Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :73531334 Aktif Ziyaretçi :32139 30 Kasım 2020 Pazartesi
[17:16] Tanal; ‘Keşke kanun teklifime destek verseydiniz, Düzce bu durumda olmazdı!’ -- [17:06] İç Anadolu ağaçlansın diye destek aldı! -- [16:34] ‘Hava kirliliğimiz dereceye girince gündem oluyor, sonra unutuluyor’ -- [16:22] TEM otoyolunda feci kaza: 1 ölü, 2 yaralı! -- [16:08] Tanal; ‘Keşke kanun teklifime destek verseydiniz, Düzce bu durumda olmazdı!’ -- [15:51] Medusa Başı bulundu! -- [15:51] Türkiye'nin sipariş ettiği koronavirüs aşısına yaş sınırı! -- [15:33] Moody's: 2021 Türk bankaları için zor geçecek! -- [15:31] Reuters'a konuşan kaynaklar: Koronavirüs yasakları sıkılaşacak! -- [15:27] Kurallara uymayan avcılara geçit yok! --
Tanal; ‘Keşke kanun teklifime destek verseydiniz, Düzce bu durumda olmazdı!’
Tarık Şahin
DÜZCE’YE GİTTİM EN SONUNDA

Yazarın Diğer Yazıları :
Tarih:13.11.2020

    Bir makale sitesinde tanıştığım mümtaz bir şahsiyet olan, geçtiğimiz günlerde rahmeti rahmana kavuşan Deneme Yazarı Kadir YAVUZ üstadımın Düzce ziyaretini köşesine taşıdığı DÜZCE temalı köşe yazısı.

   Dünyadayken kıymetini bilmeyiz ya,öldükten sonra ahlar vahlarız ya..Ne iyi adamdı,çok sağlam bir kalemdi deriz ya..Öyle mümtaz bir şahsiyetten bahsediyorum..

   Allah rahmet eylesin,mekanı cennet olsun..

DÜZCE’YE GİTTİM EN SONUNDA

   Bu yaz, kendi kendimi dinlendirdim. Gazeteye fazla yazı yazmadım. Birçok kişinin yaz tatiline çıktığı, yani okuyucunun azaldığı bir dönem bende birazcık dinleneyim diye düşündüm.

   İyi düşünmüş müyüm? Dinlendim deyince, hemen bitişiğimizdeki Antalya’ya gidip denize girmedim. Kitaplarımla uğraştım. Şehirde kalan insanları arada bir ziyaret ettim. Elimin altında okumam için beklettiğim 8-10 kitap vardı, onları okudum.

   Ve kendimce tatil saydığım birkaç küçük seyahat yaptım. İzin veya tatil gibi gelen bir veya iki günlük geziler vardır, anlatıla anlatıla bitirilemez. Sanırsınız ki, yıllık iznini kullanmış biri, bir aylık tatilinde yaşadıklarını anlatıyor.

   Bazen, bende kendime şöyle bir veya bilemedin iki günlük izin veririm. Bir dostumun bulunduğu bir şehre gezi düzenlerim. Ne gezidir adı ne de seyahat ama ben o kendimi izinli saydığım güne unutamayacağım kocaman kocaman anılar yerleştiririm. Hafızamdaki albümün bir köşesine çektiğim fotoğraflarımı koyar, onlarla arada bir yaşarım.

   Yazın kavurucu sıcaklarının en yoğun olduğu aylardan Ağustos ayıydı… Düzce’den, bir dostla telefonla tanıştığımız ama görüşemediğimiz o muhteremi göreceğim demiştim. Telefon ettiğim “Geliyorum” dediğim an belki de o dost bana inanmamıştı. “Isparta’dan kalkıp, Düzce’ye beni görmeye gelecek. Hadi canım sende!” demiş olacağını tahmin ediyorum.

   Sıcak bir yaz ve bir de kandil günü! Düzceli, böylesi sıcağın kavurduğu bir Ağustos günü deprem yaşamıştı. O günlere rastlamıştı, benim Düzce’ye gittiğim gün! Akşama yakın saatlerdi, Düzce’deydim. Arkadaşım, beni Düzce Otogar’ından aldı. Yürüdük. “Karanlık basmadan yemeğimizi yiyelim” demişti Tarık Bey, ben de “Olur” dedim. Yemek hem tanışma, hem de bir kaynaşma havasında geçti. Tarık Şahin Bey, Düzce Belediyesi’nde çalışıyor. Düzceli ve haliyle o çevreyi tanıyor, biliyor. Şurada radyocu bir arkadaşım var, onu ziyaret edelim dediğinde; yol yorgunu olmama rağmen nezaketen kendisini kırmadım. Ona tabiyim, misafirim netice de! Radyo da, arkadaşı çıkmak üzereydi; ayaküstü bir sohbetimiz oldu, çaylarımızı söyledi bizden müsaade isteyip ayrıldı. Radyo 81… Sunucu Lale Hanım “Şairsiniz! Ne kadar güzel! Sizi stüdyoya alsam… Beni kırmazsanız tabii ki!” deyince ayağımın tozuyla daldım stüdyoya! Birkaç şiirimi okumuş, Düzce’ye geliş sebebimi izah etmiştim. Saat bir hayli ilerlemişti. Kalktık. Avni Akyol Öğretmenevi’nden bir gün öncesinden yer ayırtmıştım. Öğretmenevine, yürüyerek geldik. Bahçesinde bir saat kadar sohbet ettik. Ertesi gün görüşmek üzere ayrıldık.

   Ertesi gün! Öğretmenevi’nden yürüyerek belediyeye gideyim diye düşünmüştüm. Yolumun üstündeki dereyi izleyerek yürüdüm. Derenin adı: Hasar Deresi! Dereden bir müddet sonra ayrılmış, merkeze doğru ilerliyordum. Düzce’deki Final Dershanesine uğrayıp, oradaki arkadaşları ziyaret ederek güne başladım. Hoş sohbet bir müdürle epeyce konuştuk. Eski bir belediyeci olduğundan, müzik çalışmaları yaptığından; çok değerli olduğunu söylediği Vali Bey’e geçenlerde verdikleri konserden bahsetti. Dershanenin yöneticisi yoktu. Kendilerine kitaplarımdan imzalayıp bıraktım. Geldiğimi, akşama kadar Düzce’de olacağımı söyleyip, Müdür Bey’in yanından ayrıldım. Yol üzerindeki Hükümet Binasına uğrayıp, içimden Vali Bey’i ziyaret etmek geldi. Düzce Valisi Vasip Şahin… Kendimi tanıttığım Özel Kalem Müdürü’ne Isparta’dan geldiğimi, gazeteci olduğumu sadece bir selam verip, ayrılacağımı söyledim. Vali Bey’le görüştü, bekleyen bir heyet olmasına rağmen onlarla birlikte makama alındım. Tanıştık, konuştuk. Isparta deyince, Vali Yardımcısı Atilla Durmuş’un oradan geldiğini hatta bugün burada olduğunu, emekli olmak için dilekçe verdiğini söyleyince hemen Atilla Bey’in odasına gitmek üzere Vali Bey’e bir kitabımı hediye edip, ayrıldım. Atilla Bey, tam çıkıyordu ki ayakta karşı karşıya geldik. Beni görünce inanamadı. Sarıldık. Raporlu olduğunu, Isparta’dan geldikten sonra ayrılmaya karar verdiğini bugün gelip dilekçeyi vermiş olduğunu söyledi. Dün gelseydin veya yarın gelseydin beni burada bulamazdın, dedi. Nasip denilen şey bu işte! Koluma girdi, Vali Bey veda yemeği veriyor, bekletmeyelim, dedi. Avni Akyol Parkındaki, Saydam Kebap… Vali Yardımcısı Atilla Durmuş, diğer vali yardımcıları ve ilçe kaymakamları… Atilla Bey’in emekliliği münasebetiyle verilen veda yemeği… Vali Bey, bir yanına beni diğer yanına da Atilla Bey’i almıştı.

   Yemekten sonra Atilla Bey beni bırakmadı. Oradan, Düzce Doğa Koleji’ne gittik. Kolejin sahibi Önder Bey’in dostu Milli Eğitim Şube Müdürü Haşmet Bey, çiftliği andıran o güzelim kolejin havuzuna götürecekmiş. Gittik.

   Akşam Adapazarı’na gidecektim. Havuzda akşama kadar yüzdük. Haşmet Bey, bizi şehir merkezine getirdi… Ayrılırken “Gitme! Benim de misafirim ol!” dedi. O gün için kendilerine teşekkür ettim, o günün anısına bir şiir kitabımı hediye ettim kendilerine ve vedalaştık. Bir saat kadar Atilla Bey’le dolaştık. Atilla Bey, beni otogar’a kadar getirdi ve uğurladı.

   Ve Düzce’nin ardından Adapazarı… 15-20 yıldır görmediğim güzel insan, değerli ağabeyim İsmail Can’ı ziyaretim.

   Tarık Şahin’i ziyarete gidiyorum. Bir başka “Şahin” çıkıyor karşıma... Düzce Valisi Vasip Şahin. Isparta Vali Yardımcısı Atilla Bey’i gidip Düzce’de görüyorum. Vali Bey’i ziyarete gitmesem onunla görüşemeyeceğim. Isparta’dan ayrılırken veda edemeyen Atilla Bey’le burada buluşmak, Veda yemeğine katılmak varmış kaderde! Şu kadere bakın ki, 20 yıldır, görüşemediğimiz İsmail Can Ağabey’i de gelip görmek varmış kaderde!

   Kendimi dinlendirdiğim, unutamadığım güzel anılarla dopdolu iki günlük tatilim, İsmail Can Ağabey’imi ziyaretimle son buldu.

   Kendimce tatil yaptığım bir seyahatimde, böylece tamamlanmış oldu.

   KADİR YAVUZ

   Deneme Yazarı

   Düzce Hatırası/2013

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
ÇOK ALIŞTINIZ AMA!..
 
  Ayşegül Şenol Can
YİNE DEPREM; YİNE ACI!
 
  Ulviye Dikmen
Hypatia.. Kadına Şiddetle Mücadele Günü
 
  Telat Çelik
DÜZCE VALİLİĞİ
 
  Peri Meram Arbak
Bir doktor Corona olsa gör başına neler
 
  Hümeyra Yılmaz
RANTIN OLMADIĞI YER
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
Düzce’de günlük yapılan 1800 testin kaçı
 
  Tarık Şahin
DÜZCE’YE GİTTİM EN SONUNDA
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Doç. Dr. Yusuf Aydın
Hipertansiyon ameliyat ile tedavi edileb
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Pazaryeri ve toplu taşıma araçlarında denetim yapıldı! " Haberine...
 sevinç
 Korona virüsün ilk başladığı zamanlarda alınan önlemler daha ciddi iken şimdi sanki yokmuş gibi davranılıyor, kalıcı konutlar pazar yerinin giriş, çıkışında dezenfektan koymuştu belediye ama şimdi nerede? en küçük örneği bu.
  " Hypatia.. Kadına Şiddetle Mücadele Günü 25 Kasım " Yazısına...
 Dinçer KORKMAZ
 Daha önce Hypatia'yı duymamıştım.Cok güzel bir yazı olmuş, elinize, kaleminize, yüreginize sağlık. Göğe bakan nesillerin artması dilegiyle.
  " 120 günde Düzce kıpkırmızı oldu! " Haberine...
 Hızır Özcan
 Düzce'de hızlı yayılımın nedeni bir bir buçuk ay önce anıtparkta düzenlenen şehirler arası yiyecek fuarıdır. İnsanlar orada kalabalıklar oluşturdu ağız ağıza yemek yedi sohbet etti. Yetkililerde orayı ziyaret ettiler.Elbette yine de artacaktı salgın ancak özellikle kalıcı konutlarda adeta hiç yok iken birden orası da kırmızıya döndü ve hepsi o etkinliklerden sonra oldu.Yöneticilerin bu konuda ağır hataları var.
  " 120 günde Düzce kıpkırmızı oldu! " Haberine...
 Refiye Ergul
 Hiç kural takmayanlar ve Atatürk heykelin orada satışlar günlerce yapıldı. herkes aç ordan yedi içti isi olan olmayan çıktı. herşey yapıldı. korona yayılsın diye yasakları dinlemeyenler maske çenede. 65 yas altı 40 yas alti çoğunlukta. ama 65 yas çıkmasın deniyor. aslında geri kalan daha çoğunlukta ev gezmeleri dogum gunleri nisanlar istemeler sanki hic birsey yokmus gibi. cok gec kalinmadan duzce dahi butun iller ilceler koyler giris cikis yasak gelmeli. herkes istanbul bolu gezmeye gidiyor geliyor. yani cok rahatsiz durum anlamak istemiyorlar
  " Kaldırımın üstüne yapılan bisiklet yolu vatandaşlardan tepki aldı!.. " Haberine...
 Eda
  vatandaş zaten kaldırımda zor yürüyor bide bisikletler mi milletin üstüne çıksın.
  " Kaldırımın üstüne yapılan bisiklet yolu vatandaşlardan tepki aldı!.. " Haberine...
 İlhan öztürk
 Selamunaleykum Ben Şu An Almanyadayım ama yakında Emekli olacam İnşallah Gelecem böyle bir çalışma hiç biryerde görmedim yazık oluyor Düzceye saygılarımla
  " Özlü; ‘Bölgede tarihi hava yeniden yaşatılacak’ " Haberine...
  Suat ÖZTÜRK
 SİZİ TEBRİK EDERİM SAYIN BAŞKAN YILLARDAN BERİ ÇÖZÜLEMEYEN BİR SORUNU ÇÖZECEKSİNİZ İNŞAALLAH ASLINA UYGUN BİR ŞEKİLDE YAPILIRDA BÖLGE NİN ve DÜZCE nin TURİZM ine CİDDİ KATKI SAĞLAR
  " NE İSTİYORSUNUZ DÜZCE’DEN? " Haberine...
 Ahmet esen
 Kesinlikle yapilmamalı. Duzcenin havası zaten kirli
  " Olimpiyat ’ta ceza tuzağı! " Haberine...
 Ferdi çağlar
 7 aydır aracım var 5 ceza yedim 3 ü olimpiyat kavşağı dikkat etmeme rağman sürekli ceza geliyor Bizi kurtarın bu soygundan hız sınırı 70 83 ve 86km hızla ceza yemişim yok mu bilen anlayan itiraz edilmez mi o noktada o kadar hızlanmak mümkün değil zaten hele benim araç la
  " NE İSTİYORSUNUZ DÜZCE’DEN? " Haberine...
 Şehrin temizel
 Avrupa'nın çöpüne Türkiye talip, Türkiye'nin çöpüne DÜZCE talip nerede ucu boklu değnek varsa Düzce'yi layık görenler kimler yazıklar olsun, böyle başa böyle tarak bu tür işlerde neden hiç Bolu'nun ismi geçmez onlar akıllı...
Sis manzarası büyüledi! Sis manzarası büyüledi!
  NE İSTİYORSUNUZ DÜZCE’DEN?
  Bakan Koca açıkladı: Düzce vaka artışında yüzde 50 sınırına dayanan iller arasında!
  Çevre yolları birbirine bağlanıyor!
  Yanıkömeroğlu; ‘Yanlış politikalar kadına şiddeti artırdı’
  Kaldırımın üstüne yapılan bisiklet yolu vatandaşlardan tepki aldı!..
  ‘Kendi soluduğum havanın kirletilmesine müsaade etmem’
  Düzce'nin biyoçeşitliliği konuşulacak!
  İstanbul Caddesi’ne giriş çıkışlar sınırlandırıldı!
  ŞAMANDAR’IN KÜÇÜK ESNAF İÇİN TALEPLERİ VAR
  Hurdaya dönen otomobilden burnu bile kanamadan çıktı!
  'BİZİ AYDINLATIN!..'
  CKD: ‘Mevzuat eksiği giderilmeli!’
  Caboğlu; ‘Soruları basında sormak yaygara koparmak için’
  120 günde Düzce kıpkırmızı oldu!
  Türkiye, Avrupa’da 1’inci oldu!
  İkinci taksit için son gün 30 Kasım!
  Düzce Kent Konseyi İnsan Hakları Çalışma Grubu'ndan açıklama: Şiddet kaçınılmaz değildir, engellenebilir!
  Antik Kentte bebek mezarı bulundu!
  Başkan Özlü; ‘Dört bir yanda çalışıyoruz’
  Özlü; ‘Bölgede tarihi hava yeniden yaşatılacak’
  26.11.2020 - Bakan Koca açıkladı: Düzce vaka artışında yüzde 50 sınırına dayanan iller arasında!
  23.11.2020 - NE İSTİYORSUNUZ DÜZCE’DEN?
  26.11.2020 - Türkiye, Avrupa’da 1’inci oldu!
  26.11.2020 - İstanbul Caddesi’ne giriş çıkışlar sınırlandırıldı!
  27.11.2020 - Kaldırımın üstüne yapılan bisiklet yolu vatandaşlardan tepki aldı!..
  28.11.2020 - 120 günde Düzce kıpkırmızı oldu!
  23.11.2020 - Düzce adına alınacak kararlar, neden Düzce halkına sorulmaz ki?
  24.11.2020 - ÇOK ALIŞTINIZ AMA!..
  29.11.2020 - Hypatia.. Kadına Şiddetle Mücadele Günü 25 Kasım
  27.11.2020 - Olimpiyat ’ta ceza tuzağı!