Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :73162264 Aktif Ziyaretçi :32610 27 Ekim 2020 Salı
[17:38] İçişleri Bakanlığı açıkladı: 686 kişi izolasyona uymadı! -- [17:15] Türkiye ve Yunanistan NAVTEX'leri karşılıklı iptal etti! -- [17:11] Yaralı sokak kedisi tedavi altına alındı! -- [17:09] İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı: Testlerin yüzde 30'u pozitif! -- [17:01] İSKİ açıkladı: 2020'de Melen ve Yeşilçay'dan ne kadar su alındı? -- [16:50] Yılmaz’dan Çilimli ziyareti! -- [16:45] Erdoğan boykot çağrısı yapmıştı! Fransa'ya yapılan ihracat son 5 yılın zirvesinde! -- [16:31] Sağlık meslek örgütleri: Ankara'da Covid-19'a yakalanan sağlıkçı sayısını açıkladı! -- [16:22] Erdoğan: Sakın Fransız markalarını satın almayın! -- [16:15] Yeni kredi paketi açıklandı! --
Düzce Tıp Fakültesi Dergisi yayın hayatına devam ediyor!
Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyoistatistik ve Tıbbi Bilişim Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Ali Sungur, baş editörlüğünü yürüttüğü ve bu yıl 22. cildi ile yayın hayatına güçlü bir şekilde devam eden Düzce Tıp Fakültesi Dergisi (Duzce Medical Journal) hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.
18.09.2020 - 13:53:56  Haberi Yazd?r

 

   Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyoistatistik ve Tıbbi Bilişim Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Ali Sungur, baş editörlüğünü yürüttüğü ve bu yıl 22. cildi ile yayın hayatına güçlü bir şekilde devam eden Düzce Tıp Fakültesi Dergisi (Duzce Medical Journal) hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.

   Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Ali Sungur; yayın hayatına 1999 yılında başlayan, bu yıl 22. cilt ile yayın hayatına devam eden, Nisan, Ağustos ve Aralık aylarında olmak üzere yılda üç kez yayınlanan Düzce Tıp Fakültesi dergisinin, bağımsız ve tarafsız çift kör hakemlik ilkelerine bağlı uluslararası statüde bir dergi olduğunu ifade etti.

DOAJ, EBSCO, SCOPUS Gibi Uluslararası İndekslerde

   DOAJ, EBSCO, SCOPUS gibi uluslararası indekslerde ve ULAKBİM TR Dizin’de taranmakta olan dergiye 20’den fazla uluslararası dizin ve veri tabanından erişim sağlanabildiğine dikkat çeken Sungur; Genel Tıp alanından temel ve klinik bilimlerde davetli derleme, orijinal araştırma ve olgu sunumu türünde yapılan çalışmaların yayınlanmak üzere değerlendirildiğini belirtti.

Uluslararası Üniversitelerden Alanında Uzman Akademisyenlerden

Oluşan Editör Kurulu

   Yayın dili İngilizce olan dergide, makalelerin başlık, özet ve anahtar kelimelerinin hem İngilizce, hem Türkçe olarak yer aldığını söyleyen Düzce Üniversitesi Öğretim Üyesi, “2018 yılından bu yana baş editörlük görevini yürüttüğüm dergimizde, editör kurulu olarak bilimsel içerik ve kaliteden ödün vermeden, her gün dünden bir adım daha iyiye ve ileriye ulaşma hedefiyle bilime ve bilim insanlarına hizmet etmeye gayret ediyoruz. Çalışmalarımız bu prensiple devam etmekte, her geçen gün artan talep ve başvurular ile de bunun gerçekleşmeye devam ettiğini memnuniyetle izlemekteyiz. Bu süreçte ULAKBİM TR Dizin, DOAJ, EBSCO ve SCOPUS güncellemelerini başarıyla tamamlayarak Web of Science Master Journal List’te yer almak üzere başvurumuzu yaptık ve değerlendirme sürecindeyiz. Uluslararası üniversitelerden birçok alandan, alanında uzman akademisyenlerden oluşturduğumuz uluslararası editör kurulumuzu genişlettik. Dergimizin uluslararası tanınırlığının artması ve daha fazla uluslararası indekste yer alması için çalışmaya devam etmekteyiz.” ifadelerini kullandı.

2020 Yılı İtibariyle Yayın Dili İngilizce

   Dergide 2019 yılına kadar İngilizce ve Türkçe yayınlara yer verildiğini dile getiren Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Ali Sungur, “Son olarak 2019 yılında 43 İngilizce ve 15 Türkçe yayın yer aldıktan sonra, 2020 yılı itibariyle tamamen İngilizce yayın diline geçildi. İngilizce yayın diline geçtiğimiz dönemde, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü ve Uluslararası ISSN Merkezi kayıtlarındaki isim bilgisinin uygun olması, içerikte ve yayın adında değişiklik olmaması nedeniyle, yetkili kurumlar tarafından isim değişikliğine gerek duyulmadı. Dergi adı olarak Duzce Medical Journal öncelikli olarak kullanılmaya başlanması ile birlikte, hem ulusal hem de uluslararası erişilebilirliği dikkate alarak Düzce Tıp Fakültesi Dergisi adını da kaldırmadık, iki adı birlikte kullanmaya devam ediyoruz.” şeklinde konuştu.

   2019 yılı ilk sayısında, derginin geçmiş 20 yılını özetleyen ve gelecek hedeflerinden bahseden bir editöryal yazının okurlarla paylaşıldığına işaret eden Sungur, 20. yıl editoryal yazısına https://dergipark.org.tr/en/pub/dtfd/issue/44911/559058 internet adresinden ulaşılabildiği bilgisini paylaştı.

   Dergiye gönderilen her çalışmaya, öncelikle yazarlar tarafından emek verilerek hazırlanmış bir sürecin çıktısı olduğu bilinciyle yaklaşıldığını söyleyen Düzce Üniversitesi Öğretim Üyesi, “Yazarların heyecanına ortak olarak mümkün olan en kısa sürede ön değerlendirmeyi sonuçlandırmaya gayret ediyoruz. Bu aşamada editör kurulumuz tarafından çalışmaların bilimsel içeriği, güncelliği, literatüre katkısı, yöntemi gibi temel özellikleri titizlikle değerlendirilmektedir. Yayın politikasına uygun olmayan veya başvuru koşullarını sağlamayanlar yazarlara süre kaybettirmeden iade edilirken, değerlendirilmesi uygun bulunanlar kör hakemlik değerlendirme sürecine alınıyor. Bu süreçte alanında uzman hakemler tarafından değerlendirilen çalışmalardan yayınlanmaya uygun bulununlar, dergimizde yayınlanarak bilim camiası ile paylaşılıyor. Elbette düzeltme istenmesi, düzeltme sayısı ve süresi gibi birçok faktörden etkilenen bu süreç genel olarak 2-4 ayda tamamlanıyor.” diyerek açıklamalarına devam etti.

Sürekli Artan Başvuru Sayısı

   Başvuru oranları açısından; 2018 yılında geçmiş dönemlere kıyasla sekiz ay gibi bir sürede yaklaşık üç kat artan başvuru sayısının, 2019 yılında da artmaya devam ederek 2018 yılına göre iki kat daha fazla başvuru sayısına ulaştıklarının altını çizen Sungur, “2020 yılında bu başvuru sayısı, ilk sekiz ay itibariyle 2019 yılına göre 1,4 kat daha artmıştır. Bu başvurular arasından, editör kurulu ön değerlendirme ve kör hakem değerlendirme süreçleri sonucunda yayınlanma oranları 2018 yılında %56, 2019 yılında %37 ve 2020 yılında ilk 8 ay itibariyle %33 olarak gerçekleşmiştir.” dedi.

   Gerek ulusal gerek uluslararası tanınırlığı artarak devam eden dergiye, uluslararası makale başvurularının geldiğini ve derginin hem ulusal hem de uluslararası etkisinin sürekli arttığını vurgulayan Dr. Öğr. Üyesi Sungur, ulusal düzeyde TR Dizin tarafından hesaplanan atıf ortalaması ve uluslararası düzeyde Scopus tarafından hesaplanan atıf skoru değerinin sürekli yükselişte olmasının da bu başarıların bir diğer göstergesi olduğuna dikkat çekti.

İki Özel Sayı Planlanıyor

   Bu yıl rutin yayın periyoduna ek olarak, Düzce Üniversitesi’nin de önemli paydaşlarından biri olduğu Concovid ve Icomep kongrelerinde sunulan çalışmalardan seçkin makalelerin yer alacağı iki özel sayı planlandığını dillendiren Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Ali Sungur, bu özel sayılardan “Health Care and Health Management in Pre and Post Pandemic Period” temalı özel sayının 2020 yılı Ekim ayında, “Global Imbalances, Economic and Social Changes, and Health Management in Pre and Post Pandemic Period” temalı özel sayının da 2021 yılı Şubat ayında yayınlanmasının planlandığını sözlerine ekledi.

   Düzce Tıp Fakültesi dergisine https://dergipark.org.tr/en/pub/dtfd internet adresinden ulaşılabiliyor.

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
ARTIK YADIRGAMIYORUZ!..
 
  Ayşegül Şenol Can
YENİDEN MERHABA
 
  Ulviye Dikmen
4 EKİM HAYVAN HAKLARI GÜNÜ
 
  Telat Çelik
DÜZCE VALİLİĞİ
 
  Peri Meram Arbak
ELİF TAŞÇI’DAN İNSAN TARİFİ; DR. İLKNUR
 
  Hümeyra Yılmaz
RANTIN OLMADIĞI YER
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
BU SİSTEM YÜRÜMELİ AMA..!
 
  Tarık Şahin
Virüsler davranışlarımızı kontrol edebil
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Doç. Dr. Yusuf Aydın
DİYABET (ŞEKER) HASTALIĞI GELİŞİMİNİ ENG
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " ELİF TAŞÇI’DAN İNSAN TARİFİ; DR. İLKNUR ARSLANOĞLU " Yazısına...
 ulviye dikmen
 sevgili Peri, sevgili İlknur, sevgili Meryem, sevgili Elif daha nice güzel insanlar memleketimize umut oldunuz sağolun sizleri tanımak benim için büyük mutluluk...
  " Biz Düzceliler; önce “yapılmasaydı”, sonra da “yıkılmasaydı” deriz!!! " Yazısına...
 BUĞRA ALTUN
 Fatih bey, öncelikle şunu söylemek istiyorum. Tüm yazılarınızı okuyorum. Küçük bir soru bırakıyorum buraya. Bir önceki dönemin yöneticileri başka partiden miydi? Ya da ondan önceki yönetim?
  " HER İŞİMİZ GÖSTERMELİK! " Yazısına...
 F Sönmez
  Eskiden yöneticilerin çalışmasını somut olarak yaptıkları işlerle görür anlardık. ''Tüfek icat oldu mertlik bozuldu'' demiş Köroğlu. Şimdi fotoğraf, görüntüleme kısaca iletişim arttı. Artık işe gerek yok. Yöneticiler arada bir alanda kolları ileriyi gösteren (Sanırsın Atatürk ilk hedefiniz Akdenizdir ileri ''komutunu veriyor) bir fotoğraf çektirip basına servis ettiler mi. Görev yapılmış sayılıyor. Bizlerde bunlara bakıp ''adamlar çalışıyor'' diyoruz.Herkes memnun olduğu sürece böyle gider. Hoca cemaat misali. Önce hoca düzelecek.
  " ARTIK YADIRGAMIYORUZ!.. " Yazısına...
 F Sönmez
 Bir fotoğraf çekmişsiniz. Doğru tespitler. Fakat alışmak ta kolay değil. İki anı aklıma geldi.Biri daha yeni yetme denilen çağda yatılı okul kazanmışım.Daha yeniyim. Yemekte bir baktım kuru fasulye kurtlu. Önce yavaş sesle, utangaç ‘’Fasulye kurtlu’’ dedim. İlgilenen olmadı. Biraz sonra daha kuvvetli sesle bağırdım. İki masa ilerden kıdemli öğrencilerden biri baktı ‘’Birader sen yenisin galiba. Alışırsın’’ dedi. Daha sonra makarna, bulgur pilavı, kapuska ve yeşil mercimek yemeklerinin büyük çoğunluğunun yenmediği ve çöpe atıldığını gördüm. Üç –dört yıl sonra dökülen yemek yoktu. Fasulyede kurt yoktu. Alışamadık ama zaman aldı. İkincisi; TÜBİTAK bir dergi çıkarırdı şimdi yayında mı bilmiyorum. Güzel bir dergi kapağı yapmışlar. Kapakta karikatür olarak halkın bütün kesimleri var. Bir kapkaççı kadının gırtlağını sıkmış elinden çantasını alıyor. Sokaktaki ahalinin hepsinin başındaki düşünce baloncuklarında şöyle yazıyor. ‘’Ne duyarsız bir toplum olduk. Hiç kimse müdahale etmiyor’’. Kendimize ve milletimize güvenmekten başka çare yoktur. Alışmak kolay değil.
  " İlk böbrek nakli gerçekleşti! " Haberine...
 Durdu Çavuşoğlu
 İsmail Akyüz Arkadaşıma Büyük Geçmiş Olsun Sağlıklı Yaşam Diliyorum.Kadavradan Karaciğer Nakilliyim SLMLR Düzceden
  " ELİF TAŞÇI’DAN İNSAN TARİFİ; DR. İLKNUR ARSLANOĞLU " Yazısına...
 F Sönmez
 Bence burada üç aklı güzel bir araya gelmiş. Peri, İlknur ve Elif. Peri ve İlknur Hanım'ın fedakarca çalışmalarını en başından biliyor ve takdirle izliyoruz. Elif Hanım'ı lise çağından beri tanıyorum.Yüksek karekterli, hep öğrenmeye istekli. Mutlaka sizlerden de öğrenmiştir.Yazıdan da bu anlaşılıyor.Zaten sohbetlerde de İlknur Hanım'dan bahsederken, bir masal kahramanını anlatır gibi hep yüksek duygularla ifade eder. İyi ki varsınız aklı güzel insanlar. Gelecek Aydınlık Türkiye'ye model oluyorsunuz.Sizleri tanımakla insanlığa olan güvenimiz yükseldi.
  " İSKİ’nin Düzce’ye yapacağı yatırımlar konuşuldu! " Haberine...
 haydar
 İSKİ İSTANBUL SU KANALİZASYON DEĞİL Mİ. YANİ İBB NİN BAŞKANI CHP DEN DEĞİL Mİ. DÜZCE CHPLİLER NEREDE. UYKUDA MI. BRAVO YUNUS BAŞKAN. YAN MASADA CHPLİLER BİLE OLSA BU FOTOĞRAFI KULLANDIRMAN TAKDİRLİK ZATEN. İBB DE İYİ PARTİLİER İŞ GÖRÜYOR
  " ARTIK YADIRGAMIYORUZ!.. " Yazısına...
 Ertuğrul
 Topyekün öğretilmiş çaresizliği yaşıyoruz. Nemelazımcılık günlük yaşam yarını düşünen yok. Cehalet dizboyu.
  " Özlü; ‘Bölgenin karakterine uygun peyzaj yapılacak’ " Haberine...
 Harun Can Şerbetci
 Asar deresine greyder sokarak balık ve canlıların yuvalarını yok ediyorlar.. Asarın iç kenarları çöp.içinde.. Niye çünkü hiçbir durakta neredeyse çöp kutusu yok.. olan da küçük.. dolunca boşaltılana kadar vatandaş çöpünü dereye atıyor.. Atan da suçlu hizmet veremeyen de ceza yazmayan da..
  " ARTIK YADIRGAMIYORUZ!.. " Yazısına...
 Celal GÜNER
 Fatih bey düşüncelerime tercüman olmuşsunuz. Teşekkür ederim. Daha çok şeye alışacağız sanırım. Duyarsız bir toplum haline getirildik. Sosyal psikolojik bir dram yaşıyoruz ve tükeniyoruz değerlerimizi, insanlığımızı...
Üniversiteye uyum programları sona erdi! Üniversiteye uyum programları sona erdi!
  İlk böbrek nakli gerçekleşti!
  Okul bahçelerine yerleştirilecek!
  BOLU SALLANIYOR!
  Dünya Gazeteciler Gününü kutladılar!
  İSKİ’nin Düzce’ye yapacağı yatırımlar konuşuldu!
  65 YAŞ VE ÜSTÜNE ÜCRETSİZ!
  Satranç, tarih ile buluşacak!
  Bahçe atıkları ve eski eşyalar ücretsiz toplanıyor!
  Özlü, Yöresel Ürünler Pazarı’nı ziyaret etti!
  Valilikte panik dolu anlar! Biber gazı etrafa saçıldı!
  Sosyal Medyada kim, ne demiş?
  Dünya Gazeteciler Gününü kutladılar!
  İtfaiye ekipleri yavru kediyi kurtardı!
  Uzun; ‘Deneyimli Peyzaj Mimarları yetiştirmekteyiz’
  50 dönüm arazide tıbbı bitki üretilecek!
  PTT 180'İNCİ YAŞINI KUTLUYOR!
  Tıbbi ve Aromatik Bitki ekimi gerçekleştirildi!
  Yılmaz, doktorları tebrik etti!
  Özlü; ‘Konuralp’in tarihi dokusuna yakışır şekilde çalışmalara başlanacak’
  Vergi ve ceza affının ayrıntıları belli oldu!
  20.10.2020 - ARTIK YADIRGAMIYORUZ!..
  22.10.2020 - ELİF TAŞÇI’DAN İNSAN TARİFİ; DR. İLKNUR ARSLANOĞLU
  25.10.2020 - Biz Düzceliler; önce “yapılmasaydı”, sonra da “yıkılmasaydı” deriz!!!
  23.10.2020 - HER İŞİMİZ GÖSTERMELİK!
  20.10.2020 - Özlü; ‘Bölgenin karakterine uygun peyzaj yapılacak’
  22.10.2020 - İSKİ’nin Düzce’ye yapacağı yatırımlar konuşuldu!
  22.10.2020 - İlk böbrek nakli gerçekleşti!