Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :67004629 Aktif Ziyaretçi :13869 17 Ekim 2019 Perşembe
[13:12] PROF. ÇAKIR; ‘Şu an konuşurken deprem olabilir!’ -- [12:55] Dilber Ay’ın mezarı mı açılacak? -- [12:21] ‘Yanınızdayız Sayın Cumhurbaşkanım!’ -- [12:11] Esnafa bayrak dağıtacaklar! -- [12:02] ‘ENERJİMİZ YARINLARA’ yoluna Düzce ile devam etti! -- [11:42] Kuaför Ersin’den anlamlı bağış! -- [11:30] Trafik yükü köprü sistemi ile çözülecek! -- [10:54] Emniyetten öğrencilere bilgilendirme! -- [10:40] Çağatay; ‘Kırılma zamanı geldi’ -- [10:31] ‘Radyo yayıncılık eğitimi’ gerçekleştirildi! --
Bu sorulara cevap verin!
HOŞVER; Eksikleri tamamlayın sonra konuşun!
Düzce İl Sağlık Müdürlüğü Koordinasyonunda Düzce Üniversitesi Rektörlüğü ve Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimliğinin Katılımıyla düzenlenen basın bilgilendirme toplantısına, kalp krizi sonucu Bolu’ya sevk edilirken ambulansta hayatını kaybeden Tamer Hoşver’in acılı yeğeni damgasını vurdu.
17.09.2019 - 18:29:58  Haberi Yazd?r

   Düzce İl Sağlık Müdürlüğü tarafından organize edilen ve İl Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof.Dr. Öner Abidin Balbay, Düzce Üniversitesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Dr. Osman Kayapınar’ın katıldığı toplantı Düzce İl Milli Eğitim toplantı salonunda gerçekleştirildi.

   Sırasıyla Yılmaz, Balbay ve Kayapınar gündeme dair sağlık sorunlarıyla ilgili açıklamalarda bulunurken, sıkılıkla detaya girmeden eldeki imkanlar dahilinde yaptıkları çalışmaları anlattılar.

"SON DAKİKADA BEKLENMEYEN MİSAFİR!"

   Yetkililer, açıklamalarının ardından basın mensuplarının sorularını cevaplandırırken, geçtiğimiz günlerde geçirdiği kalp krizi sonrası Düzce’de anjiyo yapılamadığı için Bolu’ya sevk edilirken hayatını kaybeden Tamer Hoşver’in yeğeni Yılmaz Hoşver salona girdi.

"NEDEN HASTA YAKINLARI BURADA DEĞİL!"

   Söz alarak konuşmaya başlayan ve yapılan toplantıya çağrılmamalarından ötürü kızgınlığını ifade eden Hoşver, “Neden son dönemlerde hayatını kaybeden hasta yakınları burada değil? Basın açıklamasını yaparken keşke bizleri de çağırsaydınız. Ben hastane kapısında beklerken ölen amcam gibi keşke kapıda beklemeseydim” dedi.

   Hiçbir hastaneyi hiçbir sağlık kuruluşunu hiçbir şekilde ve asla suçlamadıklarını da ifade eden Yılmaz Hoşver, şöyle konuştu;

"SİZ O DAMARI ÇOMAK SOKARAK AÇAMAZSINIZ!"

   “Çünkü siz oradaki görevinizi elinizdeki imkânlarla, alet ve edevatlarla yapmaya çalışıyorsunuz. Bu aletlerde bir sıkıntı varsa siz o damarı çomak soksanız açamazsınız. Bu müdahaleyi yapabilmeniz için bazı cihazlara ihtiyacınız var. Bu cihazlar burada var mı yok mu?

   Biz paylaşımlarımızı yaparken ki #duzcekalptengidiyor hashtagini ben başlattım. Bunu başlatırken Düzce’de ki bazı sıkıntıları dile getirmek istedim. Buradaki herkes, hepimiz bizde ölmeyelim diye mücadele veriyorum. Yoksa bana dünyaları verseniz benim yakınımı geri veremezsiniz. Biz, başka bir şeyin peşinde değiliz. Öyle bir derdimiz yok. Bizim ailemizi bilen bilir.

   Düzce eski milletvekili ve Tıp Fakültesinin Düzce’ye kazandırılmasının mimarı Necmi Hoşver’in bunun için neler yaptığını da paylaşan Hoşver, “Benim amcam bu üniversiteyi buraya getireceğim diye mecliste yaptıklarını herkes biliyor, herkesçe malum Necmi Hoşver’in yaptıkları. Kendi yeğeninin hayatını kurtaramıyor. Benim kızgınlığım neden biz burada değiliz? Neden ben buraya tesadüfen canlı yayını görüp geliyorum” diye konuştu.

“ARTIK BİR EKSİĞİMİZ KALMADI,

DİYE AÇIKLAMA BEKLİYORUZ”

   Hoşver, açıklamasının sonunda ise “Biz artık açıklama beklemiyoruz. ‘Biz bu aletleri aldık, tedarik ettik, herhangi bir sıkıntımız eksiğimiz kalmamıştır, kusura bakmayın özür dileriz’ demenizi bekliyoruz. Bu kadar zor bir şey değil. Bunları söylemek için müdahil olmak istedim” şeklinde konuştu.

Peki, Senin Yorumun?
şükrü toros  /  18.09.2019 - 11:09:53
 doğru doğru koca doğru, ama anlayana saz anlamayana davul zurna.
Sgonca  /  18.09.2019 - 10:07:38
 çok güzel yapmış bence de doğru konuşmuş tebrikler başlattığı hareketi sonuna kadar destekliyorum maalesef Düzce’de hastane var ama ya cihaz yok ya doktor.
Ersan  /  18.09.2019 - 10:05:36
 Cihaz olur doktor olmaz bu Düzce'nin kaderi çok yıllar Bolunun kazansaydık bir şey olmuyordu simdi il olduk hala ayni sıkıntılar devam ediyor biz her zaman ayni muameleyi gördük. Niye hükûmette üç milletvekili var tik yok hepsi kendi derdinde demek yazık bu güzelim Düzce’mize kabuğunu kırıp çıkamadı bir turlu neden düzce bunu hak etmiyor gerçekten çok yazık.
Aytül  /  18.09.2019 - 10:03:05
  Adam doğru demiş neden hasta yakınları orda değil.
Gönül  /  18.09.2019 - 10:02:22
  Yılmaz Hoşver’i tebrik ediyorum.
  Fatih Melih Maradit
Alın size birkaç öneri!
 
  Ayşegül Şenol Can
Vatandaşı adam yerine koymak!
 
  Ulviye Dikmen
HEİDİ NEDEN ÇIPLAK AYAKLI?
 
  Telat Çelik
KÖTÜLÜK!..
 
  Peri Meram Arbak
Işıtan Gündüz’ün Ardından
 
  Hümeyra Yılmaz
İyiler ayağa kalksın, toplum vicdanı yık
 
  Cemil Acar
NAMIK KEMAL İLKÖĞRETİM OKULU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
Ahde Vefa
 
  Aysel Dural
GERÇEK ENTELEKTÜEL!
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Alın size birkaç öneri! " Yazısına...
 Akdeniz Recai
  Birde o başkanları bu oluşumlara azmettirecek bilgili, aklıselim seçmene vatandaşa ihtiyaç var! Tek başına mücadelenizin her zaman havada kalma riski var! Saygılarımla!
  " Özlü mahalle ziyaretlerini sürdürüyor! " Haberine...
 Sevgi
 Kalıcı konutlardaki mahalleleride ziyaret edeceğinizi umuyoruz.Özellikle otobüs,temizlik,ilaçlama konusunda mağduriyet yaşıyoruz ve çözüm üretmenizi bekliyoruz.
  " Alın size birkaç öneri! " Yazısına...
 Saime Cakmakci
 Gönlünüze sağlık ne güzel düşünmüşsünüz inşallah gerçekleştirirler temenni ediyorum
  " Alın size birkaç öneri! " Yazısına...
 Engin
  Önerileriniz ve eleştirilerinizde yerden göğe kadar haklısınız, sizin ve sizin gibi düşünenlerin sivil toplum örgütlerinde mutlaka ama mutlaka olması gerekiyor başarılar diliyorum kolay gelsin.
  " Alın size birkaç öneri! " Yazısına...
 Faruk
 Bunu yapabilecek kadar ileri görüşlü idareci Düzce Belediyesi yönetiminde var mı?
  " Alın size birkaç öneri! " Yazısına...
 Erman
 Ďüzceliler eskiden beri sizin bu yazdıklarınızı kavrayabilmiş insanları seçmek için bir araya gelemedi, genelde seyirci kaldı. Dolayısıyla da sonuç değişmedi.
  " Bu sorulara cevap verin! " Haberine...
 Muallim
 Milli eğitim müdürünü Düzceye öneren eski meb bakan yardımcısı, buna ön ayak olan da bir vekil.Ortaya koyduğu proje bir öğretmeni merkeze çektirip kitap yazdırmak ve adamın kitaplarını satmak, dahası düzce nin sorunlarına çare olmayacak yığınla trübün projesi.Yarayı bilmediği için merhem de olamaz.
  " Alın size birkaç öneri! " Yazısına...
 Orhan Gün
 sizi takdir ediyorum, okuyorum düzce için çırpınmalarınızı. ama bu düzceden ne köy ne kasaba olur. neresine el atacaksın ki. çarpık kentleşme modern mimariden yoksun binalar daracık yollar. yılan gibi kıvrılan şehrin göbeğinden geçen İstanbul caddesi. kıramadı bu kabuğunu DÜZCE maalesef.
  " NERESİNDEN TUTSANIZ!.. " Yazısına...
 F Sönmez
 Kaleminize sağlık. Yapılacak işlerde rant ve dar çevre görüşü esas alınırsa sonuç budur. Şu ana kadar ''Eskisi gibi olmayacak'' söyleminden öte yeterli anlayış değişikliği yok. 1-Yiyenin, yapanın yanına kar kalmamalı.Milletin parasını hortumlayanlardan hesabı sorulmalı. 2-Öncelikler doğru ele alınmalı. Halkın görüşü sorulmalı. 3-Halk beni seçti. Ben her şeyi yaparım mantığı bırakılmalı. En az elli yıllık bir öngörü olmalı. Halk yönetime katılmalı. Düzce Halkı seçimde eski gidişatı onayladı. Hiç yoksa Sayın Özlü eskisini kabul etmiyor. Bunun yeterli olmadığı görülüyor.
  " NERESİNDEN TUTSANIZ!.. " Yazısına...
 Ertuğrul Şen
 Işıklandırma Uzakdoğuda festivallerde yapılanların aynısı.Düzceye yakışmıyor derhal kaldırılmalı
DÜ kadın çiftçilerle buluştu! DÜ kadın çiftçilerle buluştu!
  VATANDAŞLARDAN YORUM YAĞDI!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Birleşik Metal’de Çelik güven tazeledi!
  ‘Esnafa sahip çıkmıyorlar!!!’
  Kapalı Pazaryeri çarşamba açılacak!
  2 DAKİKADA BUGÜN
  Düzce Tanıtım Filmi
  İlk seramik atölyesi açılıyor!
  Düzce'de bir ilk... Sanat severlerin hizmetine açıldı!
  İkinci üniversiteye yoğun ilgi!
  Yanmaz'dan anlamlı ziyaret!
  ‘Haydi, Düzce bayrak as’
  Raftingcilerden Harekata destek!
  Trafik kazası: 1 yaralı!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Özlü mahalle ziyaretlerini sürdürüyor!
  Özlü; 'Düzce'de ilkleri barındıracak'
  Çocuklar doyasıya eğlenecek!
  Yama çalışmaları devam ediyor!
  11.10.2019 - NERESİNDEN TUTSANIZ!..
  15.10.2019 - Alın size birkaç öneri!
  15.10.2019 - Bu sorulara cevap verin!
  10.10.2019 - Sesinizi çıkarmaya cesaretiniz mi yok?
  10.10.2019 - İstanbul Caddesinde değişim başladı!
  10.10.2019 - CHP'den Özlü'ye soru önergesi!
  11.10.2019 - Özlü mahalle ziyaretlerini sürdürüyor!
  17.10.2019 - Özlü mahalle ziyaretlerini sürdürüyor!