Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :72851235 Aktif Ziyaretçi :20973 23 Eylül 2020 Çarşamba
[15:19] İhtiyaç sahiplerine yardımlar sürüyor! -- [14:48] Uyuşturucu operasyonlarında 4 kişi tutuklandı! -- [14:23] Avrupa Spor Haftası başladı! -- [14:07] Gençlik Merkezi’nde EBA sınıfları hazır! -- [13:29] Devrilen zift yüklü tanker otomobile çarptı: 3 yaralı! -- [13:16] Budama ve çim biçme çalışmaları sürüyor! -- [13:00] Vali Atay yapımı devam eden Yığılca yolunu inceledi! -- [16:06] 550 aileye kırtasiye çeki verilecek! -- [14:27] Mimari eserler sergilenecek! -- [13:56] Koç, okul süreciyle ilgi ailelere açıklamalarda bulundu! --
Sokak hayvanlarının sorunları için bir araya geldiler!
Düzce ili ve çevresinde sokak hayvanlarının karşılaştığı mağduriyetlere tanık olan ve onları yaşatmak için elini taşın altına koyan, mücadele eden yerel hayvan koruma gönüllüleri “artık, sokak hayvanlarının sorunlarını kökten çözmek için bir araya gelmek ve Bir şeyler yapmak zorundayız” diyerek, kahvaltıda buluştular.
27.07.2020 - 14:03:19  Haberi Yazd?r

 

   Düzce ili ve çevresinde sokak hayvanlarının karşılaştığı mağduriyetlere tanık olan ve onları yaşatmak için elini taşın altına koyan,  mücadele eden yerel hayvan koruma gönüllüleri “artık, sokak hayvanlarının sorunlarını kökten çözmek için bir araya gelmek ve Bir şeyler yapmak zorundayız” diyerek,  kahvaltıda buluştular.

   Düzce Hayvanları Koruma Derneği'nin ( Bi’pativer) düzenlediği kahvaltıda bir araya gelen dernek üye ve sempatizanları, Düzce Sokak hayvanlarının sorunlarını ve çözüm önerilerini tartıştılar.

   Dernek Başkanı Dursun Altıntaş “Mecliste bekleyen hayvan hakları yasasının bir an önce çıkmasının önemine “ değinerek, “İlçelerin kendi bünyelerinde kısırlaştırma istasyonları oluşturmaları gerektiğini, bu yapılmadığı takdirde sorunların çözülmesinin mümkün olmadığı gibi, ilçelerden başka ilçelere, illerden başka il sınırlarına hayvanların atılması, zehirlenmesi gibi yasa dışı mağduriyetlerin bitmesinin mümkün olmadığını” söyledi.

  Emekli Albay Desa Müdürü Caner Aypar ise “hayvanların kimlik kartları olmalı, kayıt altına alınmalı ve yasa bir an önce çıkarılarak hayvanlar mal olmaktan çıkarılmalıdır.” Dedi. ‘Kurtsuyu’na kısırlaştırma için yolladığı hayvanların orada mikrop kaparak dönmesi nedeniyle, baktığı altmışa yakın köpeği kaybettiği için üzgün olduğunu, Kurtsuyu’nda ki eksikliklerin tamamlamasının önemli olduğunu” ifade eden Aypar “kahvaltıda gördüğü katılımdan ve pozitif havadan etkilendiğini, bundan sonra daha fazla destek olmaya çalışacağını “ söyledi.

   Yaralı ve kazalı hayvanlar için Kurtsuyu RM olarak açılan Rehabilitasyon Merkezi'nde röntgen cihazı çalışmadığından sokak hayvanlarının tedavisini yaptıramadıklarından, Kurtsuyuna götürülen hayvanları ziyaret edemediklerinden yakınan dernek üyelerine “ Yakında Başkanımız Faruk Özlü ile kapsamlı bir görüşme yapıp, sorunlarımızı konuşacağız. Bu görüşmeden olumlu sonuç alacağımızı düşünüyorum” diyerek, biraz daha sabırlı olmalarını” tavsiye eden Sayın Altıntaş, “görüşmeden sonra Birlikte yol haritası oluşturacaklarını “ söyledi.

   “Dernek yönetimini devir aldığımız bu bir yıl içinde; okullarda öğrencilere hayvan sevgisini anlatan eğitimler verdik. Kurtsuyu’ RM’ de röntgen cihazı çalışmadığı için tedavi edilemeyen hastaları kendi imkânlarımızla tedavi ettirdik. Çöplük beslemelerimiz ve uyuz tedavilerini düzenli olarak yapıyoruz. Fakat sorunun köklü çözümü düzenli kısırlaştırma ile mümkündür. Belediye tarafından bize verilen Standımızın geliri ile tedavi ve beslenme ihtiyaçlarını karşıladık. Standımız elimizden alındıktan sonra bile yaralı hayvanları geri çeviremedik, çünkü Kurtsuyu’nda tedavi imkanları yoktu. Yaralı ve bakıma muhtaç hayvanlarımız için kullandığımız yeri boşaltmak zorunda kaldığımız için bugünlerde yaşadığımız en büyük sıkıntı, tedavi sonrası nekahet döneminde bakacak yerimizin olmamasıdır. Valiliğimize ve Belediyemize bize bir yer tahsis etmeleri için başvurduk. Bizler, karşılıksız olarak sokak hayvanlarına yardım eden, kamu kurumlarının eksiklerini tamamlayan gönüllüler olarak, çok şey istemiyoruz. “ diyen Dernek Başkanı Altıntaş “ Belediye, Valilik, DKMP ile birlikte Düzce”de önemli adımlar atabileceklerini, hayvanların yararına olacak her konuda işbirliğine açık olduklarını” söyledi .

   Kahvaltıya Akcakoca'dan Dohaycan Derneği Yönetimi de katıldı. Dohaycan Genel Sekreteri Alpay “ İlçelerde ayrı kısırlaştırma istasyonlarının kurulmasının önemli olduğunu, hantal büyük merkezlerde hayvanların mağdur olduklarını, Kurtsuyu’nda yaşadıkları olumsuzluklar nedeniyle Akçakoca Belediyesinin Düzce Belediyesi ile yaptığı anlaşmayı iptal etmesini istediklerini” söyledi.

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
'DAHA NE OLSUN' DİYECEĞİZ AMA!..
 
  Ayşegül Şenol Can
KAHVALTI HABERLERİ
 
  Ulviye Dikmen
Mehmet Arif Kıdıman’ı sonsuzluğa uğurlad
 
  Telat Çelik
DÜZCE VALİLİĞİ
 
  Peri Meram Arbak
Pandeminin İzleri; Göğüs Hastalıkları Uz
 
  Hümeyra Yılmaz
DÜZCE VİCDAN MUHASEBESİ
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
Ahi Evran
 
  Tarık Şahin
Virüsler davranışlarımızı kontrol edebil
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Doç. Dr. Yusuf Aydın
Gebelik sürecinde tiroid hormonlarında g
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " 'DAHA NE OLSUN' DİYECEĞİZ AMA!.. " Yazısına...
 Serpil Çırakoğlu
 Kalıcıkonutlar yeni adıyla Bahçeşehir 12.bölgeye de bir çare bulurlarsa evet belediye çalışıyor diyeceğim. En tepede su deposunun yan tarafındaki ağaçlık içkicilerin serserilerin yatağı haline geldi. Yine hemen karşısındaki ana caddedeki parkın kenarına denk gelen cadde arabalarla doluyor gelen çöpünü orada bırakıp gidiyor. Caddede park halindeyken gece geç saatlerde gürültülü müzik açıyor sık sık da kavga çıkarıyorlar. 11.bölgedeki yokuşun her iki tarafındaki yola beton bloklar yerleştirildi görüntü kirliliğinden başka işe yaramıyorlar aracını park etmek isteyen o blokların biraz ilerisine parkediyor. Yani beton bloklar çözüm olmadı. Parkın içi ayrı sorun akşam belli saatlerden sonra serseri yatağı haline geliyor. Şimdiye kadar kim belediye başkanı olduysa konutlarla ilgilenmedi.
  " 'DAHA NE OLSUN' DİYECEĞİZ AMA!.. " Yazısına...
 Kemal kaya
 Düzcespor destek bekliyor
  " 'DAHA NE OLSUN' DİYECEĞİZ AMA!.. " Yazısına...
 hikmet neğuç
 birde küçük melen saray yeri tokuşlar çakırlar arası melen yatağı taş duvarlarla su kanalını yapıyorlardı durdu. neden durdu. bu melen yatağı ve asar suyu bentlerle yükseltilerek kayıklarla gezinti yapılabilinir. yan yollara büfeler parklar çay bahçeleri yapılarak düzce güzelleştirilebilinir. örnek eskişehir porsuk çayı gibi
  " 'DAHA NE OLSUN' DİYECEĞİZ AMA!.. " Yazısına...
 hikmet neğuç
 cumhuriyet caddesinin devamı olan 3.5 klm çamköyü toki arası 5 yıldır yol açıldı stablize şeklinde duruyor. bahane para yok. düzce belediyesi isterse orayı hurdalarıyla yapar ve düzce ereğli istanbul arası trafiğini oldukça da rahatlatır. oradaki yer sahipleri de yerlerini değerlendirir
  " ÖNLEM ALINMAZSA KUM FIRTINALARINA HAZIR OLUN! " Haberine...
 GÜLER.E.
 teşekkür ediyorum bir okur olarak dünyanın geleceği bilimsel olayların gelişimi insanların bilinçlendirilmesi, geleceğimizin pek parlak olmadığı bu dünyada cahil toplumu bilinçlendiren haberler yapın. siyaseti bırakın o bunu demiş şu bunu demiş düzce olarak düzceyi marka yapalım en azından biz Türkiye'ye örnek olalım bizi yöneten idarecilere sesleniyorum . bırakın birbiriniz yemeyi yoksa çok geç olacak.
  " Mehmet Arif Kıdıman’ı sonsuzluğa uğurladık " Yazısına...
 Ayşegül Şenol Can
 Çok üzüldüğüm bir kayıp oldu mehmet arif'in ölümü ve annesi Emine Abla Aşık veysel'in dediği gibi "sen bir kere gittin bense hergün uğurluyorum seni" der gibi bakıyor dünyaya kolay değil bir evladını kaybetmek, kardeşleri soner ve ışıl'ın, abisi Ali'nin başı sağolsun mehmet abinin ruhu şad olun..Arif'in ruhu şad olsun Allah rahmet eylesin..o iyi evlat ve iyi bir ağabeydi..
  " Sokak hayvanlarının tedavi ve bakımları yapılıyor! " Haberine...
 ulviye dikmen
 Rehabilitasyon merkezi çok güzel bir kazanım Düzce sokak yaşayanları için ama lutfen gerekeni daha fazla ve canların yaşamını kurtarmak için daha fazla yapmak gerek bizlerden ne beklenirse yardımcı olmak görevimiz
  " Mehmet Arif Kıdıman’ı sonsuzluğa uğurladık " Yazısına...
 Zafrt İSMİÇOĞLU
 Kalemine sağlık abla.Duygular ortak...
  " Mehmet Arif Kıdıman’ı sonsuzluğa uğurladık " Yazısına...
 Murat batur
 Ölümü ile bizlerı onanmaz bir üzüntüye sevk eden evladımızın böyle bir göreve gönüllü gitmesi ve süreci uzatma talebinde bulunması ayrı bir hüznün gerekçesi olabilir mi,hayata tutunabilmek adına hep mücadele eden ve yaşam şartlarının bedeli altında sosyo ekonomik ezikliğin bir bedeli sermayesini can yapan insanlardır.bu güzel ve saygın evladımız da bu bedeli canı ile ödemiştir.kahpe ve şerefsiz insanların insani yardım aracına çapraz ateş açarak katliam yapması ise muhataplarımızın ne tiyniyette olduğunu göstermektedir . Şehidimiz,garibimiz nurlar içinde uyuşun.arkasında binlerce boğazı düğümlenmiş düzcelinin göz yaşı ve duası var .
  " Şehidin cenazesi yarın defnedilecek! " Haberine...
 ulviye dikmen
 Sevgili arkadaşımız Gıdımanın oğlu Mehmet e uğurlar olsun yıldızlar yoldaşı olsun
Döngelli imamı hem cemaatin hem gençlerin takdirini topluyor! Döngelli imamı hem cemaatin hem gençlerin takdirini topluyor!
  ÖNLEM ALINMAZSA KUM FIRTINALARINA HAZIR OLUN!
  Kapoğlu istifa etti!
  Yarın Covid-19 denetimleri yapılacak!
  DÜZCE’YE OKUL MÜJDESİ!
  ‘Devletimiz harekete geçmeli’
  Rektör Çakar’dan Ahilik Haftası mesajı!
  Vali Atay, Standard Profil'i ziyaret etti!
  BUGÜN DENETLEME YAPTILAR!
  Safir Koleji bir yeniliğe daha imza attı!
  Darülaceze Başkanı Cebeci Düzce’deydi!
  Eğlence yerleri ile ilgili yeni kararlar!
  İYİ Parti’den sağlıkçılara aşure ikramı!
  Gaziler Günü Anıtpark’ta törenle kutlandı!
  ‘Bu takımın size ihtiyacı var’
  Düzce Tıp Fakültesi Dergisi yayın hayatına devam ediyor!
  Larva rekolte düşüşüne sebep olacaktır!
  Düzce’nin ihtiyaçları konuşuldu!
  Gaziler Günü mesajı yayınladılar!
  İş insanlarının sorun ve taleplerini iletti!
  Balıkçılar poyraz nedeniyle limana demir attı!
  20.09.2020 - 'DAHA NE OLSUN' DİYECEĞİZ AMA!..
  16.09.2020 - Mehmet Arif Kıdıman’ı sonsuzluğa uğurladık
  16.09.2020 - Sokak hayvanlarının tedavi ve bakımları yapılıyor!
  18.09.2020 - ÖNLEM ALINMAZSA KUM FIRTINALARINA HAZIR OLUN!