Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :72830725 Aktif Ziyaretçi :2313 21 Eylül 2020 Pazartesi
[17:44] Uzaktan eğitimi iyileştirme çalıştayı online gerçekleştirildi! -- [16:40] Akçakoca’da palamut bereketi! -- [16:27] AA'dan Vali Atay'a ziyaret! -- [15:38] Kapoğlu’na destek! -- [14:39] Pandemi gözlemcisi bulundurulması zorunlu hale getirildi! -- [14:16] Alt yapı çalışmaları devam ediyor! -- [14:07] Düğün ve nikah salonları denetlendi! -- [13:49] Bisikletçilerden anlamlı etkinlik! -- [13:25] Üniversiteye işçi alımı yapılacak! -- [12:55] 560 personel her gün sahada! --
‘Kariyer Yolculuğunda Motivasyon’ anlatıldı!
Düzce Üniversitesi Kariyer Geliştirme ve Mezun İzleme Koordinatörlüğü’nün düzenlediği “Kariyer Yolculuğunda Motivasyon” başlıklı konferansta öğrencilerimize motivasyonun ve hedef belirlemenin kariyer üzerindeki etkileri anlatıldı.
14.12.2019 - 15:39:08  Haberi Yazd?r

 

   Düzce Üniversitesi Kariyer Geliştirme ve Mezun İzleme Koordinatörlüğü’nün düzenlediği  “Kariyer Yolculuğunda Motivasyon” başlıklı konferansta öğrencilerimize motivasyonun ve hedef belirlemenin kariyer üzerindeki etkileri anlatıldı.

   Mehmet Akif Ersoy Eğitim ve Kültür Merkezi İstiklal Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe; Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Koç, Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Tuğba Seda Çolak, Düzce Üniversitesi Kariyer Geliştirme ve Mezun İzleme Koordinatörlüğü Birim Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Senem Çolak Yazıcı, öğretim elemanları ve öğrenciler katılım sağladı.

   Konferansın açılışını yapmak için kürsüye davet edilen Dr. Öğr. Üyesi Senem Çolak Yazıcı, Düzce Üniversitesi Kariyer geliştirme ve Mezun İzleme Koordinatörlüğü olarak öğrencilerin iş hayatına atılmadan önce değişen teknolojiyle birlikte yok olmaya mahkum olan meslekler ve bu mesleklerin alternatifleri hakkında bilgi edinmelerini ve meslekleri yeterliliklerinin arttırılmasını amaçladıklarını ifade etti. Düzce Üniversitesi öğrencilerinde farkındalık oluşturmak amacıyla bu tür etkinliklerin süreceğini dile getiren Dr. Öğr. Üyesi Semem Çolak Yazıcı, Kariyer geliştirme ve Mezun İzleme Koordinatörlüğü’nün düzenlediği etkinliklerin yanısıra danışmanlık hizmeti de sunduğunu ve isteyen öğrencilerin Rektörlük binasında bulunan Koordinatörlüğe gelerek, gerekli destekleri alabileceklerini dile getirdi. Etkinliğin herkes için faydalı olması temennisinde bulunan Senem Çolak Yazıcı, etkinliğe katkı sağlayanlara, Düzce Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (PDR) Topluluğu’na, ve katılımcılara teşekkür etti.

   Gerçekleştirilen açılış konuşmasından sonra Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Türkan Argon “Kariyer Geliştirmede Kadın Olmak” Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şenay Sezgin Nartgün “Kariyer Yolunda Çakıl Taşları”, Düzce Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Süleyman Göksoy “Motivasyon” konu başlıklarında sunum yaparken,  Düzce Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Şahin Danışman kendi kariyer çizgisini ve deneyimlerini katılımcılarla paylaştı.

   Başarılı bir kariyerin temelinde çok çalışmanın ve inancın olması gerektiğinin vurgulandığı  konferansta, kadınların kariyer oluşturmada bazı olumsuzluklar olsa da daha çok çalışmayla bu olumsuzlukları olumluya çevirebileceklerinin altı çizildi.

   İnsanların istedikleri değil inandıkları şeylerde başarılı olduklarını söyleyen konuşmacılar, kişilerin neyi yapacaklarına ya da neyi yapamayacaklarına inanmaları kendi kariyerlerinde etkili olacağını ifade etti. Kariyer yolunda sürekli engeller çıkacağını vurgulayan davetli konuşmacılar, bu engeller karşısında yılmadan çalışmaya devam edilmesi halinde başarıya ulaşılacağını söyledi.

   Bir şeyin sürekli olumsuz yönlerinin dile getirilmesinin kişilere hiçbir yarar getirmeyeceğinin vurgulandığı konferansta, var olan olumsuzluklara rağmen kişilerin hedeflerine odaklanarak çalışmalarını sürdürmeleri gerektiğinin altı çizildi.

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
'DAHA NE OLSUN' DİYECEĞİZ AMA!..
 
  Ayşegül Şenol Can
KAHVALTI HABERLERİ
 
  Ulviye Dikmen
Mehmet Arif Kıdıman’ı sonsuzluğa uğurlad
 
  Telat Çelik
DÜZCE VALİLİĞİ
 
  Peri Meram Arbak
Pandeminin İzleri; Göğüs Hastalıkları Uz
 
  Hümeyra Yılmaz
DÜZCE VİCDAN MUHASEBESİ
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
TAMER HOŞVER
 
  Tarık Şahin
Virüsler davranışlarımızı kontrol edebil
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Doç. Dr. Yusuf Aydın
İnsulin direncimi nasıl yenebilirim?
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " 'DAHA NE OLSUN' DİYECEĞİZ AMA!.. " Yazısına...
 Kemal kaya
 Düzcespor destek bekliyor
  " 'DAHA NE OLSUN' DİYECEĞİZ AMA!.. " Yazısına...
 hikmet neğuç
 birde küçük melen saray yeri tokuşlar çakırlar arası melen yatağı taş duvarlarla su kanalını yapıyorlardı durdu. neden durdu. bu melen yatağı ve asar suyu bentlerle yükseltilerek kayıklarla gezinti yapılabilinir. yan yollara büfeler parklar çay bahçeleri yapılarak düzce güzelleştirilebilinir. örnek eskişehir porsuk çayı gibi
  " 'DAHA NE OLSUN' DİYECEĞİZ AMA!.. " Yazısına...
 hikmet neğuç
 cumhuriyet caddesinin devamı olan 3.5 klm çamköyü toki arası 5 yıldır yol açıldı stablize şeklinde duruyor. bahane para yok. düzce belediyesi isterse orayı hurdalarıyla yapar ve düzce ereğli istanbul arası trafiğini oldukça da rahatlatır. oradaki yer sahipleri de yerlerini değerlendirir
  " ÖNLEM ALINMAZSA KUM FIRTINALARINA HAZIR OLUN! " Haberine...
 GÜLER.E.
 teşekkür ediyorum bir okur olarak dünyanın geleceği bilimsel olayların gelişimi insanların bilinçlendirilmesi, geleceğimizin pek parlak olmadığı bu dünyada cahil toplumu bilinçlendiren haberler yapın. siyaseti bırakın o bunu demiş şu bunu demiş düzce olarak düzceyi marka yapalım en azından biz Türkiye'ye örnek olalım bizi yöneten idarecilere sesleniyorum . bırakın birbiriniz yemeyi yoksa çok geç olacak.
  " Mehmet Arif Kıdıman’ı sonsuzluğa uğurladık " Yazısına...
 Ayşegül Şenol Can
 Çok üzüldüğüm bir kayıp oldu mehmet arif'in ölümü ve annesi Emine Abla Aşık veysel'in dediği gibi "sen bir kere gittin bense hergün uğurluyorum seni" der gibi bakıyor dünyaya kolay değil bir evladını kaybetmek, kardeşleri soner ve ışıl'ın, abisi Ali'nin başı sağolsun mehmet abinin ruhu şad olun..Arif'in ruhu şad olsun Allah rahmet eylesin..o iyi evlat ve iyi bir ağabeydi..
  " Sokak hayvanlarının tedavi ve bakımları yapılıyor! " Haberine...
 ulviye dikmen
 Rehabilitasyon merkezi çok güzel bir kazanım Düzce sokak yaşayanları için ama lutfen gerekeni daha fazla ve canların yaşamını kurtarmak için daha fazla yapmak gerek bizlerden ne beklenirse yardımcı olmak görevimiz
  " Mehmet Arif Kıdıman’ı sonsuzluğa uğurladık " Yazısına...
 Zafrt İSMİÇOĞLU
 Kalemine sağlık abla.Duygular ortak...
  " Mehmet Arif Kıdıman’ı sonsuzluğa uğurladık " Yazısına...
 Murat batur
 Ölümü ile bizlerı onanmaz bir üzüntüye sevk eden evladımızın böyle bir göreve gönüllü gitmesi ve süreci uzatma talebinde bulunması ayrı bir hüznün gerekçesi olabilir mi,hayata tutunabilmek adına hep mücadele eden ve yaşam şartlarının bedeli altında sosyo ekonomik ezikliğin bir bedeli sermayesini can yapan insanlardır.bu güzel ve saygın evladımız da bu bedeli canı ile ödemiştir.kahpe ve şerefsiz insanların insani yardım aracına çapraz ateş açarak katliam yapması ise muhataplarımızın ne tiyniyette olduğunu göstermektedir . Şehidimiz,garibimiz nurlar içinde uyuşun.arkasında binlerce boğazı düğümlenmiş düzcelinin göz yaşı ve duası var .
  " Şehidin cenazesi yarın defnedilecek! " Haberine...
 ulviye dikmen
 Sevgili arkadaşımız Gıdımanın oğlu Mehmet e uğurlar olsun yıldızlar yoldaşı olsun
  " TAMER HOŞVER " Yazısına...
 Peri Arbak
 Nuri bey hissettiğiniz acıyı ben de bir hekim olarak duyuyorum. Sağlık sisteminde zaman zaman hatalar da olur, bazen hastalarımızın duasını bazen de bedduasını alırız. Tamer kardeşimin ölümü bana halen çözülemeyen hava kirliliği sorununu düşündürdü. Düzce havası en kirli kentlerden ilk on içinde. Bence bölge milletvekillerinin bu konuda kayda değer girişimde bulunmadığını gözönüne alırsak hepsine sevdiklerimizin ölümünde sitemlerimizi iletelim. HAVA KİRLİLİĞİ SİGARA KULLANIN YA DA KULLANMAYIN KALP KRİZİ ÖLÜMLERİNİ ARTIRIR. Hepimize sağlıklı ömürler diliyorum.
Döngelli imamı hem cemaatin hem gençlerin takdirini topluyor! Döngelli imamı hem cemaatin hem gençlerin takdirini topluyor!
  TSO’dan bir proje daha!
  Şehidin cenazesi yarın defnedilecek!
  DONAT, DÜZCE’Yİ TÜRKİYE’YE TANITTI
  Yol açma çalışmaları Beyciler’de devam ediyor!
  Taziye mesajı yayınladılar!
  DÜZCE’DEN ŞEHİDİMİZ VAR
  ÖNLEM ALINMAZSA KUM FIRTINALARINA HAZIR OLUN!
  Şehadet haberi babaevine ulaştırıldı!
  Yanmaz, motosiklet tutkunlarıyla buluştu!
  Kablo hırsızlığı soruşturmasında 2 tutuklama!
  Evin camına çarpıp düşen şahin ekiplere teslim edildi!
  Şehidimiz son yolculuğuna uğurlandı!
  Kapoğlu istifa etti!
  Yarın Covid-19 denetimleri yapılacak!
  DÜZCE’YE OKUL MÜJDESİ!
  Sokak hayvanlarının tedavi ve bakımları yapılıyor!
  Modern Sanayi Sitesi protokolü tamam!
  Kgk Genel Merkezinden Kıdıman için başsağlığı mesajı!
  Gök Kubbeye Yolculuk projesi tamamlandı!
  ‘Devletimiz harekete geçmeli’
  15.09.2020 - Mehmet Arif Kıdıman’ı sonsuzluğa uğurladık
  20.09.2020 - 'DAHA NE OLSUN' DİYECEĞİZ AMA!..
  16.09.2020 - Sokak hayvanlarının tedavi ve bakımları yapılıyor!
  15.09.2020 - Şehidin cenazesi yarın defnedilecek!
  18.09.2020 - ÖNLEM ALINMAZSA KUM FIRTINALARINA HAZIR OLUN!