Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :72833763 Aktif Ziyaretçi :12252 22 Eylül 2020 Salı
[17:44] Uzaktan eğitimi iyileştirme çalıştayı online gerçekleştirildi! -- [16:40] Akçakoca’da palamut bereketi! -- [16:27] AA'dan Vali Atay'a ziyaret! -- [15:38] Kapoğlu’na destek! -- [14:39] Pandemi gözlemcisi bulundurulması zorunlu hale getirildi! -- [14:16] Alt yapı çalışmaları devam ediyor! -- [14:07] Düğün ve nikah salonları denetlendi! -- [13:49] Bisikletçilerden anlamlı etkinlik! -- [13:25] Üniversiteye işçi alımı yapılacak! -- [12:55] 560 personel her gün sahada! --
‘BİSİKLET MECLİSİ VE BİSİKLET ŞEFLİĞİ KURULMALI’
Düzce Bisikletliler Platformu Başkanı Nizamettin Ulaş, Düzce Belediyesinin bisiklet yolları ile ilgili çalışmalarını olumlu bulduklarını ifade ederek, Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediyelerinde kurulan bisiklet meclisi ve bisiklet şefliği duruma atıfta bulunarak “Düzce’de de bu şekilde kent konseyinde bisiklet meclisi ve belediye bünyesinde bir bisiklet şefliği kurulması gereklidir” dedi.
9.09.2020 - 14:40:38  Haberi Yazd?r

 

   Düzce Bisikletliler Platformu Başkanı Nizamettin Ulaş,  Düzce Belediyesinin bisiklet yolları ile ilgili çalışmalarını olumlu bulduklarını ifade ederek, Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediyelerinde kurulan bisiklet meclisi ve bisiklet şefliği duruma atıfta bulunarak “Düzce’de de bu şekilde kent konseyinde bisiklet meclisi ve belediye bünyesinde bir bisiklet şefliği kurulması gereklidir” dedi.

   Düzce Bisikletliler Platformu Başkanı Nizamettin Ulaş, Düzce Belediyesinin bisiklet yolları ile ilgili yaptığı çalışmaları takipçisi olduklarını, 50 bin bisiklet kullanıcının olduğu Düzce’nin sözde değil özde bisiklet şehri olmak adına kent konseyi ve belediye bünyesinde temsil edilmesi gerektiğini söyledi.

   Ulaş, Düzcenin bisiklet kenti olma yolunda ikinci etap bisiklet yolu çalışmalarına başladığını bu konuda çalışmalar yürüten Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’ye teşekkür ederek, “İnşallah sonuna kadar devam eder ve bisiklet kenti olma yolunda aşama kaydederiz ve Düzce'de 50 bine yakın bisiklet kullanıcısı rahatça bisiklet kullanır” dedi.

BİSİKLET YOLLARI

   “Düşündüğümüz ikinci etap Atatürk Bulvarı her iki tarafta gidiş ve geliş olarak araçlara park yasağı koyularak bisiklet yolunun belediye ve çoban kavşağına doğru bir bisiklet yolunu açılmasıdır. Belediye binasından üniversiteye doğru Endüstri meslek lisesinin önünde bulunan bisiklet yoluna bağlanmış oluruz” cümleleriyle açıklamalarını sürdüren Ulaş, “Bir diğer önemli bisiklet yolu güzergahının da Bahçeşehir ile şehir merkezi arasındaki gidiş geliş şeklinde yapılmasıdır. Senelerdir konuşulur fakat bir türlü icraata geçilmez. Bununla ilgili karayollarının teklifi vardı ama nedendir bilinmez sonradan vazgeçildi” diye konuştu.

BİSİKLET PARK SIKINTISI

   Düzce Bisikletliler Platformu Başkanı Nizamettin Ulaş, açıklamalarının devamında şu ifadeleri kullandı;

   “Pandemi dolayısıyla Avrupa'da olduğu gibi bizde de bisiklete talep artmıştır. Yalnız bisiklet yolunun olduğu kadar park yerlerinin sayısının da hızla artması lazım. Çoban kavşağı bisiklet park yeri olarak hızla hayata geçirilmesi gerekli. Özellikle köylerden gelenler işyerlerine servis ile gidenler buralarda park yeri bulamadıkları için bisikletlerini Çoban üst geçidinin üzerinde bulunan demir parmaklıklara kilitleyerek iş yerlerine gitmektedir.”

BİSİKLET MECLİSİ VE BİSİKLET ŞEFLİĞİ

   Gerek Ankara gerekse İstanbul Büyükşehir Belediyeleri çatısı altında hizmet veren kent konseylerinde bisiklet meclisi kurulduğuna dikkati çeken Ulaş, şöyle konuştu;

   “Bundan bir müddet evvel Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediyeleri kent konseylerin de bisiklet meclisi kuruldu. Her ikisinin kuruluşunda da bulundum. Bununla ilgili bir dosya yapıp Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Celal Kasapoğlu’na sundum. Binicileri satıcıları tamircileri bu meclis içine alarak talimatname ve yönerge hazırladık. Bunun, içinde bulunduğumuz pandemi süreci de göz önünde bulundurularak Düzce’mizde de önemle hayata geçirilmesi lazımdır.

   Düzce’de de bu şekilde kent konseyinde bisiklet meclisi ve belediye bünyesinde bir bisiklet şefliği kurulması gereklidir. İBB bunu yaptı ve başarılı çalışmalara imza attılar.”

DESTEKLERİ İYİ DEĞERLENDİRMEK LAZIM

   Avrupa Bisiklet Federasyonunun bisiklet yolları ve park yerleri için destekleme fonları verdiğine değinerek konuşmasını sürdüren Ulaş, “Düzce'de ki bisiklet sayısı her iki büyükşehirden de fazladır bunların iyi değerlendirilmesi gerekli. Bizde de Çevre Şehircilik Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı buna öncülük etmektedir. İBB Avrupa Bisiklet Federasyonundan 198 kilometre Eurovelo bisiklet yolu için destek almıştır. Bunların iyi değerlendirilmesi Düzce’nin gerçek manada bisiklet kenti olması yolunda iyi bir adım olacaktır” dedi.

(HABER - BARIŞ ZENGİN)

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
'DAHA NE OLSUN' DİYECEĞİZ AMA!..
 
  Ayşegül Şenol Can
KAHVALTI HABERLERİ
 
  Ulviye Dikmen
Mehmet Arif Kıdıman’ı sonsuzluğa uğurlad
 
  Telat Çelik
DÜZCE VALİLİĞİ
 
  Peri Meram Arbak
Pandeminin İzleri; Göğüs Hastalıkları Uz
 
  Hümeyra Yılmaz
DÜZCE VİCDAN MUHASEBESİ
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
TAMER HOŞVER
 
  Tarık Şahin
Virüsler davranışlarımızı kontrol edebil
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Doç. Dr. Yusuf Aydın
İnsulin direncimi nasıl yenebilirim?
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " 'DAHA NE OLSUN' DİYECEĞİZ AMA!.. " Yazısına...
 Kemal kaya
 Düzcespor destek bekliyor
  " 'DAHA NE OLSUN' DİYECEĞİZ AMA!.. " Yazısına...
 hikmet neğuç
 birde küçük melen saray yeri tokuşlar çakırlar arası melen yatağı taş duvarlarla su kanalını yapıyorlardı durdu. neden durdu. bu melen yatağı ve asar suyu bentlerle yükseltilerek kayıklarla gezinti yapılabilinir. yan yollara büfeler parklar çay bahçeleri yapılarak düzce güzelleştirilebilinir. örnek eskişehir porsuk çayı gibi
  " 'DAHA NE OLSUN' DİYECEĞİZ AMA!.. " Yazısına...
 hikmet neğuç
 cumhuriyet caddesinin devamı olan 3.5 klm çamköyü toki arası 5 yıldır yol açıldı stablize şeklinde duruyor. bahane para yok. düzce belediyesi isterse orayı hurdalarıyla yapar ve düzce ereğli istanbul arası trafiğini oldukça da rahatlatır. oradaki yer sahipleri de yerlerini değerlendirir
  " ÖNLEM ALINMAZSA KUM FIRTINALARINA HAZIR OLUN! " Haberine...
 GÜLER.E.
 teşekkür ediyorum bir okur olarak dünyanın geleceği bilimsel olayların gelişimi insanların bilinçlendirilmesi, geleceğimizin pek parlak olmadığı bu dünyada cahil toplumu bilinçlendiren haberler yapın. siyaseti bırakın o bunu demiş şu bunu demiş düzce olarak düzceyi marka yapalım en azından biz Türkiye'ye örnek olalım bizi yöneten idarecilere sesleniyorum . bırakın birbiriniz yemeyi yoksa çok geç olacak.
  " Mehmet Arif Kıdıman’ı sonsuzluğa uğurladık " Yazısına...
 Ayşegül Şenol Can
 Çok üzüldüğüm bir kayıp oldu mehmet arif'in ölümü ve annesi Emine Abla Aşık veysel'in dediği gibi "sen bir kere gittin bense hergün uğurluyorum seni" der gibi bakıyor dünyaya kolay değil bir evladını kaybetmek, kardeşleri soner ve ışıl'ın, abisi Ali'nin başı sağolsun mehmet abinin ruhu şad olun..Arif'in ruhu şad olsun Allah rahmet eylesin..o iyi evlat ve iyi bir ağabeydi..
  " Sokak hayvanlarının tedavi ve bakımları yapılıyor! " Haberine...
 ulviye dikmen
 Rehabilitasyon merkezi çok güzel bir kazanım Düzce sokak yaşayanları için ama lutfen gerekeni daha fazla ve canların yaşamını kurtarmak için daha fazla yapmak gerek bizlerden ne beklenirse yardımcı olmak görevimiz
  " Mehmet Arif Kıdıman’ı sonsuzluğa uğurladık " Yazısına...
 Zafrt İSMİÇOĞLU
 Kalemine sağlık abla.Duygular ortak...
  " Mehmet Arif Kıdıman’ı sonsuzluğa uğurladık " Yazısına...
 Murat batur
 Ölümü ile bizlerı onanmaz bir üzüntüye sevk eden evladımızın böyle bir göreve gönüllü gitmesi ve süreci uzatma talebinde bulunması ayrı bir hüznün gerekçesi olabilir mi,hayata tutunabilmek adına hep mücadele eden ve yaşam şartlarının bedeli altında sosyo ekonomik ezikliğin bir bedeli sermayesini can yapan insanlardır.bu güzel ve saygın evladımız da bu bedeli canı ile ödemiştir.kahpe ve şerefsiz insanların insani yardım aracına çapraz ateş açarak katliam yapması ise muhataplarımızın ne tiyniyette olduğunu göstermektedir . Şehidimiz,garibimiz nurlar içinde uyuşun.arkasında binlerce boğazı düğümlenmiş düzcelinin göz yaşı ve duası var .
  " Şehidin cenazesi yarın defnedilecek! " Haberine...
 ulviye dikmen
 Sevgili arkadaşımız Gıdımanın oğlu Mehmet e uğurlar olsun yıldızlar yoldaşı olsun
  " TAMER HOŞVER " Yazısına...
 Peri Arbak
 Nuri bey hissettiğiniz acıyı ben de bir hekim olarak duyuyorum. Sağlık sisteminde zaman zaman hatalar da olur, bazen hastalarımızın duasını bazen de bedduasını alırız. Tamer kardeşimin ölümü bana halen çözülemeyen hava kirliliği sorununu düşündürdü. Düzce havası en kirli kentlerden ilk on içinde. Bence bölge milletvekillerinin bu konuda kayda değer girişimde bulunmadığını gözönüne alırsak hepsine sevdiklerimizin ölümünde sitemlerimizi iletelim. HAVA KİRLİLİĞİ SİGARA KULLANIN YA DA KULLANMAYIN KALP KRİZİ ÖLÜMLERİNİ ARTIRIR. Hepimize sağlıklı ömürler diliyorum.
Döngelli imamı hem cemaatin hem gençlerin takdirini topluyor! Döngelli imamı hem cemaatin hem gençlerin takdirini topluyor!
  ÖNLEM ALINMAZSA KUM FIRTINALARINA HAZIR OLUN!
  Kablo hırsızlığı soruşturmasında 2 tutuklama!
  Şehidimiz son yolculuğuna uğurlandı!
  Kapoğlu istifa etti!
  Yarın Covid-19 denetimleri yapılacak!
  DÜZCE’YE OKUL MÜJDESİ!
  Modern Sanayi Sitesi protokolü tamam!
  Gök Kubbeye Yolculuk projesi tamamlandı!
  ‘Devletimiz harekete geçmeli’
  BUGÜN DENETLEME YAPTILAR!
  Safir Koleji bir yeniliğe daha imza attı!
  Düzce’nin ihtiyaçları konuşuldu!
  Darülaceze Başkanı Cebeci Düzce’deydi!
  Eğlence yerleri ile ilgili yeni kararlar!
  ‘Bu takımın size ihtiyacı var’
  İş insanlarının sorun ve taleplerini iletti!
  Rektör Çakar’dan Ahilik Haftası mesajı!
  Düzce Tıp Fakültesi Dergisi yayın hayatına devam ediyor!
  Fındık kadınların elinde değer kazanıyor!
  Larva rekolte düşüşüne sebep olacaktır!
  15.09.2020 - Mehmet Arif Kıdıman’ı sonsuzluğa uğurladık
  20.09.2020 - 'DAHA NE OLSUN' DİYECEĞİZ AMA!..
  16.09.2020 - Sokak hayvanlarının tedavi ve bakımları yapılıyor!
  15.09.2020 - Şehidin cenazesi yarın defnedilecek!
  18.09.2020 - ÖNLEM ALINMAZSA KUM FIRTINALARINA HAZIR OLUN!