Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :71838037 Aktif Ziyaretçi :3855 10 Temmuz 2020 Cuma
[17:58] TFF, Türk futbolunu kaosa sürüklemiştir! -- [17:35] Koç; ‘Tatil etkin dinlenme dönemidir’ -- [17:27] ALIN TERİ HEBA EDİLDİ! -- [16:55] ‘ESNAF KİRASINI VE BORÇLARINI ÖDEYEMİYOR!’ -- [16:30] Yılmaz, TFF’ye ateş püskürdü! -- [15:58] Düzcesporumuz’un arkasındayız! -- [15:38] ‘Çocuğum da hastalığa yakalandığı için daha çok üzüldüm’ -- [15:13] 1 ölü, 1 yaralı! -- [15:01] 8,5 kilogram esrar ele geçirildi! -- [14:55] Tanal: Düzcespor'un 6 maçı oynamadan karar verilmesi hakkaniyetsiz! --
MAAŞLAR, İKRAMİYELER ZAMANINDA YATIYOR MU?
İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er Belediye işçilerinin maaşları ve ikramiyeleriyle ilgili Belediye yönetimine bir dizi soru sordu.
28.11.2019 - 13:26:36  Haberi Yazd?r

 

   İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er Belediye işçilerinin maaşları ve ikramiyeleriyle ilgili Belediye yönetimine bir dizi soru sordu.

   İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er bugün yazılı bir basın açıklaması yaparak, Düzce Belediyesi yönetimine bir dizi soru sordu.  Er'in, "Doğalgaz ve elektriğe ülke genelinde uygulanan fahiş zamlara ek olarak Düzce Belediyesinin su ve taşıma başta olmak üzere yaptığı zamlarla ekonomik sıkıntı yaşayan Düzce halkının EDS uygulamasının da devreye girmesi ile beraber cezalar ve vergilerle dolu zor bir dönem yaşayacağı aşikârdır" sözleriyle başladığı basın açıklaması ve sorduğu sorular şöyle;

   "Yaşanan zam ve vergi yağmuruna karşın Belediyede çalışan kadrolu ve sözleşmeli isçilerin basına da yansıyan sıkıntıları ile ilgili Düzce Belediyesinin bilgilendirici bir açıklama yapmasını ve çalışanların ekonomik manada önünü görebilmesini temin etmesini tüm belediye çalışanları adına talep ediyoruz.

    Buna göre;

   1) Belediye’nin kadrolu çalışanlarının 15 Kasım’da alması gereken maaşlarının 2.000 TL’si ay ortasında yatmış olup kalan kısmı bugün itibari ile tamamlanmıştır. Ödemeler, kredi kartı borçları gibi zaruri ödeme tarihi içeren borçları öteleme şansı olmayan insanların maaşlarını alma tarihlerindeki bu düzensizlik ne zaman giderilecektir?

   2) Devletimizin işçisine 6772 sayılı Kanun ile tanıdığı yılda  4 adet ikramiye hakkı mevcuttur. Ocak-Mayıs-Ağustos ve Aralık aylarında ödenen bu ikramiyelerin 31 Mart seçimleri sonrasına denk gelen Mayıs ve Ağustos ödemeleri yapılmış mıdır? Aralık ayı ile alakalı Belediyemizin ne gibi bir tasarrufu vardır? Ödeme takvimi ile alakalı çalışanlara net bir takvim verilmesi düşünülmekte midir?

   3) Belediye iştiraklerinde çalışan ve Belediye şirket isçisi olarak adlandırılan isçiler ‘ mesai konusunda sıkıntılar yasamakta mıdır? Çalışma yasa ve teamüllerine göre hafta sonu yapılan bir çalışmanın üreteceği mesai hafta içi çalışmanın 2 katı iken, hafta sonu çalıştırılan bir isçiye bunun karşılığı hafta içi bir gün tatil verilmesi adil bir uygulama olmayıp, emekçi ekonomik kayba uğramaktadır. Çalışan ile vardiyalı çalışma sözleşmesi ve uygulaması yapmak elbette işverenin hakkı olup, vardiya sistemi çerçevesinde ve çalışanın önceden bilgilendirilmesi şartı ile hafta sonları da isçiyi çalıştırma hakkı mevcuttur. Bu vardiyali çalışma uygulaması Belediyemiz de mevcut mudur? İşçi mesai ve vardiya günleri hakkında bilgilendirilmekte midir? Eğer bu vardiya sistemi yok ise çalışanın hafta sonu- hafta içi mesai kaybı ve adil olmayan bu çalışma şartlarının düzeltilmesi için Belediyemiz bir adım atmayı düşünmekte midir?

   4) Belediye şirket işçilerinin yine yasal olarak alması gereken 10 günlük ikramiyeleri ( ocak ve Temmuz aylarında 5’er gün ) çalışanlara ödenmiş midir? Ödenmedi ise ne zaman ödenmesi planlanmaktadır?

   5) Halk otobüslerinde çalışan Belediye çalışanlarının yani şoförlerinin toplu taşımanın özelleştirileceği gerçeğinden hareketle mağdur olmalarının önüne nasıl geçilecektir? Bu insanlarımızın geleceğe yönelik yaşadıkları belirsizlik ve istihdam akıbetlerini bilmeleri yasal hakları olup, olası bir kurum değişikliğinde yasal ve ekonomik  kayba uğramalarını önlemek için ne gibi tedbirler alınmıştır?

  6) Çalışanlar üzerinde Mobing olarak bilinen ve emekçileri psikoljik ve idari baskı ve şiddete tabi tutan uygulama Belediyemizde mevcut mudur? Belediye çalışanı bir kısmına değindiğimiz ekonomik sıkıntılar, maaşların geç ve düzensiz ödenmesi, bilgilendirilmeme ve ikramiyeler ile alakalı belirsizlik yaşamakta olup, bu sıkıntılarını dile getirme noktasında işlerini kaybetme veya işten çıkarılma korkusu yaşamakta mıdır? Belediye, çalışanlarına bu sıkıntılara karşı ne gibi profesyonel psikolojik destek vermeyi planlamaktadır ?"

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
NEREDESİN FAHRİ BEY?
 
  Ayşegül Şenol Can
KAHVALTI HABERLERİ
 
  Ulviye Dikmen
ORADA, BİR KÖY VAR UZAKTA!
 
  Telat Çelik
DÜZCE VALİLİĞİ
 
  Peri Meram Arbak
Profesör Dr. Kayıhan Pala’nın söyleşisi
 
  Hümeyra Yılmaz
Mevkiimiz kalıcı sorunlar güncelleme
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
NASIL BİR BAYRAM?
 
  Tarık Şahin
Virüsler davranışlarımızı kontrol edebil
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " DÜZCE VALİLİĞİ " Yazısına...
 ulviye dikmen
 tüm yaşayanların hakkını korumak sanırım kabullenmesi en zor bir yaşam hakkı ne diyelim akıl başa gerek sevgiler... Necmi arkadaşa bir kez daha teşekkürler
  " NEREDESİN FAHRİ BEY? " Yazısına...
 Yılmaz uğurlu
 Yazdıklarına aynen katılıyor.Sadece Mehmet keleşe ne olmadıysa fahri çakırada aynısı olur.(isimlerinin baş harflerini bilerek küçük harf koydum.)
  " ‘Herkesin DEVA Partisi’nde yeri olacak’ " Haberine...
 Baturrdeşim
 Değerli kardeşim,insanlık ve yaşadığın toprak için görev yapacaksan yolun açık ve aydınlık olsun.ulkemizin onurlu ve çalışkan siyasetçilere ihtiyacı var temenni ederim ki bu ulvi yürüyüşünde hak,hukuk ve adalet kavramları daima düşüncelerinde olur.hayirlı olsun.
  " NEREDESİN FAHRİ BEY? " Yazısına...
 Sedat
 Milletvekili diye seçilenler ne yazık ki Meclisin kapısından içeri girince herşeyi unutuyorlar...!!!!!!
  " NEREDESİN FAHRİ BEY? " Yazısına...
 Ilhami Alparslan
 18 yılda Ak partiden milletvekili olan kaç kişi adını Düzce'ye yazdırdı merak ediyorum.
  " NEREDESİN FAHRİ BEY? " Yazısına...
 Mahmut Gül
 Güzel yazı nasiplenene çok şey anlatır
  " Baro Başkanlarından açıklama: Bu bölme ve parçalama projesinden vazgeçilsin! " Haberine...
 şükrü toros
 avukatlar cüppelerine şimdiden ilik açıp düğme diksinler, ilerde lazım olacak durum onu gösteriyor.
  " ORADA, BİR KÖY VAR UZAKTA! " Yazısına...
 ali ihsan çelik
 düzce kardüzü eftenia tabiat parkı kurugöl kaynaşlı güzel dereşalalesi düzcenin yaylaları konuralp turizim potansiyeli fakıllı magarası sarıkaya magarası denizi bunun gibi saymakla bitmez görülmesi gereken yer cennet düzcemizi düzceli vatandaş düzceyi tanımıyor ama abantı gölçük düzceliye sorsak düzcenin yarısı buralara gitmiştir ama düzcenin güzelliklerini bilen varmı desek düzceli olmayanlar düzcelilerden daha çok biliyor işte düzcenin vizyonu düzcenin hali bakanlık yapmış özlü idarecilerdüzcenin tanıtımına katkı verecek projeleri varmı benden bir öneri hava durumuna göre düzcedeki tüm belediyeler birleşip hafta sonları düzcenin güzelliklerine tur düzenleseler düzce turizimde patlama yapar bizden söylemesi. birde düzce tanıtma vakfı düzceyi nerde tanıtıyor merak konusu
  " TUİK BİZLE KAFA MI BULUYOR? " Yazısına...
 akif ÇEBİ
 tuik gerçekten düzceyle kafa buluyor. nedenmi efteni tabiat parkımız var herkez boluya abanta gölçük gidiyor. kardüzümüz var herkez kartalkayaya gidiyor. çevre illerde sakarya kocaelide büyük satadyumlar yapılıyor düzceye çivi çakılmıyor. sorunlar saymakla bitmiyor. yarım kalmış yatırımlar çürüyen eftenia otel gibi birçok konuyu hala çözüme kavuşturamayan yetkililer . nerde sayın düzce valisi düzcenin bakan belediye başkanı ilçe belediye başkanları siyasiler muhalefet düzcenin sorunlarını neden halledemiyor. bu konuları yetkililer sorup haber yaparsanız düzce kamuoyu bilgilenir. düzce yaşanacak belki mutlu şehirler arasında olur
  " Milli bilardocu Savaş Bulut kupa için mücadele edecek! " Haberine...
 Mehmet altun
 Başarılar diliyorum savaş kardeşime.
Koç; ‘Tatil etkin dinlenme dönemidir’ Koç; ‘Tatil etkin dinlenme dönemidir’
  Düzce 5 yaş okullaşmada 8. sıraya yükseldi!
  S Plaka Toplantısı gerçekleştirildi!
  Otomobilinde ölü bulundu!
  Uyuşturucu operasyonunda 11 kişi yakalandı!
  İşte okulların açılacağı tarih!
  ‘Herkesin DEVA Partisi’nde yeri olacak’
  Cip tıra çarptı: 2 ölü, 1 yaralı!
  CHP Düzce Heyeti Hendek’te!
  Emekli maaş zammı ve memur maaş zammı belli oldu!
  Yaylalar doğaseverleri cezbediyor!
  Akçakoca'ya 400 kişilik ‘katamaran’ gezi teknesi getirildi!
  Er, güven tazeledi!
  Yılmaz; ‘Sivas Katliamı Cumhuriyet’e vurulan ağır bir darbedir’
  Altınışık: Milli kahramanlarımızın ismine dokunmayın!
  Lunaparklarda alınacak önlemler açıklandı!
  Köprüden düşen otomobildeki 5 kişi yaralandı!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Batı Karadeniz'in incisi eski günlerine dönüyor!
  Akçakoca'da otomobil inşaat alanına yuvarlandı: 2 yaralı!
  Evde Bakım Hizmetleri çalışmalarını sürdürüyor!
  3.07.2020 - NEREDESİN FAHRİ BEY?
  7.07.2020 - DÜZCE VALİLİĞİ
  3.07.2020 - ‘Herkesin DEVA Partisi’nde yeri olacak’