Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :71891453 Aktif Ziyaretçi :1056 14 Temmuz 2020 Salı
[17:45] İKV 58. Genel Kurulu toplantısı tamamlandı! -- [17:22] Emniyetten iki ayrı operasyon! -- [17:20] MEMLEKET İÇİN SESSİZCE VE SABIRLA -- [17:07] Yığılca'da kestane balı hasadı başladı! -- [16:58] Vali Atay’dan Rektör Çakar’a ziyaret! -- [16:40] 15 Temmuz programı belli oldu! -- [15:24] Evde Bakım Hizmetleri çalışmalarını sürdürüyor! -- [14:31] Mezarlıklarda yabani ot temizliği devam ediyor! -- [13:28] DR. BİRSEN OCAKLI VE TOPLU HİSTERİ -- [13:20] Algün --
Algün
Keşir, mecliste Düzce depremini anlattı!
Ak Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde söz alarak 12 Kasım 1999 Düzce depremi hakkında konuştu.
12.11.2019 - 17:21:57  Haberi Yazd?r
 
   Ak Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde söz alarak 12 Kasım 1999 Düzce depremi hakkında konuştu.
 
   Keşir konuşmasında, "12 Kasım 1999 yılında meydana gelen, tüm Düzce'yi ve ülkemizi yasa boğan Düzce depremini ve deprem sonucu hayatını kaybeden vatandaşlarımızı anmak üzere gündem dışı söz almış bulunmaktayım. Gazi Meclisimizi saygıyla selamlıyorum.
 
   Bundan tam yirmi yıl önce olan 12 Kasım 1999 depreminin izleri silinmekle beraber acımız hâlâ yüreğimizde taze.
 
   17 Ağustos depreminden henüz üç ay geçmişken 12 Kasım 1999'da meydana gelen depremde 710 vatandaşımız, hemşehrimiz hayatını kaybetmiş, 2.679 hemşehrimiz de yaralanmıştır. Depremin gerçekleştiği otuz saniye içerisinde Düzceliler olarak yüz yılın felaketini yaşadık; sabahın ilk ışıklarıyla birlikte yaşanan acının, depremin yıkıcı sonuçlarının tüm boyutları ortaya çıktı. Düzce Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğü verilerine göre 1999 depreminde Düzce genelinde 16.666 konut, 3.837 iş yeri ağır hasar gördü; bu, şehrin yaklaşık yüzde 85'ine tekabül etmektedir değerli milletvekilleri.
 
   Tabiatla savaşan değil doğaya saygı içinde yaşayan bir toplum müreffeh yarınlardan da hissesini alacaktır. Bir afetle başa çıkma ve bozulan dengenin yerine konulmasında vazgeçilmez ön koşul önceden hazırlıklı olmaktır.
 
   "Deprem değil bina öldürür." diyorum buradan tekrar ve bu bağlamda 1999 tarihi, hem 17 Ağustos hem 12 Kasım depremleriyle ilgili ülkemizin Afet Yönetim Stratejisi açısından da bir milat oluşturmuştur.
 
   2014 yılında Türkiye Afet Müdahale Planı'na geçilerek ülkemizin 26 sektör, 26 hizmet grubunda kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları ve özel sektörü kapsayan bir Hükûmet planı devreye sokulmuştur.
 
   Bununla birlikte 17-18 Temmuzda ilimizde meydana gelen sel felaketinde de afet durumunu aynen uyguladık; hızlı bir şekilde Afet Yönetim Planı'na geçildi. Bu vesileyle, selde hayatını kaybeden hemşehrilerimizi buradan tekrar rahmetle anmak istiyorum.
 
   Başta bakanlarımız olmak üzere o süreçte bizleri yalnız bırakmayan tüm kamu görevlilerine, siyasilere de buradan teşekkür etmek istiyorum; yaralarımızı hep birlikte saracağız.
 
   Bugüne kadar bolluğun, bereketin sembolü olan şehrimiz depremden sonra yıkım ve kayıplarla uzunca bir süre sessizliğe büründü ve hemen akabinde il oldu, Türkiye'nin en genç ilidir Düzce. Düzce'nin tarihî 1390'lara kadar dayanır. Daha sonra Kafkaslardan Balkanlara, Horasan'dan Karadeniz'e kadar aldığı göçlerle yüz yıllar içinde büyüyen ve cazibe merkezi olan bir il hâline gelmiştir. Kültürel zenginliği ön plana çıkar. Biz bugün ilimize göçle gelen zenginliklerin özellikle gastronomi, kültürel zenginlikleri başta olmak üzere bunu tüm Türkiye'ye tanıtmanın ve anlatmanın gayreti içerisindeyiz.
 Diğer yandan, Ankara'nın da denizi olan tek yer Akçakoca, Düzce ili sınırı içindedir. Batı Karadeniz'in tek Antik tiyatrosu geç Yunan, erken Roma dönemine ait olan Antik tiyatro yine Konuralp bölgemizdedir. Onun için bugüne kadar eğer Düzce'yi gelip görmediyseniz, bu vesileyle tüm milletvekillerimizi ve tüm dinleyenleri şehrimizi görmeye, oradaki kültürel zenginliği, gastronomi zenginliğini, doğal güzelliklerini, şelalelerini, yaylalarını ve denizini görmeye davet ediyorum.
 
   Son olarak şunu ifade etmek isterim: Depremle birlikte ilimizde gümrük müdürlüğü geçici olarak kapanmıştı. Geçtiğimiz yirmi yıl içerisinde yaralarımızı sarmak için çok çaba sarf ettik ve bu süre içinde henüz bir gümrük müdürlüğü açılamamıştır. İlimizde gayriresmî olarak 1 milyar lirayı aşan bir ihracat söz konusu. Malumunuz teşvik alan bir bölgeyiz. Teşvikle gelen firmaların büyük bir kısmının tabii ki merkezi Düzce'de değil, onun için gayriresmî bir rakamı paylaştım sizinle. 124 ülkeye ihracat yapan bir iliz.
 
   Son bir müjdeyi buradan bizi dinleyen değerli hemşehrilerimizle de paylaşmak istiyorum. Ticaret Bakanımızla son yaptığımız görüşmede kapanan bu gümrük müdürlüğünün tekrar açılması girişimlerinde bulunduk çünkü Düzce bunu hak ediyor.
 
   Bu vesileyle, tekrar depremde ve diğer tüm doğal afetlerde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımızı buradan rahmetle anıyorum. Allah böylesi acıları bir daha bize yaşatmasın." ifadelerini kullandı. 
Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
NEREDESİN FAHRİ BEY?
 
  Ayşegül Şenol Can
KAHVALTI HABERLERİ
 
  Ulviye Dikmen
MEMLEKET İÇİN SESSİZCE VE SABIRLA
 
  Telat Çelik
DÜZCE VALİLİĞİ
 
  Peri Meram Arbak
DR. BİRSEN OCAKLI VE TOPLU HİSTERİ
 
  Hümeyra Yılmaz
Mevkiimiz kalıcı sorunlar güncelleme
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
NASIL BİR BAYRAM?
 
  Tarık Şahin
Virüsler davranışlarımızı kontrol edebil
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " DR. BİRSEN OCAKLI VE TOPLU HİSTERİ " Yazısına...
 Ulviye Dikmen
 arkadaşı selamlıyorum cana mal olmak kolay değil ama kaza bu olabiliyor sokağın güzeline üzüldüm ama Birsene de çok üzüldüm çünkü çok üzüldüğünü anlıyorum bilerek asla yapmayacağını da biliyorum sevgiler size
  " DR. BİRSEN OCAKLI VE TOPLU HİSTERİ " Yazısına...
 Erdoğan Sezgin
 Görüntülerde köpeği görüp görmediği anlaşılmıyor ama yaşamını hayat kurtarmaya adamış birinin bilerek ezdiğini düşünmek vicdansızlık olur. Peri hocam Düzce yoğun tütün ekimi yapılan illerden biri. Gerek insan sağlığı, gerekse toprak verimliliği konusunda Üniversitenin bir çalışması oldumu.
  " DÜZCE VALİLİĞİ " Yazısına...
 kamil turkeli
 sayın telat çelik. sizin gibi herkes düzcede duyarlı olsa düzce gerçekten yaşanabilir mutlu bir kent olurdu düzcenin sorunlarını saysak roman yazardık kardüzü efteni tabiat parkı düzcespora büyük stadyum katı atık merkezi trafik park sorunu gibi yapılması gereken onlarca yüzce sorunu çözmesi gereken idarecileri harekete geçirecek düzce siviltoplum böyle bir irade yokki düzce kalkınsın gelişşin eski bakan eski milletvekili ne katkı vermiş ne verecek muhalefet hangi sorunu dile getirmiş hangisini takip etmiş düzce sahipsiz sadece ben değil benim gibi binlerce kişi düzceyi gerçekten sahipsiz sanıyor umudumuz düzceye sahip çıkacak idarecilerin gelmesi ilan versek ortaya çıkarlar mı hayal düzce işte bu
  " NEREDESİN FAHRİ BEY? " Yazısına...
 ali ihsan çelik
 sayın maradit boşu boşuna aramayın bulamazsınız ben anlatayım sayın fahri çakır akp kurucu il başkanı eski milletvekili eski düzce tso başkanı düzceye hangi yatırımı getirdi kardüz davos olacaktı eftenia otel efteni tabiat parkı olimpiyat hazırlık merkezi katı atık merkezi çevre yolları yarım kalmış yatırımlar düzce spora büyük stadyum söz verilmiş onlarca yatırımı kim takip edecek
  " İlk kazma vuruldu! Millet Bahçesi 300 gün içinde bitecek! " Haberine...
 fatih uçar
 yalnız bu bahçelerin birde milleti olmalı
  " DÜZCE VALİLİĞİ " Yazısına...
 Peri Arbak
 Çabalarınıza sağlık, bilim her zaman yolunu bulur.
  " DÜZCE VALİLİĞİ " Yazısına...
 ulviye dikmen
 tüm yaşayanların hakkını korumak sanırım kabullenmesi en zor bir yaşam hakkı ne diyelim akıl başa gerek sevgiler... Necmi arkadaşa bir kez daha teşekkürler
  " NEREDESİN FAHRİ BEY? " Yazısına...
 Yılmaz uğurlu
 Yazdıklarına aynen katılıyor.Sadece Mehmet keleşe ne olmadıysa fahri çakırada aynısı olur.(isimlerinin baş harflerini bilerek küçük harf koydum.)
  " ‘Herkesin DEVA Partisi’nde yeri olacak’ " Haberine...
 Baturrdeşim
 Değerli kardeşim,insanlık ve yaşadığın toprak için görev yapacaksan yolun açık ve aydınlık olsun.ulkemizin onurlu ve çalışkan siyasetçilere ihtiyacı var temenni ederim ki bu ulvi yürüyüşünde hak,hukuk ve adalet kavramları daima düşüncelerinde olur.hayirlı olsun.
  " NEREDESİN FAHRİ BEY? " Yazısına...
 Sedat
 Milletvekili diye seçilenler ne yazık ki Meclisin kapısından içeri girince herşeyi unutuyorlar...!!!!!!
Koç; ‘Tatil etkin dinlenme dönemidir’ Koç; ‘Tatil etkin dinlenme dönemidir’
  Meteorolojiden uyarı!
  Üretimde Dijital Dönüşüm projesi toplantısı yapıldı!
  Samsunspor teknik direktörü Sağlam, Akçakoca'yı ziyaret etti!
  Mezarlıklar temizleniyor!
  Dinçer, meclis sonrası açıklamalarda bulundu!
  ÇAKAR; ‘GÜNCEL KONULARI TAKİP EDİYORUZ’
  ‘Düzcespor’un hakkının göz ardı edilmesine müsaade etmeyeceğiz’
  8,5 kilogram esrar ele geçirildi!
  CHP’li Aytuğ Atıcı Düzce’yi ziyaret etti!
  Drone ile maske denetimi yapıldı!
  Tokmak; ‘Mideyi zorlayacak gıdalardan uzak durulmalı’
  Sağanağın ardından denizin rengi kahverengiye büründü!
  Vali Atay’dan OSB’ye ziyaret!
  Sınır Ötesi E Ticaret Eğitimi tamamlandı!
  Koyuncu; ‘Düzcespor’un hakları yok sayılamaz’
  İlk kazma vuruldu! Millet Bahçesi 300 gün içinde bitecek!
  1 ölü, 1 yaralı!
  1.248 kök kenevir ve 4.250 gr kubar esrar ele geçirildi!
  Amonyak gazından etkilenenler hastaneye kaldırıldı!
  TFF’ye dava açtılar!
  7.07.2020 - DÜZCE VALİLİĞİ
  13.07.2020 - DR. BİRSEN OCAKLI VE TOPLU HİSTERİ
  12.07.2020 - NEREDESİN FAHRİ BEY?
  10.07.2020 - İlk kazma vuruldu! Millet Bahçesi 300 gün içinde bitecek!