Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :64394278 Aktif Ziyaretçi :33315 19 Mayıs 2019 Pazar
[15:03] Cumayeri'nde cinayet! -- [14:57] Masa tenisinde Düzce'yi baro temsil edecek! -- [14:52] Düzce Üniversitesine proje ödülü! -- [14:47] Yaşam desteği eğitimi verildi! -- [14:42] Öğrencilerin eserleri sanat severlerle buluştu! -- [14:32] 19 Mayıs için mesaj verdiler! -- [13:49] Hasat mevsimi verimli geçti! -- [13:33] Öğrencilerden köy okuluna kütüphane! -- [13:13] Delta Alfa -- [13:06] Zincirleme trafik kazası: 5 yaralı! --
Özkan GÖZÜTOK
Google Kapanırsa Ne Olacak?

Yazarın Diğer Yazıları :
Tarih:21.06.2010

    Bu haftaki yazım biraz sitem dolu, ama sitemim kime buna hala karar vermedim nedense. Ama şunu çok iyi biliyorum ki, artık bir şeyler değişmek zorunda sanki.

 

   Bu günlerde sağda solda karşınıza çıkmıştır illaki; “Google kapatıldı mı, kapatılacak mı, Google’un sonu da Youtube gibi mi olacak. Vergi borcu var mı yok mu” falan filan gibi konuşmalar.

 

    Adamlar artık öyle bir güç olmuşlar ki, ben onlara “sanal âlemin patronları” diyorum. Düşünsenize koskoca bir devletin gündemine oturmuşsunuz.

***

    Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül açıklama yapıyor. “Ben Youtube’un ve Google’un yasaklandığı bir ülke istemiyorum.”

 

     Diğer yandan Başbakan yardımcımız Sayın Bülent Arınç. “Yasaklarla bir yere gelinmez” diyor.

 

    Belli ki onunda sitemi var yasaklara. Her halde oda video izleyemedi youtube’dan. Şimdi “bir de Google kapatılırsa ne olur bizim Türk vatandaşlarımızın hali” diye belli ki kaygılı devlet büyüklerimiz.

 

    Arkadaşlarla muhabbet ediyoruz. “Ya Google kapatılacakmış” falan diye bir konu oldu. “Ya kapanmaz” dediler. Bende “Youtube içinde öyle deniliyordu” dedim.yapılan yorum ilginç; “Eee ne yaparız o zaman biz”. Tabi bu cümlenin sonucunda benimde diyecek bir lafım yoktu.

                                                                       ***

     Ulaştırma Bakanımız Sayın Binali Yıldırım, bu sıralar Google’un uykusunu biraz kaçırmış olabilir. Çünkü hiç hesapta olmayan bir borç çıkarmıştı karşılarına. Vergi borcu varmış Google’un Türkiye’ye ve ödemeye de pek niyeti yokmuş sanki. Valla ne yalan söyleyeyim. Ben olsam bende ödemem. Bugüne kadar bu adam bizim sırtımızdan para yediyse. Bir şekilde bundan sonrada yiyecektir.

                                                                      ***

     Aslında ben yasağa falan karşı değilim. Tabi ki Youtube, Google’a girilsin. Neden yasaklı olsun ki. Tabi ki bir şartla. Google borcunu ödeyecek, Youtube ise yayınladığı videolar devletimizin kurucularına zarar vermeyecek.

                                                                       ***

     Şöyle ilginç bir analizi paylaşmak istedim sizlerle. Dünyadaki ilk 10 sitenin 8’i arama motoru. Bu 8’den 6 tanesi Amerika'ya ait 2 tanesi de Çin'e ait. Nasıl ilginç dimi. Türkiye ismini aradı gözlerim bir ara ama bir “T” harfi bile göremedim nedense.                                                                                                          ***

    Sayın Abdullah Gül ve Bülent Arınç derdiniz yasaklar olmasın. Derdiniz neden Türkiye bu listede yok olsun. Neyimiz eksik ki Amerika’dan. Adamlar yememiş içmemiş 6 tane yapmış.

                                                                       ***

      Ama şu da bir gerçek. Google veya facebook bir devlet desteğiyle mi büyüdü. 2-3 kişinin ufak amaçlarla yapmış olduğu siteler. Ama eğer Türkiye’den böyle bir mucize çıkmadıysa. Lütfen bu iş artık biraz daha önemsensin.

    Artık bizim de bir TÜRK ARAMA MOTORUMUZ olsun. Ben arkadaşlarımla muhabbet ederken. “Ya ne olacak kapanırsa kapansın. Zaten bizim TÜRK ARAMA MOTORUMUZ var” diye biliyim.

                                                                       ***

     Çünkü öyle bir devire gidiyoruz ki, belki de internette etkili olamayan devletler çok büyük yaralar alacaktır ilerde. Dijital dünyada Türkiye’de yerini almalı bir an önce.

     Çünkü dünya artık, “siber teknoloji”siyle yönetilmeye gidiyor…

                                                                       ***

      Bu ülkede çok çok yetenekli yazılımcılar ve web tasarımcılar varken ülke kaynaklarının içerde kalması çok önemlidir.

      Evet, bazı yetenekli yazılımcılarımız da yurt dışında çalışıyor. Çünkü bırakmıyor yabancı devletler. Neyse maliyeti gözünü kırpmadan alıyor Türkiye’den. Cımbızla çeker gibi. Ama bence adamların düşüncesi şu; “Bu çocuk benim işime yaramasa bile bana rakip olmasın…”

       Eee zaten onun maliyetini de bizim sırtımızdan kazanmıyor mu?

                                                                       ***

       Evet, bu sitemi mi kime yaptım bilmiyorum ama. Artık bu ülkede bir şeylerin temeli atılması gerekiyor bence.

       Yoksa biz daha çok düşünürüz. Google kapanırsa ne olacak diye :)

        Sevgilerimle… :)

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
Bozduğunuz kantar, gün gelir sizi de tar
 
  Semih Şenkaya
O İLAN NE ZAMAN YAYINLANACAK?
 
  Ayşegül Şenol Can
PANDORANIN KUTUSU
 
  Ulviye Dikmen
HAYVAN HAKLARINDA ÖNGÖRÜLERİMİZ
 
  Ahmet Altun
BELAM
 
  Telat Çelik
ÜNİVERSİTE
 
  Peri Meram Arbak
SOMA İŞ CİNAYETİ
 
  Erkan Arslan
KINARIM BAK!
 
  Hümeyra Yılmaz
SENİ KİM YARATTI?
 
  Cemil Acar
Her Şey Güzel Olmalı
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
Veis Özkurt
 
  Aysel Dural
KISSADAN HİSSE
 
  Erdal Pişken
NE OLACAK BU DÜZCESPOR’UN HALİ?
 
  Özkan GÖZÜTOK
Markanız, Ramazan da Kalbe Dokunarak Kaz
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2018 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Bozduğunuz kantar, gün gelir sizi de tartar!.. " Yazısına...
 Zeki Yeşilyurt
 Bundan takriben bir hafta önce belediyeye şu abonesi adıma kayıtlı olan yakinimin abone borç detayini çikarttirmak için gittim. borcu çıkardılar. bende dedim ki ben aboneligimi iptal ettirmek istesem bana ne kadar ücret vereceksiniz. cevap tuylerimi diken diken etti. 3 kuruş alırsınız burada öyle gözüküyor. dedim ki şu anda yeni aboneden siz 3 kuruş mu alıyorsunuz. Hayır. peki reel abone ücreti şu an 3 kuruş değilse neden benim hakkımı yiyorsunuz. ben 30 sene önce bu aboneyi alırken o günkü bedel abone ücreti ne ise onu verdim. şimdi soruyorum sayın başkanıma. bende bir akp li yim bu Allahtan revamı. bu ve buna benzer haksizliklari düzeltmek bu kadar zormu. iletişim için 0 505 578 12 11 saygılar
  " SENİ KİM YARATTI? " Yazısına...
 Murat Öz
 Hümeyra Hanım Tebrikler çok güzel bir konuyu işlemişsiniz.Hep üstümüze biçilen kıyafete göre yaşıyoruz.Teslimiyet nedir .Dilin söylediğini kalben tasdik nedir anlam maddede mi yoksa mana damıdır.Böyle bir yazı bekliyor olacağım sizden. Sağlıcakla kalın.
  " Bozduğunuz kantar, gün gelir sizi de tartar!.. " Yazısına...
 Düzceli..
 Secim öncesi Haymana konuşmasında sayın Erdoğan “Ya şu anda belediyelerin çoğu batık. Bitik. Personelinin maaşını ödeyemiyor, yerel seçimler bitecek bunlar sanki 8 ekonomisini düzeltecek. Türkiye ekonomisinin sorumlusu benim ben. Şu anda devletin başında kim var? Tayyip Erdoğan var. Kim var? 14 tane bakanı var. Kim var? Yardımcıları var.” ifadelerini kullandı.
  " Bozduğunuz kantar, gün gelir sizi de tartar!.. " Yazısına...
 Murat ÖZ
 Sayın Maradit Öncelikle böyle bir yazı kaleme aldığınız için tebrik ederim.Bir kaç hususu ifade etmek isterim insanları din ile uyutup paraya ve güce tapan evrensel dünyanın özellikle yüce dinimizin öğütlerini okumadan araştırmadan adeta tapanlar bunda sorumludur.Öncelikle Düzcede 1995 sonrası seçilen ve o yöneticileri iş başına getiren halk kusurludur.Yıllardır yok edilen değerlerimiz ve kaynaklarımıza rağmen yüksek bir oy oranı ile bizleri bu günkü ekonomik çıkmaz ve borç batağına sürükleyen iktidar adayına oy verdiniz sorgulamadan.Işin özünde belediyeden nemalanan bir ahali ve arada bir işi görülen vatandaş muhalefet dinsiz imansız ve terörist gibi gösterilerek halk kandırıldı.Bir parantezce Düzce basınına hiç muhalefet yapamadınız gerçekleri yazamadınız.Sonuç iflas etmiş bir belediye iflas etmiş ahlak iflas etmiş toplum kaldı.
  " Bozduğunuz kantar, gün gelir sizi de tartar!.. " Yazısına...
 F Sönmez
  Sayın Keleş sattıkları yetmiyormuş gibi parkları da satmaya kalkmıştı. Biz o zaman da dedik şimdi de diyoruz. Satarak borç ödenmez. Bu yol yanlış. Önce belediye kasasından çalınanları geri alalım. 1 liralık iş 5 liraya yapılmış. Sayın Özlü ben müfettiş değilim diyor. Tamam size müfettiş ol demiyoruz, ancak müfettiş gibi davranıp Düzce'nin hakkını savunmalısınız. Müfettiş isteyebilir , Üniversite den bir bilirkişi heyeti oluşturup bunları inceletebilirsiniz.
  " Bozduğunuz kantar, gün gelir sizi de tartar!.. " Yazısına...
 Hakan Yunus
 Net!
  " İstanbul Caddesi ‘yine’ EVLERE ŞENLİK! " Haberine...
 Hakan
 Bu cadde Karayip Korsanları filmindeki Tortuga gibi.
  " Markanız, Ramazan da Kalbe Dokunarak Kazanır! " Yazısına...
 Samsak
 Yani yazar burda şunu anlatmak istiyor. Hoş geldin ya şehri ramazan. Elinize sağlık yazınız çok güzel başarılarınızın devamını dilerim
  " Hayvan barınağı ilgi bekliyor! " Haberine...
 arzuok
 Neler yapılabilir adlı yazıyı destekliyorum duyarlı bir vatandaş olarak elimden gelen yardımı yapacağım inşaallah hayvan barınağınada bir kumbara konulabilir
  " Düzce Otları Çalıştayı’ndan Notlar " Yazısına...
 ulviye dikmen
 Düzcede doğanlardan daha Düzceli olup bizleri hiç yalnız bırakmayan kocaman yüreğin için sana teşekkür ederim memleket Düzce adına.. Sağolasın
Gençlerden Fuat Sezgin canlandırması! Gençlerden Fuat Sezgin canlandırması!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Konuralp için özel proje hazırlanacak!
  Anlamlı ziyaret!
  İstanbul Caddesi ‘yine’ EVLERE ŞENLİK!
  Düzceli kitapseverler için geliyorlar!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  İNTİHAR GİRİŞİMİ!
  Bir işçi inşaatın çatısından düştü!
  Zabıtadan kaldırım ihlaline ceza!
  Küp taş onarım çalışması yapıldı!
  Öğrencilerden matbaa ziyareti!
  İftar sofraları kurulmaya devam ediyor!
  Kanalizasyon hattı çalışmaları başladı!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
   Astımınızla sağlıklı yaşayabilirsiniz!
  Son ödeme tarihi 31 Mayıs!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Hayvanları HUZURSUZ EDİYORLAR!
  Temizlik çalışmaları devam ediyor!
  Akçakoca'da Sarıoğlu dönemi!
  17.05.2019 - Bozduğunuz kantar, gün gelir sizi de tartar!..
  12.05.2019 - Düzce Otları Çalıştayı’ndan Notlar
  16.05.2019 - Markanız, Ramazan da Kalbe Dokunarak Kazanır!
  17.05.2019 - SENİ KİM YARATTI?
  14.05.2019 - Hayvan barınağı ilgi bekliyor!
  17.05.2019 - İstanbul Caddesi ‘yine’ EVLERE ŞENLİK!