Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :68536298 Aktif Ziyaretçi :4851 21 Ocak 2020 Salı
[17:11] Belediyeden, her eleştirel habere 'Yanlış algı oluşturulmak amaçlanıyor!' gibi bir çıkış yapılıyor.. -- [17:04] İl Özel İdaresi çalışmalarını sürdürüyor! -- [16:44] Hatalı sürücü kazaya sebep oldu! -- [16:11] Yedigöller yolu genişletiliyor! -- [15:28] Jandarmadan uyuşturucu operasyonu! -- [14:20] Otobüs krizi devam ediyor! -- [13:52] AFGD gönüllüleri yangın eğitimi aldı! -- [13:08] Basketbol müsabakaları sona erdi! -- [12:45] Haftanın konuğu Prof. Dr. Nilüfer Narlı! -- [12:26] Kayık tamir atölyesinde yangın! --
DAGEM'e çevre illerden büyük ilgi!
Arıcılık ve arı ürünleri konusunda birçok katma değerli çalışmaya imza atan Düzce Üniversitesi Arıcılık Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkezi’ne (DAGEM) çevre il ve ilçelerden ziyaretler büyük bir ilgiyle devam ediyor.
7.12.2019 - 14:45:55  Haberi Yazd?r
 
   Arıcılık ve arı ürünleri konusunda birçok katma değerli çalışmaya imza atan Düzce Üniversitesi Arıcılık Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkezi’ne (DAGEM) çevre il ve ilçelerden ziyaretler büyük bir ilgiyle devam ediyor.
 
   Bu kapsamda Karadeniz Ereğli Arıcılık Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Öner Daşdemir ve arıcılık kursiyerleri; DAGEM ev sahipliğinde Merkez Müdürü Doç. Dr. Meral Kekeçoğlu ve Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Münir Uçak’la bir araya geldi.
 
   Geleneksel arıcılıktan modern arıcılığa geçişte değişen arıcılık uygulamalarının bilimsel yönü üzerine önemli bilgilerin verildiği ziyarette, DAGEM’de hali hazırda gerçekleştirilen modern arıcılık uygulamaları hakkında paylaşımda bulunuldu. Arıcılığın en önemli koşullarından olan “yerel ırklar ile çalışma” kuralının Yığılca arısı örneği ile vurgulandığı sunumda, güçlü kolonilerin oluşturulmasının ancak kaliteli koloni bakımı ve yönetimi ile olacağı ifade edilerek bu sayede koloni içi ve dışı bal arısı davranış performanslarındaki kalite artışının, arıcılar tarafından kolaylıkla fark edilebileceği belirtildi.
 
   Ziyarette, DAGEM’de yürütülen; arıcılıkta yüksek koloni hijyeni, bal verimi, propolis ve polen toplama, arı sütü verimi, Varroa’ya karşı direnç, güçlü kışlama yeteneği, düşük oğul verme ve hırçınlık gibi birçok karakter bakımından güçlü kolonilerin tespitine yönelik “Islah ve Seleksiyon” çalışmaları hakkında da bilgiler verildi. Kaliteli ıslah ve seleksiyon çalışmalarının ileri aşamasında, arıcılık sektörü açısından, talep edilen ürün veya davranış özelliklerine sahip kolonilerden “suni tohumlama” yolu ile verimli soy hatlarının oluşturma çalışmalarının olduğu vurgulandı.
 
   DAGEM’i Kaynaşlı Halk Eğitim Merkezi arıcılık kursiyerleri de ziyaret etti. Ziyarette, Merkez Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Münir Uçak ve Veteriner Hekim Melike Demirel arıcılık kursiyerleri ile bilgi alış verişinde bulundu.
 
   DAGEM’de sürdürülen güncel arıcılık uygulamaları üzerine sunumlar yapıldığı ziyarette, tamamı arıcılık mesleği ile yeni tanışmış olan ziyaretçilere geleneksel arı ürünleri içerisinde “balın yeri”, modern arıcılıkta ise “yeni nesil arı ürünleri” üretimi ve bunların artan değeri konularında bilgiler aktarıldı. Kadın arıcı adaylarının çoğunlukta olduğu gruba; arı sütü, erkek arı larvası, arı zehri, perga gibi yeni nesil arı ürünleri üretiminin gerek bireysel, gerekse bölgesel kalkınma adına “bal üretiminden” daha etkin rol oynayabileceği vurgulandı. Kursiyerler, yeni nesil arı ürünleri üretebilecek kapasiteye sahip olduklarını ancak üretim sonrası pazar konusunda endişeli olduklarını dile getirdiler. DAGEM yönetimi, bu sorunu çözmek için Düzce Üniversitesinin uyguladığı modeli örnek alabilecekleri ve pazar sorununu bu şekilde çözebileceklerini belirtti. Düzce Üniversitesi’nin bölgesel kalkınma odağında üniversite-üretici-sanayi iş birliğinin sağlanmasına yönelik geliştirdiği model ile üreticinin ürünleri katma değeri yüksek ürünlere dönüştürerek pazar sorununu çözdüğü vurgulandı.   
Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
DEDİLER DE DEDİLER!
 
  Ayşegül Şenol Can
YENİ YIL
 
  Ulviye Dikmen
YENİ YILDA YENİ UMUTLAR
 
  Telat Çelik
YENİ YIL VE EKONOMİK BUHRAN
 
  Peri Meram Arbak
Milletvekili olsaydım Torba Yasaya ‘HAYI
 
  Hümeyra Yılmaz
KALP AÇTIRAN
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
YÜKSEK HIZLI TREN
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Belediyeden, her eleştirel habere 'Yanlış algı oluşturulmak amaçlanıyor!' gibi bir çıkış yapılıyor.. " Haberine...
 Murat Gulerim
 İyiki varsınız, milletin sıkıntılarına ses veriyorsunuz, bunlara kalsa pariste yaşıyoruz ama biz nankörlük yapıyoruz
  " Belediyeden, her eleştirel habere 'Yanlış algı oluşturulmak amaçlanıyor!' gibi bir çıkış yapılıyor.. " Haberine...
 Vicdanın Sesi
 Sözde demokrat yeni Belediye Bakanımız öyle çok da demokrat değilmiş sanırım! Boyalar dökülmeye başladı! Fazla eleştirmeyin, maaşlı trollerini salıverir üzerinize.. neye uğradığınızı anlamazsınız.. Neden hep gelen gideni aratır canım memleketimde? Neydi slogan! Düzce'de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak! Değişen ne? Herkese höt zöt! Her şeye aynen devam! Sözler sandıkla birlikte depoya kalktı..
  " Parklarda temizlik sürüyor! " Haberine...
 sevgi
 Temizlik işleri sadece Düzce merkezde yapılıyor da neden Kalıcı konutlara hiç uğramıyorlar acaba? her taraf pislik içinde. Sadece seçim zamanı hatırlanmaktan bıktık artık.
  " Kalıcı Konutlar artık ‘Bahçeşehir’ " Haberine...
 sevgi
 Bizim sorunumuz ismi değil ki Kalıcı konutlardan memnunuz, asıl sorun ulaşım, temizlik,parklar, vs.çözülmesi gerekenlere boşverilirken isim değiştirmekle halkı memnun edemezsiniz.
  " Şahin’den tepki çeken paylaşım! " Haberine...
 irfan AKDOĞAN
 Terörü övmek, Allaha peygambere küfretmek, vatana ihanet fikir özgürlüğü ama dinen haram olanı söylemek suç oluyor öylemi. O zaman faiz haramdır, zina haramdır, kumar haramdır diyen başta din adamları olmak bütün müslümanlar suçludur. Olimpiyatlarda oynayacaklar diye bu kızlara tapalım mı ne dersiniz?
  " AK PARTİ’YE Mİ GÖZ KIRPIYOR? " Haberine...
 şükrü toros
 iyi iyi akp ye böyleleri yakışır
  " ŞAHİN PARTİSİNDEN İHRAÇ EDİLDİ! " Haberine...
 şükrü toros
 hayret ilk defa olarak MHP nin doğru bir adım attığını görüyorum.
  " ŞAHİN PARTİSİNDEN İHRAÇ EDİLDİ! " Haberine...
 Vicdanın Sesi
 Güzel şeyler de oluyor memlekette.. yoksa yol olur gider.. İşine bakmıyor; kadınların orası burası! Madem o kadar dindarsın Belediyede yenen yetim haklarının peşine düşsene! tabi yürek ister! Kadın bedeni üzerine gelince külhanbeyi kesiliyor!
  " Şahin’den tepki çeken paylaşım! " Haberine...
 ferhat
 Açılıp saçılanı görmedik biz başkan.. sen o gözle baktıysan kendini sorgula. Geçenlerde boks maçına gittin, aralarda ringde dans eden kardeşlerimiz vardı. Neden katıldın oraya? Bu sporda açılıp saçılma varda.. boks maçındaki pon pon kızlar kapalımıydı?
  " Şahin’den tepki çeken paylaşım! " Haberine...
 Saliha C.
 Hayir belki müslüman değiller? Kime ne kıyafetinden? Kadını kapattık mı herşey tamam mı? Müslüman erkek de mahrem bölgelerini belli etmeyecek şalvar giymeli sen neden pantolonla geziniyorsun?? Kaynaşlı da 8 yaşında ufacık kıza tecavüz eden şerefsize tepki gösterme, zabıta eli ile köpekleri zehirlet AMA müslümanım diye gezin!! Yersek!!
Güvenli İnternet konferansı gerçekleştirildi! Güvenli İnternet konferansı gerçekleştirildi!
  Hasan Mezarcı: ‘Tesettürü kaldırıyorum!’
  ŞAHİN PARTİSİNDEN İHRAÇ EDİLDİ!
  Şahin’den tepki çeken paylaşım!
  AK PARTİ’YE Mİ GÖZ KIRPIYOR?
  ‘Bu zihniyeti kınıyoruz’
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  'Batı Karadeniz'in Efes'inde kazılar yeniden başladı!
  CHP’de Koyuncu adaylığını açıkladı!
  Belediyeden açıklama: İşçilerden istenen savunmanın yaptırımı yok!
  2 DAKİKADA BUGÜN
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Öğretim üyeleri liselilerle buluştu!
  Hemşirelik eğitim programı başlıyor!
  Gençler Spor Sokağa renk katıyor
  CHP Merkez İlçede Can Koyuncu dönemi
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Yanmaz'dan Akçakocaspor'a ziyaret!
  Üfürükçü hocaya operasyon!
  Parklarda temizlik sürüyor!
  14.01.2020 - Şahin’den tepki çeken paylaşım!
  14.01.2020 - Kalıcı Konutlar artık ‘Bahçeşehir’
  15.01.2020 - ŞAHİN PARTİSİNDEN İHRAÇ EDİLDİ!
  20.01.2020 - Belediyeden, her eleştirel habere 'Yanlış algı oluşturulmak amaçlanıyor!' gibi bir çıkış yapılıyor..
  14.01.2020 - DEDİLER DE DEDİLER!
  15.01.2020 - AK PARTİ’YE Mİ GÖZ KIRPIYOR?
  16.01.2020 - Parklarda temizlik sürüyor!