Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :71206683 Aktif Ziyaretçi :1755 31 Mayıs 2020 Pazar
[15:08] Şahin ve Kaya Düzce ve sporu konuştu! -- [14:43] Kafasında şişe kırdılar! -- [14:17] ‘Sigaranın dumanı virüs taşıyabilir’ uyarısı! -- [14:00] CHP'den yeni bedelli askerlik önerisi: 'Uzaktan eğitime dönülmelidir' -- [13:47] Kamuda İdari izinleri yeniden düzenleyen genelge yayımlandı! -- [13:31] Otobüs yolculuğunda koronavirüs önlemleri belirlendi! -- [13:06] GEÇMİŞE İZİN VER! GEÇSİN.... -- [22:07] Hafta sonu için Valilikten açıklama! -- [17:35] Fabrikalara maske tedarik edildi! -- [16:02] Vali Dağlı cuma namazına katıldı! --
HASTANELERİMİZ YETERSİZ!
Son zamanlarda hastanelerle ilgili gelen yoğun şikayetlere yetkililer ve iktidar sessiz kalırken, muhalefet olayları sadece seyrediyor. Vatandaş ise isyan etme noktasına geldi. Sadece Üniversiteden yapılan açıklama ise, “Doktor var, yoğun bakım yetersiz. Cihazlarımız eski ve arıza yapıyor” şeklinde..
14.09.2019 - 12:55:32  Haberi Yazd?r

 

   ( HABER & YORUM : BURASIDÜZCE GAZETESİ )

   Düzce’de hastanelerle ilgili şikayetler her geçen gün artıyor. Kalp krizleri sonucu müdahale edilemeyen ve başka illerin hastanelerine sevk edilerek belki de zaman kaybından dolayı hayatlarını kaybeden vatandaşlarımızın basına konu olmasından sonra, Düzceliler tepkilerini gerek gazetemize telefon ederek, gerek sosyal medya aracılığıyla duyurmaya başladılar.

   Gazete burasıdüzce’nin 30 Ağustos 2019 tarihli sayısında konuyu gerek manşetinden ve gerekse köşe yazılarıyla gündeme getirmesinin ardından, Düzce Valiliği tarafından yapılan yetersiz bir açıklamanın dışında kamuoyuna herhangi bir açıklama yapılmamıştı.

   Ardından CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal Düzce’de ki hastanelerin yetersizliğini TBMM’ye taşımış ve bir soru önergesi vermişti.

SADECE REKTÖRDEN BİR AÇIKLAMA VAR!

   Konuyla ilgili konuşan Düzce Üniversitesi Rektörü Nigar Demircan Çakar, yoğun bakım ünitelerinin yetersiz olduğunun altını çizerek, ihtiyaç duyulan her an yoğun bakım yatağı bulunmaması neticesi, yoğun bakımlarda boşluk bulunan illere hastaların sevk edildiğini ifade etti.

   Öte yandan Çakar, kardiyolojide hekim sıkıntısı olmadığını da belirterek, “Anjiyo cihazımız eski, cihazın sıkça arıza yaptığı, tamiri için de zaman zaman hizmet veremediği doğru. Yaklaşık 1,5 yıldır bu cihazın peşindeyiz. Bu maliyette cihazlar kurumun kendi inisiyatifi ile değil, ilin nüfusuna bağlı ve sağlık bakanlığı tıbbi cihaz kurumunun onayına göre alınıyor. Hem onayı hem de bütçeyi çıkartmak gerek yani. İkisini de sağladık ve alıyoruz” dedi.

PEKİ DEVLET HASTANESİ NE DURUMDA?

SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ VE İKTİDARDA TIK YOK,

YANDAŞ SAVUNMADA, MUHALEFET SEYREDİYOR..

   Devlet Hastanesi’nde ise hem hekim ve hem de cihaz bakımından yetersiz olduğu söylentileri almış başını giderken, bu konuda yapılmış herhangi bir resmi açıklama da ne yazık ki yok!..

   “Hekim eksiğimiz yok” açıklaması sadece üniversiteden geliyor ve bu açıklamanın da ne yazık ki yoğun bakım ünitesinin yetersizliğinden dolayı hiçbir anlamı kalmıyor!..

   Sadece Üniversiteden gelen bu açıklamayı da yandaşlar bir genelleme yaparak, “Bakın, doktor açığımız yokmuş” diyerek ve “Çıkan haberler sadece bir algı” şeklinde yorumlayıp birilerini korumaya çalışırken, oynadıkları ne yazık ki Düzceliler’in ve hatta kendilerinin sağlığı oluyor.

   Diğer taraftan konuyla ilgili ne Düzce Valiliğinden, ne Sağlık Müdürlüğünden ne de iktidar partisinin her hangi bir organından yapılmış bir açıklama yok.

    Düzce muhalefeti ise sağlık konusunu nedense sadece seyrediyor.

   CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal konuyu meclise taşırken, Düzce CHP her zamanki gibi kış uykusuna çoktan yatmış durumda.

   MHP Milletvekili Ümit Yılmaz, bu aralar dikkatini başka sorunlara çevirmiş durumda.. Sağlık konuları dikkatini çekmiyor.

   İYİ Parti’de ise sağlık konusunda nedense “seyretmeyi tercih ediyor” havası var. 

   Sonuç olarak; vatandaşın bu denli tepkili olduğu konuyu Düzce muhalefeti görmezden gelmeyi tercih ediyor.

SADECE KALP RAHATSIZLIKLARI MESELESİ DE DEĞİL!

   Her ne kadar hastanelerdeki sorunlar kalp rahatsızlıkları sonucu gündeme geldiyse de, sadece kalp değil bir çok branşta hastanelerimizin yetersiz kaldığı aldığımız bilgiler arasında.

   Öte yandan; idari açıdan da gerek Üniversite ve gerekse Devlet Hastanelerinden bir çok şikayet var.

   Düzce Devlet Hastanesinde poliklinik hizmeti veren binanın temizlik ve havalandırılmasından tutun, Üniversite hastanesindeki yatak çarşafları ve örtülerinin pisliğinden kokmasına kadar, vatandaşın uğradığı muameleye kadar bir çok konuda şikayetler almış başını gidiyor.

BU SORUNUN;

PARTİSİ-PURTİSİ, YANDAŞI-MUHALİFİ OLMAZ!

   Şu da unutulmamalıdır ki; bu sorun Düzce’nin sorunudur..

   Düzceli’nin sorunudur..

   Bu sorunun, partisi-purtisi, yandaşı-muhalifi olmaz!..

   Bu sorunu hep birlikte el ele verip çözmeli ve Düzce’nin sağlıktaki geleceğine yön vermeliyiz!..

   Bunun başka hiç bir yolu yok!

Peki, Senin Yorumun?
Sevgi  /  16.09.2019 - 23:27:04
 Vekillerimiz neredeler?halkın sesini duymuyorlar mı?
Sedat  /  16.09.2019 - 10:45:11
 Muhalefet ne yapsın ha muhalefet çok şeyler yaptı da biz göremedik herhalde. Muhalefet batının eline geçti siz hala muhalefet ten iyi bir şeyler bekleyin.
Aygül  /  16.09.2019 - 10:44:01
  Muhalefet ne yapsın daha yıllarca uyardı ikaz etti. Her seferinde savunmaya geçen hastane kapılarında pardon evde sırasının gelmesini bekleyen halinden memnun bu vatandaşlar değil mi yine memnun memnun beklesinler değillerse de biraz itiraz etmeyi öğrensinler tabi muhalefete değil iktidarı elinde tutanlara
Yakup  /  16.09.2019 - 10:43:18
  Üniversite de normal poliklinikte genelde son sınıf öğrencileri Dr. olarak görev yapıyor. Hocalar ise sadece parası olana özel muayene yapıyor. Bu hocalar belirli günlerde neden normal poliklinik yapmazlar REKTÖR CEVAP VER.
  Fatih Melih Maradit
NORMALLEŞME!..
 
  Ayşegül Şenol Can
KAHVALTI HABERLERİ
 
  Ulviye Dikmen
GEÇMİŞE İZİN VER! GEÇSİN....
 
  Telat Çelik
ÜNİVERSİTE -2- (Valilik Hocaları neden u
 
  Peri Meram Arbak
Sağlık çalışanlarının hakkı ödenir mi?
 
  Hümeyra Yılmaz
Mevkiimiz kalıcı sorunlar güncelleme
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
NASIL BİR BAYRAM?
 
  Tarık Şahin
Kendinize ve çevrenizdekilere bir iyili
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " GEÇMİŞE İZİN VER! GEÇSİN.... " Yazısına...
 Nuri Çetin
 Düzce.nin bağrına basıp o çok sevdiği "Ulviye ablası"..Sizi çok seviyoruz..Sizi bize bağışladığı için Rabbimize hamdolsun..iyiki varsınız..Çok daha güzel günlerde hep birlikte yine beraber olabilme arzusu ile sağlıklı huzurlu günler diliyorum..
  " Neden değerlendirilmiyor? " Haberine...
 Orçun İLHAN
 Önceki dönemlerde bir kaç kez kuruma başvuru yapılmış ancak red cevabı alınmıştır. Celil Yağız Kültür Sanat Olarak hala buraya talibiz.
  " Dünyada ilk kez Türkiye’de incelendi: Çamurda corona çıktı! " Haberine...
 serhat
 o corona numuneyi alandan bulaşmıştır
  " Dünyada ilk kez Türkiye’de incelendi: Çamurda corona çıktı! " Haberine...
 Metin kanbur
 Devlet kamu kurumları ve tüm özel sektörlerde çevre mühendisi istihdamı artırılsın. denetimler sıklaştırılsın.
  " İşte Düzce'de ibadete açılacak camiler! " Haberine...
 Fatih Bedir
 Beyköy Sakarya’ya mı bağlı ordaki camileri niye yazmıyorsunuz???
  " Türk Kızılay ve polisten vatandaşlara bayram sürprizi! " Haberine...
 HATİCE
 yok kimse gelmedi ne şeker ne çikolata ne erzak ne giysi mahaller bitti köylerde bitti bayramlaşanda yok ben kutlayayım RAMAZAN BAYRAMINIZ MUBAREK OLSUN
  " ALTAŞ AİLESİNİN ACI GÜNÜ! " Haberine...
 EMEL KAÇAN
 Beyhan basın sağ olsun Allah sabırlar versin mekânı cennet olsun
  " NORMALLEŞME!.. " Yazısına...
 Düzceli..
  Sayın Maradit, ilginçlikleri, çelişkileri tarih ve rakamlarla vermişsinız.. Sokaktaki vatandaşın bile onlarcasını saydığı mantık dışı uygulamaların başında, AVM ler gibi, içerdeki havanın yalnızca yüzde onunun değiştirildiği ve sosyal mesafeyi korumanın en zor olduğu ticari alanları açıyorlar, " bence açıyor ".. Öbür yanda sahil kenarlarına, göl kenarlarına piknik alanlarına yasak koyuyorlar.. 65 yaş üzerindekiler korumak icin eve kapatıyor, gençlere 5 gün işe git, ama altıncı, yedinci gün evden çıkma diyoruz.. Bayramda bu zorlu süreçte 30 gün çalışan emekçilere yine dört gün eve kapan sonra işe devam edersin demenin mantığı var mı..
  " Gösterişli'den yangın açıklaması: İşyerinin esaslara göre yeterli olmadığı belirlendi! " Haberine...
 fidan bulut
 ben belediye başkanımdan hem duzce yolları ve kaldırımları yıkanmasını ve birde dükkânlarımızı ilaçlamasini rica ediyorum teşekürler.
  " Gençlerin bayramını kutladılar! " Haberine...
 MAHMUT ATASEVEN
 T.C. misaki milli sınırları içinde yaşıyan çoğu genç olan topluluğumuzun 19 mayıs 1919 da Samsuna ayak basan Rahmetli Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarının bahşettiği Gençlik Bayramını tebrik eder. İdrakını yapmakla onur duyduğumuz KADİR gecesinin Müslüman alemine mübarek olsun. Nice 19 Mayısların bu memlekette anılmasına vesile olsun. Devlet ve Millet var olsun..ADALET PARTİSİ GENEL İDARE KURLU ÜYESİ
Süs tavuğu yetiştiriciliği hobisini kazanca dönüştürdü! Süs tavuğu yetiştiriciliği hobisini kazanca dönüştürdü!
  Dünyada ilk kez Türkiye’de incelendi: Çamurda corona çıktı!
  Jandarmadan drone ile bayram denetimi!
  Adige Kültür Derneğinden Bayram sürprizi!
  Türk Kızılay ve polisten vatandaşlara bayram sürprizi!
  Sağlık Bakanlığı 11 maddelik yeni koronavirüs tedbirlerini açıkladı!
  Keskin’den Bayram mesajı!
  İşte Düzce'de ibadete açılacak camiler!
  150 kişiye ceza kesildi!
  382 kişiye para cezası uygulandı!
  Sekizgen cami cuma namazına hazırlanıyor!
  Kısıtlama bitti çiftçi tarlaya akın etti!
  Bayramı evde geçiren vatandaşlar dans etkinliğiyle moral buldu!
  WEB seminerleri devam ediyor!
  Yığılca'da iki katlı evde yangın!
  18 yaş altı ve 65 yaş üzeri için yeni genelge!
  Meteorolojiden uyarı!
  DTSO Meclis Toplantısı gerçekleştirildi!
  Er; ‘El birliği ile bu zorlu süreci atlatacağımıza inancımız tamdır’
  Açlık sınırı 2 bin 438 liraya yükseldi!
  Uygun; ‘Arılar oğul vermeye başladı’
  29.05.2020 - Dünyada ilk kez Türkiye’de incelendi: Çamurda corona çıktı!
  30.05.2020 - GEÇMİŞE İZİN VER! GEÇSİN....
  30.05.2020 - Neden değerlendirilmiyor?
  24.05.2020 - ALTAŞ AİLESİNİN ACI GÜNÜ!
  25.05.2020 - Türk Kızılay ve polisten vatandaşlara bayram sürprizi!
  29.05.2020 - İşte Düzce'de ibadete açılacak camiler!