Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :74121753 Aktif Ziyaretçi :117753 17 Ocak 2021 Pazar
[17:05] Kartalkaya’da pistler hareketlendi! -- [16:53] Hem balıkçılar hem vatandaş hamsiyi bekliyor -- [16:43] Yurttaşın yarısına yakını: Finansal sistemimiz zengini daha zengin yapıyor! -- [16:35] Ankara'da kapılara 'şeriat' bildirisi bırakıldı! -- [16:30] Çin'de dondurmalarda koronavirüs tespit edildi! -- [16:27] Sosyal medya devinden Türkiye kararı! -- [16:17] Tarihi değirmen 100 yıldır dönüyor! -- [16:09] SAÜ'lü profesörlerden korona virüse karşı savunma kalkanı -- [16:09] Vali Atay'dan geçmiş olsun ziyareti! -- [16:04] Düzce'de konut satışı yarı yarıya düştü! --
ORTALIK KARIŞTI! Lastik yakma tesisi konusu nerelere geldi
Düzce'de araç lastiği yakma tesisleri kurulmasına ve bu tesislere yenilenebilir desteği vermeyi mümkün hale getiren değişikliğin TBMM’de kabul edilmesinin ardından CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ve MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz arasında tansiyon yükseldi.
22.11.2020 - 14:41:30  Haberi Yazd?r
 
   Düzce'de araç lastiği yakma tesisleri kurulmasına ve bu tesislere yenilenebilir desteği vermeyi mümkün hale getiren değişikliğin TBMM’de kabul edilmesinin ardından CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ve MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz arasında tansiyon yükseldi.
 
   Düzce’yi yakından ilgilendiren “Elektrik Piyasası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi”nin 13. maddesi TBMM’de kabul edilmişti. Buna göre; Teklifin tartışmalı hükümlerinden biri olan ve araç lastiği yakılmasının biyokütle tanımı içerisine alınmasını içeren teklifin yasalaşması ile araç lastiği yakmak yenilebilir enerji içerisinde tanımlanacak. Orman atığı ve araba lastiği yakacak firmalar, her 1 kwh için Yenilenebilir Enerji Kaynakları Destekleme Mekanizması’ndan (YEKDEM) 13,3 sent para kazanacak. Düzce’nin Gümüşova İlçesi Ada köyü Mevkii’nde kurulu bulunan fabrika da bu imkanlardan faydalanabilecek.
 
Tanal: AKP ve MHP'nin vekilleri Düzce'nin sorunlarıyla ilgilenmeyecek
 
   CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal konuyla ilgili olarak Düzce milletvekillerinin önce sessiz kaldığını ve Tanal'ın tweetleri sonrasında tepki gösterdiğini belirtmişti:
 
   "Biz olmasak, yok olmaya mahkum, konjonktürel bir ittifak kuran AKP ve MHP'nin vekilleri, #Düzce'nin sorunlarıyla ilgilenmeyecek. 
 
   Dün öyleydi, bugün de öyle
 
   Lastik yakma tesisi konusunda da biz gündeme getirince mecburen değinmek zorunda kaldılar"
 
Yılmaz: Asıl nezaketsizlik bir şahsı karalamaktır
 
   MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz ise konuyla ilgili sert eleştiriler alması üzerine Twitter hesabı üzerinden Tanal'a çıkıştı:
 
   "Düzce kamuoyuna saygılarımla: Asılsız şekilde hakkımda ithamlarda bulunan M. Tanal bana cevaben yazısında nezaket ve uslupdan bahsetmiş. Asıl nezaketsizlik yalan ve iftira ile bir şahsı karalamaktır. Benim Düzce sevdam herkes tarafından bilinir ve takdir edilir.
 
   Biz ülkücüyüz Türkgün gazetesi okur, Türkçe düşünür, ülkücü edep ve adabıyla yaşarız. Ancak değerlerimize yapılan asılsız saldırıları karşılıksız bırakacak da değiliz. Her zaman ülkücü refleks gösteririz. çözüm sürecinin mimarı serok Ahmet şimdi sizin ortağınız yolbaşçınızdır.
 
   İstanbul seçimlerine gelince 31 martta çaldığınız oylarla lekelediğiniz seçime, 23 haziranda ruhsat çıkardınız. Kandilden, bebek katili çetebaşı Karayılan'dan gelen adayınıza destekten söz etmeden bir takım fetö artıklarının tv ye çıkarttığı ve seçimin kaybedilmesine sebep"  
 
    Tanal: 800 binden fazla oy farkı yetmedi mi?
 
   Tanal, Yılmaz'ın sözlerine karşılık olarak şu ifadeleri kullandı:
 
   "AKP ve AKP’yi parmağında oynatan “küçük ortak” MHP, akıllanmayacak! 
 
   Hala İstanbul seçimleri için “Oy çaldınız” nakaratı tekrarlanıyor. 800 binden fazla oy farkı yetmedi mi? 
 
   Sayın MHP’li Ümit Yılmaz, algı ve iftira siyasetini bırakıp sizi Meclis’e taşıyan Düzcelilere hizmet edin!"
 
   "Ülkücü refleks'ten bahseden #MHP’nin #Düzce vekili Ümit Yılmaz, bak Çözüm Süreci’nin mimarı ortağınızmış! #AcımasızReçete"
 
Yılmaz'dan basın açıklaması
 
   Yılmaz, son olarak konuyla ilgili yaptığı basın açıklamasında aşağılayıcı ifadelerle dolu sözler kaydetti: "Değerli Düzceli hemşerilerim, son günlerde Düzce kamuoyunu meşgul eden TBMM Genel Kurul’unda 238. Sıra sayılı kanun teklifiyle alakalı açıklama yapmak zorunluluğu doğmuştur.
 
   Yerel basında dün çıkan Y-CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ın yalan-yanlış, kamuoyunu yanıltıcı ve diğer tarafları arayıp dinleme zahmetine bile gerek duymadan yapılan bir haber beni ve beni seven, destekleyen birçok insanı üzmüştür.
 
   Değerli Düzceli hemşerilerim
 
   Kamuoyunda bilinen adıyla Yenilenebilir Enerji Kanunu (YEK) TBMM Genel Kuruluna geçtiğimiz salı günü gelmiştir. Kanun Teklifi elimize ulaştıktan sonra incelediğimizde teklifte geçen 13. Maddede biyokütle tanımı içinde bulunan “Atık lastikler” kısmının Düzce için rahatsız edici olduğunu fark ettim. Konuyu derhal partimizin Grup Başkanvekili Sn. Erkan Akçay‘a ileterek kendisini bilgilendirdim. Grup başkanvekilimiz Sayın Akçay, AK Parti Grup Başkanvekili ile görüşerek konuyu ve rahatsızlığımızı kendilerine iletti. Bu arada Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonunda bulunan AK Parti Düzce Milletvekili Sn. Fahri Çakır’a ve Sanayi Teknoloji Bakan yardımcısına Düzce’deki hassasiyeti ve sıkıntıları ileterek maddenin yeniden düzenlemesi isteğimizi belirttik.
 
   Yaşanan bu gelişmeler üzerine Grup Başkanvekilimiz Sn. Akçay’ın Grup Başkanvekili Sn. Bülent Turan ile görüşmelerinde kanun teklifinde geçen “Atık Lastikler” kısmının çıkarılarak değişiklik önergesini 13. Maddede verme kararı aldıklarını Perşembe günü saat 14:18’ de içtüzük 60 ‘a göre yaptığım konuşmadan sonra söylediler.
 
   Değerli hemşerilerim, Mahmut Tanal’ın yerel bir gazetede yer alan açıklamalarına gelince;
 
   1- 13. maddenin değişiklik önergesinde ne y-chpnin ne Tanal'ın dahli yoktur. Kanun teklifi tamamen benim dikkat çekmem, MHP-AK Parti grubunun ve başkanvekillerinin çalışmasıyla düzenlenmiş ve düzeltilmiştir.
 
   2- Tanal açıklamasında bize renk olarak gri ifadesinde bulunmuş; biz LGBTnin gökkuşağı pankartlarının arkasında dönmeyiz dövizlerinin altında eylem yapanlardan değiliz, illede bir renk tanımlayacaksa BOZ-KURT' uz elhamdülillah
 
   3- AK Parti- MHP koalisyon ortağı değildir Cumhur İttifakıdır. Elhamdülillah Y-chp-hdpkk-ip-saadet gibi bir araya gelip anayasadan Türklüğü ve Atatürk'ü çıkarmaya çalışan zillet ittifakında değiliz. Türk Milletinin 15 Temmuz gecesi hainlere karşı oluşturduğu Cumhur İttifakındayız.
 
   4- Düzce'nin havasını, suyunu toprağını benim gibi her şeyini Düzce ye adamış yatırmış birinden daha mı çok düşünüyormuş. Bırakın Düzce'yi, vatanı bölmeye çalışan bebek katillerinin posterleri ve paçavraları altında miting yapanlar mı bizden çok bu memleketi seviyormuş.
 
   Son Söz: Mahmut Tanal yalan söyleyen, LGBT gibi sapık kuruluşların destekçisi, bebek katili apo ve pkk sevicisi bir şahıstır. Böyle bir şahsın sözlerinin benim nezdimde bir kıymeti harbiyesi yoktur, eminim Düzce'li hemşerilerim benimle aynı görüştedir"
 
   Yılmaz'ın bahsettiği haberde her iki tarafın da ifadeleri vardı
 
   Yılmaz'ın "kamuoyunu yanıltıcı ve diğer tarafları arayıp dinleme zahmetine bile gerek duymadan yapılan bir haber" diye tanımladığı haberde ise yayın organı her iki tarafın da ifadelerine yer vermişti.
 
Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
Yangından mal kaçırır gibi!
 
  Ayşegül Şenol Can
YİNE DEPREM; YİNE ACI!
 
  Ulviye Dikmen
2020'den 2021'e yeni yaşam biçimimiz
 
  Telat Çelik
KİRLİ YIL
 
  Peri Meram Arbak
‘BURASI DÜZCE’ DE YAZMAK
 
  Hümeyra Yılmaz
RANTIN OLMADIĞI YER
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
Söylemeyim, söylemeyim diyorum ama!
 
  Tarık Şahin
İNSANLARI ETKİLEME ve KAZANMA İPUÇLARI
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Doç. Dr. Yusuf Aydın
Haşimoto hastaları nasıl beslenmelidir?
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Erman Toroğlu'nun sözlerine bir tepki de Düzce'den: Suç duyurusunda bulundular! " Haberine...
 A.Rıza ÖZÇELİK
 Ne kadar güzel bir tepkide bulunmuş sayın gün. O kanal öyle haberler veriyorki herkes seyrediyor ve sineye çekip uyuyor.
  " Er, 1000 TL'lik yardımı sordu: Daha ne kadar bekleyeceksiniz? " Haberine...
 A.Rıza ÖZÇELİK
 Vaat etmekle mal tükenmez, bunlara inanan ve bekleyenlerde zaten sabah 7 de oy verme kuyruğuna girenlerdir.
  " Demir, Kültür Merkezi'nin yeni ismini eleştirdi: Bu topraklar için kanını döken hiç mi şehidimiz yok? " Haberine...
 A.Rıza ÖZÇELİK
 Düzcenin düştü durum, Düzce de 5 senesi geçmemiş kişiler Düzcenin geleceğini belirliyor, öncelikli hedefinizin bu olması gerekiyor bu olayı çözmek lazım. Düzce seçilen kişinin Düzce halkının tanıdığı bir kişi olması lazım. Düzcede yetişen değerli kişileri bilmesi lazım.
  " Akçakoca'da Balık Bereketi " Haberine...
 sevinç
 Düzce de hamsi 50tl. mezgit 40 tl ,balık bereketi var ama fiyatlar uçmuş.
  " BASINDAN ARKADAŞ! " Yazısına...
 Ayşegül Şenol Can
 ÇOK GÜZEL ANLATMIŞSINIZ HAYRANLIKLA OKUDUM
  " Damla Gazetesi 41’nci yıla “merhaba” diyor " Haberine...
 Düzceli..
 Damla gazetesinin uzun yıllar diler, duruşu, çizgisi ve kişiliği ile sevdiğimiz, Ali Beşer'i saygı ile anıyorum..
  " İyi ki siyasetçi olmamışım! " Yazısına...
 harbici
 Aynen katılıyorum Nuri arkadaşım, ben ise şöyle diyorum. Siyaset yüzün kızarmadan, utanmadan göz göre göre yalan söyleme sanatıdır.
  " Kayışoğlu ailesinin acı günü " Haberine...
 Arif koca
 Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun Ailesinin başı sag olsun.
  " Barolardan Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine destek! " Haberine...
 ulviye dikmen
 sevgili Azade Ay yüreğine emeklerine sağlık Boğaziçi Üniversitesi mücadelesini destekliyoruz
  " Damla Gazetesi 41’nci yıla “merhaba” diyor " Haberine...
 ulviye dikmen
 sevgili arkadaşımız Ali Beşeri sevgiyle anıyorum Damla Gazetesi çalışanlarını emekleri için selamlıyorum
Tarihi değirmen 100 yıldır dönüyor! Tarihi değirmen 100 yıldır dönüyor!
  Akçakoca'da Balık Bereketi
  Erman Toroğlu'nun sözlerine bir tepki de Düzce'den: Suç duyurusunda bulundular!
  DÜZCE BELEDİYESİ E-GAZETE YAYININA BAŞLADI
  Çakar'dan İSKİ açıklaması: Yetkililer özel hükümleri dikkate almalı!
  Bugün Okullarda İstiklal Marşı Okundu!
  Gölyaka'ya Gençlik Merkezi Yapılacak
  Er, 1000 TL'lik yardımı sordu: Daha ne kadar bekleyeceksiniz?
  Demir, Kültür Merkezi'nin yeni ismini eleştirdi: Bu topraklar için kanını döken hiç mi şehidimiz yok?
  Hafta sonu Düzce’de 349 bin 650 lira ceza kesildi!
  Kamyonu dükkana çevirdi!
  Korona aşısı için randevu nasıl alınır?
  Evi kumarhaneye çevirdiler!
  EDS Tabelasına Saldırdılar!
  Düzce’de yüksek tepeler beyaza büründü
  Profesör uyardı: Ankara'da çok sayıda aktif fay var!
  Ayçiçek yağına yüzde 20 zam gelebilir!
  Düzce bir değerini daha kaybetti!
  Spor Salonlarında Tadilat Devam Ediyor
  'Bırakın İstanbul’u, Düzce’ye bile yetmez!'
  Düzce'deki tüm okullar 'okulum temiz' belgesi aldı!
  10.01.2021 - İyi ki siyasetçi olmamışım!
  11.01.2021 - BASINDAN ARKADAŞ!
  10.01.2021 - Kayışoğlu ailesinin acı günü
  10.01.2021 - Damla Gazetesi 41’nci yıla “merhaba” diyor
  11.01.2021 - Akçakoca'da Balık Bereketi
  12.01.2021 - Demir, Kültür Merkezi'nin yeni ismini eleştirdi: Bu topraklar için kanını döken hiç mi şehidimiz yok?
  12.01.2021 - Er, 1000 TL'lik yardımı sordu: Daha ne kadar bekleyeceksiniz?
  13.01.2021 - Erman Toroğlu'nun sözlerine bir tepki de Düzce'den: Suç duyurusunda bulundular!