Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :63384951 Aktif Ziyaretçi :44946 25 Mart 2019 Pazartesi
[17:07] Bıyık: ‘Gücümüzü sizden alıyoruz’ -- [13:53] Özlü; ‘Her Düzceli kardeşimin derdi benim derdimdir’ -- [12:04] Nevruz Bayramını kutladılar! -- [11:52] Ömer Küçük; ‘Korumamız falan olmayacak!..’ -- [11:51] Panel düzenlendi! -- [11:41] SEDAŞ yatırımlarına devam ediyor! -- [11:11] Ömer Küçük; ‘Biz halkımıza inanıyoruz’ -- [10:04] Miniklerden anlamlı etkinlik! -- [09:53] DÜHAK satranç ve ebru kursları açıyor! -- [16:04] Uyuşturucu davasında 7 sanık yargılanıyor! --
Fatih Melih Maradit
Düzceliler’in sabrını artık fazla zorlamayın!..

Yazarın Diğer Yazıları :
Tarih:20.7.2018

 

   Gazetemiz hemen her sayısında “İçimizden Biri” köşesinde vatandaşın söylediklerine yer verir..

   Hiçbir şekilde siyasi bir kimlik taşımayan sade vatandaş, geniş geniş konuşur..

   İnanın, onların o söylediklerini, “benim” diyen siyasetçi bugüne kadar doğru dürüst konuşamadı.

**

   Bakın mesela, geçen haftaki sayımızda, 15 yıldır Gaziantep Caddesinde esnaflık yapan Faruk Turgut arkadaşımız diyor ki; “Geçtiğimiz yıl Antalya’ya giderken fark ettim. Bu kadar ilin içerisinde en geri kalmışı Düzce!..”

   Trafikten dert yanıyor.. Kapatılan yolların esnafa verdiği sıkıntıdan bahsediyor..

   “Adapazarı’na, Bolu’ya, Hendek’e bakıyoruz gayet güzel ilerliyorlar. Biz burada niye geri kalıyoruz? Düzce’yi bir adım öteye götürmek için trafik ve çöp sorununu çözmemiz lazım. Benim mahallemde de, işyerimin önünde de çöp sorunu var” diyor..

   Yolların trafiğe kapanmasıyla 26 esnafın kepenklerini indirdiğini, 2 banka şubesinin kapandığını ifade eden vatandaşımız, “Düzce’nin daha ileri gitmesi için söz hakkı olan insanlardan yardım istedik. Ama bizi dinlemediler” şeklinde serzenişte bulunuyor..

**

   Bu haftaki “İçimizden Biri” köşemizin konuğu ise 5 yaşından beri Düzce’de yaşayan ve özel bir şirkette çalışan Arzu Özbekalp isimli arkadaşımız..

   Arzu hanım röportaj esnasında aklına gelen sorunları tek tek ve dobra dobra anlatıyor..

   “Yeşil Düzce’yi beton Düzce yaptınız.. Yeşil kalmadı.. Çevre düzenlemesi hiç yok.. Kalıcı Konutlar Düzce merkezine on basar”diyor..

   “Otobüsler zamanında duraklara gelmiyor” diyor..

   Senelerdir bir sorun olarak karşımıza çıkan kaldırım taşlarından bahsediyor ve “Belediye Başkanlarının biri gidiyor, diğeri geliyor ama taş yerinden oynamıyor!” diyor..

   Işıklandırmaları eleştiriyor, “Bu yöneticilerde hiç estetik anlayışı yok mu?” diye soruyor..

   Güreş sahasından söz açıyor, “Merak ediyorum; belediyeyi yönetenler, kendi ceplerindeki parayı böyle hoyratça harcayabiliyorlar mı?” ifadelerini kullanıyor..

   Son olarak yetkililere sesleniyor ve noktayı koyuyor; “Oyun mu oynuyorsunuz, şehir mi yönetiyorsunuz, belli değil!..”

   Daha ne desin!..

**

   Ve yine vatandaş Bilgihan Yılmaz, bu kez bize sosyal medyadan ulaşıyor..

   Burhaniye mahallesinde oturduklarını belirtip, yağmur sonrası çeşmelerinden akan suyun fotoğrafını göndererek dert yanıyor..

   Diyor ki; “Kaderimiz bu olmamalı.. 4 yaşındaki torunum bile ‘anneanne sokak suyu bu’ diyor. Arıtmamız yok mu veya ne işe yarıyor? Bu suda çocuk yıkanır mı? Lütfen ilgililere iletin, biz anlatamıyoruz!..”

**

   Öte yandan Düzce Postası Gazetesi yetkililere sesleniyor ve sütunlarında yine bir vatandaşın sözlerine yer verip, vatandaşın gece yarıları patlak egzoz ve motosiklet  gürültüsünden dert yandığını, her tarafa şikayet ettiğini ve sonuç alamadığını belirterek, “Bu sese kulak verin” diye manşet atıyor..

**

   Valisiyle, Başkanıyla, Vekilleriyle.. Dairelerin müdürleriyle..

   Şimdi sayın yetkililer.. Değerli arkadaşlar..

   Bakın bunları biz demiyoruz, vatandaş diyor!

   Bu sesleri yabana atmayın!..

   Kulak arkası yapmayın!..

   Oturduğunuz koltuklar sorumluluk gerektirir.. Vatandaşı dinleyecek, sorunlara çare bulacaksınız!.. Bulamıyor musunuz? O zaman  da “Ben yapamıyorum” diyeceksiniz!..

   Tamam burası Düzce, tamam burada her şey olur ama Düzceliler’in sabrını da artık fazla zorlamayın!..  

Peki, Senin Yorumun?
ali yılmaz  /  27.7.2018 - 15:52:33
 sayın maradit beleş oyları alıp rekor oylar alıp düzce halkına hizmet yatırım üretmeyen bu zihniyet düzceyi yönettigi müddetçe düzcede degişen birşey olmaz. düzce halkının biraz sorgulayıcı denetleyici olması lazım. gelmiyen yatırımları dile getirmesi lazım. düzcede muhalefetin daha aktif sorunları dile getirip düzce halkına anlatmalı belki düzce halkı bilinçlenirse düzcenin makus talihi degişebilir. yoksa düzce aynı düzce olur. kardüzü eftenia kentsel dönüşüm stadyumu trafik otoban baglantı yolu gibi sorunlarla boguşursa senelerden beri düzce aynı kalır
Hakan SEMİZ  /  22.7.2018 - 21:55:09
 Sayın Maradit, Düzce de insanların birbirlerini çekememezliği var ve bundan dolayıda Düzce hiç bir zaman bir yere gelemez. Düzce nin meclisde ve çeşitli dernek vakıf ve odalardaki temsilcileride oradaki idari koltuklara oturdukları zaman akıllarına ilk gelen şey makamın maddiyatını nasıl kullanabilirim. Hiç bir temsilci koltuğundan kalkmak istemiyor neden çünkü geliri gideri gayet güzel olduğundan. 16 senelik AK Parti iktidarında Düzcemize en en yararı olan siyasi kimdir? TABİK SAYIN FARUK ÖZLÜ. Düzceye idealist ve güçlü bir kişi lazım onun etrafında toplanılması lazım başka türlü hiç bir yere gidilmez, bunu herkes biliyor(Düzce de ve Ankarada) Bu güçlü kişinin hem maddi yönden hemde siyasi yönden hiç bir sıkıntısı olmaması gerekmektedir. Bu şekilde bir kişi yoksa Düzce nin geleceğini belirleyecek gerçek bir kuruluşun kurulup onun yürütmesi ile Düzce yi güzelleştirmemiz ve ekonomik açıdan ileri götürmemiz gerekmektedir. BUNLAR YAPILMAZ İSE ÇOCUKLARIMIZ HER ZAMAN BİZİ KÖTÜLEYECEKTİR.
Nihat Kopuz  /  21.7.2018 - 11:06:43
 Yıllardır aynı terane,seçilen başkan ve meclis üyelerini araştırın.Değişim nedir.Düzce ye ne yapılmıştır.Biz kaliteyi, liyakatliyi seçemiyorsak sonucuna da katlanacaz.
  Fatih Melih Maradit
BİZİM ÖMER’LE KAHVALTI
 
  Semih Şenkaya
O İLAN NE ZAMAN YAYINLANACAK?
 
  Ayşegül Şenol Can
BAŞKA BİR DÜZCE’YE UZANAN YOL
 
  Ulviye Dikmen
Seçimler turnusol kağıdı gibi bize göre
 
  Ahmet Altun
BELAM
 
  Telat Çelik
ZİYARET
 
  Adem Turgut
Kararınızı yüksek sesle söyleyin!
 
  Peri Meram Arbak
Düzce Yerel Seçimler Üzerine Düşlerim De
 
  Erkan Arslan
KINARIM BAK!
 
  Hümeyra Yılmaz
DİNSEL TERÖR
 
  Aysel Dural
PENİSİLİNİN İLGİNÇ HİKAYESİ!..
 
  Erdal Pişken
ANNEMİZİN LİGİNE DEVAM
 
  Özkan GÖZÜTOK
Seçim Reklamları oyunuzu değiştirebilir
 
  Caner Besler
Edirne bastırdı fakat!
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Özkan Gözütok
© 2009 - 2018 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Ömer Küçük; ‘Korumamız falan olmayacak!..’ " Haberine...
 tacettin Altunyollar
 helal olsun.seni seviyoruz. iyi bir insansin.allah yardimcin olsun. Bizim omer.ekibinle başarilar diliyorum
  " BİZİM ÖMER’LE KAHVALTI " Yazısına...
 Sadiye
 Inşallah kazanir
  " BİZİM ÖMER’LE KAHVALTI " Yazısına...
  Bilgihan
 Hadi bakalım inşallah seçilir inşaallah dediklerini yapar başarılar.
  " BİZİM ÖMER’LE KAHVALTI " Yazısına...
 Mualla İleri
  İnşallah Ömer bey seninleyiz.
  " Küçük'ten Özlü'ye: Yakınlarına ‘makam’ vatandaşa ‘azar’ " Haberine...
 Korkmaz Şendir
 Her iktidarın yaptığı şeyleri haber değeri varmış gibi anlatma Ömer efendi. Sen gelebilsen arkanda yanında gezenler kimbilir neler vereceksin AMA SANA OY VERMEYECEĞİZ VE AFYONKARAHİSAR ‘a geri göndereceğiz.
  " Düzce Belediyesinde SESSİZ SEDASIZ ATAMA! " Haberine...
 teknik
 Peki bu atama işinden Belediye meclis üyelerinin bilgisi var mıdır yok mudur.???
  " Yerel Seçim Öncesi Düşlerim " Yazısına...
 Cemal YILMAZ
 Değerli Hocam ve Çok Kıymetli okuyucular; Hacı Bektaş-i Veli "İlimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır " diyeli 1700 yıl,Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ün "Hayatta en hakiki mürşit ilimdir " diyeli yaklaşık 100 yıl oldu.Kısacası yapılacak tüm iş ve işlemlerde Bilimden ve Bilim Adamından faydalanmak gerekmektedir.
  " BELEDİYENİN KAPISI! " Yazısına...
 Fethi Sönmez
 Mesele zaten burada.Önce ihaleye gerek var mı? Belediyenin marangozu bu kapıyı yapsa hiç para vermeyeceğiz.İhale-Şirket sistemi belediyede varsa hep ikinci marangoz kapıyı tamir eder.Marangoz değişir ancak hep ikinci yapar.Şimdi basının da çoğu bu ihaleciler i parlatıyor.Tartıştıkları müteahhitler Düzceli mi yabancı mı olsun.Biz hem ihale sistemine ,hem de şirketleşmeye son vereceğiz.Kapının gideri bizde 200 lira malzeme parası olur.Ya rant,ya vatan.Ya rant, ya üretim. Fethi Sönmez.Vatan Partisi Belediye Başkan Adayı.
  " Yerel Seçim Öncesi Düşlerim " Yazısına...
 Fethi Sönmez
 Peri Hanım,çok teşekkür ederim.11 Mart pazartesi gecesi ULUSAL kanal da 20 dakikalık bir programım vardı.Orada sizin Düzce'de hava kirliliğine karşı verilen mücadelede katkınızı bir kez daha ifade ettim.Sizlerden öğrendiklerimizle ufkumuz aydınlanıyor.Üniversitemiz kurulurken o dönem yaptığımız il Divan kurulu toplantılarında hep öğrencilerin harcayacağı paranın hesabını yapanlar vardı.Hiç gelecek bilim insanlarından nasıl yararlanacağımız konuşulmuyordu.O zaman bu zihniyete itiraz ettik.Rant değil de bilim esas alınsaydı Düzce böyle mi olurdu.Sizlerin düşleri bizim rehberimizdir.''İyi ki varsınız'' tümcesi herhalde en iyi sizler için söylendiğinde anlam bulur.Şahsınızda,Üniversitemizin Düzce için,insanlık için,bilim için yüreği atan tüm akademisyenlerine saygı ve selamlarımı sunuyorum. Fethi Sönmez.Vatan Partisi Düzce Belediye Başkan Adayı.
  " BELEDİYENİN KAPISI! " Yazısına...
 Metin Can
 Yeni seçilen belediye başkanı kim olursa belediyenin eski borcunun hangi yatırımlardan kaynaklandığını Düzce kamuoyuna kalem,kalem açıklasın.20 senedir Sn.Selahattin Olcarın yaptığı Düzcenin alt yapısı ve asfalt şantiyesi dışında Düzcenin görünümünü değiştirecek bir çalışma olmadığı gibi yeşil alanlarımızıda kaybettik..
Sepaş Enerji'den çocuklara sinema bileti! Sepaş Enerji'den çocuklara sinema bileti!
  Düzce Belediyesinde SESSİZ SEDASIZ ATAMA!
  Polisten uyuşturucu operasyonu!
  Vatan Partisi’nden kurum ziyaretleri!
  RADYODÜET yayına başladı!
  Kamu Başdenetçisi öğrencilerle buluştu!
  Küçük; ‘Biz havanın - tavanın peşinde değil, hizmetin peşindeyiz’
  Ömer Küçük; ‘Korumamız falan olmayacak!..’
  Adıge Dil Günü kutlandı
  Öğrencilerden Çanakkale ziyareti!
  Uyuşturucu davasında 7 sanık yargılanıyor!
  Yılmaz; “Bu seçimlerde çok iddialıyız”
  Nevruz Bayramını kutladılar!
  Özlü; ‘Her Düzceli kardeşimin derdi benim derdimdir’
  Başkan Ay'dan Kusursuz Kafe'ye ziyaret
  Bu sese kulak verin!
  Çanakkale Zaferini andılar!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Anma gününün ilk durağı şehitlik oldu!
  Küçük'ten Özlü'ye: Yakınlarına ‘makam’ vatandaşa ‘azar’
  Şehit ve Gazi yakınları ile buluştular!
  23.3.2019 - BİZİM ÖMER’LE KAHVALTI
  20.3.2019 - Küçük'ten Özlü'ye: Yakınlarına ‘makam’ vatandaşa ‘azar’
  19.3.2019 - Düzce Belediyesinde SESSİZ SEDASIZ ATAMA!
  23.3.2019 - Ömer Küçük; ‘Korumamız falan olmayacak!..’