Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :69180144 Aktif Ziyaretçi :9912 25 Şubat 2020 Salı
[12:19] GPS Takipli Saat Projesi hayata geçirildi! -- [11:54] Avrupa Şampiyonasına Düzce damga vurdu! -- [11:16] ARAMIZDAN AYRILANLAR -- [18:23] 2 DAKİKADA BUGÜN -- [17:38] İhracat kapasitesi 500 bin ton olacak! -- [16:33] Düzcespor’dan önemli uyarı! -- [16:03] DTSO’dan Teknik Destek Programı! -- [15:37] Küçük Erkekler Futbolda şampiyon belli oldu! -- [14:36] Trafik kazası: 5 yaralı! -- [13:26] Facebook Eğitimi gerçekleşti! --
Yüksek Hızlı Tren mecliste!
İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Beyaz, Yüksek Hızlı Tren’in Ankara-Kızılcahamam-Gerede-Bolu-Düzce-Sakarya-Kocaeli-Gebze-İstanbul güzergâhından geçmesi için TBMM’ye önerge verdi.
16.01.2020 - 15:00:08  Haberi Yazd?r

 

   İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Beyaz, Yüksek Hızlı Tren’in Ankara-Kızılcahamam-Gerede-Bolu-Düzce-Sakarya-Kocaeli-Gebze-İstanbul güzergâhından geçmesi için TBMM’ye önerge verdi.

   İstanbul-Ankara arasına yapılacak olan Yüksek Hızlı Tren projesinin Ankara-Kızılcahamam-Gerede-Bolu-Düzce-Sakarya-Kocaeli-Gebze-İstanbul hattından geçmesi ile ilgili İYİ Parti kanadından sürdürülen çaba devam ediyor. Hattın Düzce’yi içine alan güzergâhtan geçmesi gerektiğini savunan Düzce Üniversitesi Teknoloji Bölümü Dekanı Prof. Dr. Ayhan Şamandar’la İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Örnekbaş ve Bolu İYİ Parti İlçe Başkanı Murat Güler geçtiğimiz günlerde bir görüşme gerçekleştirmiş ve edinilen bilgiler kamuoyu gündemine gelmişti. Ayhan Şamandar’ı üniversitede makamını ziyaret eden İYİ Partili ekip, konu hakkında bilgiler almış ve bu projenin önemine yaptıkları açıklama ile dikkat çekmişti. Yüksek Hızlı Tren konusu kamuoyu gündeminde Bolu halkı tarafından çok fazla destek görmüştü. Düzce ve Bolu’yu ekonomik ve sosyal anlamda şaha kaldıracak olan proje hakkında yapılan görüşme sonuç vermeye başladı. İki siyasinin Yüksek Hızlı Tren için verdikleri çaba çığ gibi büyümeye devam ediyor. İYİ Parti İstanbul Milletvekili aynı zamanda Bolu sözcüsü olan Ümit Beyaz, Yüksek Hızlı Tren konusunu meclise verdiği önerge ile konuyu Türkiye gündemine taşıdı.

MEVCUT HAT FAY HATTINA DA PARALEL GEÇİYOR

   Beyaz tarafından verilen önergede şu ifadeler yer aldı: “TCDD’nin planladığı Ankara-Sincan-Çayırhan-Sakarya-İstanbul Yüksek Hızlı Tren hattında; 49 tane tünel 25 viyadük yer almaktadır bu güzergâhın hem maliyeti arttıracağı gibi 6 milyar $ olarak maliyet bedelli olan tutarın 30 yılda amorti edileceği öngörülmektedir. Ayrıca bu hat güzergâhının Kuzey Anadolu fay hattına da paralel geçtiği bilinmektedir.

HEM DAHA UCUZ, HEM DAHA GÜVENLİ

   Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Şamandar’ın önerdiği; Ankara-Kızılcahamam-Gerede –Bolu-Düzce-Sakarya-Kocaeli-Gebze-İstanbul YHT hattının ise 5 Milyar $’a mal olacağı gibi yılda 45 milyon yolcu taşıma kapasitesiyle kendisini 10 yılda amorti edeceği değerlendirilmektedir. Şu an mevcut YHT hattıyla Ankara-İstanbul arasının 4 saat 20 dakika sürdüğünü ifade eden Prof. Dr. Ayhan Şamandar, önerdikleri hattın sadece 2 saat süreceğini dile getirmektedir.

ULAŞIMDA ZAMAN KAZANILACAK

   Önerilen YHT hattı Bolu iline sosyal ve ekonomik açıdan katkı sağlayacağı kaçınılmaz bir gerçektir. Önerilen YHT hattı ile bu bölgede yaşayan insanların Sabiha Gökcen, Esenboğa ve İstanbul Havalimanı’na çok kısa bir sürede ulaşım imkânına sahip olacağı, Kuzey Anadolu fay hattının sorun oluşturmayacağı, mazot ve benzinden tasarruf sağlanacağı ve ulaşımda zaman kazanılacağı öngörülmektedir.

YHT HATTINA YÖNELİK BİR ÇALIŞMA VAR MIDIR?

   Bu bilgiler çerçevesinde;

   -Ülkemizin içinden geçtiği ekonomik sıkıntılar göz önüne alınarak, daha az maliyetli, daha çok ekonomik getirisi olan, İstanbul trafiğini rahatlatacak nitelikte bu proje hakkında ne düşünüyor? Bu projeyi değerlendirmeyi düşünüyor musunuz?

   -Bu önerilen YHT hattı projesinin Bolu ilinden geçirilmesine yönelik bir çalışma var mıdır? Varsa ne aşamadadır?

   -İstanbul trafiği düşünüldüğünde önerilen Ankara-Kızılcahamam-Gerede-Bolu-Düzce-Sakarya-Kocaeli-Gebze-İstanbul YHT hattının İstanbul’daki kaotik trafiği rahatlatacak olması, vatandaşların zamanına, ekonomisine ve mazot tüketiminde tasarruf sağlayacağı gerçeği hakkında ne düşünüyorsunuz.”

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
Şunun şurasında yaza ne kaldı?
 
  Ayşegül Şenol Can
ÇARE;) SİZSİNİZ
 
  Ulviye Dikmen
İNSAN YAŞAMI
 
  Telat Çelik
YOLSUZLUK YOLU
 
  Peri Meram Arbak
Milletvekili olsaydım Torba Yasaya ‘HAYI
 
  Hümeyra Yılmaz
Mevkiimiz kalıcı sorunlar güncelleme
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
SAĞLIK İÇİN SOHBET
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " 'Acilde Öğretim Üyeleri 7/24 hizmet veriyor' " Haberine...
 Peri Arbak
 Başarı dileklerimiz sizinle olsun, en kısa zamanda gazete yazarı ve hekim ortak kimliğimle söyleşiye başlayacağım.
  " Mevkiimiz kalıcı sorunlar güncelleme " Yazısına...
 Ahmet besla
 Düzceyede Kemal sunal gibi bir siyasetçimi lazım bakanlık yapmış belediye başkanımız var varoglu var ama neden sorunlar hep aynı. kardüz efteni otel tabiat parkı trafik sorunu park sorunu katı atık çevre yolları düzcespora stadyum saymakla bitmiyor sorunlar. halletmesi gereken yetkililer nerede neyle meşgul . bunu düzce halkının sorgulaması lazım
  " ‘Cumhurbaşkanı Ulaştırma Bakanlığına talimat verdi’ HABERİ BALON ÇIKTI!. " Haberine...
 mete
 sayın hocamız okulda ders vermeyi bırakıp ticaret ve siyaset yapmaktadır. Bu konu neden bu kadar ayyuka çıktı. Bunun ucunda rektörlük seçimleri vardır. Lütfen asli göreviniz olan akademik çalışmalarınızı yapınız . Bağlı olduğunuz kurumun önüne geçmesin isminiz.
  " ‘Cumhurbaşkanı Ulaştırma Bakanlığına talimat verdi’ HABERİ BALON ÇIKTI!. " Haberine...
 Mustafa K.
 Bu haber doğru olsaydı millet vekilleri il başkanı birbirlerine girerlerdi ben açıklayacağım diye
  " ‘Cumhurbaşkanı Ulaştırma Bakanlığına talimat verdi’ HABERİ BALON ÇIKTI!. " Haberine...
 Candan A.
 Bir dahası ki seçime yüzde doksan oy verin, belki ciddiye alinirsiniz
  " ‘Cumhurbaşkanı Ulaştırma Bakanlığına talimat verdi’ HABERİ BALON ÇIKTI!. " Haberine...
 Betül İ.
 Hayaller hızlı gerçekler balon
  " ‘Cumhurbaşkanı Ulaştırma Bakanlığına talimat verdi’ HABERİ BALON ÇIKTI!. " Haberine...
 Aslı
 Valla Barış Zengin çok haklı. Çocuk oyuncağına çevirmemek lazım bu işi. İşi ciddiyetten uzaklaştırıyorlar.
  " ‘Cumhurbaşkanı Ulaştırma Bakanlığına talimat verdi’ HABERİ BALON ÇIKTI!. " Haberine...
 Ulaş OLGUN
 Özal dan bu yana Düzce den Otoban dahil hiçbirşey geçmedi, hele kanımca Hızlı Tren hiç geçmez. Keşke geçsede sevinsek. Bir de İstanbul da kanal hayali varken zaten para ayrılmaz mevcut hatlar kullanılır. Ama önümüzdeki seçimde AKP yi iktidardan bir düşürün bakın o zaman Düzce den neler geçiyor.
  " ŞAMANDAR; ‘Erdoğan 'hızlı tren' için talimat verdi’ " Haberine...
 Derin düzceli
 Bence haberleri yok zaten çok ilgilendikleri iş de düşünmüyorum ne zaman düzce önde geldi ki onlar için sadece seçimlerde....
  " Şunun şurasında yaza ne kaldı? " Yazısına...
 Murat batur
 Sayın maradit, parkların özgürlüğünün kazanılması adına yaptıklarınız takdire şayandır. temennimiz güzel bir proje ile sayın bakanımızın da vizyonuna yakışan bir yeşil alan oluşturulmasıdır. bu park'ın kuzey bölümü ki tahminen 15-2° bin m2, üzerinde ise hiç bir özelliği olmayan ve her sene kuşa çevrilen kara ağaçlar sayıları da çok az. bu alanın altında yapılacak otopark ile önemli bir ihtiyaç giderilmiş olacaktır, hatta planlı bir çarşı ile belediyenin gelirlerine katkı sağlanacaktır. bu otopark altta olacağı için parkın yeşil alan görünümü muhafaza edilebilecektir. umarım dikkate alınır, anıtlarının altı ıçın çok sözler verildi ama inşallah bu alanda bu gerçekleştirilebilir.
Konserde sürpriz evlenme teklifi! Konserde sürpriz evlenme teklifi!
  'Acilde Öğretim Üyeleri 7/24 hizmet veriyor'
  Donat Düzce’yi yazdı
  Dağıstanlı adaylığını açıkladı!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Belediyeye bir müdür ataması daha!
  Meteorolojiden uyarı geldi!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
   Üç Boyutlu Dijital Mamografi Cihazı hizmette!
  2 DAKİKADA BUGÜN
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Deplasmandan 1 puanla geri dönüyoruz!
  Bakımevi öğrencilerin hizmetinde!
  Endüstri Meslek Lisesi mezunları buluştu!
  2 DAKİKADA BUGÜN
  Çaldıkları kasa ile yakalandılar!
  İlk gün 800 çocuk izledi!
  Birçok hasta çevre illere gitmeyecek!
  Şahin temaslarını sürdürüyor!
  Aydın, Teke Tek Bilim'de: Çığlar önlenebilir!
  Etkin İş Başvurusu Eğitimi düzenleniyor!
  18.02.2020 - 'Acilde Öğretim Üyeleri 7/24 hizmet veriyor'