Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :74146658 Aktif Ziyaretçi :2631 19 Ocak 2021 Salı
[17:15] ÖSYM'nin 2021 yılı sınav takvimi açıklandı! -- [17:10] Naylonu kapan çocuklar kara koştu! -- [17:04] Yoğun kar yağışı hayatı felç etti! -- [16:48] Ziraat Bankası tarlaları satışa çıkardı! -- [16:35] TOGG fabrikası için bin 500 kişi çalışacak! -- [16:22] TEM Otoyolu 13 saat sonra trafiğe açıldı -- [16:27] Facebook Türkiye'ye temsilci atayacak! -- [16:21] Banka kredilerinde faiz artışı! -- [16:10] Düzcespor'da ilk ticari anlaşmalar: Maske üretimi ve satışı başladı! -- [15:45] Kilosundan 6-7 bin lira gelir elde ediliyor! --
‘Covid-19’u ağır geçirdim’
Düzce İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz, yakalandığı korona virüsten kurtularak görevine geri döndü ve yaşadıklarını anlattı. Dr. Yasin Yılmaz sigara kullanmadığı ve kronik hastalığı olmamasına karşın Covid-19’u ağır geçirdiğini söyledi.
22.11.2020 - 18:44:47  Haberi Yazd?r

 

   Düzce İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz, yakalandığı korona virüsten kurtularak görevine geri döndü ve yaşadıklarını anlattı. Dr. Yasin Yılmaz sigara kullanmadığı ve kronik hastalığı olmamasına karşın Covid-19’u ağır geçirdiğini söyledi.

   Pandeminin başladığı ilk günden itibaren bütün ekiplerini seferber eden, korona virüsün yayılmaması için çaba harcayan Düzce Sağlık İl Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, virüsün yayılmasıyla birlikte kendisi de korona virüse yakalanmıştı. Karantina süresinin bitmesiyle birlikte iyileşerek görevinin başına dönen Dr. Yılmaz; vatandaşları kalabalıktan uzak durmaları konusunda uyardı. Yılmaz, “Bir akşam mesai bitiminde üşüme, titreme ve halsizlik ile başladı. İlerleyen saatlerde yüksek ateş olunca kendimden hemen şüphelendim. Hastaneye müracaat ettim. Testlerim yapıldı. Covid 19 testimin pozitif olduğumu öğrendim. Süreç o gece itibarıyla ağır seyretmeye başladı. Öyle olunca hekim arkadaşlar, hastanede kalmam gerektiğini söylediler. Akciğer tutulumu oluşmuş. Sağ olsun hastanede çalışan arkadaşlarımız ilgilendiler. 3-4 günlük süreçte vücudumda kırgınlıklar, yüksek ateş ve diğer semptomlar yoğun bir şekilde devam etti. 3. ve 4. günden sonra birçok semptom geriledi. Ateşim olmamaya başladı. Hal öyle olunca insan kendini daha iyi hissediyor. Vücutta kırgınlıklar azalıyor. Semptomlarım bitip iyileşme gözlenince hastane ortamında virüsle iç içe olmamam için taburcu ettiler. Sonraki süreci evde geçirdim. İlaçlarımı almaya devam ettim. O ilk süreci atlattıktan sonra insanda bir halsizlik, durduk yere terleme, çabuk yorulma gibi sorunlar oluyor. Karantina sürem bitti, işe başladım ama zaman zaman yorulduğumu, bitkin olduğumu hissediyorum. Allah'a şükür şimdi iyiyim” dedi.

“Korona virüsten insanlar korunarak kurtulabilirler”

   Meslekleri gereği hem koruyucu hem de tedavi edici kısımda yer aldıkları için sağlık çalışanlarının sürekli hastalığın odak noktasında olduğu işaret eden Dr. Yasin Yılmaz, “Her zaman söylediğimiz gibi bu hastalıktan korunarak kurtulabiliriz. Bizler hastalıktan korunmak için gerekli önlemleri alıyoruz ama hastane içine girmek zorundayız. Çünkü hem koruyucu hem tedavi edici mekanizmadayız. Bunu takviye etmemiz gerekiyor. Bunun içinde bilemediğimiz bir alanda nasıl olduysa bu virüsle karşılaşmış olduk” ifadelerini kullandı.

   Vatandaşlara tavsiyelerde de bulunan Dr. Yasin Yılmaz, “Daha önce de anlatıyorduk. Büyük çoğunluk rahat atlatıyor ancak ben biraz daha ağır geçirdim. Geriye dönünce maske, mesafe ve hijyenin ne kadar önemli olduğunu bir kere daha yaşayarak öğrenmiş oldum. Onun dışında da kişisel alanımızı terk etmememiz gerekiyor. Zaruri durumda değilseniz, çalışmanız gereken bir ortamınız varsa onun için dışarıya çıkın ama keyfi işleriniz için lütfen dışarı çıkmayın. Keyfi işlerinizi öteleyin, erteleyin. Kalabalık ortamlarda mümkün olduğu kadar kısa kalarak hemen o alanı terk edin. Süreci atlatmış bir kişi olarak herkese tavsiyem bu yönde. İnşallah kimse yakalanmaz diye dua ediyorum. Çünkü insanı gerçekten çok sarsıyor ve yoruyor. Sağlıkta görev alan bütün arkadaşlarıma da bugüne kadar göstermiş oldukları gayret dolayısıyla ve bundan sonraki çalışmaları için müteşekkir olduğumuzu belirtmek istiyorum” şeklinde konuştu.

“İnsanlar tedirgin yaşayıp hastalığın kol gezdiği yerlere gitmesinler”

   Sağlık İl Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, vatandaşlardan sağlıkçılara yardımcı olmalarını isteyerek “Vatandaşlarımız Covid-19 oldum mu olmadım mı gibi tereddütlerle pandemi servislerine gelmek için çok acele etmeye ve test olmaya gerek yok. Çünkü Covid-19 olduğunuzda anlıyorsunuz. Gerçekten vücudu sarsıyor, yoruyor. Bir bitkinlik oluşturuyor. Vücut çok farklı bir hale dönüşüyor. Böyle bir durumunuz olduğundan şüphe ediyorsa aile hekimiyle irtibata geçebilirler. Covid-19’u danışma hattımızla görüşebilirsiniz. 184’ten, 112’den bilgi alabilirler. Eğer semptomlar çok belirgin ise de mutlaka acile müracaat edilmesini öneriyorum. Ama çok ufak tefek endişelerden dolayı çok fazla hastanın bulunduğu ortama girmek için uğraşmamak lazım. Mümkün olduğu kadar insanlar kendilerini izole etsinler, korusunlar. Hastalık mutlaka anlaşılıyor. Hastanelerde, diğer hastalıklarla ilgili olarak hasta bakılmaya devam ediyor. Hastaların bulunduğu ortama gireceklerini göz önünde bulundursunlar. Filyasyon ekipleri pozitif çıkan hastalara ulaşmaya çalışıyorlar. Gece çıkan test sonuçlarında ise sabah hastalara ulaşıyorlar. Mümkün olduğu kadar ev ziyaretlerinden uzak duralım. Burada önemli olan bir arada topluca bulunmamak. Kapalı alan dediğimiz sadece kamuya ait alanlar değil. Kendi kişisel alanımız dışında başkalarının kişisel alanlarına gittiğimizde oranın nasıl olduğunu bilemiyoruz. Ben de bu hastalığı geçirmiş bir kişi olarak söylüyorum. Ben etrafımdaki hiç kimseye bulaştırmadım ama bunu fark edemeyenler olabilir. Semptomsuz bir şekilde geçiren olabilir. Yanındaki kişilere de bulaştırabilir. O nedenle bütün kurallara uymamız lazım” dedi.

“Sigara içmediğim ve kronik hastalığım olmadığı halde ağır atlattım”

   Kendisinin sigara içmediğini ve kronik hastalığı olmamasına rağmen hastalığı ağır geçirdiğini belirten Dr. Yasin Yılmaz; “Sigara kullanmıyorum. Herhangi bir kronik rahatsızlığım yok. Ama yine de ağır geçirmiş oldum. Burada kimin nasıl reaksiyon vereceği, hastalığı nasıl geçireceği belli olmuyor. İnsanların vücut sistemlerin verdiği reaksiyona göre, hekim arkadaşlar tedaviyi planlıyorlar. Herhangi rahatsızlığım yok ben sağlıklıyım diye kuralları hiçe saymamak lazım. Bütün kurallara uyarak Covid 19’a yakalanmamak için elimizden gelen gayreti göstermemiz lazım” şeklinde konuştu.

Peki, Senin Yorumun?
ulviye dikmen  /  23.11.2020 - 10:46:49
 sevgili sağlık il müdürümüz Yasin kardeşe sağlıklar dilerim. Zor günleri geride kalmış, güzel günler bizimle sevgiler
  Fatih Melih Maradit
Yangından mal kaçırır gibi!
 
  Ayşegül Şenol Can
YİNE DEPREM; YİNE ACI!
 
  Ulviye Dikmen
2020'den 2021'e yeni yaşam biçimimiz
 
  Telat Çelik
KİRLİ YIL
 
  Peri Meram Arbak
‘BURASI DÜZCE’ DE YAZMAK
 
  Hümeyra Yılmaz
RANTIN OLMADIĞI YER
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
Söylemeyim, söylemeyim diyorum ama!
 
  Tarık Şahin
İNSANLARI ETKİLEME ve KAZANMA İPUÇLARI
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Doç. Dr. Yusuf Aydın
Prolaktin yüksekliği kısırlığa yol açar
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Söylemeyim, söylemeyim diyorum ama! " Yazısına...
 Ahmet Aydın
 Sayın Nuri Çetin,in yazısını okuyup önerilerine katılmamak mümkün değil.Kültür kompleksine önerdiği isimler verilebilirdi.Düzce,ye büyük hizmetleri geçmiş bu önemli şahsiyetleri sayın belediye başkanı dahil meclis üyelerinin çoğu tanımıyordur.Düzce,de yaşamayan yaşım itibariyle bu şahşiyetleri çok iyi tanıyan birii olarak bu isimlerden Avni Akyol çok yakışırdı.En içten saygılarımla.
  " Erman Toroğlu'nun sözlerine bir tepki de Düzce'den: Suç duyurusunda bulundular! " Haberine...
 A.Rıza ÖZÇELİK
 Ne kadar güzel bir tepkide bulunmuş sayın gün. O kanal öyle haberler veriyorki herkes seyrediyor ve sineye çekip uyuyor.
  " Er, 1000 TL'lik yardımı sordu: Daha ne kadar bekleyeceksiniz? " Haberine...
 A.Rıza ÖZÇELİK
 Vaat etmekle mal tükenmez, bunlara inanan ve bekleyenlerde zaten sabah 7 de oy verme kuyruğuna girenlerdir.
  " Demir, Kültür Merkezi'nin yeni ismini eleştirdi: Bu topraklar için kanını döken hiç mi şehidimiz yok? " Haberine...
 A.Rıza ÖZÇELİK
 Düzcenin düştü durum, Düzce de 5 senesi geçmemiş kişiler Düzcenin geleceğini belirliyor, öncelikli hedefinizin bu olması gerekiyor bu olayı çözmek lazım. Düzce seçilen kişinin Düzce halkının tanıdığı bir kişi olması lazım. Düzcede yetişen değerli kişileri bilmesi lazım.
  " Akçakoca'da Balık Bereketi " Haberine...
 sevinç
 Düzce de hamsi 50tl. mezgit 40 tl ,balık bereketi var ama fiyatlar uçmuş.
  " BASINDAN ARKADAŞ! " Yazısına...
 Ayşegül Şenol Can
 ÇOK GÜZEL ANLATMIŞSINIZ HAYRANLIKLA OKUDUM
  " Damla Gazetesi 41’nci yıla “merhaba” diyor " Haberine...
 Düzceli..
 Damla gazetesinin uzun yıllar diler, duruşu, çizgisi ve kişiliği ile sevdiğimiz, Ali Beşer'i saygı ile anıyorum..
  " İyi ki siyasetçi olmamışım! " Yazısına...
 harbici
 Aynen katılıyorum Nuri arkadaşım, ben ise şöyle diyorum. Siyaset yüzün kızarmadan, utanmadan göz göre göre yalan söyleme sanatıdır.
  " Kayışoğlu ailesinin acı günü " Haberine...
 Arif koca
 Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun Ailesinin başı sag olsun.
  " Barolardan Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine destek! " Haberine...
 ulviye dikmen
 sevgili Azade Ay yüreğine emeklerine sağlık Boğaziçi Üniversitesi mücadelesini destekliyoruz
Tarihi değirmen 100 yıldır dönüyor! Tarihi değirmen 100 yıldır dönüyor!
  Muhtarın bu paylaşımı gülümsetti
  Çakar'dan İSKİ açıklaması: Yetkililer özel hükümleri dikkate almalı!
  DÜZCE BELEDİYESİ E-GAZETE YAYININA BAŞLADI
  Erman Toroğlu'nun sözlerine bir tepki de Düzce'den: Suç duyurusunda bulundular!
  Er, 1000 TL'lik yardımı sordu: Daha ne kadar bekleyeceksiniz?
  Kamyonu dükkana çevirdi!
  Düzce’de yüksek tepeler beyaza büründü
  Korona aşısı için randevu nasıl alınır?
  EDS Tabelasına Saldırdılar!
  Kar kalınlığı 20 santime ulaştı!
  Evi kumarhaneye çevirdiler!
  Düzce bir değerini daha kaybetti!
  Düzce'deki tüm okullar 'okulum temiz' belgesi aldı!
  Ayçiçek yağına yüzde 20 zam gelebilir!
  Cam filmi takanlara ceza yağdı!
  Abant’ta kar kalınlığı 50 santim
  Yağma çetesi yakalandı!
  Düzce'de konut satışı yarı yarıya düştü!
  AK PARTİ DÜZCE İL KONGRESİ BAŞLAMADAN BİTTİ GİBİ... 'İl Başkanlığına devam edeceğim'
  Her dumanı izliyorlar!
  18.01.2021 - Söylemeyim, söylemeyim diyorum ama!
  12.01.2021 - Demir, Kültür Merkezi'nin yeni ismini eleştirdi: Bu topraklar için kanını döken hiç mi şehidimiz yok?
  12.01.2021 - Er, 1000 TL'lik yardımı sordu: Daha ne kadar bekleyeceksiniz?
  13.01.2021 - Erman Toroğlu'nun sözlerine bir tepki de Düzce'den: Suç duyurusunda bulundular!