Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :72312609 Aktif Ziyaretçi :2631 11 Ağustos 2020 Salı
[17:45] Üç plaja mavi bayrak çekildi! -- [17:38] Dernek toplantıları bakanlığın iznine bağlandı! -- [17:18] Yeni ulaşım sisteminde şoförlerin eğitimi başladı! -- [14:56] Özlü ve Keskin’den Gönül Asuk’a tebrik! -- [14:18] AK Parti Kadın Kolları Başkanı Gönül Asuk oldu! -- [13:47] Er’den Mustafa Kemal Ortaokulu açıklaması! -- [13:14] Denetimler devam ediyor! -- [12:18] Uzmanından diyabetli çocuklara yaz dönemi önerileri! -- [12:07] 6 metre derinliğindeki su deposuna düşen muhtar yaralandı! -- [18:54] Belediyeden sivrisinek operasyonu! --
Algün
FARKLI DÜŞÜNÜYORLAR!
Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tuncay Şahin, ekonomik krizin etkisini yitirdiğini ifade ederken, Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (DESOB) Başkanı Mustafa Kayıkçı, piyasalarda yaşanan ekonomik krizin esnaf açısından derinleştiğini belirterek, “Esnaf açısından tehlike çanları çalıyor” diyor..
14.12.2019 - 11:34:36  Haberi Yazd?r

 DÜZCE TSO BAŞKANI TUNCAY ŞAHİN;

“KRİZ ETKİSİNİ YİTİRDİ!..”

   Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, Düzce’nin ihracatta Türkiye ikincisi olduğunu belirtti. Şahin ayrıca, ekonomik krizin etkisini yitirdiğini ifade ederek, Düzce’deki OSB’lerde yatırımların hızla artmaya devam ettiğini söyledi.

   Piyasalarda yaşanan ekonomik kriz ile ilgili Gazete Burasıdüzce’ye açıklamalarda bulunan Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, krizin etkisini yitirdiğini ifade etti. Son dönemlerde Düzce’deki Organize Sanayi Bölgelerinde yatırımların arttığına dikkat çeken Şahin, “Yatırımcılar Düzce’yi tercih ediyor. Son dönemlerde Düzce’deki OSB’lerde yoğun bir şekilde yatırımlar başladı. Bu da Düzce’nin istihdamı açısından önemli ve sevindirici bir gelişme” dedi.

PİYASALARDA HAREKETLENME BAŞLADI…

   Yaşanan ekonomik krizin etkisini yitirmesinin ardından, piyasalarda hareketlenmenin başladığını kaydeden Şahin, “Şu anda piyasalarda hareketlenme başladı. Piyasalarda para var. Ancak küçük esnaflar, eski kredi borçlarından ötürü sıkıntıları var. Bu sıkıntıların aşılacağını zannediyorum.

Hükümetimiz küçük ölçekli esnaflarımızı desteklemek için bir dizi önlemler alıyor. Şu anda piyasalarda par var. Bu da ekonomik anlamda, Türkiye’nin daha iyiye gittiğini gösteriyor” diye konuştu.

DÜZCE İHRACATTA TÜRKİYE İKİNCİSİ…

   Düzce’nin ihracatta ikinci sırada olduğunu vurgulayan Şahin, “Türkiye İhracatçılar Meclisi Türkiye’nin ihracat rakamlarını açıkladı. Açıklanan verilere göre, Düzce ihracatta Türkiye ikincisi. Bu da Düzce sanayisi açısından sevindirici bir durum. TİM Başkanı İsmail Gülle, Denizli’de bir programda yaptığı konuşmada, Düzce’nin Türkiye’nin İhracat Şampiyonluğuna doğru koştuğunu söyledi ve Düzce’yi herkese örnek gösterdi.  Bu durum Düzce sanayisinin her geçen gün daha iyi bir yerlere geldiğini gösteriyor. Bizler de, Düzce sanayisini geliştirmek adına, elimizden gelen çalışmaları gerçekleştiriyoruz” ifadelerini kullandı.

DESOB BAŞKANI MUSTAFA KAYIKÇI;

“TEHLİKE ÇANLARI ÇALIYOR”

   TİCARET ve Sanayi Odası Başkanı Tuncay Şahin, ekonomik krizin etkisini yitirdiğini söylerken, DESOB Başkanı Mustafa Kayıkçı ise tam aksini söyledi. Kayıkçı’ya göre, yaşanan ekonomik kriz en çok esnafları etkiledi. 

   Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (DESOB) Başkanı Mustafa Kayıkçı, piyasalarda yaşanan ekonomik krizin esnaf açısından derinleştiğini belirterek, “Esnaf açısından tehlike çanları çalıyor” dedi ve ekledi: “Hükümetimizin acilen esnaflar için yeni eylem planları başlatması lazım. Yoksa esnafın hali harap…”

**

   Yaşanan ekonomik kriz ile ilgili Gazete burasıdüzce’ye açıklamalarda bulunan DESOB Başkanı Mustafa Kayıkçı,  küçük esnafın can çekiştiğini söyledi.

   Esnafların bu krizi atlatması için faizsiz can suyu kredisine ihtiyaç duyduğunun altını çizen Kayıkçı, “Böyle giderse, esnaflarımız bu kışı çok zor geçirecek. Esnaflarımız çok zor durumda. Buna acilen çözüm bulunması lazım. Biz esnaflar olarak, devletimizden faizsiz can suyu kredisi istiyoruz. Bu kredi ile biraz nefes alabiliriz” dedi.

   Ekonomik krizin her geçen gün derinleştiğini kaydeden Mustafa Kayıkçı, “Esnaf açısından, ekonomik kriz her geçen gün derinleşiyor. Buna ek olarak, işsizliğin her geçen gün artması, esnafların işini daha da zora sokuyor. Düzce’de esnaflar bitmiş durumda.

   Ben DESOB Başkanı olarak, Ankara’da ilgili yerlerde bunu sürekli dile getiriyor ve esnafın acilen faizsiz kredilerle desteklenmesini söylüyorum” diye konuştu.

   (HABER : SAVAŞ ARI)

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
Biz Düzceliler; önce “yapılmasaydı”, son
 
  Ayşegül Şenol Can
KAHVALTI HABERLERİ
 
  Ulviye Dikmen
BÜTÜN DERTLERİ TOKLARIN VİCDANINA YÜKLEM
 
  Telat Çelik
DÜZCE VALİLİĞİ
 
  Peri Meram Arbak
DR. BİRSEN OCAKLI VE TOPLU HİSTERİ
 
  Hümeyra Yılmaz
DÜZCE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
VARAN 3
 
  Tarık Şahin
Virüsler davranışlarımızı kontrol edebil
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Biz Düzceliler; önce “yapılmasaydı”, sonra da “yıkılmasaydı” deriz!!! " Yazısına...
 Ayşegül Şenol Can
 Merhaba fatih bey parkların satılmasına ilişkin davayı peyzaj mimarları odası genel başkanlığı açti ve kazandı kendilerine ve değerli avukatları Av.Emre Baturay Altınok'a teşekkür ederiz.
  " Düzce dahil tüm illerde koronavirüs denetimi yapılacak! " Haberine...
 Şebnem Ertan
 Çok geç kalındı.Ben fahri polis memuru olsam takmayanların fotoğrafini çeker cezayı basardım.Düzcede nerdeyse %90 oranında maskeyi çenesinde vede dirseğinde tutan çok kişi var.Uyarincada dövecekler gibi hakaretleri var.
  " DR. BİRSEN OCAKLI VE TOPLU HİSTERİ " Yazısına...
 Sevda bilal
 Ne tuhaf bir milletiz onca köpek tecavüzcüleri ortalıkta dolaşırken !!kendini toplumun ezilen kesimine adamış bir bilim kadınıyla uğraşmak ancak bu çarpık ülkede görülür !
  " DÜZCE KASRI NEDEN YENİDEN İNŞA EDİLECEK? " Haberine...
 Murat
 Düzce ilinin ilk valisi sanki çok onemliymiş gibi,daha enkazlardan dumanlar tüterken hiç sıkılmadan kendisine kaçak olarak bu saray yavrusunu yaptırmıştı.düzceli yıkımların altında geleceğini ararken bu nasıl bir gafletti olacak gibi değil.neticede yapı kaçak olduğundan ona da kısmet olmadı. Sanki uğursuzluk bundan sonra da devam etti ve kim çalıştırmaya kalktıysa başarılı olamadı, Sanki garip gurebanın ahı vardı.şimdi yıkılıp yeniden yapılacakmış hayırlısı olsun.
  " Jandarmadan uyuşturucu operasyonu! " Haberine...
 Uzun
 Peki bu kadar uyuşturucu yakalanıp nasıl serbest kalabiliyor anlamak mümkün değil..
  " İçinden Düzce Geçen Kitaplar " Yazısına...
 Sefer özbasan
 Ben de eski yaşadığım düzce yi hayal ediyorum korunmalıydı çünki yalanmışlar yenilenme ile
  " Mevkiimiz kalıcı sorunlar güncellemenin de güncellemesi " Yazısına...
 Dilek Şengül
 Yıllardır müşteri bekleyen esnaf şükür belediye geldi artık bu pasaj canlanır derkeeeeeen. Şok şok şok üst katla alt kattan bagımsız bir hale getiren
  " Mevkiimiz kalıcı sorunlar güncellemenin de güncellemesi " Yazısına...
 İlhami Han
 Söylediklerine katılmamak mümkün değil... var bir aymazlık ve maalesef devam ediyor düzelir mi? Emin değilim
  " Mevkiimiz kalıcı sorunlar güncellemenin de güncellemesi " Yazısına...
 Aysun Bayram
 Bu yazıya ilaveten, büyük parkımızdan demir yığınını alamadılar ( güreş sahası). Yine o parkımızda küçücük çöp kutuları ihtiyacı karşılamıyor, çöpler yerlerde. Büyük naylon çöp torbalarının geçirildiği, ayaklı yuvarlak halka demirler ise yarayabilir.
  " Mevkiimiz kalıcı sorunlar güncellemenin de güncellemesi " Yazısına...
 Sadiye Ateş
 Kalbim ağrıyor bu ülkenin çözülmeyen sorunlarına. ülke körler sağırlar birbirini ağırlar durumunda.
Uzmanından diyabetli çocuklara yaz dönemi önerileri! Uzmanından diyabetli çocuklara yaz dönemi önerileri!
  Fatih Altaylı isyan etti: Asabım bozuldu, durum çok ciddi!
  Belediyeden ücretsiz taşımayla ilgili açıklama!
  Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: ‘Ayasofya bütün insanlığa açık’
  KARSLIOĞLU AİLESİNİN ACI GÜNÜ!
  Akçakoca bayramda nüfusunun 6 katı misafir ağırladı!
  Fındık hasadı tarihi belirlendi!
  DİNÇER; 'KOMİSYONUMUZUN BİLGİSİ YOK!'
  Valilikten dolandırıcılara karşı uyarı!
  Düzce'de Corona yüzünden doktorlar istifa mı ediyor?
  Taşova, ikinci dalga için tarih verdi!
  Düzce dahil tüm illerde koronavirüs denetimi yapılacak!
  Hatice Gösterişli son yolculuğuna uğurlandı!
  KATLI OTOPARK İHALEYE ÇIKIYOR!
  Bayramda tünelden 621 bin 736 araç geçti!
  Bayraktar; ‘Nitelikli ve geniş bir akademik kadroya sahibiz’
  Kovid-19 tedbirleri denetimi gerçekleştirildi!
  Denize giren 8 yaşındaki çocuk boğuldu!
  Zengin; ‘Fakülte ile iç içe meslek yüksekokulu’
  Jöak aracı Düzce'de!
  Bıyık; ’Olağan Genel Kurulu Toplantısı ertelendi’
  7.08.2020 - Biz Düzceliler; önce “yapılmasaydı”, sonra da “yıkılmasaydı” deriz!!!
  5.08.2020 - Düzce dahil tüm illerde koronavirüs denetimi yapılacak!