Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :71210745 Aktif Ziyaretçi :8595 31 Mayıs 2020 Pazar
[15:08] Şahin ve Kaya Düzce ve sporu konuştu! -- [14:43] Kafasında şişe kırdılar! -- [14:17] ‘Sigaranın dumanı virüs taşıyabilir’ uyarısı! -- [14:00] CHP'den yeni bedelli askerlik önerisi: 'Uzaktan eğitime dönülmelidir' -- [13:47] Kamuda İdari izinleri yeniden düzenleyen genelge yayımlandı! -- [13:31] Otobüs yolculuğunda koronavirüs önlemleri belirlendi! -- [13:06] GEÇMİŞE İZİN VER! GEÇSİN.... -- [22:07] Hafta sonu için Valilikten açıklama! -- [17:35] Fabrikalara maske tedarik edildi! -- [16:02] Vali Dağlı cuma namazına katıldı! --
DÜ uzaktan eğitim sürecini başarıyla sürdürüyor!
Düzce Üniversitesi; Bilgi İşlem Daire Başkanı Prof. Dr. Resul Kara, Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Şule Ay ile Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Bölümü Öğretim Üyesi ve Uzaktan Eğitim Merkez Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Arafat Şentürk, uzaktan eğitim hakkında önemli açıklamalarda bulundu.
31.03.2020 - 14:31:34  Haberi Yazd?r

 

   Düzce Üniversitesi; Bilgi İşlem Daire Başkanı Prof. Dr. Resul Kara, Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Şule Ay ile Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Bölümü Öğretim Üyesi ve Uzaktan Eğitim Merkez Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Arafat Şentürk, uzaktan eğitim hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

   Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 virüsü tedbirleri kapsamında ülkemizde uzaktan eğitim modeline geçildi. Bilgi İşlem Daire Başkanı Prof. Dr. Resul Kara, Bilgi İşlem daire Başkanlığı olarak yaptıkları altyapı çalışmalarıyla Düzce Üniversitesi’nin uzaktan eğitim modeline hazır hale getirildiğini söyledi. Hazırlanan eğitim materyallerinin oluşturulan platformlara yüklendiğini ifade eden Prof. Dr. Resul Kara, öğrencilerin bu dönemi sorunsuz bir şekilde atlatabilmesi için gerekli hassasiyetin gösterildiğini vurguladı.

   Düzce Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Şule Ay ise; "Etkili Uzaktan Eğitim Yöntemleri”ni anlatarak yapılması gerekenlere dikkat çekti. Uzaktan eğitimin avantajlarının ve dezavantajlarının olduğunu söyleyerek açıklamalarına başlayan Şule Ay, uzaktan eğitimi gerçekleştirirken, öğrencinin sorumluluk alma, motivasyon, öz düzenleme gibi becerileri yüksekse uzaktan eğitimin yüz yüze eğitime göre daha başarılı olacağını vurguladı. Ancak bu dönemde öğrencilerin isteği ile değil zorunlu olarak uzaktan eğitime geçildiğini söyleyen Şule Ay, bu zorunlu uzaktan eğitim döneminde öğrencilerin deneyim eşiğinin olmamasının bir dezavantaj olarak karşımıza çıkabileceğini dile getirdi.

   Bu dezavantajlı süreçleri avantajlı duruma çevirebilmek için ilk olarak yapılması gerekenin öğretim süreçlerinde öğretim materyali tasarlarken, nasıl öğrenirler sorusu ile tasarlama yapılması gerektiğini vurgulayan Dr. Öğr. Üyesi Şule Ay, öğrenmeyi sağlayabilmek için öğrencilere birden fazla seçenek sunulması gerektiğinin altını çizdi. Teknolojinin bir amaç değil araç olduğunun unutulmaması üzerinde duran Ay, “Bu süreçte teknolojiyi ne kadar iyi kullandığınız önemli değildir. Önemli olan en az teknoloji ile öğrenme materyallerini öğrencilere ulaştırabilmek ve katılımcı bir eğitim modeli sunabilmektir. Sunulan öğrenme materyalleri ile öğrencilerin düşünme becerilerini harekete geçirebilmektir. Ayrıca çoklu ortam materyalleri kullanımında materyal kullanımına dikkat edilmesi gerekir.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

 

   Dr. Öğr. Üyesi Şule Ay’ın açıklamalarına;

   https://www.youtube.com/watch?v=d2sxvJpC8r0&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1l_thvHpjp7f1mtyq7UsVLmaFU75IaUYGw5h_nROm-PC8xRRv5mm4CzbQlinkinden ulaşabilirsiniz.

   Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Bölümü Öğretim Üyesi ve Düzce Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkez Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Arafat Şentürk ise; Düzce Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi’nin eğitime hazır olduğunu vurgulayarak, eğitim sürecinde gerekli olan senkron ve asenkron derslerin online sisteme yüklendiğini ve gerekli sanal alt yapılarının oluşturulduğunu söyledi. Yayınladığı video ile de internet üzerinden derslerin nasıl takip edileceğini uygulamalı olarak anlattı.

   Dr. Öğr. Üyesi Arafat Şentürk’ün videosuna;

   https://www.youtube.com/watch?v=J719crh6Mi4&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1GqwerS38NfMa-vJI32L7sZzHvFawHt5LCv1CGGKU6JFDvDdcu6NAHNAolinkinden ulaşabilirsiniz.

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
NORMALLEŞME!..
 
  Ayşegül Şenol Can
KAHVALTI HABERLERİ
 
  Ulviye Dikmen
GEÇMİŞE İZİN VER! GEÇSİN....
 
  Telat Çelik
ÜNİVERSİTE -2- (Valilik Hocaları neden u
 
  Peri Meram Arbak
Sağlık çalışanlarının hakkı ödenir mi?
 
  Hümeyra Yılmaz
Mevkiimiz kalıcı sorunlar güncelleme
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
NASIL BİR BAYRAM?
 
  Tarık Şahin
Kendinize ve çevrenizdekilere bir iyili
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " GEÇMİŞE İZİN VER! GEÇSİN.... " Yazısına...
 Nuri Çetin
 Düzce.nin bağrına basıp o çok sevdiği "Ulviye ablası"..Sizi çok seviyoruz..Sizi bize bağışladığı için Rabbimize hamdolsun..iyiki varsınız..Çok daha güzel günlerde hep birlikte yine beraber olabilme arzusu ile sağlıklı huzurlu günler diliyorum..
  " Neden değerlendirilmiyor? " Haberine...
 Orçun İLHAN
 Önceki dönemlerde bir kaç kez kuruma başvuru yapılmış ancak red cevabı alınmıştır. Celil Yağız Kültür Sanat Olarak hala buraya talibiz.
  " Dünyada ilk kez Türkiye’de incelendi: Çamurda corona çıktı! " Haberine...
 serhat
 o corona numuneyi alandan bulaşmıştır
  " Dünyada ilk kez Türkiye’de incelendi: Çamurda corona çıktı! " Haberine...
 Metin kanbur
 Devlet kamu kurumları ve tüm özel sektörlerde çevre mühendisi istihdamı artırılsın. denetimler sıklaştırılsın.
  " İşte Düzce'de ibadete açılacak camiler! " Haberine...
 Fatih Bedir
 Beyköy Sakarya’ya mı bağlı ordaki camileri niye yazmıyorsunuz???
  " Türk Kızılay ve polisten vatandaşlara bayram sürprizi! " Haberine...
 HATİCE
 yok kimse gelmedi ne şeker ne çikolata ne erzak ne giysi mahaller bitti köylerde bitti bayramlaşanda yok ben kutlayayım RAMAZAN BAYRAMINIZ MUBAREK OLSUN
  " ALTAŞ AİLESİNİN ACI GÜNÜ! " Haberine...
 EMEL KAÇAN
 Beyhan basın sağ olsun Allah sabırlar versin mekânı cennet olsun
  " NORMALLEŞME!.. " Yazısına...
 Düzceli..
  Sayın Maradit, ilginçlikleri, çelişkileri tarih ve rakamlarla vermişsinız.. Sokaktaki vatandaşın bile onlarcasını saydığı mantık dışı uygulamaların başında, AVM ler gibi, içerdeki havanın yalnızca yüzde onunun değiştirildiği ve sosyal mesafeyi korumanın en zor olduğu ticari alanları açıyorlar, " bence açıyor ".. Öbür yanda sahil kenarlarına, göl kenarlarına piknik alanlarına yasak koyuyorlar.. 65 yaş üzerindekiler korumak icin eve kapatıyor, gençlere 5 gün işe git, ama altıncı, yedinci gün evden çıkma diyoruz.. Bayramda bu zorlu süreçte 30 gün çalışan emekçilere yine dört gün eve kapan sonra işe devam edersin demenin mantığı var mı..
  " Gösterişli'den yangın açıklaması: İşyerinin esaslara göre yeterli olmadığı belirlendi! " Haberine...
 fidan bulut
 ben belediye başkanımdan hem duzce yolları ve kaldırımları yıkanmasını ve birde dükkânlarımızı ilaçlamasini rica ediyorum teşekürler.
  " Gençlerin bayramını kutladılar! " Haberine...
 MAHMUT ATASEVEN
 T.C. misaki milli sınırları içinde yaşıyan çoğu genç olan topluluğumuzun 19 mayıs 1919 da Samsuna ayak basan Rahmetli Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarının bahşettiği Gençlik Bayramını tebrik eder. İdrakını yapmakla onur duyduğumuz KADİR gecesinin Müslüman alemine mübarek olsun. Nice 19 Mayısların bu memlekette anılmasına vesile olsun. Devlet ve Millet var olsun..ADALET PARTİSİ GENEL İDARE KURLU ÜYESİ
Süs tavuğu yetiştiriciliği hobisini kazanca dönüştürdü! Süs tavuğu yetiştiriciliği hobisini kazanca dönüştürdü!
  Dünyada ilk kez Türkiye’de incelendi: Çamurda corona çıktı!
  Jandarmadan drone ile bayram denetimi!
  Adige Kültür Derneğinden Bayram sürprizi!
  Türk Kızılay ve polisten vatandaşlara bayram sürprizi!
  Sağlık Bakanlığı 11 maddelik yeni koronavirüs tedbirlerini açıkladı!
  Keskin’den Bayram mesajı!
  İşte Düzce'de ibadete açılacak camiler!
  150 kişiye ceza kesildi!
  382 kişiye para cezası uygulandı!
  Sekizgen cami cuma namazına hazırlanıyor!
  Kısıtlama bitti çiftçi tarlaya akın etti!
  WEB seminerleri devam ediyor!
  Bayramı evde geçiren vatandaşlar dans etkinliğiyle moral buldu!
  Yığılca'da iki katlı evde yangın!
  Açlık sınırı 2 bin 438 liraya yükseldi!
  18 yaş altı ve 65 yaş üzeri için yeni genelge!
  Meteorolojiden uyarı!
  DTSO Meclis Toplantısı gerçekleştirildi!
  Er; ‘El birliği ile bu zorlu süreci atlatacağımıza inancımız tamdır’
  Uygun; ‘Arılar oğul vermeye başladı’
  29.05.2020 - Dünyada ilk kez Türkiye’de incelendi: Çamurda corona çıktı!
  30.05.2020 - GEÇMİŞE İZİN VER! GEÇSİN....
  30.05.2020 - Neden değerlendirilmiyor?
  24.05.2020 - ALTAŞ AİLESİNİN ACI GÜNÜ!
  25.05.2020 - Türk Kızılay ve polisten vatandaşlara bayram sürprizi!
  29.05.2020 - İşte Düzce'de ibadete açılacak camiler!