmaktadır.
 
   Ülkemizin gerçek sesi, özgün nefesi olan yerel basınımız, bu yönüyle demokrasimizin de en önemli teminatlarından biridir.
 
   Çok sesliliğe katkısının yanı sıra demokrasimizin gelişmesine destek olan ve istihdam başta olmak üzere genel ve yerel ülke kültürünün yaşatılması gibi anlamlı bir işlev üstlenen Anadolu basınını koruyup kollamak, güzel ülkemizin ve yüce milletimizin sağlıklı geleceği açısından da büyük önem arz etmektedir.
 
   Söz konusu değişikliğin, resmi ilan fiyatlarının icra dosyalarına maddi anlamda büyük yük getirdiği iddiasıyla yapıldığı ileri sürülse de, bu durum gerçeği yansıtmamaktadır.
 
   Bu gerekçe, aslında yerel basının, yaygın basının yüksek resmi ilan fiyatlarına kurban edildiğini net olarak göstermektedir. Gerçekte ise yüksek maliyete neden olan; yerel gazete resmi ilan fiyatlarının neredeyse 5 katı olan yaygın basın ilan fiyatlarıdır. Çözüm ise basittir. “Tartışmaya konu olan icra iflas ilanlarının, mahallinde yayınlanan yerel gazetelerde yer alması zorunludur” şeklindeki bir hüküm değişikliği, sorunu kökünden çözecektir.
 
   Kıymetli Meclis Başkanımız;
 
   Yargı Reformu Paketi’ndeki Anadolu basınını zora sokacak kararın, talep ettiğimiz şekilde yeniden düzenlenmesi, yurt sathında büyük rahatlama yaratacak, tedirgin bekleyişi ortadan kaldıracak ve ekmeğini basın sektöründe kazanan binlerce kişiye yakın bir istihdam rahatlaması sağlayacaktır.
 
   Şahsınızın, her zaman Anadolu basınını önceleyen bir yaklaşım içerisinde olduğunu biliyoruz ve her daim güven telkin eden yapınızı da takdirle izliyoruz.
 
   Konuya gerekli ehemmiyeti vereceğinize inanıyor, gereğini yaparak yerel basınımızı rahatlatan bir gelişmeyi sağlayacağınıza güveniyoruz. İlgi ve desteğinize teşekkürlerimizle saygılar sunuyoruz.”
 
   Meclis Başkanı Mustafa Şentop, söz konusu soruna cevap olarak, yerel basının önemli bir işlev üstlendiğini ancak değişimin de kaçınılmaz olduğunu ifade etti. Düzenlemenin belki bir süre daha ötelenerek geciktirilebileceğini belirten Şentop, “Biliyorsunuz, adli işlemlerde başarılı ve son derece hızlı bir uygulamayı beraberinde getiren UYAP sayesinde çok mesafe kat edildi. Hukuksal işlemler, eskiye nazaran çok hızlı yürüyor ve bu da zaman kazandırarak adli mağduriyetleri önlüyor. Bu konuya da böyle bakmak gerekiyor. Medyada dijital dönüşüm artık kaçınılmaz. Dolayısıyla resmi ilanlarla ilgili düzenlemeleri de yeni medya düzeninin değişen teknolojisine uydurmak gerekiyor. Yani bundan kaçış yok. Konu Meclis çatısı altında görüşülmeye geldiğinde yeniden ele alınıp değerlendirilecektir.
 
   Yapılacak görüşmelerin sonunda da tabi ki bir kararda mutabık kalınacaktır. Ancak dediğim gibi her konuda olduğu gibi medya konusunda da hızla gerçekleşen dijital dönüşüm gerçeği, bu tür değişimleri beraberinde getiriyor” dedi.
 
 
ÖZTRAK: AMAÇ YEREL BASINI SUSTURMAK
 
   TGF Heyeti’nin CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak’ı ziyaretinde de, Anadolu basınını bekleyen büyük tehlike masaya yatırıldı. Sorunun birkaç cümleyle geçiştirilemeyecek kadar öneme sahip olduğuna vurgu yapan Öztrak, “Aslına gerçek amaç yerel basının sesinin tamamen kesilmesidir” dedi.
 
   Yaygın medyanın büyük bölümünün neredeyse görev yapamaz hale getirildiğine işaret eden Öztrak, “İktidarın hedefinde medyayı yaygınıyla, yereliyle bütün olarak teslim alma niyetini zaten biliyoruz. Bunu büyük ölçüde de başardılar. Türkiye’de basın özgürlüğünün getirildiği nokta da bunun açık bir göstergesi. Yaygın medya ile ilgili amacına ulaşan iktidar gücünün menzilinde şimdi de yerel basının olduğu çok açık bir biçimde görülüyor. Söz konusu düzenleme içinde yer alan resmi ilanlarla ilgili maddede ısrar edilmesinin sebebi de budur. Bütün amaç yerel medyayı çok önemli bir gelir kaleminden ederek tamamen susturmaktır. Anadolu basının yok edilmesi, halkın sesinin kesilmesi, toplumun gerçekleri öğrenmesinin ortadan kaldırılması anlamındadır ve bu kötü niyet çok açıktır. CHP Grubu olarak biz Meclis’te konu önümüze geldiğinde gerek komisyonlarda gerekse Meclis Genel Kurulu’nda, gerekli mücadeleyi vereceğiz. Bu düzenlemenin ne ülkemize, ne ulusumuza, ne demokrasimize ne de Cumhuriyetimizin geleceğine bir faydası yoktur. Üzerimize düşen sorumluluğu, bu sorunun kaldırılması noktasında sonuna kadar yerine getireceğiz” şeklinde konuştu.
 
   TGF Heyeti ziyaretin ardından Faik Öztrak’ın ülke gündemini değerlendirdiği basın toplantısına katılarak, sorunun kamuoyuna da duyurulmasını sağladı. Pek çok televizyonun canlı yayınladığı basın toplantısında, TGF Genel Başkanvekili İbrahim Erdoğan’ın sorusunu yanıtlayan CHP Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, kamuoyunu duyarlı olmaya çağırdı. Öztrak,”Cumhuriyetimizin kuruluşunda, ulusal mücadelenin yanında saf tutan Anadolu basınına büyük bir darbe vurulmak ve adeta yok edilmek isteniyor. Buna izin vermeyeceğiz” şeklinde konuştu.
 
TÜRKKAN: ANADOLU BASINININ YANINDAYIZ
 
   Yılmaz Karaca’nın genel başkanlığındaki TGF Heyeti’inin, İYİ PARTİ’yi ziyaretinde de aynı konu ayrıntılı biçimde masaya yatırıldı. İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, TGF’yi gazetecilik mesleğinin sorunlarına karşı duyarlı olduğu için kutlayarak başladığı değerlendirmesinde, soruna hassasiyetle yaklaştıklarını söyledi.
 
   Yerel basının, demokrasinin vaz geçilmez unsurlarından biri olduğunu ifade eden Türkkan, ”İYİ Parti olarak her zaman Anadolu basınının yanındayız. Reform adı altına oldu bittiye getirilerek halledilmek istenen yasa tasarısındaki ilgili düzenlemeyi kabul etmek asla mümkün değildir. Yerel basın demokrasinin olmazsa olmazıdır. Halkımızın korunup kollanması gereken çok önemli bir değeridir. Getirilmek istenen düzenleme yerel basını ayakta tutan resmi ilan gelirlerinin çok büyük bir bölümünü ortadan kaldıracak ve bu durum, toplumun sesi olan yerel yayıncılığa tam anlamıyla büyük bir darbe vuracaktır. İYİ Parti olarak sorununun öneminin farkındayız ve bu düzenlemenin yeniden ele alınarak sorunun ortadan kaldırılması için üzerimize düşeni yerine getirmeye kararlıyız. Tam tersine Anadolu basınını yaşatmak ve güçlendirmek için önlemler almak, kararlar çıkartmak zorundayız” şeklinde konuştu.
 
HİZMET PASAPORTU 5 YILLIK OLMALI
 
   TGF Heyeti’nin ziyaretlerinde gazetecilere verilen hizmet pasaportu süresinin kısalığının da büyük sorunlar yarattığı, bir ya da iki yıllığına verilen hizmet pasaportlarının süresinin 5 yıla çıkarılması gerektiğine vurgu yapıldı.
 
   Meslekte 18 yılını doldurarak sürekli basın kartı hakkına sahip olanlara ise yeşil pasaport hakkı tanınması gerekliliği belirtilerek, gazetecilerin yurtdışı temaslarında resmi prosedürlerle uğraşarak zaman kaybetmelerinin önüne geçilmesi gerektiğine değinildi. Ziyaretlerde ayrıca genel anlamda çözüm bekleyen gazetecilik mesleğinin sorunlarına işaret edilerek, TGF’nin ayrıntılı olarak hazırladığı “MEDYA RAPORU” verildi.
Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
MİNARENİN KILIFI!
 
  Ayşegül Şenol Can
DÜZCE’NİN HALLERİ!
 
  Ulviye Dikmen
HAYVAN HAKLARI ÇALIŞTAYI
 
  Telat Çelik
UMMADIK TAŞ BAŞ YARAR!
 
  Peri Meram Arbak
Dünya Tütünsüz Gününde (31 Mayıs) Türk T
 
  Hümeyra Yılmaz
Depodaki Lenin ve eski yeni Akçakoca
 
  Cemil Acar
RADİKAL DEĞİŞİM ŞART!
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
DÜZCE DEKOVİLİ
 
  Aysel Dural
20 KURUŞ DEYİP GEÇME!
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
İyi Gelecek, İyi Bir Stajla Başlar
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " HAYVAN HAKLARI ÇALIŞTAYI " Yazısına...
 akif ÇEBİ
 daha çok çalışması lazım faruk özlünün düzcede yapılması gereken çok iş var ki saymakla bitmez. trafik park fuar alanı kongre merkezi katı atık merkezi. örnek vereyim tatile gidecez düzceye kim gelir kardüzü yok efteni termali yok denizi tanıtılmıyor çevre yolları yapılmamış faruk özlüye daha çok teşekkür etmek lazımki diger sorunları halletsin düzceye deger katsın diye
  " UMMADIK TAŞ BAŞ YARAR! " Yazısına...
 ali yılmaz
 düzce keleş şunu yapmış bunu kaçırmış şu paraları çalmışlar çarçur etmişler diye aglamak feryat etmek düzcenin yararına degil. düzceye deger katacak projeleri konuşmak lazım. düzceyi ileri getirecek projeler yapmak lazım. bir olimpiyat hazırlık merkezi yapılacaktı. gölyakalı abdullah şahin bu konuyu düzce gündemine taşıdı. hatırlayan var yok. kardüzü eftenia otel tabiat parkı gibi kurugöl futbol takımları kamp merkezi gibi projeleri tartışıp düzceye yön vermek lazım. yetkilileri harekete geçirecek formuller bulmak lazım. yoksa atı alan üsküdar geçmiş. hesap soran olmadıktan sonra konuşmak nafile
  " DÜZCE’NİN HALLERİ! " Yazısına...
 ilyas HIZEL
 ne güzel belirmisiniz düzcedeki bazı şıkıntıları yetkilileri yakalayınca neden bu düzcenin sorunları tartışıp çözüm yollarını yapılması gerekenleri konuşmayıpta simit yeyip iltifatlarla geçişir düzcenin sorunları. trafik sorunu katı atık merkezi sorunu fuar alanı kongre merkezi stadyum kardüz efteni dekovil düzce uçagı gibi sorunları yetkililere neden iletmez. bizim düzce halkı hep menfaat peşindemi koşacak. işte o zaman düzcede degişim bekleme.
  " RADİKAL DEĞİŞİM ŞART! " Yazısına...
 adil kara
 sayın acar ali ergün diye bir kişiden bahsetmişşin. düzceye ne karı düzcede neyi degiştirmiş. düzceye dokunacak düzceyi degiştirecek kadrolar kurmak lazım. ayrıca icrrat yapacak yöneticiler lazım. eski bakan faruk özlü tutturmuş para lazım. mali denge bakanlık yapmış biri düzce belediyesi koltuguna oturmuş hala para bulacam diye çırpınıyorsa düzce belediyesinden icraat beklemek hayal olur. nerde tranvay yolu nerde bişiklet yolu nerde metrobüs yolu nerde çevre yolları nerde fuar alanı nerde büyük stadyum nerde kardüz nerde efteni otel nerde dekovil nerde düzce uçagı .düzceye deger katacak yönetici aramak lazım. faruk özlü degil ali ergün degil icraat yapacak işin ehli adam lazım düzceye
  " MİNARENİN KILIFI! " Yazısına...
 ali ihsan çelik
 sayın maradit düzceyi soyan soydu kimsede hesap sormadı. bu paralar kimin parasıydı kim kazandı kim kaybetti. herzaman kaybeden düzce düzce. başka bir konuya düzcenin kanayan yaralanırını dekovil deniz kim sahip çıktı. düzce uçagı dediniz yine yok. filim platosu kongre merkezi katı atık merkezi kardüz efteni termal otel efteni tabiat parkı trafik çilesi metrobüs hattı tranvay hattı kurugöl futbol takımları kamp merkezi gölyaka kuyudüzü gs spor yatırımı olimpiyat hazırlık merkezi bunun gibi düzceye deger katacak yatırımları kim takip edecek. düzcede muhalefet yokmu. düzcenin valisi eski bakan faruk özlü kim sahiplenecek düzcenin kanayan yaralarını. neden basın yetkilileri bulmuşken bu konuları sormaz. bir kenara not etmez. işte düzcenin hali böyle. yönetilirsek düzce yerinde sayar bir adım gitmez
  " DÜZCE DEKOVİLİ " Yazısına...
 ali ihsan çelik
 sayın nuri çetin düzcenin tarihini çok güzel ortaya koyuyorsunuz ama malesef düzcedeki yöneticiler sahip çıkıyormu. dekovil kaç seneden beri gündemde hala icraat yok. bu konuyu faruk özlü eski bakan belediye başkanı düzceye getirse belki ikili ilişkilerle bedavaya bile gelir. restore edilip sergi sarayı gibi halk müzesi örnek pul koleksiyon tanıtımı hatta girişte cüzi bir para 1 tl bu dekovil düzceye deger katar. getirenide devamlı gündemde tutar. örnek şu kişi dekovili getirdi diye sayın çetin önce faruk özlüye o sahip çıkmazsa valiye valide sahip çıkmazsa özel sektöre düzce tanıtma vakfı gibi örgütlere bu konu anlatılıp sahip çıkan olursa düzceye deger katar. hatta bir düzcenin uçagı varmış buda sergilenirse yemede yanında yat kremanın kaymagı olur. düzce belli bir alanda örnek fuar alanı gibi bir yerede düzce önemli katkı saglar. yeterki yetkililere iletip sahip çıkılısın teşekkürler
  " UMMADIK TAŞ BAŞ YARAR! " Yazısına...
 Seher Savaş
 Rabia heykeli kimin zamanında yapılmıştır ve maliyeti ne kadardır? Bilgi verilirse memnun olurum.
  " UMMADIK TAŞ BAŞ YARAR! " Yazısına...
 Düzceli..
  Aynı siyasi kökenden gelen ve deprem sonrası imar planını çizdiren başkanın seçim garantisi olan garabet planın, "çünkü her tadilat ona oy olarak dönecekti " rantı bu 17 yıllık döneme denk geldi..Vatandaşın arsasının 100 de 40 kını bedelsiz gaspeden, kamusal ihtiyaç diye yıllarca arsasına inşaat izni vermeyen belediye, eski hal yerindeki binaya nası onay verdi ki.. Ne kaldırım ne de sokak kalmış..
  " UMMADIK TAŞ BAŞ YARAR! " Yazısına...
 Düzceli..
  Son iki belediye toplantısında, yahu eskiye takılıp kalmayalım diyenleri duyuyoruz.. Arsası ile 10 daıre fiyatına saat kulesi, zevksizlik abidesi ve mühendislik olayı ışıklandırma, çayın kenarında demir korkulukları betonu ile kırdırıp yeniden beton ve demir korkuluk yapılarak kimlere vefa borcu ödendi.. 17 yıldır AKP dönemi tek bir proje var mı ki, mühendislik ve şehircilik anlamında bu şehre yakıştı densin..
  " UMMADIK TAŞ BAŞ YARAR! " Yazısına...
 Düzceli..
  Aslında iki dönem vekillik yapmış sonrasında il başkanlığı yapmış, sayın Kaşıkoğluna da sormak lazım, elinde dosyalarla neden Keleş'e ikinci şansı vermediğini, Düzce halkının menfaatlerini koruduğunu anlatırken, bir dönem sonra Ankaradan Keleş ismi gelince , liderimin emaneti diye beraber nasıl sahneye el ele çıktılar..
Solunum cihazlarına neden bakım yaptırmalıyız? Solunum cihazlarına neden bakım yaptırmalıyız?
  15 Temmuz töreni düzenlendi!
  Cip ile otomobil çarpıştı: 1 yaralı!
  Bir konuştular, pir konuştular!.
  Solunum cihazlarına neden bakım yaptırmalıyız?
  TOZAN: ‘Bu anlayışla Düzce’de CHP’nin bir yere varması mümkün değil!’
  KESKİN; ‘Sorunları ortak akılla çözmek gerek!’
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Bir kişi evin önünde ölü bulundu!
  Tüm müdürler değişti!
  Sokak tek yönlü olarak trafiğe açıldı!
  1850 rakımlı yaylada buluştular!
  Çakar'dan yeni kadrolara ilişkin açıklama: Atamalar umut verici!
  Metruk binaların yıkımı devam ediyor!
  İkinci 500’de 7 Düzce firması!
  “Dün birbirleriyle yola çıkanlar bugün dövüşüyorlar!”
  Mustafa Varank Düzce’de!
  15 Temmuz mesajı verdiler!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  13.07.2019 - UMMADIK TAŞ BAŞ YARAR!
  12.07.2019 - MİNARENİN KILIFI!
  18.07.2019 - RADİKAL DEĞİŞİM ŞART!
  18.07.2019 - DÜZCE’NİN HALLERİ!
  13.07.2019 - Depodaki Lenin ve eski yeni Akçakoca
  18.07.2019 - HAYVAN HAKLARI ÇALIŞTAYI
  18.07.2019 - DÜZCE DEKOVİLİ