Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :64433835 Aktif Ziyaretçi :12003 22 Mayıs 2019 Çarşamba
[17:24] BELEDİYEDE MAAŞ KRİZİ! -- [17:18] Özlü; ‘Çalışma şartları iyileştirilecek’ -- [16:58] Beton Kano takımı yeniden şampiyon! -- [14:14] Konuralp pirincinde ekim zamanı -- [14:07] Traktör ile çarpıştı: 1 ölü! -- [14:01] Tanıtım günleri başladı! -- [13:56] Eğitim Materyalleri sergisi açıldı! -- [13:50] El Ele Gönüllere projesi amacına ulaşıyor! -- [13:32] Görenleri şok etti! -- [13:24] Mahalle iftarları devam ediyor! --
Cemil Acar
BİRAZ SİYASET, BİRAZ TURİZM..

Yazarın Diğer Yazıları :
Tarih:19.4.2019

 

   İkinci yazımda 31 Mart seçimlerinin sayısal analizlerini ve çıkarımlarımı sizlerle paylaşmak istemiştim. Ancak ben bu satırları yazarken Yüksek Seçim Kurulu İstanbul seçiminin belirsizliği nedeniyle sitesinde seçim sonuçlarını açmamıştı. O yüzden başka bir yazımın konusu olarak erteliyorum.

   Ardından Düzce Belediyesi’nin 2018 yılı faaliyet raporlarını inceleyeyim, dedim. Meclis toplantısında onaylandığı söylenen bu rapora şeffaflık adına bir bakayım, dedim. Maalesef o rapora da ulaşamadım. Yayımlanmasını dört gözle bekliyorum.

   Tasarruf adına yapmış olduğunuz küçük hamleler kulağa ve göze hoş geliyor. Belediyemizden beklentimiz, geriye dönük yapılan ihalelerle ilgili yapacağınız çalışmaları ve neden bir türlü kesin ifade edilemeyen borçların miktarını nereye nasıl, niçin yapıldığını içeren raporları, kamuoyu ile paylaşacağınızdan ve gereğini yapacağınızdan, hiçbir kuşkum yok, size güveniyorum.

   Akçakoca Belediyesi ve Kaynaşlı Belediyesi, beyanatlarında, belediyelerinin incelenmesi için, müfettişleri belediyeye davet ettiklerini okudum. Şimdiden söylüyorum kamu vicdanını rahatsız edecek tüm çalışmalar için incelemeler sonucunda ve sizin elde ettiğiniz belge ve bilgileri savcılığa veriniz. Karşınıza eğer İçişleri Bakanlığı’nın “soruşturmaya gerek görülmemiş” yazısı çıkarsa vazgeçmeyiniz. Geçmiş siyasiler, hani diyorlar ya “hakkımızda hiçbir mahkeme kararı yok, tertemiziz..” İşte o “soruşturmaya gerek görülmedi” yazısı nedeniyle, çoğu ilde muhalefet gerisini getirmiyor. Danıştay’a müracaat edebilirsiniz. Bu kararı bozabiliyor.

***

   Turizm haftasına girdiğimiz bu günlerde, sizin dikkatinizi çekti mi bilmiyorum ama Düzce’de araçla gezerken çoğu yerde 02-05 Mayıs  “1’nci Düzce Fuarı” yazıyor. Merak ettim içeriğini “Tarım, Hayvancılık, Gıda, Sanayi, Turizm”miş. Düzce’de yaşayan çeşitli renklerden oluşan insan toplulukları için her birinden bir dirhem bal çalmakla uyumlu olmuş. Zamanla içeriği de oturur sanırım. Emeği geçenleri kutluyorum.

   Turizme biraz da gerçekler üzerinden, projelerle bakmak lazım. Geçenlerde Kemerkasım köyünde, su kemerlerini Hatipli Ketenciler Köyü eski muhtarı Ali Kalyon ile ziyaret ettim. Ayrıca toplumca bilinmeyen ama Düzce Üniversitesi’nin kuzeyindeki tepenin arkasında da mevcut olan su kemer kalıntılarını da bana gösterdiği için kendisine teşekkür ediyorum. Her geçen gün tahrip oluyorlar.

   Tarihi seven biri olarak devletimiz, belediyemiz su kemerleri ile ilgili bir şey yapıyor mu diye, internette araştırdım. Karşıma 2015 yılında yayımlanmış bir haber çıktı. Bu haberde; kısaca gerekli kaynağın yasal mevzuata göre Düzce Belediyesi Emlak vergilerinin bir kısmından Düzce valiliğine aktarılarak karşılandığını, su kemerleri ile ihalenin yapıldığı, ilgili firmanın ilgili rölöve, restitütasyon ve restorasyon çalışmalarının başladığını bildiriyor. Anlaşılan o ki; para, Sayın Belediye Başkanı Faruk Özlü’de. Proje ve yürütme de Düzce il Özel idaresi kanalıyla Sayın Valim Zülkif Dağlı sizde. İlgilenirsiniz umarım.

   Tabi bir de Akçakoca’da bulunan Ceneviz Kalesi bildiğim kadarıyla o da 2015 yılından beri kapalı. Neden bitmez anlamıyorum. Geçmiş senelerde otobüslerle gelen turistleri kapalı olan kaleye getirdikleri zaman, turizmcilerin “kapalı, dışarıdan bakın” demelerine çok üzülmüştüm. Bir ilgilenseniz çok sevinirim. Aslında söyleyecek çok şey var da, bugünlük son olarak büyüklük olarak Batı Karadeniz’in en büyük, Türkiye’nin de yedinci büyük mağarası olan Sarı Kaya Mağarasında yaptıklarınız için ilgili Belediye Başkanı ve Sayın Valimin nezdinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

   Ancak eksik kalan yollarının asfaltlanması, mağaranın elektriği çekilmesi, koruma görevlisi ve çay bahçesi de içeren rekreasyon alanlarını oluşturulması ve en azından hafta sonu ulaşımın düzenli sağlanması için gereğini Belediye Başkanımız Rasim Çam ile birlikte yapacağınıza gönülden inanıyorum. Kalın Sağlıcakla.

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
Ağayı ağa yapan değnekçileridir!
 
  Semih Şenkaya
O İLAN NE ZAMAN YAYINLANACAK?
 
  Ayşegül Şenol Can
PANDORANIN KUTUSU
 
  Ulviye Dikmen
HAYVAN HAKLARINDA ÖNGÖRÜLERİMİZ
 
  Ahmet Altun
BELAM
 
  Telat Çelik
ÜNİVERSİTE
 
  Peri Meram Arbak
SOMA İŞ CİNAYETİ
 
  Erkan Arslan
KINARIM BAK!
 
  Hümeyra Yılmaz
SENİ KİM YARATTI?
 
  Cemil Acar
Her Şey Güzel Olmalı
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
Veis Özkurt
 
  Aysel Dural
KISSADAN HİSSE
 
  Erdal Pişken
NE OLACAK BU DÜZCESPOR’UN HALİ?
 
  Özkan GÖZÜTOK
Markanız, Ramazan da Kalbe Dokunarak Kaz
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2018 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Ağayı ağa yapan değnekçileridir! " Yazısına...
 Hayati Algül
 Bir belediyeyi 16 yıl yönetip de 450 milyon borca sokan yönetimi bu halk hala seçiyorsa herşeye müstehaktır. şimdi sayın özlü veya kim olursa olsun soralım kendi işyerleri yücelirken, oradaki ticari faaliyeti kat kat kar ederken neden belediyeler borç batağında kardeşim. bu millet sizi destekliyorsa yazık.
  " Ağayı ağa yapan değnekçileridir! " Yazısına...
 YAZIK SİZE
 belediye personeli 8 gündür maaş alamıyor. bütün personel perişan. krediler kartlar elektrik faturaları çocukların servisleri vs vs. hiç haber yapamıyorsunuz. öncü ve dtv ye de aynısını yazdım. hepiniz BUKELAMUM Gibisiniz. size gülüyorum medya mı komiksiniz. OKUYUCUYA CEVAP - EDİTÖRDEN ; Sayın okuyucu.. Konuyla ilgili isim ve mail adresi vermekten kaçındığınız için size ulaşamıyoruz. Ayrıca bizlere whatsup hattımızdan da ulaşabilirdiniz. Ancak yine de ihbarınız üzerine Belediye yetkilileriyle bir görüşme yaptık. Ve konuyla ilgili haberimizi ilerleyen saatlerde internet sitemizde bulabilirsiniz. İlginize teşekkür ederiz. (Not : İlgili haber yayınlanmıştır. http://www.burasiduzce.com/haber-detay.asp?id=47555&belediyede_maas_krizi )
  " Ağayı ağa yapan değnekçileridir! " Yazısına...
 Seçil Seven
 Bir kere artık bakan değil, Düzce'nin belediye başkanı. niye bakan diye hitap ediliyor. bu olayda yapılanlar ayıp ötesi. yazık çok yazık. insanları değersiz hissettiremezsiniz
  " Ağayı ağa yapan değnekçileridir! " Yazısına...
 Mustafa Sarıoğlu
 Parklarda ki rant alanına dönüşen ucube yapıları yıktı. milletin takdirini topladı. Lâkin Faruk özlüye bu hâl kibir enaniyet ve makam sorhoşluğuna dönüştü. sayın faruk özlü o işler öyle yürümüyor. sende geçmişte kalan her belediye başkanı gibi öğrenirsin.
  " Ağayı ağa yapan değnekçileridir! " Yazısına...
 Hale
 müthiş bir yazı!! tebrik ederim👏👏👏👏👏👏👏 bu tip konuları çok duyar olduk..Ah İsmail Bayram sen çok mütevazi bir başkandın diyesim geldi..
  " Ağayı ağa yapan değnekçileridir! " Yazısına...
 Faruk Küçüktaş
 Her makamın liyakat sahibi vardır.. Makam adabının okulu yoktur. Tecrübe ile kazanılır. Umarım Sayın Başkanım bu olaydan sonra, bu yazıyı okuduğunda gerekli ayarları yapacaktır. Lütfü abim protokol de vip hizmete laiktir. O bu hizmeti Düzcenin her kurumunda almalı.. Çünkü Düzce için bulunmaz bir insan. Kültür bekçisi. Yazınız için çok teşekkür ederim Fatih Bey.
  " DÜZCE NEDEN YERİNDE SAYIYOR? " Yazısına...
 Bedri Avdas
  Ben Düzcemizin bir türlü ileri gidememesini Düzcede yaşayan bizlere bağlıyorum.Zira Düzcede maalesef gerine gerine ben Düzceliyim diyenimiz çok az.3 nesil 4 nesil önce Düzceye yerleştiğimiz halde soranlara Trabzonluyuz Rizeliyiz Orduluyuz Giresunluyuz Çorumluyuz Sivaslıyız vs diyoruz.Öncelikle Düzcelilikte birleşmelyiz.Artık yaşadığımız ekmeğini yediğimiz havasını soluduğumuz yer olan Düzceyi asıl şehrimiz olarak kabullenmeliyiz.Düzceyi nasıl daha ileriye taşıyabileceğimiz düşünmeli Düzcenin menfaatlerinde birleşmeliyiz.Çünkü çocuklarımıza geldiğimiz şehirleri değil Düzceyi miras bırakacağız. Birbirimiz suçlayarak bir yerlere varamayız.tek çare Düzce dendiğinde tek vücut olabilmekte
  " DÜZCE NEDEN YERİNDE SAYIYOR? " Yazısına...
 Irfan Durmaz
 Hepimizin suçu var.
  " DÜZCE NEDEN YERİNDE SAYIYOR? " Yazısına...
 Engin Akar
 Samimi olmak, samimi olmak, samimi olmak, yirmi yıldır samimi bürokrat ve siyasetçi gelmedi bu şehre.
  " Ağayı ağa yapan değnekçileridir! " Yazısına...
 Yusuf Darıyerli
 Benim de dikkatimi çeken konu: "Arşivini bize açabilir misin?" gibi sorunlu bir teklif için Lütfü Abi'nin başkanlık ofisine çağrılması ve işin savsaklanması... Ayrıca esas konu Arşivin kıymetli bir birikim ve telif hakkı ile korunan kültürel varlık olduğu gerçeğinin göz ardı edilerek, "Arşivini bize açabilir misin?" gibi sığ bir soruya indirgenmesi...
Ramazan sokağında hafta sonu rüzgârı! Ramazan sokağında hafta sonu rüzgârı!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  İstanbul Caddesi ‘yine’ EVLERE ŞENLİK!
  İNTİHAR GİRİŞİMİ!
  İftar sofraları kurulmaya devam ediyor!
  Cumayeri'nde cinayet!
  Öğrencilerden matbaa ziyareti!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Hayvanları HUZURSUZ EDİYORLAR!
  Temizlik çalışmaları devam ediyor!
  Son ödeme tarihi 31 Mayıs!
  Akçakoca'da Sarıoğlu dönemi!
  İyi Parti Özlü'nün iftarına katılmıyor: Müsriflikten vazgeçmek için adım atmak istiyoruz!
  İlk icraatlara muhalefet ne diyor?
  Kuvvetli yağış bekleniyor!
  Borcu yapandan HESAP SORULMALI!
  Öncelik yayanın öncelik hayatın!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Özlü KSS esnafıyla iftarda buluştu!
  19 Mayıs çağrısı yaptılar!
  21.05.2019 - Ağayı ağa yapan değnekçileridir!
  17.05.2019 - Bozduğunuz kantar, gün gelir sizi de tartar!..
  22.05.2019 - DÜZCE NEDEN YERİNDE SAYIYOR?
  17.05.2019 - İstanbul Caddesi ‘yine’ EVLERE ŞENLİK!
  16.05.2019 - Markanız, Ramazan da Kalbe Dokunarak Kazanır!
  17.05.2019 - SENİ KİM YARATTI?
  21.05.2019 - İyi Parti Özlü'nün iftarına katılmıyor: Müsriflikten vazgeçmek için adım atmak istiyoruz!