Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :72319085 Aktif Ziyaretçi :4242 12 Ağustos 2020 Çarşamba
[17:45] Üç plaja mavi bayrak çekildi! -- [17:38] Dernek toplantıları bakanlığın iznine bağlandı! -- [17:18] Yeni ulaşım sisteminde şoförlerin eğitimi başladı! -- [14:56] Özlü ve Keskin’den Gönül Asuk’a tebrik! -- [14:18] AK Parti Kadın Kolları Başkanı Gönül Asuk oldu! -- [13:47] Er’den Mustafa Kemal Ortaokulu açıklaması! -- [13:14] Denetimler devam ediyor! -- [12:18] Uzmanından diyabetli çocuklara yaz dönemi önerileri! -- [12:07] 6 metre derinliğindeki su deposuna düşen muhtar yaralandı! -- [18:54] Belediyeden sivrisinek operasyonu! --
Algün
15 Temmuz gazisi Ferhat Gökmen yaşadıklarını unutamıyor!
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığı önünde tankın altında kalarak gazi olan Ferhat Gökmen, darbe gecesi yaşadıklarını hafızasından silemiyor.
15.07.2020 - 15:22:28  Haberi Yazd?r

 

   Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığı önünde tankın altında kalarak gazi olan Ferhat Gökmen, darbe gecesi yaşadıklarını hafızasından silemiyor.

   Gazi Ferhat Gökmen:

   "Biz tankla mücadele ederken içerideki hainler su istediler. Bizim oradaki kardeşlerimiz de kendi içecekleri suyu onlara verdiler. Hainler suyu içtiler ve dışarıya doğru ateş açtılar"

   Gökmen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 15 Temmuz gecesi yaşanan hainliğin unutulmayacağını belirterek,  "Darbe gecesi arkadaşımla kafede oturuyordum. Helikopterin MİT'in üzerinde dolaştığını gördüm ve ailemin yanına gittim." dedi.

   Ablası, eniştesi ve kızını yanına alarak darbe girişimine karşı çıkmak için sokağa indiklerini vurgulayan Gökmen, o gece yaşadıklarını şöyle anlattı:

   "Evde televizyonda haberleri izlemeye başladık. İstanbul'da köprünün kapandığını gördük. Bu sırada Ankara'da jetler alçak uçuş yaparak sonik patlamalar yaratıyordu. Her sonik patlamayı bir bomba atılıyor gibi zannettik. Kız kardeşim evime yakın oturuyordu. Onu çağırdık geldi ve istişare yaptık. 'Bugün evde oturulacak bir gün değil.' dedik. Hep birlikte dışarıya çıktık. Eniştem, kız kardeşim, kızım ve ben hep beraber arabaya bindik. Kızılay Meydanı'na geldik. Arabayı park ederken tankların Kızılay Meydanı'ndan geçtiğini gördük. Araçların üstünden tanklar geçiyordu ve insanları sıkıntıya sokuyordu. Oradaki arkadaşlarla birliktelik oluşturduk ve kimse birbirini tanımamasına rağmen hemfikir olduk ve Meclis'e doğru gidelim dedik. Genelkurmay'a doğru giderken yolda tanklarla mücadele eden bir grup insan daha gördük. Jandarma binası önünden geçerken nöbet tutan askerlere tepki gösterdik. Orada bulunan polis memurları burada sıkıntı olmadığını bize dile getirdiler ve ilerlememizi söylediler."

 "Tankların üzerine branda çektik"

   Askerliğini tank şoförü olarak yaptığı için müdahaleyi nasıl yapacağını bildiğini belirten Gökmen, o gece yaşadıklarını şu sözlerle aktardı:

   "Tankın üzerindeki arkadaşlara tankın telsizini sökmelerini söyledim. Daha sonra oradaki arkadaşlarla tankın üzerine branda çektik. Bazı arkadaşlar tankın egzozuna üzerindeki tişörtlerini tıkmaya çalıştılar. Egzoz dumanını tankın içine versin ve içerideki askerler çıksın diye uğraştılar. Bir süre sonra helikopter geldi. Ateş açacağını düşündük. Daha sonra kalabalığa ateş açtı. O esnada bir sürü vatandaşımız gazi oldu bazı arkadaşlar şehit oldu. Kalabalığın solunda kaldığımız için o kurşunlar bize denk gelmedi. Eniştem tankın üzerindeydi ben onun yanına doğru hareket etmek üzereyken eniştem kızımı aradı ve yaralandığını bize belirtti. Ben enişteme doğru giderken 4 arkadaş eniştemi ambulansa doğru götürüyorlardı. Ambulanslar kalabalığın dışında duruyordu. İçeriye giremiyorlardı çünkü helikopterler ambulanslara da ateş atıyordu insanları götürmesinler diye. Birden arkada hareketsiz duran tanklar bizim üzerimize doğru hareket ettiler. Daha sonra eniştemi taşıyan arkadaşlar bırakınca biz yolun ortasında kaldık. Ben eniştemi yolun kenarına çekeyim derken tank bana sağ omzumdan çarptı. Tankın yan tarafına düştüm. Tank beni kaldırımla kendi arasında sıkıştırmaya başladı. Tank benim üstümden geçti sandım gözlerim karardı ama benim yanımdan geçmiş ve kolumu yaralamış. Daha sonra kendimi ambulansta buldum."

"Bayrak inmesin, ezanlar susmasın diye sokağa çıktık"

   Olayın ardından uzun süre tedavi gördüğünü vurgulayan Gökmen, "Safra kesemi aldılar. Fıtığım patladı oralardan ameliyat oldum. Kalçam da biraz sıkıntım var onun için ameliyat olacağım. Ezanlar dinmesin, bayrağımız inmesin, genç nesiller sıkıntı yaşamazsın diye çıktık bizler sokağa." diye konuştu.

   Gökmen, tankın içinde bulunan askerlere vatandaşların su ikram ettiğini ancak onların yapılan iyiliğe ihanetle karşılık verdiğini belirterek, sözlerini şöyle tamamladı:

   "Bizim oradaki kardeşlerimiz de kendi içecekleri suyu onlara verdiler. Hainler suyu içtiler ve dışarıya doğru ateş açtılar. Orada bir kardeşimizi şehit ettiler. Ruhları 1 dolara satılmış emperyalizmin uşakları olmuşlar."

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
Biz Düzceliler; önce “yapılmasaydı”, son
 
  Ayşegül Şenol Can
KAHVALTI HABERLERİ
 
  Ulviye Dikmen
BÜTÜN DERTLERİ TOKLARIN VİCDANINA YÜKLEM
 
  Telat Çelik
DÜZCE VALİLİĞİ
 
  Peri Meram Arbak
DR. BİRSEN OCAKLI VE TOPLU HİSTERİ
 
  Hümeyra Yılmaz
DÜZCE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
VARAN 3
 
  Tarık Şahin
Virüsler davranışlarımızı kontrol edebil
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Biz Düzceliler; önce “yapılmasaydı”, sonra da “yıkılmasaydı” deriz!!! " Yazısına...
 Ayşegül Şenol Can
 Merhaba fatih bey parkların satılmasına ilişkin davayı peyzaj mimarları odası genel başkanlığı açti ve kazandı kendilerine ve değerli avukatları Av.Emre Baturay Altınok'a teşekkür ederiz.
  " Düzce dahil tüm illerde koronavirüs denetimi yapılacak! " Haberine...
 Şebnem Ertan
 Çok geç kalındı.Ben fahri polis memuru olsam takmayanların fotoğrafini çeker cezayı basardım.Düzcede nerdeyse %90 oranında maskeyi çenesinde vede dirseğinde tutan çok kişi var.Uyarincada dövecekler gibi hakaretleri var.
  " DR. BİRSEN OCAKLI VE TOPLU HİSTERİ " Yazısına...
 Sevda bilal
 Ne tuhaf bir milletiz onca köpek tecavüzcüleri ortalıkta dolaşırken !!kendini toplumun ezilen kesimine adamış bir bilim kadınıyla uğraşmak ancak bu çarpık ülkede görülür !
  " DÜZCE KASRI NEDEN YENİDEN İNŞA EDİLECEK? " Haberine...
 Murat
 Düzce ilinin ilk valisi sanki çok onemliymiş gibi,daha enkazlardan dumanlar tüterken hiç sıkılmadan kendisine kaçak olarak bu saray yavrusunu yaptırmıştı.düzceli yıkımların altında geleceğini ararken bu nasıl bir gafletti olacak gibi değil.neticede yapı kaçak olduğundan ona da kısmet olmadı. Sanki uğursuzluk bundan sonra da devam etti ve kim çalıştırmaya kalktıysa başarılı olamadı, Sanki garip gurebanın ahı vardı.şimdi yıkılıp yeniden yapılacakmış hayırlısı olsun.
  " Jandarmadan uyuşturucu operasyonu! " Haberine...
 Uzun
 Peki bu kadar uyuşturucu yakalanıp nasıl serbest kalabiliyor anlamak mümkün değil..
  " İçinden Düzce Geçen Kitaplar " Yazısına...
 Sefer özbasan
 Ben de eski yaşadığım düzce yi hayal ediyorum korunmalıydı çünki yalanmışlar yenilenme ile
  " Mevkiimiz kalıcı sorunlar güncellemenin de güncellemesi " Yazısına...
 Dilek Şengül
 Yıllardır müşteri bekleyen esnaf şükür belediye geldi artık bu pasaj canlanır derkeeeeeen. Şok şok şok üst katla alt kattan bagımsız bir hale getiren
  " Mevkiimiz kalıcı sorunlar güncellemenin de güncellemesi " Yazısına...
 İlhami Han
 Söylediklerine katılmamak mümkün değil... var bir aymazlık ve maalesef devam ediyor düzelir mi? Emin değilim
  " Mevkiimiz kalıcı sorunlar güncellemenin de güncellemesi " Yazısına...
 Aysun Bayram
 Bu yazıya ilaveten, büyük parkımızdan demir yığınını alamadılar ( güreş sahası). Yine o parkımızda küçücük çöp kutuları ihtiyacı karşılamıyor, çöpler yerlerde. Büyük naylon çöp torbalarının geçirildiği, ayaklı yuvarlak halka demirler ise yarayabilir.
  " Mevkiimiz kalıcı sorunlar güncellemenin de güncellemesi " Yazısına...
 Sadiye Ateş
 Kalbim ağrıyor bu ülkenin çözülmeyen sorunlarına. ülke körler sağırlar birbirini ağırlar durumunda.
Uzmanından diyabetli çocuklara yaz dönemi önerileri! Uzmanından diyabetli çocuklara yaz dönemi önerileri!
  Fatih Altaylı isyan etti: Asabım bozuldu, durum çok ciddi!
  Düzce'de Corona yüzünden doktorlar istifa mı ediyor?
  Taşova, ikinci dalga için tarih verdi!
  Düzce dahil tüm illerde koronavirüs denetimi yapılacak!
  Hatice Gösterişli son yolculuğuna uğurlandı!
  KATLI OTOPARK İHALEYE ÇIKIYOR!
  Bayramda tünelden 621 bin 736 araç geçti!
  Bayraktar; ‘Nitelikli ve geniş bir akademik kadroya sahibiz’
  Denize giren 8 yaşındaki çocuk boğuldu!
  Zengin; ‘Fakülte ile iç içe meslek yüksekokulu’
  Kovid-19 tedbirleri denetimi gerçekleştirildi!
  Bıyık; ’Olağan Genel Kurulu Toplantısı ertelendi’
  Jöak aracı Düzce'de!
  Hobi olarak başladığı kaz yetiştiriciliği gelir kapısı oldu!
  Dܒye YÖK Sanal Fuarında yoğun ilgi!
  Akıncıoğlu, önemli bilgiler paylaştı!
  Asar suyunda temizlik çalışması başladı!
  Üreticilere fındığı yerden toplama çağrısı!
  Emniyetten uyuşturucu operasyonu!
  Eğitim-Bir-Sen ferdi kaza sigortası hayata geçirildi!
  7.08.2020 - Biz Düzceliler; önce “yapılmasaydı”, sonra da “yıkılmasaydı” deriz!!!
  5.08.2020 - Düzce dahil tüm illerde koronavirüs denetimi yapılacak!