Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :71873656 Aktif Ziyaretçi :4563 12 Temmuz 2020 Pazar
[19:29] METEOROLOJİDEN UYARI! -- [19:20] Yamaç paraşütçüleri şenlikte buluştu! -- [19:10] Akçakoca günübirlik tatilcilerin uğrak noktası oluyor! -- [18:58] Çiftçinin arkadaşlarıyla tasarladığı Patrover ilgi görüyor! -- [18:47] Zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırıldı! -- [15:19] Maceraseverlerin Melen Çayı'nda rafting heyecanı! -- [14:01] Yaralı sokak köpeği sağlığına kavuştu! -- [13:11] Şehit emniyet müdürü Baysan'ın ailesinin acısı dinmiyor! -- [21:52] TFF’ye dava açtılar! -- [20:59] VALİLİKTEN ASKER UĞURLAMASI VE DÜĞÜN AÇIKLAMASI! --
3 kişinin Milletvekillikleri düşürüldü!
Haklarında kesinleşmiş yargı kararları olduğu gerekçesiyle CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven, HDP İstanbul Milletvekili Musa Farisoğulları'nın milletvekillikleri düşürüldü. Üç milletvekilinin TBMM üyelikleri, haklarında kesinleşmiş yargı kararı bulunduğuna ilişkin Cumhurbaşkanlığı Tezkeresinin TBMM Genel Kurulu'nda okunmasıyla sona erdi.
4.06.2020 - 17:59:33  Haberi Yazd?r

 

   Haklarında kesinleşmiş yargı kararları olduğu gerekçesiyle CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven, HDP İstanbul Milletvekili Musa Farisoğulları'nın milletvekillikleri düşürüldü. Üç milletvekilinin TBMM üyelikleri, haklarında kesinleşmiş yargı kararı bulunduğuna ilişkin Cumhurbaşkanlığı Tezkeresinin TBMM Genel Kurulu'nda okunmasıyla sona erdi.

   Üç milletvekili hakkında uzun süredir TBMM Başkanlığı'nda bekletilen Cumhurbaşkanlığı Tezkereleri sürpriz bir kararla bugün işleme konuldu ve Genel Kurul'da okundu.

   Meclis Başkanlığı, haklarındaki yargı kararı çok önce kesinleşmesine karşın şimdiye kadar üç milletvekili hakkında herhangi bir işlem yapmamıştı.

   Anayasa'nın 84. maddesine göre hakkında kesinleşmiş yargı kararı bulunan milletvekilinin üyeliği, söz konusu kararların TBMM'ye bildirilerek Genel Kurul'da okunmasıyla sona eriyor.

   Milletvekilliklerinin düşürülmesine ilişkin olarak muhalefete son dakikada bilgi verildiği öğrenildi.

   Uzun süredir Meclis Başkanlığı'nın işlem yapmadığı tezkerelerin, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin geçtiğimiz günlerde dokunulmazlık ile ilgili yaptığı açıklamanın ardından işleme konulması dikkat çekti.

   Bahçeli, Seçim ve Siyasi Partiler Yasalarında değişiklik yapılmasını istemiş, "Milletvekilleri dokunulmazlığı ile ilgili beklentiler karşılanmalıdır" demişti.

CHP ve HDP'den itiraz

   Meclis Genel Kurulu'ndak görüşmeler sırasında CHP ve HDP, usul tartışması açtırarak tezkerelerin okunmasını engellenmek istedi.

   CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, yapılanın parlamentoya bir darbe olduğunu söyledi.

   Altay, "Enis Berberoğlu'nun Yargıtay'da onaylanan cezası ile ilgili AYM'ye başvurusu var. AYM daha üç gün önce Enis Berberoğlu'ndan belge istedi. Daha süreç bitmedi. Geçmişte sayın Binali Yıldırım Meclis Başkanı iken bu konuda ülkedeki herkesin üstatlığını kabul ettiği üç anayasa hukukçusundan mütaala istemişti. Burada da yargılamanın bitmediği belirtildi. Yapılan şey hukuksuzdur" dedi.

   AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan ise tezkerelerin okunmasını usulüne uygun olduğunu belirterek, "AYM, Meclis'in bu kararı almasını engelleyemez. Meclis Başkanı bu kararları okumazsa İçtüzüğü çiğner" diye konuştu.

   HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş da tezkerelerin okunmasına tepki gösterdi.

   Meral Danış Beştaş, "Bu iktidar darbecidir. Bu iktidarın halk iradesi ile hiçbir işi kalmamıştır. O davada karar veren hakim ve savcılar FETÖ davasında içerdeler. FETÖ'den ceza verilen hakimlerin ceza verdiği vekillerimizi düşürmeye çalışıyorsunuz. Onlar sizin kıblenizi gösteriyor" dedi.

   Beştaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

   "Biraz FETÖ ile mücadeleye inansaydınız, kabul ederdiniz. Mahkeme başkanı, mahkeme heyeti FETÖ'den içerde. Nasıl kabul edersiniz?"

   Milletvekillerinden 'darbeci' sloganları

   Tüm tepkilere rağmen Meclis Başkanvekili Sadi Süreyya Bilgiç tezkereleri okuttu.

   CHP ve HDP milletvekilleri sıra kapaklarına vurarak ve slogan atarak engelleme yaptı. CHP ve HDP'liler, "Kahrolsun faşizm", "Direne direne kazanacağız", "Faşizme karşı omuz omuza" ve "Gün gelecek, devran dönecek, AKP halka hesap verecek", "Darbeci AKP" şeklinde sloganlar attı.

   Kılıçdaroğlu: Millet iradesi yok sayıldı

   CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Enis Berberoğlu'nun milletvekilliğinin düşürülmesine tepki gösterdi.

   Enis Berberoğlu da kararın ardından CHP Genel Merkezi'nde yaptığı açıklamada "Demokrasi için bir bedel ödenecekse önce CHP'liler öder" dedi.

   Berberoğlu, her zaman CHP'li olduğunu ve CHP'li kalacağını söyledi.

   HDP: Halk iradesinin gaspına karşı çıkıyoruz

   HDP'nin Twitter hesabından yapılan açıklamada ise "AKP'nin Kürt düşmanlığı, darbeci zihniyeti sürüyor. Halk iradesinin gaspına karşı çıkıyoruz" denildi.

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
NEREDESİN FAHRİ BEY?
 
  Ayşegül Şenol Can
KAHVALTI HABERLERİ
 
  Ulviye Dikmen
ORADA, BİR KÖY VAR UZAKTA!
 
  Telat Çelik
DÜZCE VALİLİĞİ
 
  Peri Meram Arbak
Profesör Dr. Kayıhan Pala’nın söyleşisi
 
  Hümeyra Yılmaz
Mevkiimiz kalıcı sorunlar güncelleme
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
NASIL BİR BAYRAM?
 
  Tarık Şahin
Virüsler davranışlarımızı kontrol edebil
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " DÜZCE VALİLİĞİ " Yazısına...
 ulviye dikmen
 tüm yaşayanların hakkını korumak sanırım kabullenmesi en zor bir yaşam hakkı ne diyelim akıl başa gerek sevgiler... Necmi arkadaşa bir kez daha teşekkürler
  " NEREDESİN FAHRİ BEY? " Yazısına...
 Yılmaz uğurlu
 Yazdıklarına aynen katılıyor.Sadece Mehmet keleşe ne olmadıysa fahri çakırada aynısı olur.(isimlerinin baş harflerini bilerek küçük harf koydum.)
  " ‘Herkesin DEVA Partisi’nde yeri olacak’ " Haberine...
 Baturrdeşim
 Değerli kardeşim,insanlık ve yaşadığın toprak için görev yapacaksan yolun açık ve aydınlık olsun.ulkemizin onurlu ve çalışkan siyasetçilere ihtiyacı var temenni ederim ki bu ulvi yürüyüşünde hak,hukuk ve adalet kavramları daima düşüncelerinde olur.hayirlı olsun.
  " NEREDESİN FAHRİ BEY? " Yazısına...
 Sedat
 Milletvekili diye seçilenler ne yazık ki Meclisin kapısından içeri girince herşeyi unutuyorlar...!!!!!!
  " NEREDESİN FAHRİ BEY? " Yazısına...
 Ilhami Alparslan
 18 yılda Ak partiden milletvekili olan kaç kişi adını Düzce'ye yazdırdı merak ediyorum.
  " NEREDESİN FAHRİ BEY? " Yazısına...
 Mahmut Gül
 Güzel yazı nasiplenene çok şey anlatır
  " Baro Başkanlarından açıklama: Bu bölme ve parçalama projesinden vazgeçilsin! " Haberine...
 şükrü toros
 avukatlar cüppelerine şimdiden ilik açıp düğme diksinler, ilerde lazım olacak durum onu gösteriyor.
  " ORADA, BİR KÖY VAR UZAKTA! " Yazısına...
 ali ihsan çelik
 düzce kardüzü eftenia tabiat parkı kurugöl kaynaşlı güzel dereşalalesi düzcenin yaylaları konuralp turizim potansiyeli fakıllı magarası sarıkaya magarası denizi bunun gibi saymakla bitmez görülmesi gereken yer cennet düzcemizi düzceli vatandaş düzceyi tanımıyor ama abantı gölçük düzceliye sorsak düzcenin yarısı buralara gitmiştir ama düzcenin güzelliklerini bilen varmı desek düzceli olmayanlar düzcelilerden daha çok biliyor işte düzcenin vizyonu düzcenin hali bakanlık yapmış özlü idarecilerdüzcenin tanıtımına katkı verecek projeleri varmı benden bir öneri hava durumuna göre düzcedeki tüm belediyeler birleşip hafta sonları düzcenin güzelliklerine tur düzenleseler düzce turizimde patlama yapar bizden söylemesi. birde düzce tanıtma vakfı düzceyi nerde tanıtıyor merak konusu
  " TUİK BİZLE KAFA MI BULUYOR? " Yazısına...
 akif ÇEBİ
 tuik gerçekten düzceyle kafa buluyor. nedenmi efteni tabiat parkımız var herkez boluya abanta gölçük gidiyor. kardüzümüz var herkez kartalkayaya gidiyor. çevre illerde sakarya kocaelide büyük satadyumlar yapılıyor düzceye çivi çakılmıyor. sorunlar saymakla bitmiyor. yarım kalmış yatırımlar çürüyen eftenia otel gibi birçok konuyu hala çözüme kavuşturamayan yetkililer . nerde sayın düzce valisi düzcenin bakan belediye başkanı ilçe belediye başkanları siyasiler muhalefet düzcenin sorunlarını neden halledemiyor. bu konuları yetkililer sorup haber yaparsanız düzce kamuoyu bilgilenir. düzce yaşanacak belki mutlu şehirler arasında olur
  " Milli bilardocu Savaş Bulut kupa için mücadele edecek! " Haberine...
 Mehmet altun
 Başarılar diliyorum savaş kardeşime.
Koç; ‘Tatil etkin dinlenme dönemidir’ Koç; ‘Tatil etkin dinlenme dönemidir’
  Er, güven tazeledi!
  Lunaparklarda alınacak önlemler açıklandı!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Köprüden düşen otomobildeki 5 kişi yaralandı!
  Evde Bakım Hizmetleri çalışmalarını sürdürüyor!
  ATV tipi arazi aracı devrildi: 5 yaralı!
  Meteorolojiden uyarı!
  Üretimde Dijital Dönüşüm projesi toplantısı yapıldı!
  Samsunspor teknik direktörü Sağlam, Akçakoca'yı ziyaret etti!
  Dinçer, meclis sonrası açıklamalarda bulundu!
  Mezarlıklar temizleniyor!
  ÇAKAR; ‘GÜNCEL KONULARI TAKİP EDİYORUZ’
  Drone ile maske denetimi yapıldı!
  ‘Düzcespor’un hakkının göz ardı edilmesine müsaade etmeyeceğiz’
  CHP’li Aytuğ Atıcı Düzce’yi ziyaret etti!
  Tokmak; ‘Mideyi zorlayacak gıdalardan uzak durulmalı’
  Sağanağın ardından denizin rengi kahverengiye büründü!
  Vali Atay’dan OSB’ye ziyaret!
  Koyuncu; ‘Düzcespor’un hakları yok sayılamaz’
  Sınır Ötesi E Ticaret Eğitimi tamamlandı!
  7.07.2020 - DÜZCE VALİLİĞİ