Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :71284663 Aktif Ziyaretçi :1062 4 Haziran 2020 Perşembe
[17:59] 3 kişinin Milletvekillikleri düşürüldü! -- [17:47] ‘Özel hükümleri değiştirilmeli’ -- [17:32] Beyaz eşya ve mobilya mağazalarında Covıd-19 önlemleri! -- [17:15] Kuyumcu, bijuteri ve saatçilerde alınacak önlemler açıklandı! -- [17:11] Kütüphaneler okuyuculara açıldı! -- [17:01] Valilik, normalleşme kararlarını açıkladı! -- [16:56] Kasap, manav, kuruyemişçi, balıkçı ve diğer gıda satış yerlerinde alınacak önlemler! -- [16:42] Anormal bir şekilde mi normalleşiyoruz? -- [16:35] Market ve süpermarketlerde Covıd-19 önlemleri! -- [16:16] Kozmetik ve Parfümeri mağazalarında alınacak önlemler! --
Keşir 15 Temmuz'u anlattı: Meclisin bombalanacağı hiç aklıma gelmedi!
FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde "milletin emanetine sahip çıkıyoruz ve buradayız" demek için diğer milletvekili arkadaşlarıyla TBMM'ye giderek dik bir duruş sergileyen ve Meclis bombalandığında cep telefonuyla içeride olanları canlı yayınla kamuoyuna duyuran AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, o geceyi anlattı.
12.07.2019 - 16:35:34  Haberi Yazd?r
 
   FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde "milletin emanetine sahip çıkıyoruz ve buradayız" demek için diğer milletvekili arkadaşlarıyla TBMM'ye giderek dik bir duruş sergileyen ve Meclis bombalandığında cep telefonuyla içeride olanları canlı yayınla kamuoyuna duyuran AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, o geceyi anlattı. 
 
Eski bir gazeteci olan Milletvekili Keşir, yaptığı açıklamada, 2002'den bu yana dünya ölçeğinde büyüyen Türkiye'yi engellemek için farklı yöntem ve mekanizmaların denendiğine vurgu yaptı.
 
   Gezi Parkı odaklı olaylar ve e-Muhtıra ile bir sonuç alınamadığını, her seferinde bu gibi krizlerden çıkılınca "Kendilerine üst akıl" diyen yapının 15 Temmuz'u planladığını söyleyen Keşir, "15 Temmuz sadece Türkiye'de de değil, dünya ölçeğinde çok ağır bir travmadır. Böyle bir travmadan bu şekilde çıkıp da ayakta kalabilecek Türkiye'den başka bir ülke olacağını düşünmüyorum." dedi. 
 
"Çocuklarıma dönmeme ihtimalimin olduğunu söyledim"
 
   Darbe girişimini haber alır almaz milletin emanetine sahip çıkmak gibi bir görevi olduğu bilinciyle farklı siyasi kimliği olan 6-7 mevkidaşıyla TBMM'ye gittiğini belirten Keşir, o gece yaşadıklarını şöyle anlattı:
 
   "Biz 22.30 gibi işin rengini anladık, öncesinde pek çok kişi gibi ben de İstanbul'da özel bir durum olduğunu sanmıştım. 22.30'da durum netleşmişti, o saatten sonra bizim olmamız gereken yer ya partimizin genel merkezi ya da görev yaptığımız, milletin emanetini aldığımız parlamento binası olmalıydı. Parlamentoya gittik, ilk giden 6-7 milletvekilinden biri benim. Biz oraya sadece 'Milletin emanetine sahip çıkıyoruz ve buradayız.' demek için gittik. Evden çıkarken çocuklarıma dönmeme ihtimalimin olduğunu söyleyerek çıktım. Dönmeme üzerine bir ihtimali kuvvetle düşünerek çıktım evden. Meclis Genel Kurulunun açılması yönünde bir irade oluştu, 25 kişiydik orada. Cumhurbaşkanımız 'Ölümüne' diye milleti sokağa davet ettiğinde biz de üzerimize düşen görevi yerine getirmek zorundayız, milletin görevi varsa vekilinin de bir görevi var." 
 
"Kendimi orada bir gazeteci yerine koydum"
 
   TBMM'de ve oraya gelen tüm arkadaşlarında, "Kurtuluş Savaşı'nda bile çalışan o parlamentonun bir darbe girişimine pabuç bırakmayarak çalışıyor olması" düşüncesinin hakim olduğuna değinen Keşir, orada olanların kamuoyuna aktarılması adına bir vazifesi olduğunu ve bunun için elindeki cep telefonunu kullandığını aktardı.
 
   Keşir, sözlerine şöyle devam etti:
 
   "Genel Kurul açıldı, bunu duyuracağımız araçlar yok. Öyle bir kaos durumu var ki ortada, o an Cumhurbaşkanımızın yayını bana fikir verdi. Meslekten gelmenin de durumu vardı bende. Cumhurbaşkanımızın bağlandığı yayın kuruluşunu arayarak 'Rejide kim varsa benim telefonumu rejiye ver.' dedim. Orada benim üzerimden giden bir yayın değildi, ben kendimi orada bir gazeteci yerine koydum. O atmosferin, diğer siyasi partilerin, Meclis Başkanı ve milletvekillerinin duruşlarının görülmesi üzerine telefonla kameramanlık yaptım. 10-12 dakika yayın kuruluşuna o Mecliste milletvekillerinin nasıl o emanete sahip çıktığıyla ilgili mesajı verme gayretinde oldum. Daha sonra kapattık yayını. "
 
"Allah o gece hepimizden korkuyu almıştı"
 
   TBMM'nin o gece iki defa bombalandığının fakat hiçbir milletvekilinin endişeye düşmediğinin altını çizen Keşir, Şeref Salonu'na düşen bombayı çok yakın hissettiklerini dile getirdi.
 
   "Bunu şerefle ve iddiayla söylüyorum, ikinci ve kuvvetli bomba deprem şiddetiyle salonu sarstı ama hiçbir milletvekilinde bir siper alma ya da saklanma olmadı. Allah o gece hepimizden korkuyu almıştı." diyen Keşir, "Toz bulutu, barut kokusu oluştu. Yayın kuruluşu tekrar yayına bağlandı, o ortamı tekrar anlattım. Milletvekili arkadaşlarımın duygularını tek tek aktardım. Açıkçası, vekilin, sokaktaki vatandaşla aynı duyguda olduğunu millete hissettirmek, bunu paylaşmak istedim." ifadelerini kullandı. 
 
   Dünya tarihinde hiçbir savaşta parlamento binasına saldırı olmadığına işaret eden Keşir, şunları kaydetti:
 
   "Meclisin bombalanacağı hiç aklıma gelmedi. İlk ele geçirilecek yerlerden biri olacağı düşünülebilir ama havadan bombalanacağı hiç aklıma gelmedi. Hiçbir savaşta dahi parlamento binaları bombalanmaz. Bu bambaşka bir şeydi. Ben son ana kadar kamuoyuna bombalanan Meclisi anlatma, oradaki durumu anlatma görevini hissettim üzerimde. Salonu son terk eden milletvekiliyim. Milletimize söylenecek söz yok, milletimiz o gece sadece Türkiye değil, dünya tarihine geçecek bir duruş gösterdi. Birbirini hiç tanımayan insanların yolu o tankların önünde kesişti. Tek bir ruh vardı, Kurtuluş Savaşı'nda dedelerinin taşıdığı ruh ne ise milletimizde o gece o ruh vardı."
 
   Keşir, Türkiye'nin 15 Temmuz gibi bir gecenin ertesi günü yine dimdik ayağa kalktığını ve bunun büyüyen Türkiye'nin de en önemli işaretlerinden biri olduğunu sözlerine ekledi. 
Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
Anormal bir şekilde mi normalleşiyoruz?
 
  Ayşegül Şenol Can
KAHVALTI HABERLERİ
 
  Ulviye Dikmen
GEÇMİŞE İZİN VER! GEÇSİN....
 
  Telat Çelik
ÜNİVERSİTE -2- (Valilik Hocaları neden u
 
  Peri Meram Arbak
Sağlık çalışanlarının hakkı ödenir mi?
 
  Hümeyra Yılmaz
Mevkiimiz kalıcı sorunlar güncelleme
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
NASIL BİR BAYRAM?
 
  Tarık Şahin
Kendinize ve çevrenizdekilere bir iyili
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " MARADİT AİLESİNİN ACI GÜNÜ! " Haberine...
 Askin hare
 Mekani cennet olsun ins cocuklugumun entel ablasiydi idolümdü nurlar içinde yatsin ailesine rabbim sabir versin.
  " FATMA ÖZTÜRK HAYATINI KAYBETTİ! " Haberine...
 sevgi
 Mekanı cennet olsun.
  " GEÇMİŞE İZİN VER! GEÇSİN.... " Yazısına...
 Ferah Teber Coşan
 Çok geçmiş olsun olsun sevgili Ulviye abla . Biliyor musunuz ben dişçiden hiç korkmaz kızım da .İlk size getirmişti annem.Hoşgeldiiin Müesser hanım diye sıcak karşılamanızı unutamam.Annemi kısa bir süre önce kaybettim paylaşmak istedim.Tekrar geçmiş olsun gülen yüzünüz solmasın.
  " Fabrikalara maske tedarik edildi! " Haberine...
 sevgi
 Her yere dağıtılan şu maskeler sadece vatandaşın evine ulaşamadı ya.
  " GEÇMİŞE İZİN VER! GEÇSİN.... " Yazısına...
 Yılmaz uğurlu
 İyilikten başka bir düşüncesi olmayan dünya iyisi. Seni tanımak ayrıcalık diyorum..
  " Sağlık çalışanlarının hakkı ödenir mi? " Yazısına...
 ulviye dikmen
 Yaşamımızı borçlu olduğumuz sağlık emekçilerini kocaman bir alkışla selamlıyorum..Sorunların çözümü hepimizin sorumluluğunda...sevgiler
  " NASIL BİR BAYRAM? " Yazısına...
 ulviye dikmen
 Bayram tadında günlerimizin umuduyla, güzel yazına teşekkür ediyorum sevgiler
  " GEÇMİŞE İZİN VER! GEÇSİN.... " Yazısına...
 Fazlı Coşkun
 Çocukluğumun aydınlık yüzü, ilk yol gostericim.... Yazında da belirttigin gibi büyümeyi değil olgunlaşmayi öğreten insan...Hasretle ellerinden öpüyorum... Sağlık ve mutluluk dolu günler dilerim...
  " GEÇMİŞE İZİN VER! GEÇSİN.... " Yazısına...
 Güner Bayraktar
 cok gecmis olsun dualarimiz hep sizinleydi iyilik ettiginiz kisilerin dualari size gecirdiginiz surecte yaninizdaydi Duzcenin size ihtiyaci var ulviye hanim kendinize iyi bakin zafer'in selami var Güner Bayraktar
  " GEÇMİŞE İZİN VER! GEÇSİN.... " Yazısına...
 Hamdi Özlü
 Geçmiş olsun Düzce sevdalısı gönlü güzel abla.
Çocuk Kardiyoloji Uzmanı hasta kabulüne başladı! Çocuk Kardiyoloji Uzmanı hasta kabulüne başladı!
  Dünyada ilk kez Türkiye’de incelendi: Çamurda corona çıktı!
  FATMA ÖZTÜRK HAYATINI KAYBETTİ!
  MARADİT AİLESİNİN ACI GÜNÜ!
  18 yaş altı ve 65 yaş üzeri için yeni genelge!
  Kafasında şişe kırdılar!
  İşte Düzce'de ibadete açılacak camiler!
  Koronavirüs bir can daha aldı!
  Bakın hangi oyunlar yasak!
  VALİLİK YENİ KARARLARI AÇIKLADI!
  DTSO Meclis Toplantısı gerçekleştirildi!
  KAZA SONRASI D - 100 SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ!
  Meteorolojiden uyarı!
  Fabrikalara maske tedarik edildi!
  METEOROLOJİDEN UYARI!
  Şahin ve Kaya Düzce ve sporu konuştu!
  Otobüs yolculuğunda koronavirüs önlemleri belirlendi!
  Kıyı balıkçıları hazırlıklarını sürdürüyor!
  Bakan Selçuk açıkladı: LGS'de 3 önemli değişiklik!
  Vali Dağlı cuma namazına katıldı!
  Dܒde Sürekli İşçi Alımı kura çekimi yapılacak!
  30.05.2020 - GEÇMİŞE İZİN VER! GEÇSİN....
  29.05.2020 - Dünyada ilk kez Türkiye’de incelendi: Çamurda corona çıktı!
  30.05.2020 - Sağlık çalışanlarının hakkı ödenir mi?
  30.05.2020 - NASIL BİR BAYRAM?
  30.05.2020 - Neden değerlendirilmiyor?
  29.05.2020 - İşte Düzce'de ibadete açılacak camiler!
  30.05.2020 - Fabrikalara maske tedarik edildi!
  31.05.2020 - FATMA ÖZTÜRK HAYATINI KAYBETTİ!
  1.06.2020 - MARADİT AİLESİNİN ACI GÜNÜ!