Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :67389269 Aktif Ziyaretçi :41397 13 Kasım 2019 Çarşamba
[18:05] 2 DAKİKADA BUGÜN -- [16:32] Parklarda tadilat sürüyor! -- [16:25] Asfalt ekibi Yahyalarda! -- [15:34] Gençlerin müzik yapması NEDEN RAHATSIZ EDİYOR? -- [15:07] Park yasağı getirildi ama takan yok! -- [14:25] Zabıtadan bu kez müzik yapan öğrencilere müdahale.. -- [13:29] Depremin 20. yılı anıldı! -- [13:18] Kaldırım çalışmaları sürüyor! -- [13:07] Yeni yol açma çalışmaları sürüyor! -- [12:29] ‘Sağlığı tehdit edebilecek bir durum söz konusu değil’ --
‘Esnafa sahip çıkmıyorlar!!!’
Piyasalardaki ekonomik durgunluk, Düzce esnafını fena vurdu. Düzceli esnaflar yaşanan ekonomik kriz nedeniyle iş yapamaz hale geldiklerini ifade ederken, sorunlarını dile getirmeyen bağlı bulundukları Esnaf Odalarına tepki gösterdiler. Esnaflar, esnaf odalarının sadece kendilerini aidat için aradıklarını belirttiler.
10.10.2019 - 16:20:55  Haberi Yazd?r

 

   Piyasalarda ki ekonomik durgunluk, Düzce esnafını fena vurdu. Düzceli esnaflar yaşanan ekonomik kriz nedeniyle iş yapamaz hale geldiklerini ifade ederken, sorunlarını dile getirmeyen bağlı bulundukları Esnaf Odalarına tepki gösterdiler. Esnaflar, esnaf odalarının sadece kendilerini aidat için aradıklarını belirttiler.

   Gazete Burasıdüzce, Yaşanan ekonomik krizin yansımalarını derinden hisseden Düzce Esnafının nabzını tuttu. Yaşanan kriz nedeniyle iş oranlarında büyük düşüşlerin yaşandığını ifade eden Düzce esnafları, sorunlarını dile getirmeyen bağlı bulundukları esnaf odalarına veryansın ettiler.

   Esnaf odalarının, esnafın halini görmezden geldiğini savunan bazı esnaflar, “Oda başkanlarını sadece seçimlerden seçime görüyoruz. Odalar ise, halimizi hatırımızı sormak için değil, sadece bizi aidat ödemeleri için arıyor” dediler.

“EKONOMİ KISIR DÖNGÜYE GİRDİ”

   Piyasalarda ki ekonomik krizin gün geçtikçe derinleştiğini dile getiren Gürcan Özkurt isimli esnaf, “Ben emekliyim, bizim işler ters gitti. Emeklinin durumu belli, memurun ve işçinin durumu da belli. Gördüğünüz gibi sokakta hareket yok, insanlarda para yok çünkü. Böyle kısır bir döngüye girdik. Bizim artık yaşımız geçti, inşallah bizden sonra düzelir”  dedi.

“İNSANLARDA ALIM GÜCÜ KALMADI”

   Yaşanan ekonomik kriz nedeniyle insanlarda alım gücünün kalmadığını ifade eden Ruhi Asılsay, Ekonomik olarak alım gücü yok öncelikle. Esnafın, memurun, işçinin, emeklinin durumu çok kötü. Düzeleceğini de sanmıyorum açıkçası ülke genelinde sorun var. Suriyelilerden bize fırsat yok hatta hastanede sıra bile yok. Emekliyim ben her gün bankada kuyruktayım para alabilmek için. Esnafın durumu kötü, müşteri yok, herkes oturuyor, işler bozuk” diye konuştu.

“EKONOMİNİN DAHA DA KÖTÜYE GİDECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM”

   Ekonominin daha da gideceğini düşündüğü belirten Seyfi Doğumcu isimli esnaf: “Hayat pahalı ve ben bunun düzeleceğine inanmıyorum daha kötüye gidebileceğini bile düşünüyorum” şeklinde konuştu.

“ESNAF ODALARI ESNAFA DESTEK OLMUYOR…”

   Tokcan Özkasap, “İşlerimiz %80’den %60’a düştü, kriz var. Esnaf Odaları da destek olmuyor” ifadelerini kullandı.

“EKONOMİ DAHA DA KÖTÜYE GİDECEK…”

   Esnaf odalarını esnafa sahip çıkmaya davet eden Abdullah Dağıstanlı, “Piyasada oluşan ekonomik kriz zaten beklenen bir şeydi, kaçınılmaz, daha kötüye doğru gideceğiz, bunun düzelme şansı yok. Sisteme bakıyorsun, %100 zam olan ülkede %9 enflasyon var, böyle bir saçmalık olabilir mi? Bunu da millet yerse yapıyorlar bizde yediğimiz kadar yiyoruz, yapacak bir şey yok. Esnaf Odalarının da esnafa sahip çıkabileceğini düşünmüyorum” dedi.

“ESNAF ODALARI AY SONUNDA VEYA 6 AYDA BİR PARA İÇİN ARIYOR…”

   Esnaf Odalarının esnafa sahip çıkmadığını kaydeden Mustafa Çıkrıkçı esnaf,   Devletin küçük esnafı korumaya yönelik ne bir çalışması, ne bir görüşmesi, ne de bir çabası yok. Devletten destek bekliyoruz, kriz var var, her şeyin maliyeti arttı, sigorta primleri arttı, ama gelir düştü alım gücü yok. Esnaf Odaları, bize sahip çıkmıyor. Esnaf Odaları ise ay sonunda veya 6 ayda bir para için arıyorlar sadece” diye konuştu.

“ESNAF ODALARINA PARA YETİŞTİREMİYORUZ”

   Bağlı bulunduğu Terziler Odasına para yetiştiremediğini kaydeden İbrahim İşler, “Ekonomik kriz var ama bu vatandaşın gelir düzeyi ile karşılıklı olan bir şey. Bugün asgari ücret 2020 lira ama bir yıl önce 1600 lira iken, ben 601 lira Bağ-kur ödüyordum oysa asgari ücreti 2020 lira yaptık diye hükümetimiz övünürken, devletin sen düzenli ödüyorsun diye %5 indirimi ile beraber 754 lira Bağ-kur ödüyorum. Bununla beraber asgari ücret arttı diye aldığımız birçok ürünün fiyatının fazlasıyla arttığını görüyoruz. Sadece benim değil hepimizin cebinde 200 lira olan para bugün 100 liraya düştü. Tabi sonra siz elbise diktiremiyorsunuz, ben köfte yiyemiyorum, siz tatile gidemiyorsunuz ve daha birçok sorun ve maalesef bu elimizde olmayan bir neden. Esnaf Odaları kesinlikle bizim sesimiz olamıyor. Ben bugün 300 lira yıllık terziler derneğine aidat öderken geçen gün bir mesaj geldi alt tarafı bir davete 40 lira talep edildi, ben yıllık 300 lira hizmet bedeli veriyorum ve karşılığında hiçbir hizmetten faydalanmıyorum hala para talep ediliyor. Hiçbir şekilde memnun değilim, şikâyetçi miyim? Etsen ne olacak ki? Kimi kime şikâyet ediyorsun” açıklamasına bulundu.

“ESNAF ODALARININ HİÇ BİR DESTEĞİNİ GÖRMÜYORUZ…”

   “Esnaf Odası Başkanlarının yüzünü sadece seçimden seçime görüyoruz” diyen Ahmet Yücel isimli esnaf;  “Piyasa tamamen durdu, kazanamıyoruz ki hizmet verelim. Esnaf Odaları destek zaten olmuyor, yüzlerinin seçimden seçime görüyoruz, gelip gördükleri zaten yok” şeklinde konuştu.

“KRİZ NEDENİYLE İŞLERMİZ BÜYÜK ORANDA DÜŞTÜ,

ESNAF ODALARINDA SES YOK!”

   Yaşanan kriz nedeniyle işlerinde büyük bir düşüş yaşandığını söyleyen Savaş Top isimli esnaf, “Daha önceden böyle kötü bir dönem yaşamamıştık. İşlerimizde yüzde 80’lere kadar bir düşüş yaşıyoruz. Bağlı bulunduğumuz esnaf odasında ses yok. Öncelikle Küçük Ölçekli Esnafın desteklenmesi lazım. Bu konuda esnaf odaları bence girişimde bulunması lazım”  dedi.

“ODA BAŞKANLARI MAKAM ARAÇLARI İLE GEZERKEN, ESNAF BİTİYOR…”

   Kriz nedeniyle Düzce’de birçok esnafın işyerini kapatma noktasına geldiğini vurgulayan Yılmaz Terzioğlu isimli esnaf ise, “Küçük esnaf bitiyor. Oda Başkanları makam araçları gezerken, Esnaf bitiyor. Neden hala esnafa destek çıkmıyorlar, anlamış değilim.” Diye konuştu.

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
‘BEN YAPTIM OLDU’ MANTIĞI!..
 
  Ayşegül Şenol Can
SINIRLARI AŞMAK
 
  Ulviye Dikmen
BİRLİKTE BİR YAŞAM MÜMKÜN!
 
  Telat Çelik
BİT PAZARI!
 
  Peri Meram Arbak
Işıtan Gündüz’ün Ardından
 
  Hümeyra Yılmaz
VİCDAN ENGELİ
 
  Cemil Acar
DÜZCE ULAŞIM MASTER PLANI
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
KANAYAN YARA ‘DÜZCESPOR’
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Asfalt ekibi Yahyalarda! " Haberine...
 asd
 Neden yahyalar ? Merkezin asfalt durumuna bi bakın önce. Bisiklet yolu yaptınız, sokaklarda hoplayarak geziyoruz. Heryer çukur. Önce merkeze dökün sonra yahyalara geçersiniz. Yalakaların işlerini görmeyi ne zaman bırakcaksınız.
  " Zabıtadan bu kez müzik yapan öğrencilere müdahale.. " Haberine...
 Sanal dedektif
 Bizim zabıtada iş güzarliktan başka birşey yapmaz oldu. yol kenarlarında kaldırımlara araba parklanmalarini lokantaları pide simit fırınlarını lokantaları kasapları kontrol edin. vatandaşa at eşek domuz etimi getiriyorlar. bu zincir marketler ve kasaplara bunları yapmaya gücünüz yetmiyor ürününü satmaya çalışıp evine ekmek getirmek isteyen cekcekcilere gücünüz yetiyor. mercedes bmv wosvagen gibi lüx araç sahiplerine parklanma cezası kesin gücünüz yetiyorsa
  " Gücünüz bu çocuklara mı yetti? Yazıklar olsun!.. " Haberine...
 şükrü toros
 belediye başkanının gücü zabıtalara yetmiyorsa istifa etsin gitsin yapacak biri gelsin.
  " Gücünüz bu çocuklara mı yetti? Yazıklar olsun!.. " Haberine...
 Aslı ikinci
 Yazıklar olsun her zaman ki gibi bunlar kendini ne sanıyorlar bunların hiç edebi adabı olmayacak mı anlamıyorum lütfen her önüne gelen artık zabita olmasın
  " Açık yeşil projesi ile boş arsalar değerlenecek! " Haberine...
 Şakir Berkarda
 Bence harika bir fikir. Boş ve bakımsız arsaların sahiplerinin , şehir içinde çirkin bir görüntüye sebep olmaya haklarının olmadığını düşünürdüm.Teşekkürler.
  " Özlü de fidan dikti! " Haberine...
 A.Rıza ÖZÇELİK
 Düzceye ne kadar fidan geldi nerelere kaç adet verildi kaç adeti dikildi kaç adeti kurudu veya çürüdü. Fatura bedeli nedir. En güzel hırsızlık halkın gözünün önünde ve onlara göstererek yapılandır
  " Depremin ‘yarım bıraktığı’ bedenler hayata tutundu! " Haberine...
 Güler
 Ülkemiz deprem bölgesinde. Buna rağmen en az önemli olan insan hayatı... Gerekli zemin çalışmaları yapılmadan yapılan binalar, çarpışık kentleşmeler... Neden? Sırf birileri daha çok kazansın diye...
  " Depremin ‘yarım bıraktığı’ bedenler hayata tutundu! " Haberine...
 Selma K.
 Deprem öldürmüyor, para çalarak, malzemeden kısarak ve gereğinden fazla yapılan katlı binalar öldürüyor... Düzce ye üç kattan fazlası haram...
  " EEE Burası Düzce, OLUYOR BÖYLE! " Haberine...
 Erdem
  Aradaki düzlüklere masa atsın balkon niyetine kullanır
  " EEE Burası Düzce, OLUYOR BÖYLE! " Haberine...
 TC Namık
 Artık hiçbir şeye şaşırmıyorum.nedense
Depremin ‘yarım bıraktığı’ bedenler hayata tutundu! Depremin ‘yarım bıraktığı’ bedenler hayata tutundu!
  İşte Kalıcı Konutlar’ın yeni ismi!
  EEE Burası Düzce, OLUYOR BÖYLE!
  Belediyeden anında müdahale..
  VATANDAŞA SORDUK! Düzce deyince aklınıza ilk gelen şey nedir?
  İSTANBUL CADDESİ YAZ-BOZ TAHTASINA DÖNDÜ
  Projeleriyle dikkatleri üzerine çekiyor..
  'BEN YAPTIM OLDU' MANTIĞI!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  BU, HALKA ZULMETMEKTEN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİL!
  YETER ARTIK! ÇÖZÜN BU İŞİ!
  2 DAKİKADA BUGÜN
  Hayat verenlere teşekkür toplantısı yapıldı!
  Düzcespor’da kongre yapıldı!
  Gürcistan Büyük Elçisi Düzce’de!
  Çocukları yuhalayan velilere tepki!
  Gücünüz bu çocuklara mı yetti? Yazıklar olsun!..
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Özlü de fidan dikti!
  Parkımızı yapılar işgal etmesin!
  Depremin ‘yarım bıraktığı’ bedenler hayata tutundu!
  8.11.2019 - VATANDAŞA SORDUK! Düzce deyince aklınıza ilk gelen şey nedir?
  8.11.2019 - İşte Kalıcı Konutlar’ın yeni ismi!
  8.11.2019 - ‘BEN YAPTIM OLDU’ MANTIĞI!..
  8.11.2019 - İSTANBUL CADDESİ YAZ-BOZ TAHTASINA DÖNDÜ
  9.11.2019 - EEE Burası Düzce, OLUYOR BÖYLE!
  6.11.2019 - ÇAKAR; ‘Bit pazarı Cumayeri'ne mi yoksa Düzce'ye mi açıldı?’
  9.11.2019 - YETER ARTIK! ÇÖZÜN BU İŞİ!
  11.11.2019 - 20 yıl önceki depremin izleri silindi!
  11.11.2019 - Depremin ‘yarım bıraktığı’ bedenler hayata tutundu!
  13.11.2019 - Gücünüz bu çocuklara mı yetti? Yazıklar olsun!..