Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :65423115 Aktif Ziyaretçi :21105 21 Temmuz 2019 Pazar
[18:03] 2 DAKİKADA BUGÜN -- [17:33] İçme suyu desteği devam ediyor! -- [15:55] ‘Üstümüze ne düşüyorsa yapmaya hazırız!’ -- [15:48] Esmahanım Köyünde sevindirici olay! -- [15:38] DÜHAK sokak hayvanlarını unutmadı! -- [14:24] Kızılay Başkanı Düzce'de: Bin 500 kişiye 3 öğün yemek veriliyor! -- [14:17] DSİ 50 iş makinesi gönderdi! -- [14:06] Valilikten son durum açıklaması! -- [13:56] Tanal, Uğurlu Köyünde vatandaşın ihtiyaçlarını sıraladı! -- [13:55] Denize girmek yasaklandı! --
Fatih Melih Maradit
ERKEN SEÇİM OLURSA!

Yazarın Diğer Yazıları :
Tarih:2.07.2019

 

   Bir çok yorumcu, İstanbul seçimlerinin sadece İstanbul seçimi olarak kalmayacağını, söylüyordu. Bence de kalmayacak!..

   Düzce’de bile birçok siyasi, İstanbul seçimlerinin sonuçlarına göre hesap yapar durumda..

   Haksız da değiller!..

**

   Şimdi şöyle bir düşünelim bakalım..

   Kimine göre; her ne kadar liderler erken seçimi telaffuz etmeseler de ufukta bir erken genel seçim görünüyor!.

   Bu durumda Düzce’de neler olur?

   Hangi parti, kimi aday gösterir?

   Bu adayların ne kadar şansı olur?

   Mevcut vekillerin durumu nedir?

AK PARTİ

   Önce iktidar partisinden başlayalım..

   Seçildikleri bir seneyi geçti ama Milletvekilleri Fahri Çakır ve Ayşe Keşir ile ilgili vatandaş nezdinde, şu ana kadar olumlu hiçbir gelişme yaşanmadı..

   Fahri bey zaten ortalıkta fazla görünmüyor.. Hani sanki, “Nasıl olsa bu benim son dönemim.. Düzce için çalışsam da, çalışmasam da bir daha da beni aday göstermezler.. O bakımdan keyfini süreyim!” havasında.

   Ayşe hanımın ise bu dönem biraz daha çaba sarf ettiğini söyleyebiliriz. Ama nedense önceki dönemindeki o olumsuz algıyı, bir türlü kırabilmiş değil..

   Milletvekillerinin bu durumu basının gözünden de kaçmıyor ve Düzce basını bu durumu farklı ifadelerle ortaya koyuyor.

   Öte yandan; önümüzdeki seçimleri vekillerin bu performansı çok etkileyecek gibi görünüyor..

**

   Peki iktidar partisinde, yıldızı parlayanların başını sizce kim çekiyor?

   Hiçbirinizin aklına ne mevcut vekillerin, ne de eski vekillerin isimlerinin geldiğini sanmıyorum..

   Hatta il ve ilçe yönetimlerinden de sivrilen hiçbir isim de yok, değil mi?

   Benim birkaç isim aklıma geliyor ama şimdilik sadece bir kişiyi telaffuz edeyim ve siz de bu ismi bir kenara yazın, aklınızda bulunsun..

   Kim bu isim? Belediye Başkan Yardımcısı Celal Kasapoğlu..

   Kasapoğlu gelecekte Belediye Başkanlığını kafaya koymadıysa, bilin ki milletvekili adayı olması yönünde etrafından çok ciddi baskı görecektir..

MHP

   Cumhur ittifakının ortağı MHP bu ittifakta olmasının faydalarını hem genel seçimde, hem de yerel seçimde gördü.

   Gördü görmesine ama bu işin bir de öbür tarafı vardı..

   Yani siz şimdi vekil olarak seçildiniz.. Partiniz de iktidar partisiyle bir ittifak kurmuş durumda..

   Ama Düzceli vatandaşın da sizden beklentileri daha çok; muhalif bir vekil olmanız ve ilin sorunlarını dile getirmeniz, yönünde..

   Sizin muhalif yönde yaptığınız her çıkış, partinizin iktidar partisiyle yaptığı ittifak olayına ters düşüyor ve belki de genel merkeziniz bu duruma bozuluyor!..

**

   Gelelim MHP Milletvekili Ümit Yılmaz’a..

   Ümit Yılmaz seçilmesinin hemen ardından yaptığı çıkışlarla, belki biraz muhalif beklentileri karşılar gibi olsa da, sonrasında bu çıkışlar kamuoyunun çok da umurunda olmamaya başladı..

   Çünkü Yılmaz, bir tarafta muhalif açıklamalar yaparken, öbür tarafta (Cumhur İttifakının sırtına yüklediği sorumlulukla) MHP’li Belediye meclis üyelerine alınacak kararlarda CHP ve İYİ Parti ile aynı tarafta olmamaları gerektiğini, söylüyordu.

   Yani insanlar, Yılmaz’ın o muhalif çıkışlarını, partisinin Cumhur İttifakı içinde yer alması ve bu ittifaka olan sorumluluğu gereği yaptığı çıkışlar nedeniyle, artık pek de samimi bulmamaya başladı.

   Anlayacağınız; Ümit Yılmaz iki arada bir derede kaldı.. Hani sanki; aşağı tükürse sakal, yukarı tükürse bıyık, misali..

**

   Öte yandan Milliyetçi Hareket Partisi’nde de parlayan bir isim var.

   Yerel seçimlerde Belediye Başkan adayı olan Erdoğan Bıyık..

   Bıyık, yerel seçimlerde adından çok söz ettirdi..

   Karşısında, Faruk Özlü ve Ömer Küçük gibi iki güçlü isim olmasına rağmen gerçekleştirdiği mücadele, her kesim tarafından takdir topladı..

   Görebildiğim kadarıyla, seçimden sonra da kendisini unutturmamaya çalışıyor.

   Örneğin; Belediye Başkanı Faruk Özlü Düzcespor için yardım kampanyası düzenliyor, o kadar AK Partili işadamı sağıra yatarken, ilk yardım edenlerin başında Erdoğan Bıyık’ın ismi geçiyor..

   Bana göre; MHP Genel Merkezi Erdoğan Bıyık’ı ilk genel seçimlerde gözardı etmeyecek ve hatta belki de ilk sıra için Ümit Yılmaz ile kıyaslamasını bile yapacaktır..

CHP VE İYİ PARTİ

   CHP ve İYİ Parti’yi tek bir bölümde yazıyorum..

   Bunun nedeni ise CHP’nin son bir sene içinde, ne seçim öncesi ve ne de seçim sonrasında hiçbir varlık göstermediğinden, sırtını İYİ Parti’ye dayamasından kaynaklanıyor.

   İYİ Parti ise CHP’nin aksine hem seçim öncesi, hem seçimlerde ve hem de seçim sonrasında varlığını hissettirmeye devam ediyor..

   Şu sıralar kongrelere hazırlanan CHP, olası bir erken genel seçimde her ne kadar bir tarafta Zafer Teber diğer tarafta Zekeriya Tozan gibi isimlerle varlıklarını ortaya koymaya çalışmak istese de, ancak İYİ Parti’yle çıkaracakları ortak bir ittifak adayıyla şansları olacaktır, diye düşünüyorum.

   Bu ittifak adayı da olsa olsa yine Ömer Küçük olabilir, kanaatindeyim..

   Küçük’ün seçimin ardından izlediği politika da, bunun bir göstergesi, sanki.

   Ömer bey, parti toplantılarını takip ediyor, kaçırmıyor.. Partililerle sürekli irtibat halinde.. Her Belediye meclis toplantısından haberdar.. Her toplantı sonrasında, sosyal medyadan fikir beyan ediyor..

   Yani özetle; “Haberiniz olsun.. Ben buradayım..” diyor..

YANİ!..

   Yani anlayacağınız, aslında Düzce’de siyasi arena şu an çok hareketli. Tabi görebilene!

   Peki bu isimler dışında başka isimler de konuşuluyor mu?

   Elbette konuşuluyor..

   O isimlere de daha ileriki yazılarımızda girelim!

Peki, Senin Yorumun?
Murat  /  3.07.2019 - 12:14:01
 Vekil veya başkan olacak zat-ı muhteremler, işte size örnek, sayın ımamoğlu gibi her kesimi kucaklayın, başkalarının kini ve ağzı ile insanları bölüştürmeyin konuşmalarınız yıkıcı değil de yapıcı olsun, insanlara insanca yaklaşın bakın neler oluyor. vatandaşın siyasete olan nefretini ancak sevgiyle ortadan kaldırabilirsiniz. artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak bunu da bilin.
  Fatih Melih Maradit
MİNARENİN KILIFI!
 
  Ayşegül Şenol Can
DÜZCE’NİN HALLERİ!
 
  Ulviye Dikmen
HAYVAN HAKLARI ÇALIŞTAYI
 
  Telat Çelik
UMMADIK TAŞ BAŞ YARAR!
 
  Peri Meram Arbak
Dünya Tütünsüz Gününde (31 Mayıs) Türk T
 
  Hümeyra Yılmaz
Depodaki Lenin ve eski yeni Akçakoca
 
  Cemil Acar
RADİKAL DEĞİŞİM ŞART!
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
DÜZCE DEKOVİLİ
 
  Aysel Dural
20 KURUŞ DEYİP GEÇME!
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
İyi Gelecek, İyi Bir Stajla Başlar
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " HALA YARDIM BEKLİYORLAR! " Haberine...
 Murat ataş
 Köy bitik. Akçakocaya su buradan geliyor. baraj yaptılar köylü sıkıntı çekti. 2 yıl afet oldu yardım eden yok. fındık bahçeleri uçtu yol heyelandan tek şerit. barajı yaparken verdikleri sözü tutmadılar bir tane kanal açmadılar. Evlerin içi çamur doldu
  " HAYVAN HAKLARI ÇALIŞTAYI " Yazısına...
 akif ÇEBİ
 daha çok çalışması lazım faruk özlünün düzcede yapılması gereken çok iş var ki saymakla bitmez. trafik park fuar alanı kongre merkezi katı atık merkezi. örnek vereyim tatile gidecez düzceye kim gelir kardüzü yok efteni termali yok denizi tanıtılmıyor çevre yolları yapılmamış faruk özlüye daha çok teşekkür etmek lazımki diger sorunları halletsin düzceye deger katsın diye
  " UMMADIK TAŞ BAŞ YARAR! " Yazısına...
 ali yılmaz
 düzce keleş şunu yapmış bunu kaçırmış şu paraları çalmışlar çarçur etmişler diye aglamak feryat etmek düzcenin yararına degil. düzceye deger katacak projeleri konuşmak lazım. düzceyi ileri getirecek projeler yapmak lazım. bir olimpiyat hazırlık merkezi yapılacaktı. gölyakalı abdullah şahin bu konuyu düzce gündemine taşıdı. hatırlayan var yok. kardüzü eftenia otel tabiat parkı gibi kurugöl futbol takımları kamp merkezi gibi projeleri tartışıp düzceye yön vermek lazım. yetkilileri harekete geçirecek formuller bulmak lazım. yoksa atı alan üsküdar geçmiş. hesap soran olmadıktan sonra konuşmak nafile
  " DÜZCE’NİN HALLERİ! " Yazısına...
 ilyas HIZEL
 ne güzel belirmisiniz düzcedeki bazı şıkıntıları yetkilileri yakalayınca neden bu düzcenin sorunları tartışıp çözüm yollarını yapılması gerekenleri konuşmayıpta simit yeyip iltifatlarla geçişir düzcenin sorunları. trafik sorunu katı atık merkezi sorunu fuar alanı kongre merkezi stadyum kardüz efteni dekovil düzce uçagı gibi sorunları yetkililere neden iletmez. bizim düzce halkı hep menfaat peşindemi koşacak. işte o zaman düzcede degişim bekleme.
  " RADİKAL DEĞİŞİM ŞART! " Yazısına...
 adil kara
 sayın acar ali ergün diye bir kişiden bahsetmişşin. düzceye ne karı düzcede neyi degiştirmiş. düzceye dokunacak düzceyi degiştirecek kadrolar kurmak lazım. ayrıca icrrat yapacak yöneticiler lazım. eski bakan faruk özlü tutturmuş para lazım. mali denge bakanlık yapmış biri düzce belediyesi koltuguna oturmuş hala para bulacam diye çırpınıyorsa düzce belediyesinden icraat beklemek hayal olur. nerde tranvay yolu nerde bişiklet yolu nerde metrobüs yolu nerde çevre yolları nerde fuar alanı nerde büyük stadyum nerde kardüz nerde efteni otel nerde dekovil nerde düzce uçagı .düzceye deger katacak yönetici aramak lazım. faruk özlü degil ali ergün degil icraat yapacak işin ehli adam lazım düzceye
  " MİNARENİN KILIFI! " Yazısına...
 ali ihsan çelik
 sayın maradit düzceyi soyan soydu kimsede hesap sormadı. bu paralar kimin parasıydı kim kazandı kim kaybetti. herzaman kaybeden düzce düzce. başka bir konuya düzcenin kanayan yaralanırını dekovil deniz kim sahip çıktı. düzce uçagı dediniz yine yok. filim platosu kongre merkezi katı atık merkezi kardüz efteni termal otel efteni tabiat parkı trafik çilesi metrobüs hattı tranvay hattı kurugöl futbol takımları kamp merkezi gölyaka kuyudüzü gs spor yatırımı olimpiyat hazırlık merkezi bunun gibi düzceye deger katacak yatırımları kim takip edecek. düzcede muhalefet yokmu. düzcenin valisi eski bakan faruk özlü kim sahiplenecek düzcenin kanayan yaralarını. neden basın yetkilileri bulmuşken bu konuları sormaz. bir kenara not etmez. işte düzcenin hali böyle. yönetilirsek düzce yerinde sayar bir adım gitmez
  " DÜZCE DEKOVİLİ " Yazısına...
 ali ihsan çelik
 sayın nuri çetin düzcenin tarihini çok güzel ortaya koyuyorsunuz ama malesef düzcedeki yöneticiler sahip çıkıyormu. dekovil kaç seneden beri gündemde hala icraat yok. bu konuyu faruk özlü eski bakan belediye başkanı düzceye getirse belki ikili ilişkilerle bedavaya bile gelir. restore edilip sergi sarayı gibi halk müzesi örnek pul koleksiyon tanıtımı hatta girişte cüzi bir para 1 tl bu dekovil düzceye deger katar. getirenide devamlı gündemde tutar. örnek şu kişi dekovili getirdi diye sayın çetin önce faruk özlüye o sahip çıkmazsa valiye valide sahip çıkmazsa özel sektöre düzce tanıtma vakfı gibi örgütlere bu konu anlatılıp sahip çıkan olursa düzceye deger katar. hatta bir düzcenin uçagı varmış buda sergilenirse yemede yanında yat kremanın kaymagı olur. düzce belli bir alanda örnek fuar alanı gibi bir yerede düzce önemli katkı saglar. yeterki yetkililere iletip sahip çıkılısın teşekkürler
  " UMMADIK TAŞ BAŞ YARAR! " Yazısına...
 Seher Savaş
 Rabia heykeli kimin zamanında yapılmıştır ve maliyeti ne kadardır? Bilgi verilirse memnun olurum.
  " UMMADIK TAŞ BAŞ YARAR! " Yazısına...
 Düzceli..
  Aynı siyasi kökenden gelen ve deprem sonrası imar planını çizdiren başkanın seçim garantisi olan garabet planın, "çünkü her tadilat ona oy olarak dönecekti " rantı bu 17 yıllık döneme denk geldi..Vatandaşın arsasının 100 de 40 kını bedelsiz gaspeden, kamusal ihtiyaç diye yıllarca arsasına inşaat izni vermeyen belediye, eski hal yerindeki binaya nası onay verdi ki.. Ne kaldırım ne de sokak kalmış..
  " UMMADIK TAŞ BAŞ YARAR! " Yazısına...
 Düzceli..
  Son iki belediye toplantısında, yahu eskiye takılıp kalmayalım diyenleri duyuyoruz.. Arsası ile 10 daıre fiyatına saat kulesi, zevksizlik abidesi ve mühendislik olayı ışıklandırma, çayın kenarında demir korkulukları betonu ile kırdırıp yeniden beton ve demir korkuluk yapılarak kimlere vefa borcu ödendi.. 17 yıldır AKP dönemi tek bir proje var mı ki, mühendislik ve şehircilik anlamında bu şehre yakıştı densin..
Propolis menopoz sonrası kalbi koruyabilir mi? Propolis menopoz sonrası kalbi koruyabilir mi?
  15 Temmuz töreni düzenlendi!
  Cip ile otomobil çarpıştı: 1 yaralı!
  Valilikten sel açıklaması: 69 kişi kurtarıldı, 7 kişi kayıp!
  Bir kişi evin önünde ölü bulundu!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Sokak tek yönlü olarak trafiğe açıldı!
  1850 rakımlı yaylada buluştular!
  Üniversite misafirhanesi ücretsiz hizmete açıldı!
  Akçakoca sular altında
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Mustafa Varank Düzce’de!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  15 Temmuz mesajı verdiler!
  İşte Akçakoca’nın son hali!
  Başkana Başdanışman geldi!
  DİLAVER KÖYÜNDE 21 KİŞİ KURTARILDI!
  CHP’li Tanal’dan ‘Düzce afet bölgesi ilan edilsin’ talebi!
  Uğur Dershanesi
  Şehit ve Gazi aileleri için program düzenledi!
  14.07.2019 - UMMADIK TAŞ BAŞ YARAR!
  18.07.2019 - RADİKAL DEĞİŞİM ŞART!
  18.07.2019 - DÜZCE’NİN HALLERİ!
  18.07.2019 - MİNARENİN KILIFI!
  18.07.2019 - HAYVAN HAKLARI ÇALIŞTAYI
  18.07.2019 - DÜZCE DEKOVİLİ
  19.07.2019 - HALA YARDIM BEKLİYORLAR!