Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :69160399 Aktif Ziyaretçi :7743 24 Şubat 2020 Pazartesi
[13:26] Facebook Eğitimi gerçekleşti! -- [13:09] Konserde sürpriz evlenme teklifi! -- [12:58] Baş; ‘Üç aylar arınma mevsimidir’ -- [12:40] SGK TEŞVİK SÜRESİ UZATILDI! -- [12:26] YILMAZ'IN ACI GÜNÜ! -- [12:06] Judo Grup Müsabakaları Düzce’de yapıldı! -- [11:41] Halterde 3 madalya! -- [09:59] ARAMIZDAN AYRILANLAR -- [18:38] CHP'de yeni il başkanı Haluk Kadri Demir! -- [17:33] KGK Temsilcileri Ankara’da buluştu... Yaygın Medya Meclisi seçimi tamamlandı! --
Er’den Müdüre sert tepki!
İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, bir programda yaptığı konuşmada Ordu'da vahşice öldürülen Ceren ile ilgili "Ama olayın da çok değişik boyutları var" diyen İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit'e sert tepki gösterdi.
6.12.2019 - 11:06:08  Haberi Yazd?r

 

   İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, bir programda yaptığı konuşmada Ordu'da vahşice öldürülen Ceren ile ilgili "Ama olayın da çok değişik boyutları var" diyen İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit'e sert tepki gösterdi.

   3 gün önce Ordu'da 20 yaşındaki Ceren Özdemir, evinin önünde bıçaklı saldırıya uğrayarak hayatını kaybetmişti. Türkiye'yi sarsan vahşice cinayetin ardından, bir programda konuşan Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Ceren'in ölümü ile ilgili "Ama olayın da çok değişik boyutları var" demesi, Düzce'de büyük tepkilere yol açtı.

   Konu ile ilgili ilk açıklama, İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er'den geldi. Er yaptığı açıklamada İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit'in sözlerinin vicdanlarda derin yara açtığını söyledi.

   Açıklamasında, "Millet olmak daha doğrusu millet olabilmek, insani değerlere, en başta da yaşam hakkı olmak üzere, saygı duymakla başlar" diyen Er,  "Kültür dediğimiz şey de zaten bu değerlerin bütünsel bir manzumesidir. Birbirinin yaşam tarzına, etnik, dini ve hukuki haklarına bir farklılık değil de bir zenginlik olarak bakabildiği için Millet olabilmiştir Türk Milleti. 2500 yıldan fazla bir tarihi derinliğe sahip bu milletin tarihin ilk çağlarından beri ‘ farklılılar’ üzerine gayet sağlıklı bir biçimde oturttuğu devlet yapısında ayrımcılığa asla yer olmamıştır ki bu sayede Anadolu coğrafyası dediğimiz bu topraklar çok sayıda farklı kültüre, dine ve etnik gruba ev sahipliği yapmıştır. Bu itibar ile, geleceğimiz olan çocuklarımıza okullarımız başta olmak üzere ilk öğretmemiz gereken de işte bu ‘ Millet’ olma bilincidir, vatan sevgisidir" dedi.

   İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit'in sözlerinin asla kabul edilemez olduğunu kaydeden Er, açıklamasına şu şekilde devam etti:

   "Çocuklarımız berrak zihinlere sahip olmalı, memleket- millet hassasiyeti ile Cumhuriyet'in tüm değerlerine sahip bir bilinçle eğitilmelidir. Eğitim gören her çocuk diğer insanların yaşam tarzlarının kendi tercihleri olabileceği bilinci ile ‘düşmanca’ düşüncelerle değil ‘ sevgi ve saygı’ ile yetişmelidir. Öyle yetişmelidir ki çocuklarımız toplumsal hassasiyetlerin mevzu olduğu konularda, en başta da hunharca işlenen cinayetlere karşı cümlelerinin hiçbir yerinde ‘ AMA…’ demesin. Özellikle konulara “ Kadın- Erkek’ ayrımcılığı ile bakmamayı, konu en başta kadınların yaşam tarzı olduğunda da yine “ AMA’ ‘lı cümleler kurmasın. Dolayısı ile şu nokta herkes tarafından net bir şekilde bilinmelidir ki, bazı konular mevzu bahis olduğunda ve bazı makamlarda görev yapan yetkililer konuştuklarında, ‘tüm’ topluma karşı sorumluluklarını ve kamu görevlisi olduklarını asla unutmamalıdır. Kamu görevlilerimiz görevlerini yaparken milleti bir bütün olarak görmeli, eşitlikçi ve özgürlükçü bakış açısını adaletle uygulamaktan asla taviz vermemelidir. Çünkü bazı kamu görevlilerinin ‘yanlış anlaşılmak’ gibi bir hakları yoktur.

   Ortalama zekâya sahip herkesin gayet rahat anlayabileceği hususlarda yanlış anlaşılmaya açık ifadeler kullanmak en basit ifade ile ciddi bir kabahat olup telafisi mümkün olmayan hasarlara yol açma kapasitesine sahiptir. Unutmayınız lütfen… Mevzu özellikle Kadın Bedeni ve Kadın Hayatı olduğunda “AMA’ lı – “FAKAT’’lı cümleleri kullanmak basit bir yanlış anlaşılmadan çok daha fazla sonuçlara sebep olabilecek olup; özellikle ciddi sıkıntılar yaşadığımız bugünler de toplumumuzda ciddi infiallere sebep olabilecektir. Aklınızdan çıkarmayınız lütfen.

   Bizler, memleket ve millet sevdası ile yaşayan tüm bireyler, bütün kamu görevlilerimizin bu bilinç ile toplumu bölmek değil bütünleştirmek için görev yaptığına inanıyor daha doğrusu inanmak istiyoruz. Daha dikkatli ve en önemlisi de daha “Adil’ olmak bir kamu görevlisinin en temel ilkesi olmalıdır ki gün gelip benzeri bir olay hiç istemesek de bu görevlilerin başına geldiğinde kurulacak olan “AMA’lı cümlelere bizler yine vicdani tepkilerimizi ortaya koyabilelim. Ve inanın o gün yine haksızlık kime karşı yapılmış kim mağdur ve mutsuz edilmiş ise işin farklı yönleri var mı yok mu diye düşünmez adaletin yine yanında duran insanlar bizler olacağız. Emin olunuz lütfen…"

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
Şunun şurasında yaza ne kaldı?
 
  Ayşegül Şenol Can
ÇARE;) SİZSİNİZ
 
  Ulviye Dikmen
İNSAN YAŞAMI
 
  Telat Çelik
YOLSUZLUK YOLU
 
  Peri Meram Arbak
Milletvekili olsaydım Torba Yasaya ‘HAYI
 
  Hümeyra Yılmaz
Mevkiimiz kalıcı sorunlar güncelleme
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
SAĞLIK İÇİN SOHBET
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " 'Acilde Öğretim Üyeleri 7/24 hizmet veriyor' " Haberine...
 Peri Arbak
 Başarı dileklerimiz sizinle olsun, en kısa zamanda gazete yazarı ve hekim ortak kimliğimle söyleşiye başlayacağım.
  " Mevkiimiz kalıcı sorunlar güncelleme " Yazısına...
 Ahmet besla
 Düzceyede Kemal sunal gibi bir siyasetçimi lazım bakanlık yapmış belediye başkanımız var varoglu var ama neden sorunlar hep aynı. kardüz efteni otel tabiat parkı trafik sorunu park sorunu katı atık çevre yolları düzcespora stadyum saymakla bitmiyor sorunlar. halletmesi gereken yetkililer nerede neyle meşgul . bunu düzce halkının sorgulaması lazım
  " ‘Cumhurbaşkanı Ulaştırma Bakanlığına talimat verdi’ HABERİ BALON ÇIKTI!. " Haberine...
 mete
 sayın hocamız okulda ders vermeyi bırakıp ticaret ve siyaset yapmaktadır. Bu konu neden bu kadar ayyuka çıktı. Bunun ucunda rektörlük seçimleri vardır. Lütfen asli göreviniz olan akademik çalışmalarınızı yapınız . Bağlı olduğunuz kurumun önüne geçmesin isminiz.
  " ‘Cumhurbaşkanı Ulaştırma Bakanlığına talimat verdi’ HABERİ BALON ÇIKTI!. " Haberine...
 Mustafa K.
 Bu haber doğru olsaydı millet vekilleri il başkanı birbirlerine girerlerdi ben açıklayacağım diye
  " ‘Cumhurbaşkanı Ulaştırma Bakanlığına talimat verdi’ HABERİ BALON ÇIKTI!. " Haberine...
 Candan A.
 Bir dahası ki seçime yüzde doksan oy verin, belki ciddiye alinirsiniz
  " ‘Cumhurbaşkanı Ulaştırma Bakanlığına talimat verdi’ HABERİ BALON ÇIKTI!. " Haberine...
 Betül İ.
 Hayaller hızlı gerçekler balon
  " ‘Cumhurbaşkanı Ulaştırma Bakanlığına talimat verdi’ HABERİ BALON ÇIKTI!. " Haberine...
 Aslı
 Valla Barış Zengin çok haklı. Çocuk oyuncağına çevirmemek lazım bu işi. İşi ciddiyetten uzaklaştırıyorlar.
  " ‘Cumhurbaşkanı Ulaştırma Bakanlığına talimat verdi’ HABERİ BALON ÇIKTI!. " Haberine...
 Ulaş OLGUN
 Özal dan bu yana Düzce den Otoban dahil hiçbirşey geçmedi, hele kanımca Hızlı Tren hiç geçmez. Keşke geçsede sevinsek. Bir de İstanbul da kanal hayali varken zaten para ayrılmaz mevcut hatlar kullanılır. Ama önümüzdeki seçimde AKP yi iktidardan bir düşürün bakın o zaman Düzce den neler geçiyor.
  " ŞAMANDAR; ‘Erdoğan 'hızlı tren' için talimat verdi’ " Haberine...
 Derin düzceli
 Bence haberleri yok zaten çok ilgilendikleri iş de düşünmüyorum ne zaman düzce önde geldi ki onlar için sadece seçimlerde....
  " Şunun şurasında yaza ne kaldı? " Yazısına...
 Murat batur
 Sayın maradit, parkların özgürlüğünün kazanılması adına yaptıklarınız takdire şayandır. temennimiz güzel bir proje ile sayın bakanımızın da vizyonuna yakışan bir yeşil alan oluşturulmasıdır. bu park'ın kuzey bölümü ki tahminen 15-2° bin m2, üzerinde ise hiç bir özelliği olmayan ve her sene kuşa çevrilen kara ağaçlar sayıları da çok az. bu alanın altında yapılacak otopark ile önemli bir ihtiyaç giderilmiş olacaktır, hatta planlı bir çarşı ile belediyenin gelirlerine katkı sağlanacaktır. bu otopark altta olacağı için parkın yeşil alan görünümü muhafaza edilebilecektir. umarım dikkate alınır, anıtlarının altı ıçın çok sözler verildi ama inşallah bu alanda bu gerçekleştirilebilir.
Konserde sürpriz evlenme teklifi! Konserde sürpriz evlenme teklifi!
  'Acilde Öğretim Üyeleri 7/24 hizmet veriyor'
  Donat Düzce’yi yazdı
  Belediyeye bir müdür ataması daha!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Dağıstanlı adaylığını açıkladı!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Meteorolojiden uyarı geldi!
  Eşini bıçakla öldüren zanlı teslim oldu!
   Üç Boyutlu Dijital Mamografi Cihazı hizmette!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Kazılar 3 farklı noktada devam ediyor!
  Ay: Kadın sorunlarının görmezden gelinmesine son verilmelidir!
  7 adet büfe ihaleye çıkıyor!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Seyahat Acentasından Yanmaz'a ziyaret!
  Deplasmandan 1 puanla geri dönüyoruz!
  Bakımevi öğrencilerin hizmetinde!
  2 DAKİKADA BUGÜN
  Endüstri Meslek Lisesi mezunları buluştu!
  2 DAKİKADA BUGÜN
  18.02.2020 - 'Acilde Öğretim Üyeleri 7/24 hizmet veriyor'