Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :61410000 Aktif Ziyaretçi :8505 15 Aralık 2018 Cumartesi
[18:54] Özlü'den Korkmaz ailesine başsağlığı ziyareti! -- [18:45] Başkan Yiğit: Yüreğimiz yanıyor! -- [18:39] Başkan Ay: Ne gerekiyorsa yapılacak! -- [16:11] Dereceye girenlere ödül verildi! -- [13:32] Özlü'den taziye mesajı! -- [13:17] Yığılca'da yangın: 3 çocuk hayatını kaybetti! -- [13:01] Havacılık hakkında bilgilendirildiler! -- [11:51] Çocuk kulübüne başvurular başladı! -- [11:20] Yabancı öğrenciler ülkelerini anlattı! -- [10:58] Sporcular çocuklarla buluştu! --
Fatih Melih Maradit
Düzceliler’in sabrını artık fazla zorlamayın!..
Yazarın Diğer Yazıları :
Tarih:20.7.2018

 

   Gazetemiz hemen her sayısında “İçimizden Biri” köşesinde vatandaşın söylediklerine yer verir..

   Hiçbir şekilde siyasi bir kimlik taşımayan sade vatandaş, geniş geniş konuşur..

   İnanın, onların o söylediklerini, “benim” diyen siyasetçi bugüne kadar doğru dürüst konuşamadı.

**

   Bakın mesela, geçen haftaki sayımızda, 15 yıldır Gaziantep Caddesinde esnaflık yapan Faruk Turgut arkadaşımız diyor ki; “Geçtiğimiz yıl Antalya’ya giderken fark ettim. Bu kadar ilin içerisinde en geri kalmışı Düzce!..”

   Trafikten dert yanıyor.. Kapatılan yolların esnafa verdiği sıkıntıdan bahsediyor..

   “Adapazarı’na, Bolu’ya, Hendek’e bakıyoruz gayet güzel ilerliyorlar. Biz burada niye geri kalıyoruz? Düzce’yi bir adım öteye götürmek için trafik ve çöp sorununu çözmemiz lazım. Benim mahallemde de, işyerimin önünde de çöp sorunu var” diyor..

   Yolların trafiğe kapanmasıyla 26 esnafın kepenklerini indirdiğini, 2 banka şubesinin kapandığını ifade eden vatandaşımız, “Düzce’nin daha ileri gitmesi için söz hakkı olan insanlardan yardım istedik. Ama bizi dinlemediler” şeklinde serzenişte bulunuyor..

**

   Bu haftaki “İçimizden Biri” köşemizin konuğu ise 5 yaşından beri Düzce’de yaşayan ve özel bir şirkette çalışan Arzu Özbekalp isimli arkadaşımız..

   Arzu hanım röportaj esnasında aklına gelen sorunları tek tek ve dobra dobra anlatıyor..

   “Yeşil Düzce’yi beton Düzce yaptınız.. Yeşil kalmadı.. Çevre düzenlemesi hiç yok.. Kalıcı Konutlar Düzce merkezine on basar”diyor..

   “Otobüsler zamanında duraklara gelmiyor” diyor..

   Senelerdir bir sorun olarak karşımıza çıkan kaldırım taşlarından bahsediyor ve “Belediye Başkanlarının biri gidiyor, diğeri geliyor ama taş yerinden oynamıyor!” diyor..

   Işıklandırmaları eleştiriyor, “Bu yöneticilerde hiç estetik anlayışı yok mu?” diye soruyor..

   Güreş sahasından söz açıyor, “Merak ediyorum; belediyeyi yönetenler, kendi ceplerindeki parayı böyle hoyratça harcayabiliyorlar mı?” ifadelerini kullanıyor..

   Son olarak yetkililere sesleniyor ve noktayı koyuyor; “Oyun mu oynuyorsunuz, şehir mi yönetiyorsunuz, belli değil!..”

   Daha ne desin!..

**

   Ve yine vatandaş Bilgihan Yılmaz, bu kez bize sosyal medyadan ulaşıyor..

   Burhaniye mahallesinde oturduklarını belirtip, yağmur sonrası çeşmelerinden akan suyun fotoğrafını göndererek dert yanıyor..

   Diyor ki; “Kaderimiz bu olmamalı.. 4 yaşındaki torunum bile ‘anneanne sokak suyu bu’ diyor. Arıtmamız yok mu veya ne işe yarıyor? Bu suda çocuk yıkanır mı? Lütfen ilgililere iletin, biz anlatamıyoruz!..”

**

   Öte yandan Düzce Postası Gazetesi yetkililere sesleniyor ve sütunlarında yine bir vatandaşın sözlerine yer verip, vatandaşın gece yarıları patlak egzoz ve motosiklet  gürültüsünden dert yandığını, her tarafa şikayet ettiğini ve sonuç alamadığını belirterek, “Bu sese kulak verin” diye manşet atıyor..

**

   Valisiyle, Başkanıyla, Vekilleriyle.. Dairelerin müdürleriyle..

   Şimdi sayın yetkililer.. Değerli arkadaşlar..

   Bakın bunları biz demiyoruz, vatandaş diyor!

   Bu sesleri yabana atmayın!..

   Kulak arkası yapmayın!..

   Oturduğunuz koltuklar sorumluluk gerektirir.. Vatandaşı dinleyecek, sorunlara çare bulacaksınız!.. Bulamıyor musunuz? O zaman  da “Ben yapamıyorum” diyeceksiniz!..

   Tamam burası Düzce, tamam burada her şey olur ama Düzceliler’in sabrını da artık fazla zorlamayın!..  

Peki, Senin Yorumun?
ali yılmaz  /  27.7.2018 - 15:52:33
 sayın maradit beleş oyları alıp rekor oylar alıp düzce halkına hizmet yatırım üretmeyen bu zihniyet düzceyi yönettigi müddetçe düzcede degişen birşey olmaz. düzce halkının biraz sorgulayıcı denetleyici olması lazım. gelmiyen yatırımları dile getirmesi lazım. düzcede muhalefetin daha aktif sorunları dile getirip düzce halkına anlatmalı belki düzce halkı bilinçlenirse düzcenin makus talihi degişebilir. yoksa düzce aynı düzce olur. kardüzü eftenia kentsel dönüşüm stadyumu trafik otoban baglantı yolu gibi sorunlarla boguşursa senelerden beri düzce aynı kalır
Hakan SEMİZ  /  22.7.2018 - 21:55:09
 Sayın Maradit, Düzce de insanların birbirlerini çekememezliği var ve bundan dolayıda Düzce hiç bir zaman bir yere gelemez. Düzce nin meclisde ve çeşitli dernek vakıf ve odalardaki temsilcileride oradaki idari koltuklara oturdukları zaman akıllarına ilk gelen şey makamın maddiyatını nasıl kullanabilirim. Hiç bir temsilci koltuğundan kalkmak istemiyor neden çünkü geliri gideri gayet güzel olduğundan. 16 senelik AK Parti iktidarında Düzcemize en en yararı olan siyasi kimdir? TABİK SAYIN FARUK ÖZLÜ. Düzceye idealist ve güçlü bir kişi lazım onun etrafında toplanılması lazım başka türlü hiç bir yere gidilmez, bunu herkes biliyor(Düzce de ve Ankarada) Bu güçlü kişinin hem maddi yönden hemde siyasi yönden hiç bir sıkıntısı olmaması gerekmektedir. Bu şekilde bir kişi yoksa Düzce nin geleceğini belirleyecek gerçek bir kuruluşun kurulup onun yürütmesi ile Düzce yi güzelleştirmemiz ve ekonomik açıdan ileri götürmemiz gerekmektedir. BUNLAR YAPILMAZ İSE ÇOCUKLARIMIZ HER ZAMAN BİZİ KÖTÜLEYECEKTİR.
Nihat Kopuz  /  21.7.2018 - 11:06:43
 Yıllardır aynı terane,seçilen başkan ve meclis üyelerini araştırın.Değişim nedir.Düzce ye ne yapılmıştır.Biz kaliteyi, liyakatliyi seçemiyorsak sonucuna da katlanacaz.
  Fatih Melih Maradit
SERMAYEMİZ YÜREKTEN
 
  Semih Şenkaya
O İLAN NE ZAMAN YAYINLANACAK?
 
  Ayşegül Şenol Can
YAŞANABİLİR ŞEHİR, DÜZCE
 
  Ulviye Dikmen
Seçimlerin getireceklerini beklemek
 
  Ahmet Altun
BELAM
 
  Telat Çelik
KARŞILAMA
 
  Adem Turgut
Kararınızı yüksek sesle söyleyin!
 
  Şemsettin Bahadır
SİYASETİN TEK AKTÖRÜ
 
  Erkan Arslan
KINARIM BAK!
 
  Hümeyra Yılmaz
KADIN
 
  Aysel Dural
HIRSIZ KİM?
 
  Fulya Temiz
HANGİMİZ ÖLÜ?
 
  Erdal Pişken
IŞIL IŞIL PARLIYORLAR
 
  Caner Besler
Bursa’dan şen dönüyoruz
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Özkan Gözütok
© 2009 - 2018 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Özlü’den dedikodulara cevap!.. " Haberine...
 murat
 sayın özlü görüldüğü kadarı ile belediye başkanı olacaksınız. nacizane önerim etrafınız da sizi zor duruma sokacak ve cıkar hesapları yapanları derhal ekarte edin. yillardır şaibe içerisindeki düzce belediyesine kalite ve saygınlık getirin.düzce buna layık.
  " SERMAYEMİZ YÜREKTEN " Yazısına...
 Ayşegül Şenol Can
 nice yıllara burası düzce
  " Özlü’den dedikodulara cevap!.. " Haberine...
 İskani
 Kargalar güler.Yok ilçe başkanı ile çalışacakmış.İl başkanına küs olan adamdan başkan maşkan olmaz.
  " Özlü’den dedikodulara cevap!.. " Haberine...
 İŞSİZ VATANDAŞ
 YANINDA İLÇE BAŞKANIYLA GEZDİĞİNİZ SÜRECE KAYBETMEYE MAHKUMSUNUZ. DEMEDİ DEMEYİN.
  " KARŞILAMA " Yazısına...
 akif ÇEBİ
 düzcede iktidarın hizmet proje üretemedigi aldığı oyların hakkını yansıtamadığı bu yüzden düzcedeki muhalefetin seçim kazanma olasılığı yukarılara çıktı. bu yüzden iktidar en güçlü adayını sahaya sürdü eski bakanı. ama düzce halkı iktidarı seçimlerde cezasını kesip muhalefeti belediyenin başına getireceği gözüküyor.
  " Seçimlerin getireceklerini beklemek " Yazısına...
 fatih kurugöl
 düzce seçimlerde iktidarın düzce halkı tarafından cezalandırılıp seçimi muhalefetin kazanacagı öngörülüyor. çünkü iktidar rekor oyları alıp düzce halkına hizmet noktasında başarılı olamaması düzcede degişim noktasında iktidarın başarısız oldugu düzce halkı tarafından dillendiriliyor. bu yüzden seçimi muhalefetin kazanması hayal olamaz. degişim zamanı geldi.
  " YAŞANABİLİR ŞEHİR, DÜZCE " Yazısına...
 ilyas HIZEL
 düzcede kongre merkezi fuar alanı spor kompleksi 5 yıldızlı otel çevre yolları marka şehir projeleri düzce için yapılması gereken projeler düzcenin yaşanabilir şehir olması için belediye başkan adaylarının kafa yorup düzce halkına sunmaları lazım düzcenin sorunlarını tespit edip çözüm yolları bulunursa düzce daha yaşanabilir bir kent görüntüsüne kavuşur öncelikle konuşmak degil düzce için icraat lazım
  " Bir deli kuyuya taş atmış!.. " Yazısına...
 adil kara
 düzceyi yap boz tahtasına çevirenlerden seçimde dersini verecek düzce halkı. birisi kapatıyor birisi açıyor. birisi direkleri beğenmiyor söküyor birisi yenisini dikiyor. bu paralar kimin parası. düzce halkı daha iyi yönetilmeyi bekliyor. bu seçimde düzce halkı değişim diyecek. muhalefet seçimi kazanacak.
  " Bir deli kuyuya taş atmış!.. " Yazısına...
 Vildan menekay
 Kalemine yuregine saglik sevgili Fatih Maradit.. Asillerin unutuldugu vekillerin kafasina gore isler yaptiklari bir ulkede yasiyoruz. Bende bir sözumüzle iade edeyim hemen yazıya binayen, peki hırsızın hiç mi sucu yok denir ya, burada bizler hırsız değiliz tabi ama teşbihte de hata olmaz denir . :) Bizler halk olarak hiç bir şekilde tepkimizi göstermiyoruz ya da gösteremiyoruz. sonuç olarak da tekrar bir sözümüzle bağlıyayım, köpeksiz köy buldular değneksiz dolaşıyorlar.. Kendi içimizden çıkartıp töbe haşa ilah yaptığımız siyasiler de her türlü rant peşinde koşabiliyorlar.. Aslında tepkisiz kalmakla suçlu bizleriz onlar değil. seçildiği günden itibaren tek icraatı, kaldırım taşlarını yenilemek olan bir başkanı sorgusu sualsiz 2'nci kere seçmekte nedir? Onlar kendi kendilerine gelmiyorlar biz seçiyoruz, Önümüzdeki seçimde iyi düşünmeliyiz sandığa giderken..
  " Düzce'nin il oluşunun yıl dönümünü kutladılar! " Haberine...
 murat
 düzcenin ilk valisi fikret güven daha enkazın dumanları tüterken yıkılmış biran bir kent' e kaçak bir valilik saray'ı yaptırmış ve adeta vatandaş ile alay etmiş di. birde kendisine vali bey diyenleri azarlayarak "bana sayın valim " diye hitap edeceksiniz demişdi.. ne diyeyim buda bizim kaderimizmiş.
Çocuklar Cario tipi helikopterle tanıştılar! Çocuklar Cario tipi helikopterle tanıştılar!
  Kaynaşlı'da fabrika yangını!
  Çakar'dan acil servise ziyaret
  Öğrencilerden Sevgi Evlerine ziyaret!
  Düzce standı ilgi odağı oldu!
  Çöpte yaralı bulunan kişi hayatını kaybetti!
  Düzce'nin il oluşunun yıl dönümünü kutladılar!
  Engelli bireylerden tiyatro oyunu!
  İki katlı ev tamamen yandı!
  Hastanede gerçeği aratmayan yangın tatbikatı!
  Müstakil evde kalorifer kazanı patladı!
  Köpeğini öldürenlere video ile mesaj gönderdi!
  Çöplükte yaralı bulundu!
  Meteoroloji uyardı: Kuvvetli yağış bekleniyor!
  Özlü’den dedikodulara cevap!..
  Başkan Ay'dan İnsan Hakları mesajı!
  Göç ve mülteci sorunu konuşuldu!
   ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Kahvehanede silahlı kavga!
   ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Bariyerleri kıran tır şarampole düştü!
  9.12.2018 - Bir deli kuyuya taş atmış!..
  13.12.2018 - Özlü’den dedikodulara cevap!..
  8.12.2018 - Vali Dağlı, Yılın Fotoğrafları oylamasına katıldı!
  9.12.2018 - 'Ulaşmak İstediğimiz Hedef; Antarktika'da Söz Sahibi Olmaktır!'
  10.12.2018 - Düzce'nin il oluşunun yıl dönümünü kutladılar!
  11.12.2018 - YAŞANABİLİR ŞEHİR, DÜZCE
  11.12.2018 - Seçimlerin getireceklerini beklemek
  11.12.2018 - KARŞILAMA
  14.12.2018 - SERMAYEMİZ YÜREKTEN