Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :63355057 Aktif Ziyaretçi :60465 23 Mart 2019 Cumartesi
[17:07] Bıyık: ‘Gücümüzü sizden alıyoruz’ -- [13:53] Özlü; ‘Her Düzceli kardeşimin derdi benim derdimdir’ -- [12:04] Nevruz Bayramını kutladılar! -- [11:52] Ömer Küçük; ‘Korumamız falan olmayacak!..’ -- [11:51] Panel düzenlendi! -- [11:41] SEDAŞ yatırımlarına devam ediyor! -- [11:11] Ömer Küçük; ‘Biz halkımıza inanıyoruz’ -- [10:04] Miniklerden anlamlı etkinlik! -- [09:53] DÜHAK satranç ve ebru kursları açıyor! -- [16:04] Uyuşturucu davasında 7 sanık yargılanıyor! --
Fatih Melih Maradit
Heyecanlı bir seçim olacak!

Yazarın Diğer Yazıları :
Tarih:2.1.2019

 

   Yerel seçimler için AK Parti, İYİ Parti ve CHP ittifakı ile son olarak da MHP adaylarını belirledi.

   Gerek Faruk Özlü, gerek Ömer Küçük ve gerekse Erdoğan Bıyık, Düzceliler’in yakından tanıdığı, bildiği isimler.

   Ayrıca bu isimler; benim de yakından tanıdığım, yapılarını, yeteneklerini iyi bildiğim arkadaşlarım..

   Ve bir gazeteci olarak görevim gereği, bu arkadaşlarımı bu süreçte, gün gelecek kırmadan-dökmeden eleştirecek, gün gelecek olumlu adımlarında destek olmaya çalışacağım..

**

   Öncelikle bugün, yani şöyle bir ilk bakışta, bu isimler hangi eksilerle ve hangi artılarla adaylık koltuğuna oturdu, bunu biraz değerlendirelim istiyorum..

   Öncelikle iktidar partisinin adayı Faruk Özlü’den başlayalım..

   Özlü’nün en büyük sıkıntısı; bugüne kadar iktidar partisinde olan Düzce Belediyesini yönetenlerden olan şikayetin, kendisine yansıması olur..

   Her ne kadar kendisi; Düzce ile benzeri iller arasında yapılan kıyaslamaları haksız bulsa da, görünen köy kılavuz istemez!.. Bu kentte yaşayanlar, havasını soluyanlar, birazcık çevre kentlere gittiğinde, farkı hemen fark ediyorlar..

   Çok ayrıntıya şimdilik girmek istemiyorum ama özetle; Özlü’nün bugüne kadar iktidar partisinin yönettiği bir belediyenin, Düzce’ye kattıklarını anlatmakta, zorluk çekeceğini düşünüyorum..

   Öte yandan; şu an yaşanan ekonomik kriz, Faruk beyin şu andaki en büyük rakibi..

   Gelelim avantajlarına..

   Özlü’nün en büyük avantajlarından biri, önceki dönemlerde bulunduğu makamlardan dolayı edindiği tecrübeyle, başkanlık makamına geldiğinde bu tecrübelerinden faydalanacak olması beklentisi, diğeri ise iktidar partisinin adayı olmasının seçimlerde getirdiği imkanlar..  Hepinizin de bildiği gibi, Faruk Özlü bu seçimin iddialı isimlerinden biri..

**

   Gelelim İYİ Parti ile CHP ittifakının adayı Ömer Küçük’e..

   Ömer beyin en büyük dezavantajı, birkaç kez aday olup seçimlerden yenik ayrılmasının, kamuoyuna verdiği imaj..

   Ancak; seçilenlerin pek bir başarı elde edememesi ve büyük eleştirilere maruz kalmaları, Küçük’ün bu imajını düzeltiyor..

   Küçük’ün avantajına gelecek olursak, birincisi; hem İYİ Parti, hem de CHP’nin bütün dinamiklerini kullanması olacaktır..

   Öte yandan, Ömer Küçük ismi ile kendine has bir oy potansiyeli olduğunu da, kimse inkar edemez..

   “Ömer Abi” imajı sayesinde kendi yaşıtlarının bile zaman zaman kendisine bu şekilde hitap ettiği, gözle görünür bir gerçek.. Ömer Küçük bu seçimlerde, “Ömer Abi” sloganıyla yine bu seçimin en iddialı isimlerinden biri olacaktır…

**

   Son olarak bunca aday adayının arasından sıyrılarak MHP’nin adayı olabilme şansını yakalayan, Erdoğan Bıyık’ı kısaca değerlendirelim..

   Erdoğan bey en büyük sıkıntıyı, aday adayı olan diğer arkadaşlarının, seçim dönemi boyunca desteğini alırken yaşayacağını düşünüyorum..

   Çünkü daha aday adaylığı döneminde, gerek MHP Milletvekili Ümit Yılmaz’ın ve gerekse İl Başkanı İlhami Caboğlu’nun, Bıyık’ı desteklediği söylentileri almış başını gidiyordu. Tüm bu söylentilere inanmayan ve aday adaylığı başvurusu yapan isimler, şimdi ne kadar birlik-beraberlik görüntüsü verseler de, içten içe bu duruma bozulduklarını tahmin etmek için kahin olmaya gerek yok!.. Bu bakımdan Erdoğan beyin işi, pek de kolay olmayacak..

   Öte yandan Bıyık’ın en büyük avantajı ise; Düzce’nin sorunlarını bu kentin bir esnafı olarak birebir yaşayan birisi olması.. Yani “arife tarif gerekmez” sözü, bu seçimlerde Erdoğan Bıyık’ın sloganı bile olabilir..

   Bıyık’ın da bu seçimde oldukça iddialı olduğunu düşünüyorum..

**

   Çok uzatmadan, kısaca anlatmak gerekirse; bu üç değerli adayımız, seçimlere büyük bir heyecan ve renk katacaktır..

   Şimdilik çok kısa geçtim belki ama önümüzdeki günlerde, değerlendirmelerime devam edeceğim..    

   Kalın sağlıcakla…

Peki, Senin Yorumun?
Sefer Bayar  /  4.1.2019 - 01:28:31
 Bence Ömer abi Duzcenin 1983 beri yetiştirdiği en önemli siyaset adamlarından biridir.Hizmet için defalarca çabalamış ama imkansızlıklar yakasını bırakmamıştır.Bu dönem isabetli bir yerden adaydır ve bir numaradır herşey İYİ olacaktır.Basarilar başkan.
murat ayyıldız  /  3.1.2019 - 00:36:15
 yeni dönemde gelecek olan belediye başkanından ilk isteyim; istanbul caddesi, atatürk bulvarındaki şu sirk panayır gibi olan ışıklandırmanın kaldırılmasını istiyorum. yakışmıyor düzceme
Adil kara  /  2.1.2019 - 22:04:19
 Akp düzcede hizmet yatırım getiremedi en güçlü adayıyken sahada ama düzce halkı bu sefer erdogan bıyık başkan olarak düzce belediyesine başkan yapacak. düzce halkı hizmeti görecek. düzce halkı akp dersini sandıkta verecek. bu sefer gümbür gümbür geliyor erdogan bıyık.
  Fatih Melih Maradit
BİZİM ÖMER’LE KAHVALTI
 
  Semih Şenkaya
O İLAN NE ZAMAN YAYINLANACAK?
 
  Ayşegül Şenol Can
BAŞKA BİR DÜZCE’YE UZANAN YOL
 
  Ulviye Dikmen
Seçimler turnusol kağıdı gibi bize göre
 
  Ahmet Altun
BELAM
 
  Telat Çelik
ZİYARET
 
  Adem Turgut
Kararınızı yüksek sesle söyleyin!
 
  Peri Meram Arbak
Düzce Yerel Seçimler Üzerine Düşlerim De
 
  Erkan Arslan
KINARIM BAK!
 
  Hümeyra Yılmaz
DİNSEL TERÖR
 
  Aysel Dural
PENİSİLİNİN İLGİNÇ HİKAYESİ!..
 
  Erdal Pişken
ANNEMİZİN LİGİNE DEVAM
 
  Özkan GÖZÜTOK
Seçim Reklamları oyunuzu değiştirebilir
 
  Caner Besler
Edirne bastırdı fakat!
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Özkan Gözütok
© 2009 - 2018 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Ömer Küçük; ‘Korumamız falan olmayacak!..’ " Haberine...
 tacettin Altunyollar
 helal olsun.seni seviyoruz. iyi bir insansin.allah yardimcin olsun. Bizim omer.ekibinle başarilar diliyorum
  " BİZİM ÖMER’LE KAHVALTI " Yazısına...
 Sadiye
 Inşallah kazanir
  " BİZİM ÖMER’LE KAHVALTI " Yazısına...
  Bilgihan
 Hadi bakalım inşallah seçilir inşaallah dediklerini yapar başarılar.
  " BİZİM ÖMER’LE KAHVALTI " Yazısına...
 Mualla İleri
  İnşallah Ömer bey seninleyiz.
  " Küçük'ten Özlü'ye: Yakınlarına ‘makam’ vatandaşa ‘azar’ " Haberine...
 Korkmaz Şendir
 Her iktidarın yaptığı şeyleri haber değeri varmış gibi anlatma Ömer efendi. Sen gelebilsen arkanda yanında gezenler kimbilir neler vereceksin AMA SANA OY VERMEYECEĞİZ VE AFYONKARAHİSAR ‘a geri göndereceğiz.
  " Düzce Belediyesinde SESSİZ SEDASIZ ATAMA! " Haberine...
 teknik
 Peki bu atama işinden Belediye meclis üyelerinin bilgisi var mıdır yok mudur.???
  " Yerel Seçim Öncesi Düşlerim " Yazısına...
 Cemal YILMAZ
 Değerli Hocam ve Çok Kıymetli okuyucular; Hacı Bektaş-i Veli "İlimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır " diyeli 1700 yıl,Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ün "Hayatta en hakiki mürşit ilimdir " diyeli yaklaşık 100 yıl oldu.Kısacası yapılacak tüm iş ve işlemlerde Bilimden ve Bilim Adamından faydalanmak gerekmektedir.
  " BELEDİYENİN KAPISI! " Yazısına...
 Fethi Sönmez
 Mesele zaten burada.Önce ihaleye gerek var mı? Belediyenin marangozu bu kapıyı yapsa hiç para vermeyeceğiz.İhale-Şirket sistemi belediyede varsa hep ikinci marangoz kapıyı tamir eder.Marangoz değişir ancak hep ikinci yapar.Şimdi basının da çoğu bu ihaleciler i parlatıyor.Tartıştıkları müteahhitler Düzceli mi yabancı mı olsun.Biz hem ihale sistemine ,hem de şirketleşmeye son vereceğiz.Kapının gideri bizde 200 lira malzeme parası olur.Ya rant,ya vatan.Ya rant, ya üretim. Fethi Sönmez.Vatan Partisi Belediye Başkan Adayı.
  " Yerel Seçim Öncesi Düşlerim " Yazısına...
 Fethi Sönmez
 Peri Hanım,çok teşekkür ederim.11 Mart pazartesi gecesi ULUSAL kanal da 20 dakikalık bir programım vardı.Orada sizin Düzce'de hava kirliliğine karşı verilen mücadelede katkınızı bir kez daha ifade ettim.Sizlerden öğrendiklerimizle ufkumuz aydınlanıyor.Üniversitemiz kurulurken o dönem yaptığımız il Divan kurulu toplantılarında hep öğrencilerin harcayacağı paranın hesabını yapanlar vardı.Hiç gelecek bilim insanlarından nasıl yararlanacağımız konuşulmuyordu.O zaman bu zihniyete itiraz ettik.Rant değil de bilim esas alınsaydı Düzce böyle mi olurdu.Sizlerin düşleri bizim rehberimizdir.''İyi ki varsınız'' tümcesi herhalde en iyi sizler için söylendiğinde anlam bulur.Şahsınızda,Üniversitemizin Düzce için,insanlık için,bilim için yüreği atan tüm akademisyenlerine saygı ve selamlarımı sunuyorum. Fethi Sönmez.Vatan Partisi Düzce Belediye Başkan Adayı.
  " BELEDİYENİN KAPISI! " Yazısına...
 Metin Can
 Yeni seçilen belediye başkanı kim olursa belediyenin eski borcunun hangi yatırımlardan kaynaklandığını Düzce kamuoyuna kalem,kalem açıklasın.20 senedir Sn.Selahattin Olcarın yaptığı Düzcenin alt yapısı ve asfalt şantiyesi dışında Düzcenin görünümünü değiştirecek bir çalışma olmadığı gibi yeşil alanlarımızıda kaybettik..
Sepaş Enerji'den çocuklara sinema bileti! Sepaş Enerji'den çocuklara sinema bileti!
  Düzce Belediyesinde SESSİZ SEDASIZ ATAMA!
  MHP üç gün yas ilan etti!
  Küçük'ten Özlü'ye: Kaybedeceğini anladı, kışkırtmaya çalışıyor!
  Polisten uyuşturucu operasyonu!
  Vatan Partisi’nden kurum ziyaretleri!
  RADYODÜET yayına başladı!
  Polisten fuhuş operasyonu!
  Bakan Yardımcısı Düzce'de: Gençlik Merkezlerinin sayısı artacak!
  Kamu Başdenetçisi öğrencilerle buluştu!
  Evsiz vatandaşa Kızılay'dan yardım eli!
  Adıge Dil Günü kutlandı
  Küçük; ‘Biz havanın - tavanın peşinde değil, hizmetin peşindeyiz’
  Keskin ve Keşir ziyaretlere devam ediyor!
  Öğrencilerden Çanakkale ziyareti!
  Yılmaz; “Bu seçimlerde çok iddialıyız”
  Başkan Adayı Bıyık, taksici oldu!
  Çanakkale Zaferini andılar!
  Bu sese kulak verin!
  Dünya Pi Günü kutlandı!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  23.3.2019 - BİZİM ÖMER’LE KAHVALTI
  20.3.2019 - Küçük'ten Özlü'ye: Yakınlarına ‘makam’ vatandaşa ‘azar’
  19.3.2019 - Düzce Belediyesinde SESSİZ SEDASIZ ATAMA!
  23.3.2019 - Ömer Küçük; ‘Korumamız falan olmayacak!..’