Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :73162684 Aktif Ziyaretçi :33927 27 Ekim 2020 Salı
[17:38] İçişleri Bakanlığı açıkladı: 686 kişi izolasyona uymadı! -- [17:15] Türkiye ve Yunanistan NAVTEX'leri karşılıklı iptal etti! -- [17:11] Yaralı sokak kedisi tedavi altına alındı! -- [17:09] İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı: Testlerin yüzde 30'u pozitif! -- [17:01] İSKİ açıkladı: 2020'de Melen ve Yeşilçay'dan ne kadar su alındı? -- [16:50] Yılmaz’dan Çilimli ziyareti! -- [16:45] Erdoğan boykot çağrısı yapmıştı! Fransa'ya yapılan ihracat son 5 yılın zirvesinde! -- [16:31] Sağlık meslek örgütleri: Ankara'da Covid-19'a yakalanan sağlıkçı sayısını açıkladı! -- [16:22] Erdoğan: Sakın Fransız markalarını satın almayın! -- [16:15] Yeni kredi paketi açıklandı! --
Fatih Melih Maradit
'DAHA NE OLSUN' DİYECEĞİZ AMA!..

Yazarın Diğer Yazıları :
Tarih:18.09.2020

 

   Düzce’de son bir yıl içinde, pek de alışık olmadığımız adımların atıldığını görmekteyiz..

    İsterseniz hemen kısaca bir hatırlayalım.

*

    Mesela;

   Biz Düzceliler artık, “Parklardaki işgalin önüne kimse geçemez” diye düşünürken, oralardaki işgalin bir anda yıkıldığını gördük. Mahkeme süreçleri falan derken bir süre sonra da, Millet Parkı statüsü içine alınarak TOKİ aracılığıyla ihale edilip, üstelik Belediye kasasından da bir kuruş çıkmadan, yeni bir park yapıldığını görüyoruz.

*

   Yeni ulaşım sistemi projesiyle Düzce’ye 114 yeni araç getirildi. Eğer bu ulaşım sistemi yerli yerine oturursa, tabir-i caizse 10 numara olacak.

   Bugüne kadar eski borçlarıyla uğraşan Belediyemiz, bu konuda da mali bir yükümlülük altına girmiyor..

*

   Hep söyler dururduk; “Bu eski sanayi ne olacak?” diye.

   Kentsel dönüşüm kapsamında eski sanayinin yerinden kalkıp, yeni yerine taşınabilmesi için ilgili bakanlıkla protokol işi de tamam..

*

   Öte yandan, Düzce ve ilçelerinin çöplerinin toplanıp, enerji, organik gübre ve yakıta dönüşebileceği Katı Atık Tesis inşaatının kabası da bitti-bitecek.

   İnşaatı ise bu işin uzmanı hepimizin bildiği bir firma, yani Pekintaş yapıyor.

*

   Yeni okullar inşa edilecek.Bu inşaatları ise bazı işadamları üstleniyor. Başkan Özlü’nün işadamlarıyla bu konudaki temasları da devam ediyor.

*

   Hep şikayet eder-dururduk, “Yerin altındaki tarih yok oluyor” diye.. Şimdilerde Konuralp’te başlatılan kazılar süratle devam ediyor.

   Yani, Konuralp’te tarih yeniden can buluyor.

**

   Evet, bunlar öyle hafife alınacak, burun kıvrılacak gelişmeler değil. Tüm bunlar (–ve belki de önümüzdeki günlerde daha da fazlası-) çok önemli bir o kadar da güzel gelişmeler.

   Ve bakıyoruz ki, bu gelişmelerin çoğunu muhalefet dahil, bir çok kesim de destekliyor.

   Öte yandan; belki bazılarının da dili varmıyor ama her bir gelişmenin ayrıntısına girdiğinizde, bu işleri herkesin halledemeyeceğini de görürsünüz..

   Yani demem o ki; Başkan Faruk Özlü, Bakanlık döneminden beklenen farkını, ağırlığını tüm bu projelerle ortaya koymaya başladı..

*

   Amaaaa, belediyecilikte iş sadece büyük projelerle bitmiyor tabi!..

   Belediyenin rutin hizmetlerinin de, o büyük projelerde gösterdiğiniz performans ve kalitede devam etmesi gerekiyor.

   Yani Başkan Özlü’nün ekibi de hizmette, yatırımlardaki başarı çıtasını yakalayacak ki, gerçekleşen projelerle birlikte kentimiz ayağa kalksın..

*

   Mesela;

   Çöpler zamanında alınacak. Belki zamanında alınıyor ama ya alınırken konteynırlardan dökülenler ne olacak? Zamansız, konteynır dışına bırakılanlar ne olacak? Onlar, sokak hayvanları sayesinde her yerde..

   Mesela;

   Çimler zamanında biçilecek, zamanında temizlenecek ve zamanında sulanacak.. Zamanında biçilmezlerse ve biçildikten sonra temizlenmezlerse yeşillik gider, sarılık başlar..

   Mesela mesela;

   İmar da işler tıkır tıkır ve düzgün bir şekilde yürüyecek.. Veteriner müdürlüğü hayvan severlerle ortak, sokak hayvanlarını daha da mutlu edebilecek projeler üretecek, kurulan sistemleri modernize edecek. Ulaşım sisteminde aksamalar yerinde tespit edilip, anında müdahale edilecek. Su arızaları süratle giderilirken vatandaş bilgilendirilecek. Zamansız su kesintilerine gidilmeyecek. Personelin zevkle ve heyecanla çalışmasının yolları aranacak ve en önemlisi motivasyonları sağlanacak.  

**

   Yani demem o ki; Belediyede ki yöneticilerin de, Başkan Özlü’yle aynı performansı yakalaması şart..

   Yoksa çok kolaydır, Başkanın veya vatandaşın önüne bir takım çizelgelerle, fotoğraflarla bahaneler koymak.

   Bir yere kadar gider..

   Ama bir yerden sonra Başkan Özlü de, vatandaşlar da bahanelere değil, işini doğru dürüst yapamadığınla ilgilenmeye başlar..

   Herkes işini doğru-dürüst yaparsa hizmette en ufak bir aksama olmaz, bu yapılan büyük yatırımlarla da Düzcemiz’in değerine değer katılır.

Peki, Senin Yorumun?
ulviye dikmen  /  4.10.2020 - 14:37:39
 Sevgili Fatih sana katılıyorum, sayın başkan beklenenin üzerinde bir çalışma içinde Hayvan Rehabilitasyon Merkezi için bizlerinde emek vermesi gerekiyor sadece beklemek yetmez.. Dağ çileği köyü için de aynı emek bizleri bekliyor
Serpil Çırakoğlu  /  21.09.2020 - 15:45:18
 Kalıcıkonutlar yeni adıyla Bahçeşehir 12.bölgeye de bir çare bulurlarsa evet belediye çalışıyor diyeceğim. En tepede su deposunun yan tarafındaki ağaçlık içkicilerin serserilerin yatağı haline geldi. Yine hemen karşısındaki ana caddedeki parkın kenarına denk gelen cadde arabalarla doluyor gelen çöpünü orada bırakıp gidiyor. Caddede park halindeyken gece geç saatlerde gürültülü müzik açıyor sık sık da kavga çıkarıyorlar. 11.bölgedeki yokuşun her iki tarafındaki yola beton bloklar yerleştirildi görüntü kirliliğinden başka işe yaramıyorlar aracını park etmek isteyen o blokların biraz ilerisine parkediyor. Yani beton bloklar çözüm olmadı. Parkın içi ayrı sorun akşam belli saatlerden sonra serseri yatağı haline geliyor. Şimdiye kadar kim belediye başkanı olduysa konutlarla ilgilenmedi.
Kemal kaya  /  20.09.2020 - 14:28:47
 Düzcespor destek bekliyor
hikmet neğuç  /  18.09.2020 - 20:24:38
 birde küçük melen saray yeri tokuşlar çakırlar arası melen yatağı taş duvarlarla su kanalını yapıyorlardı durdu. neden durdu. bu melen yatağı ve asar suyu bentlerle yükseltilerek kayıklarla gezinti yapılabilinir. yan yollara büfeler parklar çay bahçeleri yapılarak düzce güzelleştirilebilinir. örnek eskişehir porsuk çayı gibi
hikmet neğuç  /  18.09.2020 - 20:14:49
 cumhuriyet caddesinin devamı olan 3.5 klm çamköyü toki arası 5 yıldır yol açıldı stablize şeklinde duruyor. bahane para yok. düzce belediyesi isterse orayı hurdalarıyla yapar ve düzce ereğli istanbul arası trafiğini oldukça da rahatlatır. oradaki yer sahipleri de yerlerini değerlendirir
  Fatih Melih Maradit
ARTIK YADIRGAMIYORUZ!..
 
  Ayşegül Şenol Can
YENİDEN MERHABA
 
  Ulviye Dikmen
4 EKİM HAYVAN HAKLARI GÜNÜ
 
  Telat Çelik
DÜZCE VALİLİĞİ
 
  Peri Meram Arbak
ELİF TAŞÇI’DAN İNSAN TARİFİ; DR. İLKNUR
 
  Hümeyra Yılmaz
RANTIN OLMADIĞI YER
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
BU SİSTEM YÜRÜMELİ AMA..!
 
  Tarık Şahin
Virüsler davranışlarımızı kontrol edebil
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Doç. Dr. Yusuf Aydın
DİYABET (ŞEKER) HASTALIĞI GELİŞİMİNİ ENG
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " ELİF TAŞÇI’DAN İNSAN TARİFİ; DR. İLKNUR ARSLANOĞLU " Yazısına...
 ulviye dikmen
 sevgili Peri, sevgili İlknur, sevgili Meryem, sevgili Elif daha nice güzel insanlar memleketimize umut oldunuz sağolun sizleri tanımak benim için büyük mutluluk...
  " Biz Düzceliler; önce “yapılmasaydı”, sonra da “yıkılmasaydı” deriz!!! " Yazısına...
 BUĞRA ALTUN
 Fatih bey, öncelikle şunu söylemek istiyorum. Tüm yazılarınızı okuyorum. Küçük bir soru bırakıyorum buraya. Bir önceki dönemin yöneticileri başka partiden miydi? Ya da ondan önceki yönetim?
  " HER İŞİMİZ GÖSTERMELİK! " Yazısına...
 F Sönmez
  Eskiden yöneticilerin çalışmasını somut olarak yaptıkları işlerle görür anlardık. ''Tüfek icat oldu mertlik bozuldu'' demiş Köroğlu. Şimdi fotoğraf, görüntüleme kısaca iletişim arttı. Artık işe gerek yok. Yöneticiler arada bir alanda kolları ileriyi gösteren (Sanırsın Atatürk ilk hedefiniz Akdenizdir ileri ''komutunu veriyor) bir fotoğraf çektirip basına servis ettiler mi. Görev yapılmış sayılıyor. Bizlerde bunlara bakıp ''adamlar çalışıyor'' diyoruz.Herkes memnun olduğu sürece böyle gider. Hoca cemaat misali. Önce hoca düzelecek.
  " ARTIK YADIRGAMIYORUZ!.. " Yazısına...
 F Sönmez
 Bir fotoğraf çekmişsiniz. Doğru tespitler. Fakat alışmak ta kolay değil. İki anı aklıma geldi.Biri daha yeni yetme denilen çağda yatılı okul kazanmışım.Daha yeniyim. Yemekte bir baktım kuru fasulye kurtlu. Önce yavaş sesle, utangaç ‘’Fasulye kurtlu’’ dedim. İlgilenen olmadı. Biraz sonra daha kuvvetli sesle bağırdım. İki masa ilerden kıdemli öğrencilerden biri baktı ‘’Birader sen yenisin galiba. Alışırsın’’ dedi. Daha sonra makarna, bulgur pilavı, kapuska ve yeşil mercimek yemeklerinin büyük çoğunluğunun yenmediği ve çöpe atıldığını gördüm. Üç –dört yıl sonra dökülen yemek yoktu. Fasulyede kurt yoktu. Alışamadık ama zaman aldı. İkincisi; TÜBİTAK bir dergi çıkarırdı şimdi yayında mı bilmiyorum. Güzel bir dergi kapağı yapmışlar. Kapakta karikatür olarak halkın bütün kesimleri var. Bir kapkaççı kadının gırtlağını sıkmış elinden çantasını alıyor. Sokaktaki ahalinin hepsinin başındaki düşünce baloncuklarında şöyle yazıyor. ‘’Ne duyarsız bir toplum olduk. Hiç kimse müdahale etmiyor’’. Kendimize ve milletimize güvenmekten başka çare yoktur. Alışmak kolay değil.
  " İlk böbrek nakli gerçekleşti! " Haberine...
 Durdu Çavuşoğlu
 İsmail Akyüz Arkadaşıma Büyük Geçmiş Olsun Sağlıklı Yaşam Diliyorum.Kadavradan Karaciğer Nakilliyim SLMLR Düzceden
  " ELİF TAŞÇI’DAN İNSAN TARİFİ; DR. İLKNUR ARSLANOĞLU " Yazısına...
 F Sönmez
 Bence burada üç aklı güzel bir araya gelmiş. Peri, İlknur ve Elif. Peri ve İlknur Hanım'ın fedakarca çalışmalarını en başından biliyor ve takdirle izliyoruz. Elif Hanım'ı lise çağından beri tanıyorum.Yüksek karekterli, hep öğrenmeye istekli. Mutlaka sizlerden de öğrenmiştir.Yazıdan da bu anlaşılıyor.Zaten sohbetlerde de İlknur Hanım'dan bahsederken, bir masal kahramanını anlatır gibi hep yüksek duygularla ifade eder. İyi ki varsınız aklı güzel insanlar. Gelecek Aydınlık Türkiye'ye model oluyorsunuz.Sizleri tanımakla insanlığa olan güvenimiz yükseldi.
  " İSKİ’nin Düzce’ye yapacağı yatırımlar konuşuldu! " Haberine...
 haydar
 İSKİ İSTANBUL SU KANALİZASYON DEĞİL Mİ. YANİ İBB NİN BAŞKANI CHP DEN DEĞİL Mİ. DÜZCE CHPLİLER NEREDE. UYKUDA MI. BRAVO YUNUS BAŞKAN. YAN MASADA CHPLİLER BİLE OLSA BU FOTOĞRAFI KULLANDIRMAN TAKDİRLİK ZATEN. İBB DE İYİ PARTİLİER İŞ GÖRÜYOR
  " ARTIK YADIRGAMIYORUZ!.. " Yazısına...
 Ertuğrul
 Topyekün öğretilmiş çaresizliği yaşıyoruz. Nemelazımcılık günlük yaşam yarını düşünen yok. Cehalet dizboyu.
  " Özlü; ‘Bölgenin karakterine uygun peyzaj yapılacak’ " Haberine...
 Harun Can Şerbetci
 Asar deresine greyder sokarak balık ve canlıların yuvalarını yok ediyorlar.. Asarın iç kenarları çöp.içinde.. Niye çünkü hiçbir durakta neredeyse çöp kutusu yok.. olan da küçük.. dolunca boşaltılana kadar vatandaş çöpünü dereye atıyor.. Atan da suçlu hizmet veremeyen de ceza yazmayan da..
  " ARTIK YADIRGAMIYORUZ!.. " Yazısına...
 Celal GÜNER
 Fatih bey düşüncelerime tercüman olmuşsunuz. Teşekkür ederim. Daha çok şeye alışacağız sanırım. Duyarsız bir toplum haline getirildik. Sosyal psikolojik bir dram yaşıyoruz ve tükeniyoruz değerlerimizi, insanlığımızı...
Üniversiteye uyum programları sona erdi! Üniversiteye uyum programları sona erdi!
  İlk böbrek nakli gerçekleşti!
  Okul bahçelerine yerleştirilecek!
  Dünya Gazeteciler Gününü kutladılar!
  BOLU SALLANIYOR!
  İSKİ’nin Düzce’ye yapacağı yatırımlar konuşuldu!
  65 YAŞ VE ÜSTÜNE ÜCRETSİZ!
  Satranç, tarih ile buluşacak!
  Bahçe atıkları ve eski eşyalar ücretsiz toplanıyor!
  Özlü, Yöresel Ürünler Pazarı’nı ziyaret etti!
  Valilikte panik dolu anlar! Biber gazı etrafa saçıldı!
  Sosyal Medyada kim, ne demiş?
  Dünya Gazeteciler Gününü kutladılar!
  İtfaiye ekipleri yavru kediyi kurtardı!
  Uzun; ‘Deneyimli Peyzaj Mimarları yetiştirmekteyiz’
  50 dönüm arazide tıbbı bitki üretilecek!
  PTT 180'İNCİ YAŞINI KUTLUYOR!
  Tıbbi ve Aromatik Bitki ekimi gerçekleştirildi!
  Yılmaz, doktorları tebrik etti!
  Özlü; ‘Konuralp’in tarihi dokusuna yakışır şekilde çalışmalara başlanacak’
  Vergi ve ceza affının ayrıntıları belli oldu!
  20.10.2020 - ARTIK YADIRGAMIYORUZ!..
  22.10.2020 - ELİF TAŞÇI’DAN İNSAN TARİFİ; DR. İLKNUR ARSLANOĞLU
  25.10.2020 - Biz Düzceliler; önce “yapılmasaydı”, sonra da “yıkılmasaydı” deriz!!!
  23.10.2020 - HER İŞİMİZ GÖSTERMELİK!
  20.10.2020 - Özlü; ‘Bölgenin karakterine uygun peyzaj yapılacak’
  22.10.2020 - İSKİ’nin Düzce’ye yapacağı yatırımlar konuşuldu!
  22.10.2020 - İlk böbrek nakli gerçekleşti!