Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :68536306 Aktif Ziyaretçi :4878 21 Ocak 2020 Salı
[17:11] Belediyeden, her eleştirel habere 'Yanlış algı oluşturulmak amaçlanıyor!' gibi bir çıkış yapılıyor.. -- [17:04] İl Özel İdaresi çalışmalarını sürdürüyor! -- [16:44] Hatalı sürücü kazaya sebep oldu! -- [16:11] Yedigöller yolu genişletiliyor! -- [15:28] Jandarmadan uyuşturucu operasyonu! -- [14:20] Otobüs krizi devam ediyor! -- [13:52] AFGD gönüllüleri yangın eğitimi aldı! -- [13:08] Basketbol müsabakaları sona erdi! -- [12:45] Haftanın konuğu Prof. Dr. Nilüfer Narlı! -- [12:26] Kayık tamir atölyesinde yangın! --
FARKLI DÜŞÜNÜYORLAR!
Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tuncay Şahin, ekonomik krizin etkisini yitirdiğini ifade ederken, Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (DESOB) Başkanı Mustafa Kayıkçı, piyasalarda yaşanan ekonomik krizin esnaf açısından derinleştiğini belirterek, “Esnaf açısından tehlike çanları çalıyor” diyor..
14.12.2019 - 11:34:36  Haberi Yazd?r

 DÜZCE TSO BAŞKANI TUNCAY ŞAHİN;

“KRİZ ETKİSİNİ YİTİRDİ!..”

   Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, Düzce’nin ihracatta Türkiye ikincisi olduğunu belirtti. Şahin ayrıca, ekonomik krizin etkisini yitirdiğini ifade ederek, Düzce’deki OSB’lerde yatırımların hızla artmaya devam ettiğini söyledi.

   Piyasalarda yaşanan ekonomik kriz ile ilgili Gazete Burasıdüzce’ye açıklamalarda bulunan Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, krizin etkisini yitirdiğini ifade etti. Son dönemlerde Düzce’deki Organize Sanayi Bölgelerinde yatırımların arttığına dikkat çeken Şahin, “Yatırımcılar Düzce’yi tercih ediyor. Son dönemlerde Düzce’deki OSB’lerde yoğun bir şekilde yatırımlar başladı. Bu da Düzce’nin istihdamı açısından önemli ve sevindirici bir gelişme” dedi.

PİYASALARDA HAREKETLENME BAŞLADI…

   Yaşanan ekonomik krizin etkisini yitirmesinin ardından, piyasalarda hareketlenmenin başladığını kaydeden Şahin, “Şu anda piyasalarda hareketlenme başladı. Piyasalarda para var. Ancak küçük esnaflar, eski kredi borçlarından ötürü sıkıntıları var. Bu sıkıntıların aşılacağını zannediyorum.

Hükümetimiz küçük ölçekli esnaflarımızı desteklemek için bir dizi önlemler alıyor. Şu anda piyasalarda par var. Bu da ekonomik anlamda, Türkiye’nin daha iyiye gittiğini gösteriyor” diye konuştu.

DÜZCE İHRACATTA TÜRKİYE İKİNCİSİ…

   Düzce’nin ihracatta ikinci sırada olduğunu vurgulayan Şahin, “Türkiye İhracatçılar Meclisi Türkiye’nin ihracat rakamlarını açıkladı. Açıklanan verilere göre, Düzce ihracatta Türkiye ikincisi. Bu da Düzce sanayisi açısından sevindirici bir durum. TİM Başkanı İsmail Gülle, Denizli’de bir programda yaptığı konuşmada, Düzce’nin Türkiye’nin İhracat Şampiyonluğuna doğru koştuğunu söyledi ve Düzce’yi herkese örnek gösterdi.  Bu durum Düzce sanayisinin her geçen gün daha iyi bir yerlere geldiğini gösteriyor. Bizler de, Düzce sanayisini geliştirmek adına, elimizden gelen çalışmaları gerçekleştiriyoruz” ifadelerini kullandı.

DESOB BAŞKANI MUSTAFA KAYIKÇI;

“TEHLİKE ÇANLARI ÇALIYOR”

   TİCARET ve Sanayi Odası Başkanı Tuncay Şahin, ekonomik krizin etkisini yitirdiğini söylerken, DESOB Başkanı Mustafa Kayıkçı ise tam aksini söyledi. Kayıkçı’ya göre, yaşanan ekonomik kriz en çok esnafları etkiledi. 

   Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (DESOB) Başkanı Mustafa Kayıkçı, piyasalarda yaşanan ekonomik krizin esnaf açısından derinleştiğini belirterek, “Esnaf açısından tehlike çanları çalıyor” dedi ve ekledi: “Hükümetimizin acilen esnaflar için yeni eylem planları başlatması lazım. Yoksa esnafın hali harap…”

**

   Yaşanan ekonomik kriz ile ilgili Gazete burasıdüzce’ye açıklamalarda bulunan DESOB Başkanı Mustafa Kayıkçı,  küçük esnafın can çekiştiğini söyledi.

   Esnafların bu krizi atlatması için faizsiz can suyu kredisine ihtiyaç duyduğunun altını çizen Kayıkçı, “Böyle giderse, esnaflarımız bu kışı çok zor geçirecek. Esnaflarımız çok zor durumda. Buna acilen çözüm bulunması lazım. Biz esnaflar olarak, devletimizden faizsiz can suyu kredisi istiyoruz. Bu kredi ile biraz nefes alabiliriz” dedi.

   Ekonomik krizin her geçen gün derinleştiğini kaydeden Mustafa Kayıkçı, “Esnaf açısından, ekonomik kriz her geçen gün derinleşiyor. Buna ek olarak, işsizliğin her geçen gün artması, esnafların işini daha da zora sokuyor. Düzce’de esnaflar bitmiş durumda.

   Ben DESOB Başkanı olarak, Ankara’da ilgili yerlerde bunu sürekli dile getiriyor ve esnafın acilen faizsiz kredilerle desteklenmesini söylüyorum” diye konuştu.

   (HABER : SAVAŞ ARI)

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
DEDİLER DE DEDİLER!
 
  Ayşegül Şenol Can
YENİ YIL
 
  Ulviye Dikmen
YENİ YILDA YENİ UMUTLAR
 
  Telat Çelik
YENİ YIL VE EKONOMİK BUHRAN
 
  Peri Meram Arbak
Milletvekili olsaydım Torba Yasaya ‘HAYI
 
  Hümeyra Yılmaz
KALP AÇTIRAN
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
YÜKSEK HIZLI TREN
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Belediyeden, her eleştirel habere 'Yanlış algı oluşturulmak amaçlanıyor!' gibi bir çıkış yapılıyor.. " Haberine...
 Murat Gulerim
 İyiki varsınız, milletin sıkıntılarına ses veriyorsunuz, bunlara kalsa pariste yaşıyoruz ama biz nankörlük yapıyoruz
  " Belediyeden, her eleştirel habere 'Yanlış algı oluşturulmak amaçlanıyor!' gibi bir çıkış yapılıyor.. " Haberine...
 Vicdanın Sesi
 Sözde demokrat yeni Belediye Bakanımız öyle çok da demokrat değilmiş sanırım! Boyalar dökülmeye başladı! Fazla eleştirmeyin, maaşlı trollerini salıverir üzerinize.. neye uğradığınızı anlamazsınız.. Neden hep gelen gideni aratır canım memleketimde? Neydi slogan! Düzce'de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak! Değişen ne? Herkese höt zöt! Her şeye aynen devam! Sözler sandıkla birlikte depoya kalktı..
  " Parklarda temizlik sürüyor! " Haberine...
 sevgi
 Temizlik işleri sadece Düzce merkezde yapılıyor da neden Kalıcı konutlara hiç uğramıyorlar acaba? her taraf pislik içinde. Sadece seçim zamanı hatırlanmaktan bıktık artık.
  " Kalıcı Konutlar artık ‘Bahçeşehir’ " Haberine...
 sevgi
 Bizim sorunumuz ismi değil ki Kalıcı konutlardan memnunuz, asıl sorun ulaşım, temizlik,parklar, vs.çözülmesi gerekenlere boşverilirken isim değiştirmekle halkı memnun edemezsiniz.
  " Şahin’den tepki çeken paylaşım! " Haberine...
 irfan AKDOĞAN
 Terörü övmek, Allaha peygambere küfretmek, vatana ihanet fikir özgürlüğü ama dinen haram olanı söylemek suç oluyor öylemi. O zaman faiz haramdır, zina haramdır, kumar haramdır diyen başta din adamları olmak bütün müslümanlar suçludur. Olimpiyatlarda oynayacaklar diye bu kızlara tapalım mı ne dersiniz?
  " AK PARTİ’YE Mİ GÖZ KIRPIYOR? " Haberine...
 şükrü toros
 iyi iyi akp ye böyleleri yakışır
  " ŞAHİN PARTİSİNDEN İHRAÇ EDİLDİ! " Haberine...
 şükrü toros
 hayret ilk defa olarak MHP nin doğru bir adım attığını görüyorum.
  " ŞAHİN PARTİSİNDEN İHRAÇ EDİLDİ! " Haberine...
 Vicdanın Sesi
 Güzel şeyler de oluyor memlekette.. yoksa yol olur gider.. İşine bakmıyor; kadınların orası burası! Madem o kadar dindarsın Belediyede yenen yetim haklarının peşine düşsene! tabi yürek ister! Kadın bedeni üzerine gelince külhanbeyi kesiliyor!
  " Şahin’den tepki çeken paylaşım! " Haberine...
 ferhat
 Açılıp saçılanı görmedik biz başkan.. sen o gözle baktıysan kendini sorgula. Geçenlerde boks maçına gittin, aralarda ringde dans eden kardeşlerimiz vardı. Neden katıldın oraya? Bu sporda açılıp saçılma varda.. boks maçındaki pon pon kızlar kapalımıydı?
  " Şahin’den tepki çeken paylaşım! " Haberine...
 Saliha C.
 Hayir belki müslüman değiller? Kime ne kıyafetinden? Kadını kapattık mı herşey tamam mı? Müslüman erkek de mahrem bölgelerini belli etmeyecek şalvar giymeli sen neden pantolonla geziniyorsun?? Kaynaşlı da 8 yaşında ufacık kıza tecavüz eden şerefsize tepki gösterme, zabıta eli ile köpekleri zehirlet AMA müslümanım diye gezin!! Yersek!!
Güvenli İnternet konferansı gerçekleştirildi! Güvenli İnternet konferansı gerçekleştirildi!
  Hasan Mezarcı: ‘Tesettürü kaldırıyorum!’
  ŞAHİN PARTİSİNDEN İHRAÇ EDİLDİ!
  Şahin’den tepki çeken paylaşım!
  AK PARTİ’YE Mİ GÖZ KIRPIYOR?
  ‘Bu zihniyeti kınıyoruz’
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  'Batı Karadeniz'in Efes'inde kazılar yeniden başladı!
  CHP’de Koyuncu adaylığını açıkladı!
  Belediyeden açıklama: İşçilerden istenen savunmanın yaptırımı yok!
  2 DAKİKADA BUGÜN
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Öğretim üyeleri liselilerle buluştu!
  Hemşirelik eğitim programı başlıyor!
  Gençler Spor Sokağa renk katıyor
  CHP Merkez İlçede Can Koyuncu dönemi
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Yanmaz'dan Akçakocaspor'a ziyaret!
  Üfürükçü hocaya operasyon!
  Parklarda temizlik sürüyor!
  14.01.2020 - Şahin’den tepki çeken paylaşım!
  14.01.2020 - Kalıcı Konutlar artık ‘Bahçeşehir’
  15.01.2020 - ŞAHİN PARTİSİNDEN İHRAÇ EDİLDİ!
  20.01.2020 - Belediyeden, her eleştirel habere 'Yanlış algı oluşturulmak amaçlanıyor!' gibi bir çıkış yapılıyor..
  14.01.2020 - DEDİLER DE DEDİLER!
  15.01.2020 - AK PARTİ’YE Mİ GÖZ KIRPIYOR?
  16.01.2020 - Parklarda temizlik sürüyor!