Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :67813691 Aktif Ziyaretçi :9108 8 Aralık 2019 Pazar
[14:45] DAGEM'e çevre illerden büyük ilgi! -- [14:33] Kadına şiddeti önleme stratejileri anlatıldı! -- [14:24] Bahçeşehir öğrencilerinden DÜ'ye ziyaret! -- [12:32] Cemaatle bir bağlantısı var mı? -- [12:08] Sayman da tepkisini dile getirdi! -- [11:11] İyi Parti’den Kent Bilinci önergesi! -- [20:51] Belediye Başkanı olsaydınız yapacağınız ilk iş ne olurdu? -- [18:23] Karayolları heyeti Düzce’yi ziyaret etti! -- [18:16] Sosyal medyada tatlı atışma! -- [18:01] Müdür-Muhtar görüşmeleri başladı! --
12 Kasım depremini andılar!
12.11.2019 - 17:21:54  Haberi Yazd?r

Faruk Özlü
 
   Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü 12 Kasım Düzce depreminin 20. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
 
   12 Kasım 1999’da meydana gelen Düzce depremine ilişkin yayımladığı mesajında Düzce’nin bir deprem bölgesi olduğunun altını çizen Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü “12 Kasım 1999 yılında meydana gelen ve il genelinde büyük bir yıkıma sebep olan, yaklaşık 710 vatandaşımızı kaybettiğimiz, 2 bin 500’den fazla yaralı kardeşimize ulaştığımız bu doğal afet hepimiz için büyük bir acı ve ders oldu. Bugün o büyük acının üzerinden 20 yıl geçti, o gün doğan çocuklar bugünün gençleri oldu. Her yıl daha farkında olarak, deprem bilincimizi artırmaya devam ediyoruz. Düzce’nin bir deprem bölgesi unutmuyoruz, kentleşme biçimimizi buna göre dizayn etmeye özen gösteriyoruz. Her zaman söylediğimiz gibi deprem değil, hatalı yapılaşma ve plansız kentleşme bizim için tehlike oluşturur. Düzcemizin şehirleşmesinde bu hususları göz önünde bulundurmaya devam edeceğiz. Bu vesile ile depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, yakınlarına bir kez daha başsağlığı diliyorum. Rabbim bizleri böyle büyük acılarla sınamasın” ifadelerini kullandı.
 
Nigar Demircan Çakar
 
   Düzce Üniversitesi Rektörü Nigar Demircan Çakar, 12 Kasım Düzce depreminin yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, "Şehrimiz, 12 Kasım 1999 Düzce Depremi ile tarihinin en acı felaketlerden birisini yaşamıştır. Bu doğal afette binlerce vatandaşımız hayatını kaybetmiş, binlercesi de yaralanmıştır.
 
   Ülkemizin büyük bir bölümünün üçüncü jeolojik zamanda oluşmasının bir sonucu olarak, bu tür tektonik olayların yaşanması bilimsel bir gerçekliktir. Bu gerçeklikten yola çıkarak biz de “Deprem öldürmez, bina öldürür.”  anlayışıyla Üniversite olarak depremin etkilerini en aza indirmek için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bu kapsamda Üniversitemizde “Deprem Uygulama ve Araştırma Merkezi” kurulmuş ve her yıl gerçekleştirilen “Düzce Deprem Çalıştayları” ile şehrimizde deprem bilincinin oluşmasına ve deprem bilgisinin güncel tutulmasına önemli katkılar sağlanmıştır.
 
   Depreme karşı en önemli tedbirin depreme dayanıklı binalar inşa etmek ve deprem bilinciyle yaşam kültürünü her nesile aktarmak olduğunu vurguluyor, ülkemizde yaşanan depremlerde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, geride kalan ailelerine sabır ve başsağlığı diliyoruz." ifadelerini kullandı. 
 
Ayşe Keşir
 
   Ak Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, 12 Kasım Düzce depreminin 20. yılı nedeniyle yayımladığı mesajda şunları söyledi: "Bundan 20 yıl önce şehrimizin yüzde 80’inin yıkıldığı ve 710 vatandaşımızın hayatını kaybettiği günü, ilk gün ki gibi hatırlıyor, açısını yüreklerimizde taşıyoruz.
 
   Değerli hemşehrilerim, unutmayalım ki, deprem ilimizim bir gerçeğidir. Türkiye bir deprem ülkesidir ve şehrimiz deprem kuşağı üzerinde bulunmaktadır. 
 
   "Unutulmamalıdır ki deprem değil, ihmal ve yanlış yapılaşma öldürür." Bizlere düşen depreme uygun yapılaşmayı yaygınlaştırmak  ve bilinçli nesiller yetiştirmektir.
 
   Bu vesile ile 12 Kasım 1999 Düzce Depremi’nin 20’inci yılında vefat eden hemşehrilerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun.
Şehrimize ve ülkemize Allah bir daha böyle felaketler yaşatmasın."
 
Azade Ay
 
   Düzce Barosu Başkanı Azade Ay 12 Kasım Düzce depreminin 20. yılı nedeniyle yayımladığı mesajda, "17 Ağustos depreminden tam 3 ay sonra, bu kez merkez üssü Düzce olan ve 30 saniye boyunca hayatlarımızı yıkan ve hayallerimizi söndüren bu korkunç depremde 710 yurttaşımız hayatını kaybederken 2.678 yurttaşımız da yaralanmış, bölgemiz için büyük bir felakete yol açmıştır. Ne yazık ki bireysel hazırlıklar, bu güne değin depreme dayanıksız, yüksek risk içeren yerleşim birimlerimizi yöneten sistemlerin hazırlanmadığı, yurt genelinde rant odaklı bir yapılaşmanın ve sorumsuz bir yönetim anlayışının etkilerini engellemeye yetmemiştir. Bu büyük felaketten sonra birtakım çalışmalar yapılmışsa da, bu gelişmeler  deprem öncesi alınmayan önlemlerin elim sonucunu değiştirmemiş ve binlerce canı geri getirmeye yetmemiştir. Yöremizde 18 Temmuz 2019'da meydana gelen Sel Felaketinde de, alınan önlemlerin yetersiz kaldığı görülmüştür.
 
   Depremde kaybettiğimiz insanlar için duyduğumuz acı, ilk günkü gibi kalbimizde ve hafızalarımızda tazeliğini korumaya devam etmektedir. Depremden tam 20 yıl sonra bugün, bir kez daha derin bir hüzün ve acıyı yüreklerimizde yaşıyoruz. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabırlar diliyor, milletimizin bir daha böyle bir felaketi ve acıyı yaşamamasını temenni ediyorum." ifadelerini kullandı.
 
Yavuz Çakar
 
   12 Kasım depreminin tarihteki acı olayların başında yerini aldığını ifade eden Türki Yerel Gazeteciler Derneği Düzce Şube Başkanı Yavuz Çakar şu ifadelere yer verdi;
 
   "20 yıl önce 12 Kasım 1999’da meydana gelen ve İlimizde de 48 vatandaşımızın hayatını kaybetmesine, 353 vatandaşımızın da yaralanmasına neden olan Düzce depremi, ülkemizin yaşadığı en acı felaketlerden biri olarak, tarihteki yerini almıştır. Asrın felaketi olarak isimlendirilen bu büyük depremde kaybettiğimiz canların acıları hala yüreğimizdedir. Devletimiz ve milletimiz, bütün zor ve acılı günlerde olduğu gibi, bu felaketten sonra da, birlik ve beraberlik halinde hareket etmiş, yaraların sarılması ve yeniden yapılanma çalışmaları için olağanüstü bir gayret göstermiştir. Ancak yaşadığımız bu depremler bir gerçeği ortaya çıkarmıştır.
 
   Ülkemiz ve özellikle bölgemiz deprem riski altındadır ve biz bu gerçeği göz ardı etmeden şehirleşmek, yapılaşmak ve yaşamak zorundayız. Depremler her zaman olacaktır. Önemli olan bu depremlerde can kaybının olmamasıdır. 12 Kasım depreminin yıldönümünde, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine Düzce Halkına  başsağlığı ve sabırlar diliyor, bir daha böyle afetler yaşanmamasını temenni ediyorum."
Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
Siz hiç otobüse binen bir Belediye Başka
 
  Ayşegül Şenol Can
SINIRLARI AŞMAK
 
  Ulviye Dikmen
25 Kasım Kadına Şiddete Karşı Duruş Günü
 
  Telat Çelik
BİT PAZARI!
 
  Peri Meram Arbak
Işıtan Gündüz’ün Ardından
 
  Hümeyra Yılmaz
VİCDAN ENGELİ
 
  Cemil Acar
DÜZCE ULAŞIM MASTER PLANI
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
KANAYAN YARA ‘DÜZCESPOR’
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Karayolları heyeti Düzce’yi ziyaret etti! " Haberine...
  Sinan
  Başkanım müdür beye sorar mısınız taşeronların 3 ay birikmiş paralarını ne zaman verecekler bunlar evlerinde ne yiyecekler bunlar Suriyeli değil devletten maaş yardım almıyorlar.
  " ÇEVİR KAZI YANMASIN MI YAPIYOR? " Haberine...
 Gönül
 Affedilemez gereği yapılmalı.
  " ÇEVİR KAZI YANMASIN MI YAPIYOR? " Haberine...
 Nilhan
  Yalaklık insanlığı unutturuyor vicdan insanlık yok olmuş maalesef.
  " Belediye Başkanı olsaydınız yapacağınız ilk iş ne olurdu? " Haberine...
 TC Serpil
 Önce ulaşım sorununu çözerdim 15 dk. da bir otobüs fiyatları yarıya indirirdim. Öğrencilere okul saatlerinde ücretsiz ulaşım sağlardım. Yolları düzeltirdim.
  " Belediye Başkanı olsaydınız yapacağınız ilk iş ne olurdu? " Haberine...
 Zekiye
  Hemen bir Audi alırdım.
  " Belediye Başkanı olsaydınız yapacağınız ilk iş ne olurdu? " Haberine...
 Serap
 Milletin derdi ulaşım kalıcı konutlar mahrumiyet ama bir şey yapacakları yok.
  " BAKALIM ŞİMDİ NE YAPACAKLAR? " Haberine...
 Ruhset
  Böylelerini özellikle niye bulup böyle görevlere getiriyorlar, anlaşılıyor.
  " BAKALIM ŞİMDİ NE YAPACAKLAR? " Haberine...
 Faruk
  Kendisine de aynı şey olsa bakalım ne diyecek.
  " ÇEVİR KAZI YANMASIN MI YAPIYOR? " Haberine...
 Süleyman
  İl Millî Eğitim müdürü adına bir eğitimci olarak utanç duyuyorum. Bu açıklamasını da yeterli bulmuyorum. Çünkü: 1. Bir eğitimci hele hele İl Millî Eğitim müdürlüğü makamını işgal eden bir şahıs konuşmalarında asla yanlış anlaşılmalara yol açacak bir boşluk bırakmaz. 2. Bir eğitimci hele hele İl Millî Eğitim Müdürlüğü makamını işgal eden bir şahıs toplumumuzu derinden sarsan bir konuya konuşmasında yer veriyorsa net ifadelerle bu caniyi lanetler. Bu nedenle İl Millî Eğitim müdürümüz makamını hak etmediğini açıkça göstermiştir. En erdemli hareketi dolduramadığı o makamdan istifa etmek olacaktır.
  " ÇEVİR KAZI YANMASIN MI YAPIYOR? " Haberine...
 Ruhset
  Liyakat işte böyle durumlarda ortaya çıkar. Empati de yok zaten. Çok arayarak bulmuşlar belli ki bir de eğitim işinde görev vermişler, alkışlıyorum onu seçip müdür yapanları.
Sosyal medyada tatlı atışma! Sosyal medyada tatlı atışma!
  Kar ve sağanak yağış geliyor!
  HIV/AIDS farkındalığı için etkinlik!
  Kocaeli 10 araçla desteğe geldi!
  Otomotiv ürünleri fabrikasında yangın!
  BAKALIM ŞİMDİ NE YAPACAKLAR?
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Açık Kapı uygulaması devam ediyor!
  ÇEVİR KAZI YANMASIN MI YAPIYOR?
  ÖNCÜ KÜLTÜR EĞİTİM VAKFI BAŞKANI ÖNDER TONYALI'DAN AÇIKLAMA
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Yılmaz Teknorot’ta incelemede bulundu!
  Soğutma çalışmaları devam ediyor!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  İlçe Başkanlığı görevinden istifa etti!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Vizyon Konferanslarının konuğu Dr. Cem Kozlu!
  Esad hayalini 2 metrekarelik dükkana sığdırdı!
  Formlife şirket kuruluşu gerçekleşti!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Belediye Başkanı olsaydınız yapacağınız ilk iş ne olurdu?
  6.12.2019 - ÇEVİR KAZI YANMASIN MI YAPIYOR?
  6.12.2019 - BAKALIM ŞİMDİ NE YAPACAKLAR?
  1.12.2019 - Düzce'de en çok kızdığınız şey nedir?
  7.12.2019 - Belediye Başkanı olsaydınız yapacağınız ilk iş ne olurdu?
  2.12.2019 - Kabak Ve Kestane Şenliği başladı!
  6.12.2019 - BELMEK 21 branşta eğitim veriyor!
  7.12.2019 - Karayolları heyeti Düzce’yi ziyaret etti!