Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :68499465 Aktif Ziyaretçi :3057 19 Ocak 2020 Pazar
[18:01] CHP Merkez İlçede Can Koyuncu dönemi -- [15:31] Düzce'yi idare edenlerden ne bekliyorsunuz? -- [15:21] Bayram Ali Kubilay Beşiktaş Divan Kurulu'nda! -- [13:41] Topuk Yaylası'nda doluluk yüzde 90'a ulaştı! -- [13:34] 1. Hamsi Festivali başladı! -- [13:26] Çocuk Kulübü'nde dönem sonu etkinliği! -- [15:13] Türkiye şampiyonasında mücadele edecekler! -- [14:47] Jandarma ekiplerinden çocuklara karne hediyesi! -- [14:09] Öğrenciler karnelerini Vali Dağlı'nın elinden aldılar! -- [13:20] Özlü; ‘Yarıyıl tatilini dinlenerek geçirsinler’ --
Cemaatle bir bağlantısı var mı?
CHP Milletvekili Mahmut Tanal, Ordu’da vahşice öldürülen Ceren Özdemir Cinayeti ile ilgili skandal sözler sarf eden Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit’i meclis gündemine taşıdı. Tanal, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yanıtlaması talebiyle önerge veren Tanal, “Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit hangi cemaatten ” diye sordu.
7.12.2019 - 12:32:26  Haberi Yazd?r

 

   CHP Milletvekili Mahmut Tanal, Ordu’da vahşice öldürülen Ceren Özdemir Cinayeti ile ilgili skandal sözler sarf eden Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit’i meclis gündemine taşıdı. Tanal, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yanıtlaması talebiyle önerge veren Tanal, “Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit hangi cemaatten ” diye sordu.

   Mahmut Tanal, Düzce Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit’in Ceren Özdemir cinayeti için kullandığı tepki çeken ifadeleri Meclis gündemine taşıdı.

   Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit’in, Ceren Özdemir cinayetiyle ilgili yorumu büyük tepki topladı. Yiğit, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü’nde katıldığı bir programda, Ordu’da üniversite okuyan 21 yaşındaki Ceren Özdemir’in cezaevi firarisi Özgür Arduç tarafından katledilmesine ilişkin “Olayı gerçekleştiren suçlu bir insan var” derken, konuşmasının devamında, “Ama olayın da çok değişik boyutları var. Dolayısıyla yani biz çocuklarımızı her yönüyle çok iyi yetiştirmemiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.

HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI MI?

   Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yanıtlaması talebiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi sunan Tanal, Yiğit’in “Ama olayın da çok değişik boyutları var” şeklindeki sözlerinin, TCK’nın 251’inci madde hükmüne göre “Suçu ve suçluyu övme” suçunu oluşturduğunu belirtirken, Düzce İl Milli Eğitim Müdürü hakkında herhangi bir soruşturma başlatılıp başlatılmadığını sordu.

TARİKAT VE CEMAAT BAĞLANTISI VAR MI?

   Yerel basın ve sendikalar tarafından dillendirilen, “Yiğit’in Menzil cemaati mensubu olduğu” yönündeki iddialara atıfta bulunan Tanal, “Yerel basın ve sendikalar tarafından iddia edildiği üzere; Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit'in herhangi bir cemaat ya da tarikat ile bağlantısı var mıdır? Bu iddialar hakkında Bakanlığınıza yapılmış herhangi bir şikâyet var mıdır? Şayet varsa Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit’in mensubu olduğu cemaat ya da tarikatın ismi nedir? Şikayetlere ilişkin Bakanlığınız tarafından yapılmış herhangi bir işlem var mıdır?” diye sordu.

YENİ BİR CEMAAT YAPILANMASI MI VAR?

   CHP’li Tanal, “devlette yeni cemaat ve tarikat yapılanmaları” tartışmaları çerçevesinde Bakan Selçuk’a şu soruları yöneltti:

   - Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde yeni bir cemaat yapılanması mı mevcuttur? Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit’in cemaat ya da tarikata üye olduğu iddiaları veya Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde yeni bir cemaat yapılanması iddiaları, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 7. maddesi ile güvence altına alınan devlet memurlarının “Tarafsızlık ve devlete bağlılık” ilkesine aykırı değil midir?

   - Bakanlığınız tarafından; cemaat veya tarikatların bakanlık kurum ve kuruluşlarında yapılanmasını engellemek, faaliyetlerini önlemek adına alınan önlem ya da yapılan bir faaliyet var mıdır? Şayet varsa bu önlem ve faaliyetler nelerdir?

    - Önerge tarihi itibariyle Bakanlığınız bünyesinde 2002 yılından itibaren; herhangi bir cemaat ya da tarikata üye olduğu gerekçesi ile hakkında soruşturma başlatılan kaç devlet memuru vardır? Bunların üye oldukları cemaat veya tarikatların isimleri nelerdir? Açılan bu soruşturmalar neticesinde kaç devlet memuru meslekten çıkarılmıştır? Meslekten çıkarılmayanlara ilişkin hangi disiplin cezaları verilmiştir?

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
DEDİLER DE DEDİLER!
 
  Ayşegül Şenol Can
YENİ YIL
 
  Ulviye Dikmen
YENİ YILDA YENİ UMUTLAR
 
  Telat Çelik
YENİ YIL VE EKONOMİK BUHRAN
 
  Peri Meram Arbak
Milletvekili olsaydım Torba Yasaya ‘HAYI
 
  Hümeyra Yılmaz
KALP AÇTIRAN
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
YÜKSEK HIZLI TREN
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Parklarda temizlik sürüyor! " Haberine...
 sevgi
 Temizlik işleri sadece Düzce merkezde yapılıyor da neden Kalıcı konutlara hiç uğramıyorlar acaba? her taraf pislik içinde. Sadece seçim zamanı hatırlanmaktan bıktık artık.
  " Kalıcı Konutlar artık ‘Bahçeşehir’ " Haberine...
 sevgi
 Bizim sorunumuz ismi değil ki Kalıcı konutlardan memnunuz, asıl sorun ulaşım, temizlik,parklar, vs.çözülmesi gerekenlere boşverilirken isim değiştirmekle halkı memnun edemezsiniz.
  " Şahin’den tepki çeken paylaşım! " Haberine...
 irfan AKDOĞAN
 Terörü övmek, Allaha peygambere küfretmek, vatana ihanet fikir özgürlüğü ama dinen haram olanı söylemek suç oluyor öylemi. O zaman faiz haramdır, zina haramdır, kumar haramdır diyen başta din adamları olmak bütün müslümanlar suçludur. Olimpiyatlarda oynayacaklar diye bu kızlara tapalım mı ne dersiniz?
  " AK PARTİ’YE Mİ GÖZ KIRPIYOR? " Haberine...
 şükrü toros
 iyi iyi akp ye böyleleri yakışır
  " ŞAHİN PARTİSİNDEN İHRAÇ EDİLDİ! " Haberine...
 şükrü toros
 hayret ilk defa olarak MHP nin doğru bir adım attığını görüyorum.
  " ŞAHİN PARTİSİNDEN İHRAÇ EDİLDİ! " Haberine...
 Vicdanın Sesi
 Güzel şeyler de oluyor memlekette.. yoksa yol olur gider.. İşine bakmıyor; kadınların orası burası! Madem o kadar dindarsın Belediyede yenen yetim haklarının peşine düşsene! tabi yürek ister! Kadın bedeni üzerine gelince külhanbeyi kesiliyor!
  " Şahin’den tepki çeken paylaşım! " Haberine...
 ferhat
 Açılıp saçılanı görmedik biz başkan.. sen o gözle baktıysan kendini sorgula. Geçenlerde boks maçına gittin, aralarda ringde dans eden kardeşlerimiz vardı. Neden katıldın oraya? Bu sporda açılıp saçılma varda.. boks maçındaki pon pon kızlar kapalımıydı?
  " Şahin’den tepki çeken paylaşım! " Haberine...
 Saliha C.
 Hayir belki müslüman değiller? Kime ne kıyafetinden? Kadını kapattık mı herşey tamam mı? Müslüman erkek de mahrem bölgelerini belli etmeyecek şalvar giymeli sen neden pantolonla geziniyorsun?? Kaynaşlı da 8 yaşında ufacık kıza tecavüz eden şerefsize tepki gösterme, zabıta eli ile köpekleri zehirlet AMA müslümanım diye gezin!! Yersek!!
  " Şahin’den tepki çeken paylaşım! " Haberine...
 şükrü toros
 pes doğrusu, senin milliyetçiliğini sevsinler
  " Şahin’den tepki çeken paylaşım! " Haberine...
 Bayram
 Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar
Güvenli İnternet konferansı gerçekleştirildi! Güvenli İnternet konferansı gerçekleştirildi!
  Hasan Mezarcı: ‘Tesettürü kaldırıyorum!’
  ŞAHİN PARTİSİNDEN İHRAÇ EDİLDİ!
  Şahin’den tepki çeken paylaşım!
  Tuğrul Abanoz Başkan seçildi!
  AK PARTİ’YE Mİ GÖZ KIRPIYOR?
  Kalıcı Konutlar artık ‘Bahçeşehir’
  ‘Bu zihniyeti kınıyoruz’
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Perinçek: ‘Üretici baş tacı’
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Belediyeden açıklama: İşçilerden istenen savunmanın yaptırımı yok!
  'Batı Karadeniz'in Efes'inde kazılar yeniden başladı!
  CHP’de Koyuncu adaylığını açıkladı!
  2 DAKİKADA BUGÜN
  Öğretim üyeleri liselilerle buluştu!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Hemşirelik eğitim programı başlıyor!
  Gençler Spor Sokağa renk katıyor
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  14.01.2020 - Şahin’den tepki çeken paylaşım!
  14.01.2020 - Kalıcı Konutlar artık ‘Bahçeşehir’
  15.01.2020 - ŞAHİN PARTİSİNDEN İHRAÇ EDİLDİ!
  14.01.2020 - DEDİLER DE DEDİLER!
  15.01.2020 - AK PARTİ’YE Mİ GÖZ KIRPIYOR?
  16.01.2020 - Parklarda temizlik sürüyor!