Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :59229842 Aktif Ziyaretçi :42738 21 Ağustos 2018 Salı
[12:52] Kamyonetle traktör çarpıştı: 1 ölü, 1 yaralı! -- [12:42] Mevsimlik işçilerin buruk bayramı! -- [12:31] Yolcu otobüsü ile çarpıştılar: 4 yaralı! -- [12:17] Yeşil Altın harmana indi! -- [12:07] Keskin, kardeşlerin isteğini geri çevirmedi! -- [12:00] Yiğit, bizzat inceledi... Su sıkıntısı giderildi! -- [12:37] Bolu Dağı'nda trafik rahatladı! -- [12:29] Anadolu Otoyolunda kaza: 4 yaralı! -- [12:22] Üniversitelilerden iletişim kitabı! -- [12:11] Kokoreççi kız kardeşler lezzet mesaisinde! --
Fatih Melih Maradit
Düzceliler’in sabrını artık fazla zorlamayın!..
Yazarın Diğer Yazıları :
Tarih:20.7.2018

 

   Gazetemiz hemen her sayısında “İçimizden Biri” köşesinde vatandaşın söylediklerine yer verir..

   Hiçbir şekilde siyasi bir kimlik taşımayan sade vatandaş, geniş geniş konuşur..

   İnanın, onların o söylediklerini, “benim” diyen siyasetçi bugüne kadar doğru dürüst konuşamadı.

**

   Bakın mesela, geçen haftaki sayımızda, 15 yıldır Gaziantep Caddesinde esnaflık yapan Faruk Turgut arkadaşımız diyor ki; “Geçtiğimiz yıl Antalya’ya giderken fark ettim. Bu kadar ilin içerisinde en geri kalmışı Düzce!..”

   Trafikten dert yanıyor.. Kapatılan yolların esnafa verdiği sıkıntıdan bahsediyor..

   “Adapazarı’na, Bolu’ya, Hendek’e bakıyoruz gayet güzel ilerliyorlar. Biz burada niye geri kalıyoruz? Düzce’yi bir adım öteye götürmek için trafik ve çöp sorununu çözmemiz lazım. Benim mahallemde de, işyerimin önünde de çöp sorunu var” diyor..

   Yolların trafiğe kapanmasıyla 26 esnafın kepenklerini indirdiğini, 2 banka şubesinin kapandığını ifade eden vatandaşımız, “Düzce’nin daha ileri gitmesi için söz hakkı olan insanlardan yardım istedik. Ama bizi dinlemediler” şeklinde serzenişte bulunuyor..

**

   Bu haftaki “İçimizden Biri” köşemizin konuğu ise 5 yaşından beri Düzce’de yaşayan ve özel bir şirkette çalışan Arzu Özbekalp isimli arkadaşımız..

   Arzu hanım röportaj esnasında aklına gelen sorunları tek tek ve dobra dobra anlatıyor..

   “Yeşil Düzce’yi beton Düzce yaptınız.. Yeşil kalmadı.. Çevre düzenlemesi hiç yok.. Kalıcı Konutlar Düzce merkezine on basar”diyor..

   “Otobüsler zamanında duraklara gelmiyor” diyor..

   Senelerdir bir sorun olarak karşımıza çıkan kaldırım taşlarından bahsediyor ve “Belediye Başkanlarının biri gidiyor, diğeri geliyor ama taş yerinden oynamıyor!” diyor..

   Işıklandırmaları eleştiriyor, “Bu yöneticilerde hiç estetik anlayışı yok mu?” diye soruyor..

   Güreş sahasından söz açıyor, “Merak ediyorum; belediyeyi yönetenler, kendi ceplerindeki parayı böyle hoyratça harcayabiliyorlar mı?” ifadelerini kullanıyor..

   Son olarak yetkililere sesleniyor ve noktayı koyuyor; “Oyun mu oynuyorsunuz, şehir mi yönetiyorsunuz, belli değil!..”

   Daha ne desin!..

**

   Ve yine vatandaş Bilgihan Yılmaz, bu kez bize sosyal medyadan ulaşıyor..

   Burhaniye mahallesinde oturduklarını belirtip, yağmur sonrası çeşmelerinden akan suyun fotoğrafını göndererek dert yanıyor..

   Diyor ki; “Kaderimiz bu olmamalı.. 4 yaşındaki torunum bile ‘anneanne sokak suyu bu’ diyor. Arıtmamız yok mu veya ne işe yarıyor? Bu suda çocuk yıkanır mı? Lütfen ilgililere iletin, biz anlatamıyoruz!..”

**

   Öte yandan Düzce Postası Gazetesi yetkililere sesleniyor ve sütunlarında yine bir vatandaşın sözlerine yer verip, vatandaşın gece yarıları patlak egzoz ve motosiklet  gürültüsünden dert yandığını, her tarafa şikayet ettiğini ve sonuç alamadığını belirterek, “Bu sese kulak verin” diye manşet atıyor..

**

   Valisiyle, Başkanıyla, Vekilleriyle.. Dairelerin müdürleriyle..

   Şimdi sayın yetkililer.. Değerli arkadaşlar..

   Bakın bunları biz demiyoruz, vatandaş diyor!

   Bu sesleri yabana atmayın!..

   Kulak arkası yapmayın!..

   Oturduğunuz koltuklar sorumluluk gerektirir.. Vatandaşı dinleyecek, sorunlara çare bulacaksınız!.. Bulamıyor musunuz? O zaman  da “Ben yapamıyorum” diyeceksiniz!..

   Tamam burası Düzce, tamam burada her şey olur ama Düzceliler’in sabrını da artık fazla zorlamayın!..  

Peki, Senin Yorumun?
ali yılmaz  /  27.7.2018 - 15:52:33
 sayın maradit beleş oyları alıp rekor oylar alıp düzce halkına hizmet yatırım üretmeyen bu zihniyet düzceyi yönettigi müddetçe düzcede degişen birşey olmaz. düzce halkının biraz sorgulayıcı denetleyici olması lazım. gelmiyen yatırımları dile getirmesi lazım. düzcede muhalefetin daha aktif sorunları dile getirip düzce halkına anlatmalı belki düzce halkı bilinçlenirse düzcenin makus talihi degişebilir. yoksa düzce aynı düzce olur. kardüzü eftenia kentsel dönüşüm stadyumu trafik otoban baglantı yolu gibi sorunlarla boguşursa senelerden beri düzce aynı kalır
Hakan SEMİZ  /  22.7.2018 - 21:55:09
 Sayın Maradit, Düzce de insanların birbirlerini çekememezliği var ve bundan dolayıda Düzce hiç bir zaman bir yere gelemez. Düzce nin meclisde ve çeşitli dernek vakıf ve odalardaki temsilcileride oradaki idari koltuklara oturdukları zaman akıllarına ilk gelen şey makamın maddiyatını nasıl kullanabilirim. Hiç bir temsilci koltuğundan kalkmak istemiyor neden çünkü geliri gideri gayet güzel olduğundan. 16 senelik AK Parti iktidarında Düzcemize en en yararı olan siyasi kimdir? TABİK SAYIN FARUK ÖZLÜ. Düzceye idealist ve güçlü bir kişi lazım onun etrafında toplanılması lazım başka türlü hiç bir yere gidilmez, bunu herkes biliyor(Düzce de ve Ankarada) Bu güçlü kişinin hem maddi yönden hemde siyasi yönden hiç bir sıkıntısı olmaması gerekmektedir. Bu şekilde bir kişi yoksa Düzce nin geleceğini belirleyecek gerçek bir kuruluşun kurulup onun yürütmesi ile Düzce yi güzelleştirmemiz ve ekonomik açıdan ileri götürmemiz gerekmektedir. BUNLAR YAPILMAZ İSE ÇOCUKLARIMIZ HER ZAMAN BİZİ KÖTÜLEYECEKTİR.
Nihat Kopuz  /  21.7.2018 - 11:06:43
 Yıllardır aynı terane,seçilen başkan ve meclis üyelerini araştırın.Değişim nedir.Düzce ye ne yapılmıştır.Biz kaliteyi, liyakatliyi seçemiyorsak sonucuna da katlanacaz.
  Fatih Melih Maradit
BU KADAR MI ZOR?
 
  Semih Şenkaya
O İLAN NE ZAMAN YAYINLANACAK?
 
  Ayşegül Şenol Can
İYİ UYKULAR TÜRKİYE!!!
 
  Ulviye Dikmen
Bayram armağanı gibi memlekette üç oluşu
 
  Ahmet Altun
BELAM
 
  Telat Çelik
SAVAŞ
 
  Adem Turgut
Kararınızı yüksek sesle söyleyin!
 
  Şemsettin Bahadır
SİYASETİN TEK AKTÖRÜ
 
  Erkan Arslan
KINARIM BAK!
 
  Hümeyra Yılmaz
KAVURMA BAYRAMI
 
  Aysel Dural
YÜREKTEN SÖYLENEN SÖZLER
 
  Fulya Temiz
HANGİMİZ ÖLÜ?
 
  Erdal Pişken
Ergenlik döneminde spor faaliyetlerinin
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Özkan Gözütok
© 2009 - 2018 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Seçim kazanı kaynıyor!.. Başkan adayı kim olacak? " Haberine...
 Şükrü Toros
 benim oyum ve önerim Fethi Sönmez
  " Amaç uluslararası standartlarda deney hayvanı üretmek! " Haberine...
 Ümit Kabaoğlu
 Deney hayvanı üretmek de nesi? Dünya bu işi yapay dokular üreterek yapıyor artık. Çağ atladık diyoruz. Çağı bile anlayamamışız desenize. Protesto ediyorum bu tür girişimleri.
  " Güler misin, ağlar mısın? " Haberine...
 Fatih
 Orada bisiklet motosiklet hatta arabalar dörtlü yakıp giriyor zabıta ekipleri de parkın orada gölgede oturuyor insanlar yine bişey carpmasın diye kaldırımdan yürüyor
  " Başkan Ay muhtarlarla buluştu! " Haberine...
 ahbirmuhtarolsam
 bu devirde muhtar olmak varmış... Hayat onlara güzel...
  " Seçim kazanı kaynıyor!.. Başkan adayı kim olacak? " Haberine...
 Hakkı hakkına teslim etmek lazım
 Listelere baktığımda gördüğüm tek isim vizyonu tecrübesi partisine kazandırdığı ivme ve Düzce’de oluşan kaos ortamına müdahale edebilen Hikmet keskindir. Bunun ötesindeki diğer isimleri irdelediğimizde ortaya çıkan tablo net şekilde kimisinde şahsi menfaat kaygısı kimisinde oturmamış siyaset anlayışı kimisinde ise birlerinin adamı olarak ön plana çıkıyor oluşları göze çarpıyor. Dolayısıyla Hikmet Keskinin ortaya koyduğu vizyonun ve her halükarda güçlü duruşun esamesi ortaya çıkmıyor. Diğer isimleri yargılamak haddim olmamakla birlikte şu bir gerçek ki GÖRÜNEN KÖY KILAVUZ İSTEMİYOR.
  " Seçim kazanı kaynıyor!.. Başkan adayı kim olacak? " Haberine...
 Semra
 Bence artık Hikmet Keskin zamanı. Aklı başında ufku geniş ve ne yaptığını bilen bir insan. Hangi partiden olursa olsun hiç kimseyi geri çevirmiyor. Buna bizzat şahidim. Elinden geleni yapıyor. Düzce için faydalı olacağına inanıyorum. Başarılar dilerim.
  " Ergenlik döneminde spor faaliyetlerinin önemi " Yazısına...
 fatih kurugöl
 düzcede insanların spor yapacagı alanlar bulmak zor düzcede olimpiyat hazırlık merkezi yapılacaktı ama yöneticiler projeye sahip çıkamadılar. düzceye büyük stadyum yapılacak bu projenin içine bir spor kompleksi yapılsa kapalı salonlar diger sporların yapıldıgı alanlar yapılsa düzceye büyük deger katar yöneticilerin proje yapıp ankarada takip edip yapılmasını saglamalarıyla başarıya ulaşır. yoksa düzcede alan bulmak zor
  " BU KADAR MI ZOR? " Yazısına...
 salih kardüz
 düzcede ufak tefek sorunları çözmek zor degil ama yönetici konumundaki yetkililerin çalışıp sorunları çözmesiyle hallolur yoksa kimse elatmadıktan sorunları çözmedikten sonra düzcede degişen olmuyor trafik park sorunu kentsel dönüşüm çevre yolları fuar alanı kongre merkezi metrobüs bisiklet yolları gibi projeleri yapamayan yöneticiler düzcede degişimi başaramazlar
  " Seçim kazanı kaynıyor!.. Başkan adayı kim olacak? " Haberine...
 Hakan isa ÖZKAN
 İsmail bayram döneminde düzcespor 3. Lige cikti ve spor olarak çok ileri bir seviyeye geldik. Yani o kadar düzcespor camiasini birlestiren kenetlendiren sporla bulusturan baskan daha gelmedi gelecegıni de zannetmiyorum. İlde ve ilçelerde yapilan calismalar ve şehirleşme yolunda atilan büyük adımlar yeniden bu aşamaya gelmek icin İNŞALLAH ISMAIL BAYRAM olur Hakkimizda hayirlisi olsun kazamiz mübarek herşey düzce için olsun..
  " Seçim kazanı kaynıyor!.. Başkan adayı kim olacak? " Haberine...
 Ali Evren
 Ak Parti ismi yazan adaylarla çıksın MHP de Cemal Aksani koysun emin olun tulum cikarir. En azda 25 meclis uyesi sokar Mhp
Başkanın desteği ile dünyaevine girdiler! Başkanın desteği ile dünyaevine girdiler!
  Başkanın desteği ile dünyaevine girdiler!
  Seçim kazanı kaynıyor!.. Başkan adayı kim olacak?
  Düzce'de CİNAYET! Pompalı tüfekle öldürüldü
  Cinayet zanlısı tutuklandı!
  Keskin'den kongre açıklaması: Demokrasi şöleni içerisinde yapılacak!
  Direksiyon hakimiyetini kaybetti: 1 yaralı!
  Keskin'den 17'nci yıl mesajı: Ak Parti tarih sahnesinde bir dönüm noktası!
  Pat pat ile çarpıştılar: 2 yaralı!
  Düzce'deki FETÖ davası: 4 sanığın tahliyesine karar verildi!
  Başkan Ay muhtarlarla buluştu!
  Bir başarı hikayesi... Sadece gözlerini kullanarak Afrika'da su kuyusu açılmasını sağladı!
  Çocuklardan hatalı sürücülere uyarı!
  Amaç uluslararası standartlarda deney hayvanı üretmek!
  Güler misin, ağlar mısın?
  Özel Yetenek Sınavı gerçekleşti!
  Denizde kalp krizi geçirdi!
  Keşir: 17 yılda birçok badire atlattık!
  Bayramlaşma töreninde buluştular!
  Keşir 17 Ağustos'u andı!
  Litvanya'da Düzce'yi temsil edecekler!
  15.8.2018 - Seçim kazanı kaynıyor!.. Başkan adayı kim olacak?
  16.8.2018 - BU KADAR MI ZOR?
  16.8.2018 - Ergenlik döneminde spor faaliyetlerinin önemi
  17.8.2018 - Başkan Ay muhtarlarla buluştu!
  17.8.2018 - Güler misin, ağlar mısın?
  17.8.2018 - Amaç uluslararası standartlarda deney hayvanı üretmek!