Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :66094486 Aktif Ziyaretçi :12711 26 Ağustos 2019 Pazartesi
[15:17] Çakıcı: ‘Kadın cinayetleri her geçen gün artıyor’ -- [14:36] Sayman: İktidar kadın cinayetindeki artışı artışı görmezden geldi! -- [13:42] Silahlı kavga: 1 ölü 1 yaralı! -- [13:31] TSO meclis toplantısı gerçekleşti! -- [13:19] Çocuk Kulübü kayıtları başlıyor! -- [13:09] Çöpte bulduğu kediyi hayata bağladı! -- [10:32] ARAMIZDAN AYRILANLAR -- [17:53] 2 DAKİKADA BUGÜN -- [17:19] DÜ'de kayıt işlemleri gerçekleştirildi! -- [17:13] Larvalarla mücadele devam ediyor! --
Cemil Acar
BİRAZ SİYASET, BİRAZ TURİZM..

Yazarın Diğer Yazıları :
Tarih:19.4.2019

 

   İkinci yazımda 31 Mart seçimlerinin sayısal analizlerini ve çıkarımlarımı sizlerle paylaşmak istemiştim. Ancak ben bu satırları yazarken Yüksek Seçim Kurulu İstanbul seçiminin belirsizliği nedeniyle sitesinde seçim sonuçlarını açmamıştı. O yüzden başka bir yazımın konusu olarak erteliyorum.

   Ardından Düzce Belediyesi’nin 2018 yılı faaliyet raporlarını inceleyeyim, dedim. Meclis toplantısında onaylandığı söylenen bu rapora şeffaflık adına bir bakayım, dedim. Maalesef o rapora da ulaşamadım. Yayımlanmasını dört gözle bekliyorum.

   Tasarruf adına yapmış olduğunuz küçük hamleler kulağa ve göze hoş geliyor. Belediyemizden beklentimiz, geriye dönük yapılan ihalelerle ilgili yapacağınız çalışmaları ve neden bir türlü kesin ifade edilemeyen borçların miktarını nereye nasıl, niçin yapıldığını içeren raporları, kamuoyu ile paylaşacağınızdan ve gereğini yapacağınızdan, hiçbir kuşkum yok, size güveniyorum.

   Akçakoca Belediyesi ve Kaynaşlı Belediyesi, beyanatlarında, belediyelerinin incelenmesi için, müfettişleri belediyeye davet ettiklerini okudum. Şimdiden söylüyorum kamu vicdanını rahatsız edecek tüm çalışmalar için incelemeler sonucunda ve sizin elde ettiğiniz belge ve bilgileri savcılığa veriniz. Karşınıza eğer İçişleri Bakanlığı’nın “soruşturmaya gerek görülmemiş” yazısı çıkarsa vazgeçmeyiniz. Geçmiş siyasiler, hani diyorlar ya “hakkımızda hiçbir mahkeme kararı yok, tertemiziz..” İşte o “soruşturmaya gerek görülmedi” yazısı nedeniyle, çoğu ilde muhalefet gerisini getirmiyor. Danıştay’a müracaat edebilirsiniz. Bu kararı bozabiliyor.

***

   Turizm haftasına girdiğimiz bu günlerde, sizin dikkatinizi çekti mi bilmiyorum ama Düzce’de araçla gezerken çoğu yerde 02-05 Mayıs  “1’nci Düzce Fuarı” yazıyor. Merak ettim içeriğini “Tarım, Hayvancılık, Gıda, Sanayi, Turizm”miş. Düzce’de yaşayan çeşitli renklerden oluşan insan toplulukları için her birinden bir dirhem bal çalmakla uyumlu olmuş. Zamanla içeriği de oturur sanırım. Emeği geçenleri kutluyorum.

   Turizme biraz da gerçekler üzerinden, projelerle bakmak lazım. Geçenlerde Kemerkasım köyünde, su kemerlerini Hatipli Ketenciler Köyü eski muhtarı Ali Kalyon ile ziyaret ettim. Ayrıca toplumca bilinmeyen ama Düzce Üniversitesi’nin kuzeyindeki tepenin arkasında da mevcut olan su kemer kalıntılarını da bana gösterdiği için kendisine teşekkür ediyorum. Her geçen gün tahrip oluyorlar.

   Tarihi seven biri olarak devletimiz, belediyemiz su kemerleri ile ilgili bir şey yapıyor mu diye, internette araştırdım. Karşıma 2015 yılında yayımlanmış bir haber çıktı. Bu haberde; kısaca gerekli kaynağın yasal mevzuata göre Düzce Belediyesi Emlak vergilerinin bir kısmından Düzce valiliğine aktarılarak karşılandığını, su kemerleri ile ihalenin yapıldığı, ilgili firmanın ilgili rölöve, restitütasyon ve restorasyon çalışmalarının başladığını bildiriyor. Anlaşılan o ki; para, Sayın Belediye Başkanı Faruk Özlü’de. Proje ve yürütme de Düzce il Özel idaresi kanalıyla Sayın Valim Zülkif Dağlı sizde. İlgilenirsiniz umarım.

   Tabi bir de Akçakoca’da bulunan Ceneviz Kalesi bildiğim kadarıyla o da 2015 yılından beri kapalı. Neden bitmez anlamıyorum. Geçmiş senelerde otobüslerle gelen turistleri kapalı olan kaleye getirdikleri zaman, turizmcilerin “kapalı, dışarıdan bakın” demelerine çok üzülmüştüm. Bir ilgilenseniz çok sevinirim. Aslında söyleyecek çok şey var da, bugünlük son olarak büyüklük olarak Batı Karadeniz’in en büyük, Türkiye’nin de yedinci büyük mağarası olan Sarı Kaya Mağarasında yaptıklarınız için ilgili Belediye Başkanı ve Sayın Valimin nezdinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

   Ancak eksik kalan yollarının asfaltlanması, mağaranın elektriği çekilmesi, koruma görevlisi ve çay bahçesi de içeren rekreasyon alanlarını oluşturulması ve en azından hafta sonu ulaşımın düzenli sağlanması için gereğini Belediye Başkanımız Rasim Çam ile birlikte yapacağınıza gönülden inanıyorum. Kalın Sağlıcakla.

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
MAL DA BİZİM, CAN DA BİZİM!
 
  Ayşegül Şenol Can
AFETLERLE MÜCADELE
 
  Ulviye Dikmen
DOSTA VEDA...
 
  Telat Çelik
KÖMÜRÜN KARASI
 
  Peri Meram Arbak
Işıtan Gündüz’ün Ardından
 
  Hümeyra Yılmaz
Hastaneye 112 çağırmak!
 
  Cemil Acar
Nazmi Çiloğlu ve Necmi Hoşver
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
Birşeyler oluyor ama çözemedim!
 
  Aysel Dural
20 KURUŞ DEYİP GEÇME!
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
İyi Gelecek, İyi Bir Stajla Başlar
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Işıtan Gündüz’ün Ardından " Yazısına...
 Dincer KORKMAZ
 Buram buram her kösesi kitap kokan evinde, Işıtan Gündüz'ün anılarını ve fikirlerini dinleyen şanslı insanlardan biriydim bende.Hoşçakal Işıtan ağabey, toprağın bol olsun, ışıklar içinde uyu.
  " SEDAŞ'TAN PLANLI ELEKTRİK KESİNTİSİ! " Haberine...
 A.Rıza ÖZÇELİK
 komik bir il olmayı bırakamadınız. Hala nelerle uğraşıyorsunuz.Habere bak çalışmalar yapılıyor kurul toplandı istişare yapıyoruz falan filan. Bakın Türkiyede eletrik kesintsi olan tek il Düzcedir herhalde. Bizde bakın uğraşıyorlar diye ses çıkarmıyoruz onlarda daha iyi elektrik vereceğiz diye bak nasıl kandırdık diyorlar.
  " Barodan açıklama: ‘Türk demokrasisine darbe vuruldu’ " Haberine...
 ulviye dikmen
 bu çok duyarlı güzel yazınız için demokrasi adına teşekkür ederim sevgiler
  " Depremin yıldönümünde Özlü'den önemli mesaj: Yatay şehirleşmeye önem veriyoruz! " Haberine...
 şükrü toros
 depremden sonra 3 kat imar iznini 4 kata ben çıkardım, şimdi 5 kata da siz çıkarırsınız, böylece yatay mimariye geçmiş olursunuz. ah düzcem ah
  " Işıtan Gündüz’ün Ardından " Yazısına...
 Ayşegül Senol can
 Sevgili peri ısıtan bey 'in ardından yazılacak çok duyarlı ve güzel bir yazı anılarda yasasin
  " MAL DA BİZİM, CAN DA BİZİM! " Yazısına...
 Nizametti ulaş
 https://yesilgazete.org/blog/2019/08/10/7den-70e-sele-tepesinde-bir-kasaba/
  " Düzce esnafı BiTTi BiTiYOR! " Haberine...
 Düzceli..
  Maalesef Türkiye bu sazan sarmalı tezgâhına düşmüş bulunuyor. Alıntı.. Sazan Sarmalı Osman Başıbüyük, Sun Savunma Net, 09 Mart 2019 Hükümet, maaşları ödeyebilmek için küresel piyasalardan borçlanmak zorunda. Üretimi artıracak yönde tedbirler almaya kalkışırsa 1 kuruş para vermezler. İşte çeşitli baskı araçları kullanılarak bir ülkeyi üretimi artıracak tedbirler almaktan alıkoyarken, ithalata yönlendirmeye, bunun bir sonucu olarak fiyat kontrolü rejiminin doğmasına neden olmaya, bu süreçte borç vermeye devam ederek krizi daha da derinleştirmelye ve sonunda hedef ülkeyi iç ve dış politikada kendi kararlarını alamaz hale getirerek esir alma utezgâhına SAZAN SARMALI deniyor..
  " Düzce esnafı BiTTi BiTiYOR! " Haberine...
 Düzceli..
 Bir alıntı ile katıla yım.R. Serdar oğlu.. Yıllardır yazıyoruz, söylüyoruz; “Krizi çıkaran borçtur. Bu kadar borç aldınız, borçla ÜRETİM DEĞERİ olmayan inşaatlar yaptınız. Bu borcu çeviremezsiniz, batarız” dedik.     Her aklı başında yönetici, ekonomist bunu söyledi ama siz dinlemediniz. Üstelik sizi uyaranları muhalif diye hapse attırdınız.” Şimdi sizi uyardığımız noktaya geldiniz.     Yok faiz lobisi imiş, yok dolar lobisi imiş, yok Trump imiş! Suçu başkalarına atıp kurtulma çabasındasınız. Bu dediklerinizde haklı olsanız bile iktidar tek başınıza sizsiniz, engel olsaydınız!     Bu sebepten; Yaşadığımız ekonomik ve siyasal krizin TEK SORUMLUSU ERDOĞAN’DIR… Devlet yönetiminde YETKİ kimde ise SORUMLULUK da ondadır.
  " Düzce esnafı BiTTi BiTiYOR! " Haberine...
 Düzceli..
 Deman ile ya.. Bakan parametreler süper dedi..Devamında bak ne dedi...Bakandan Dolar ile ilgili açıklama..   Ekonomik parametrelerimizi normalleştirebilme yönünde planktonlaştırabilip patikadan aşşağı saldığımızda konvansiyonel değerler doğrultusunda aslında gaye Kendi t stabil bir paradigma çizdiğimizi söyleyebiliriz,panik yapmayın..
  " DOSTA VEDA... " Yazısına...
 Kaan Arslanoğlu
 Teşekkürler Sevgili Ulviye Dikmen'e.. Işıtan Gündüz için yazdığı bu güzel yazı için. Saygılarla..
Çöpte bulduğu kediyi hayata bağladı! Çöpte bulduğu kediyi hayata bağladı!
  2/B arazilerinde süre uzatıldı!
  HOŞVER AİLESİNİN ACI GÜNÜ
  Sönmez: HDP'li başkanların görevden alınması yerinde bir karar!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Barodan açıklama: ‘Türk demokrasisine darbe vuruldu’
  26 Ağustos’ta ‘Nilgün Kızılcı’ resitali!
  Alımlar randevu sistemi ile yapılacak!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  2 DAKİKADA BUGÜN
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Orman Bölge Müdüründen Yanmaz'a ziyaret!
  Yanmaz, 15 Temmuz parkını inceledi!
  İstişare toplantısı gerçekleştirildi!
  DTSO ve OSB ortak proje için toplandı!
  2 DAKİKADA BUGÜN
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Sele kapılan çocukluk hayalini yeşertmek istiyor!
  Öğrenci kayıtları başladı!
  Silahlı kavga: 1 ölü 1 yaralı!
  Düzce rahat nefes alamayacak mı? Hava kirliliğinde 3'ncü sıradayız!
  21.08.2019 - Işıtan Gündüz’ün Ardından
  19.08.2019 - Barodan açıklama: ‘Türk demokrasisine darbe vuruldu’
  20.08.2019 - SEDAŞ'TAN PLANLI ELEKTRİK KESİNTİSİ!