Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :72851475 Aktif Ziyaretçi :22446 23 Eylül 2020 Çarşamba
[16:15] Ceneviz Kalesi'nin yolu asfaltlanıyor! -- [16:05] Toplu ulaşımdan ücretsiz faydalanacaklar! -- [15:19] İhtiyaç sahiplerine yardımlar sürüyor! -- [14:48] Uyuşturucu operasyonlarında 4 kişi tutuklandı! -- [14:23] Avrupa Spor Haftası başladı! -- [14:07] Gençlik Merkezi’nde EBA sınıfları hazır! -- [13:29] Devrilen zift yüklü tanker otomobile çarptı: 3 yaralı! -- [13:16] Budama ve çim biçme çalışmaları sürüyor! -- [13:00] Vali Atay yapımı devam eden Yığılca yolunu inceledi! -- [16:06] 550 aileye kırtasiye çeki verilecek! --
Batı Karadeniz'in incisi bayramı dolu dolu geçirecek!
Düzce'nin, 38 kilometrelik sahil şeridi ve 3 mavi bayraklı plaja sahip Akçakoca ilçesinde, otel ve pansiyonlardaki doluluk oranı Kurban Bayramı'na sayılı günler kala yüzde 90'a ulaştı.
28.07.2020 - 12:06:26  Haberi Yazd?r

 

   Düzce'nin, 38 kilometrelik sahil şeridi ve 3 mavi bayraklı plaja sahip Akçakoca ilçesinde, otel ve pansiyonlardaki doluluk oranı Kurban Bayramı'na sayılı günler kala yüzde 90'a ulaştı.

   Akçakoca Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Rıza Çakar:

   "Bayrama sayılı günler kala çevre il ve ilçelerden vatandaşlar yoğun şekilde Akçakoca'ya geliyor"

   "Batı Karadeniz'in incisi" olarak tabir edilen Düzce'nin Akçakoca ilçesinin Kurban Bayramı tatilinde 100 bin ziyaretçiyi ağırlaması bekleniyor.

   Yeşili, tarihi ve kültürel yapısının yanı sıra 38 kilometrelik denize girilebilir kumsalı ile turistler tarafından tercih edilen Akçakoca, mavi bayraklı Tarihi Ceneviz Kalesi'ni içinde bulunduran Kale, Cuhallı ve Ak Evler plajlarıyla çevre illerde yaşayanların ilgi odağı oluyor.

   Türkiye'de gün batımının en güzel yaşandığı yerler arasında bulunmasıyla yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken Akçakoca, aynı zamanda sunduğu kartpostallık görüntülerle fotoğraf meraklılarının uğrak noktaları arasında bulunuyor.

Merkez Camisi turistlerin ilgisini çekiyor

   İlçede ayrıca Akçakoca Merkez Camisi de klasik kubbe yerine Selçuklu mimarisinde kullanılan sekizgen köşelerin üzerine oturtulmuş Türk otağ çadırından esinlenilerek yapılan çatısıyla dikkati çekiyor.

   İlçeye gelenler, Akçakoca'nın silüetini oluşturan önemli yapılar arasında bulunan Selçuklu kıl çadırlarından esinlenerek tasarlanan çatı örtüsüne sahip camiyi ziyaret etmeden bölgeden ayrılmıyor.

   Bölgeyi tatil için tercih edenler, 200 yıllık çantı evlerinin bulunduğu Yukarı Mahalle'nin canlanması amacıyla kadınlar tarafından kurulan yöresel ürünler pazarını ziyaret ederek, tarihi havayı soluma imkanı da buluyor.

   Ziyaretçiler, burada Orta Asya'dan göç ederek Akçakoca'ya yerleşen ve "manav" olarak adlandırılan Türklerin manda sütü kaymağıyla hazırladığı ve unutulmaya yüz tutmuş "Melengücceği tatlısı"nı tatma şansı yakalıyor.

Otellerde doluluk oranı yüzde 90'a ulaştı

   Düzce'nin Karadeniz'e açılan penceresi Akçakoca'daki otel ve pansiyonlardaki doluluk oranı ise Kurban Bayramı'na sayılı günler kala yüzde 90'a ulaştı.

   Yeşil ve mavinin buluştuğu ilçe, İstanbul, Ankara gibi metropollerin yanı sıra çevre illerden ziyaretçilerin uğrak noktaları arasında yer alıyor.

   Özellikle bayram ve yaz tatillerinde iç turizme yönelik tercih edilen ilçenin 25 bin olan nüfusunun Kurban Bayramı tatilinde 100 bine ulaşması bekleniyor.

    Toplamda 3 bin yatak kapasitesine sahip otel ve pansiyonların bulunduğu ilçede konukların en iyi şekilde ağırlanması için hazırlıklar tamamlandı.

 "Esnaf memnun"

    Akçakoca Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Rıza Çakar, AA muhabirine, çevre il ve ilçelerden vatandaşların Akçakoca'ya yoğun şekilde geldiğini belirtti.

   Çakar, derneğe kayıtlı olarak ilçede toplamda yaklaşık 3 bin yatak kapasitesine sahip otel ve pansiyon bulunduğunu, konaklama fiyatlarının gecelik 125 ila 300 lira arasında değiştiğini ifade etti.

   Otel ve pansiyonlardaki doluluk oranının yüzde 90'a ulaştığını aktaran Çakar, "Bu da bizi memnun ediyor. Esnaf olarak gelen turistlerimizi nasıl memnun ederiz onu düşünüyoruz." diye konuştu.

   Çakar, ayrıca günübirlikçi turistlerin de esnafın yüzünü güldürdüğünü belirterek, bayramdan sonra da doluluğun devam edebileceğini vurguladı.

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
'DAHA NE OLSUN' DİYECEĞİZ AMA!..
 
  Ayşegül Şenol Can
KAHVALTI HABERLERİ
 
  Ulviye Dikmen
Mehmet Arif Kıdıman’ı sonsuzluğa uğurlad
 
  Telat Çelik
DÜZCE VALİLİĞİ
 
  Peri Meram Arbak
Pandeminin İzleri; Göğüs Hastalıkları Uz
 
  Hümeyra Yılmaz
DÜZCE VİCDAN MUHASEBESİ
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
Ahi Evran
 
  Tarık Şahin
Virüsler davranışlarımızı kontrol edebil
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Doç. Dr. Yusuf Aydın
Gebelik sürecinde tiroid hormonlarında g
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " 'DAHA NE OLSUN' DİYECEĞİZ AMA!.. " Yazısına...
 Serpil Çırakoğlu
 Kalıcıkonutlar yeni adıyla Bahçeşehir 12.bölgeye de bir çare bulurlarsa evet belediye çalışıyor diyeceğim. En tepede su deposunun yan tarafındaki ağaçlık içkicilerin serserilerin yatağı haline geldi. Yine hemen karşısındaki ana caddedeki parkın kenarına denk gelen cadde arabalarla doluyor gelen çöpünü orada bırakıp gidiyor. Caddede park halindeyken gece geç saatlerde gürültülü müzik açıyor sık sık da kavga çıkarıyorlar. 11.bölgedeki yokuşun her iki tarafındaki yola beton bloklar yerleştirildi görüntü kirliliğinden başka işe yaramıyorlar aracını park etmek isteyen o blokların biraz ilerisine parkediyor. Yani beton bloklar çözüm olmadı. Parkın içi ayrı sorun akşam belli saatlerden sonra serseri yatağı haline geliyor. Şimdiye kadar kim belediye başkanı olduysa konutlarla ilgilenmedi.
  " 'DAHA NE OLSUN' DİYECEĞİZ AMA!.. " Yazısına...
 Kemal kaya
 Düzcespor destek bekliyor
  " 'DAHA NE OLSUN' DİYECEĞİZ AMA!.. " Yazısına...
 hikmet neğuç
 birde küçük melen saray yeri tokuşlar çakırlar arası melen yatağı taş duvarlarla su kanalını yapıyorlardı durdu. neden durdu. bu melen yatağı ve asar suyu bentlerle yükseltilerek kayıklarla gezinti yapılabilinir. yan yollara büfeler parklar çay bahçeleri yapılarak düzce güzelleştirilebilinir. örnek eskişehir porsuk çayı gibi
  " 'DAHA NE OLSUN' DİYECEĞİZ AMA!.. " Yazısına...
 hikmet neğuç
 cumhuriyet caddesinin devamı olan 3.5 klm çamköyü toki arası 5 yıldır yol açıldı stablize şeklinde duruyor. bahane para yok. düzce belediyesi isterse orayı hurdalarıyla yapar ve düzce ereğli istanbul arası trafiğini oldukça da rahatlatır. oradaki yer sahipleri de yerlerini değerlendirir
  " ÖNLEM ALINMAZSA KUM FIRTINALARINA HAZIR OLUN! " Haberine...
 GÜLER.E.
 teşekkür ediyorum bir okur olarak dünyanın geleceği bilimsel olayların gelişimi insanların bilinçlendirilmesi, geleceğimizin pek parlak olmadığı bu dünyada cahil toplumu bilinçlendiren haberler yapın. siyaseti bırakın o bunu demiş şu bunu demiş düzce olarak düzceyi marka yapalım en azından biz Türkiye'ye örnek olalım bizi yöneten idarecilere sesleniyorum . bırakın birbiriniz yemeyi yoksa çok geç olacak.
  " Mehmet Arif Kıdıman’ı sonsuzluğa uğurladık " Yazısına...
 Ayşegül Şenol Can
 Çok üzüldüğüm bir kayıp oldu mehmet arif'in ölümü ve annesi Emine Abla Aşık veysel'in dediği gibi "sen bir kere gittin bense hergün uğurluyorum seni" der gibi bakıyor dünyaya kolay değil bir evladını kaybetmek, kardeşleri soner ve ışıl'ın, abisi Ali'nin başı sağolsun mehmet abinin ruhu şad olun..Arif'in ruhu şad olsun Allah rahmet eylesin..o iyi evlat ve iyi bir ağabeydi..
  " Sokak hayvanlarının tedavi ve bakımları yapılıyor! " Haberine...
 ulviye dikmen
 Rehabilitasyon merkezi çok güzel bir kazanım Düzce sokak yaşayanları için ama lutfen gerekeni daha fazla ve canların yaşamını kurtarmak için daha fazla yapmak gerek bizlerden ne beklenirse yardımcı olmak görevimiz
  " Mehmet Arif Kıdıman’ı sonsuzluğa uğurladık " Yazısına...
 Zafrt İSMİÇOĞLU
 Kalemine sağlık abla.Duygular ortak...
  " Mehmet Arif Kıdıman’ı sonsuzluğa uğurladık " Yazısına...
 Murat batur
 Ölümü ile bizlerı onanmaz bir üzüntüye sevk eden evladımızın böyle bir göreve gönüllü gitmesi ve süreci uzatma talebinde bulunması ayrı bir hüznün gerekçesi olabilir mi,hayata tutunabilmek adına hep mücadele eden ve yaşam şartlarının bedeli altında sosyo ekonomik ezikliğin bir bedeli sermayesini can yapan insanlardır.bu güzel ve saygın evladımız da bu bedeli canı ile ödemiştir.kahpe ve şerefsiz insanların insani yardım aracına çapraz ateş açarak katliam yapması ise muhataplarımızın ne tiyniyette olduğunu göstermektedir . Şehidimiz,garibimiz nurlar içinde uyuşun.arkasında binlerce boğazı düğümlenmiş düzcelinin göz yaşı ve duası var .
  " Şehidin cenazesi yarın defnedilecek! " Haberine...
 ulviye dikmen
 Sevgili arkadaşımız Gıdımanın oğlu Mehmet e uğurlar olsun yıldızlar yoldaşı olsun
Döngelli imamı hem cemaatin hem gençlerin takdirini topluyor! Döngelli imamı hem cemaatin hem gençlerin takdirini topluyor!
  ÖNLEM ALINMAZSA KUM FIRTINALARINA HAZIR OLUN!
  Kapoğlu istifa etti!
  Yarın Covid-19 denetimleri yapılacak!
  DÜZCE’YE OKUL MÜJDESİ!
  ‘Devletimiz harekete geçmeli’
  Rektör Çakar’dan Ahilik Haftası mesajı!
  Vali Atay, Standard Profil'i ziyaret etti!
  BUGÜN DENETLEME YAPTILAR!
  Safir Koleji bir yeniliğe daha imza attı!
  Darülaceze Başkanı Cebeci Düzce’deydi!
  Eğlence yerleri ile ilgili yeni kararlar!
  İYİ Parti’den sağlıkçılara aşure ikramı!
  Gaziler Günü Anıtpark’ta törenle kutlandı!
  ‘Bu takımın size ihtiyacı var’
  Düzce Tıp Fakültesi Dergisi yayın hayatına devam ediyor!
  Larva rekolte düşüşüne sebep olacaktır!
  Düzce’nin ihtiyaçları konuşuldu!
  Gaziler Günü mesajı yayınladılar!
  İş insanlarının sorun ve taleplerini iletti!
  Balıkçılar poyraz nedeniyle limana demir attı!
  20.09.2020 - 'DAHA NE OLSUN' DİYECEĞİZ AMA!..
  16.09.2020 - Mehmet Arif Kıdıman’ı sonsuzluğa uğurladık
  16.09.2020 - Sokak hayvanlarının tedavi ve bakımları yapılıyor!
  18.09.2020 - ÖNLEM ALINMAZSA KUM FIRTINALARINA HAZIR OLUN!