Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :67795213 Aktif Ziyaretçi :6030 7 Aralık 2019 Cumartesi
[11:11] İyi Parti’den Kent Bilinci önergesi! -- [20:51] Belediye Başkanı olsaydınız yapacağınız ilk iş ne olurdu? -- [18:23] Karayolları heyeti Düzce’yi ziyaret etti! -- [18:16] Sosyal medyada tatlı atışma! -- [18:01] Müdür-Muhtar görüşmeleri başladı! -- [17:16] Çakıcı: “Müdür de aynı zihniyetten!” -- [16:52] Hamsi Akçakoca'yı terk ediyor! -- [16:46] Off-road tutkunlarının kar safarisi nefes kesti! -- [16:05] YÜRÜRKEN DURDURAN AĞRIYA DİKKAT! -- [15:54] Muhtarlarla istişare toplantısı yapıldı! --
YETER ARTIK! ÇÖZÜN BU İŞİ!
Düzce, çözüm bekleyen sorunlar yumağı haline gelen bir durumda sonunun ne olacağını beklemeyi sürdürüyor. Son günlerin en önemli sıkıntılarının başında ise acıdır ki kaldırım parkları konusu geliyor. Emniyet mi yoksa Belediye mi? Derken yetkililer topu taca atmaktan öte çözüm üretemiyor.
8.11.2019 - 11:07:22  Haberi Yazd?r

 

 (HABER : BARIŞ ZENGİN)

   Düzce, yeşiliyle, fındığıyla ve bilumum güzelliğiyle nam salması gereken ancak ne hikmetse günümüzde sürekli absürd uygulamaların merkezi haline gelmiş bir yer olarak anılan senin, benim, bizim şehrimiz.

   Gel gör ki, sahip çıkılası şehrin benimsenmesi adına Düzcelilere laf söyletmeyen yetkisiz yetkililer, konu sorunların çözümü noktasına geldiğinde köşe kapmaca oynamaya devam ediyor.

   Gerek emniyet, gerekse de belediye birimlerine yayaların yürümeleri için yapılan kaldırımların otopark gibi kullanıldığı yönünde hemen her gün yüzlerce, belki binlerle ifade edilebilecek şikayet gündeme gelse de, her iki kurum da, tuhaftır ki muhatabın kendileri olmadığını söyleyebiliyorlar.

   Her halükarda duyarsız bir şekilde araçlarını kaldırımlara park eden ve yaya güvenliğini tehlikeye attığını umursamayan sürücülere karşı Düzce Belediyesi Zabıta Ekiplerinin de Emniyet Müdürlüğü Trafik ekiplerinin de yeteri kadar tedbir almadığı ortaya çıkıyor.

HERKES MAĞDUR

   Gencinden yaşlısına, kadınından çocuğuna ve engelli bireylerine kadar bu konuda ne kadar mağdur varsa doğaldır ki, ilk olarak 155’i arama gereği hissediyor. Muhatabın Belediye zabıta müdürlüğü olduğu cevabını alan vatandaşın ikinci adresi Belediye Beyaz Masa oluyor. Tabi beyaz masa da muhatabın kendileri olmadığını öne sürerek aradan sıyrılıyor.

   Lakin onu ara bunu ara şeklinde geçen süreçte bırakın çare üretilmesini, vatandaşın mağduriyeti katlanmış olarak ve doğaldır ki gergin bir şekilde sonlanıyor görüşmeler.

   Etkililer ve yetkililer; bu iş hafife alınacak, günü birlik çözümler üretilerek meydanın boş bırakılmasına, göz yumulduğuna dair görüşlerin ortaya çıkmasına neden olacak kadar basit bir olay değil. Bilmelisiniz ki, yaşanabilecek olası sıkıntılı ve zor durumlarda hesabını kimse veremez.

TOPU TACA ATIYORLAR

   ‘Benim tuzum kuru’ tarzında topu taca atarak geçiştirilemeyecek bir problemi, vatandaşa köşe kapmaca oynatarak çözemezsiniz. Kaldı ki; 2014 yılındaki Trafik Komisyon Kararı üzerinden algı yönetmeye çalışmak trajikomik bir görüntü oluşturmaktadır.

   İl Trafik Komisyonu Kararlarını tekrar hatırlatmakta fayda var. Neydi o karar?

C- Belediyeler, Kanun tarafından kendisine verilen hizmetlerin denetimi dışında, trafiği denetleyemez ve hiçbir halde trafik suç ve ceza tutanağı düzenleyemeyeceğinden, denetimler esnasında Trafik Kural ihlali yaptığı tespit edilen araçların kural ihlalleri fotoğraf kaydı ile tespit edilerek, ihlal edilen kural ile ilgili tutanak tanzim edilecek, tanzim edilen tutanak ve fotoğraf kayıtları işlem yapılmak üzere Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğüne gönderilecektir.

   D- Vatandaşlar tarafından yaya yolu, yaya geçidi, otobüs durağı, yaya kaldırımı işgali vb. şikayetler ile ilgili ihbarlara Trafik Denetim personelince ulaşımda yetersiz kalındığı durumlarda, 155 Polis Merkezi tarafından Belediye Başkanlığı bünyesinde hizmet veren 153 Beyaz Masa ile koordine kurularak Belediye Trafik Zabıtası yönlendirilecektir.

ÜZERLERİNDEN SORUMLULUĞU ATIYORLAR

   Mevcut trafik ve yol düzenlemelerinden ötürü en büyük mağdur durumunda bulunan Düzcelilerin, basit bir sorun karşısında dahi çözüm üretilmesinden öte sorunun dallanıp budaklanmasını hak etmediklerini belirtmek gerekiyor.

   Alıştırılmak durumunda bırakılan kaldırım işgali sorunu karşısında bahsi geçen kurumların trafik komisyon kararını öne sürerek üzerlerinden sorumluluğu atma ihtiyacı hissetmeleri, sorunu oluşturanların daha cevval hareketlerini sürdürmelerini, sorunu yaşayanların ise mağduriyetlerinin süreceğini gösteriyor.

   Bu böyle gitmez. Gidemez. Emniyetse emniyet, belediyeyse belediye, her kimin sorumluluğundaysa bir an önce gereken adımları atarak, otoparka dönüştürülen kaldırımın bir an önce asıl sahipleri tarafından kullanılmasının adımları atılmalıdır.

Peki, Senin Yorumun?
Zeki  /  9.11.2019 - 14:55:11
  Tek çare Düzce’yi taşımak!!!Şehrin merkezinde tadilat yapmak , çözüm aramak beyhude çaba ya komple yıkıp yeniden inşa edeceksin ya da merkezi başka bir bölgeye kaydıracaksın. Gülmeyin dostlar acı ama gerçek olan durum bu. Anadolu'nun en küçük kasabası bile çarsı merkezini düzenliyor. Fakat Düzce ili yapboz tahtasına döndü. Şehir Allah bir daha göstermesin ama 1999 depremi değişim için bir fırsattı. Fakat oy kaybederim korkusu ile insanları yerinden oynatmaya cesaret edemediler. Düzce bu halı ile İlden çok büyük bir kasabayı andırıyor ne yazık ki görüntü o.
Bülent  /  9.11.2019 - 11:31:09
  Bal gibi de belediyenin sorumluluğunda herhangi bir dükkan kapının önüne bir sandalye koysa hemen cezai işlem uyguluyorlar yaya yolunu kapatmak kimin haddine artı engelli vatandaşlarımız var el insaf.
  Fatih Melih Maradit
Siz hiç otobüse binen bir Belediye Başka
 
  Ayşegül Şenol Can
SINIRLARI AŞMAK
 
  Ulviye Dikmen
25 Kasım Kadına Şiddete Karşı Duruş Günü
 
  Telat Çelik
BİT PAZARI!
 
  Peri Meram Arbak
Işıtan Gündüz’ün Ardından
 
  Hümeyra Yılmaz
VİCDAN ENGELİ
 
  Cemil Acar
DÜZCE ULAŞIM MASTER PLANI
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
KANAYAN YARA ‘DÜZCESPOR’
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Belediye Başkanı olsaydınız yapacağınız ilk iş ne olurdu? " Haberine...
 TC Serpil
 Önce ulaşım sorununu çözerdim 15 dk. da bir otobüs fiyatları yarıya indirirdim. Öğrencilere okul saatlerinde ücretsiz ulaşım sağlardım. Yolları düzeltirdim.
  " Belediye Başkanı olsaydınız yapacağınız ilk iş ne olurdu? " Haberine...
 Zekiye
  Hemen bir Audi alırdım.
  " Belediye Başkanı olsaydınız yapacağınız ilk iş ne olurdu? " Haberine...
 Serap
 Milletin derdi ulaşım kalıcı konutlar mahrumiyet ama bir şey yapacakları yok.
  " BAKALIM ŞİMDİ NE YAPACAKLAR? " Haberine...
 Ruhset
  Böylelerini özellikle niye bulup böyle görevlere getiriyorlar, anlaşılıyor.
  " BAKALIM ŞİMDİ NE YAPACAKLAR? " Haberine...
 Faruk
  Kendisine de aynı şey olsa bakalım ne diyecek.
  " ÇEVİR KAZI YANMASIN MI YAPIYOR? " Haberine...
 Süleyman
  İl Millî Eğitim müdürü adına bir eğitimci olarak utanç duyuyorum. Bu açıklamasını da yeterli bulmuyorum. Çünkü: 1. Bir eğitimci hele hele İl Millî Eğitim müdürlüğü makamını işgal eden bir şahıs konuşmalarında asla yanlış anlaşılmalara yol açacak bir boşluk bırakmaz. 2. Bir eğitimci hele hele İl Millî Eğitim Müdürlüğü makamını işgal eden bir şahıs toplumumuzu derinden sarsan bir konuya konuşmasında yer veriyorsa net ifadelerle bu caniyi lanetler. Bu nedenle İl Millî Eğitim müdürümüz makamını hak etmediğini açıkça göstermiştir. En erdemli hareketi dolduramadığı o makamdan istifa etmek olacaktır.
  " ÇEVİR KAZI YANMASIN MI YAPIYOR? " Haberine...
 Ruhset
  Liyakat işte böyle durumlarda ortaya çıkar. Empati de yok zaten. Çok arayarak bulmuşlar belli ki bir de eğitim işinde görev vermişler, alkışlıyorum onu seçip müdür yapanları.
  " ÇEVİR KAZI YANMASIN MI YAPIYOR? " Haberine...
 Neriman
  Hepsi kaz çeviriyor bunların.
  " ÇEVİR KAZI YANMASIN MI YAPIYOR? " Haberine...
 Emine
  Koltuğu kapmış bırakır mı ona değil de Düzce’ye ada. Gibi bir eğitimci.
  " ÇEVİR KAZI YANMASIN MI YAPIYOR? " Haberine...
 Ahmet
  Böyle bir vahşet karşısında bırakın eğitimci yönünü en cahil insanın söyleyemeyeceği garip laflar etti bir caniye insanlık düşmanına o da insan dedi mesela ama olayın farklı boyutları vs vs çok yazık koltuk, makam, etiket her şey geçici şairin dediği gibi insanca bakabiliyor muyuz orası önemli.
Sosyal medyada tatlı atışma! Sosyal medyada tatlı atışma!
  Kar ve sağanak yağış geliyor!
  HIV/AIDS farkındalığı için etkinlik!
  Kocaeli 10 araçla desteğe geldi!
  Meteoroloji’den uyarı!
  Otomotiv ürünleri fabrikasında yangın!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Açık Kapı uygulaması devam ediyor!
  BAKALIM ŞİMDİ NE YAPACAKLAR?
  Yılmaz Teknorot’ta incelemede bulundu!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  ÖNCÜ KÜLTÜR EĞİTİM VAKFI BAŞKANI ÖNDER TONYALI'DAN AÇIKLAMA
  Soğutma çalışmaları devam ediyor!
  ÇEVİR KAZI YANMASIN MI YAPIYOR?
  Vizyon Konferanslarının konuğu Dr. Cem Kozlu!
  İlçe Başkanlığı görevinden istifa etti!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Esad hayalini 2 metrekarelik dükkana sığdırdı!
  Formlife şirket kuruluşu gerçekleşti!
  Gür’den Şenlik açıklaması!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  6.12.2019 - ÇEVİR KAZI YANMASIN MI YAPIYOR?
  6.12.2019 - BAKALIM ŞİMDİ NE YAPACAKLAR?
  1.12.2019 - Düzce'de en çok kızdığınız şey nedir?
  7.12.2019 - Belediye Başkanı olsaydınız yapacağınız ilk iş ne olurdu?
  2.12.2019 - Kabak Ve Kestane Şenliği başladı!
  6.12.2019 - BELMEK 21 branşta eğitim veriyor!