Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :71874036 Aktif Ziyaretçi :6273 12 Temmuz 2020 Pazar
[19:29] METEOROLOJİDEN UYARI! -- [19:20] Yamaç paraşütçüleri şenlikte buluştu! -- [19:10] Akçakoca günübirlik tatilcilerin uğrak noktası oluyor! -- [18:58] Çiftçinin arkadaşlarıyla tasarladığı Patrover ilgi görüyor! -- [18:47] Zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırıldı! -- [15:19] Maceraseverlerin Melen Çayı'nda rafting heyecanı! -- [14:01] Yaralı sokak köpeği sağlığına kavuştu! -- [13:11] Şehit emniyet müdürü Baysan'ın ailesinin acısı dinmiyor! -- [21:52] TFF’ye dava açtılar! -- [20:59] VALİLİKTEN ASKER UĞURLAMASI VE DÜĞÜN AÇIKLAMASI! --
‘Özel hükümleri değiştirilmeli’
Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, İstanbul’un içme suyu ihtiyacını karşılayacak Melen Havzası Özel Hükümlerinin yeniden gözden geçirilmesi ve havza çevresinde alt yapı çalışması yapacak İSKİ’nin sorumluluklarını karşılayana kadar hükümlerin askıya alınması gerektiğini söyledi.
4.06.2020 - 17:47:44  Haberi Yazd?r

 

   Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, İstanbul’un içme suyu ihtiyacını karşılayacak Melen Havzası Özel Hükümlerinin yeniden gözden geçirilmesi ve havza çevresinde alt yapı çalışması yapacak İSKİ’nin sorumluluklarını karşılayana kadar hükümlerin askıya alınması gerektiğini söyledi.

   Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, İstanbul’a içme suyu kaynağı sağlaması konusunda uzun yıllardır gündemi meşgul eden ve nihai sonuca erişemeyen Melen Havzası konusunda önemli bir adım attı. Melen havzasında eksik olan alt yapı ve yatırımların 300 bin nüfusu barındıran alanda büyük dezavantaj olduğuna her fırsatta dikkat çeken Başkan Özlü, konuyu çözüme kavuşturmak amacıyla Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’den talepte bulundu.

   Konu hakkında bir açıklama yapan Başkan Özlü, ilk olarak 2009 yılında Bakanlar Kurulu Kararı ile içme suyu havzası ilan edilen ve %80’i Düzce’nin sınırları içinde bulunan Melen Havzasının, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, TÜBİTAK ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nin uzun yıllar çalışması ile hakkında belirlenen Özel Hükümler çerçevesinde kalkınması gerektiğine vurgu yaptı.

“Kısıtlamalar İSKİ’nin Yatırımlarından Sonra Yürürlüğe Girmelidir”

   Toplamı 2 bin 317 kilometrekare olan Melen Havzası’nın Özel Hükümleri, yürürlüğe girdiği anda tüm Türkiye’deki içme suyu havzaları için uygulanan kısıtlamalar, Düzce’nin de büyük bölümünde alt yapı, imar, yatırım ve girişim konularını yakından ilgilendirecek. Konunun önemine dikkat çeken Başkan Dr. Faruk Özlü Melen çevresinde yaşayan 300 bin nüfusun alt yapı sistemlerini yapması gereken İSKİ’nin sorumluluklarına atıfta bulunarak şunları söyledi: “Özel hükümlerin oluşturulması sürecinde Düzce’deki kurumlarımızla çeşitli toplantı ve görüşmeler yapılmıştır. Ancak kurumlarımızın görüşleri ve itirazları tek tek açıklanmış olmasına rağmen Özel Hükümlere yansıtılmamıştır. Bunun sonucu olarak Düzce ili yerleşim bölgelerine uygulanması çok büyük ekonomik, sosyal ve siyasal sorunlar doğuracak kısıtlamalar getirilmiştir. Kuşkusuz çevre ve suyun koruması hepimizin ortak sorumluluğudur ancak Türkiye’deki içme suyu havzalarının birçoğunun çevresinde çok yerleşim olmaması ile birlikte Düzce’de bu durum farklılık göstermektedir. Söz konusu Melen Havzası alanında yaklaşık 300 Bin nüfus ve ekonomik yaşamın neredeyse tamamı yer almaktadır. Bu çerçevede Melen Özel Hükümleri’ne ilişkin kısıtlamaların İSKİ tarafından öncelikle yapılması gereken işlerin tamamlanmasından sonra yürürlüğe girmesi büyük önem taşımaktadır.

“Yatırımcıyı Etkileyecek Kısıtlamalar Muhatapları İle Yeniden Görüşülsün”

   Melen Havzasında ülke ekonomisine katkı sağlayan çok fazla girişimci olduğuna da dikkat çeken Başkan Özlü; “Resmi havza genişliği 2 bin 317 km olan Melen Havzasının %80’i Düzcemiz’in sınırları içinde yer almaktadır. Bu alanın doğallığını bozmadan, bölgede bulunan girişimcilerimizin ve vatandaşlarımızın da talepleri doğrultusunda havzayı kapsayan Özel Hükümlerin yeniden görüşülerek karara bağlanması hem ilimiz hem de içme suyu havzalarının daha iyi korunması açısından çok önemlidir” dedi.

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
NEREDESİN FAHRİ BEY?
 
  Ayşegül Şenol Can
KAHVALTI HABERLERİ
 
  Ulviye Dikmen
ORADA, BİR KÖY VAR UZAKTA!
 
  Telat Çelik
DÜZCE VALİLİĞİ
 
  Peri Meram Arbak
Profesör Dr. Kayıhan Pala’nın söyleşisi
 
  Hümeyra Yılmaz
Mevkiimiz kalıcı sorunlar güncelleme
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
NASIL BİR BAYRAM?
 
  Tarık Şahin
Virüsler davranışlarımızı kontrol edebil
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " DÜZCE VALİLİĞİ " Yazısına...
 ulviye dikmen
 tüm yaşayanların hakkını korumak sanırım kabullenmesi en zor bir yaşam hakkı ne diyelim akıl başa gerek sevgiler... Necmi arkadaşa bir kez daha teşekkürler
  " NEREDESİN FAHRİ BEY? " Yazısına...
 Yılmaz uğurlu
 Yazdıklarına aynen katılıyor.Sadece Mehmet keleşe ne olmadıysa fahri çakırada aynısı olur.(isimlerinin baş harflerini bilerek küçük harf koydum.)
  " ‘Herkesin DEVA Partisi’nde yeri olacak’ " Haberine...
 Baturrdeşim
 Değerli kardeşim,insanlık ve yaşadığın toprak için görev yapacaksan yolun açık ve aydınlık olsun.ulkemizin onurlu ve çalışkan siyasetçilere ihtiyacı var temenni ederim ki bu ulvi yürüyüşünde hak,hukuk ve adalet kavramları daima düşüncelerinde olur.hayirlı olsun.
  " NEREDESİN FAHRİ BEY? " Yazısına...
 Sedat
 Milletvekili diye seçilenler ne yazık ki Meclisin kapısından içeri girince herşeyi unutuyorlar...!!!!!!
  " NEREDESİN FAHRİ BEY? " Yazısına...
 Ilhami Alparslan
 18 yılda Ak partiden milletvekili olan kaç kişi adını Düzce'ye yazdırdı merak ediyorum.
  " NEREDESİN FAHRİ BEY? " Yazısına...
 Mahmut Gül
 Güzel yazı nasiplenene çok şey anlatır
  " Baro Başkanlarından açıklama: Bu bölme ve parçalama projesinden vazgeçilsin! " Haberine...
 şükrü toros
 avukatlar cüppelerine şimdiden ilik açıp düğme diksinler, ilerde lazım olacak durum onu gösteriyor.
  " ORADA, BİR KÖY VAR UZAKTA! " Yazısına...
 ali ihsan çelik
 düzce kardüzü eftenia tabiat parkı kurugöl kaynaşlı güzel dereşalalesi düzcenin yaylaları konuralp turizim potansiyeli fakıllı magarası sarıkaya magarası denizi bunun gibi saymakla bitmez görülmesi gereken yer cennet düzcemizi düzceli vatandaş düzceyi tanımıyor ama abantı gölçük düzceliye sorsak düzcenin yarısı buralara gitmiştir ama düzcenin güzelliklerini bilen varmı desek düzceli olmayanlar düzcelilerden daha çok biliyor işte düzcenin vizyonu düzcenin hali bakanlık yapmış özlü idarecilerdüzcenin tanıtımına katkı verecek projeleri varmı benden bir öneri hava durumuna göre düzcedeki tüm belediyeler birleşip hafta sonları düzcenin güzelliklerine tur düzenleseler düzce turizimde patlama yapar bizden söylemesi. birde düzce tanıtma vakfı düzceyi nerde tanıtıyor merak konusu
  " TUİK BİZLE KAFA MI BULUYOR? " Yazısına...
 akif ÇEBİ
 tuik gerçekten düzceyle kafa buluyor. nedenmi efteni tabiat parkımız var herkez boluya abanta gölçük gidiyor. kardüzümüz var herkez kartalkayaya gidiyor. çevre illerde sakarya kocaelide büyük satadyumlar yapılıyor düzceye çivi çakılmıyor. sorunlar saymakla bitmiyor. yarım kalmış yatırımlar çürüyen eftenia otel gibi birçok konuyu hala çözüme kavuşturamayan yetkililer . nerde sayın düzce valisi düzcenin bakan belediye başkanı ilçe belediye başkanları siyasiler muhalefet düzcenin sorunlarını neden halledemiyor. bu konuları yetkililer sorup haber yaparsanız düzce kamuoyu bilgilenir. düzce yaşanacak belki mutlu şehirler arasında olur
  " Milli bilardocu Savaş Bulut kupa için mücadele edecek! " Haberine...
 Mehmet altun
 Başarılar diliyorum savaş kardeşime.
Koç; ‘Tatil etkin dinlenme dönemidir’ Koç; ‘Tatil etkin dinlenme dönemidir’
  Er, güven tazeledi!
  Lunaparklarda alınacak önlemler açıklandı!
  Köprüden düşen otomobildeki 5 kişi yaralandı!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Evde Bakım Hizmetleri çalışmalarını sürdürüyor!
  ATV tipi arazi aracı devrildi: 5 yaralı!
  Meteorolojiden uyarı!
  Üretimde Dijital Dönüşüm projesi toplantısı yapıldı!
  Samsunspor teknik direktörü Sağlam, Akçakoca'yı ziyaret etti!
  Dinçer, meclis sonrası açıklamalarda bulundu!
  Mezarlıklar temizleniyor!
  ÇAKAR; ‘GÜNCEL KONULARI TAKİP EDİYORUZ’
  Drone ile maske denetimi yapıldı!
  ‘Düzcespor’un hakkının göz ardı edilmesine müsaade etmeyeceğiz’
  CHP’li Aytuğ Atıcı Düzce’yi ziyaret etti!
  Tokmak; ‘Mideyi zorlayacak gıdalardan uzak durulmalı’
  Sağanağın ardından denizin rengi kahverengiye büründü!
  Vali Atay’dan OSB’ye ziyaret!
  Koyuncu; ‘Düzcespor’un hakları yok sayılamaz’
  Sınır Ötesi E Ticaret Eğitimi tamamlandı!
  7.07.2020 - DÜZCE VALİLİĞİ