Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :67021580 Aktif Ziyaretçi :29385 19 Ekim 2019 Cumartesi
[17:56] 2 DAKİKADA BUGÜN -- [15:41] Safir Koleji ile DTSO arasında bir protokol daha! -- [15:34] Mahalle ziyaretleri devam ediyor! -- [15:19] Peyzaj düzenlemesi tamamlandı! -- [15:07] Özlü; ‘Her düşünce ve projeye kapımız açıktır’ -- [14:38] Özlü: Acil ihtiyaçlar çözüme kavuşacak! -- [14:31] Özlü; ‘İstihdam politikalarını birlikte yürüteceğiz’ -- [14:16] Açık Mutfak etkinliği gerçekleşti! -- [14:09] Sürdürülebilir Dünya sunumu yapıldı! -- [12:01] Çin Kolejinden DÜ'ye ziyaret! --
Bu sorulara cevap verin!
Sahi, bir de bizim vekillerimiz vardı!
Düzce'nin her seçim dönemi ortaya konulan sorunlarına neşter vuracağını dillendiren isimlerin, seçilmelerinin ardından neşter olmaktan ziyade hiç ortalarda görünmemeleri akıllara, “Kendilerini unutturmaya mı çalışıyorlar?” sorusunu getiriyor.
21.06.2019 - 10:17:27  Haberi Yazd?r

    

(HABER & YORUM: BARIŞ ZENGİN)

   Ulusal bazda yapılan araştırmalara göre; Düzce’nin yerinde saydığı gözlerden kaçmıyor. Eğitimden sağlığa, asayişten tarıma, turizmden trafiğe kadar birçok sorun, halen olduğu gibi duruyor. Geçen seneki genel seçimlere giden süreçte her anlarını Düzceliyle geçirme gayreti içerisinde bulunan vekillerimiz, peki şu an ne yapıyorlar?

   24 Haziran Genel seçimlerinin ardından bir yıl geçti. Geçti geçmesine de Düzceli, Düzce’yi yönetmeye talip olanların, sorunların çözümüne katkı sağlayacağını dile getirenlerin, proje üstüne proje açıklayanların ne yaptığını bu sürede ne yazık ki gör(e)medi.

CUMHUR İTTİFAKI

   Genel seçimlere Cumhur İttifakı olarak katılan AK PARTİ ve MHP’nin genel seçimlerin kazananı olduğunu aldıkları üç milletvekilliğiyle gösterdikleri aşikâr. Gel gelelim gerek seçim dönemi, gerekse ardından yereldeki görüntü hiç de ittifak havasında değildi.

ÇAKIR VE KEŞİR SAMİMİYETTEN UZAK GÖRÜNÜYOR

   AK Parti Milletvekilleri Fahri Çakır ve Ayşe Keşir’in ellerindeki gücü Düzce adına kullanmada gösterdikleri samimiyetten uzak paylaşımları, aslında konunun da özeti durumunda.

ÇAKIR, FINDIK KONUSUNDA TRİBÜNLERE OYNADI

   Çakır’ın fındık üreticisi konumunda olduğunu sıklıkla dile getirmesine karşın, vekilliğinin hemen başında tribünlere oynayan devlet politikasını, yeni bir durummuş gibi aktarmasının haricinde sorunlu hiçbir konuda sözü olmadığını, bugün tüm Düzceliler görüyor ve yaşıyor.

KEŞİR’DEN MÜJDELER!...

   Vekil Ayşe Keşir ise aslında geçmiş dönemlerdeki çalışmalarını 24 Haziran sürecinde de devam ettirmesinin yanı sıra eğitim ve sağlık konularında birçok MÜJDE verdi ilimize.

   Nedir bunlar?

   Sağlık ocağı bulunmayan mahallemizin kalmaması adına Sağlık Bakanlığı nezdindeki girişimleriyle bu alt yapıyı oluşturmaya başladı. Başladı başlamasına da; mahallelerde durum hiç de göründüğü gibi değil.

   Keşir’in girişimleriyle Sağlık Bakanlığına aktarılan yerlerin en yaşamsal ve mahallelilerin ortak olarak nefes alabilmek adına kullandığı park gibi yerler olması, tepkileri de beraberinde getirdi. Bunu dinleyen oluyor mu, bilemiyoruz.

SAĞLIK OCAĞI İÇİN KOCA PARKI TAŞIYORLAR!

   Örneğin Karaca Mahallesi’nde ortaya çıkan bu durum, mahallenin tam ortasında bulunan ve mahallelinin nefes alarak çocuklarının oynamalarını sağladıkları alana Sağlık Ocağı dikilmesi için çalışmalar başladı.

   Koca bir mahallenin ortak yaşam alanı kabul edilen ve yılların Karaca Parkı’nı kaldırarak, mahallenin sonuna dere kıyısına mahkûm etmek, halkın nasıl bir yararınadır, merak ediyoruz.

HALKA RAĞMEN HALK İÇİN KARARLAR

   Şu bir gerçektir ki, bazen halka rağmen, halkın iyiliği için, halkı yönetenler önemli kararlar almak zorundadırlar. Bu olay da işte böyle bir durumdur.

PREFABRİK OKULLAR

   Aynı şekilde Düzce’nin makûs çilelerinden biri durumunda bulunan ve depremin üzerinden 20 yıl geçmesine rağmen hala bitirilememiş olan prefabrik okullar konusudur.

NAMIK KEMAL OKULU İNŞAATININ DURUMU

   Yine Ayşe Keşir’in girişimleriyle Düzcemizin merkezinde bulunan eski ismiyle Rüştiye Hocası Mektebi, yakın tarihte Kız Meslek Lisesi olarak kullanılan ancak asıl sahibi Namık Kemal İlköğretim Okulunun üç ay önce bitmesi gereken ancak her nedense bitmemiş olan inşaatı.

ÜÇ AY ÖNCE BİTECEKTİ AMA…

   Depremin ardından halen inşaatın bulunduğu alanın ön kısmında prefabrik yapı dâhilinde eğitim hizmetini sürdüren okulun gerçek yerine geçmesi adına çalışma başlatıldı. Fotoğraflarda görüleceği şekilde bitiş tarihi Mart ayı idi. Lakin geldiğimiz gün itibariyle inşaat durmuş vaziyette. Neden durduğu bilinmemekle birlikte önümüzdeki eğitim-öğretim yılına yetişip yetişmeyeceği konusu da muamma olarak cevap bekliyor.

   Verdiğimiz sadece bu iki örnek bile Düzce’nin kaderini değiştireceklerini, güzelleştireceklerini her seçim dönemi prefabrik eğitimden kurtaracaklarını dile getirenlerin, her nedense bu sorunlarla uğraşıp halkın yararına olacak en sağlıklı çalışmayı yapmaları yerine, sürekli sosyal mecralarda at koşturduklarını görmekten öte geçemememizi sağlıyor.

ATATÜRK DEVLET HASTANESİ

   Atatürk Devlet Hastanesi’nin eksikleri konusunda da cevval görünen vekil Keşir’in, hastaneye yapılan atamaları da müjde olarak göstermesinin ötesinde, hastane içerisinde yaşanan sıkıntılara çözüm üretmemesi, verilen müjdenin ehemmiyetini de ortadan kaldırıyor.

VEKİLLER SORUNLARA YABANCI

   Bu sıkıntılar aslında konunun görünen kısımları, bahsi geçen iki vekilin de yollardan turizme ve daha birçok konuya yabancı kaldıkları aşikâr.

   Vekil denilen seçilmişlerin, kendilerini seçenlerin iyi-kötü, mutlu-mutsuz her günlerinde yanlarında olmaları olağan olmakla beraber, asıl işleri yaşadıkları kentin sorunlarına duyarlı olmaları ve çözüm üretilmesine katkı sağlayarak, kentin vizyonunu değiştirmeleri de kendilerine oy veren halkın en doğal beklentisidir.

Peki, Senin Yorumun?
Ayhan Akçay  /  22.06.2019 - 12:49:08
  Sayın vekilim bizzat bana söz verdiydi secim zamanı bekliyorum unutmadım gerçi diğer seçimlere daha çok zaman var gün olur devran döner tekrar görüşmek üzere diyorum
  Fatih Melih Maradit
Alın size birkaç öneri!
 
  Ayşegül Şenol Can
Vatandaşı adam yerine koymak!
 
  Ulviye Dikmen
HEİDİ NEDEN ÇIPLAK AYAKLI?
 
  Telat Çelik
KÖTÜLÜK!..
 
  Peri Meram Arbak
Işıtan Gündüz’ün Ardından
 
  Hümeyra Yılmaz
İyiler ayağa kalksın, toplum vicdanı yık
 
  Cemil Acar
NAMIK KEMAL İLKÖĞRETİM OKULU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
Ahde Vefa
 
  Aysel Dural
GERÇEK ENTELEKTÜEL!
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Alın size birkaç öneri! " Yazısına...
 Akdeniz Recai
  Birde o başkanları bu oluşumlara azmettirecek bilgili, aklıselim seçmene vatandaşa ihtiyaç var! Tek başına mücadelenizin her zaman havada kalma riski var! Saygılarımla!
  " Özlü mahalle ziyaretlerini sürdürüyor! " Haberine...
 Sevgi
 Kalıcı konutlardaki mahalleleride ziyaret edeceğinizi umuyoruz.Özellikle otobüs,temizlik,ilaçlama konusunda mağduriyet yaşıyoruz ve çözüm üretmenizi bekliyoruz.
  " Alın size birkaç öneri! " Yazısına...
 Saime Cakmakci
 Gönlünüze sağlık ne güzel düşünmüşsünüz inşallah gerçekleştirirler temenni ediyorum
  " Alın size birkaç öneri! " Yazısına...
 Engin
  Önerileriniz ve eleştirilerinizde yerden göğe kadar haklısınız, sizin ve sizin gibi düşünenlerin sivil toplum örgütlerinde mutlaka ama mutlaka olması gerekiyor başarılar diliyorum kolay gelsin.
  " Alın size birkaç öneri! " Yazısına...
 Faruk
 Bunu yapabilecek kadar ileri görüşlü idareci Düzce Belediyesi yönetiminde var mı?
  " Alın size birkaç öneri! " Yazısına...
 Erman
 Ďüzceliler eskiden beri sizin bu yazdıklarınızı kavrayabilmiş insanları seçmek için bir araya gelemedi, genelde seyirci kaldı. Dolayısıyla da sonuç değişmedi.
  " Bu sorulara cevap verin! " Haberine...
 Muallim
 Milli eğitim müdürünü Düzceye öneren eski meb bakan yardımcısı, buna ön ayak olan da bir vekil.Ortaya koyduğu proje bir öğretmeni merkeze çektirip kitap yazdırmak ve adamın kitaplarını satmak, dahası düzce nin sorunlarına çare olmayacak yığınla trübün projesi.Yarayı bilmediği için merhem de olamaz.
  " Alın size birkaç öneri! " Yazısına...
 Orhan Gün
 sizi takdir ediyorum, okuyorum düzce için çırpınmalarınızı. ama bu düzceden ne köy ne kasaba olur. neresine el atacaksın ki. çarpık kentleşme modern mimariden yoksun binalar daracık yollar. yılan gibi kıvrılan şehrin göbeğinden geçen İstanbul caddesi. kıramadı bu kabuğunu DÜZCE maalesef.
  " NERESİNDEN TUTSANIZ!.. " Yazısına...
 F Sönmez
 Kaleminize sağlık. Yapılacak işlerde rant ve dar çevre görüşü esas alınırsa sonuç budur. Şu ana kadar ''Eskisi gibi olmayacak'' söyleminden öte yeterli anlayış değişikliği yok. 1-Yiyenin, yapanın yanına kar kalmamalı.Milletin parasını hortumlayanlardan hesabı sorulmalı. 2-Öncelikler doğru ele alınmalı. Halkın görüşü sorulmalı. 3-Halk beni seçti. Ben her şeyi yaparım mantığı bırakılmalı. En az elli yıllık bir öngörü olmalı. Halk yönetime katılmalı. Düzce Halkı seçimde eski gidişatı onayladı. Hiç yoksa Sayın Özlü eskisini kabul etmiyor. Bunun yeterli olmadığı görülüyor.
  " NERESİNDEN TUTSANIZ!.. " Yazısına...
 Ertuğrul Şen
 Işıklandırma Uzakdoğuda festivallerde yapılanların aynısı.Düzceye yakışmıyor derhal kaldırılmalı
DÜ kadın çiftçilerle buluştu! DÜ kadın çiftçilerle buluştu!
  Çağatay; ‘Kırılma zamanı geldi’
  Kapalı Pazaryeri çarşamba açılacak!
  PROF. ÇAKIR; ‘Şu an konuşurken deprem olabilir!’
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Birleşik Metal’de Çelik güven tazeledi!
  Düzce Tanıtım Filmi
  Eee burası Düzce.. İsteyen istediği gibi kaldırımları işgal edebilir!
  Dilber Ay’ın mezarı mı açılacak?
  Özlü; 'Düzce'de ilkleri barındıracak'
  Özlü mahalle ziyaretlerini sürdürüyor!
  İkinci üniversiteye yoğun ilgi!
  2 DAKİKADA BUGÜN
  Sözleşme işçileri memnun edecek!
  Trafik kazası: 1 yaralı!
  Raftingcilerden Harekata destek!
  2 DAKİKADA BUGÜN
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Yama çalışmaları devam ediyor!
  Park ihtiyaçları tamamlanıyor!
  Çocuk Üniversitesi devam ediyor.. Safir Koleji'nde seminer!
  12.10.2019 - NERESİNDEN TUTSANIZ!..
  15.10.2019 - Alın size birkaç öneri!
  15.10.2019 - Bu sorulara cevap verin!
  17.10.2019 - Özlü mahalle ziyaretlerini sürdürüyor!