Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :68538435 Aktif Ziyaretçi :13215 21 Ocak 2020 Salı
[17:11] Belediyeden, her eleştirel habere 'Yanlış algı oluşturulmak amaçlanıyor!' gibi bir çıkış yapılıyor.. -- [17:04] İl Özel İdaresi çalışmalarını sürdürüyor! -- [16:44] Hatalı sürücü kazaya sebep oldu! -- [16:11] Yedigöller yolu genişletiliyor! -- [15:28] Jandarmadan uyuşturucu operasyonu! -- [14:20] Otobüs krizi devam ediyor! -- [13:52] AFGD gönüllüleri yangın eğitimi aldı! -- [13:08] Basketbol müsabakaları sona erdi! -- [12:45] Haftanın konuğu Prof. Dr. Nilüfer Narlı! -- [12:26] Kayık tamir atölyesinde yangın! --
Telat Çelik
VİCDAN MUHASEBESİ

Yazarın Diğer Yazıları :
Tarih:14.12.2019

 

   Dümenci kelimesi toplumumuzda çok kullanılan bir kelimedir. Türk Dil Kurumuna göre dümenci kelimesinin anlamı gemilerde dümeni kullanan kimsedir. Yine Türk Dil Kurumuna göre sıfat ve argo olarak anlamı ise dalavereci, hileci ile düzenbaz anlamındadır.

**

   İlimizde Düzce Belediyesi için son bir yıl içerisinde ortaya çıkan gelişmeler ve yaşanan olaylar maalesef bugün için bizlere bu kelimeyi kullanmayı zorunlu hale getirdi. Toplumun hafızasıyla ve aklıyla alay edercesine yapılan icraatlar ile açıklamalar herkesi canından bezdirdi.

   Haftalar önce bu köşeden Düzce Belediyesi’nin Dursun AY döneminde mal ve arsa satışları hariç, yaklaşık 230 milyon TL borçlandırıldığını yazmıştım. Üstelik bu rakamın Dursun AY dönemi hariç, önceki tüm yıllar içinde yapılan borçlara bedel olduğunu da, altını çizerek dile getirmiştim. Sonrasında Belediye Meclisinde dönemin araştırılması için komisyon kurulmasına karar verilmiş ve bizler de sevinçle karşılayıp, konunun takipçisi olacağımızı yazmıştık.

   Belediye Mecliste komisyon kurulması kararını alınca daha önce bu konuyu yazmaya cesaret edemeyen bir kısım belediye yandaşı basın da, ‘Vurun abalıya’ dercesine konuya balıklama atlayıp günlerce sayfalarında konuyu işlemişti.

   Sonrasında artık ipin ucu kime dayanıyor ise Belediye Başkanlığı, komisyonu dağıtmak için elinden gelen tüm çabayı gösterip, dönemin araştırılması görevini belediyenin teftiş kuruluna verdi. Teftiş kurulunda müfettişlik sınavını geçen hiç kimse olmamasına ve daha önce araştırılacak dönemde müdür olarak bu ihaleleri bizzat yapan bazı müdürlerin bu kurulda şu anda görevli olmasına rağmen.

   Yine geçenlerde herkesin yakından takip ettiği zabıta olayı ve sonrasında yaşananlar. Neresinden tutarsanız tutun elinizde kalacak bir olay. Olayın herkesin önünde yaşanmasına rağmen Düzce Belediye Başkanlığının basına dağıttığı konuyla ilgili basın açıklaması ise tam kepazelik. Düşünün yaşanan olayın kamera kayıtları olmasa, şehrin tanınmış birçok namuslu insanı toplum gözünde yalancı olacaktı.

   Bu şehir çok belediye başkanı gördü ve niceleri geldi geçti bu koltuklardan. Bugünküler de gelip geçecek bu koltuklardan ve yerlerine yarın mutlaka başkaları gelecek. Önemli olan gelip geçtikten sonra arkanda bıraktığın izdir. Önemli olan yaptığın işleri, akşam yastığa başını koyduğunda tartman ve acaba yarın bugün yaptıklarımın hesabını verebilecek miyim diye muhasebe etmektir.

**

   Biz Düzce’ye Belediye Başkanı seçtik ve devlette bakanlık yapmış olması ile şehrimize avantaj sağlayacak diye umut ederken, bu yaşananları nasıl yorumlayayım diye çok düşündüm ve ne yazayım bilemedim. Türk Dil Kurumuna göre yazmak için iki seçeneğin olduğunu ise yazımın başında yazdım. Ben herhangi birini seçmiyor; takdiri sevgili Düzcelilere bırakıyorum artık hangisini seçerseniz!...

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
DEDİLER DE DEDİLER!
 
  Ayşegül Şenol Can
YENİ YIL
 
  Ulviye Dikmen
YENİ YILDA YENİ UMUTLAR
 
  Telat Çelik
YENİ YIL VE EKONOMİK BUHRAN
 
  Peri Meram Arbak
Milletvekili olsaydım Torba Yasaya ‘HAYI
 
  Hümeyra Yılmaz
KALP AÇTIRAN
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
YÜKSEK HIZLI TREN
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Belediyeden, her eleştirel habere 'Yanlış algı oluşturulmak amaçlanıyor!' gibi bir çıkış yapılıyor.. " Haberine...
 Murat Gulerim
 İyiki varsınız, milletin sıkıntılarına ses veriyorsunuz, bunlara kalsa pariste yaşıyoruz ama biz nankörlük yapıyoruz
  " Belediyeden, her eleştirel habere 'Yanlış algı oluşturulmak amaçlanıyor!' gibi bir çıkış yapılıyor.. " Haberine...
 Vicdanın Sesi
 Sözde demokrat yeni Belediye Bakanımız öyle çok da demokrat değilmiş sanırım! Boyalar dökülmeye başladı! Fazla eleştirmeyin, maaşlı trollerini salıverir üzerinize.. neye uğradığınızı anlamazsınız.. Neden hep gelen gideni aratır canım memleketimde? Neydi slogan! Düzce'de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak! Değişen ne? Herkese höt zöt! Her şeye aynen devam! Sözler sandıkla birlikte depoya kalktı..
  " Parklarda temizlik sürüyor! " Haberine...
 sevgi
 Temizlik işleri sadece Düzce merkezde yapılıyor da neden Kalıcı konutlara hiç uğramıyorlar acaba? her taraf pislik içinde. Sadece seçim zamanı hatırlanmaktan bıktık artık.
  " Kalıcı Konutlar artık ‘Bahçeşehir’ " Haberine...
 sevgi
 Bizim sorunumuz ismi değil ki Kalıcı konutlardan memnunuz, asıl sorun ulaşım, temizlik,parklar, vs.çözülmesi gerekenlere boşverilirken isim değiştirmekle halkı memnun edemezsiniz.
  " Şahin’den tepki çeken paylaşım! " Haberine...
 irfan AKDOĞAN
 Terörü övmek, Allaha peygambere küfretmek, vatana ihanet fikir özgürlüğü ama dinen haram olanı söylemek suç oluyor öylemi. O zaman faiz haramdır, zina haramdır, kumar haramdır diyen başta din adamları olmak bütün müslümanlar suçludur. Olimpiyatlarda oynayacaklar diye bu kızlara tapalım mı ne dersiniz?
  " AK PARTİ’YE Mİ GÖZ KIRPIYOR? " Haberine...
 şükrü toros
 iyi iyi akp ye böyleleri yakışır
  " ŞAHİN PARTİSİNDEN İHRAÇ EDİLDİ! " Haberine...
 şükrü toros
 hayret ilk defa olarak MHP nin doğru bir adım attığını görüyorum.
  " ŞAHİN PARTİSİNDEN İHRAÇ EDİLDİ! " Haberine...
 Vicdanın Sesi
 Güzel şeyler de oluyor memlekette.. yoksa yol olur gider.. İşine bakmıyor; kadınların orası burası! Madem o kadar dindarsın Belediyede yenen yetim haklarının peşine düşsene! tabi yürek ister! Kadın bedeni üzerine gelince külhanbeyi kesiliyor!
  " Şahin’den tepki çeken paylaşım! " Haberine...
 ferhat
 Açılıp saçılanı görmedik biz başkan.. sen o gözle baktıysan kendini sorgula. Geçenlerde boks maçına gittin, aralarda ringde dans eden kardeşlerimiz vardı. Neden katıldın oraya? Bu sporda açılıp saçılma varda.. boks maçındaki pon pon kızlar kapalımıydı?
  " Şahin’den tepki çeken paylaşım! " Haberine...
 Saliha C.
 Hayir belki müslüman değiller? Kime ne kıyafetinden? Kadını kapattık mı herşey tamam mı? Müslüman erkek de mahrem bölgelerini belli etmeyecek şalvar giymeli sen neden pantolonla geziniyorsun?? Kaynaşlı da 8 yaşında ufacık kıza tecavüz eden şerefsize tepki gösterme, zabıta eli ile köpekleri zehirlet AMA müslümanım diye gezin!! Yersek!!
Güvenli İnternet konferansı gerçekleştirildi! Güvenli İnternet konferansı gerçekleştirildi!
  Hasan Mezarcı: ‘Tesettürü kaldırıyorum!’
  ŞAHİN PARTİSİNDEN İHRAÇ EDİLDİ!
  Şahin’den tepki çeken paylaşım!
  AK PARTİ’YE Mİ GÖZ KIRPIYOR?
  ‘Bu zihniyeti kınıyoruz’
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  'Batı Karadeniz'in Efes'inde kazılar yeniden başladı!
  CHP’de Koyuncu adaylığını açıkladı!
  Belediyeden açıklama: İşçilerden istenen savunmanın yaptırımı yok!
  2 DAKİKADA BUGÜN
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Öğretim üyeleri liselilerle buluştu!
  CHP Merkez İlçede Can Koyuncu dönemi
  Hemşirelik eğitim programı başlıyor!
  Gençler Spor Sokağa renk katıyor
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Yanmaz'dan Akçakocaspor'a ziyaret!
  Üfürükçü hocaya operasyon!
  Belediyeden, her eleştirel habere 'Yanlış algı oluşturulmak amaçlanıyor!' gibi bir çıkış yapılıyor..
  14.01.2020 - Şahin’den tepki çeken paylaşım!
  14.01.2020 - Kalıcı Konutlar artık ‘Bahçeşehir’
  15.01.2020 - ŞAHİN PARTİSİNDEN İHRAÇ EDİLDİ!
  20.01.2020 - Belediyeden, her eleştirel habere 'Yanlış algı oluşturulmak amaçlanıyor!' gibi bir çıkış yapılıyor..
  14.01.2020 - DEDİLER DE DEDİLER!
  15.01.2020 - AK PARTİ’YE Mİ GÖZ KIRPIYOR?
  16.01.2020 - Parklarda temizlik sürüyor!