Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :67912246 Aktif Ziyaretçi :1338 13 Aralık 2019 Cuma
[17:10] Tuncer’den Çocuk Kulübüne ziyaret! -- [17:00] ‘Yerli üretir milli tüketir’ etkinliği düzenlendi! -- [16:43] Okul kantinlerine denetim düzenlendi! -- [15:22] Doğa’dan gurur tablosu! -- [14:37] İlahiyat Fakülktesi’nde konferans! -- [14:24] OSB’ye İtfaiye Birimi kurulması görüşüldü! -- [14:08] Minik öğrenciler ile birlikte ders yaptılar! -- [13:51] Polonya Basını Dܒye geniş yer verdi! -- [13:02] TAŞLI; ‘Başarılarınızın devamını diliyorum’ -- [11:35] Yaralı bulunan şahin tedaviye alındı! --
MAAŞLAR, İKRAMİYELER ZAMANINDA YATIYOR MU?
İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er Belediye işçilerinin maaşları ve ikramiyeleriyle ilgili Belediye yönetimine bir dizi soru sordu.
28.11.2019 - 13:26:36  Haberi Yazd?r

 

   İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er Belediye işçilerinin maaşları ve ikramiyeleriyle ilgili Belediye yönetimine bir dizi soru sordu.

   İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er bugün yazılı bir basın açıklaması yaparak, Düzce Belediyesi yönetimine bir dizi soru sordu.  Er'in, "Doğalgaz ve elektriğe ülke genelinde uygulanan fahiş zamlara ek olarak Düzce Belediyesinin su ve taşıma başta olmak üzere yaptığı zamlarla ekonomik sıkıntı yaşayan Düzce halkının EDS uygulamasının da devreye girmesi ile beraber cezalar ve vergilerle dolu zor bir dönem yaşayacağı aşikârdır" sözleriyle başladığı basın açıklaması ve sorduğu sorular şöyle;

   "Yaşanan zam ve vergi yağmuruna karşın Belediyede çalışan kadrolu ve sözleşmeli isçilerin basına da yansıyan sıkıntıları ile ilgili Düzce Belediyesinin bilgilendirici bir açıklama yapmasını ve çalışanların ekonomik manada önünü görebilmesini temin etmesini tüm belediye çalışanları adına talep ediyoruz.

    Buna göre;

   1) Belediye’nin kadrolu çalışanlarının 15 Kasım’da alması gereken maaşlarının 2.000 TL’si ay ortasında yatmış olup kalan kısmı bugün itibari ile tamamlanmıştır. Ödemeler, kredi kartı borçları gibi zaruri ödeme tarihi içeren borçları öteleme şansı olmayan insanların maaşlarını alma tarihlerindeki bu düzensizlik ne zaman giderilecektir?

   2) Devletimizin işçisine 6772 sayılı Kanun ile tanıdığı yılda  4 adet ikramiye hakkı mevcuttur. Ocak-Mayıs-Ağustos ve Aralık aylarında ödenen bu ikramiyelerin 31 Mart seçimleri sonrasına denk gelen Mayıs ve Ağustos ödemeleri yapılmış mıdır? Aralık ayı ile alakalı Belediyemizin ne gibi bir tasarrufu vardır? Ödeme takvimi ile alakalı çalışanlara net bir takvim verilmesi düşünülmekte midir?

   3) Belediye iştiraklerinde çalışan ve Belediye şirket isçisi olarak adlandırılan isçiler ‘ mesai konusunda sıkıntılar yasamakta mıdır? Çalışma yasa ve teamüllerine göre hafta sonu yapılan bir çalışmanın üreteceği mesai hafta içi çalışmanın 2 katı iken, hafta sonu çalıştırılan bir isçiye bunun karşılığı hafta içi bir gün tatil verilmesi adil bir uygulama olmayıp, emekçi ekonomik kayba uğramaktadır. Çalışan ile vardiyalı çalışma sözleşmesi ve uygulaması yapmak elbette işverenin hakkı olup, vardiya sistemi çerçevesinde ve çalışanın önceden bilgilendirilmesi şartı ile hafta sonları da isçiyi çalıştırma hakkı mevcuttur. Bu vardiyali çalışma uygulaması Belediyemiz de mevcut mudur? İşçi mesai ve vardiya günleri hakkında bilgilendirilmekte midir? Eğer bu vardiya sistemi yok ise çalışanın hafta sonu- hafta içi mesai kaybı ve adil olmayan bu çalışma şartlarının düzeltilmesi için Belediyemiz bir adım atmayı düşünmekte midir?

   4) Belediye şirket işçilerinin yine yasal olarak alması gereken 10 günlük ikramiyeleri ( ocak ve Temmuz aylarında 5’er gün ) çalışanlara ödenmiş midir? Ödenmedi ise ne zaman ödenmesi planlanmaktadır?

   5) Halk otobüslerinde çalışan Belediye çalışanlarının yani şoförlerinin toplu taşımanın özelleştirileceği gerçeğinden hareketle mağdur olmalarının önüne nasıl geçilecektir? Bu insanlarımızın geleceğe yönelik yaşadıkları belirsizlik ve istihdam akıbetlerini bilmeleri yasal hakları olup, olası bir kurum değişikliğinde yasal ve ekonomik  kayba uğramalarını önlemek için ne gibi tedbirler alınmıştır?

  6) Çalışanlar üzerinde Mobing olarak bilinen ve emekçileri psikoljik ve idari baskı ve şiddete tabi tutan uygulama Belediyemizde mevcut mudur? Belediye çalışanı bir kısmına değindiğimiz ekonomik sıkıntılar, maaşların geç ve düzensiz ödenmesi, bilgilendirilmeme ve ikramiyeler ile alakalı belirsizlik yaşamakta olup, bu sıkıntılarını dile getirme noktasında işlerini kaybetme veya işten çıkarılma korkusu yaşamakta mıdır? Belediye, çalışanlarına bu sıkıntılara karşı ne gibi profesyonel psikolojik destek vermeyi planlamaktadır ?"

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
Bu kafayla daha çok gündem oluruz!
 
  Ayşegül Şenol Can
SINIRLARI AŞMAK
 
  Ulviye Dikmen
25 Kasım Kadına Şiddete Karşı Duruş Günü
 
  Telat Çelik
BİT PAZARI!
 
  Peri Meram Arbak
Işıtan Gündüz’ün Ardından
 
  Hümeyra Yılmaz
VİCDAN ENGELİ
 
  Cemil Acar
DÜZCE ULAŞIM MASTER PLANI
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
KANAYAN YARA ‘DÜZCESPOR’
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Düzcelileri üzdünüz Sayın Bakan! " Haberine...
 Serap Uzun
 Ne turizmi merkezden kalifiye saatte bir araba var mahrumiyet kalıcı konutlar.
  " 8 bin 916 kursiyer eğitim gördü! " Haberine...
 Emine Gülçebi Zabunoğlu
 Bu kadar kurs açılmış bizde baş vurduk drama dersi için ne arayan ne soran var sınıf açıldı da bizim haberimiz mi olmadı?
  " Olimpiyat ’ta ceza tuzağı! " Haberine...
 Muharrem Duman
 Sene sonu geldi açıkları kapatacaklar kasada para kalmamış yap boz yapmaktan fuzili giderlerden daha çok şey.
  " Olimpiyat ’ta ceza tuzağı! " Haberine...
 Serdar Kocabas
  Para lazım borç çok.
  " Olimpiyat ’ta ceza tuzağı! " Haberine...
 Umut Yirmibeş
 Belediyeye para lazım trafiğin anası ağlattılar bide her yere mbs ve eds kurdular zaten Belediyenin başka bir yatırımı yok sürücülerin ödediği cezalarla ayakta durmaya çalışıyor.
  " Olimpiyat ’ta ceza tuzağı! " Haberine...
 Kapta
 Kasa dolsun olan sürücülere olsun mantık bu
  " Olimpiyat ’ta ceza tuzağı! " Haberine...
 Hasan saraç
 Işıklar Kırmızı ya geçerken ikaz vermeden Kırmızı ya geçiyor şürücüler se ya ani fren yapacak duracak tabi arkada büyük bir araç varsa arkadan gelen araçlar fren yapan araçlara çarpmamsı için yada kırmızıda geçerek ceza yiyecek burada da çok büyük bir tuzak var maksat trafik düzeni mi yoksa bütçe düzenimi bu insanın aklımda soru işaretleri bırakıyo.
  " BAKALIM ŞİMDİ NE YAPACAKLAR? " Haberine...
 Fatih Kaplan
 Adam bence yanlış anlaşıldı..anlatmak istediğini anlatamadı dahada lince gerek yok ben tanımadan kendisini başka türlü bir açıklama yapmadığına inanıyorum, bu kadar sorulacak soruda varsaydı bu olay olmadan gündeme gelmeden neden habercilik yapıp bunları sormadınız yada devamlı gündemde tutmadınız...
  " Düzce, turizm kenti mi? Değil mi? " Haberine...
 Ismail Uyanik
 Suriyeliler afkanlılar ve ıraklıların uğrak hatta yerleştiği yer buysa turizminden kasıt.
  " Olimpiyat ’ta ceza tuzağı! " Haberine...
 Serap Uzun
 Düzcede doğru ne var ki kötüydü daha kötü oldu.
Yaralı bulunan şahin tedaviye alındı! Yaralı bulunan şahin tedaviye alındı!
  Olimpiyat ’ta ceza tuzağı!
  BAKALIM ŞİMDİ NE YAPACAKLAR?
  ÇEVİR KAZI YANMASIN MI YAPIYOR?
  Cemaatle bir bağlantısı var mı?
  Belediye Başkanı olsaydınız yapacağınız ilk iş ne olurdu?
  Sayman da tepkisini dile getirdi!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Er’den Müdüre sert tepki!
  İyi Parti’den Kent Bilinci önergesi!
  Çakıcı: “Müdür de aynı zihniyetten!”
  Müdüre bir tepki de CHP’den!
  Sosyal medyada tatlı atışma!
  Karayolları heyeti Düzce’yi ziyaret etti!
  Muhtarlarla istişare toplantısı yapıldı!
  DAGEM'e çevre illerden büyük ilgi!
  Düzce, turizm kenti mi? Değil mi?
  Hamsi Akçakoca'yı terk ediyor!
  Çocuklara hayvan sevgisi eğitimi!
  Düzce'de 144 bin 470 dekar tarım arazisi sulandı!
  Vatandaşa sorduk! Asgari ücret sizce ne kadar olmalı?
  6.12.2019 - ÇEVİR KAZI YANMASIN MI YAPIYOR?
  7.12.2019 - Belediye Başkanı olsaydınız yapacağınız ilk iş ne olurdu?
  9.12.2019 - Bu kafayla daha çok gündem oluruz!
  6.12.2019 - BAKALIM ŞİMDİ NE YAPACAKLAR?
  10.12.2019 - Çocuklara hayvan sevgisi eğitimi!
  12.12.2019 - Olimpiyat ’ta ceza tuzağı!
  10.12.2019 - Vatandaşa sorduk! Asgari ücret sizce ne kadar olmalı?
  6.12.2019 - BELMEK 21 branşta eğitim veriyor!
  7.12.2019 - Karayolları heyeti Düzce’yi ziyaret etti!
  10.12.2019 - İyi Parti’den Kent Bilinci önergesi!