Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :71102816 Aktif Ziyaretçi :4947 25 Mayıs 2020 Pazartesi
[13:01] Adige Kültür Derneğinden Bayram sürprizi! -- [12:18] Keskin’den Bayram mesajı! -- [04:01] Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun -- [03:41] Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun -- [03:27] Mübarek Ramazan Bayramını sağlık ve huzur içinde geçirmenizi dilerim. -- [03:16] Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun -- [03:11] Tüm İslam aleminin Ramazan Bayramını kutlar, hayırlara vesile olmasını temenni ederiz. Bayramınız Mübarek Olsun. -- [03:05] Mübarek Ramazan Bayramınızı kutlar, sağlık ve esenlikler dilerim. -- [02:59] Tüm İslam Aleminin Mübarek Ramazan Bayramı’nı kutluyorum. -- [02:51] Ramazan Bayramımız Mübarek Olsun --
Bayramınız Mübarek Olsun
Ay’dan Avukatlar Günü mesajı!
Düzce Baro Başkanı Azade Ay 5 Nisan Avukatlar Günü dolaysıyla bir mesaj yayınladı.
4.04.2020 - 16:12:24  Haberi Yazd?r

 

   Düzce Baro Başkanı Azade Ay 5 Nisan Avukatlar Günü dolaysıyla bir mesaj yayınladı.

   Düzce Baro Başkanı Azade Ay mesajında;

   "Öncelikle, Çin’den başlayarak, tüm Avrupa’yı, Amerika’yı, İran ve ülkemizi kavuran ve binlerce canın yitip yok olmasına neden olan Covid-19 salgınından bir an evvel tüm Dünyanın kurtulmasının en büyük dileğimiz olduğunu bildiririm.

   Dünya’yı sarsan bu pandemi günlerinde, savunmanın güçlendirilmesi kadar, savunma mesleğini icra eden biz avukatların ekonomik bağımsızlıklarının sağlanması, ekonomik olarak güçlendirilmesi adına yeni paradigmaların oluşturulması, yeni argümanların seslendirilmesinin maalesef ki zorunlu olduğunu gördüğümüz, bir 5 Nisan günündeyiz.

   Adil bir yargılamanın, tüm hukuk sistemlerinde güçlü bir savunma ile sağlanacağı açıktır. Güçlü bir savunmanın inşa edilmesi, ancak ve ancak siyasal iktadarın çıkardığı yasalar ve aldığı kararla mümkün olacağı kesindir. Siyasal iktidarın sadece söylemlerinde değil, fiil ve davranışları ile de güçlü bir yargılmayayı oluşturmak istediğini ortaya koyması gerekli ve zorunludur. Bu gereklilik göz önüne alındığında, savunma mesleğine vurulan her ketin, vatandaşın hak arama özgürlüğünü önünde engel teşkil ettiği açıktır.

   Geçtiğimiz günlerde, çıkarılan yeni bir yasa ile cezaevlerinde tutuklu ve hükümlülerle avukatların yapacağı görüşmelerin kayıt altına alınmasına varan uygulamaların yasalaştırıldığı, MK da yapılan değişiklik teklifi ile yargı makamları önünde avukatların desteksiz bırakılmasının istenmesi, yine pandemi nedeniyle yasa gereği kamu hizmeti yapan 65 yaş üstü meslektaşların mesleki faaliyetlerine engel olacak şekilde sokağa çıkmalarına sınırlama getirilmesi ve tutuklu dosyalarda savunma makamının duruşmaya alınmaması ve SEGBİS ile duruşmaya bağlanmalarına dahi imkan verilmemesi, maalesef ki savunmaya ket vurmuş, savunma hakkına sınırlama getirmiştir.

   Savunmanın gelişmesi önündeki en büyük engellerden biri de biz avukatların ekonomik ve sosyal hayatlarının her geçen gün erozyona uğramış olmasıdır. Ülkemizin son yıllarda geçirdiği ekonomik krizden en çok da avukatlar etkilenmektedir. Gerek vergi mevzuatının hakça ve adilce yorumlanmamasından kaynaklanan ağır vergi yükü, SGK primlerinin ağırlığı, CMK ve Adli Yardım ücretlerinin adeta bu görevleri angaryaya dönüştürmesi, karşı yan vekalet ücretleri için yapılan gereksiz tartışmalar, ekonominin ağır yükü, akdi vekalet ücretlerinin hali hazırda bir birlik sağlayacak tarifelere oturtulmamış olması, meslektaşlara yapılan haksız fiili ve sözlü saldırılar ve en çok da demokratik ve sosyal hukuk devleti ilkesinden verilen ödünler ne yazık ki bu erozyonunu başlıca sebeplerindendir.

   Büyük Yazar Sabahattin Ali ‘nin dediği gibi, belki de yeni bir başlangıç için eskiye dair her şeyi yıkıp, yeniden inşa etmek gerekir, belki de günü birlik, adeta pansuman görevi gören uygulamalardan vazgeçip, kökten çözümler üretmek gereklidir.

   En acısı da bu pandemi sayesinde, hepimizin ekonomik yönden ne kadar kırılgan olduğunun ortaya çıkmasıdır. İzah ettiğimiz ekonomik ve sosyal  gidişatın sonucu olarak, bu pandemi sonunda bizim meslek kolumuzda da işsizliğin artacağı, pek çok  bağlı çalışan meslektaşın işini kaybedeceği ,genç meslektaşların mesleğe dair umutlarının yok olacağı açıktır. İşte bu nedenle bu güne değin yapamadığımız, ancak artık bir zorunluluk olan, olağanüstü durumlardan en az yara ile çıkabilmemizi sağlayacak yeni oluşumların hayata geçirilmesi, bu yönde tüm meslektaşları kapsayacak bir yardım ağının, ihtiyat akçesi sandıklarının oluşturulabilmesi için, siyasal iktidar tarafından barolarla yapılacak ortak bir çalışmayla yeni mevzuat değişikliğine gidilmesi önemlidir. Unutmayalım ki yargının bağımsızlığı ve tarafsızlığı, ekonomik ve sosyal hakları sağlanmış savunma ordusu ile gerçekleşecektir.

   Bizler, Cumhuriyetin kuruluş felsefesine bağlı, demokratik ve sosyal hukuk devletinin savunucusu ve bekçisi olan avukatların, karamsar olmaya, bir an bile savunmanın güçsüz duruma düşürülmesine tahammülü yoktur.

   Büyük usta Nazım Hikmet’in mısraları gibi;

   Yok öyle... Umutları yitirip,

   Karanlıkta savrulmak,

   Unutma! Aynı güneş altında bir direniştir yaşamak...

   Unutmayalım bizi bir arada tutan en büyük payda Hukukun Üstünlüğüne dair inancımızdır. Hukukun üstünlüğü paydasında buluştuğumuz, tüm avukatların 5 Nisan Avukatlar gününü Düzce Barosu adına kutlarım.

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
NORMALLEŞME!..
 
  Ayşegül Şenol Can
KAHVALTI HABERLERİ
 
  Ulviye Dikmen
TEŞEKKÜR ETMEK
 
  Telat Çelik
ÜNİVERSİTE -2- (Valilik Hocaları neden u
 
  Peri Meram Arbak
Sağlık çalışanlarının hakkı ödenir mi?
 
  Hümeyra Yılmaz
Mevkiimiz kalıcı sorunlar güncelleme
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
EVDE KAL!
 
  Tarık Şahin
Kendinize ve çevrenizdekilere bir iyili
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Gençlerin bayramını kutladılar! " Haberine...
 MAHMUT ATASEVEN
 T.C. misaki milli sınırları içinde yaşıyan çoğu genç olan topluluğumuzun 19 mayıs 1919 da Samsuna ayak basan Rahmetli Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarının bahşettiği Gençlik Bayramını tebrik eder. İdrakını yapmakla onur duyduğumuz KADİR gecesinin Müslüman alemine mübarek olsun. Nice 19 Mayısların bu memlekette anılmasına vesile olsun. Devlet ve Millet var olsun..ADALET PARTİSİ GENEL İDARE KURLU ÜYESİ
  " Sağlık çalışanlarının hakkı ödenir mi? " Yazısına...
 Dincer Kokmaz
 Eski bir saglıkçı ve eski bir SES üyesi olarak, sağlık emekcilerinin sorunlarına her zaman sahip çıkan, gercek sendikacılık yapan SES Duzce Il Yönetimini tebrik ediyoum.Bu süreçte vefat eden sağlık emekçilerini rahmetle anıyorum.Yazı icin teşekkür ederiz Peri hocam.Emeginize, kaleminize sağlık.
  " Benzin ve motorine zam geldi! " Haberine...
 şükrü toros
 ne kadar zam gelirse gelsin beni hiç etkilemiyor ben her seferinde 200 liradan fazla mazot almıyorum.
  " Gösterişli: Düzceliler rahat uyusun diye uykumuzu azalttık " Haberine...
 fatih uçar
 hiçte uykunuzdan feragat etmeyin hüdaver bey düzce bazı kesim hariç düzçeli belediyeden faydalanamıyor
  " Gösterişli: Düzceliler rahat uyusun diye uykumuzu azalttık " Haberine...
 Vatandaş
 Uzunmustafada oturan bir amca için yemek istedik vermediler amcanın maddi olarak bir şeye ihtiyacı yok sadece bir kap sıcak yemeğe ihtiyacı var
  " Gösterişli: Düzceliler rahat uyusun diye uykumuzu azalttık " Haberine...
 sevgi
 Maskeler neden halka ulaşmıyor çok kez sordum ama cevap alamıyorum?
  " Millet Bahçesi inşaatı ihalesi yapılacak! " Haberine...
 Düzceli..
  Umudu kaybetmemek lazım.. Umarım, yıllarca konuştuğumuz, Kültür merkezi, Otogar, Hastane, kalıcı yolu gibi olmaz.. Aslında projeyi bir halka sunsalar, sonuçta yapılan iş halk için..Tabi bitmiş bir proje veya projeler varsa.. Proje dendiğinde Bolu dağı tüneli açıldığından beri konuştuğumuz ama bir türlü projeler üretemediğimiz, D 100 Bolu dağı projesi geliyor aklıma..Birilerinin Kardüz dediğini duyar gibiyim ya, artık o konuşulmuyor.. Büyük yıkımın 20 yıl olduğunu ve hala prefabrik okullar, ve öğretmen evi varsa bir kentte orada umut var olmakta zor..
  " Millet Bahçesi inşaatı ihalesi yapılacak! " Haberine...
 Düzceli..
  Desenize bu yazda aileler, özellikle kadınların gidip rahatça çay kahve içip sosyalleşebileceği parklarımız olmayacak.. 40 Yıldır Avni akyol parkı ve eski park gazinosunu kullanan biri olarak, aslında eski bina simgeselliği ve yapım tekniği ile, Düzce'de tek tarihi bina olan eski park gazinosu rant kazanma arzusuna kurban gitti.. Sonrasında Belediye özellikle üst katı sevimsiz bir bina yaptı, aynı belediye daha 20 yılı bile dolmamış binayı yıktı.. Madem bu proje bu kadar gecikecekti hiç olmazsa prefabrike veya konteynır iki bina koyup insanlara eski lise bahçesindeki gibi hizmet verseydiniz.. İnönü parkındaki köşe binayı da en son yıksaydınız, ya da projeye dahil etseydiniz.. Ayrıca TOKİ kim biz yerel yönetimi boşuna mı seçtik.. Yıllarca süren üç müteahhit değiştiren ve bittiğinde bile eski görünüm arzeden hastaneyi de TOKİ ihale etmişti..
  " Millet Bahçesi inşaatı ihalesi yapılacak! " Haberine...
 Murat
 İş işten geçtikten sonra ah, vah deyip hayıflanmayın, düzcenin cadde ve sokakları rezil bir biçimde otopark olarak parsellenmiş, iğrenç bir görüntü,, işte imkan daha ne bekliyorsunuz, yapın yeraltı otoparklarını ve binlerce aracı buharlarısın bunu da mı düşünmüyorsunuz pes doğrusu,, fena mı olur altı otopark, üstü halk bahçesi hem de düzenin merkezinde..
  " Yılmaz; ’Pandemiyle mücadelede ayrımcılık olmaz’ " Haberine...
 Peri Arbak
 Cok soğukkanlı, popülist olmayan ve Maliye Bakanlığından Üniversitelere kaynak aktarılmadığını bildiren ve eleştiren bir açıklamaydı. Tüm talepler mantıklıydı. İşte SES farkı.
Süs tavuğu yetiştiriciliği hobisini kazanca dönüştürdü! Süs tavuğu yetiştiriciliği hobisini kazanca dönüştürdü!
  Düzce dahil her ilde sokağa çıkma yasağı!
  Konuralp pirincinin yolculuğu başladı!
  BAYRAMDA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINDA NERELER AÇIK? KİMLER MUAF?
  Devrilen traktörün sürücüsü öldü!
  Gençlerin bayramını kutladılar!
  Meteoroloji duyurdu: Sıcaklık mevsim normallerinin altına düşecek!
  Valilikten vatandaşlara uyarı!
  CHP’den DOSB Yönetimine ziyaret!
  Şahin’den Kadir Gecesi mesajı!
  Yılmaz, Yığılca'da temaslarda bulundu!
  Özlü’den Kadir Gecesi mesajı!
  CHP’den 19 Mayıs töreni!
  Yol yapım ve bakım çalışmaları sürüyor!
  Rektör Çakar’dan Kadir Gecesi mesajı!
  Şahin’den 19 Mayıs mesajı!
  SAĞLIK TURİZMİNDE ARTIK BİZ DE VARIZ!
  19 Mayıs’ı kutladılar!
  Kekeçoğlu; ‘Arılar olmazsa yarınlar olmaz’
  101. yıldönümünde Atatürk anıtına çelenk sunuldu!
  Gösterişli'den yangın açıklaması: İşyerinin esaslara göre yeterli olmadığı belirlendi!
  18.05.2020 - Sağlık çalışanlarının hakkı ödenir mi?
  18.05.2020 - Benzin ve motorine zam geldi!
  19.05.2020 - Gençlerin bayramını kutladılar!