Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :64936159 Aktif Ziyaretçi :43587 20 Haziran 2019 Perşembe
[17:50] İlçe otobüsleri terminale taşınıyor! -- [17:42] Böyle tesisi, böyle servisi ve böyle fiyatları görünce; ne gözlerinize ne de kulaklarınıza inanamayacaksınız!.. ETHEM'İN ÇİFTLİĞİ -- [16:55] SEDAŞ DA DÜZCE’Yİ TAKMIYOR!.. -- [16:41] Düzce üniversitesi ilk 50 de! -- [15:53] Kaldırımlarda tadilat çalışması! -- [16:16] TÜİK açıkladı: 2017'de Düzce'de bin 272 hükümlü cezaevine girdi! -- [16:12] Düzce Doğa'da Yaz Okulu Coşkusu -- [15:29] Sağlık için on bin adım! -- [14:14] İstanbul'da oy kullanacaklara CHP'den ulaşım desteği! -- [13:50] Şehir merkezinde korkutan yangın! --
Fatih Melih Maradit
Heyecanlı bir seçim olacak!

Yazarın Diğer Yazıları :
Tarih:2.1.2019

 

   Yerel seçimler için AK Parti, İYİ Parti ve CHP ittifakı ile son olarak da MHP adaylarını belirledi.

   Gerek Faruk Özlü, gerek Ömer Küçük ve gerekse Erdoğan Bıyık, Düzceliler’in yakından tanıdığı, bildiği isimler.

   Ayrıca bu isimler; benim de yakından tanıdığım, yapılarını, yeteneklerini iyi bildiğim arkadaşlarım..

   Ve bir gazeteci olarak görevim gereği, bu arkadaşlarımı bu süreçte, gün gelecek kırmadan-dökmeden eleştirecek, gün gelecek olumlu adımlarında destek olmaya çalışacağım..

**

   Öncelikle bugün, yani şöyle bir ilk bakışta, bu isimler hangi eksilerle ve hangi artılarla adaylık koltuğuna oturdu, bunu biraz değerlendirelim istiyorum..

   Öncelikle iktidar partisinin adayı Faruk Özlü’den başlayalım..

   Özlü’nün en büyük sıkıntısı; bugüne kadar iktidar partisinde olan Düzce Belediyesini yönetenlerden olan şikayetin, kendisine yansıması olur..

   Her ne kadar kendisi; Düzce ile benzeri iller arasında yapılan kıyaslamaları haksız bulsa da, görünen köy kılavuz istemez!.. Bu kentte yaşayanlar, havasını soluyanlar, birazcık çevre kentlere gittiğinde, farkı hemen fark ediyorlar..

   Çok ayrıntıya şimdilik girmek istemiyorum ama özetle; Özlü’nün bugüne kadar iktidar partisinin yönettiği bir belediyenin, Düzce’ye kattıklarını anlatmakta, zorluk çekeceğini düşünüyorum..

   Öte yandan; şu an yaşanan ekonomik kriz, Faruk beyin şu andaki en büyük rakibi..

   Gelelim avantajlarına..

   Özlü’nün en büyük avantajlarından biri, önceki dönemlerde bulunduğu makamlardan dolayı edindiği tecrübeyle, başkanlık makamına geldiğinde bu tecrübelerinden faydalanacak olması beklentisi, diğeri ise iktidar partisinin adayı olmasının seçimlerde getirdiği imkanlar..  Hepinizin de bildiği gibi, Faruk Özlü bu seçimin iddialı isimlerinden biri..

**

   Gelelim İYİ Parti ile CHP ittifakının adayı Ömer Küçük’e..

   Ömer beyin en büyük dezavantajı, birkaç kez aday olup seçimlerden yenik ayrılmasının, kamuoyuna verdiği imaj..

   Ancak; seçilenlerin pek bir başarı elde edememesi ve büyük eleştirilere maruz kalmaları, Küçük’ün bu imajını düzeltiyor..

   Küçük’ün avantajına gelecek olursak, birincisi; hem İYİ Parti, hem de CHP’nin bütün dinamiklerini kullanması olacaktır..

   Öte yandan, Ömer Küçük ismi ile kendine has bir oy potansiyeli olduğunu da, kimse inkar edemez..

   “Ömer Abi” imajı sayesinde kendi yaşıtlarının bile zaman zaman kendisine bu şekilde hitap ettiği, gözle görünür bir gerçek.. Ömer Küçük bu seçimlerde, “Ömer Abi” sloganıyla yine bu seçimin en iddialı isimlerinden biri olacaktır…

**

   Son olarak bunca aday adayının arasından sıyrılarak MHP’nin adayı olabilme şansını yakalayan, Erdoğan Bıyık’ı kısaca değerlendirelim..

   Erdoğan bey en büyük sıkıntıyı, aday adayı olan diğer arkadaşlarının, seçim dönemi boyunca desteğini alırken yaşayacağını düşünüyorum..

   Çünkü daha aday adaylığı döneminde, gerek MHP Milletvekili Ümit Yılmaz’ın ve gerekse İl Başkanı İlhami Caboğlu’nun, Bıyık’ı desteklediği söylentileri almış başını gidiyordu. Tüm bu söylentilere inanmayan ve aday adaylığı başvurusu yapan isimler, şimdi ne kadar birlik-beraberlik görüntüsü verseler de, içten içe bu duruma bozulduklarını tahmin etmek için kahin olmaya gerek yok!.. Bu bakımdan Erdoğan beyin işi, pek de kolay olmayacak..

   Öte yandan Bıyık’ın en büyük avantajı ise; Düzce’nin sorunlarını bu kentin bir esnafı olarak birebir yaşayan birisi olması.. Yani “arife tarif gerekmez” sözü, bu seçimlerde Erdoğan Bıyık’ın sloganı bile olabilir..

   Bıyık’ın da bu seçimde oldukça iddialı olduğunu düşünüyorum..

**

   Çok uzatmadan, kısaca anlatmak gerekirse; bu üç değerli adayımız, seçimlere büyük bir heyecan ve renk katacaktır..

   Şimdilik çok kısa geçtim belki ama önümüzdeki günlerde, değerlendirmelerime devam edeceğim..    

   Kalın sağlıcakla…

Peki, Senin Yorumun?
Sefer Bayar  /  4.1.2019 - 01:28:31
 Bence Ömer abi Duzcenin 1983 beri yetiştirdiği en önemli siyaset adamlarından biridir.Hizmet için defalarca çabalamış ama imkansızlıklar yakasını bırakmamıştır.Bu dönem isabetli bir yerden adaydır ve bir numaradır herşey İYİ olacaktır.Basarilar başkan.
murat ayyıldız  /  3.1.2019 - 00:36:15
 yeni dönemde gelecek olan belediye başkanından ilk isteyim; istanbul caddesi, atatürk bulvarındaki şu sirk panayır gibi olan ışıklandırmanın kaldırılmasını istiyorum. yakışmıyor düzceme
Adil kara  /  2.1.2019 - 22:04:19
 Akp düzcede hizmet yatırım getiremedi en güçlü adayıyken sahada ama düzce halkı bu sefer erdogan bıyık başkan olarak düzce belediyesine başkan yapacak. düzce halkı hizmeti görecek. düzce halkı akp dersini sandıkta verecek. bu sefer gümbür gümbür geliyor erdogan bıyık.
  Fatih Melih Maradit
BİZ DEMİYORUZ!..
 
  Semih Şenkaya
O İLAN NE ZAMAN YAYINLANACAK?
 
  Ayşegül Şenol Can
PANDORANIN KUTUSU
 
  Ulviye Dikmen
Düzcemiz’de güzel şeyler oluyor ama anla
 
  Ahmet Altun
BELAM
 
  Telat Çelik
İFLAS
 
  Peri Meram Arbak
TÜRKAN SAYLAN HOCAM
 
  Erkan Arslan
KINARIM BAK!
 
  Hümeyra Yılmaz
MAZLUMLAR, ZALİMLER VE KATİLLER
 
  Cemil Acar
İÇİLEBİLİR SU İSTİYORUZ?
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
DÜZCE’DE İLK ELEKTRİK VE SANTRALLER…
 
  Aysel Dural
KISSADAN HİSSE
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Markanız, Ramazan da Kalbe Dokunarak Kaz
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Düzce'ye destek olacak! " Haberine...
 Selami Şahin
 Düzce’ye dersen aslında Akepe ye hizmet olur. siz biraz boş İşleri bırakıp belediyeyi alacak yapılanmayı sağlayın. Dedikodu ve kapalı kapılar ardında sözde siyaset yapmakla kimseye faydanız olmaz. Bu anlayış sizi ilk seçimde tabela partisi yapar.
  " Er: Güzel bir tatili hak ettiniz! " Haberine...
 Nizamettin Sevim
 Tuana hanım, ER ile ilgili bir çok haberiniz var. Er şöyle dedi, ER böyle dedi. Hiç bir yazınızda Er 'in kim olduğu yazmıyor. Bir yerde müdür mü, başkan mi, başın sözcüsü mü? Siz biliyor tanıyor olabilirsiniz. Ben tanımıyorum. Haberlerinizde buna dikkat ederseniz sevinirim.
  " ‘Konuralp kararı doğru ancak mağduriyet yaratır’ " Haberine...
 teknik
 Talihsiz ve taraflı bir açıklama olmuş...Kabul oy vermek ile birlikte hak mağduriyetinin de olabileceğini ifade ediyorsunuz.Yol altyapı su yol sorununu irdelemişsiniz.Mülk sahiplerinin ve intikal ile hak sahibi olanların maddi kayıpları olacağını ifade etmişsiniz...Açıklamayı imar rantlarından kimler yararlanmış bunun da araştırılması gerekir demenizi de beklerdim??Ayrıca bu kat artışları yapılmadan önceki yapılaşma şartları ile artıştan sonra ki kat artışlarındaki parsel sahiplerine sağlanan kazançlar nasıl oluşmuştur.Bu kazanç elde edenler kimleri mağdur etmiştir... Kimlerin haklarını gasp ederek rant sahibi olmuşlardır... Mağdur olan vatandaşın havasını kim çalmıştır???
  " DÜZCE’DE DEPREM OLACAK MI? " Yazısına...
 Dr. Ramazan Demirtaş
 Deprem - faylanma - deprem tehlikesi konusunda görüşlerimizi paylaştığı için Cemil Acar beye teşekkür ederiz. Ülke olarak kriz yönetiminden vakit kaybetmeden bir an önce Risk yönetimine geçilmelidir. Aksi takdirde Risk yönetimine geçilmeden Kriz yönetimi yapılamaz. Ülkemizin kurumsal yapılanması Kriz yönetimi odaklı olmaya devam ediyor. Bu şekilde afet zararlarını en aza indirgemeyi gerçekleştiremeyiz. Ulusal-bölgesel ölçekte afet tehlikesini araştıran ve gerekli önlemleri devreye sokan ulusal-bölgesel-yerel ölçekte kurumsal yapılanmamız bulunmamaktadır. AFAD ve ÇŞB arasındaki yasal karmaşa nedeniyle afet tehlikesi ve zarar azaltma çalışması-Risk yönetimi konusunda sorunlar bulunmaktadır. Bu nedenle Risk Yönetimi ve Kriz Yönetimi ile ilgili kurumsal ve yasal yapılanma kesinlikle birbirinden ayrılmalıdır. Diğer türlü her tehlike bir afete dönüşecek, tablo bir önceki afetlerden farklı olmayacaktır.
  " DÜZCE’DE DEPREM OLACAK MI? " Yazısına...
 Prof.Dr Bülent Oruç
  "Sayın Cemil Acar, Hendek depremi ile ilgili olarak Sayın Ramazan Demirtaş’ın ve benim yorumlarımı paylaşıp Düzce halkına duyurduğunuz için buradan kendisine çok teşekkür ediyorum."
  " DÜZCE DEPREMİ VE HATIRALARIM " Yazısına...
 NEDİM DİLEK
 ANLATILANLARIN HEPSİ DOĞRU FAKAT EKSİK ÇOK: KISACA GÖLCÜK DEPREMİNDE DÜZCENİN %20 Sİ DÜZCE DEPREMİNDE 60 ı YIKILDI . O GÜN 7 inci KATA MÜSADE EDİLMESİ DAHA ÖNCE DE DÜZCEMİZİN İL YAPILMASI İÇİN ANKARAYA GİDİLMİŞTİ İŞTE O GECE SAAT 19.a 1 dakikika KALA DEPREM BAŞLADI DUVARDAN DUVARA SAVRULDUK KIYAMETİN NASIL OLDUĞUNU GÖRDÜK: binam yıkılmadı azcık sallantı ara verince evden sağlam duean arabamıza atlayıp emniyetin prefabrik konutlarına zor mor gidebildik. kısaca yaşananları anlatmak sayfalar sürer burada bu iş olmaz herkese saygılar ALLAH BÖYLE BİR FELAKETİ BİR DAHA YAŞATMASIn.
  " DÜZCE DEPREME HAZIR MI? " Yazısına...
 Cemil Acar
 Ayşegül Hanım! 1999 yılından bu yana depremzedeler adına yapmış olduğunuz tüm çalışmaları takip eder ve takdir ederim.Depremle ilgili yazmış olduğum köşe yazılarımda muhatabım ve kastım kurum, kuruluş ve kişilerdir.Sevgi ve saygılarımı sunarım.
  " Et kombinası ihalesi yapıldı! " Haberine...
 Samet Demir
 Bir gülme geliyor ki sormayın şehir içi ulaşımı da da düzce belediyesi denetimli ve hizmet, kalite ortada. Umarım kombinayı işletecek kişi denetime gerek bırakmaz..
  " DÜZCE DEPREME HAZIR MI? " Yazısına...
 Ayşegül Senol can
 Öncelikle herkes depremle lgili bir şeyler soyluyor derken ne kasdettiginizi anlayamadim
  " DÜZCE DEPREME HAZIR MI? " Yazısına...
 Ismail Uyanik
 Çok Faydalı bilgiler paylaştığınız tamamen gerçekler. Yanlız atladığımız bir gerçek var geçmişte de öyle olmuştu. Yapan mutahiti mal sahibini suçladık hapsede artık. Asıl Deprem SIYASETIMIZDE.oyle böyle değil 10 şiddetinde.Hic siyasetçi mimar imar müdürü mühendis suçlandığı tutuklandığı. Yani allah hepimize akıl versin özelliklede DÜZCE halkına.
Çocuklar hünerlerini sergiledi! Çocuklar hünerlerini sergiledi!
  Doğa’da mezuniyet!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Sönmez'den başkanlara çağrı: Milletin parasına el uzatanları görmezden gelmeyin!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Et kombinası ihalesi yapıldı!
  DÜZCE DEPREME HAZIR MI?
  ‘Konuralp kararı doğru ancak mağduriyet yaratır’
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  ‘İstanbul’un geleceği sizlerin elinde’
  Özlü: 560 vaadin hepsi yerine getirilecek!
  Savaş Bulut Kore’de finali gördü!
  Konuralp’in kaderi değişiyor!
  Yayalar için artık tehlike oluşturmayacak!
  Kaldırıma park eden araçlara ceza yağdı!
  Er: Güzel bir tatili hak ettiniz!
  Yere çöp atanlar yakın takipte!
  Belediye açıkladı: İçme suyunda koku oluştu!
  Karaca Mahallesinde park çalışması!
  Uyarı tabelaları asıldı!
  Bolu Dağı’nda kaza: 4 yaralı!
  13.06.2019 - DÜZCE DEPREME HAZIR MI?
  17.06.2019 - DÜZCE’DE DEPREM OLACAK MI?
  13.06.2019 - BİZ DEMİYORUZ!..
  15.06.2019 - DÜZCE DEPREMİ VE HATIRALARIM
  18.06.2019 - Er: Güzel bir tatili hak ettiniz!
  15.06.2019 - Et kombinası ihalesi yapıldı!
  18.06.2019 - ‘Konuralp kararı doğru ancak mağduriyet yaratır’
  19.06.2019 - Düzce'ye destek olacak!