Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :71888312 Aktif Ziyaretçi :5493 13 Temmuz 2020 Pazartesi
[17:45] İKV 58. Genel Kurulu toplantısı tamamlandı! -- [17:22] Emniyetten iki ayrı operasyon! -- [17:20] MEMLEKET İÇİN SESSİZCE VE SABIRLA -- [17:07] Yığılca'da kestane balı hasadı başladı! -- [16:58] Vali Atay’dan Rektör Çakar’a ziyaret! -- [16:40] 15 Temmuz programı belli oldu! -- [15:24] Evde Bakım Hizmetleri çalışmalarını sürdürüyor! -- [14:31] Mezarlıklarda yabani ot temizliği devam ediyor! -- [13:28] DR. BİRSEN OCAKLI VE TOPLU HİSTERİ -- [13:20] Algün --
Algün
YETER ARTIK! ÇÖZÜN BU İŞİ!
Düzce, çözüm bekleyen sorunlar yumağı haline gelen bir durumda sonunun ne olacağını beklemeyi sürdürüyor. Son günlerin en önemli sıkıntılarının başında ise acıdır ki kaldırım parkları konusu geliyor. Emniyet mi yoksa Belediye mi? Derken yetkililer topu taca atmaktan öte çözüm üretemiyor.
8.11.2019 - 11:07:22  Haberi Yazd?r

 

 (HABER : BARIŞ ZENGİN)

   Düzce, yeşiliyle, fındığıyla ve bilumum güzelliğiyle nam salması gereken ancak ne hikmetse günümüzde sürekli absürd uygulamaların merkezi haline gelmiş bir yer olarak anılan senin, benim, bizim şehrimiz.

   Gel gör ki, sahip çıkılası şehrin benimsenmesi adına Düzcelilere laf söyletmeyen yetkisiz yetkililer, konu sorunların çözümü noktasına geldiğinde köşe kapmaca oynamaya devam ediyor.

   Gerek emniyet, gerekse de belediye birimlerine yayaların yürümeleri için yapılan kaldırımların otopark gibi kullanıldığı yönünde hemen her gün yüzlerce, belki binlerle ifade edilebilecek şikayet gündeme gelse de, her iki kurum da, tuhaftır ki muhatabın kendileri olmadığını söyleyebiliyorlar.

   Her halükarda duyarsız bir şekilde araçlarını kaldırımlara park eden ve yaya güvenliğini tehlikeye attığını umursamayan sürücülere karşı Düzce Belediyesi Zabıta Ekiplerinin de Emniyet Müdürlüğü Trafik ekiplerinin de yeteri kadar tedbir almadığı ortaya çıkıyor.

HERKES MAĞDUR

   Gencinden yaşlısına, kadınından çocuğuna ve engelli bireylerine kadar bu konuda ne kadar mağdur varsa doğaldır ki, ilk olarak 155’i arama gereği hissediyor. Muhatabın Belediye zabıta müdürlüğü olduğu cevabını alan vatandaşın ikinci adresi Belediye Beyaz Masa oluyor. Tabi beyaz masa da muhatabın kendileri olmadığını öne sürerek aradan sıyrılıyor.

   Lakin onu ara bunu ara şeklinde geçen süreçte bırakın çare üretilmesini, vatandaşın mağduriyeti katlanmış olarak ve doğaldır ki gergin bir şekilde sonlanıyor görüşmeler.

   Etkililer ve yetkililer; bu iş hafife alınacak, günü birlik çözümler üretilerek meydanın boş bırakılmasına, göz yumulduğuna dair görüşlerin ortaya çıkmasına neden olacak kadar basit bir olay değil. Bilmelisiniz ki, yaşanabilecek olası sıkıntılı ve zor durumlarda hesabını kimse veremez.

TOPU TACA ATIYORLAR

   ‘Benim tuzum kuru’ tarzında topu taca atarak geçiştirilemeyecek bir problemi, vatandaşa köşe kapmaca oynatarak çözemezsiniz. Kaldı ki; 2014 yılındaki Trafik Komisyon Kararı üzerinden algı yönetmeye çalışmak trajikomik bir görüntü oluşturmaktadır.

   İl Trafik Komisyonu Kararlarını tekrar hatırlatmakta fayda var. Neydi o karar?

C- Belediyeler, Kanun tarafından kendisine verilen hizmetlerin denetimi dışında, trafiği denetleyemez ve hiçbir halde trafik suç ve ceza tutanağı düzenleyemeyeceğinden, denetimler esnasında Trafik Kural ihlali yaptığı tespit edilen araçların kural ihlalleri fotoğraf kaydı ile tespit edilerek, ihlal edilen kural ile ilgili tutanak tanzim edilecek, tanzim edilen tutanak ve fotoğraf kayıtları işlem yapılmak üzere Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğüne gönderilecektir.

   D- Vatandaşlar tarafından yaya yolu, yaya geçidi, otobüs durağı, yaya kaldırımı işgali vb. şikayetler ile ilgili ihbarlara Trafik Denetim personelince ulaşımda yetersiz kalındığı durumlarda, 155 Polis Merkezi tarafından Belediye Başkanlığı bünyesinde hizmet veren 153 Beyaz Masa ile koordine kurularak Belediye Trafik Zabıtası yönlendirilecektir.

ÜZERLERİNDEN SORUMLULUĞU ATIYORLAR

   Mevcut trafik ve yol düzenlemelerinden ötürü en büyük mağdur durumunda bulunan Düzcelilerin, basit bir sorun karşısında dahi çözüm üretilmesinden öte sorunun dallanıp budaklanmasını hak etmediklerini belirtmek gerekiyor.

   Alıştırılmak durumunda bırakılan kaldırım işgali sorunu karşısında bahsi geçen kurumların trafik komisyon kararını öne sürerek üzerlerinden sorumluluğu atma ihtiyacı hissetmeleri, sorunu oluşturanların daha cevval hareketlerini sürdürmelerini, sorunu yaşayanların ise mağduriyetlerinin süreceğini gösteriyor.

   Bu böyle gitmez. Gidemez. Emniyetse emniyet, belediyeyse belediye, her kimin sorumluluğundaysa bir an önce gereken adımları atarak, otoparka dönüştürülen kaldırımın bir an önce asıl sahipleri tarafından kullanılmasının adımları atılmalıdır.

Peki, Senin Yorumun?
Zeki  /  9.11.2019 - 14:55:11
  Tek çare Düzce’yi taşımak!!!Şehrin merkezinde tadilat yapmak , çözüm aramak beyhude çaba ya komple yıkıp yeniden inşa edeceksin ya da merkezi başka bir bölgeye kaydıracaksın. Gülmeyin dostlar acı ama gerçek olan durum bu. Anadolu'nun en küçük kasabası bile çarsı merkezini düzenliyor. Fakat Düzce ili yapboz tahtasına döndü. Şehir Allah bir daha göstermesin ama 1999 depremi değişim için bir fırsattı. Fakat oy kaybederim korkusu ile insanları yerinden oynatmaya cesaret edemediler. Düzce bu halı ile İlden çok büyük bir kasabayı andırıyor ne yazık ki görüntü o.
Bülent  /  9.11.2019 - 11:31:09
  Bal gibi de belediyenin sorumluluğunda herhangi bir dükkan kapının önüne bir sandalye koysa hemen cezai işlem uyguluyorlar yaya yolunu kapatmak kimin haddine artı engelli vatandaşlarımız var el insaf.
  Fatih Melih Maradit
NEREDESİN FAHRİ BEY?
 
  Ayşegül Şenol Can
KAHVALTI HABERLERİ
 
  Ulviye Dikmen
MEMLEKET İÇİN SESSİZCE VE SABIRLA
 
  Telat Çelik
DÜZCE VALİLİĞİ
 
  Peri Meram Arbak
DR. BİRSEN OCAKLI VE TOPLU HİSTERİ
 
  Hümeyra Yılmaz
Mevkiimiz kalıcı sorunlar güncelleme
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
NASIL BİR BAYRAM?
 
  Tarık Şahin
Virüsler davranışlarımızı kontrol edebil
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " DR. BİRSEN OCAKLI VE TOPLU HİSTERİ " Yazısına...
 Ulviye Dikmen
 arkadaşı selamlıyorum cana mal olmak kolay değil ama kaza bu olabiliyor sokağın güzeline üzüldüm ama Birsene de çok üzüldüm çünkü çok üzüldüğünü anlıyorum bilerek asla yapmayacağını da biliyorum sevgiler size
  " DR. BİRSEN OCAKLI VE TOPLU HİSTERİ " Yazısına...
 Erdoğan Sezgin
 Görüntülerde köpeği görüp görmediği anlaşılmıyor ama yaşamını hayat kurtarmaya adamış birinin bilerek ezdiğini düşünmek vicdansızlık olur. Peri hocam Düzce yoğun tütün ekimi yapılan illerden biri. Gerek insan sağlığı, gerekse toprak verimliliği konusunda Üniversitenin bir çalışması oldumu.
  " DÜZCE VALİLİĞİ " Yazısına...
 kamil turkeli
 sayın telat çelik. sizin gibi herkes düzcede duyarlı olsa düzce gerçekten yaşanabilir mutlu bir kent olurdu düzcenin sorunlarını saysak roman yazardık kardüzü efteni tabiat parkı düzcespora büyük stadyum katı atık merkezi trafik park sorunu gibi yapılması gereken onlarca yüzce sorunu çözmesi gereken idarecileri harekete geçirecek düzce siviltoplum böyle bir irade yokki düzce kalkınsın gelişşin eski bakan eski milletvekili ne katkı vermiş ne verecek muhalefet hangi sorunu dile getirmiş hangisini takip etmiş düzce sahipsiz sadece ben değil benim gibi binlerce kişi düzceyi gerçekten sahipsiz sanıyor umudumuz düzceye sahip çıkacak idarecilerin gelmesi ilan versek ortaya çıkarlar mı hayal düzce işte bu
  " NEREDESİN FAHRİ BEY? " Yazısına...
 ali ihsan çelik
 sayın maradit boşu boşuna aramayın bulamazsınız ben anlatayım sayın fahri çakır akp kurucu il başkanı eski milletvekili eski düzce tso başkanı düzceye hangi yatırımı getirdi kardüz davos olacaktı eftenia otel efteni tabiat parkı olimpiyat hazırlık merkezi katı atık merkezi çevre yolları yarım kalmış yatırımlar düzce spora büyük stadyum söz verilmiş onlarca yatırımı kim takip edecek
  " İlk kazma vuruldu! Millet Bahçesi 300 gün içinde bitecek! " Haberine...
 fatih uçar
 yalnız bu bahçelerin birde milleti olmalı
  " DÜZCE VALİLİĞİ " Yazısına...
 Peri Arbak
 Çabalarınıza sağlık, bilim her zaman yolunu bulur.
  " DÜZCE VALİLİĞİ " Yazısına...
 ulviye dikmen
 tüm yaşayanların hakkını korumak sanırım kabullenmesi en zor bir yaşam hakkı ne diyelim akıl başa gerek sevgiler... Necmi arkadaşa bir kez daha teşekkürler
  " NEREDESİN FAHRİ BEY? " Yazısına...
 Yılmaz uğurlu
 Yazdıklarına aynen katılıyor.Sadece Mehmet keleşe ne olmadıysa fahri çakırada aynısı olur.(isimlerinin baş harflerini bilerek küçük harf koydum.)
  " ‘Herkesin DEVA Partisi’nde yeri olacak’ " Haberine...
 Baturrdeşim
 Değerli kardeşim,insanlık ve yaşadığın toprak için görev yapacaksan yolun açık ve aydınlık olsun.ulkemizin onurlu ve çalışkan siyasetçilere ihtiyacı var temenni ederim ki bu ulvi yürüyüşünde hak,hukuk ve adalet kavramları daima düşüncelerinde olur.hayirlı olsun.
  " NEREDESİN FAHRİ BEY? " Yazısına...
 Sedat
 Milletvekili diye seçilenler ne yazık ki Meclisin kapısından içeri girince herşeyi unutuyorlar...!!!!!!
Koç; ‘Tatil etkin dinlenme dönemidir’ Koç; ‘Tatil etkin dinlenme dönemidir’
  Köprüden düşen otomobildeki 5 kişi yaralandı!
  Lunaparklarda alınacak önlemler açıklandı!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Evde Bakım Hizmetleri çalışmalarını sürdürüyor!
  ATV tipi arazi aracı devrildi: 5 yaralı!
  Meteorolojiden uyarı!
  Üretimde Dijital Dönüşüm projesi toplantısı yapıldı!
  Samsunspor teknik direktörü Sağlam, Akçakoca'yı ziyaret etti!
  Mezarlıklar temizleniyor!
  Dinçer, meclis sonrası açıklamalarda bulundu!
  ÇAKAR; ‘GÜNCEL KONULARI TAKİP EDİYORUZ’
  ‘Düzcespor’un hakkının göz ardı edilmesine müsaade etmeyeceğiz’
  Drone ile maske denetimi yapıldı!
  CHP’li Aytuğ Atıcı Düzce’yi ziyaret etti!
  8,5 kilogram esrar ele geçirildi!
  Tokmak; ‘Mideyi zorlayacak gıdalardan uzak durulmalı’
  Sağanağın ardından denizin rengi kahverengiye büründü!
  Vali Atay’dan OSB’ye ziyaret!
  Sınır Ötesi E Ticaret Eğitimi tamamlandı!
  Koyuncu; ‘Düzcespor’un hakları yok sayılamaz’
  7.07.2020 - DÜZCE VALİLİĞİ
  13.07.2020 - DR. BİRSEN OCAKLI VE TOPLU HİSTERİ
  12.07.2020 - NEREDESİN FAHRİ BEY?
  10.07.2020 - İlk kazma vuruldu! Millet Bahçesi 300 gün içinde bitecek!