Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :67031013 Aktif Ziyaretçi :16224 20 Ekim 2019 Pazar
[15:32] Muhtarlar Günü'nü kutladılar! -- [15:25] Üniversitede etik yaklaşım kursu! -- [13:15] Temizlik seferberliği sürüyor! -- [12:53] Adıge Bilim ve Kültür Festivali başladı! -- [12:39] Dܒde Teknoloji Zirvesi gerçekleştirilecek! -- [12:20] 16 Tasarım ve Beceri Atölyesi kuruldu! -- [11:09] Muhtar 5 yıllık maaşını köyüne bağışladı! -- [17:56] 2 DAKİKADA BUGÜN -- [15:41] Safir Koleji ile DTSO arasında bir protokol daha! -- [15:34] Mahalle ziyaretleri devam ediyor! --
HASTANELERİMİZ YETERSİZ!
Son zamanlarda hastanelerle ilgili gelen yoğun şikayetlere yetkililer ve iktidar sessiz kalırken, muhalefet olayları sadece seyrediyor. Vatandaş ise isyan etme noktasına geldi. Sadece Üniversiteden yapılan açıklama ise, “Doktor var, yoğun bakım yetersiz. Cihazlarımız eski ve arıza yapıyor” şeklinde..
14.09.2019 - 12:55:32  Haberi Yazd?r

 

   ( HABER & YORUM : BURASIDÜZCE GAZETESİ )

   Düzce’de hastanelerle ilgili şikayetler her geçen gün artıyor. Kalp krizleri sonucu müdahale edilemeyen ve başka illerin hastanelerine sevk edilerek belki de zaman kaybından dolayı hayatlarını kaybeden vatandaşlarımızın basına konu olmasından sonra, Düzceliler tepkilerini gerek gazetemize telefon ederek, gerek sosyal medya aracılığıyla duyurmaya başladılar.

   Gazete burasıdüzce’nin 30 Ağustos 2019 tarihli sayısında konuyu gerek manşetinden ve gerekse köşe yazılarıyla gündeme getirmesinin ardından, Düzce Valiliği tarafından yapılan yetersiz bir açıklamanın dışında kamuoyuna herhangi bir açıklama yapılmamıştı.

   Ardından CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal Düzce’de ki hastanelerin yetersizliğini TBMM’ye taşımış ve bir soru önergesi vermişti.

SADECE REKTÖRDEN BİR AÇIKLAMA VAR!

   Konuyla ilgili konuşan Düzce Üniversitesi Rektörü Nigar Demircan Çakar, yoğun bakım ünitelerinin yetersiz olduğunun altını çizerek, ihtiyaç duyulan her an yoğun bakım yatağı bulunmaması neticesi, yoğun bakımlarda boşluk bulunan illere hastaların sevk edildiğini ifade etti.

   Öte yandan Çakar, kardiyolojide hekim sıkıntısı olmadığını da belirterek, “Anjiyo cihazımız eski, cihazın sıkça arıza yaptığı, tamiri için de zaman zaman hizmet veremediği doğru. Yaklaşık 1,5 yıldır bu cihazın peşindeyiz. Bu maliyette cihazlar kurumun kendi inisiyatifi ile değil, ilin nüfusuna bağlı ve sağlık bakanlığı tıbbi cihaz kurumunun onayına göre alınıyor. Hem onayı hem de bütçeyi çıkartmak gerek yani. İkisini de sağladık ve alıyoruz” dedi.

PEKİ DEVLET HASTANESİ NE DURUMDA?

SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ VE İKTİDARDA TIK YOK,

YANDAŞ SAVUNMADA, MUHALEFET SEYREDİYOR..

   Devlet Hastanesi’nde ise hem hekim ve hem de cihaz bakımından yetersiz olduğu söylentileri almış başını giderken, bu konuda yapılmış herhangi bir resmi açıklama da ne yazık ki yok!..

   “Hekim eksiğimiz yok” açıklaması sadece üniversiteden geliyor ve bu açıklamanın da ne yazık ki yoğun bakım ünitesinin yetersizliğinden dolayı hiçbir anlamı kalmıyor!..

   Sadece Üniversiteden gelen bu açıklamayı da yandaşlar bir genelleme yaparak, “Bakın, doktor açığımız yokmuş” diyerek ve “Çıkan haberler sadece bir algı” şeklinde yorumlayıp birilerini korumaya çalışırken, oynadıkları ne yazık ki Düzceliler’in ve hatta kendilerinin sağlığı oluyor.

   Diğer taraftan konuyla ilgili ne Düzce Valiliğinden, ne Sağlık Müdürlüğünden ne de iktidar partisinin her hangi bir organından yapılmış bir açıklama yok.

    Düzce muhalefeti ise sağlık konusunu nedense sadece seyrediyor.

   CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal konuyu meclise taşırken, Düzce CHP her zamanki gibi kış uykusuna çoktan yatmış durumda.

   MHP Milletvekili Ümit Yılmaz, bu aralar dikkatini başka sorunlara çevirmiş durumda.. Sağlık konuları dikkatini çekmiyor.

   İYİ Parti’de ise sağlık konusunda nedense “seyretmeyi tercih ediyor” havası var. 

   Sonuç olarak; vatandaşın bu denli tepkili olduğu konuyu Düzce muhalefeti görmezden gelmeyi tercih ediyor.

SADECE KALP RAHATSIZLIKLARI MESELESİ DE DEĞİL!

   Her ne kadar hastanelerdeki sorunlar kalp rahatsızlıkları sonucu gündeme geldiyse de, sadece kalp değil bir çok branşta hastanelerimizin yetersiz kaldığı aldığımız bilgiler arasında.

   Öte yandan; idari açıdan da gerek Üniversite ve gerekse Devlet Hastanelerinden bir çok şikayet var.

   Düzce Devlet Hastanesinde poliklinik hizmeti veren binanın temizlik ve havalandırılmasından tutun, Üniversite hastanesindeki yatak çarşafları ve örtülerinin pisliğinden kokmasına kadar, vatandaşın uğradığı muameleye kadar bir çok konuda şikayetler almış başını gidiyor.

BU SORUNUN;

PARTİSİ-PURTİSİ, YANDAŞI-MUHALİFİ OLMAZ!

   Şu da unutulmamalıdır ki; bu sorun Düzce’nin sorunudur..

   Düzceli’nin sorunudur..

   Bu sorunun, partisi-purtisi, yandaşı-muhalifi olmaz!..

   Bu sorunu hep birlikte el ele verip çözmeli ve Düzce’nin sağlıktaki geleceğine yön vermeliyiz!..

   Bunun başka hiç bir yolu yok!

Peki, Senin Yorumun?
Sevgi  /  16.09.2019 - 23:27:04
 Vekillerimiz neredeler?halkın sesini duymuyorlar mı?
Sedat  /  16.09.2019 - 10:45:11
 Muhalefet ne yapsın ha muhalefet çok şeyler yaptı da biz göremedik herhalde. Muhalefet batının eline geçti siz hala muhalefet ten iyi bir şeyler bekleyin.
Aygül  /  16.09.2019 - 10:44:01
  Muhalefet ne yapsın daha yıllarca uyardı ikaz etti. Her seferinde savunmaya geçen hastane kapılarında pardon evde sırasının gelmesini bekleyen halinden memnun bu vatandaşlar değil mi yine memnun memnun beklesinler değillerse de biraz itiraz etmeyi öğrensinler tabi muhalefete değil iktidarı elinde tutanlara
Yakup  /  16.09.2019 - 10:43:18
  Üniversite de normal poliklinikte genelde son sınıf öğrencileri Dr. olarak görev yapıyor. Hocalar ise sadece parası olana özel muayene yapıyor. Bu hocalar belirli günlerde neden normal poliklinik yapmazlar REKTÖR CEVAP VER.
  Fatih Melih Maradit
Alın size birkaç öneri!
 
  Ayşegül Şenol Can
Vatandaşı adam yerine koymak!
 
  Ulviye Dikmen
HEİDİ NEDEN ÇIPLAK AYAKLI?
 
  Telat Çelik
KÖTÜLÜK!..
 
  Peri Meram Arbak
Işıtan Gündüz’ün Ardından
 
  Hümeyra Yılmaz
İyiler ayağa kalksın, toplum vicdanı yık
 
  Cemil Acar
NAMIK KEMAL İLKÖĞRETİM OKULU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
Ahde Vefa
 
  Aysel Dural
GERÇEK ENTELEKTÜEL!
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Alın size birkaç öneri! " Yazısına...
 Akdeniz Recai
  Birde o başkanları bu oluşumlara azmettirecek bilgili, aklıselim seçmene vatandaşa ihtiyaç var! Tek başına mücadelenizin her zaman havada kalma riski var! Saygılarımla!
  " Özlü mahalle ziyaretlerini sürdürüyor! " Haberine...
 Sevgi
 Kalıcı konutlardaki mahalleleride ziyaret edeceğinizi umuyoruz.Özellikle otobüs,temizlik,ilaçlama konusunda mağduriyet yaşıyoruz ve çözüm üretmenizi bekliyoruz.
  " Alın size birkaç öneri! " Yazısına...
 Saime Cakmakci
 Gönlünüze sağlık ne güzel düşünmüşsünüz inşallah gerçekleştirirler temenni ediyorum
  " Alın size birkaç öneri! " Yazısına...
 Engin
  Önerileriniz ve eleştirilerinizde yerden göğe kadar haklısınız, sizin ve sizin gibi düşünenlerin sivil toplum örgütlerinde mutlaka ama mutlaka olması gerekiyor başarılar diliyorum kolay gelsin.
  " Alın size birkaç öneri! " Yazısına...
 Faruk
 Bunu yapabilecek kadar ileri görüşlü idareci Düzce Belediyesi yönetiminde var mı?
  " Alın size birkaç öneri! " Yazısına...
 Erman
 Ďüzceliler eskiden beri sizin bu yazdıklarınızı kavrayabilmiş insanları seçmek için bir araya gelemedi, genelde seyirci kaldı. Dolayısıyla da sonuç değişmedi.
  " Bu sorulara cevap verin! " Haberine...
 Muallim
 Milli eğitim müdürünü Düzceye öneren eski meb bakan yardımcısı, buna ön ayak olan da bir vekil.Ortaya koyduğu proje bir öğretmeni merkeze çektirip kitap yazdırmak ve adamın kitaplarını satmak, dahası düzce nin sorunlarına çare olmayacak yığınla trübün projesi.Yarayı bilmediği için merhem de olamaz.
  " Alın size birkaç öneri! " Yazısına...
 Orhan Gün
 sizi takdir ediyorum, okuyorum düzce için çırpınmalarınızı. ama bu düzceden ne köy ne kasaba olur. neresine el atacaksın ki. çarpık kentleşme modern mimariden yoksun binalar daracık yollar. yılan gibi kıvrılan şehrin göbeğinden geçen İstanbul caddesi. kıramadı bu kabuğunu DÜZCE maalesef.
  " NERESİNDEN TUTSANIZ!.. " Yazısına...
 F Sönmez
 Kaleminize sağlık. Yapılacak işlerde rant ve dar çevre görüşü esas alınırsa sonuç budur. Şu ana kadar ''Eskisi gibi olmayacak'' söyleminden öte yeterli anlayış değişikliği yok. 1-Yiyenin, yapanın yanına kar kalmamalı.Milletin parasını hortumlayanlardan hesabı sorulmalı. 2-Öncelikler doğru ele alınmalı. Halkın görüşü sorulmalı. 3-Halk beni seçti. Ben her şeyi yaparım mantığı bırakılmalı. En az elli yıllık bir öngörü olmalı. Halk yönetime katılmalı. Düzce Halkı seçimde eski gidişatı onayladı. Hiç yoksa Sayın Özlü eskisini kabul etmiyor. Bunun yeterli olmadığı görülüyor.
  " NERESİNDEN TUTSANIZ!.. " Yazısına...
 Ertuğrul Şen
 Işıklandırma Uzakdoğuda festivallerde yapılanların aynısı.Düzceye yakışmıyor derhal kaldırılmalı
DÜ kadın çiftçilerle buluştu! DÜ kadın çiftçilerle buluştu!
  Çağatay; ‘Kırılma zamanı geldi’
  PROF. ÇAKIR; ‘Şu an konuşurken deprem olabilir!’
  Kapalı Pazaryeri çarşamba açılacak!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Birleşik Metal’de Çelik güven tazeledi!
  Eee burası Düzce.. İsteyen istediği gibi kaldırımları işgal edebilir!
  Dilber Ay’ın mezarı mı açılacak?
  Özlü mahalle ziyaretlerini sürdürüyor!
  2 DAKİKADA BUGÜN
  Özlü; 'Düzce'de ilkleri barındıracak'
  İkinci üniversiteye yoğun ilgi!
  Sözleşme işçileri memnun edecek!
  Safir Koleji ile DTSO arasında bir protokol daha!
  2 DAKİKADA BUGÜN
  Allah bu harekatta görev alan şanlı ordumuza mensup tüm Mehmetçiklerimizi korusun ve muzaffer eylesin. Kalbimiz, yüreğimiz ve dualarımızla Mehmetçiklerimizin yanındayız.
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  2 DAKİKADA BUGÜN
  Park ihtiyaçları tamamlanıyor!
  Özlü: Acil ihtiyaçlar çözüme kavuşacak!
  Yama çalışmaları devam ediyor!
  13.10.2019 - NERESİNDEN TUTSANIZ!..
  15.10.2019 - Alın size birkaç öneri!
  15.10.2019 - Bu sorulara cevap verin!
  17.10.2019 - Özlü mahalle ziyaretlerini sürdürüyor!