Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :71205109 Aktif Ziyaretçi :8685 31 Mayıs 2020 Pazar
[15:08] Şahin ve Kaya Düzce ve sporu konuştu! -- [14:43] Kafasında şişe kırdılar! -- [14:17] ‘Sigaranın dumanı virüs taşıyabilir’ uyarısı! -- [14:00] CHP'den yeni bedelli askerlik önerisi: 'Uzaktan eğitime dönülmelidir' -- [13:47] Kamuda İdari izinleri yeniden düzenleyen genelge yayımlandı! -- [13:31] Otobüs yolculuğunda koronavirüs önlemleri belirlendi! -- [13:06] GEÇMİŞE İZİN VER! GEÇSİN.... -- [22:07] Hafta sonu için Valilikten açıklama! -- [17:35] Fabrikalara maske tedarik edildi! -- [16:02] Vali Dağlı cuma namazına katıldı! --
Telat Çelik
ÖZLÜ

Yazarın Diğer Yazıları :
Tarih:13.09.2019

 

   Türk dil kurumuna göre ‘Özü olan, Öz bölümü çokça olan’ anlamına gelen bir sıfattır. Birçok şair şiirinde bu kelimeyi bir meseleyi anlatırken kullanmıştır. Normal hayat içerisinde de bizler bu sıfatı gündelik yaşamda birçok kere kullanırız.

   Özlü kelimesi Düzceli’nin hafızasına 2011 seçimlerinde girdi. Milletvekili aday adayı oldu ancak seçilip meclise gidemedi. Ardından Haziran 2015 Seçimlerinde milletvekili olmayı başarıp meclise girdi. Ardından yenilenen Kasım 2015 seçimlerinde Tekrar Milletvekili olarak Yeniden Meclise girdi. Ardından Ahmet Davutoğlu tarafından Milli Savunma Komisyonu Başkanlığına getirildi. Davutoğlu’nun istifa ettirilip yerine Binali Yıldırım Başbakan olunca da 24 Mayıs 2016 Tarihinde kurulan 65. Hükümette Bilim sanayi ve Teknoloji Bakanı oldu.

   Düzceliler gibi bende Düzceli bir milletvekili Bakan olunca heyecana kapılıp Düzce’ye çokça Hizmet edeceğini düşünüp, uzun bir süre bakanlığını da kullanıp ilimizin makûs kaderini değiştireceğine inanlardandım. Çok uzun bir süre bu inançla beklerken gözle görülür ve elle tutulur bir icraatını tüm Düzcelilerin göreceği şekilde ne gördüm ne de duydum.

   Sonra başkanlık sistemine geçildiği yeni dönemde bakanlık koltuğundan ayrılıp  siyaseten başka bir göreve de gelmeyince tüm Düzceliler gibi Bakanlık döneminde neden Düzce’ye kalıcı bir eser bırakmadığını ve yeni kabinede neden görev alamadığını düşünüp durdum. Oysaki kendine o kadar güvenmiş ve milletvekili seçimlerinde aday bile olmamıştı.

   Sonrasında zaman geçti ve yerel seçimler önümüze geldi. Düzce’de epey hareketli ve çekişmeli geçen seçim kampanyaları döneminde adı sıkça anılan Özlü, AKP Düzce adayı yapılıp enkaz haline gelen Düzce Belediyesine adeta kurtarıcı olarak gösterilip, küsmüş seçmenin son bir şans vermesi sağlandı.

   Seçim sürecinde neredeyse her gün bir bakan Düzce’ye gelerek Özlü’ye destek istedi. Seçimden sonra eğer kazanırsa tüm bakanlık hizmetlerinin Düzceliler’in emrine sunulanacağını vaat edip gitti. Sonuçta devletin eski bir bakanı aday ve yeni bakanları da sonsuz destek ve kredi açıyordu. Bu rüyaya çoğunluk Düzceli inandı ve Özlü hayatımızın tam merkezine oturmuş oldu.

   Sonrasında herkes gibi bende merakla icraatlarını beklemeye başladım. İlk icraatı; yıllardır esaret altında olan ve ticarethaneye dönmüş Düzceliler’in çok pahalı hizmet aldığı parkların esaretten kurtarılması oldu. Tüm Düzce alkışladı ve destek verdi bu hareketine. Çünkü herkes benim gibi bıkmış ve yılmıştı parkın eski halinden. Sonra; önce günler sonra haftalar ve aylar geçmiş olmasına rağmen parklar bu sefer yeşil alan yerine, eskisinden de kötüye giderek şu anda mezbelelik oldu.

   İkinci icraatı ne olacak diye beklerken Düzce’nin şehir içi trafiğinde yanlış tespit ve uygulamalardan kilit haline gelen Fisko kavşağında ki soruna el attı. Kavşağı ortadan kaldırarak direk olarak trafik sorununu da akılcı bir yöntem ile çözmüş oldu. Kavşak olmayınca trafikte olmamış oldu.

   Şimdilerde üçüncü icraatını beklerken sanırım sırada Düzce Belediyesi var. Hem yatırım yapamıyor, hem personelin maaşını bile zor ödüyor.

   Yaptıklarından yola çıkarak, bir çözüm önerisi de ben sunayım; diğerlerine yaptığı gibi, en iyisi kapatın gitsin Belediyeyi ve biz de kurtulmuş olalım!!!

Peki, Senin Yorumun?
akif ÇEBİ  /  24.09.2019 - 00:00:16
 özlü sözle başlayıp sayıp sayıp bitirmişsiniz bende birkaç ekleme yapayım bakan oldu ne oldu düzceye icratı ne oldu belediyeye başkan oldu işi ögrenceye kadar atı alan üsküdarı geçti sür eşşegi nideye işi çözecek akıl lazım işi biticek yürek lazım saydıklarımdan hangisi özlü var düzce özlüde sözlüde sınıfta kaldın düzce
  Fatih Melih Maradit
NORMALLEŞME!..
 
  Ayşegül Şenol Can
KAHVALTI HABERLERİ
 
  Ulviye Dikmen
GEÇMİŞE İZİN VER! GEÇSİN....
 
  Telat Çelik
ÜNİVERSİTE -2- (Valilik Hocaları neden u
 
  Peri Meram Arbak
Sağlık çalışanlarının hakkı ödenir mi?
 
  Hümeyra Yılmaz
Mevkiimiz kalıcı sorunlar güncelleme
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
NASIL BİR BAYRAM?
 
  Tarık Şahin
Kendinize ve çevrenizdekilere bir iyili
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " GEÇMİŞE İZİN VER! GEÇSİN.... " Yazısına...
 Nuri Çetin
 Düzce.nin bağrına basıp o çok sevdiği "Ulviye ablası"..Sizi çok seviyoruz..Sizi bize bağışladığı için Rabbimize hamdolsun..iyiki varsınız..Çok daha güzel günlerde hep birlikte yine beraber olabilme arzusu ile sağlıklı huzurlu günler diliyorum..
  " Neden değerlendirilmiyor? " Haberine...
 Orçun İLHAN
 Önceki dönemlerde bir kaç kez kuruma başvuru yapılmış ancak red cevabı alınmıştır. Celil Yağız Kültür Sanat Olarak hala buraya talibiz.
  " Dünyada ilk kez Türkiye’de incelendi: Çamurda corona çıktı! " Haberine...
 serhat
 o corona numuneyi alandan bulaşmıştır
  " Dünyada ilk kez Türkiye’de incelendi: Çamurda corona çıktı! " Haberine...
 Metin kanbur
 Devlet kamu kurumları ve tüm özel sektörlerde çevre mühendisi istihdamı artırılsın. denetimler sıklaştırılsın.
  " İşte Düzce'de ibadete açılacak camiler! " Haberine...
 Fatih Bedir
 Beyköy Sakarya’ya mı bağlı ordaki camileri niye yazmıyorsunuz???
  " Türk Kızılay ve polisten vatandaşlara bayram sürprizi! " Haberine...
 HATİCE
 yok kimse gelmedi ne şeker ne çikolata ne erzak ne giysi mahaller bitti köylerde bitti bayramlaşanda yok ben kutlayayım RAMAZAN BAYRAMINIZ MUBAREK OLSUN
  " ALTAŞ AİLESİNİN ACI GÜNÜ! " Haberine...
 EMEL KAÇAN
 Beyhan basın sağ olsun Allah sabırlar versin mekânı cennet olsun
  " NORMALLEŞME!.. " Yazısına...
 Düzceli..
  Sayın Maradit, ilginçlikleri, çelişkileri tarih ve rakamlarla vermişsinız.. Sokaktaki vatandaşın bile onlarcasını saydığı mantık dışı uygulamaların başında, AVM ler gibi, içerdeki havanın yalnızca yüzde onunun değiştirildiği ve sosyal mesafeyi korumanın en zor olduğu ticari alanları açıyorlar, " bence açıyor ".. Öbür yanda sahil kenarlarına, göl kenarlarına piknik alanlarına yasak koyuyorlar.. 65 yaş üzerindekiler korumak icin eve kapatıyor, gençlere 5 gün işe git, ama altıncı, yedinci gün evden çıkma diyoruz.. Bayramda bu zorlu süreçte 30 gün çalışan emekçilere yine dört gün eve kapan sonra işe devam edersin demenin mantığı var mı..
  " Gösterişli'den yangın açıklaması: İşyerinin esaslara göre yeterli olmadığı belirlendi! " Haberine...
 fidan bulut
 ben belediye başkanımdan hem duzce yolları ve kaldırımları yıkanmasını ve birde dükkânlarımızı ilaçlamasini rica ediyorum teşekürler.
  " Gençlerin bayramını kutladılar! " Haberine...
 MAHMUT ATASEVEN
 T.C. misaki milli sınırları içinde yaşıyan çoğu genç olan topluluğumuzun 19 mayıs 1919 da Samsuna ayak basan Rahmetli Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarının bahşettiği Gençlik Bayramını tebrik eder. İdrakını yapmakla onur duyduğumuz KADİR gecesinin Müslüman alemine mübarek olsun. Nice 19 Mayısların bu memlekette anılmasına vesile olsun. Devlet ve Millet var olsun..ADALET PARTİSİ GENEL İDARE KURLU ÜYESİ
Süs tavuğu yetiştiriciliği hobisini kazanca dönüştürdü! Süs tavuğu yetiştiriciliği hobisini kazanca dönüştürdü!
  Dünyada ilk kez Türkiye’de incelendi: Çamurda corona çıktı!
  Jandarmadan drone ile bayram denetimi!
  Adige Kültür Derneğinden Bayram sürprizi!
  Türk Kızılay ve polisten vatandaşlara bayram sürprizi!
  Sağlık Bakanlığı 11 maddelik yeni koronavirüs tedbirlerini açıkladı!
  Keskin’den Bayram mesajı!
  İşte Düzce'de ibadete açılacak camiler!
  150 kişiye ceza kesildi!
  382 kişiye para cezası uygulandı!
  Sekizgen cami cuma namazına hazırlanıyor!
  Kısıtlama bitti çiftçi tarlaya akın etti!
  Bayramı evde geçiren vatandaşlar dans etkinliğiyle moral buldu!
  WEB seminerleri devam ediyor!
  Yığılca'da iki katlı evde yangın!
  18 yaş altı ve 65 yaş üzeri için yeni genelge!
  Meteorolojiden uyarı!
  DTSO Meclis Toplantısı gerçekleştirildi!
  Er; ‘El birliği ile bu zorlu süreci atlatacağımıza inancımız tamdır’
  Uygun; ‘Arılar oğul vermeye başladı’
  Açlık sınırı 2 bin 438 liraya yükseldi!
  29.05.2020 - Dünyada ilk kez Türkiye’de incelendi: Çamurda corona çıktı!
  30.05.2020 - GEÇMİŞE İZİN VER! GEÇSİN....
  30.05.2020 - Neden değerlendirilmiyor?
  24.05.2020 - ALTAŞ AİLESİNİN ACI GÜNÜ!
  25.05.2020 - Türk Kızılay ve polisten vatandaşlara bayram sürprizi!
  29.05.2020 - İşte Düzce'de ibadete açılacak camiler!